Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Rumunsko - 8. října 2021   20:45

Německo
Německo
52' Gnabry (Reus) • 81' T. Müller (Goretzka)
2:1
(0:1)
Rumunsko
Rumunsko
9' Hagi
Německo
ter Stegen – J. Hofmann (85. Klostermann), Süle, Rüdiger, Kehrer – Goretzka, Kimmich (C) – Gnabry, Reus (67. Havertz), Sané (89. Adeyemi) – Werner (67. T. Müller).
Çakır – Duran, Ongun (všichni Turecko)
Volksparkstadion, Hamburk
Rumunsko
Nita – Ratiu, Rus, Chiricheş (C), Burcă (50. Manea), Toșca – Hagi (60. Maxim), Stanciu (82. Albu), Marin, Mihăilă (60. Ivan) – Puşcaş (82. Mitrita).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera u dalšího fotbalu zase někdy na početnou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:10.
Je dobojováno! Po nevydařeném prvním poločase se německý tým dokázal vzchopit a po brance Gnabryho a Müllera otočil ve druhém poločase nepříznivý průběh tohoto utkání a vyhrál 2:1. Do tabulky si tedy Německo připsalo další tři body a odskočilo svým soupeřům na rozdíl šesti bodů. Druhá Severní Makedonie a třetí Arménie má po dvanácti bodech.
90+5'
90+4'
Rohový kop nebyl z kategorie těch povedených. Německá obrana si dokázala poradit a míč odkopla daleko do bezpečí. Rozhodčí za malý moment ukončí tento zápas.
90+3'
Na druhé straně to byl Andrei Ratiu, který dokázal vybojovat roh pro svůj tým. Rumunsko má zřejmě poslední šanci na vyrovnání v zápase.
90+2'
Lukas Klostermann se snažil svůj centr dostat do pokutového území, jenže vybojovat jenom výhodu výhodu rohového kopu. Rumunský tým se musí vrátit a ubránit tuto německou šanci.
90+1'
Serge Gnabry byl pod tlakem tři obránců, ale i tak si dokázal tento hráč udržet míč pod svou kontrolou a ještě konstruktivně rozehrát.
90'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby utkání.
89'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Karim Adeyemi.
88'
Vlad Chiricheş se úplnou náhodou dostal do střelecké pozice před německou brankou, ale k vytoužené střele se nakonec nedostal. Skvělý Niklas Süle ho dokázal čistým způsobem zablokovat.
87'
Thilo Kehrer neměl jedinou možnost jak přerušit hostující kontr, než jediný nedovoleným zastavením pronikajícího hráče. Rozhodčí neváhal mu udělit žlutou kartu.
87'
Leroy Sané se už chystal k centru, ale nakonec si to rozmyslel a míč poslal zpět na své obránce, kteří si míč vymění i s jejich brankářem. Rumunsko se musí dát opět do módu napadání.
86'
Když se hostující tým dostane v tuto chvíli na míč, tak to posléze končí i nepřesnou přihrávkou. Tohle rozhodně není cesta k vyrovnání. Rumunsko se bude muset v posledních minutách zlepšit.
85'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Lukas Klostermann.
84'
Domácí tým se dostal k míči a vypadá to tak, že se vůbec nemá k nějakému zběsilému útočení. Průběžný výsledek domácímu týmu zřejmě stačí.
83'
Na tahu je v tuto chvíli rumunský tým, který poprvé v zápase musí dotahovat nepříznivý výsledek. Německu teď stačí si hlídat prostor před vlastní brankou a v klidu zápas dohrát.
82'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Alexandru Mitrita.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Cristian Albu.
81'
Německo právě vstřelilo branku!
Centr z rohového kopu se ocitnul u Goretzky, který míč posunul na zadní tyč, kde si naběhnul úplně volný THOMAS MÜLLER, který v tuto chvíli dokonal obrat svého týmu v zápase – 2:1. Asistence: Leon Goretzka.
80'
George Puşcaş obdržel žlutou kartu za jeho nesportovní chování při odkopu německého brankáře od jeho branky. Tohle byla dost zbytečná karty pro tohoto hráče.
79'
Leroy Sané se uvolnil ke střele, ale tu namířil pouze do kolegy z útoku. Míč opět skončil v zámezí a bude následovat další odkop od rumunské branky v podání Florina Nity.
78'
Centr z tohoto přímého kopu směřoval na Kaie Havertze a Antonia Rüdigera, ale ani jeden se k hlavičkovému zakončení nedostal. Míč skončil v zámezí a Nita bude odkopávat od své branky.
77'
Všichni svatí teď stáli při Andrei Ivanovi, jehož faul byl odpískán na hranici pokutového území jeho týmu. Místo penalty to bude tedy jenom přímý kop.
76'
Kai Havertz si to namířil vstříc hostující brance a málem z toho bylo i zakončení. Ovšem to by se nemohl do toho vložit Alin Dorinel Toșca. Ten se prezentoval skvělým obranným zákrokem.
75'
Andrei Ivan to udělal velmi chytře. Dostal se před domácího hráče, který neměl jinou možnost než ho faulovat. Německý tlak byl na chvíli umlčen.
74'
George Puşcaş se úplnou náhodou dostal do zajímavé inviduální akce, kterou ovšem zakončil nepřesnou střelou z voleje. Ta skončila pár metrů vedle levé tyčky domácí branky.
73'
Leroy Sané se opět dostal ke střeleckému pokusu, který i v tomto případě skončil vysoko nad hostující brankou. Florin Nita bude odkopávat od své branky.
72'
Tohle rumunský tým jednoduše nemůže přežít. Neměcko je čím dál blíže ke vstřelení své druhé branky v zápase. Je to pouze otázka času.
71'
Dva rumunští hráči se ocitli na hrací ploše po zákroku na jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí na malý moment musel tento zápas opět přerušit.
70'
Leroy Sané se tomu diví, ale zákrok na jeho osobu nebyl potrestán. Německý obránce sice překonal tři protihráče, ale na toho čtvrtého si už nepřišel a byl podle něj faulován.
69'
Thomas Müller si nepohlídal své postavení na útočné polovině a rozhodčí mu odpískal ofsajd. Míč se aspoň pro tuto chvíli přestěhuje na rumunskou stranu.
68'
Domácí tým udržel s velkou dávkou štěstí míč na svých kopačkách a opět se řítí vstříc rumunské brance. Ovšem opět budou muset Němci překonat obranný val svého soupeře.
67'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Kai Havertz.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Thomas Müller.
66'
George Puşcaş si vyšlápnul na domácího kapitána, který po jeho zákroku skončil v bolestech na trávníku. Rozhodčí neváhal hru přerušit a ukázat proti brance Rumunska.
65'
Timo Werner si skvěle zpracoval míč v pokutovém území a z otočky se pokusil vystřelit. Německá střela se ale k Nitovi nedostala, jeho obrana dokázala tento pokus zablokovat.
64'
Leon Goretzka viděl rozběhnutého Serge Gnabryho, ale jeho kolmice na rozběhnutého kolegu byla zablokována. Míč se k nabíhajícímu útočníku jednoduše nedostal.
63'
Leroy Sané se vyhnul skluzu jednoho z hostujících obránců, ale to bylo tak všechno co tento německý útočník dokázal. Jeho střela v závěru akce byla nepřesná a skončila vysoko nad brankou.
62'
Rumunsko tohle nemůže přijít ve zdraví. Hostující tým se zatáhnul do vlastního pokutového území a pouze odkopává míče do bezpečí.
61'
Marco Reus vybojoval svou hlavičkou výhodu rohového kopu. Německý tým se pokouší nastěhovat se před rumunské pokutové území.
60'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Alexandru Maxim.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Valentin Mihăilă, přichází Andrei Ivan.
60'
Ojedinělý útok rumunského týmu skončil na pozorném Antoniu Rüdigerovi, který proti prvnímu poločasu hraje v tom druhém docela spolehlivě a nechybuje.
59'
Andrei Ratiu si pomohl v souboji s Leroyem Saném nedovoleným způsobem, což rozhodčí ohodnotil jak faul za žlutou kartu.
58'
Míč propadnul až k Marcu Reusovi, který se objevil na malém vápna úplně sám. Míč z jeho kopačky letěl vysoko nad brankou, Florin Nita v brance Rumunska nemusel zasahovat.
57'
Německý tým to v některých situacích příliš překombinovává, což hraje ve prospěch soupeře, který nemá s obranou jejich útoku příliš práce.
56'
Centr z pravé strany na rozběhnutého Serge Gnabryho byl nepřesný. Míč skončil mimo hrací plochu, což znamená jediné, rumunský brankář bude opět odkopávat od branky.
55'
Florin Nita se musel vydat na hranici pokutového území, aby míč schoval do svých rukavic před dotírajícím útočníkem soupeře. Rumunsko se v tuto chvíli ubránilo.
54'
George Puşcaş se snažil vybojovat pro svůj tým rohový kop, ale proti Niklasi Sülemu neměl nárok. Domácí obránce dokázal míč podržet a poté i konstruktivně rozehrát.
52'
A můžeme začít od samotného začátku! SERGE GNABRY dostal nabito od svého spoluhráče na hranici pokutové území a střelou na vzdálenější tyč překonal rumunského brankáře a přidal svůj pátý gól v tomto kvalifikačním cyklu – 1:1. Asistence: Marco Reus.
51'
Domácí tým se postupnou kombinací dostává na dostřel hostující branky. Rumunská obrana si musí dávat pozor, jejich soupeř začíná opět utahovat šroubky okolo jejich vápna.
50'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Burcă, přichází Cristian Manea.
49'
George Puşcaş se ocitnul v nadějné příležitosti, kterou ale ovšem sám pokazil. Rumunský útočník si míč při zpracování moc předkopnul a o míč tedy přišel.
48'
Německý tým se hned v úvodních minutách druhého poločasu usadil na hostující polovině. Leroy Sané se snažil procpat přihrávku za obranu, ale neúspěšně.
47'
Jonas Hofmann se na pravé straně dostal k nadýchanému centru, který ale dokázala rumunská obrana odvrátit do bezpečí.
46'
Fauly: 1 – 5
Je za námi velmi zajímavý první poločas, který dopadnul lépe pro hosty z Rumunska. Ti vedou od deváté minuty zásluhou Ianise Hagiho, který se po krásném inviduálním sólu dokázal prosadit. Německý tým odehrál tento poločas dost za očekáváním. Domácí hráči jsou sice více na míči, ale k ničemu to není platné. Rumunska obrana v čele s Florinem Nitou skvěle brání a drží nadějný výsledek.
45+4'
45+3'
Adrian Rus si skvěle naskočil na centrovaný míč, který byl o všem posléze zablokován pozornou domácí obranou, která míč dostala do bezpečí.
45+2'
Rumunský tým dokázal z rychlého protiútoku vybojovat výhodu rohového kopu. Podaří se Rumunsku odskočit na rozdíl dvou branek?
45+1'
K exekuci přímého kopu se postavil Joshua Kimmich, kterému se ovšem centr vůbec nepovedl. Pro rumunskou obranu to byla jednoduchá práce tento míč odvrátit.
45'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil v prvním poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Serge Gnabry překonal jednoho, poté i druhého obránce. Posléze se odholal i ke střele, která jenom těsně minula tyčku rumunské branky.
42'
Německá akce začíná opět u vlastní obrany, která má ale problém s rozehrávkou. Rumunsko vysunulo své napadání na útočnou polovinu a dělá svému soupeři velké problémy.
41'
Nicolae Stanciu si došlápnul na domácího kapitána, kterého zezadu poslal na hrací plochu. Rozhodčí neváhal vytasit žlutou kartu.
41'
George Puşcaş se snažil utancovat německého obránce, což se mu i povedlo. Ovšem jeho následný střelecký pokus byl nepřesný.
40'
Domácí hráči to hrají zbytečně na krásu a to se proti takovému týmu jako je ten rumunský nevyplácí. Hosté skvěle čtou tyto parádičky a dokáži je v 99% přečíst.
39'
Antonio Rüdiger šlápnul na míč a byla potřeba ho vyměnit. Zápas byl na malý moment přerušen. Právě Německo drží míč v 75% zápasů, což je naprosto neskutečné číslo.
38'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Rumunský tým i nadále drží nadějné jednobrankové vedení na hřišti německého favorita.
37'
Serge Gnabry centroval na dlouhou nohu na nabíhajícího Marca Reuse, ale u míče byl opět první rumunský brankář Florin Nita.
36'
Adrian Rus se skvěle vrátil, aby zamezil průniku Timo Wernera, který se musel vrátit o pár metrů zpět. Německá akce byla tedy přibržděna.
35'
Florin Nita měl obrovské štěstí, že se dokázal vrátit a zneškodnit německou střelu, který ještě před rumunskou brankou změnila trajektorii letu. Rumunský brankář má další úspěšný zákrok v tomto poločase.
34'
Míč na zadní tyči propadnul k Marcu Reusovi, který svou střelou z voleje donutil rumunského brankáře k zákroku. Míč po jeho vyražení skončil mimo nebezpečí pro jejich branku.
33'
Tohlo trvalo příliš dlouho. Leroy Sané prováhal moment střely a když přihrával do nohy svému spoluhráči, tak se už k němu dostal obránce, který další střelu zablokoval.
32'
Timo Werner se snažil načasovat svůj náběh za obranu, ale ten skvěle přečetl jeden z hostujících obránců, který včas vystoupil a vystavil domácího útočníka ofsajdu.
31'
Ianis Hagi může být rád, že za svůj nedovolený zákrok na Marca Reuse nedostal žlutou kartu. Rozhodčí zatím nechává své karty v kapsičce.
30'
Obraz hry se nemění. Německo je na míči a kombinuje, jejich soupeř se pohybuje bez míče a vykrývá volné prostory před vlastní brankou.
28'
Parádní myšlenka německé obrany, která vyslale Leroy Saného do náběhu za hostující obranu. Florin Nita musel vystartovat z branky, aby u míče byl dřív než domácí útočník.
27'
Německo se snaží postupně utahovat šrouby okolo pokutového území soupeře. To se jim sice daří, ale zatím bez střeleckého úspěchu. Navíc ten chvíli ani nepříjde, protože se Rumuni ubránili a míč odkopli do bezpečí.
26'
Marco Reus roztáhnul hru do pravé strany, kde byl volný Serge Gnabry. Ten poslal svůj centr pouze vysoko nad branku a do zámezí. Rumunsko bude opět odkopávat od své branky.
25'
Německý tým přesto rozehrával rohový kop, který skončil po zakončení Tima Wernera v rukavicích rumunského brankáře, který míč zastavil před brankovou čárou vlastní branky.
24'
Vlad Chiricheş doslova přejel jednoho z domácích hráčů v pokutovém území. V tomhle případě se pískat penalta nebude, rozhodčí to viděl jako čisté odstavení od míče.
23'
Pískot německých fanoušků i nadále přetrvává. Nezměnil to ani Timo Werner, který svou akci dotáhnul pouze mimo hrací plochu. Florin Nita bude opět odkopávat od své branky.
22'
Răzvan Marin udělal všechno dobře, ale když došlo k centru, tak ten poslal pouze na kopačky domácího stopera. George Puşcaş se k míči nedostal, domácí obrana se ubránila.
21'
Ianis Hagi možná nechtěně, ale při průniku na útočnou polovinu trefil svým loktem německého kapitána. Rozhodčí neváhal odpískat nedovolený zákrok a ukázal proti brance Rumunska.
20'
Německý tým se snaží diktovat tempo dnešního utkání, ale zatím se jim to stále nedrží. Rumunsko dnes hraje prozatím opravdu skvěle.
19'
Leroy Sané si skvěle naběhnul na pravé straně, ale přihrávka od jeho spoluhráče byla nakonec nepřesná. První jmenovaný ji nedostihnul na hrací ploše.
18'
Zdá se, že rumunský brankář bude v zápase pokračovat. Právě on uvede za malou chvíli míč do hry svým odkopem od branky.
17'
Serge Gnabry se snažil dotlačit míč do branky, ale při jeho pokusu také trefil hostujícího brankáře, který bude potřebovat lékařské ošetření. Zápas byl opět přerušen.
16'
Na stadionu v Hamburku se začíná ozývat mírný pískot domácích fanoušků, kteří nejsou spokojeni s výkonem svého týmu, který překvapivě od deváté minuty prohrává.
15'
Celá německá akce musí začít až od vlastních stoperů, Německo se snaží svého soupeře zatlačit do svého pokutového území a to se jim taky daří.
14'
Rumunský tým hraje zatím naprosto skvěle. Hosté hrozí z nebezpečných kontrů a když náhodou ztratí míč, tak se skvěle vrátí a zabrání v ohrožení jejich branky.
13'
George Puşcaş by rád viděl další rohový kop ve prospěch svého týmu. Jenže v tomto případě to nebude, německý brankář se protáhne odkopem od své branky.
11'
K exekuci rohového kopu se postavil Nicolae Stanciu, který svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Domácí obrana se dokázala ubránit.
10'
Už to mohlo být o dvě branky, ale George Puşcaş nechal vyniknout domácího brankáře, který jeho střelu vyrazil na rohový kop.
9'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Tohle byla fotbalová nádhera v podání IANISE HAGIHO, který se dostal do pokutového území soupeře, překonal dva své strážce a následně i domácího brankáře. Rumunsko se překvapivě ujímá vedení v zápase – 0:1. Bez asistence.
8'
Turecký rozhodčí se šel podívat na video a po delší rozvaze rozhodnul penaltový zákrok odvolat. Penalta se zahrávat nebude.
6'
Penaltový zákrok se ještě bude zkoumat u VAR. Zápas byl po dobu přezkoumávání penaltového závěru přerušen.
5'
Timo Werner skvěle předskočil hostujícího obránce, který ho fauloval v pokutovém území. Rozhodčí neváhá i ukazuje na penaltový puntík.
4'
Antonio Rüdiger odehrál míč svou hlavou pouze k Alinu Dorinelu Toșcovi, který se následně dostal ke střele. Ani tento střelecký pokus nebyl přesný a skončil mimo branku.
3'
Už se zdálo, že by se hostující tým mohl dostat do zajímavé akce. Jenže skvěle se vrátil Leroy Sané, které jednu z hostujících přihrávek vystihnul a celou akci soupeře přerušil.
2'
Thilo Kehrer se dostal k první střele v tomto zápase, do které ovšem dal špatnou faleš. Míč se zatočil k rohovému praporku, Rumunsko bude vhazovat.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kterým bude patřit úvodní útočná akce v utkání. Německo bude hrát ve své černobílé kombinaci, hosté z Rumunska odehrají zápas ve žluté kombinaci dresu.
1'

Německo: ter Stegen – J. Hofmann, Süle, Rüdiger, Kehrer – Goretzka, Kimmich (C) – Gnabry, Reus, Sané – Werner.
Náhradníci: Leno – N. Schlotterbeck, Ginter, Havertz, Musiala, Klostermann, Adeyemi, Neuhaus, Raum, Wirtz, T. Müller.

Rumunsko: Nita – Ratiu, Rus, Chiricheş (C), Burcă, Toșca – Hagi, Stanciu, Marin, Mihăilă – Puşcaş.
Náhradníci: Vlad, Aioani – Manea, Cicâldău, Maxim, Bancu, Cordea, Mitrita, Keșerü, Ivan, Moruțan, Albu.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (všichni Turecko).
Rumunsko
Rumunsko taky mělo rozpačitý úvod kvalifikace na příští Mundial. Pomalejší rozjezd zřejmě už nebude stačit na jejich dnešního soupeře, ale na třetí Arménii by to mohlo stačit. Rumunsko je momentálně na třetím místě se ziskem deseti bodů. V posledních třech zápasech si připsali sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu.

8. září 2021 | Severní Makedonie – Rumunsko 0:0
5. září 2021 | Rumunsko – Lichtenštejnsko 2:0
2. září 2021 | Island – Rumunsko 0:2
6. června 2021 | Anglie – Rumunsko 1:0
2. června 2021 | Rumunsko – Gruzie 1:2
Německo
Po rozpačitém úvodu kvalifikační skupiny se Německo rozehrálo do parádní formy. Poslední tři zápasy dokázalo vyhrát a nasbírat skóre 12:0, což je naprosto skvělé. Německému týmy proto patří průběžné první místo s náskokem čtyř bodů na druhou Arménii. Po šesti odehraných zápasech je nejlepším střelcem Serge Gnabry, který se dokázal trefit čtyřikrát.

8. září 2021 | Island – Německo 0:4
5. září 2021 | Německo – Arménie 6:0
2. září 2021 | Lichtenštejnsko – Německo 0:2
29. června 2021 | Anglie – Německo 2:0
23. června 2021 | Německo – Maďarsko 2:2
Hezký páteční večer, kvalifikace na MS v Kataru je v plném proudu a my u toho nemůžeme chybět. V tomto textovém on-line přenosu se podíváme na zápas mezi Německem a Rumunskem. U sledování tohoto zápasu Vám přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.