Ode mne je to pro dnešek vše a u dalších on-line přenosů opět na počtenou!
Skončil zápas mezi domácími hráči Izraele, kteří přivítali na svém trávníku hráče Ázerbajdžánu. Po gólech Albermana a Ämirquliyeva končí utkání za stavu 1:1.
90+4
90+3
Vidíme velmi zajímavý útok domácího celku, jenže centrovaný míč končí na hrudi soupeře.
90
Rozhodčí nastavuje k druhé polovině dnešního duelu čtyři minuty!
90
Ještě uvidíme jeden rohový kop Ázerbajdžánu, který se pokusí prosadit se.
89
Rozhodčí nám za malý okamžik oznámí, zda bude ke druhému poločasu přidávat nějaké minuty navíc.
88
Druhý poločas se blíží pomalu, ale jistě ke svému konci a stále na světelné tabuli svítí skóre 1:1.
86
Z přímého kopu nic zajímavého nevzniklo a na tahu jsou nyní hosté, kteří se tlačí vpřed.
85
Uvidíme velmi nebezpečný přímý kop z hranice pokutového území.
84
Izraelští útočníci se dostávají do rychlého zakončení, které směřuje dva metry vedle levé tyče Agayevova.
83
Hraje se u pokutového území Izraele. Domácí obránci se musí bránit před nátlakem soupeře.
81
Rozbíhá se poslední desetiminutovka druhého poločasu. Zápas je stále otevřený a vítězně může z dnešního zápasu vyjít jak domácí celek Izraele, tak hosté z Ázerbajdžánu.
80
Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Abisov, přichází Hüseynov.
78
Na hřišti se neodehrává nic důležitého. Hraje se u půlící čáry.
74
Israel právě vstřelil branku!
Přece jen se dočkávají domácí hráči vyrovnání! Po čtrnácti minutách se prosazuje na straně Izraele ALBERMAN, který přesnou střelou málem protrhl síť Ázerbajdžánu.
72
Držení míče: 51% – 49%.
71
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Ramaldanov, přichází Levin.
70
Hra se přesunuje k bráně Izraele, kde nyní bude rozehrávat brankář Aouate.
68
Hosté se chtějí ještě jednou prosadit, ale tento nepřesný centr tou správnou cestou nebude.
66
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Yeini, přichází Refaelov.
65
Máme za sebou pětašedesát minut dnešního zápasu, ve kterém jsme viděli prozatím jedinou branku ze strany Ázerbajdžánu.
63
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Zahavi, přichází Barda.
62
Na straně Izraele vzniká také velká šance, kterou likvidují hosté!
61
Ázerbajdžán právě vstřelil branku!
Velmi zajímavá situace nastala před bránou Aouateho, který inkasoval! Přesnou střelou vymetl horní roh Izraelské brány ÄMIRQULIYEV, který posílá svůj tým do vedení.
60
Hráči Ázerbajdžánu ve velké příležitosti skórovat, když se k míči dostal Özkara, který trefil pouze hráče před ním stojícího.
58
Na druhé straně bude míč odkopávat od brány Aouate.
57
Dlouhý centrovaný míč letěl na bránu Ázerbajdžánu nakonec změnil směr a nevešel se mezi tři tyče.
55
Na hřišti se toho moc neodehrává. U míče se stále drží domácí hráči, ale žádná gólová situace prozatím nenastala.
53
Tibi dostává jako první z Izraelců žlutou kartu za faul na soupeře.
53
Dadasov se ocitá na zemi po nepříjemném šlapáku od soupeře.
52
Již sedm minut se u míče drží domácí hráči, kteří míč zatím nepůjčili hráčům z Ázerbajdžánu.
50
Yeini nestačil zpracovat rychle letící míč a výkop od brány bude absolvovat Agayev.
49
Hráči Izraele jsou stále v držení míče a pokoušejí se dostat za hranici pokutového území.
47
Střídání v týmu Ázerbajdžánu: ze hřiště odchází Allahverdiyev, přichází Qarayev.
46
Vše je připraveno ke vstupu do druhého poločasu.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:45.
V prvním poločase jsme viděli zajímavé akce, ale žádná z nich neskončila bohužel brankou. Uvidíme, s čím přijdou týmy do druhého poločasu, který by si přáli diváci určitě bohatší na góly.
K prvnímu poločasu se nepřidává ani vteřina a hvizdem posílá hráče do kabin hlavní rozhodčí Johannesson.
45
44
Hráč Izraele Natcho leží na zemi a má křeč v noze. Do jeho ošetření se zapojují i spoluhráči, kteří mu pomáhají protáhnout levou nohu.
43
Za malou chvíli se dovíme, kolik minut se bude přidávat k prvnímu poločasu.
42
Hosté se stále zkoušejí probojovat do střelecké pozice, ale zatím bezúspěšně.
41
Hráč Ázerbajdžánu se ocitá na zemi a vypadá to, že zřejmě obdržel nepříjemnou ránu do kolene.
40
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut. Uvidíme, zda se dočkáme branky.
39
Míč se přesouvá na polovinu Izraele, kde jej mají v držení hráči Ázerbajdžánu, kteří se snaží prosadit u pokutového území.
37
Izraelci kombinují na polovině hřiště a pokoušejí se vymyslet kloudnou situaci, která by sklidila úspěch.
36
Ezra se pokoušel prokličkovat do střely, ale marně. Obránci Ázerbajdžánu byli úspěšnější.
34
Branka hostů v ohrožení, jenže přihrávka na hranici pokutového území byla nepřesná a obránci Ázerbajdžánu odklidili míč do zámezí.
33
Máme za sebou třiatřicet minut dnešního zápasu, ale stále jsme neviděli jasnou gólovou šanci, ze které by nějaký hráč dokázal skórovat.
31
Druhá žlutá karta pro hosty. Provinil se Ramaldanov, který soupeře potáhl za dres.
30
Velký zmatek před bránou Izraele, kde na trávník padají hned dva hráči, ale vše je čisté a hra pokračuje dále.
29
Uvidíme další autové vhazování v podání Izraele.
28
Míč se přesouvá do rohu hřiště, kde o něj bojují hráči obou celků.
27
Míč získává brankář hostů z Ázerbajdžánu Agayev a pokouší se rozehrát dalekým odkopem za polovinu hřiště.
25
Více střel měli domácí, ale ani jedna z těchto dvou pokusů nezamířila na bránu soupeře. Naopak Ázerbajdžán vystřelil jednou a to přesně.
24
Větší převahu na hřišti mají stále domácí hráči Izraele, kteří si vytvářejí velké množství útočných akcí.
23
Ostrý hvizd sudího Johannessona znamená chvilkové přerušení hry a následný přímý kop, ke kterému se staví Natcho.
21
Na konci jedenadvacáté minuty se k míči dostávají hosté, kteří se snaží projít podél postranní čáry.
20
Diváci mohou vidět další protiútok domácích hráčů, kteří se snažili probojovat středem hřiště. Bohužel bezúspěšně.
18
Melikson se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho střelu ještě zablokoval u tyče obránce Ázerbajdžánu.
17
Daleký výkop domácího brankáře na levou stranu hřiště, kde na snášející se míč čekal Ezra.
15
Míč se dostává do zámezí a k výkopu od svatyně Izraele se staví Aouate, který prozatím neměl moc práce.
14
Uvidíme první rohový kop dnešního zápasu, o který se postará Abisov z Ázerbajdžánu.
13
Další hlavičkový pokus ze strany izraelských útočníků, kteří si stále hledají různé střelecké pozice.
12
Míč se dostává nákopem k brankáři Izraele, který jej chytá a vyhazuje míč na nejbližší spoluhráče.
11
Vhazovat se bude na straně Izraele.
10
Allahverdiyev zkoušel pozornost brankáře Aouateho, ale izraelský brankář byl v postřehu a zneškodnil tento pokus.
8
Odkop od brány si vyzkouší Agayev, který musel likvidovat již dvě střely soupeře.
7
Na druhé straně také vidíme přímý kop, který končí v rukou brankáře Aouateho.
5
Vidíme další útok Izraelců, kteří se dokázali protlačit do dvou hezkých akcí, které bohužel nezakončili přesně.
4
První žlutá karta padá ve čtvrté minutě. Dostává ji Abisov, za faul na hráče Izraele, který bude rozehrávat přímý kop.
3
Do větší šance se dostali hráči Izraele, kteří se protlačili po levé straně a Yeini zkoušel zakončit hlavou.
2
Začátek utkání je velice opatrný, oba týmy se již prostřídali u míče a nyní se rozehrává z poloviny Ázerbajdžánu.
1

Izrael: Aouate – Ben Haim, Tibi, Davidadze, Natcho, Alberman, Zahavi, Ezra, Yeini, Melikson, Shechter

Ázerbajdžán: Agayev – Sadiqov, Allahverdiyev, Abisov, Sükürov, Ramaldanov, Ämirquliyev, Abdullayev, Äliyev, Özkara, Dadasov

Rozhodčí: S. Johannesson – S. Wittberg F. Nilsson.
Vzájemná utkání:

Naposledy, na den přesně před rokem, se zrodila v souboji obou soupeřů remíza 1:1. Další vzájemný střet se datuje až do roku 2004, kdy doma zvítězil Izrael vysoko 6:0. Ostatní duely staršího data již nejsou směrodatné.

Ázerbajdžán

Ázerbajdžán je zatím po sedmi odehraných zápasech bez jediné výhry na pátém a tedy i předposledním místě ve skupině. Na svém kontě má tento celek čtyři body za stejný počet remíz a tři prohry s celkovým skóre 3:9.

Také Ázerbajdžán odehrál v letních měsících dva přípravné zápasy. Nejprve tamní reprezentanti remizovali s Lucemburskem 1:1 a posléze porazili rozdílem třídy Maltu 3:0.

Izrael

Izraelská reprezentace je v tabulce kvalifikační skupiny F na třetím místě, oproti ostatním týmům však disponuje ještě zápasem k dobru. Izraelci dosud získali jedenáct bodů za tři výhry, dvě remízy a jednu prohru, a za druhým Ruskem zaostávají o čtyři body. V souboji s Ázerbajdžánem budou moci domácí fotbalisté něco ukrojit.

Izrael odehrál v relativně nedávno době dva přátelské zápasy. Nejprve si zkraje června poradil 2:0 s Hondurasem, posléze nestačil o dva měsíce později ve stejném poměru na Ukrajinu.

Hezký sobotní večer. V rámci kvalifikace na fotbalový světový šampionát si to dnes rozdají Izrael a Ázerbajdžán. Favorita hledejme zcela jistě v domácím celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.