Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Kosovo - 7. června 2019   20:45

Černá Hora
Černá Hora
69' Mugoša (M. Janković)
1:1
(0:1)
Kosovo
Kosovo
25' Rašica
Černá Hora
Mijatović – Marušić, Vujačić, Simić, Tomašević (71. Boljević) – Šćekić (59. Bakić), Kosović – M. Janković (85. Jovović), Mugoša, Vešović – Bećiraj (C).
Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Giorgio Peretti (všichni Itálie)
Stadion Pod Goricom (Podgorica)
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti, Paqarada – Halimi, Voca – Rašica, Celina (78. Rašani), Zeneli (39. Žhegrova) – Muriqi.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:0. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:10.
Je dobojováno. Domácí nakonec dokázali ve druhém poločase vyrovnat po přesné střele Mugoši a jelikož ani jeden tým už neskóroval, došlo na rozdělení bodů. Tento výsledek dost pomohl českému týmu, který zvítězil 2:1 nad Bulharskem a z posledního místa se tak dostal na druhou příčku.
90+5'
90+4'
Míč je na polovině hřiště, navíc Aliti je s bolestivou grimasou na zemi. Už to ale vypadá, že sudí za malý okamžik duel ukončí.
90+3'
Aktivita hráčů na obou stranách stoupá, oba brankáři však zatím drží své týmy a nepouštějí soupeře do zakončení. Zatím to tedy vypadá, že se po utkání budou body dělit.
90+2'
Další rohový kop pro Kosovo, centr ale jen proletěl pokutovým územím. Bude tak následovat odkop od domácí branky.
90+1'
Mijatović špatně odehrál míč od své branky a ten tak získali hosté, nakonec se však do ohrožení jeho svatyně nedostali.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty navíc.
88'
Tvrdý centr k zadní tyči poslal Bećiraj, ale nabíhající spoluhráč na něho nedosáhl.
86'
Mijatović odkopl míč od své branky a domácí se snažili o rychlý útok, ten ale opět zakončili nepovedeným centrem. U míče jsou zpět hosté a míří s ním před domácí branku.
85'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Vladimir Jovović.
84'
Žhegrova střílel z pravé strany a jeho pokus dostal pod kontrolu domácí brankář. Ten poté hned poslal míč na opačnou stranu.
83'
Žlutou kartu dostává Marko Simić (Černá Hora).
82'
Žlutou kartu dostává Milot Rašica (Kosovo).
81'
A na malém vápně Rrahmani zakončoval hlavou a balon skončil jen vedle branky Mijatoviće. Následuje tak odkop od jeho branky.
81'
Hosté nyní vybojovali rohový kop.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu. Stále je stav nerozhodný a oba celky se snaží o akci, která by mohla vést k vedoucí brance.
79'
Po dalším dobrém obranném zákroku hostů odkopával míč na polovinu Černé Hory Arijanet Muric a poslal tak své spoluhráče do útočné akce.
78'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Elba Rašani.
77'
Janković střílel uvnitř pokutového území, jeho pokus však obrana Kosova zablokovala. A hned na to hosté otáčejí hru před domácí branku.
75'
Marko Vešovic neprošel přes Vojvodu, jenž pak dostal míč na stranu svých spoluhráčů. Od své branky ho odkopne Arijanet Muric.
73'
Marušić dostal na pravé straně hodně prostoru k dobrému centru do pokutového území, ale nabíhající spoluhráč pak na balon stejně nedosáhl.
71'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Žarko Tomašević, přichází Aleksandar Boljević.
71'
Domácí jakoby polili živou vodou. Bećiraj se dostal do další střelecké příležitosti, ale jeho nebezpečný pokus končí mimo tři tyče.
69'
Černá Hora právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno. Z pravé strany vyslal centr před branku soupeře Janković a STEFAN MUGOŠA u přední tyče v pádu hlavou zakončil přesně – 1:1. Domácím fotbalistům se tak už mnohem lépe dýchá. Asistence: Marko Janković.
67'
Rrahmani ve středu hřiště pokazil další rozehrávku Černé Hory a do šance se tak hnali opět fotbalisté Kosova. Vojvoda ale svou střelu přes obranu domácích neposlal k brance Černé Hory.
65'
Arijanet Muric dostal míč pod kontrolu a poté ho rukou odehrál svým spoluhráčům. Kosovo tak vyráží směr Mijatovićova branka. Domácí jsou zatím stále bezzubí v útoku a marně se snaží o vyrovnání.
64'
Aliti v další dobré šanci Kosova, Mijatović ale ve spolupráci s obranou ustáli tuto další těžkou situaci před vlastní brankou.
63'
Mijatović si nyní mohl oddychnout, míč, který na něho letěl z pravé strany nakonec skončil jen těsně vedle jeho pravé tyče.
62'
Halimi podrazil domácího hráče a Černá Hora tak zůstane u balonu.
61'
Bersant Celina ale nedokázal dobře zpracovat míč a rázem tak končí další možná akce kosovského týmu.
60'
Bakić se hned zapojil do hry a snažil se navázat na sebe dva protihráče. Jeho záměr nevyšel a je tu rychlý protiútok Kosova.
59'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Marko Bakić.
57'
Žlutou kartu dostává Leart Paqarada (Kosovo).
56'
Domácí se dostali znovu do blízkosti hostující branky, ale jejich další souhra kýžené ovoce nepřinesla. Avšak Černohorci zvýšili aktivitu a snaží se o vyrovnání.
55'
Balon dostal na malé vápno Rašica, ale Vešović ho pohotově vyrazil do zámezí. Autové vhazování pro Kosovo, které tak zřejmě zůstane na polovině Černé Hory.
54'
Nyní ale pálil Stefan Mugoša, jeho rána ale končí jen vedle branky Kosova.
52'
Stále sledujeme podobný styl hry jako v prvním poločase. Domácí dělají chyby v rozehrávkách a hosté z toho těží protiútoky.
51'
Žlutou kartu dostává Marko Vešović (Černá Hora).
50'
Bećiraj inkasoval úder paží do krku a ocitl se tak na zemi. Sudí poté domlouval Vešovićovi, jenž měl nějaké připomínky směrem k jeho osobě a nakonec mu udělil žlutou kartu.
49'
Rašica centroval balon z levé strany u velkého vápna, jeden z domácích ale odhlavičkoval míč do zámezí. Autové vhazování pro Kosovo.
47'
Hosté se hned v úvodu druhého poločasu dostali do akce po špatné rozehrávce Černé Hory. Obrana však zasáhla včas a nepustila soupeře do zakončení.
46'
Střely na branku: 2 – 4
První poločas je za námi. V něm se v pětadvacáté minutě ujali vedení hosté, když se ve skrumáži před Mijatovićem zorientoval Rašica, jenž zamířil přesně. Domácí nedokázali zareagovat a ke kýženému srovnání stavu skóre se nedostali. Mají na to ještě dalších pětačtyřicet minut a uvidíme, zda se jim povede se zápasem něco udělat. Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
45+3'
45+3'
Ještě akce Kosova, které uhnízdilo na polovině Černé Hory, ale nic z toho nebylo. Balon se dostal k obraně Černohorců a ti otáčejí hru na opačnou stranu. Ale spíše se už v této části hry nic nestane.
45+1'
Vešović sice dostal míč na pravačku v pokutovém území, ale skrze zhuštěnou obranu soupeře se míč k brance Kosova nedostal. A je z toho další odkop od Muricovy branky.
45'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
45'
Slibně se rodící šanci Černé Hory zastavil hvizd sudího, došlo totiž k ofsajdové situaci a postranní rozhodčí tak svůj praporek zdvihl.
45'
Mijatović si vyběhl z branky, aby se dostal k míči před nabíhajícím protihráčem a hned ho rozehrál směrem dopředu.
44'
Stefan Mugoša nedokázal zpracovat těžký balon a ten se dostal k brankáři Kosova. Ten na nic nečekal a hned ho odehrál svým spoluhráčům.
43'
No domácí stále prohrávají o jednu branku a nutno říci, že zatím nepředvedli celkem nic, co se týče hry směrem dopředu. To hosté jsou čím dál více nebezpeční.
41'
A opět museli být domácí na pozoru, Kosovo šlo do další nebezpečné akce. Situaci však domácí obrana zvládla a následuje odkop od Mijatovićovy brány.
40'
Vešović neudržel míč na kopačce a hned na to se ho zmocnili hosté, kteří šli do další akce a po zemi pálil jeden z hostů a zasahovat opět musel Mijatović!
39'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Edon Žhegrova.
37'
Hosté jsou zatím mírně aktivnějším týmem, jejich vedení je asi zasloužené. Nyní však museli hosté zpět do obrany, do akce šli domácí hráči.
36'
U míče jsou domácí hráči a míří před branku Kosova. Znovu je však zastavila pozorná obrana soupeře a ke střele před Muricem nedošlo.
35'
Zeneli právě s velmi bolestivou grimasou v obličeji opouští trávník v nefotbalové pozici. A rychle se chystá střídání na hostující straně.
34'
Uvidíme, zda bude moci hostující hráč pokračovat ve hře. Spíše to ale vypadá, že ne. Mobilní vozík je připraven a s největší pravděpodobností Zeneli dohrál.
32'
Mugoša převzal přihrávku od Marušiće, nakonec ale skrze obranu hostů prvně jmenovaný neuspěl. Poté došlo ke zranění Zeneliho, jenž špatně došlápl. A na řadu zřejmě přijdou i nosítka.
31'
Přihrávku hostujícího hráče srazil do zámezí Adam Marušić a následovat tak bude autové vhazování pro Kosovo, které se s největší pravděpodobností na soupeřově půdě udrží.
30'
Jejich střela však zamířila jen vedle domácí branky a Mijatović tak bude mít odkop od své branky. Míč pošle svým spoluhráčům, kteří se pokusí o ohrožení kosovské brány.
29'
Janković zvolil zpětnou přihrávku a domácí se v rozehrávce pozdrželi. Záhy však ale o balon znovu přišli a do dalšího útoku šli hosté.
27'
Domácí tak musejí dohánět své manko, pokusili se o další průnik před Muricovu branku, leč opět bez úspěchu.
25'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Nakonec se to hostům podařilo a jdou do vedení. Ve zmatku v pokutovém území se nakonec na pravé straně dostal k míči MILOT RAŠICA a přízemním pokusem ho poslal nekompromisně do brány – 0:1.
24'
Zahráli ho nakrátko po zemi, ale z této standardní situace nezapršelo. Až chvilku poté, když vystřelil Rrahmani a Mijatović opět zasahoval.
23'
Marko Janković nedosáhl na rychlý centr spoluhráče a další slibně se rodící akce domácích skončila zmarem. Na druhé straně pak vybojovali rohový kop hráči Kosova.
22'
Jeden z domácích byl přistrčen soupeřem, ale sudí naznačuje, že vše bylo v souladu s pravidly. Domácím se to ale nelíbilo.
20'
Z levé strany v pokutovém území vyslal přízemní střelu Marko Vešović, ale s jeho pokusem si poradil Muric, jenž dalším zákrokem pomohl svému týmu.
19'
Místo toho ale přišel faul hráče Černé Hory a znovu tak získávají míč hosté. Jenže s ním se poté do kontaktu s brankou Mijatoviće nedostali.
18'
Bećiraj zůstal ležet po střetu s protihráčem na hrací ploše a je pískáno. U balonu tak budou opět hráči v červeném, tedy domácí a pokusí se dostat na hostující polovinu.
16'
Centr Bećiraje přelétl pokutovým územím a míč skončil jen v zámezí. Zase jsme se tak větší šance nedočkali.
15'
Zeneli znovu dokázal získat míč a dostat se s ním před branku soupeře, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
13'
Na opačné straně pak hosté rychle zahrozili před domácí brankou a také Muric si připsal pozorný zákrok a svůj tým podržel.
12'
Nakonec z toho byla přímá střela na branku a Milan Mijatović včas zasáhl. Dosud největší šance jinak vcelku poklidného utkání.
11'
Kosovo na druhé straně bude kopat volný přímý kop po faulu na Arbera Zeneliho, a to kousek před velkým vápnem.
10'
V hlavičkovém souboji na polovině Kosova uspěli domácí, ale znovu z toho nebylo žádné ohrožení soupeřovy brány. Hosté tak míří do rychlého protiútoku.
8'
Mijatović získal míč a ten poslal na levou stranu pro Bećiraje, avšak ten nakonec nedokázal dostat míč do pokutového území, obránce Kosova ho čistě o balon připravil.
7'
Faul na Muriqiho u středového kruhu, kterého poslal k zemi jeden z domácích hráčů. Sudí okamžitě domácího fotbalistu napomenul a příště by to už mohlo být za žlutou kartu.
6'
Fatos Bećiraj se z levé strany dostal do pokutového území, kde si na míč naběhl Stefan Mugoša, jenž levačkou sklepl míč jen vedle Muricovy branky. Nicméně Černá Hora zůstává i nadále na polovině Kosova.
5'
Milot Rašica málem šel do úniku před branku Černé Hory po chybě v rozehrávce právě domácího celku, ale obrana Černohorců ho nakonec včas zastavila.
4'
Milot Rašica už byl v nadějnější pozici a kus před velkým vápnem zpracoval míč, který posunul na Rrahmaniho, ale druhý jmenovaný na balon nedosáhl.
3'
Po levé straně se uvolnil Milot Rašica, avšak jeho centr nebyl přesný a spoluhráč se k balonu nedostal. Do akce tak mohou zamířit opět domácí Černohorci.
2'
Už to zkouší také Kosovští, kteří dlouhým nákopem dostali míč před Milana Mijatoviće, ale pro něho nebyl problém získat míč a dostat ho daleko od své branky.
1'
Černohorci šli hned po úvodním výkopu směrem k brance Kosova, ale nedokázali před brankou soupeře zahrozit. Nakonec o míč přišli, autové vhazování pro Kosovo.
1'
Zápas bude odehrán bez diváků, neboť při utkání s Anglií došlo k rasistickým urážkám domácích fanoušků a UEFA tak Černohorce potrestala právě zápasem bez diváků.
Hymny obou zemí jsou za námi a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Černá Hora: Mijatović – Marušić, Vujačić, Simić, Tomašević – Šćekić, Kosović – M. Janković, Mugoša, Vešović – Bećiraj (C).
Náhradníci: Petković, Ljuljanović – Hočko, Boljević, Lagator, Kopitović, Bakić, Savičevič, Jovović, Mirkovič, Hakšabanović, R. Radunović.

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti, Paqarada – Halimi, Voca – Rašica, Celina, Zeneli – Muriqi.
Náhradníci: Ujkani, Bekaj – Hadergjonaj, Raskaj, Rašani, Hasani, Kololli, M. Kryeziu, Nuhiu, Žhegrova, Demhasaj.

Rozhodčí: Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Giorgio Peretti (všichni Itálie).