Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Srbsko - 30. března 2021   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
59' E. Mahmudov
1:2
(0:1)
Srbsko
Srbsko
16' A. Mitrović  (Tadić) • 81' A. Mitrović  (S. Milinković-Savić)
Ázerbajdžán
Mahammadalijev – Medveděv (C), B. Husejnov, Buludov, Krivocjuk – A. Husejnov, E. Mahmudov, Ibrahimli, Salahli – Nurijev (69. Emreli, 79. Jafargulijev), Ghorbani (69. Šejdajev).
Balajev, Jannatov – Alijev, Bajramov, Dinijev, Isajev, Emreli, Šejdajev, Taškin, Chalilzade, Mustafajev, Jafargulijev.
Reinshreiber – Biton, Metzamber
Baku Olympic Stadium
Srbsko
P. Rajković – Spajić, S. Mitrović, Pavlović – Radonjić (86. Ristić), Nemanja Maksimović (64. Grujić), Gudelj, Kostić (64. A. Živković) – Tadić (C) (75. Jović), A. Mitrović (86. Vlahović), S. Milinković-Savić.
Dmitrović, Nikolić – A. Živković, Vlahović, Ristić, Jović, Ilić, Grujić, Lukić, Krstičić, Petković, Djuričić.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Srbska, a sice výsledkem 2:1. Úvod druhého poločasu nám přinesla ofenzivní podívanou, domácí celek si dokonce vybojoval penaltu, díky které se mu povedlo srovnat krok. Srbsko tak muselo najednou přidat, nakonec se podruhé v tomto duelu dostalo do vedení. Bylo tomu tak necelých deset minut před koncem zápasu, domácímu celku se už nepovedlo najít odpověď a z tohoto zápasu nebere ani jeden bod.
90+5'
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:13.
90+4'
Srbsko poté zahrávalo standardní situaci, při které jsme nakonec sledovali centr směrem do malého vápna, kde se ovšem nacházel brankář Magomedalijev.
90+2'
Kousek od pokutového území si našel střeleckou pozici hostující Milinković-Savić, který si seběhl k šestnáctce, odkud ovšem mířil vysoko nad branku.
90'
Nastavuj se pět minut.
88'
Žlutou kartu dostává Tamkin Chalilzade (Ázerbájdžán).
88'
Odkopávat nyní mohl také domácí brankář Magomedalijev, který odehrál míč daleko na druhou stranu, kde se ovšem prosadil pouze Živković.
86'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Dušan Vlahović.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Mihailo Ristić.
85'
Pokračovalo se odkopem od hostující branky, který si pochopitelně vzal na starost hostující Rajković, který svůj pas poslal na opačnou polovinu.
84'
Před malým momentem dostal celkem dost naloženo hostující Spajić, který při snaze o odkop trefil svého spoluhráče. Chvíli se tedy hrát nebude.
83'
Ázerbájdžán to bude mít najednou hodně složité, podruhé v tomto duelu buse muset dotahovat manko, přičemž tentokráte nemá moc času.
81'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Hostující celek jde podruhé v tomto duelu do vedení! Srbsko podniklo akci středem hrací plochy, kde se míč posunul až k hranici pokutového území. Tam se nacházel ALEKSANDAR MITROVIĆ, který pohodlnou střelou levou nohou zamířil přesně k pravé tyči.
81'
Jeho centr nakonec odklízel za cenu rohového kopu. Ten ovšem nepřinesla nic nebezpečného, neboť se ve vzduchu povedlo zakročit soupeři.
80'
Srbsko se jednoduchou kombinací dostalo na útočnou polovinu, kde se mu povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, odkud centroval Radonjić.
79'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Elvin Jafargulijev.
77'
Ázerbájdžán si vybojoval standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti od branky. K rozehrávce se nakonec postavil Jemreli, který trefil zeď.
75'
Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Srbsko).
75'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Luka Jović.
74'
Tutovka pro Srbsko! Mezi domácí obránce se totiž vrhl Mitrović, který to zkoušel pravou nohou, avšak trefil pouze vyběhnuvšího brankáře.
73'
V bolestech ovšem skončil na zemi domácí Salahli, který si chvíli poležel, načež Ázerbájdžán musel sáhnout k vynucenému střídání.
71'
Magomedalijev musel před malým momentem do akce, nakonec se mu povedlo schovat míč do svých rukavic, načež ho rozehrál do strany.
70'
Do volného prostoru si seběhl střídající Živković, který si nakonec našel pozici pro centr do pokutového území, kterým našel pouze soupeře.
69'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ali Ghorbani, přichází Ramil Šejdajev.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Anatolij Nurijev, přichází Mahir Emreli.
68'
Na přední tyči si dokázal seběhnout hostující Pavlović, který ovšem hlavičkoval výrazně vedle branky. Přesto hrací předmět ještě je na hrací ploše.
67'
Na opačné straně se k centrované nabídce do pokutového území dokázal dostat Radonjić, který našel pouze hlavu Badalova, jenž odvracel na roh.
66'
Pokračovalo se vhazováním z pravé strany. U postranní lajny nakonec skončil na zemi Husejnov, dle sudího se ale nejednalo o nedovolený zákrok.
65'
Jednoduchým způsobem se sice na opačnou stranu dokázal dostat domácí Mahmudov, avšak jeho nahrávku dokázal hravě odklidit soupeř.
64'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Andrija Živković.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Marko Grujić.
63'
Kousek od pokutového území skončil na zemi domácí Nurijev, avšak je pískáno naprosto naopak, neboť domácí forvard jako první trefil soupeře.
62'
Na levé strany hrací plochy se Kryvocjukovi povedlo vybojovat autové vhazování, které sice poslal na druhou stranu, avšak tam našel soupeře.
61'
Najednou tu máme pořádnou zápletku. Ázerbájdžánu se před malým momentem povedlo vyrovnat a začínáme tak opět od začátku.
59'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Zničehonic je vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil EMIN MAHMUDOV, který to zkoušel zakončením k pravé tyči, zatímco se brankář Rajković vydal opačným směrem.
59'
Penalta pro Ázerbájdžán!
59'
Domácí obrana se hodně otevřela, čehož se před malým momentem pokoušel využít forvard Mitrović, který ovšem narazil pouze do soupeře.
58'
Do kombinace byl zapojen také domácí brankář Magomedalijev, který na jistotu rozehrál po zemi, avšak Ázerbájdžán se dostal do ofsajdu.
57'
Na opačné straně to střílenou nabídkou před branku zkoušel Ghorbani, který sice dokázal najít Nurijeva, avšak ten tečoval míč vedle branky.
57'
Za pokutovým územím si našel prostor k zakončení také Mitrović, který ovšem zakončoval vysoko nad branku. Magomedalijev tak nemusel zasahovat.
56'
Srbsko si vybojovalo další rohový kop, po kterém se do střelecké pozice dostal Tadić, který své zakončení poslal přímo doprostřed branky.
55'
Na druhou stranu se poté dostal domácí Salahli, kterému se nakonec povedlo udržet hrací předmět, načež ho úspěšně přenesl na nohu Husejnova.
54'
Hosté pokračovali v kombinaci na vlastní obranné polovině, načež se na druhou stranu hrací plochy dostal Gudelj, který šikovně roztáhl hru.
53'
Na pořadu dne poté bylo autové vhazování z levé strany, po kterém se Srbsku povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Radonjić.
52'
Hodně slaboučkým zakončením to znovu zkoušel hostující Mitrović, který ovšem mířil pouze doprostřed branky, což byla snadná práce pro brankáře.
51'
Hostující obrana propadla a forvard Nurijev se přes pravé křídlo dostal až do pokutového území, kde přízemním zakončením trefil pouze boční síť.
50'
Magomedalijev tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž míč poslal odkopem na opačnou stranu hrací plochy, kde se prosadil hostující Pavlović.
49'
Mitrović si poté naskočil na centrovanou nabídku z levé strany, jeho hlavička ovšem skončila na horní síti. Tadićova rozehrávka rohu nic nepřinesla.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to Mitrović zkoušel nahrávkou na levé křídlo, kde se před Milinkovićem-Savićem jako první dostal k míči Medveděv.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se po necelých patnácti minutách hry postaral hostující Mitrović. Srbsko mělo v prvním dějství o něco více ze hry, jenomže do vyložených šancí se moc často nedostávalo. Domácí celek se herně vzchopil až po inkasované brance, dokonce nebyl ani daleko od vyrovnávací branky, avšak proti byl hostující brankář Rajković, který udržel vedení.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Uroš Spajić (Srbsko).
44'
S těžkou nahrávkou si dokázal poradit domácí Machmudov, avšak v krátkém časovém sledu přišel další nedovolený zákrok, a sice od Radonjiće.
42'
Standardní situace ovšem nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Centrovanou nabídku totiž odvracel Mitrović, který se následně vydal do protiútoku.
40'
Směrem dozadu to před malým momentem zvládl hostující Maksimović, který si ovšem pomohl nedovoleně a soupeř bude zahrávat standardku.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Husejnov se ovšem na pravém křídle nedostal přes protihráče a soupeř tak vyrazil do rychlého protiútoku, při kterém nad branku pálil Tadić.
36'
Domácí celek pokračoval v kombinaci, do které se navíc zapojil také brankář Magomedalijev, který po zemi nakrátko rozehrál na Badalova.
35'
Rajković poté mohl rozehrávat od své branky, přičemž se poté sám dostal do menších problémů, avšak přeci jenom odkopl na druhou stranu.
33'
Zdravotní problémy měl jeden z domácích hráčů, který nakonec musel ven z hrací plochy a domácí reprezentace bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
31'
Zničehonic se do zajímavé šance natlačil domácí Ghorbani, který to zkoušel zakončením na přední tyč, kde dobře zakročil Rajković.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím nabídla jedinou branku. Ázerbájdžán od té doby vyrovnal hru, avšak na svojí první výraznější šanci čeká.
30'
Snadná práce pro srbského brankáře, který volný předmět okamžitě schoval do rukavic, načež ho po zemi rozehrál směrem na Mitroviće.
29'
Srbsko si nakonec vybojovalo svůj druhý rohový kop, o který se postaral Tadić. Rozehrávka nakrátko nakonec přinesla střelu od Radonjiće.
28'
Spajić se poté postaral o provedení autového vhazování, které poslal zpět na kopačku brankáře Rajkoviće, jenž dokázal hru roztáhnout na pravou stranu.
27'
Ázerbájdžán se po delší době dostal k souvislejší práci s míčem, při které to nákopem na opačnou stranu zkoušel Badalov, který našel soupeře.
25'
Radonjić nedokázal nahrát přes blokujícího protihráče, od kterého se míč odrazil mimo hrací plochu. K následnému vhazování se postavil Spajić.
24'
Srbsko se poté rozhodlo uklidnit hru na vlastní obranné polovině, odkud to pasem za soupeřovu obranu zkoušel Spajić, který našel pouze soupeře.
23'
Magomedalijev si tak přichystal další odkop od své branky, který se mu povedlo poslat na druhou stranu, kde Gudelj vyhrál před Ghorbanim.
22'
Na levém křídle si na kolmici za obranu nabíhal hostující Kostić, který si nedokázal načasovat svůj náběh a poprvé se tak ocitl v ofsajdu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím nabídla jedinou branku. O tu se před malým momentem postaral Mitrović.
20'
Posléze domácí Kryvocjuk přišel o míč, avšak ukázkově zabojoval a dokázal soupeře obrat. Nakonec z toho přesto bude autové vhazování pro soupeře.
19'
Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí zadák Salahli, který nakonec dokázal najít volného Ibrahimliho.
18'
Ázerbájdžánu se tak vstup do tohoto zápasu zrovna moc nepovedl, soupeř se totiž dokázal prosadit hned ze své první šance a dostal se do vedení.
16'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Srbská reprezentace se nadechla k pořádnému náporu, při kterém se ALEKSANDAR MITROVIĆ dostal s míčem do pokutového území, kde zakončoval pravou nohou přesně ke vzdálenější konstrukci!
16'
Magomedalijev tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel odkopem na opačnou stranu hrací plochy, kde se prosadil pouze Mitrović.
15'
Srbsko se s míčem usadilo na druhé straně, kde se za obranu soupeře pokoušel vydat křídelník Radonjić, který si nakonec sám počínal nedovoleně.
14'
Rajković si tak svůj první dnešní zákrok zatím nepřipsal, naopak rychle rozehrával od své branky, přičemž Radonjć narazil na dvojici protihráčů.
13'
Ázerbájdžán si vybojoval první standardní situaci, která se nebezpečně snášela do pokutového území, kde ovšem vedle branky hlavičkoval Ghorbani.
12'
Srbská reprezentace se ovšem s míčem vracela na vlastní obrannou polovinu, kde se do rozehrávky zapojil také Rajković, jenž roztáhl hru.
11'
Následně se Pavlović rychlostním způsobem dostal přes protihráče, který ho ovšem poslal na zem a jeho celek tak rozehrával standardku.
10'
Příliš ostrým způsobem šel do souboje o míč domácí Ghorbani, který nakonec poslal k zemi Pavloviće, jenž se sám postaral o rozehrávku volného kopu.
9'
Srbsko si poté vybojovalo svůj první rohový kop, a sice z levé strany. Centrovaná nabídka nakonec nic nepřinesla, včas totiž zasahoval Husejnov.
8'
Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Badalov, kterému se ke spolupráci nabídl osamocený Machmudov.
7'
Snad poprvé se do kombinace svého celku zapojil také brankář Rajković, kterému se povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde číhal Radonjić.
6'
Poté to Tadić zkoušel nahrávkou pod sebe, avšak tam našel pouze domácího Ibrahimliho, kterému se zpětnou nahrávkou na Badalova povedlo uklidnit hru.
5'
Srbové se jednoduchým způsobem dostali na opačnou polovinu, kde zády k brance operoval Mitrović, po jehož nahrávce byl faulován Gudelj.
4'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, po kterém se Spajićovi povedlo přenést hru na volného Radonjiće, jehož centr skončil v rukavicích brankáře.
3'
Na útočnou polovinu se vydal hostující Pavlović, který si ovšem tento záměr rozmyslel a zpětnou nahrávkou zkoušel najít brankáře Rajkoviće.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Srbsko

Na opačné straně stojí reprezentace Srbska, která bude mít nálepku favorita zápasu, kterou se zajisté pokusí potvrdit. Srbové doposud odehráli dva kvalifikační duely, ve kterých se jim povedlo nasbírat čtyři body, což momentálně znamená vedoucí pozici skupiny. Srbsko v úvodním duelu dokázalo na domácím stadionu porazit Irsko, a sice výsledkem 3:2. Vyrovnaný duel byl poté k vidění v souboji proti Portugalsku, které dokonce vedlo o dvě branky, avšak srbská reprezentace herně ožila, a nakonec se jí povedlo vyrovnat na konečných 2:2.
Ázerbájdžán

Fotbalisté Ázerbájdžánu budou v tomto duelu v roli velkého outsidera a jakýkoliv bodový zisk by tak byl vítězstvím. Ázerbájdžán zatím odehrál jediný kvalifikační zápas, který sehrál na půdě favorizovaného Portugalska. Před zápasem se jistě očekávalo hodně branek v síti Ázerbájdžánu, avšak nakonec tomu tak nebylo. Portugalsko sice potvrdilo roli velkého favorita zápasu, avšak soupeř inkasoval jedinou branku, která dokonce byla vlastní. Ázerbájdžán tak dnes může navázat na předchozí výkon, navíc bude hrát na domácím stadionu, což je výhoda.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace na MS je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Ázerbájdžánem a Srbskem.