Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Chorvatsko - 4. září 2021   20:45

Slovensko
Slovensko
0:1
(0:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
86' Brozović
Slovensko
Rodák – Pekarík (88. Strelec), Šatka, Škriniar, Hancko – Mak (79. Jirka), Kucka, Lobotka, Hamšík (C) (62. Duda), Weiss (79. Koscelník) – Schranz (62. Boženík).
Frankowski (POL) – Boniek (POL), Winkler (POL)
Národný futbalový štadión, Bratislava
Chorvatsko
Ivušić – Juranović, Lovren, D. Vida (C), Sosa – Vlašić (55. Pašalić), Brozović, Kovačić (84. Majer) – Ivanušec (55. Perišić), Čolak (55. Livaja), Oršić (62. Kramarić).

Velmi hořká prohra pro Slovensko, které se dnes Chorvatsku rovnalo ve všech herních ukazatelích. Dokonce asi mělo i více gólových příležitostí, ale jedinou branku dnes zaznamenal v 86. minutě po krásné střele z první Marcelo Brozović. Na zisku chorvatských tří bodů nic nezměnil ani útočník Róbert Boženík, který o dvě minuty později neproměnil velkou šanci Slovenska. Chorvatsko se tak po dnešním vítězství výrazně přibližuje účasti na MS v Kataru. Naopak Slovákům se vysněná druhá pozice, díky které by si zahráli baráž, zase vzdaluje.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:12.
90+5'
90+5'
K zakončení se dostal Milan Škriniar, jenž ale pálil z otočky v nepříliš připravené pozici. Bránu asi o tři metry minul.
90+4'
U poloviny hřiště byl odpískán faul na Lobotku. Zřejmě poslední šance pro Slovensko přichází právě teď.
90+3'
Ani brankář Ivica Ivušić žluté kartě neunikl. Ten ji však dostal za zdržování hry při odkopu.
90+3'
Róbert Boženík viděl za protesty po nedovoleném zákroku žlutou kartu.
90+2'
Zajímavý centr ze strany mířil do chorvatského pokutového území, ale jako první byl u míče Ivica Ivušić.
90+2'
Zdá se však, že hosté jsou z nejhoršího venku. Nyní drží míč na útočné polovině.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty. Slováci se chystají na autové vhazování, které poletí až do pokutového území.
90'
Slovensko si vytvořilo další šanci! Po dvou rozích se dostalo ke střele ze střední vzdálenosti, která ale skončila na rukavicích pozorného Ivušiće.
88'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Dávid Strelec.
88'
Obrovská šance domácích vyrovnáním nekončí. Róbert Boženík se vytočil ve vápně a okamžitě vypálil. Ivica Ivušić předvedl skvělý zákrok, když konečky prstů ránu vytěsnil nad horní tyč.
86'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Pohroma pro Slovensko! Chorvaté v 86. minutě otevírají skóre zápasu. Centr Lovra Majera byl sice odvrácen, ale ke střele z druhé vlny se dostal středopolař MARCELO BROZOVIĆ, jehož rána z voleje zamířila přesně k zadní tyči. Krásná branka, na kterou Rodák reagovat nemohl. 0:1.
85'
Juraj Kucka si nepohlídal zákrok poblíž vlastní šestnáctky, takže hosté budou mít k dispozici standardní situaci z celkem nebezpečných míst.
84'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Lovro Majer.
83'
Utažená střela Juraje Kucky mířila do středu brány. Pro chorvatského brankáře tedy žádné větší potíže nevznikly.
82'
Erik Jirka podržel balón na levé straně a poté jej pěkně předal na střed Kuckovi. Ten však vpřed pokračovat nemohl, neboť tam bylo přehuštěno.
81'
Zhruba deset minut před koncem stále platí stav 0:0. Slováci ale už nejsou tak zatažení jako na začátku poločasu, takže se můžeme dočkat velice zajímavého závěru.
80'
Rychlé vysunutí čerstvého Martina Koscelníka úspěšné nebylo. Ivica Ivušić vystartoval z brány a nákop zpacifikoval.
79'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Erik Jirka.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Martin Koscelník.
79'
Róbert Boženík je po souboji s Vidou viditelně otřesen. Oba protagonisté ale budou v pořádku.
78'
Rodák zachytil centr ze strany do svých rukavic. Nyní má dostatek času na co nejkloudnější rozehrávku.
78'
Chorvaté hned dvakrát za sebou poslali do vápna centrovaný balón, ale také v tomto případě byla úspěšnější dvojice Šatka – Škriniar.
77'
Bylo to tři na tři. Domácí se hnali do otevřenější obrany, ale finální řešení nezvládli. Dudův míč skončil na noze Kucky, jemuž se rána vůbec nepovedla.
76'
Průniková přihrávka Vladimíra Weisse byla jen o chlup delší, než být měla. Následovat bude odkop od chorvatské brány.
75'
Peter Pekarík dnes na pravé straně obrany pracuje jako motorová myš. Znovu příkladně zabojoval a pro své barvy získal autové vhazování.
74'
Róbert Mak se krásně prosmýkl pravým křídlem a poté vybízel na malém vápně Róberta Boženíka. Útočník domácích ale míč netrefil, promáchl jej.
73'
Centr Pekaríka mířil do pokutového území, ale tam zapracovali lépe hostující stopeři.
72'
Hra se nám kouskuje velkým počtem faulů. Jeden z nich málem udělal Borna Sosa, jenže rozhodčí nezapískal, přestože se to příznivcům na tribunách vůbec nelíbí.
71'
Tempo hry viditelně opadlo. Slovensko už zřejmě nemá dostatek fyzických sil na nějaký velký tlak. Vypadá to, že to bude chtít hlavně dohrát na zisk bodu.
69'
Ondrej Duda se po kontaktu s Markem Livajou ocitl na zemi. Polský rozhodčí odpískal nedovolený zákrok, takže rozehrávky se ujímá brankář Marek Rodák.
68'
Druhý poločas zatím probíhá bez větších šancí. Chorvatsko sice stále má územní převahu, ale obehrává to jen podél šestnáctky.
68'
Josip Juranović neudělal kličku na Dávida Hancka. Sparťanský obránce si poradil velmi dobře.
66'
Už se může pokračovat ve hře. Zdá se, že pravý bek slovenského týmu bude v pořádku.
65'
Po kontaktu s Andrejem Kramarićem zůstal na trávníku ležet Peter Pekarík. Zřejmě byl loktem zasažen do obličeje.
64'
Při standardní situaci se domácí provinili faulem. Navíc brankář Ivica Ivušić stáhl míč po nákopu s jistotou.
62'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Andrej Kramarić.
62'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Róbert Boženík.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Ondrej Duda.
62'
Třetí roh Chorvatska v tomto zápase střelou neskončil. Lovrenova hlavička byla hodně nepřesná.
61'
Po celou dobu zápasu je atmosféra v Bratislavě velmi dobrá. Fanoušci tuší, že dnes by to na bodový zisk jejich týmu mohlo vyjít.
60'
Mario Pašalić se snažil udělat těsně před vápnem kličku, ale tu mu skvěle přečetl Šatka. Stoperská dvojice našich východních sousedů dnes předvádí skvělý výkon.
59'
Pekarík z pravé strany přistrčil lépe postavenému Makovi, jehož střela z otočky skončila na kopačkách Lovrena.
58'
Domagoj Vida umí rozdat, ale umí také přijmout. Nyní přijmul však až moc tvrdý úder, takže odpískání faulu bylo zcela na místě.
57'
Úřadující vicemistři světa sice mají převahu v držení míče, ale zatím se jim ve druhém poločase vůbec nedaří otevřít slovenskou obranu. Fotbalisté v bílém skvěle brání.
56'
Jde vidět, že trenérský štáb Chorvatů s výkonem hostů moc spokojen není. I proto tedy sáhl hned k trojité změně.
55'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Ivan Perišić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Mario Pašalić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Marko Livaja.
54'
Sosa předvedl skvělou akci na levé straně. Poté i sám nacentroval, ale jeho přízemní přihrávka mířila do prostoru, kde nikdo nestál.
52'
Domácí se dostali do slibné pozice na levém křídle, ale všemu předcházel ofsajd, takže veškerý vzruch v Bratislavě přišel vniveč.
50'
Těsně před slovenským pokutovým územím byl odpískán faul. K rozehrávce se už chystá Marcelo Brozović.
49'
Další kombinace Chorvatů musela jít i přes brankáře Ivicu Ivušiće. Volné prostory bychom v obraně Slovenska hledali velmi těžko.
48'
Zatím však žádný centr do vápna nepřišel. Stejně tak to je i se střeleckými pokusy.
48'
Druhý poločas začal územní převahou Chorvatů, kteří si dvě minuty přihrávali na útočné polovině.
46'
Je za námi první poločas, který branku nenabídl. Nicméně šancí bylo k vidění už hodně, a to na obou stranách. Skóre mohl otevřít už v 11. minutě hostující Oršić, ranou z dálky ale zazvonil o horní tyč. Chorvaté si ještě dvě nadějné příležitosti vytvořili, jenže následně už dominovali hlavně Slováci. Ti byli hned třikrát blízko ke gólu. Nejprve Weiss těsně minul, o pár minut později Mak nepropálil Ivušiće a ve 30. minutě branka nepadla ani po výborném centru Hamšíka a následném závaru. Nabídne nám druhé dějství podobně zajímavý fotbal?
45'
45'
Juranovićovi se nepovedla klička na straně. Nutno podotknout, že výborně si na obranné polovině počínal Vladimír Weiss.
44'
Přišla však ztráta míče, kterou hostující hráči ani v převaze potrestat nedokázali. Oršić se ukvapil se svou střelou.
43'
Domácí jsou usazeni na útočné polovině. Nyní si přihrávají z levé strany na pravou.
42'
Velká škoda pro Slováky. Hamšíkovi se sice střela z voleje nepovedla, avšak mohla z toho být velmi dobrá palebná pozice pro Maka. Záložník s číslem 20 na zádech si ale balón nezpracoval dobře.
41'
Vladimír Weiss si zkušeně pokryl míč a vyčkal na kontakt, který přišel. Slovensko bude po faulu rozehrávat.
40'
První poločas se blíží ke konci. Diváci se ale v Bratislavě rozhodně nudit nemohou, neboť sledují vyrovnaný fotbal ve velmi kvalitním tempu.
38'
Peter Pekarík viděl první žlutou kartu zápasu. Oršiće nabral pořádně tvrdým skluzem.
38'
Slováci předvedli velmi pěknou souhru, která však ztroskotala na nepřesném centru Hancka. Nicméně musíme pochválit hlavně Lobotku s Hamšíkem, kteří hru neuvěřitelně zrychlili.
37'
Weiss neměl před sebou prostor, a tak zvolil přihrávku doleva na Hancka. Ten také neměl tolik potřebnou nabídku, a proto se hrálo i přes Rodáka.
35'
Marcelo Brozović dokázal udržet míč těsně u postranní čáry. Poté jej nabídl pod sebe Sosaovi, jehož centr ale skončil v rukavicích brankáře Slovenska.
34'
Vlašić se rozběhl do otevřenější obrany soupeře, nicméně jeho střela po zemi nebyla moc prudká. Snadná práce pro Marka Rodáka.
34'
Právě Nikola Vlašić posílal míč na přední tyč, ale tam si velmi jistě počínal Milan Škriniar.
33'
Nikola Vlašić střílel rychle z otočky. Jeho pokus byl slovenskými zadáky sražen na rohový kop.
32'
Hamšík se znovu dostával k míči, tentokrát zhruba pětadvacet metrů před bránou soupeře. Snažil se rýsovat přihrávku na Schranze, která ale o pár centimetrů nakonec přesná nebyla.
31'
Josip Juranović bude rozehrávat aut. Chorvaté se v posledních sekundách ocitli pod tlakem, takže jsou rádi za každý oddech.
30'
Po dobře zahrané standardní situaci Marka Hamšíka se Slovensko dostalo do velkých příležitostí. Závar na malém vápně ale nedokázal potrestat Ľubomír Šatka ani Ivan Schranz.
28'
Za námi je téměř třetina zápasu a zatím musíme říct, že sledujeme velmi pěkný zápas. I když gól dosud žádný nepadl, rozhodně to má náboj.
27'
Přišla však další chyba v rozehrávce, kterou mohl trestat Róbert Mak. Slovenský křídelník se objevil ve velkém úhlu, ze kterého už Ivicu Ivušiće neprostřelil.
26'
Chorvaté teď míč svému soupeři vůbec nepůjčují. Nicméně Slovensko je v aktivním bloku.
25'
Marcelo Brozović se snažil prostrkávat míč na útočníka Oršiće, ale vůbec si s ním nerozuměl. Pro balón si tak v pohodě došel brankář Rodák.
24'
Hosté se opět zmocnili míče a tentokrát rozhodně nespěchají. Zkouší to prostě vykombinovat se vším všudy.
22'
Své fotbalové umění ukázal Vladimír Weiss. Po rychlém přistrčení Marka Hamšíka se dostal ke střele. Míč se snažil co nejvíce obalit k zadní tyči, ale tu nakonec o pár čísel minul.
22'
Josip Juranović při standardní situaci vyslal centr, který ale skončil na hlavě prvního bránícího hráče, tudíž před Rodákem tentokrát žádný vzruch nevzešel.
21'
Hamšík dal míč až moc pozdě od nohy. Proto musel o pár sekund později faulovat Dávid Hancko.
20'
Chorvaté z rohového kopu nebezpeční nebyli. Teď ale znovu kontrolují míč na svých kopačkách.
19'
Antonio Čolak si přebral balón v šestnáctce a následně se snažil okamžitě střílet. Ve velké šanci ale hostujícího útočníka zastavil pohotový skluz stopera Milana Škriniara.
18'
Náznak na pravé straně domácím ovoce nepřinesl. I tak ale svěřenci kouče Tarkoviče zůstali na útočné polovině.
17'
Střílený centr Josipa Juranoviće skončil v rukavicích pozorného Rodáka. Slovenský brankář poté okamžitě rozehrál do strany.
17'
Útočník Slavie Ivan Schranz se po chybné rozehrávce Chorvatů už už hnal dopředu. Na poslední chvíli jej ale dokázal zakřižovat Domagoj Vida.
16'
Slováci si zatím míče příliš neužili. Nicméně na pohled to je vyrovnané utkání. Hráči v bílých dresech dobře Chorvaty dostupují.
15'
Luka Ivanušec se do míče opřel z velké dálky. Rodák však střelu od první chvíle viděl, a proto byl na zemi poměrně brzy. Žádný těžký zákrok.
14'
Oršić byl faulován Šatkou. Rozhodčí to zatím řeší jen domluvou.
14'
Lovren uklidnil hru na své polovině a nyní se pouští do přihrávek s kolegou Vidou.
13'
Dávid Hancko uvede míč do hry autovým vhazováním. Zřejmě si vypomůže s Weissem.
12'
Chorvaté ale rozhodně ukazují svou sílu převážně ve středu hřiště. Individuálně jsou na tom hlavně v soubojích jeden na jednoho lépe oni.
11'
Hosté nebyli daleko ke vstřelení první branky! Mislav Oršić si navedl míč na střed a z poměrně velké dálky pravačkou orazítkoval břevno. Marek Rodák si mohl oddechnout.
10'
Marek Rodák musel vystartovat z brány, aby do rukavic stáhl dlouhý nákop Chorvatů. To se mu také podařilo.
9'
Nikola Vlašić si dělal prostor u postranní čáry, ale Luka Ivanušec se mu nenabídl moc dobře. Druhý jmenovaný byl totiž skvěle pokryt Hanckem.
8'
Je to zatím hra o územní převahu. Oba celky se snaží hrací předmět držet co nejvíce. Pro oko diváků samozřejmě není moc ideální, že jsme ještě žádnou střelu neviděli.
7'
Peter Pekarík hledal na hranici šestnáctky své spoluhráče, jenže jeho přízemní centr nebyl moc dobře proveden. Sosa neměl s odvracením balónu sebemenší problém.
6'
Milan Škriniar zkušeně vybojoval další faul, o který se tentokrát postaral hostující Antonio Čolak.
5'
Marek Hamšík byl zezadu faulován na středu hrací plochy. Balón tak připadá k moci domácích hráčů.
4'
O to stejné se po zisku míče pokouší i obránci Chorvatska. Úvod je opatrný z obou stran.
3'
Slovenští stopeři si momentálně přihrávají mezi sebou. Rozhodně nemůžeme čekat nějaké zběsilé závody hned ze začátku střetnutí.
2'
Slováci vysoko presovali, takže míč stačili odehrát do autu. Hosté budou vhazovat z vlastní poloviny.
1'
Rozhodčí poprvé foukl do píšťalky, takže utkání bylo zahájeno. Slovensko hraje v bílých dresech, Chorvaté v černých.
1'

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko – Mak, Kucka, Lobotka, Hamšík, Weiss – Schranz.
Náhradníci: Plach, Kuciak – Valjent, Jirka, Duda, Boženík, Hromada, Bero, Hrošovský, Koscelník, Strelec, Morlacchi.

Chorvatsko: Ivušić – Juranović, Lovren, D. Vida, Sosa – Vlašić, Brozović, Kovačić – Ivanušec, Čolak, Oršić.
Náhradníci: Livaković, Sluga – Uremović, Barišić, Perišić, Ćaleta-Car, Kramarić, Moro, Livaja, Pašalić, Škorić, Majer.

Rozhodčí: Frankowski (POL) – Boniek (POL), Winkler (POL).

SLOVENSKO

Slováci ještě v kvalifikaci o MS neprohráli ani jedno utkání. Třikrát však remizovali, z toho hned dvakrát proti fotbalovým „trpaslíkům“ z Kypru a Malty. Chuť si ale spravili domácím vítězstvím 2:1 nad Ruskem a předešlá remíza ve Slovinsku také nemusí být k zahození. Slovensko se momentálně nachází na třetí příčce kvalifikační skupiny se šesti body na kontě.

CHORVATSKO

Chorvaté jsou zatím na čele této skupiny, která je až neuvěřitelně vyrovnaná a zamotaná. Celek, který na posledním EURU vypadl v osmifinále se Španělskem, na úvod prohrál 0:1 ve Slovinsku. Poté si ale připsal dvě povinné výhry s Kyprem a Maltou a naposledy, přesněji ve středu, remizoval v Rusku 0:0. Chorvatsko nepodává ideální výkony, ale pyšné může být především na svou obranu, neboť inkasovalo jen jednou. Jak se mu povede utkání v Bratislavě?