Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Skotsko - 12. listopadu 2020   20:45

Srbsko
Srbsko
90' Jović (Mladenović)
1:1
(0:0)

4:5 (PEN)

Skotsko
Skotsko
52' R. Christie  (C. McGregor)
Srbsko
P. Rajković – Milivojević, S. Mitrović (108. Spajić), Gudelj – Ljajić, Nemanja Maksimović (70. Jović), S. Milinković-Savić (70. Katai), Lukić, Kostić (59. Mladenović) – A. Mitrović, Tadić.
Skotsko
Marshall – O'Donnell (116. Griffiths), Gallagher, McTominay, Robertson – Jack, J. McGinn (82. McLean), Tierney – R. Christie (87. Paterson), Dykes (82. McBurnie), C. McGregor.

Skotsko postupuje na EURO poprvé od roku 1996, Srbsko na svou první účast na tomto turnaji dál čeká.
Ryan Christie poslal hostující celek v 52. minutě do vedení. Skotsko mělo náskok 1:0 a vypadalo to, že vyhraje. Jenže, v 90. minutě dokázal tlak domácích přetavit ve vyrovnání po rohovém kopu Luka Jović, a tak se šlo do prodloužení. V něm jsme žádnou výraznější šanci neviděli, a tak přišly na řadu pokutové kopy. V nich se prosadili střelci prvních čtyř sérii. V té páté za hosty proměnil Kenny McLean, ale za domácí neuspěl Aleksandar Mitrović. Jeho neúspěšný kop rozhodl o postupu Skotska na Euro.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:15.
Aleksandar MITROVIĆ neproměňuje. David Marshall se stává hrdinou Skotska. Vyčekal to, počkal si na střelu, a pak míč chytil. VAR nenařídil penaltu opakovat, Skotsko vyhrává a postupuje na Mistrovství Evropy.
Kenny MCLEAN proměňuje. Hosté proměnili všech pět pokutových kopů. Tento s přehledem přetavil v pátý úspěch Kenny McLean.
Aleksandar KATAI proměňuje. Srovnáno 4:4. Důrazné zakončení se osvědčilo, platí aktuálně nerohdoný stav.
Oliver MCBURNIE proměňuje. Hodně podobně provedený pokutový kop jako na druhé straně před malou chvílí
Nemanja GUDELJ proměňuje. Znovu máme srovnáno, Gudelj poslal míč za svého pohledu na pravou stranu, gólman si vybral tu druhou.
Scott MCTOMINAY proměňuje. Hostující hráč uspěl tvrdou ránou k tyči. Gólman se natahoval, ale na míč nedosáhl.
Luka JOVIĆ proměňuje. Nechybělo mnoho a brankář Skotska tuto penaltu vyrazil, důrazná střela ale končí v brance. Stav je 2:2.
Callum MCGREGOR proměňuje. Hostující hráč poslal míč do horního růžku a nedal brankáři šanci.
Dušan TADIĆ proměňuje. I v tomto případě si brankář na míč dost možná sáhl, ale zastavit jej nedokázal. Po první sérii je vyrovnáno.
Leigh GRIFFITHS proměňuje. Gólman sice vystihl směr střely, ale míč zastavit nedokázal. Zakončující hráč uspěl.
Střílení penalt začíná.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Jednu minutu uvidíme navíc.
120'
Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
119'
David Marshall (Skotsko) nyní vykopává od své branky. S rozehrávkou rozhodně nespěchá.
118'
Aleksandar Mitrović byl v souboji se soupeřem příliš aktivní, rozehrávat budou tedy hosté.
117'
Oba týmy se už pravděpodobně soustředí na pokutové kopy, šancí je k vidění s blížícím se koncem prodloužení málo.
116'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Stephen O'Donnell, přichází Leigh Griffiths.
115'
Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus. Zodpovědnost na sebe vzal Aleksandar Katai. Jeho rána ovšem končí v moci brankáře.
113'
Sledujeme klidnější pasáž hry, nikdo nechce chybovat, hraje se opravdu o hodně.
111'
Luka Jović se propracoval do zajímavé příležitosti, ale jeho rána končí mimo.
110'
Ani jeden celek se momentálně nemůže do žádné výraznější šance propracovat. Gólmani mnoho práce nemají.
109'
Nyní sledujeme klidnější rozehrávku domácích od své branky, obránci rychle zkoušeli vysunout hru před branku soupeře, ale obrana Skotska byla připravená.
108'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Uroš Spajić.
106'
Utkání pokračuje druhou částí prodloužení.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Dostáváme se do poslední minuty první části prodloužení.
103'
Aleksandar Katai (Srbsko) to vzal na sebe, jeho rána z dálky končí mimo branku, David Marshall zasahovat nemusel, ale kontroloval střelu.
103'
David Marshall (Skotsko) odkopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, který si následně zopakoval.
102'
Srbsko pokračuje v aktivní hře, nyní jsou hostující fotbalisté pod velkým tlakem, ale zatím se brání bez výraznějších potíží.
100'
David Marshall (Skotsko) získává míč a uklidňuje hru. Počká si na vhodný moment, a pak dlouhým výkopem rozehraje.
99'
Následoval další domácí rohový kop, obrana odrazila míč. Ten získal Nemanja Gudelj, který řádně protáhl hostujícího brankáře.
97'
Domácí se dostali před branku soupeře, kde vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
95'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.
93'
Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit, přesněji míč vyboxoval brankáře. Ryan Jack pak z první pálil nepřesně.
92'
Stephen O'Donnell (Skotsko) vyslal na úvod prodloužení dobrou ránu, kterou brankář Predrag Rajković vyrazil na rohový kop.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Díky brance z devadesáté minuty uvidíme extra fotbal navíc. Za malý moment začne prodloužení.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Uvidíme dvě minuty navíc. Zdá se, že tento mač půjde do prodloužení.
90'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Aktivita se vyplatila a je vyrovnáno. Hlavou překonal brankáře Srbska a míč dostal za jeho záda LUKA JOVIĆ. Asistence: Filip Mladenović. Obrovská radost na straně domácích.
90'
Tlak domácích pokračuje dál, aktivně hraje Srbsko a Skotsko se tak tak brání tlaku soupeře.
87'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Callum Paterson.
86'
Dostáváme se do finální fáze druhého poločasu, nyní hraje aktivněji domácí celek, ale doplácí na střelbu.
84'
Obrovská šance domácích. Aleksandar Katai ani Luka Jović však nedokázali trefit z dobrých pozic branku, toto by mohlo domácí mrzet.
82'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Oliver McBurnie.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Kenny McLean.
81'
Skotský tým se pokouší hrát aktivně a přidat další branku.
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme celou řadu soubojů o míč na polovině hrací plochy.
77'
Ještě jeden rohový kop, Scott McTominay (Skotsko) odehrál jen za čáru. Centr se znovu snesl před branku, ale tentokrát už hosté odehráli míč o poznání lépe.
76'
Možnost rohového kopu si nyní vyzkouší také domácí celek, který má stále jednobrankový deficit.
74'
Rohový kop pro hosty, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Následný pas před branku byl nepovedený.
73'
Pokud předchozí pasáž zápasu nebyla příliš záživná, tak poslední minuty jsou velmi dramatické. Šance jsou k vidění na obou stranách.
71'
Další dobrá rána. Ryan Christie (Skotsko) zkoušel poslat míč na vzdálenější tyč, ale balon končí vedle branky. Predrag Rajković zasahovat nemusel.
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Luka Jović.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Aleksandar Katai.
70'
Sergej Milinković-Savić (Srbsko) na druhé straně hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. Jeho pokus končí těsně vedle branky.
69'
Callum McGregor (Skotsko) zakončoval hostující akci tvrdou ránou ze střední vzdálenosti a gólman zasahovat nemusel. Rána končí vedle.
68'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Skotsko rozehrává od své branky, míč vykopl až na útočnou polovinu brankář.
64'
Rohový kop rozehrával hostující celek, centr se snesl před branku, následně Scott McTominay minul zařízení.
62'
Saša Lukić (Srbsko) díky aktivní hře v osobním souboji vybojoval volný kop pro své spoluhráče. Adem Ljajić uvedl míč do hry.
61'
Dostáváme se do poslední půlhodiny hry v tomto zápase, Srbsko rozehrávalo rohový kop, ale prosadit se nedokázalo.
59'
Filip Mladenović (Srbsko) vypálil z dobré pozice, jeho ránu zblokoval Stephen O'Donnell.
59'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Filip Mladenović.
58'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
56'
Akce pokračovala dál, Ryan Christie pálil a domácí brankář vytáhl dobrý zákrok.
55'
Skotsko, aktivněji hrající celek, rozehrávalo rohový kop, ale obrana si dokázala poradit.
52'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Gól. Hosté jdou do vedení, z hranice velkého vápna vypálil RYAN CHRISTIE. Jeho rány z osy hrací plochy se od tyče odrazila za brankovou čáru. Skotsko vede. Asistence: Callum McGregor.
51'
Lyndon Dykes (Skotsko) připravil střeleckou pozici pro spoluhráče. Andrew Robertson (Skotsko) si naběhl na míč, ale ránou z první trefil jen tribunu za brankou. Velká šance hostů.
49'
Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Srbsko).
48'
V poklidném tempu oba týmy vstoupily do druhého poločasu. Zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě.
46'
Bez výraznějších šancí proběhl první poločas tohoto kvalifikačního zápasu. Po pětačtyřiceti minutách platí nerozhodný stav 0:0. Gólmani mnoho práce rozhodně neměli.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Declan Gallagher (Skotsko).
44'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
43'
Obrana Srbska tečovala střelu soupeře, míč snadno kryje brankář.
42'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se nemohou stabilněji dostat na polovinu soupeře. Skotsko se pokouší atakovat rozehrávku soupeře.
40'
John McGinn (Skotsko) fauloval v souboji jeden na jednoho Gudelje. Hrát tak budou domácí.
40'
Srbsko rozehrává od své branky, gólman Predrag Rajković dlouho čekal s rozehrávkou, nakonec přenechal míč obráncům, kteří podél postranní čáry pokoušeli přenést hru na druhou polovinu.
37'
Domácí se nastěhovali před branku soupeře, ale z pravé strany centr před branku postrádal přesnost. Zasahovat gólman Skotska nemusel. Obrana si rychle poradila a pokouší se směr hry otočit.
35'
Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, aktuálně mají mírnou převahu hosté, ale ti na nějakou výraznější šanci čekají.
34'
Domácí brankář po nepřesné akci Skotska rozehrává od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop, a tak přenesl hru na až útočnou polovinu.
32'
John McGinn (Skotsko) se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje domácí brankář. Míč mu sice vypadl, ale McGinn se už k dorážce nedostal.
31'
Lyndon Dykes (Skotsko) fauloval v osobním souboji soupeře, a tak budou rozehrávat domácí fotbalisté. Nemanja Maksimović vybojoval pro svůj tým míč.
30'
Třicet minut hry je pryč, viděli jsme dvě střely na branku, každý tým vypálil jednou, ale gólmani jsou zatím stoprocentní.
28'
Aleksandar Mitrović (Srbsko) se propracoval do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná, a pak míč snadno zastavil brankář David Marshall.
25'
Ryan Christie (Skotsko) se dopustil hry rukou, rozehrávat budou tedy domácí fotbalisté.
24'
Domácí celek se nyní dostal do problémů, a tak musel do kombinace zasáhnout brankář, který si dokázal poradit a vykopl míč.
23'
Aktivní hru Srbska zakončoval Saša Lukić (Srbsko), jehož pokus z hranice velkého vápna končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.
22'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není, míč mají pod kontrolou domácí fotbalisté.
20'
Dvacet minut hry je pryč, zatím jsme viděli jednu střelu na branku, se kterou si domácí brankář dokázal poradit.
19'
Domácí fotbalisté rozehrávali od své branky, ale obránci neměli jak přenést hru, a tak nechali hrát brankáře, který vykopl daleko.
17'
Skotsko se postupnou kombinací propracovalo na útočnou polovinu, ale do šance se nedostalo. Centr před branku totiž postrádal přesnost.
16'
Srbsko rozehrávalo volný kop, ale do nějaké střelecké pozice se propracovat nedokázalo. Obrana Skotska si poradila, a tak se směr hry otáčí.
14'
Stephen O'Donnell (Skotsko) fauloval soupeře, byl to Filip Kostić, který zůstal ležet na zemi.
13'
Obrázek hry je stále stejný, hostující celek je aktivnější, ale na nějakou výraznější šanci v tomto utkání čekáme.
11'
Ryan Christie (Skotsko) se rozhodl pro přímou střelu na branku. Jeho pokus kryje připravený brankář Predrag Rajković Střela z nějakých třiceti metrů byla snadnou prací pro brankáře.
11'
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Srbsko).
10'
Luka Milivojević fauloval soupeře, John McGinn byl tím, kdo byl faulovaný.
8'
Hostující celek to zkoušel středem hrací plochy, ale do výraznější šance se tým nedostal.
7'
Aktivněji se nyní jeví hostující celek. Adem Ljajić přerušil akci Skotska, hrát tak mohou domácí.
5'
Predrag Rajković (Srbsko) byl na správném místě, po nepřesné přihrávce soupeřů zkrotil míč a následně se rozhodl pro dlouhý výkop.
4'
Sledujeme hodně opatrný úvod zápasu, ani jeden celek nechce chybovat, mnoho šancí jsme zatím neviděli, vlastně ani jednu střelu na branku.
4'
Kieran Tierney (Skotsko) pokračoval v kombinaci, ale při pokusu propracovat se před branku přišel o míč. Hrát tak mohou domácí.
3'
Hostující Andrew Robertson zkoušel dlouhou přihrávkou vysunout spoluhráče před branku, ale pas postrádal přesnost.
1'
Domácí hrají v bílém, hostující celek má modré dresy.
1'

Srbsko: P. Rajković – Milivojević, S. Mitrović, Gudelj – Ljajić, Nemanja Maksimović, S. Milinković-Savić, Lukić, Kostić – A. Mitrović, Tadić.
Náhradníci: Dmitrović, Rockov – Gaćinović, Grujić, Jović, Katai, Kolarov, Mladenović, Radonjić, Ristić, Spajić, Vlahović.

Skotsko: Marshall – O'Donnell, Gallagher, McTominay, Robertson – Jack, J. McGinn, Tierney – R. Christie, Dykes, C. McGregor.
Náhradníci: Robby McCrorie, McLaughlin – Armstrong, Burke, Cooper, Griffiths, McBurnie, McKenna, McLean, Palmer, Paterson, Considine..
Finálový duel o postup na Mistrovství Evropy začíná ve 20:45 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Myslím si, že se máme na co těšit, tak si nenechte zápas ujít.
Skotsko

Skotsko si účast v této semifinálové bitvě vybojovalo v duelu s Izraelem. V základní hrací době branka nepadla a šlo se do prodloužení. Ani v něm se branku vstřelit nepodařilo a o postupujícím tak rozhodly pokutové kopy. Domácí Skotsko proměnilo všech pět a vzhledem k tomu, že zaváhal hostující střelec Zahavi, tak Skotsko postoupilo do finále. Také hosté mají ve svém celku skvělé hráče, namátkou Robertson, Gallagher, McTominay, McBurnie či McGregor.
Srbsko

Domácí Srbsko zvládlo semifinálový duel na hřišti Norska, kde to byl opravdu obrovský boj. Srbsko se dostalo osm minutek před koncem do vedení 1:0, ale domácí Normann dokázal vyrovnat a šlo se do prodloužení. V něm se prosadil Milinkovic-Savic a vystřelil tedy Srbsku účast v této finálové bitvě. Dnes tedy čeká srbské hráče velmi důležitý zápas, který určitě nebude lehký, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne. Domácí celek má ve svém týmu řadu skvělých hráčů, jako například Milinkovic-Savic, Mitrovič, Tadič, Jovič, Ljajič či třeba Maksimovič.
Hezký den všem fotbalovým fanouškům! V rámci tohoto přenosu vám přiblížíme finálový duel baráže o postup na ME 2021 mezi Srbskem a Skotskem. Mírným favoritem je domácí Srbsko, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo se bude radovat z postupu na evropský šampionát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.