Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Turecko - 24. března 2022   20:45

Portugalsko
Portugalsko
15' Otávio (D. Costa) • 42' Diogo Jota (Otávio) • 90+4' Nunes (Leão)
3:1
(2:0)
Turecko
Turecko
65' Burak Yılmaz  (Ünder)
Portugalsko
D. Costa – Dalot, Danilo Pereira, J. Fonte, Guerreiro (88. N. Mendes) – B. Fernandes (80. W. Carvalho), Moutinho (88. Nunes), B. Silva – Ronaldo, Diogo Jota (71. Félix), Otávio (88. Leão).
J. Sá, Patrício – W. Carvalho, Guedes, Félix, Leão, N. Mendes, Nunes, André Silva, Soares, Djaló, Vitinha.
Turecko
Çakır – Kabak, Demiral, Söyüncü, Kutlu (90. Dursun) – Çelik (80. Yazıcı), Kökçü (80. Toköz), Çalhanoğlu, Aktürkoğlu (66. Ünal) – Ünder, Burak Yılmaz.

Portugalsko vyhrává tento zápas 3:1. Turecko předvedlo sympatický fotbal, dotáhlo skóre na rozdíl jediné branky, ale v samotném závěru Portugalsko navýšilo své vedení. Do další fáze baráže jde Portugalsko, které nastoupí proti Severní Makedonii. Ta naprosto nečekaně porazilo Itálii 1:0, rozhodl Trajkovski.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:7. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:14.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Dorukhan Toköz (Turecko).
90+4'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je už hotovo, Portugalsko navyšuje své vedení, po rychlé akci se z náběhu před branku prosazuje MATHEUS NUNES. Asistence: Rafael Leão.
90+3'
Turecko rychle otočilo směr hry, ale k zakončení se po bleskové akci tým hostů nedostal.
90+2'
Portugalsko mělo velkou šanci, ale João Félix trefil jen brankáře a s následnou dorážkou Ronalda si také Uğurcan Çakır poradil.
90+1'
Podle světelné tabule je jasné, že se bude nastavovat ještě pět minut.
90'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Berkan Kutlu, přichází Serdar Dursun.
88'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Otávio, přichází Rafael Leão.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Matheus Nunes.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nuno Mendes.
87'
Diogo Costa si dobře poradil s centrem před branku a ukryl míč do náruče. Následně rychle rozehrál.
87'
Turecko obrovskou šanci proměnit nedokázalo, a tak stále platí těsné vedení Portugalska.
86'
Žlutou kartu dostává João Moutinho (Portugalsko).
85'
Burak Yılmaz (Turecko) neproměňuje pokutový kop. Branku vůbec trefit nedokázal. Jeho rána končí vysoko nad.
84'
Je to tak, pokutový kop.
83'
Penalta pro Turecko? Sudí jde kontroloval monitor.
81'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky v tomto zápase.
80'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází William Carvalho.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Dorukhan Toköz.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Yusuf Yazıcı.
80'
Zdá se, že uvidíme střídání.
79'
Před brankou Turecka se objevil volný Cristiano Ronaldo, ale nedokázal přesněji zakončit. Nechybělo mnoho a tento slavný hráč se mohl radovat.
77'
Domácí celek aktivní hrou vybojoval rohový kop. Bruno Fernandes poslal centr před branku, ale jeho akce byla hodně přetažená.
76'
Žlutou kartu dostává Merih Demiral (Turecko).
75'
Navýšit domácí vedení mohl nyní Otávio. Dobře se zorientoval před brankou, ale jeho hlavička končí mimo branku. Uğurcan Çakır bude vykopávat od své branky.
73'
Hostující fotbalisté zjednodušili hru a výrazně snadněji se dostávají do zakončení, Berkan Kutlu byl však nachytaný v ofsajdovém postavení.
72'
Hakan Çalhanoğlu to zkoušel individuálně, jeho střelecký pokus ale končí mimo branku i mimo hrací plochu. Rozehrávat bude portugalský brankář.
71'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází João Félix.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí Portugalsko vede o jednu branku, ale nyní má více ze hry jeho soupeř, který před malou chvílí snížil.
69'
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (Turecko). Hostující hráč dostává žlutou kartu za faul na soupeře.
68'
Po kontaktní brance se Turecko výrazně snadněji dostává do zakončení, naopak Portugalsko je v útlumu.
67'
Turecko cítí šanci s výsledkem něco udělat. Zajímavou šanci měl po rychlé akci autor předchozího gólu. Burak Yılmaz tentokrát pálil nad.
66'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Enes Ünal.
65'
Turecko právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic se prosazuje Turecko a je zaděláno na drama. Po bleskové akci našel Cengiz Ünder spoluhráče, kterým byl BURAK YILMAZ. Dostal míč před branku a střelou k bližší tyči prostřelil brankáře. Asistence: Cengiz Ünder.
62'
Uğurcan Çakır si poradil s centrem, který po akci João Moutinha přilétl před předku. Následně rychle rozehrál na spoluhráče, Cengiz Ünder se pokoušel něco vymyslet.
61'
Bruno Fernandes hledal spoluhráče v lepší pozice na středu hrací plochy, ale přihrávka byla zblokovaná. Na malý moment mohli hrát fotbalisté Turecka. Ti nic vymyslet nedokázali.
60'
Půlhodina hry nás dělí od konce zápasu. Portugalsko vede o dvě branky, stadionem v Portu obíhá mexická vlna. Fanoušci se fotbalem baví.
59'
Hodina hry je prakticky pryč a držení míče i skóre jednoznačně vyznívá ve prospěch Portugalska. Fotbalisté v červeném se prezentují aktivním fotbalem.
58'
Diogo Jota si naběhl do volného prostoru před brankou, dostal přihrávat. Následně byl sice tísněn, ale i tak dokázal vypálit. Jeho rána ale končí výrazně nad brankou.
57'
Hakan Çalhanoğlu leží na hrací ploše a bude muset být po souboji se soupeřem ošetřený. Míří k němu sudí, vypadá to na kotník.
56'
Diogo Costa se také zapojil do kombinace, dlouhým výkopem se pokoušel založit útočnou akci. Jeho tým ale o balon přišel.
55'
Fotbalisté Portugalska nyní drží míč pod kontrolou a pokouší se najít cestu, která povede do střelecké pozice. Zatím se to ale nedaří.
53'
V úvodu druhého poločasu sledujeme hodně opatrný fotbal, domácí hráči pokračují v aktivní hře, ale v těchto minutách na nějakou výraznější šanci čekáme.
52'
Diogo Jota to zkoušel individuálně, chtěl obejít obránce a dostat se do střelecké pozice, ale neuspěl. Míč mají hráči Turecka.
50'
Jeden z tureckých hráčů , Zeki Çelik, si v hlavičkovém souboji počínal hodně nedovoleně. Rozehrávat bude tedy Portugalsko. Bernardo Silva je podle všeho v pořádku.
49'
Vedle hrací plochy se aktivně rozcvičuje několik hráčů, uvidíme, kdy a kdo půjde do hry.
48'
Uğurcan Çakır si poradil se střelou, kterou vyslal z dobré pozice Bernardo Silva. Velkou šanci Portugalsko proměnit nedokázalo.
46'
Diogo Dalot zkoušel rychle rozehrát, ale jeho první rozehrávku zastavil soupeř. Portugalsko pak dokázalo vybojovat znovu míč.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem a zdá se, že ani jeden z trenérů nepřistoupil během poločasové přestávky ke střídání.
46'
Portugalsko potvrzuje roli favorita, po prvním poločas vede na své půdě nad Tureckem o dvě branky. Prosadili se Otávio a Diogo Jota. Skóre odpovídá předváděné hře, uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+3'
45+2'
Po útočném faulu Portugalska bude rozehrávat Turecko na své polovině. Následně vinou špatné přihrávky přišlo o míč.
45+1'
Fotbalisté Portugalska kombinují na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Za každou cenu se ale do zakončení neženou. Nechtějí zejména chybovat.
45+1'
Dvě minuty uvidíme nad rámec prvních pětačtyřiceti.
44'
Ještě před koncem prvního poločasu mohlo Turecko přispěchat s odpovědí. Karem Aktürkoğlu hlavičkoval po dobrém centru spoluhráče. Na správném místě pro Portugalsko byl Diogo Costa, který kryje míč.
42'
Pohledná akce Portugalska a domácí vedou už o dvě branky. Centr před branku poslal Otávio a na míč si výborně naskočil DIOGO JOTA. Jeho zakončení zapadlo přesně k tyči, brankář na balon nedosáhl. Asistence: Otávio.
41'
Çağlar Söyüncü rozehrával autové vhazování na útočné polovině, následně Burak Yılmaz při pokusu o zpracování přišel o míč. Směr hry se rychle otáčí.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Převahu má Portugalsko, které zaslouženě vede, ale musí myslet také na obranu, protože Turecko ukázalo, že také umí útočit.
39'
João Moutinho kombinoval se spoluhráči, ale nedokázal on ani jeho kolegové vymyslet nebezpečnější šanci, která by vedla k ohrožení branky.
38'
Cristiano Ronaldo podklouzl v předbrankovém prostoru a nemohl tak zakončovat akci, která na něho směřovala.
37'
Turecko se nyní usadilo stabilněji na útočné polovině, ale pokus o střelu ze střední vzdálenosti byl zblokovaný.
36'
Çağlar Söyüncü a Merih Demiral kombinovali na své obranné polovině, následně se pokoušeli rychle dostat míč na útočnou část hrací plochy, ale finální pas nebyl přesný.
35'
Žlutou kartu dostává Zeki Çelik (Turecko).
Žlutou kartu dostává Diogo Jota (Portugalsko).
35'
Souboje o míč nyní probíhaly na polovině hrací plochy a zdá se, že sudí rozdá karty.
33'
Po nepřesné domácí akci bude nyní rozehrávat brankář Turecka, balon končí totiž v zámezí.
32'
Obrázek hry je poměrně stejný poslední minuty. Portugalsko diktuje tempo hry. Nyní vybojovalo rohový kop.
31'
Bruno Fernandes vyslal míč před branku, výborně si na cente naběhl Cristiano Ronaldo. Jeho zakončení hlavou končí mimo branku.
30'
Fotbalisté v červeném se vrací k aktivní hře, Portugalsko se snaží hrát hodně důrazně. Nyní vybojovalo rozehrávku z dobré pozice.
28'
Centr se snesl před branku, hlavičkoval Merih Demiral. Jeho zakončení ale rychle zblokovala obrana. Portugalský brankář zasahovat nemusel.
27'
Turecko zjistilo, že se soupeřem momentálně dokáže hrát a využil toho Orkun Kökçü. Překonal obránce a vypálil. Diogo Costa tak tak vytěsnil míč mimo branku na rohový kop.
25'
Diogo Costa rozehrává míč od své branky, s výkopem počkal do chvíle, kdy budou jeho spoluhráči v optimálnějších pozicích. Následně ale míč získalo Turecko a Burak Yılmaz minul branku.
23'
Cristiano Ronaldo to zkoušel nyní před brankou ve velkém vápně jeden na jednoho, ale přes obránce Turecka do střelecké pozice neprošel.
22'
Turecko nyní zahrozilo a vůbec to nebyla špatná akce. Karem Aktürkoğlu hledal spoluhráče před brankou, ale hlavičkující Berkan Kutlu netrefil prostor branky. Míč za obranu udělal Portugalsku hodně starostí.
21'
Cengiz Ünder vedl zajímavou akci svého celku. Dostal se k zakončení. Jeho rána mířila do středu branky, kde byl připravený portugalský brankář. Diogo Costa rychle uvedl míč do hry.
20'
João Moutinho se dostal po pěkné individuální akci k zakončení, ale jeho rána končí výrazně vedle branky. Rozehrávat bude Uğurcan Çakır-
20'
Domácí fotbalisté mají více ze hry, drží míč pod kontrolou a turecká obrana se v podstatě jen dívá na kombinační hru soupeřů.
18'
Úvodní minuty zápasu patří Portugalsku, které je aktivnější, snadněji se dostává do střeleckých příležitostí a zaslouženě vede o jednu branku.
15'
Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení. Celou situaci výborně rozehrál Cristiano Ronaldo. Po jeho akci se ke střele dostal Diogo Costa. Jeho rána se od tyče odrazila před branku, kde byl volný a dorážet mohl OTÁVIO. Asistence: Diogo Costa.
14'
Aktivněji hraje Portugalsko, které nepouští soupeře v poslední dobře k míči. Hosté se musí bránit a běhají bez míče.
12'
Uğurcan Çakır krjye ránu ze střední vzdálenosti a zakončoval dnes s chutí hrající Cristiano Ronaldo. Jeho rána mířila do středu branky.
12'
Berkan Kutlu kombinuje se svými spoluhráči v obranné části hrací plochy a pokouší se dostat hru od své branky, to se ale nedaří, jelikož Uğurcan Çakır odehrál jen do autu.
11'
Diogo Jota se dostal v pokutovém území k centrovanému míči, ale jeho zakončení míří mimo branku. Uğurcan Çakır bude vykopávat od své branky.
9'
Diogo Dalot připravil dobrou střeleckou pozici pro spoluhráče, Cristiano Ronaldo se omlouvá svým spoluhráčům. Jeho rána bez přípravy končí vysoko nad brankou. O této situaci snad ani nelze hovořit jako o šanci.
8'
Domácí celek za potlesku fanoušků začíná diktovat tempo hry, hraje aktivněji. Diogo Dalot vybojoval autové vhazování, které následně také sám rozehrál.
7'
Diogo Dalot zkoušel centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit. Následně bude jen rozehrávat od své branky turecký brankář Uğurcan Çakır.
6'
Diogo Costa podpořil akci spoluhráčů dlouhým výkopem, ale Portugalsko po jeho akci přišlo o míč.
6'
Portugalsko kombinuje na své polovině a pokouší si vypracovat stabilnější tlak na útočné polovině, ale zatím marně. Turecká obrana je zodpovědná.
5'
V souboji Bernarda Silvy a Hakana Çalhanoğlua su počínal nedovoleně prvně jmenovaný, a tak budou rozehrávat fotbalisté Turecka.
3'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se převážně na polovině hrací plochy, optickou převahu zatím mají domácí fotbalisté.
2'
Zeki Çelik má nějaké zdravotní problémy a mířili za ním lékaři. Zdá se, že po kontaktu s Ronaldem bude v pořádku.
1'
Diogo Dalot poslal dobrý centr před branku, tam si nabíhal Cristiano Ronaldo, ale nedokázal přesněji hlavičkovat. Souboj se soupeřem mu zakončení znemožnil.
1'
Çağlar Söyüncü v pohodě rozehrává od své vlastní branky, následně ale jeho spoluhráči přišli o míč.
1'
Zápas začal, Portugalsko hraje v červeném, Turecko má bílé dresy-
1'

Portugalsko: D. Costa – Dalot, Danilo Pereira, J. Fonte, Guerreiro – B. Fernandes, Moutinho, B. Silva – Ronaldo, Diogo Jota, Otávio.
Náhradníci: J. Sá, Patrício – W. Carvalho, Guedes, Félix, Leão, N. Mendes, Nunes, André Silva, Soares.

Turecko: Çakır – Kabak, Demiral, Söyüncü, Kutlu – Çelik, Kökçü, Çalhanoğlu, Aktürkoğlu – Ünder, Barış Yılmaz.
Náhradníci: Bayındır, Bolat – Antalyalı, K. Ayhan, Aziz, Dursun, Erkin, Müldür, Ömür, Toköz, Ünal, Yazıcı..
Poslední vzájemný zápas se konal v rámci přípravných duelů v roce 2012 a Turecko vyhrálo 3:1.
Vítěz tohoto zápasu postoupí do další fáze baráže, ve které se utká s vítězem souběžně hraného zápasu Itálie proti Severní Makedonii.
Turecko v posledním ostrém reprezentačním zápase porazilo Černou Horu 2:1. Beqiraj poslal Černohorce do vedení, ale ve 22. minutě srovnal Aktürkoglu. Rozhodující branku vstřelil Kökcü. Turecko díky výhře zamířilo do baráže, Černá Hora skončila ve skupině G na nepostupové čtvrté pozici.
Portugalsko v přímém boji o postup na MS hrálo se Srbskem. Z kraje zápasu poslal do vedení Portugalsko Sanches. Tadič po půlhodině hry srovnal. V samotném závěru zápasu poslal Srbsko na MS v Kataru Tadič. Portugalcům postup těsně unikl, a tak musí do baráže.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto barážovém zápase proti sobě nastoupí Portugalsko a Turecko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.