Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Rakousko - 12. října 2021   20:45

Dánsko
Dánsko
53' Maehle (Delaney)
1:0
(0:0)
Rakousko
Rakousko
Dánsko
Schmeichel – Christensen, Kjaer (C), Vestergaard – Wass (89. Nörgaard), Delaney (90. M. Jensen), P.-E. Höjbjerg, Maehle – Skov Olsen (77. Larsen), Y. Poulsen, Damsgaard (44. Dolberg).
Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)
Parken, Kodaň
Rakousko
D. Bachmann – Trimmel, Ilsanker (72. Onisiwo), S. Posch, Hinteregger, Alaba – Sabitzer, Grillitsch, Laimer (83. Kainz), Grüll (83. Gregoritsch) – Kara (72. Schaub).

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:20.
Dánové vítězí i v osmém kvalifikačním utkání a v Kodani tak mohou naplno propuknout oslavy postupu na světový šampionát, který už má tato severská země jistý.

Domácí potvrdili, že jejich současný tým má velké kvality a směrem dopředu hráli lépe než soupeř. Hosty několikrát podržel brankář Bachmann, ani on však v 53. minutě nemohl zabránit ve skórování Joakimovi Maehlemu. Tomu připravil gólovou pozici skvěle hrající Delaney. Rakušanům pak scházel v ofenzivě moment překvapení, o čemž svědčí i to, že za celé utkání ani jednou netrefili bránu soupeře.
90+4'
90+3'
Rakušané se nemohou přiblížit k bráně soupeře a čas jim dochází.
90+2'
Dánové mohli zaútočit do otevřené obrany. Rychlý brejk utnul včasným vyběhnutím brankář Bachmann, jenž odkopl míč do autu.
90+1'
Hostující Marcel Sabitzer dostává žlutou kartu za nesportovní chování. Konkrétně za vzteklé zahození míče.
90+1'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty!
90'
Odchází také Thomas Delaney, který nechal na hřišti všechno. Zbylé minutky odehraje Mathias Jensen.
89'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Christian Nörgaard.
89'
Dánská lavička už chystá střídání a zřejmě hned dvojité...
88'
Delaney se kousl a zatím pokračuje.
87'
Po standardní situaci Alaby se domácí ubránili. Následně byl navíc máván ofsajd.
86'
Thomas Delaney, který toho naběhal opravdu hodně, se potýká s křečemi. Zřejmě bude muset střídat...
85'
Rakušané zůstávají na míči a snaží se něco vymyslet.
83'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marco Grüll, přichází Michael Gregoritsch.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Florian Kainz.
83'
Tohle už bylo lepší. Louis Schaub se dostal ke střele z hranice šestnáctky a bránu minul tak o metr.
82'
Tak to hosté zkoušejí z dálky. Pokus Floriana Grillitsche dolétl až na tribunu za bránou, kde míč chytil do rukou jeden z diváků.
81'
Je tu už závěrečná desetiminutovka řádné hrací doby. Rakušané stále nemohou nic kloudného vymyslet.
79'
Kasper Dolberg velmi usilovně napadal rozehrávku Rakušanů. Nakonec se dopustil útočného faulu.
78'
Z velké dálky to zkusil Martin Hinteregger. Zamířil nad.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Jens Stryger Larsen.
74'
Hra se teď trochu uklidnila. Rakušané drží míč, ale daleko od brány Kaspera Schmeichela.
72'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Ercan Kara, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Karim Onisiwo.
71'
Dánové drží vedení i dvacet minut před koncem. Nutno říci, že zatím je to zasloužené.
70'
Střely na bránu – 5:0
67'
Thomas Delaney dostal přihrávku za obranu a pokusil se udělat kličku vybíhajícímu Bachmannovi. Ten ho poslal k zemi, ovšem penalta to nebude, protože se Delaney nacházel v ofsajdu. Oba fotbalisté si to následně v přátelském duchu vysvětlili a objali se.
66'
Nedorozumění mezi brankářem Bachmannem a Martinem Hintereggerem. Bachmann vysprintoval z brány na míč, který těsně před ním odehrával hlavou rakouský stoper, jehož následně gólman sroloval. Pro Hintereggera to nic příjemného nebylo, obešlo se to ale bez vážnějšího zranění.
65'
A Kara v ofsajdu.
64'
Právě tento hráč poslal k zemi Skova Olsena. Standardka pro Dánsko...
63'
Kara je už na zpátky hřišti i se slušivým módním doplňkem.
62'
Za postranní čarou je ošetřován hostující Ercan Kara. Utrpěl tržnou ránu na hlavě a dostane od lékařů obvaz.
61'
Po nedovoleném zákroku Marca Grülla na Wasse budou rozehrávat Dánové. Grüll si mimochodem odbývá debut v dresu Rakouska.
59'
Rakušané dnes zatím netrefili prostor mezi tyčemi. Směrem dopředu potřebují přidat.
57'
Přímý kop zahrával Pierre-Emile Höjbjerg. Střílel pouze do zdi.
56'
Kasper Dolberg byl faulován Stefanem Ilsankerem. Domácí hráč je ošetřován, Dánové však mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
55'
Gól ještě potvrdili rozhodčí u VARu. Zkoumal se případný ofsajd, vše ale bylo v pořádku.
53'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení a vykračují za osmou výhrou v této kvalifikaci! Skvěle hrající Thomas Delaney táhl rychlý protiútok svého týmu. S míčem doběhl až na hranici šestnáctky, navedl si ho na střed a pak ho předložil nalevo zcela volnému JOAKIMOVI MAEHLEMU, který chladnokrevně zakončil do protipohybu brankáře Bachmanna.
51'
Domácí pokračují ve druhém dějství v náporu. Po přestávce nastoupili hodně aktivně.
48'
Fantastický Daniel Bachmann! Rakouský brankář nejprve vyrazil křížnou ránu Thomase Delaneyho z pravé strany šestnáctky a reflexivním zákrokem levou rukou dokázal vytěsnit i dorážku Andrease Skova Olsena! Druhý zákrok se už ale do statistik nezapočítá, Skov Olsen byl v ofsajdu.
47'
Konrad Laimer na konci prvního poločasu unikl karetnímu trestu. Teď, po stažení Mahleho, se mu už před očima zažlutilo.
46'
Joakim Maehle centroval z levé strany na vzdálenější tyč. Míč se odrazil o zem a přeskočil nabíhajícího Andrease Skova Olsena.
46'
Druhý poločas byl zahájen. O přestávce nedošlo k žádnému střídání ani na jedné straně.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 57 % : 43 %
Střely na bránu – 3:0
Střely mimo – 2:2
Rohové kopy – 1:0
První poločas souboje Dánska a Rakouska gól nenabídl. Domácí, kteří bez ztráty bodu vedou tabulku skupiny, byli mírně nebezpečnější. Hosty však podržel brankář Bachmann, jenž dokázal vychytat v tutovce Skova Olsena a později vyrazil dobrou střelu Damsgaarda. Rakušané kontrovali hlavičkou Hintereggera po standardní situaci, která skončila těsně nad.
45+2'
45+2'
Ještě faul Konrada Laimera na Jannika Vestergaarda. Domácí se dožadují žluté karty, tu ale slovenský rozhodčí nevytáhl.
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Poulsen byl v hlavičkovém souboji faulován Ilsankerem. U míče Dánové.
44'
Mikkela Damsgaarda zradil zřejmě zadní stehenní sval a zápas nedohraje. Nahrazuje ho Kasper Dolberg.
43'
Blíží se závěr prvního poločasu. Dánové si vyměňují míč na vlastní polovině.
42'
Velmi dobrý zápas hraje domácí záložník Thomas Delaney. Ten vyplňuje veškerý prostor mezi šestnáctkami. V jednu chvíli brání, o pár sekund později si klidně zabíhá za obranu soupeře.
40'
Jannik Vestergaard vystoupil proti Sabitzerovi, kterého však zasáhl vysokou nohou. Pískáno proti Rakousku.
38'
Dobrá akce Rakušanů po jejich pravé straně. Finální přihrávka mířila na Konrada Laimera, který centroval do ohně v momentě, kdy byli před bránou asi čtyři jeho spoluhráči. Sudí ovšem viděl útočný faul Kary.
37'
Momentálně se hraje především na útočné polovině Dánska.
35'
Rozehrával ji Skov Olsen. Míč prošel kolem vzdálenější tyče rakouské brány, aniž by ho někdo zasáhl.
34'
Daniel Wass si došel pro faul od Ercana Kary. Standardní situace pro Dánsko.
33'
Střely na bránu – 2:0
31'
Daniel Wass zezadu fauloval unikajícího Marca Grülla. Dánský hráč za to dostal žlutou kartu.
31'
Opět Mikkel Damsgaard! Na hranici šestnáctky se jedním dotekem zbavil Stefana Posche a z druhého střílel k tyči po pravé ruce brankáře Bachmanna. Ten ale předvedl tygří skok a podržel Rakušany!
30'
Před Mikkelem Damsgaardem se otevřel prostor ve středu hřiště a domácí fotbalista vyslyšel fanoušky, kteří ho vyzívali ke střele. Jeho projektil prosvištěl vedle pravé tyče.
30'
Thomas Delaney si zabíhal za rakouskou obranu. Před ním míč odkopl Ilsanker.
28'
Rakušané ale rovněž chtějí bodovat. Christopher Trimmel se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, kterou mu zablokoval Maehle.
27'
V hledišti Parkenu panuje výborná fotbalová atmosféra. Fanoušci se dobře baví a ženou Dány za dalšími body do tabulky.
25'
Hosté kontrovali po standardní situaci. Na centr Davida Alaby si naběhl Martin Hinteregger, který hlavičkoval těsně nad břevno!
23'
Andreas Skov Olsen měl na kopačce první tutovku zápasu! Po přihrávce Joakima Maehleho se ocitl sám před Danielem Bachmannem, který mu ale dokázal zmenšit střelecký úhel a Skov Olsen nedokázal rakouského gólmana zblízka propálit!
22'
Dobré napadání Maehleho, který donutil Rakušany o odkopu míče do autu.
21'
Držení míče – 58 % : 42 %
19'
Tentokrát už Skov Olsen centroval lépe. Míč si našel na zadní tyči Yussuf Poulsen, jenž ale hlavou netrefil bránu a navíc fauloval obránce Trimmela.
17'
Dobrá kombinace Dánů na pravé straně. Centr Andrease Skova Olsena byl ale přetažený a Mikkel Damsgaard musel dobíhat míč až u levé postranní čáry. Odtud tedy může pokračovat snaha domácích.
16'
Rakušané získávají půdo pod nohama a jsou dosud stoprocentnímu Dánsku vyrovnaným soupeřem.
15'
Zahrával ho sám obránce Realu Madrid. Domácí jeho centr odvracejí do bezpečí.
14'
Marco Grüll tentokrát dokázal dostat míč na Davida Alabu, který vtrhl do pokutového území z levé strany. Jeho přihrávku před bránu zablokoval Thomas Delaney. Je z toho roh pro Rakousko.
14'
Zápas se uklidnil. Momentálně se bojuje ve středu hřiště.
13'
Grüll držel míč na levém křídle a po zákroku Skova Olsena získal pro hosty autové vhazování na útočné polovině.
12'
Nyní už kombinují Dánové. Ti začínají od své poloviny.
11'
Nyní se Rakousko dostalo s míčem na útočnou polovinu, kde ho zatím za pískotu domácích fanoušků drží.
9'
Dánové se snaží o nátlakový fotbal. Vysoko napadají a sami chtějí hrát přímočaře.
7'
Tu kopal David Alaba. Jeho centr byl nebezpečný, ovšem obrana Dánska si přesto poradila.
6'
Daniel Wass zastavil faulem Marca Grülla. Rakušané budou rozehrávat standardku z levé strany.
4'
Viděli jsme první zakončení Dánů. Daniel Wass rozběhl Thomase Delaneyho, který centroval na bližší tyč. Tam byl Yussuf Poulsen, jenž hlavičkoval mimo.
2'
Domácí začali aktivně. V úvodu zahrávali rohový kop, po něm se ale ocitl v ofsajdu Simon Kjaer.
1'

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer (C), Vestergaard – Wass, Delaney, P.-E. Höjbjerg, Maehle – Skov Olsen, Y. Poulsen, Damsgaard.
Náhradníci: Hansen, Rönnow – Joachim Andersen, M. Jensen, Daramy, Bruun Larsen, Dolberg, Kristensen, Nörgaard, Larsen, Wind, Cornelius.

Rakousko: D. Bachmann – Trimmel, Ilsanker, S. Posch, Hinteregger, Alaba – Sabitzer, Grillitsch, Laimer, Grüll – Kara.
Náhradníci: A. Schlager, Lindner – Wöber, Danso, Gregoritsch, Ljubičić, Schaub, Schöpf, Mwene, Demir, Onisiwo, Kainz.

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK).
Dánsko:
Dánové si vedou v kvalifikaci výborně. Vyhráli všech sedm zápasů, mají impozantní skóre 26:0 a účast na šampionátu v Kataru je tedy prakticky jistá. V létě pak navíc svěřenci kouče Kaspera Hjulmanda postoupili až do semifinále EURA. Do říjnového kvalifikačního termínu tato severská země vstoupila výhrou 4:0 v Moldávii.

Dánové samozřejmě nemohou počítat se svým dlouholetým tahounem Christianem Eriksenem. U toho je nejdůležitější, že po kolapsu během utkání ME mezi Dánskem a Finskem, je v pořádku pro normální život. Zda ještě někdy bude hrát vrcholový fotbal, stále není jasné. V aktuální nominaci neschází brankář Kasper Schmeichel (Leicester), kapitán a stoepr Simon Kjaer (AC Milán), záložník Thomas Delaney (Sevilla) či útočníci Kasper Dolberg (Nice) s Yussufem Poulsenem (Lipsko).

Rakousko:
Rakušané si zahráli na letním EURU, kde se dostali do osmifinále. Tam podlehli 1:2 po prodloužení budoucím šampiónům z Itálie. V kvalifikaci o MS to ale na postup na další velký turnaj zatím moc nevypadá. Naši jižní sousedé totiž ztrácejí na druhé Skoty už čtyři body. Možná klíčový zápas odehráli právě s tímto soupeřem v září. Doma Skotsku podlehli 0:1. Do říjnového termínu Rakousko vstoupilo výhrou 2:0 na Faerských Ostrovech.

Hlavní hvězdou rakouské reprezentace je dlouholetý hráč Bayernu David Alaba, který v létě zamířil jako volný hráč do Realu Madrid. Důležitou součástí kádru jsou také hráči z německé Bundesligy. Jmenovat můžeme třeba záložníky Marcela Sabitzera z Bayernu či Floriana Grillitsche z Hoffenheimu. V nominaci neschází teprve 17letý útočník Yusuf Demir, který už dostává minutáž ve slavné Barceloně.

Posledních 5 zápasů Rakouska:
Itálie – Rakousko 2:1 po prodl. (ME)
Moldavsko – Rakousko 0:2
Izrael – Rakousko 5:2
Rakousko – Skotsko 0:1
Faerské Ost. – Rakousko 0:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý pokračuje evropská část kvalifikace o MS v Kataru. V rámci skupiny F se utkají Dánové s Rakušany. Dánsko hraje v této kvalifikaci skvěle a v sedmi duelech dosud neztratilo jediný bod. Rakousku se zdaleka tak dobře nedaří. Ze čtvrté pozice tabulky ztrácí na barážové druhé místo čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.