Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Slovensko - 7. září 2021   20:30

Sev. Irsko
Sev. Irsko
54' Galbraith
1:0
(0:0)
Slovensko
Slovensko
Sev. Irsko
Hughes – Donnelly, Hume, Balmer, S. McClelland – Lane, Scott (90+3. Cousin-Dawson), Galbraith (C) – Conn-Clarke (90+3. Johnston), Boyd-Munce (82. Smyth), Waide (82. Palmer).
Thorarinsson (ISL) – Sigurdsson (ISL), Árnason (ISL)
Mourneview Park, Lurgan
Slovensko
Krajčírik – Kováčik, Kóša, Mesík, Vojtko – Gono, Pokorný (C), Šviderský (63. Kadák) – Kaprálik, Trusa (77. Bernát), Galčík (63. Goljan).
Belko – Kohút, Nemčík, Mihálek, Lichý, Lavrinčík, Kadák, Goljan, Bernát.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Juniorská reprezentace Slovenska nepotvrdila roli favorita a na půdě Severního Irska prohrála 0:1. O vítězství domácího mužstva rozhodla situace z 54. minuty, kdy Ethan Galbraith proměnil pokutový kop po faulu Trusy. Slováci byli po většinu času aktivnějším týmem, ale skvěle zorganizovaná defenziva soupeře odolala až do závěrečného hvizdu. Nejblíže gólu měl ještě v první půli Roland Galčík, jehož střelu z přímého kopu vyrazil Hughes na břevno.

Svěřenci kouč Schofielda dali zapomenout na překvapivý nezdar s Maltou a v tabulce skupiny C se posunuli na třetí místo. Slováci naopak nenavázali na úspěch s Litvou a aktuálně jsou pátí.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Christopher Conn-Clarke, přichází Carl Johnston.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jack Scott, přichází Finn Cousin-Dawson.
90+3'
Zřejmě poslední příležitost ke srovnání měli hosté z rohového kopu. Slováci zvolili zajímavou variantu, a sice centr na hranici šestnáctky, kde se do míče z voleje opřel Kadák, nicméně cíl minul.
90+2'
V obraně dnes domácí mužstvo pracuje opravdu skvěle. Opět skvěl provedený skluz, tentokráte v podání Scotta. Následoval dlouhý odkop na útočnou polovinu.
90+1'
Ukázkový obranný zákrok Kofiho Balmera donutil diváky na tribuně zatleskat. Stoper čistým způsobem odzdbrojil Gona a ještě získal míč do své moci.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Svěřenci kouče Kentoše vymysleli pěknou akci, jenom povedené zakončení jí chybělo. Kaprálik našel přihrávkou pod sebe Jána Bernáta, jemuž střela vůbec nesedlo, vysoko přestřelil.
88'
Obranný odkop Balmera sebral ještě ze vzduchu Ivan Krajčírik a okamžitě kulatý nesmysl vyhodil ke Kováčikovi. Slovensko musí spěchat, porážka je blíž a blíž.
87'
Je tomu skutečně tak. Před chvíli nastoupivší hráč se zvedl na nohy vlastní silou a je připraven pokračovat v utkání bez zdravotní újmy.
86'
Na trávníku si chvíli poležel Cameron Palmer poté, co do něj zezadu naskočil Kóša. Určitě se jedná i o strategické zdržování, v tomto případě nejspíše nejde o vážné zranění.
85'
Rychlý protiútok Severního Irska vyřešil pomezní rozhodčí. Ukázal velmi dobré oko, neboť si všiml těsného ofsajdového postavení Smithe.
84'
Nebezpečí také na druhé straně. Do polovysokého pasu Scotta se hlavou položil Patrick Lane, Krajčírik ukryl míč v rukavicích.
83'
Centr od rohového praporku propadl na zadní tyč, kde číhal stoper Mesík. V nadějné pozici ovšem hlavou napálil jednoho z protihráčů.
82'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Ryan Waide, přichází Cameron Palmer.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Caolan Boyd-Munce, přichází Oisin Smyth.
81'
Naši východní sousedé vybojovali rohový kop. Jmenovitě Jakub Kadák, který pod tlakem šikovně nastřelil Balmera, míč se pak odrazil do zámezí.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Slovensko po inkasovaném gólu z penalty stále prohrává nejtěsnějším možným rozdílem a čas hraje proti.
79'
Zajímavý střílený centr z levé strany vymyslel Sam McClelland. Adresát Ryan Waide šel do skluzu, ani tak ale na míč nedosáhl, byť těsně.
78'
Nedorozumění v rozehrávce využil Liam Hughes. Doběhl na hranici velkého pokutového území, kde bez potíží sebral balón do rukavic.
77'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Ján Bernát.
76'
Slovensko se snaží, ale defenziva Severního Irska připomíná neprostupnou hráz. Prolomit čisté konto Hughese není vůbec lehkým oříškem.
75'
Jakub Kadák se chtěl všemožnými způsoby probojovat k míči. Nakonec hrací předmět získal, ale dlouho si ho neužil, rozhodčí u odpískal faul na McClellanda.
74'
Za dlouhým odkopem Krajčírika sprintoval Trusa. Už to vypadalo, že se k němu balón propadne, ale Lane rybičkou poslal míč do autu.
73'
Stoper Sebastián Kóša zakopl a přes něj přepadl Caolan Boyd-Munce. Domácí fanoušci se zlobí, ale v tomto případě se opravdu o faul nejednalo.
72'
Velkou parádu si dovolil Jack Scott. Středopolař zamíchal nohama a rázem byl za Gonem. Mesíka ale neobešel a faul si chtěl vymodlit bez úspěchu.
71'
Pokutového kopu se dožadovali také Slováci, ale neúspěšně. Arbitr Thorarinsson usoudil, že s Donnelly počínal proti Kaprálikovi povoleným způsobem.
70'
Hume ve snaze o obranný odkop promáchl. Kaprálik pak na středu našel Pokorného, jehož pokus tečoval Balmer mimo tři tyče.
69'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Ehan Galbraith. Domácí kapitán si od levé lajny navedl balón na střed, aby ve finále vystřelil těsně nad břevno.
68'
Centrovaný balón hledal prostor, kam nabíhal křídelník Ryan Waide. Míč obdržel kousek za sebe, každopádně toho nerozhodilo a vyprodukoval nepříjemný pokus patičkou, který ale Krajčírik udržel v rukavicích.
67'
Volný přímý kop také pro Severní Iry. Chris Conn-Clarke se odpoutal od Vojtka, levý slovenský obránce pak soka fauloval, nic jiného mu nezbylo.
66'
Ne, rozehrávka na krátko nebyla dobrým řešením. Pokorný navíc dostal balón za pravou nohu, takže musel zpracovávat, načež trefil jednoho z bránících protihráčů.
65'
Zajímavá standardka pro Slovensko a slušná šance na vyrovnání. Kaprálik se snažil prodrat do pokutového území, zezadu mu v tomto cíli zabránil podražením Donnelly.
64'
Z brankové čáry vystartoval Ivan Krajčírik, aby zamezil hrozícímu nebezpečí. A uspěl, u míče byl o kus dříve, než Conn-Clarke.
63'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Martin Šviderský, přichází Jakub Kadák.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Roland Galčík, přichází Adam Goljan.
62'
Další rohový kop Slovensko ubránilo bez větších problémů. Dobrou práci odvedl Ivan Mesík, ten ve vzdušeném souboji porazil Humeho.
61'
Volný přímý kop si vzal na starosti Caolan Boyd-Munce. Balón zkusil poslat před zeď, ta ho přizvedla vysoko nad horní tyčku.
60'
Druhým potrestaným Slovákem žlutou kartou se stal Peter Pokorný. Pár metrů za vlastním pokutovým územím stažením za dres zamezil Waideovi pokračovat v brejku.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Severní Irsko se z penalty ujalo vedení a lze očekávat, že hru zatáhne ještě více, než jak tomu bylo v první půli.
59'
Útočným faulem se provinil Roland Galčík. Bránící Lane před křídelníka natlačil tělo, načež jej slovenský reprezentant zezadu podrazil.
58'
Forvard Trusa prodloužil míč za sebe do země nikoho. Balmer měl hodně volného času, kulatý nesmysl nahrál osamocenému Donnellymu.
57'
Kousek za velkým pokutovým územím natáhl ke střele Martin Šviderský. Technický projektil vyletěl o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
56'
Velká komplikace pro Slovensko, které bylo v dosavadním průběhu jasně lepším týmem, ale soupeř využil přesně toho, na co celou dobu spoléhal, a sice pevná defenziva a standardky, případně brejky.
54'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Exekuce se chopil kapitán ETHAN GALBRAITH. Nártem balón poslal nekompromisně k levé tyči, Krajčírik si vybral opačnou stranu.
53'
Velká komplikace pro Slovensko, Severní Irsko bude zahrávat pokutový kop! Po centru z rohového kopu se provinil Matej Trusa, jenž jednoho z protihráčů stáhl k zemi. Po faulu mu byla udělena i žlutá karta.
53'
Místo aby Matej Trusa hrál, tak se otočil na rozhodčího v domnění, že odpíská zákrok Balmera na jeho osobu. Nestalo se, takže domácí stoper mohl zvesela rozehrávat.
52'
Vzrušení bylo zbytečné, Trai Hume hlavičkoval z bezprostřední blízkosti z ofsajdu. Buď, jak buď, míč poslal nad břevno.
51'
Pohybem si řekl o nahrávku k levé lajně Matej Trusa. Šviderský se kolegu pokusil najít, ale hrací předmět usměrnil jenom do zámezí.
50'
Středopolař Peter Pokorný viděl za obranu zabíhajícího Kaprálika. Míč poslal mezi dvojicí protihráčů, jenže míč sebral vyběhnuvší Hughes.
49'
Hosté zvolili postupnou rozehrávku přes gólmana. Ivan Krajčírik dostal nahrávku z pravé strany, sám hru přenesl doleva na Vojtka.
48'
Donnelly skluzem minul balón, čehož chtěl využít Matej Trusa. Sám si ale neporadil se zpracováním, načež fauloval Laneho.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První poločas zápasu mezi Severním Irskem a Slovenskem moc atraktivity nepobral. Za zmínku stojí jediná šance, a to ta slovenská z 18. minuty, kdy byl blízko gólu Roland Galčík, avšak jeho střelu z volného přímého kopu vyrazil Hughes výborným zákrokem na břevno. Domácí hrají přesně to, co se očekávalo. Spoléhají na pevnou defenzivu, která se zatím Slovákům nedaří prolomit, brejky soupeře naopak pokrývají bez větších problémů.
45+2'
45+1'
Levý obránce Matúš Vojtko věděl, že nemá moc času, proto odcentroval, ačkoli neměl ideální přehled o situaci. Balón ale nebyl vůbec špatný, nicméně Galčík prohrál souboj s Balmerem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Liam Hughes vyběhl mimo pokutové území, aby zamezil hrozícímu nebezpečí. Hrací předmět odkopl těsně před presujícím Trusou.
43'
Nyní byla k vidění překopávaná ze strany na stranu. Ukončil ji až faul Balmera, stoper místo míče trefil hlavou do zad Kaprálika.
42'
Hráči v zeleném teď mají mírně navrch. Míč drží na svých kopačkách, ale podobně jako soupeř mají problémy prodrat se do pokutového území.
41'
Domácí vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Do přetaženého centru se hlavou položil Hume, rozvlnil ovšem pouze horní síť.
40'
Za dlouhým nákopem Mesíka vystartoval z brankové čáry Hughes. Galčík ztrácel velkou porci metrů, k míči doběhl jako druhý.
39'
Nedovolený zákrok i na druhé straně. proti pravidlům si v hlavičkovém souboji počínal Kofi Balmer, proti Trusovi si pomohl loktem.
38'
Matúš Vojtko si se zpracováním ve vzduchu poradil, jenže při dopadu bolestivě šlápl na levou nohu Waideho. Jasný faul, který pozornosti arbitra Thorarinssona neušel.
37'
Protiútok Severního Irska zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Caolan Boyd-Munce vystartoval za obranu příliš brzy.
36'
Z velkého úhlu Miroslav Gono gólmana nezaskočil. Liam Hughes měl celou situaci pod kontrolou, míč nechal doletět do boční sítě.
35'
Roland Galčík přecenil rychlostní schopnosti Kaprálika. Balón mu poslal příliš do běhu, pravé křídlo Slovenska ho dostihlo za autovou čárou.
34'
Nelehkou zpětnou nahrávku obdržel Ivan Krajčírik. Ale poradil si parádně, vysokým míčem našel u levé lajny volného Vojtka.
33'
Ukázkový skluz předvedl Aaron Donnelly proti Šviderskému. Skluzem mu zajel pod nohy a aniž by se jej dotkl, odjel i s míčem do zámezí.
32'
Odkop brankáři Hughesovi vůbec nevyšel, ještě před polovinou hřiště míč zpracoval Peter Kováčik. A druhým dotekem zapojil do hry Kóšu.
31'
Jak se dalo očekávat, tak hráči v zeleném při kombinaci nikam nepospíchají. Sází především na trpělivost, případě na rychlý protiútok.
30'
Skulinky za obranou si všiml Miroslav Gono. Spoluhráče pro změnu zpozoroval Pokorný, leč příliš pozdě, nahrávka směřovala do ofsajdu.
29'
Fotbalisté Slovenska se usadili na útočné polovině, nicméně cesta do pokutového území jim zůstává zapovězena. Severní Irové brání perfektně.
28'
Po levé lajně nastartoval motory Sam McClelland. Bek, působící v akademii Chelsea, však vyprodukoval na Waideho příliš vysoký centr.
27'
Zajímavě vypadající průnikovou nahrávku Pokorného sice útočník Matej Trusa převzal, ale už v postavení mimo hru.
26'
Nohama si zahrál i brankář Ivan Krajčírik, jemuž adresoval nahrávku Sebastián Kóša. Po rychlém zpracování následoval odkop na útočnou polovinu.
25'
Příliš ostře šel do skluzu Ethan Galbraith. Domácí středopolař sice trefil balón, ale nejprve hrál přes nohu Vojtka.
24'
Hráč v zeleném ukazují, že i oni umí zaútočit. Za centrem Laneho zprava sprintoval Waide, těsně před ním zažehnal nebezpečí Kováčik.
23'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Ivan Mesík viděl rozběhnutého Kaprálika, ale balón poslal mimo jeho dosah.
22'
Domácí často kouskují hru za pomoci drobných faulů. Další takový vymyslel Trai Hume, když lehce zatahal za dres Gona.
21'
Na stadiónu se ozývají slovenští fanoušci, kteří ženou hráče ke vstřelení gólu. Galčík mu byl blízko, musí se ale snažit dál.
20'
Narážečka středem hřiště Pokornému se Šviderským nevyšla. Druhý jmenovaný vrátil spoluhráči míč za paty.
19'
Na druhé straně zaútočil Caolan Boyd-Munce. Výrazně ho zradilo zpracování, čehož využil Kóša. Natlačil se před soka a čistým způsobem ho odzbrojil.
18'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Roland Galčík a nemířil vůbec zle! Míč kroutil přes zeď k pravé tyči, ale gólman Hughes zvládl míč vytáhnout na břevno.
17'
Standardní situaci ze zajímavé pozice vybojoval Peter Pokorný. Tělem si výborně pokryl balón, po kontaktu s Balmerem šel k zemi.
16'
Po pravém křídle se až do pokutového území prodral Adrián Kaprálik. Udržel na zádech McClellanda, ale Hughese z velkého úhlu neprostřelil.
15'
Přenesení hry se Traiovi Humeovi vůbec nevydařilo. Donnellymu poslal míč za paty, aut bude vhazovat slovenská reprezentace.
14'
Zatím není k vidění příliš atraktivní zápas. Výrazně by jej mohl nakopnout první gól, pokud se ho ale vůbec dočkáme.
13'
První žlutou kartu utkání si vykoledoval Chris Conn-Clarke. Nejednalo se o faul, ale o zbytečné řeči, křídelník po faulu Šviderského požadoval dlouhé vteřiny pro soupeře kartu, nakonec ji dostal sám.
12'
Útočným faulem se provinil Martin Šviderský. Nezvládl ideálně zpracování, načež ve skluzu minul balón, ale zasáhl Scotta.
11'
Nakonec fauloval úplně jiný fotbalista, a sice středopolař Patrick Lane. Prostor si vytvořil nedovoleným způsobem, srazil k zemi Kóšu.
10'
Akce měla pokračovat rohovým kopem, ale na něj si ještě chvíli počkáme. Arbitr Thorarinsson domlouval Donnellymu a Pokornému.
9'
První nebezpečnější útok domácích zakončoval střelou o zem Caolan Boyd-Munce. Krajčirík byl v pozoru a míč levou rukou vyrazil o zámezí.
8'
Slováci rozehráli na krátkou vzdálenost. Přes stopery se hra přenesla na pravou stranu, kde se Gono neprodral za záda McClellanda, ale vybojoval alespoň aut.
7'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Aaron Donnelly. Neočekával kličku Šviderského po lajně, unikajícího protihráče podrazil.
6'
Naši východní sousedé se snaží kombinovat na útočné polovině, ale soupeř jim to vůbec neulehčuje. Zatím presuje velmi dobře.
5'
Favoritem jsou ovšem hosté, kteří naopak zahájili kvalifikaci na výbornou, na domácí půdě podle očekávání porazili Litvu, a to 3:1.
4'
U národních týmů Severního Irska je zvykem, že moc gólů nepadá. Uvidíme, jak to bude dnes, kdy mají domácí po nezdaru s Maltou co napravovat.
3'
První střelecký pozdrav poslal Slovák Matej Trusa. Pravou nohou vystřelil nártem, balón proletěl vedle pravé tyče.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních zelených dresech, slovenští junioři pro dnešní střetnutí zvolili dresy barvy bílé.
1'

Severní Irsko: Hughes – Donnelly, Hume, Balmer, S. McClelland – Lane, Scott, Galbraith (C) – Conn, Boyd-Munce, Waide.
Náhradníci: Webber – Crowe, K. McClelland, Finlayson, Palmer, Johnston, Cousin-Dawson, Smyth, Anderson.

Slovensko: Krajčírik – Kováčik, Kóša, Mesík, Vojtko – Gono, Pokorný (C), Šviderský – Kaprálik, Trusa, Galčík.
Náhradníci: Belko – Kohút, Nemčík, Mihálek, Lichý, Lavrinčík, Kadák, Goljan, Bernát.

Rozhodčí: Thorarinsson (ISL) – Sigurdsson (ISL), Árnason (ISL).
Slovensko

Juniorská reprezentace našich východních sousedů si určitě brousí zuby minimálně na druhé místo, z nějž by se mohlo na evropský šampionát postupovat. Slováci začali očekávaným vítězstvím, doma porazili 3:1 Litvu. V minulé kvalifikaci Slovensko na postup pomýšlet nemohlo, ve skupině 2 dominovala Francie spolu se Švýcarskem, oba tyto týmy devětkrát vyhrály a jen jednou prohrály, a to ve vzájemném duelu. Nyní má Kentošova družina přijatelnější soupeře. Jasným favoritem skupiny jsou Španělé a pak tu máme Rusy, ti by měli být hratelnější.
Severní Irsko

Mladíkům Severního Irska se v posledních měsících vůbec nedaří. Ke kvalifikaci na letos v březnu konané EURO jim chyběl velký počet bodů, ve skupině 8 nasbírali devět bodů a pod sebe posunuli pouze Maltu, na druhé Rumuny ztratili propastných jedenáct bodů. A tomu, že by v kvalifikaci na další evropský šampionát měly přijít lepší výsledky, zatím nic nenasvědčuje, na úvod totiž svěřenci trenéra Schofielda senzačně prohráli 1:4 s Maltou.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer. Vítám vás při sledování kvalifikace na EURO hráčů do 21 let, u zápasu mezi Severním Irskem a Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.