Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Maďarsko - 8. října 2020   20:45

Bulharsko
Bulharsko
89' Jomov (Isa)
1:3
(0:1)
Maďarsko
Maďarsko
17' Orban  (Kalmár) • 47' Kalmár   • 75' Nikolić  (Hangya)
Bulharsko
P. Iliev – Cicinho, Terziev, Božikov (C), Nedjalkov – Karabeljov, Malinov – Karagaren (58. Despodov), Nedelev (80. Jankov), G. Ivanov (31. Jomov) – Krajev (80. Isa).
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (POL)
Národní stadion Vasil Levski, Sofie
Maďarsko
Gulácsi – Orban, Lang, Attila Szalai – Fiola (82. Botka), Sigér, Á. Nagy (82. Gazdag), Kalmár (70. Hangya), Holender (70. Nego) – Ádám Szalai (C) (59. Nikolić), Sallai.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:17.
Máme za sebou i druhou pětačtyřicetiminutovku, ve které byly k vidění další tři góly. Nejprve hosté pokračovali ve střílení branek, když se krátce po rozehrání druhé půle prosadil tečovanou střelou z volného přímého kopu Zsolt Kalmár. Poté v 75. minutě přidal pojistku střídající kanonýr Nemanja Nikolić, takže už bylo o postupujícím víceméně rozhodnuto. V samotném závěru ještě kosmetickou změnu ve skóre přineslo snížení v podání Georgiho Jomova. Bulhaři měli kopat penaltu, která byla po konzultaci s videorozhodčím odvolána. Hosté si po většinu zápasu počínali lépe než soupeř a jejich postup je víceméně zasloužený. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+4'
Bulhaři mají míč pod kontrolou, ale zatím se neženou nikam kupředu.
90+3'
Těžký míč dostal Gulácsi, nicméně dokázal si poradit a před dotírajícím soupeřem rozehrát včas.
90+2'
Závěr zápasu se mílovými kroky přiblížil. Maďaři se hnali do útoku, takže Terziev raději odpravil míč do autu.
90+1'
Na hrací ploše zůstává ležet Cicinho, který také potřebuje lékařské ošetření.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
89'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Ismail Isa vyslal do šance GEORGIHO JOMOVA, který si s nabídnutou příležitostí věděl rady a koriguje nepříznivý stav.
88'
Gazdag vidí po skluzu na Georgiho Terzieva naprosto oprávněnou žlutou kartu.
88'
Ještě jeden rohový kop si vyzkoušeli Bulhaři, ale ani tentokrát se nezahřmělo.
86'
Maďaři si přihrávají daleko od vlastní branky a v poklidu si jdou za postupem dále. Pro Bulhary naděje na evropský šampionát vyhasíná.
85'
Kombinaci u pokutového území domácí zarazili včas, takže překazili soupeři plán na vstřelení další branky.
84'
Výkop Pétera Gulácsiho zamířil pouze do autu na útočné polovině Maďařů.
83'
Další standardní situace domácích skončila centrem Despodova do rukavic připraveného Gulácsiho.
82'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Attila Fiola, přichází Endre Botka.
82'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Daniel Gazdag.
82'
Cicinho po kontaktu se soupeřem skončil na zemi a píská se faul na jeho osobu.
81'
Bulhaři kombinují s míčem u kopaček a jistě by rádi alespoň korigovali velmi nepříznivý stav.
80'
Rolland Sallai se dostal až do zakončení, které však poslal jen do míst, kde snadno zasáhl Iliev.
80'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Todor Nedelev, přichází Dominic Jankov.
80'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Božidar Krajev, přichází Ismail Isa.
78'
K hlavičce se dostal Georgi Terziev, ovšem branku se mu zaměřit nepodařilo.
78'
Nedelev vyslal zajímavý pokus, který musel Gulácsi vytáhnout na rohový kop.
75'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Szilveszter Hangya na levé straně nadvakrát poslal centr do pokutového území, kde našel nedůsledně bráněného NEMANJU NIKOLIĆE, který přesnou hlavičkou nedal Ilievovi žádnou šanci zasáhnout.
74'
Obranná hráz Maďarska opět představovala nepřekonatelný problém pro bulharskou ofenzivu.
73'
Domácí hráč upadl v pokutovém území, ale polský rozhodčí nechává pokračovat ve hře, v čemž ho utvrzuje i kolega u videa.
72'
Přihrávka měla letět na pravé křídlo na Fiolu, ale adresát byl nezastižen, protože míč neletěl do běhu.
71'
Georgi Jomov vyslal projektil, který se vykroutil do pravé strany relativně daleko od branky.
70'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Filip Holender, přichází Loïc Nego.
70'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází Szilveszter Hangya.
69'
Z pravé strany letěl centr do vápna, který nepředstavoval nejmenší problém pro defenzivu Maďarska.
68'
Maďaři měli k dispozici roh, po němž domácí zablokovali střelecký pokus a vyjeli na soupeřovu polovinu.
67'
Attila Szalai poslal nedostatečně přesný centr z levé strany, se kterým si obrana Bulharska poradila.
66'
Hodně neortodoxní zákrok proti centru z pravé strany předvedl Iliev, který míč pustil pryč, aniž by se ho dotkl.
65'
Cicinho zezadu přiběhl k Holenderovi, kterého poslal na trávník nedovoleným způsobem.
64'
Rolland Sallai fauloval u postranní čáry. Bulhaři opět pokračují v kombinační hře.
63'
Až útočný faul překazil snažení domácího družstva o korigování nepříznivého stavu.
62'
Domácí obléhají soupeřovo pokutové území, ale obrana hostů je zatím velmi pozorná.
61'
Centr do pokutového území však dokázala odvrátit defenzivní řada Maďarska.
60'
Ádám Nagy dle verdiktu rozhodčího poslal k zemi nedovoleným způsobem soupeře, takže uvidíme standardní situaci.
59'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Nemanja Nikolić.
58'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Bircent Karagaren, přichází Kiril Despodov.
57'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost sám faulovaný Krajev, ale branku minul.
56'
Videorozhodčí dává pokyn, že se nejedná o penaltu, protože k zákroku došlo před vápnem!
55'
Ádám Lang sáhl Krajevovi do obličeje ve vápně a uvidíme penaltu!
54'
Přihrávka na Kalmára autora druhé branky zaskočila, takže se ocitl na zemi, aniž by dokázal hrát míč.
53'
Střelu Rolanda Sallaie domácí obrana zblokovala na roh. Po něm se Bulharsko ubránilo.
51'
Ihned po návratu dostal Ádám Szalai ostré uvítání v podobě zákroku Cicinha, po němž se hostující kapitán ocitl na zemi.
50'
Lékaři dokončují ovazování hlavy Ádáma Szalaie, bez něhož se tedy hosté zatím dokázali obejít. Již brzy se dá čekat návrat maďarského kapitána do hry.
49'
Božidar Krajev si počínal nedovoleně, takže je pískán jeho faul na Attilu Szalaie.
48'
Lékařské ošetření po jednom ze soubojů potřebuje Ádám Szalai. Utkání zatím pokračuje bez něj.
47'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost ZSOLT KALMÁR a přízemní střelu odrazil od jednoho z bránících soupeřů do míst, kam Iliev nedokázal dosáhnout.
47'
Vasil Božikov si v souboji dvou kapitánů vyskočil na záda Ádáma Szalaie, což polský sudí vyhodnotil jako faul.
46'
Maďaři zkusili rychlý nákop na Ádáma Szalaie, ale jeho hlavička mířila jen za postranní čáru.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme mohli sledovat územní převahu hostů, kteří ji dokázali přetavit ve vedoucí branku Williho Orbana v 17. minutě po rohovém kopu Zsolta Kalmára. Ovšem ani Bulhaři nesložili zbraně a měli několik zajímavých situací, které však vyřešil spolehlivý Péter Gulácsi. Maďarsko tedy po první polovině utkání směřuje za postupem v play-off o účast na mistrovství Evropy. Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+3'
45+2'
Božidar Krajev patičkou zakončoval, ale Péter Gulácsi zasáhl a vyrazil míč na roh. Z něj domácí nezahrozili.
45+1'
Vasil Božikov je dalším fotbalistou, který byl nachytán v ofsajdovém postavení.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Příliš prudká přihrávka na Krajeva se od fotbalisty dánského Midtjyllandu odrazila jako od zdi. Účastník základní skupiny Ligy mistrů byl navíc v ofsajdu.
43'
K míči se dostali po chvíli také Bulhaři, kteří se prokombinovali k pokutovému území, kde však jejich snažení překazila pozorná obrana.
42'
Hosté jsou i nadále o něco lepším celkem a snaží se navýšit vedení, nicméně neženou se vpřed za každou cenu.
41'
Filip Holender si opět nepohlídal ofsajdové postavení, takže po jeho kontaktu s míčem se přerušuje hra.
40'
Maďaři opět kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině, načež se vrací na vlastní půlku.
39'
Cicinho skončil na trávníku, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře. Po chvilce rozhodčí raději přerušuje hru a jde zkontrolovat stav naturalizovaného Brazilce.
37'
Dlouho letící centr si domácí hráč v pokutovém území soupeře našel, nicméně dobře zasáhl Gulácsi.
36'
Zsolt Kalmár dle verdiktu sudího udeřil soupeře loktem při krytí míče. Hráč Dunajské Stredy se rozčiluje, ale není mu to nic platné.
35'
Přihrávka letěla na pravou stranu, kde se rozbíhal Attila Fiola, leč pas byl příliš dlouhý.
34'
Hosté vytáhli napadání hodně vysoko a obrana Bulharska s tím měla velký problém, nakonec alespoň získali domácí autové vhazování.
33'
Attila Szalai si počínal nedovoleně v souboji s Bircentem Karagarenem, který zůstává sedět na trávníku. To by byla pro domácího trenéra velká smůla, pokud by musel opět střídat.
32'
Bulhaři spěchali po pravém křídle, ale přihrávka na nabíhajícího Cicinha nepřišla a míč končí v moci Gulácsiho.
31'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Galin Ivanov, přichází Georgi Jomov.
30'
Filip Holender si nepohlídal ofsajdovou linii, takže po jeho zapojení do hry se píská přestupek proti pravidlům.
29'
Galin Ivanov se sice vrátil na hrací plochu, ale nyní už zase posedává na trávníku a nevypadá to s jeho pokračováním zrovna růžově.
28'
Bulhaři se pokusili také o kombinaci, ale přihrávka směřovala na Ilieva, od něhož letěl nákop vpřed, který si pohlídali Maďaři.
26'
Autor předchozí střely zamířil k postranní čáře a nechává se ošetřit od lékařského štábu.
25'
Bulhaři pěkně zakombinovali a na konci akce stála střela zpoza vápna v podání Galina Ivanova, který o kus branku minul.
24'
Územní převahu si i nadále udržují hosté, ale přenesení hry na pravou stranu na Fiolu se jim nyní vůbec nepovedlo.
22'
Roland Sallai se snažil ve skluzu udržet míč na hrací ploše, ale to se mu přes soupeře nepodařilo.
21'
Maďaři opět v poklidu kombinují a hledají další možnosti, kudy zaskočit soupeřovu obranu.
20'
Ivanov zakroutil míč směrem na branku, kde Gulácsi raději boxuje do bezpečné vzdálenosti.
19'
Po rohovém kopu se obrana Maďarska dokázal na chvíli ubránit, ale následovat bude další roh.
18'
Bulhaři se pokusili o rychlou odpověď, ale Nedelevův projektil pod břevno dokázal Gulácsi vytáhnout nad horní tyč.
17'
A najednou se přeci jen dostali hosté k povedené akci, která končí gólem. Základem byl výborně kopnutý rohový kop v podání Zsolta Kalmára, který trefil nabíhajícího WILLIHO ORBANA, jehož branku posvětil i videorozhodčí, takže míč nezasáhl ruku, což se prověřovalo.
16'
Hosté už se o kousek posunuli, ale stále nejsou na dostřel branky, kterou hájí svěřenec Pavla Vrby.
15'
Maďaři trpělivě kombinují v bezpečné vzdálenosti od Ilievovy branky. Momentálně se drží v okolí středového kruhu.
14'
Bulhaři soupeři celkem rychle odevzdali míč, takže se opět musí vrátit do obranného postavení.
13'
Roland Sallai se vydal do útoku, ale jeho střela postrádala více přesnosti, takže Iliev mohl zůstat v naprostém klidu.
12'
Přihrávka Maďarů neprošla přes soupeře stojícího na hranici pokutového území.
11'
Attila Fiola si vzal na starost vhazování uprostřed hřiště. Hosté se následně vykombinovali ze soupeřova napadání.
10'
Pro tečovaný centr z levé strany si v pohodě z branky vyběhl Plamen Iliev a ukryl míč ve své moci.
10'
Filip Holender u postranní čáry dohrál soupeře, takže se píská faul hostujícího hráče.
8'
Maďaři se dostali kombinací až zpátky k vlastnímu brankáři, od kterého začne pokus o založení útoku.
7'
Terziev čistě odstavil Ádáma Szalaie, takže se hostující kapitán nedokázal dostat k míči.
6'
V úvodu utkání sledujeme poměrně hodně osobních soubojů a k vidění je i celkem dost nepřesností.
5'
Přihrávka na levou stranu byla příliš dlouhá, takže nabíhající bulharský fotbalista nedokázal zastavit míč na hrací ploše.
4'
Ve středu hrací plochy se dopustil nedovoleného zákroku Janis Karabeljov ze Slavie Sofie.
3'
Maďaři si sami nadělali hodně starostí při rozehrávce a měli štěstí, že se míč od soupeře odrazil až k jejich brankáři, který situaci uklidňuje.
2'
Galin Ivanov se obtočil kolem Williho Orbana, který Bulhara poslal na zem nedovoleným zákrokem. Následně Nagy vystřelil, ale jeho rána letěla hodně mimo tři tyče.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté nastupující ve světlých trikotech. Několika přihrávkami se dostali až k vlastnímu brankáři.
1'
Stadionem zněla nejprve maďarská hymna, načež jsme mohli vyslechnout také hymnu Bulharska.

Bulharsko: P. Iliev – Cicinho, Terziev, Božikov (C), Nedjalkov – Karabeljov, Malinov – Karagaren, Nedelev, G. Ivanov – Krajev.
Náhradníci: Lukov, Mihajlov – Antov, S. Popov, K. Dimitrov, Jankov, Despodov, Jomov, D. Iliev, Isa, Velkovski, Cvetkov.

Maďarsko: Gulácsi – Orban, Lang, Attila Szalai – Fiola, Sigér, Á. Nagy, Kalmár, Holender – Ádám Szalai (C), Sallai.
Náhradníci: Hegedűs, Dibusz – Nego, Varga, Cseri, Gazdag, Hangya, Botka, Könyves, Schafer, Nikolić, Bese.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (POL).
BULHARSKO VS. MAĎARSKO

Bulharsko si v roce 2020 zahrálo tři mezinárodní zápasy. Jeden v únoru, dva proběhly v září. Bilance byla strašná. Domácí prohra s Běloruskem, remíza s Irskem a prohra ve Walesu. Nyní je ale situace jiná. Bulharsko se s Maďarskem utká o postup do finále baráže o EURO 2021.

Maďarsko má odehrané v roce 2020 jen dva mezinárodní zápasy. S Ruskem po vyrovnané bitvě nakonec padlo 2:3, ale v zápase v Turecku Maďarsko bralo výhru 1:0.

Bilance vzájemných zápasů hovoří ve prospěch Maďarska, které vyhrálo nad soupeřem 7x, zatímco Bulharsko soupeře porazilo jenom 2x. Dvakrát se zrodila remíza. Jedná se ale spíš o historické zápasy, které sahají až do roku 1934. Poslední vzájemný zápas se odehrál 29. 2. 2012 a zrodila se právě remíza 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.