To je pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u onlajnu na shledanou!
Ukrajina se díky této výhře dostala na průběžné 3. místo, Bělorusové klesli na poslední příčku. Tabulku zatím vede překvapivě Slovensko, které porazilo Španělsko 2:1 a má tak na svém kontě plný počet 6 bodů!
Počet zákroků brankáře Ževnova – 1
Počet zákroků brankáře Pjatova – 2
Je tady konec kvalifikačního boje mezi Běloruskem a Ukrajinou. První poločas nám nenabídl téměř nic a tak nám nezbývalo nic jiného, než se těšit na poločas druhý. Více příležitostí si připsalo domácí Bělorusko, které však nedokázalo vstřelit ani jeden gól. Vlastně dokázalo. V 82. minutě se nešťastně do vlastní sítě prosadil stoper Martynovič, který tak poslal Ukrajinu do vedení. Výhru zpečetil z protiútoku Sydorčuk, na kterého čekala po nezištné nahrávce Jarmolenka už jen prázdná branka.
Nezaujatý fanoušek si v tomto utkání nejspíše nepřišel na své, reprezentace Běloruska a Ukrajiny totiž nepředvedly příliš atraktivní fotbal, historie se však neptá. Ukrajina si tak díky vítězství 2:0 odváží z Borisova všechny 3 body.
90+3
90+3
Tomu se říká skvělý debut! Serhij Sydorčuk naskočil v 64. minutě do svého prvního reprezentačního utkání a dokonce se mu podařilo skórovat, když po Jarmolenkově pase nepohrdl prázdnou brankou a zvýšil na 2:0.
90+3
Ukrajina právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Bělorusko zahrávalo rohový kop, ale zapomnělo na zadní vrátka. Konopljanka našel Jarmolenka, který se řítil úplně sám na branku. Ukázal však, jak velkým je hráčem a poslal míč ještě dál na SERHIJE SYDORČUKA, jenž měl před sebou odkrytou branku a s přehledem zvýšil na 2:0 pro Ukrajinu!
90+1
Domácí se dostali k nebezpečné situaci, po nepřímém kopu se k dorážce dostal Filipenka, jehož střela opět končí nad brankou hostí.
90+1
Do třetice bude střídat i hostující tým. Ze hřiště odchází Zozulja, kterého nahradí Timoščuk.
89
A další žlutá karta. Tentokrát ji uviděl útočník Ukrajiny Zozulja.
88
Po faulu na agilního Konopljanku uviděl žlutý kartonek obránce Paljakow.
87
Domácí využijí i poslední střídání. Ze hry odchází smolař tohoto utkání a střelec vlastního gólu, Martynovič, jehož na place nahradí Savickij.
82
Ukrajina se dostává do vedení! Konopljanka nacentroval z levého křídla přímo na koleno překvapeného stopera ALJAKSANDRA MARTYNOVIČE, který poslal míč do vlastní sítě!
79
Střídat bude i Ukrajina. Edmara nahradil Budkivskij.
79
V 79. minutě dojde ke druhému střídání na straně Běloruska. Odchází Gordejčuk, přichází Kornilenko.
78
Jarmolenko si nabíhal do slibné šance, jenže si chtěl míč navést na svou silnější levou nohu a díky tomu o míč přišel.
75
Drahunovu střelu s přehledem vyrazil Pjatov do bezpečí.
74
První žlutou kartu tohoto zápasu uviděl obránce hostů Kučer, když v souboji kapitánů podrazil skluzem Kalačeva.
72
Stěpaněnkova rána z dvaceti metrů skončila také mimo tři tyče.
70
Konopljanka s ním však dobře nenaložil. Jeho střela končí vysoko nad brankou Ževnova.
69
Ukrajina získala přímý kop ve velice nadějné vzdálenosti.
66
Přímý kop Krivece propadl celou šestnáctkou až na tyč brankáře Pjatova!
65
Kapitánskou pásku převzal po Rotaňovi stoper Kučer.
64
K první změně dojde i na straně Ukrajiny. Kapitána Rotaňa na hřišti nahradí Sydorčuk.
56
Přímý kop Rotaňa propadl až k překvapenému Ževnovovi, ten si však díky výbornému reflexu poradil a míč vyrazil do bezpečí!
53
Zozulja zahrál v šestnáctce Běloruska rukou. Domácí tak budou rozehrávat.
50
Po přímém kopu ohrozil branku hostí Martynovič, míč se však od jeho ramena dostal mimo branku.
46
Kouč domácích nachystal hned na úvod druhého dějství první střídání. Ze hřiště odešel Stasevich, kterého nahradil Kisljak.
46
Druhý poločas tohoto kvalifikačního duelu byl právě odstartován. Doufejme, že nám hráči nabídnou mnohem více než se jim povedlo v prvním poločase.
46
Nuda, nuda, šeď, šeď. Tak by se dal charakterizovat první poločas mezi Běloruskem a Ukrajinou. Fanoušci museli čekat na první šanci až do 45. minuty, kdy si na roh Kalačeva naskočil Filipenka, brankář Pjatov však předvedl skvělý zákrok. I díky němu odešly oba celky do šaten za stavu 0:0.
45
45
První vyložená šance domácích! Na rohový kop Kalačeva si výborně naskočil Filipenka, jehož hlavičku musel výborným zákrokem vyrazit Pjatov.
45
Bělorusko se na malou chvíli uhnízdilo na polovině Ukrajiny. Další ze série rohových kopů rozehraje kapitán Kalačev.
43
Po zblokované Krivecově střele rozehrají domácí další roh.
43
Zozulja se ocitl v ofsajdu.
42
Dobře kopnutý Rotaňův přímý kop skončil pouze v rukavicích brankáře Ževnova.
36
První šanci tohoto utkání měl na svědomí Zozulja. Ten si naběhl na přední tyč, kde jej našel rohový kop Konopljanky. Míč však končí těsně nad.
35
Bělorusko rozehraje další rohový kop.
25
Dvě největší hvězdy z řad Ukrajiny, Konopljanka a Jarmolenko, jsou od úvodu utkání bráněni velice těsně. I z tohoto důvodu si zatím hosté nevypracovali žádnou střelu na branku.
20
Po dvaceti minutách je držení míče 36% ku 64% ve prospěch Ukrajiny.
16
Jako bych to málem zakřikl. Konopljanka našel lobem Ševčuka, který nebezpečně centroval před branku. Zozulja však na míč nedosáhl.
15
V úvodních 15 minutách jsme neviděli žádnou šanci. Oba celky zatím hrají velice rozvážně a opatrně.
12
Bělorusko zahraje první rohový kop.
8
Stasevičův přímý kop odhlavičkoval do bezpečí jeden z obránců.
7
Po faulu Chačeridiho rozehraje Bělorusko přímý kop z nadějné vzdálenosti.
5
Jarmolenko zkoušel první přízemní centr před branku, Ževnov byl však připraven a připsal si první zákrok tohoto utkání.
4
Z přímého kopu Konopljanky nevzešlo nic vážného.
2
Hned v druhé minutě došlo k prvnímu faulu. Krivec nebezpečně zajel do Fedeckije, jenž zůstal v bolestech ležet na hrací ploše.
1
Vše je připraveno k výkopu. Domácí začnou zleva doprava.
Na řadě jsou hymny, jako první si poslechneme tu Ukrajinskou.
Obě reprezentace právě vychází z tunelu a shromažďují se na hrací ploše. Domácí Bělorusko dnes nastoupí v bílých dresech, zatímco hosté z Ukrajiny obléknou dresy modré barvy.

Bělorusko: Ževnov – Paljakow, Věrchovcov, Filipenka, Martynovič, Balanovič – Kalačev (C), Krivec, Drahun, Stasevič – Gordejčuk.
Náhradníci: Černik, Klimovič – Šitov, Bardačow, Sivakov, Macvejčik, Bressan, Kisljak, Aljachnovič, Savickij, Kornilenko, Januš.

Ukrajina: Pjatov – Fedeckij, Kučer, Chačeridi, Ševčuk – Rotaň (C), Stěpaněnko, Edmar – Jarmolenko, Zozulja, Konopljanka.
Náhradníci: Bojko, Chudžamov – Rakyckyj, Morozjuk, K. Kovalčuk, Timoščuk, Chomčenovskij, Gusev, Sydorčuk, Bezus, Budkivskij, Homeňuk.

Rozhodčí: P. van Boekel – D. Goossens, B. van Dongen.
Toto utkání bude mít na starosti čtveřice Nizozemců. Hlavním rozhodčím bude Pol van Boekel, jemuž budou na čarách vypomáhat Davie Goossens a Bas van Dongen. Pozici čtvrtého rozhodčího bude mít na starosti Patrick Langkamp.
UKRAJINA

Reprezentace Ukrajiny patří společně se Španělskem k největším favoritům na postup ze skupiny C, avšak hned první zápas ukázal, že tato skupina rozhodně nebude jednoduchá. Ukrajina přivítala na svém stadioně reprezentační výběr Slovenska a přestože měla více ze hry, byli to právě hosté, kteří si překvapivě odvezli všechny 3 body za výhru 1:0. Jedinou branku utkání totiž vstřelil Mak po asistenci Hamšíka.

Nominace:

Brankáři: Andriy Pyatov (FC Shakhtar, Donetsk), Denys Boyko (FC Dnipro, Dnipropetrovsk), Dmytro Bezotosnyi (FC Chornomorets, Odesa)

Obránci: Vyacheslav Shevchuk, Oleksandr Kucher, Yaroslav Rakytskyi, Ivan Ordets (all from FC Shakhtar), Yevhen Khacheridi (FC Dynamo, Kyiv), Artem Fedetskyi (FC Dnipro)

Záložníci: Oleg Husiev, Andriy Yarmolenko, Roman Bezus, Serhiy Sydorchuk (all from FC Dynamo), Ruslan Rotan, Yevhen Konoplyanka (both from FC Dnipro), Mykola Morozyuk (FC Metalurh, Donetsk), Taras Stepanenko (FC Shakhtar) Edmar, Serhiy Bolbat (both FC Metalist, Kharkiv), Dmytro Khomchenovskyi (FC Zorya, Luhansk), Kyrylo Kovalchuk (FC Chornomorets), Anatoliy Tymoschuk (FC Zenit, Russia)

Útočníci: Roman Zozulya, Yevhen Seleznyov (both from FC Dnipro), Volodymyr Homenyuk (FC Metalist), Pylyp Budkivskyi (FC Zorya)
BĚLORUSKO

Bělorusko začalo svou kvalifikační pouť na hřišti Lucemburska. To vedlo od 42. minuty, kdy se prosadil Gerson. Bělorusové byli celý zápas lepším týmem, dokonce si vypracovali téměř 30 střel, ale do sítě spadla pouze jedna, když se v 78. minutě dokázal zapsat do listiny střelců Drahun. Lehce zklamaná reprezentace Běloruska si tak odvezla domů 1 bod, za remízu 1:1.

Nominace:

Brankáři: Sergei Chernik (FC BATE Borisov), Andrei Klimovich (FC Gomel), Yuri Zhevnov (FC Torpedo Moskva)

Obránci: Aleksandr Martynovich (FC Krasnodar), Igor Shitov (FC Mordovia Saransk), Maksim Bordachev (FC Rostov), Egor Filipenko (FC BATE Borisov), Denis Polyakov (FC BATE Borisov), Dmitri Verkhovtsov (FK Ufa), Sergei Matveychik (FC Shakhtyor Soligorsk)

Záložníci: Timofei Kalachev (FC Rostov), Sergei Kislyak (FC Rubin Kazan), Sergei Krivets (FC Metz), Stanislav Dragun (PFC Krylya Sovetov Samara), Sergei Balanovich (FC Amkar Perm), Igor Stasevich (FC Dinamo Minsk), Edgar Olekhnovich (FC BATE Borisov), Ilya Aleksievich (FC BATE Borisov), Mikhail Gordeychuk (FC BATE Borisov), Renan Bressan (Rio Ave FC), Mikhail Sivakov (FC Chornomorets Odesa)

Útočníci: Sergei Kornilenko (PFC Krylya Sovetov Samara), Pavel Savitski (FC Neman Grodno), Nikolai Yanush (FC Shakhtyor Soligorsk)
Dobrý večer dámy a pánové. Kvalifikace na Mistrovství Evropy 2016 je zpět, má totiž na programu druhé zápasy základních skupin. V tomto přenose se zaměříme na skupinu C, kde na sebe narazí reprezentace Běloruska a Ukrajiny. Zápasem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.