Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Bulharsko - 7. září 2019   18:00

Anglie
Anglie
24' Kane (Sterling) • 49' Kane  • 55' Sterling (Kane) • 73' Kane
4:0
(1:0)
Bulharsko
Bulharsko
Anglie
Pickford – Trippier, M. Keane, Maguire, Rose – Barkley, Rice, Henderson (67. Mount) – Sterling (71. Sancho) – Rashford, Kane (C) (77. Oxlade-Chamberlain).
Guida – Passeri, Peretti (ITA)
Wembley Stadium, Londýn
Bulharsko
P. Ilijev – S. Popov, Bodurov (65. K. Dimitrov), Božikov, Nedjalkov – Sarmov – G. Ivanov (82. Mladenov), I. Popov (C), Malinov, Wanderson – Marcelinho (67. Despodov).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:0. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:7.
Po relativně vyrovnané první půli přišla už jednoznačná druhá pětačtyřicetiminutovka. Anglie totiž vystupňovala svou zprvu střídmou ofenzivní aktivitu a podařilo se jí postupně rozkouskovat zataženou obranu Bulharů. Nakonec z toho byly čtyři kousky, které lovil Ilijev ze své sítě. Krom trojnásobného zápisu Harryho Kane se na listinu střelcu dostal po kapitánově nahrávce také Raheem Sterling.
90+2'
90+2'
Velmi zbytečně teď Rose zajel do Nedjalkova a musel sklonit hlavu před žlutou kartou.
90+2'
Sancho ještě chtěl trochu rozproudit fanoušky pokusem o kličku, ta se mu však nepodařila dle představ.
90+1'
Anglie už si, vypadá to, závěr duelu vychutná s míčem na nikam nespěchajících kopačkách.
90'
Nastavení druhého dějství činí pouhé dvě minutky.
89'
Pickford sesbíral centr z levého křídla bulharské ofenzívy.
87'
Po exkluzivní narážečce Rashforda s Barkleym se druze jmenovaný objevil před nekrytým gólmanem Ilijevem, ten jej ale i za cenu nepříjemného úderu do obličeje vynuloval!
86'
Anglie už po přenechaném míči rozhodčího pokračuje v útočné iniciativě.
85'
V tomto případě už to však o něco více odnesl obránce Bulharska. Ošetření se dostává otřesenému Sarmovovi.
85'
Podobný osud potkal také Rashfordovu dělovku z nějakých dvaceti metrů.
84'
Rose se po dobrém náznaku tělem našteloval také k následnému zakončení, jeho pokus ale přes odvážného blokaře ani neprošel k brankáři.
83'
Mezi naplněnými ochozy Wembley se toho aktuálně přespříliš zajímavého neděje.
82'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Galin Ivanov, přichází Daniel Mladenov.
81'
Bulhaři už se jen honí za míčem, který mají neohroženě v moci Angličané.
80'
Čerstvé ofenzivní linii domácích zatím nepřeje příliš štěstí.
79'
Mount se od svého příchodu v útoku hojně angažuje, tentokráte ale situaci trochu přehrál Sancho, po jehož nepřesné nahrávce bude Ilijev vykopávat.
78'
Po střídajícím Harrym Kaneovi si kapitánskou pásku přebral Harry Maguire.
77'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
75'
Kapitán Popov se z přímého volného kopu pokusil o čestnou branku, Pickford však jeho pokus konečky prstů vytěsnil nad břevno!
73'
Anglie právě vstřelila branku!

Také této penalty se ujal HARRY KANE a podobně jako při té první nedal gólmanovi utaženou dělovkou sebemenší šanci! Albion už má čtyřgólový náskok a jeho kapitán na kontě zkompletovaný hattrick!
72'
Domácí výběr obdrží výhodu již druhé dnešní penalty! Dimitrov si v šestnáctce zbytečně vyšlápl na Harryho Kana a zavařil svému mančaftu na debakl!
71'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jadon Sancho.
71'
Anglie měla i přesto menší potíže s vyvezením hracího předmětu od vlastního rohového praporku, lehkou hlavu jim udělal až odraz za brankovou čáru na výkop pro Pickforda.
70'
Od Despodova si to balón namířil do zamezí, výsledkem je autové vhazování pro Trippiera.
69'
Angličané s kopačákem u nohou nikam nepospíchají.
68'
Publikum vyhecovalo k dalekonosnému pokusu nově příchozího Mounta, záložník Chelsea se ale hrubě přepočítal.
68'
U balónu už jsou znovu angličtí míčoví kouzelníci.
67'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Marcelinho, přichází Kiril Despodov.
66'
Mason Mount si dnes zapíše svůj debut v národním dresu.
67'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Mason Mount.
65'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Nikolaj Bodurov, přichází Kristian Dimitrov.
64'
Sterling se nechal nachytat v dalším ofsajdu.
63'
Čekání utnul prudkým centrem Trippier, nikoho v bílém však bek Atlética Madrida ke gólovému zakončení nepřednastavil.
62'
Místní fandové už začínají být nepříliš pozitivním přístupem svých miláčků trochu znepokojeni.
61'
Barkleyho snaha o rychlé vysunutí Raheema Strelinga vyšla vniveč, balón skončil až u brankáře hostí.
60'
Albion teď trochu zklidnil emoce a trpělivě vyčkává na výskyt sebemenší mezírky v obraně Bulharska.
59'
I pro takového rychlíka, jakým je Marcus Rashford, se nakonec ukázala přihrávka Dannyho Rose podél lajny jako příliš rychlá.
58'
Teď se sice hosté mohli trošku pomazlit s míčem, s postupem směrem k Pickfordovi už to ale tak slavné není.
57'
Bulhaři se s postupem času zdají stále více odevzdaní.
55'

Svěřenci kouče Southgate vedou o tři branky! Po svižné akci se v situaci tři na jednoho zachoval nesobecky Kane, který před prázdnou branku daroval stoprocentní příležitost skórujícímu RAHEEMU STERLINGOVI!
54'
Oba výběry si teď na středu pole často mění hrací předmět.
53'
Barkley pod sebe dostal centr do slibného prostoru, v něm ale ke zklamání záložníka Chelsea nikdo z kolegů nečíhal.
52'
Hosté sice drží kompaktní formaci, angličtí fotbalisté však v této chvíli již nemají příliš důvodů k bezhlavému útočení.
51'
Anglie se znovu stěhuje na bulharské území.
50'
Maguire sice po rohovém kopu svého týmu hlavičkoval, Ilijev ovšem zakročit nemusel.
49'

Ostrované se posouvají do mnohem pohodlnější pozice! Balón si postavil HARRY KANE a bez sebemenších problémů proměnil pokutový kop!
49'
Protiútok domácího mančaftu vedený Rashfordem přerušil až v šestnáctce krkolomným skluzem Bodurov! Albion dostane příležitost z puntíku!
48'
Obrana Anglie teď nechala Wandersona proniknout za své řady, naturalizovaný Bulhar však z levé strany jen napálil míč do gólmana!
48'
Maguire zneškodnil Nedjalkovovův centr.
47'
Na útočné půlce Angličanů přihrával jen soupeřovu gólmanovi Harry Kane.
46'
U Popovova průnikového pasu se jako první octil gólman Pickford.
46'
Bulhaři otevřeli druhou polovinu zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Hostující Bulharsko vstoupilo do zápasu s velmi defenzivní taktikou, která se však Angličanům dlouho nedařila rozluštit. Gólový účet nakonec otevřel po hrubce v rozehrávce domácí kapitán Harry Kane. Stav už se od té doby neměnil a to i přesto, že si reprezentanté Albionu vypracovali několikero slušných příležitostí.
45'
45'
Rashford zpětnou přihrávkou zkoušel vyhledat dobíhajícího Barkleyho, balón ovšem byl Anglii uzmut kvalitní obrannou prací.
44'
Po jednoduchém signálu se k hlavičce prokousal Kane, jeho pokus však jen lehce zahřál duchapřítomného Ilijeva.
43'
Sekvenci několika bezúspěšných centrů uzavřel odraz na rohový kop pro Anglii.
42'
Nedjalkov neměl šanci zkrotit vysoký pas z hloubi pole.
42'
Kaneovi je signalizován další ofsajd.
41'
Jednalo se právě o Rosse Barkleyho, který si následný přímý volný kop vzal na starost, Keane se však v době exekuce prezentoval zbytečným útočným faulem.
40'
Marcelinho se nohama zapletl do Barkleyho a dopustil se přestupku přes hranici pravidel.
39'
Daleký odkop z bulharské obrany skončil mimo vymezené hrací území.
37'
Rose si znovu našel dostatek prostoru k naservírování meruny do pokutového území hostí, také v tomto případě ale fotbalisté v červeném vše přečetli.
36'
Bodurovovo taktické zatahání za dres Rashforda zajistilo bekovi Bulharů místo v kolonce žlutých karet.
36'
Před protější šestnáctkou se těžkým dotykem připravil o drahocenné zboží Wanderson.
35'
Sterling bohužel pro Anglii nezvládl zpracování Rashfordova bochánku před bránu hostí a sám si upřel zakončení.
34'
Aktivita Popovových horních končetin v osobním duelu s Rashfordem nemohla uniknout rozhodčího pozornosti.
33'
Balón už znovu třímají hráči v bílém odění.
32'
Bulharsko se pomalu dostává do zápasu, proti sebevědomé defenzívě Albionu to ale nemá snadné.
31'
Strehil Popov přesným centrem našel v šestnáctce nestřeženého jmenovce Ivelina, kapitánova neumístěná hlavička ovšem příliš vrásek na Pickfordově tváři nepřidělala.
30'
Sérii anglických faulů završil nepříjemným šlapákem na Marchelinhovo chodidlo Michael Keane, který také vidí první žlutou kartu utkání.
30'
O pár metrů jinde přejel jednoho ze soupeřů Trippier, sudího píšťalka šla znovu do akce.
29'
S presinkem to teď trochu přehnal Kane, který se dopustil nedovoleného zákroku na Malinovovi.
28'
Barkley zpackal jednoduchou přihrávku na Kierana Trippiera. Hosté budou vhazovat.
27'
Již několikátý ostrý centr z dílny Raheema Sterlinga Sarmov dokázal odhlavičkovat do bezpečí.
26'
Domácí výběr teď pustil Bulhary více k balónu, ti si s ním ale neví přiliš rady.
25'
Sterling zastižen v těsném ofsajdu.
24'

Tak nakonec se přeci jen domácí miláčci ujímají vedení! Sterlingovi skončila u nohou nepřesná rozehrávka gólmana Ilijeva, zpětný pas křídelníka už pak neměl problém přetavit v gólovou radost vyhlášený střelec HARRY KANE!
23'
Marcus Rashford na sebe vzal zodpovědnost, jeho zakončení z velké vzdálenosti ale zdaleka nebylo dostatečně přesné.
22'
Vysoký nákop do šestnáctky vyslaný Trippierem kýžené ovoce nesnesl.
22'
Reprezentanté Albionu pokračují v držení míče, Ilijev toho ovšem zatím na práci příliš neměl.
21'
Trippier ziskem míče umožňuje svému týmu pokračovat v nátlaku.
20'
Také na protější straně arbitr zvidhl svůj praporek.
19'
Harry Kane tváří v tvář Ilijevovi rozvlnil síť, pomezní sudí jej však v době Sterlingova pasu správně zahlédl v postavení mimo hru.
16'
Rice nevyměřil důraz svého průnikového pasu na Trippiera. Ilijev provede odkop od brány.
15'
Nepovedený Roseův centr skončil někde na hranici vápna, kde jej z voleje ambiciózně napálil Jordan Henderson! Středopolař Liverpoolu ale z komplikované pozice minul!
14'
O přenesení těžiště útoku se pokusil také Rashford, ani jeho myšlenka však v praxi nezafungovala.
13'
Henderson se pokusil překvapit bulharskou defenzivní linii vysokým pasem, ten ale po hlavičce stopera Bodurova skončil jen v Ilijevově náručí.
12'
Hostující reprezentace se zatím prezentuje kompaktní obranou.
11'
Trippier se provinil nedovoleným zákrokem, s jehož pomocí pozastavil potencionální brejk Bulharska.
11'
Sterling obešel několik protivníků, jeho centr z levé strany však skončil jen u pozorného Bodurova.
10'
Právě levý bek Tottenhamu teď čistě odzbrojil Wandersona a zatrhl protiútok hostí.
9'
Roseův přízemní pas na malé vápno Bulharů přes bránící hráče neprošel.
8'
Fotbalistům z východu Evropy se v posledních momentech daří aktivním presinkem držet soupeře na obranné polovině.
7'
Standardku však Angličané bez větších obtíží zneutralizovali.
6'
Harry Maguire sice odbránil ofenzivní výpad protivníků, hosté ovšem dostanou k dispozici rohový kop.
5'
Trochu naivně teď Anglie bránila kontr Bulharska, Wandersonovo nedůrazné zakončení na prostředek branky ale příliš nebezpečí stejně neneslo.
5'
Rashford sice přečetl rozehrávku Bodurova, po jeho zásahu se však míč odrazil přímo ke gólmanovi.
4'
Domácímu mančaftu se evidentně těžce hledá klíč k obraně hostí.
4'
Božikov odvrátil nákop z defenzívy Albionu.
3'
Bulhaři se už od úvodních minutek smířili se svou pozicí a zatáhli se hluboko před vlastní šestnáctku.
2'
Premierový roh Angličanů Barkley namířil jen do obránce číhajícího na první tyči.
1'
Rashford proti přesile obránců u postranní čáry neuspěl, Keane ovšem rychle připravil jednoho z hostí o balón.
1'
Fotbalisté v bílém se okamžitě usazují na soupeřově polovině.
1'
Angličané ze středového puntíku odšpuntovali duel.
1'
Po hymnách obou výběrů už nás od startu zápasu dělí jen posledních pár formalit.
Obě jedenáctky už následují italskou trojici sudích na trávník legendráního Wembley.

Anglie: Pickford – Trippier, M. Keane, Maguire, Rose – Barkley, Rice, Henderson – Sterling – Rashford, Kane (C).
Náhradníci: Heaton, Pope – Alexander-Arnold, Joe Gomez, Chilwell, Mings, Winks, Mount, Oxlade-Chamberlain, Maddison, Sancho, C. Wilson.

Bulharsko: P. Ilijev – S. Popov, Bodurov, Božikov, Nedjalkov – Sarmov – G. Ivanov, I. Popov (C), Malinov, Wanderson – Marcelinho.
Náhradníci: Ch. Ivanov, Lukov – Pašov, K. Dimitrov, Slavčev, Despodov, Krajev, G. Milanov, Mladenov, Goranov, Terziev, N. Dimitrov.

Rozhodčí: Guida – Passeri, Peretti (ITA).
Vzájemné zápasy:

Obě reprezentace se sebou mají relativně rozsáhlé zkušenosti. Lépe vše vychází pro Anglii, která z osmi zápasů pětkrát vyhrála a třikrát remizovala. Naposledy se země ze zcela odlišných částí starého kontinentu střetly v kvalifikaci na Euro 2012. Ostrované tehdy pohodlně opanovali oba duely (doma 4:0 a venku 0:3).
Bulharsko:

Naproti tomu mančaft z opačné strany evropského kontinentu se topí v krizi. Po bronzovém mistrovství světa v roce 1994 Bulhaři prožili sešup žebříčkem pomyslného respektu mezi svou mezinárodní konkurencí. Naposledy se velké akce účastnili na mistrovství Evropy 2004, s Portugalskem se ale loučili už po skupinové fázi.

Ani aktuální bilance není pro bulharský výběr nijak přívětivá. Již sedm zápasů v řadě nevyhrál V právě probíhajícím boji o vstupenku na Euro zatím vyválčil jen dva body a to hned z prvních dvou utkání. Po remízách doma s Černou Horou a na horké kosovské půdě (obojí 1:1) následovaly porážky 2:1 v pražské Generali Areně s našimi borci a zpět v Sofii 2:3 znovu proti Kosovu.

Kouče Balakova navíc jistě trápí absence výraznějšího střelce. Nikdo z jeho kádru zatím nezaznamenal více než jednu vstřelenou branku.
Anglie:

O tom, kdo je pro nadcházející mač favoritem, není třeba sáhodlouze polemizovat. Kolébka fotbalu už odchovala mnoho kvalitních fotbalistů, až v posledních letech se však její reprezentace vrací do popředí mezinárodní scény.

Čtvrtý tým posledního světového šampionátu zatím v kvalifikační skupině A ani jednou nezaškobrtnul. Nejdříve na trávníku legendárního Wembley přemohl českou reprezentaci 5:0, načež si poradil také s výjezdem do Černé Hory, kde triumfoval poměrem 1:5.

Poslední repre sraz po konci uplynulé klubové sezóny se pro Anglii nesl v duchu historicky prvního finále Ligy národů UEFA. Semifinále proti Nizozemsku však muži se třemi lvy na prsou nezvládli (prohra 1:3 po prodloužení). Mírné zlepšení nálady přišlo po vítězném utkání o třetí místo. V něm se po bezbrankové remíze šlo až do penalt, které i zásluhou úspěšného exekutora v osobě gólmana Jordana Pickforda Anglie zvládla.
Hezký den všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! V tomto přenosu se společně podíváme na duel kvalifikace o Euro 2020 mezi výběry Anglie a Bulharska.