Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Litva - 22. března 2019   20:45

Lucembursko
Lucembursko
45' Barreiro (V. Thill) • 55' Rodrigues (V. Thill)
2:1
(1:1)
Litva
Litva
14' Černych  (Mikoliūnas)
Lucembursko
Moris – Chanot, Gerson, Carlson – Jans (C), Barreiro (67. Sinani), Martins Pereira, da Mota (58. Bensi), O. Thill – Rodrigues, V. Thill (78. Turpel).
R. Reinshreiber – D. Biton, M. Yacobov (všichni Izrael)
Luxembourg Venue: Josy Barthel
Litva
Šetkus – Baravykas, L. Klimavičius, Jankauskas, Slavickas – Slivka, Kuklys – Petravičius (61. Valskis), Novikovas (55. Žulpa), Mikoliūnas (76. Marazas) – Černych (C).

Dnešní zápas nám nabídl tři branky. V první poločase se trefil za hosty Černych, domácí však dokázali do půle srovnat zásluhou Barreira. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a v 55. minutě rozhodl o vítězství svým gólem Rodrigues. Hosté se sice snažili o vyrovnání ale marně. První vítězství ve skupině si tedy připisují hráči Lucemburska. To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek večera, na shledanou.
90+4'
90+4'
Hosté mají míč, ale nemohou se dostat před branku.
90+4'
Rodrigues mohl rozhodnout, ve svém sólu ale trefil přímo brankáře.
90+3'
Standardní situace hostů ze středu hřiště začala dobře, centr měl tu správnou razanci, ale obránce nakonec odhlavičkoval do autu.
90+1'
Marazas si navedl míč na střelu, jeho skákavou ránu chytá Moris.
90+1'
V dnešním zápase se budou hrát ještě čtyři minuty navíc.
90'
Rodrigues v křečích na zemi, hlavní rozhodčí mu pomáhal se jich zbavit.
88'
Centr ze standardní situace doplachtil do vápna kde se odrazil od jednoho z hostů, pro míč si došel brankář Moris.
87'
Přízemní střelu jednoho z hráčů domácích kryje gólman Šetkus.
86'
Valskis vidí žlutou kartu za svůj zákrok.
86'
Kapitán Jans zůstává po souboji ležet na trávníku.
84'
Lucemburčané si přihrávají na své půlce.
83'
Domácí se už nikam tolik neženou, chtěli by tento příznivý výsledek pro ně, udržet do konce zápasu.
81'
Centr Janse končí daleko v autu.
79'
Šetkus vytáhl ránu na rohový kop.
78'
Střídání v týmu Lucemburska: Vincent Thill má odpracováno a míří do kabin, nahrazuje ho Turpel.
76'
Střídání v týmu Litvy: Marazas přichází na hřiště, místo mu uvolňuje Mikoliunas.
75'
Domácí se dostali do vápna soupeře, kde na poslední chvíli zblokoval střelu Chanot, a dokonce ta, že rozehrávat bude gólman Šetkus.
73'
Pěkně to myslel Kuklys, jenže jeho přihrávka neprošla.
71'
Volný přímý kop pro hosty.
70'
Carlson vidí žlutou kartu.
69'
Litevští u míče po delší době.
67'
Střídání v týmu Lucemburska: Autor branky Barreiro má odpracováno a místo něj přichází na hřiště Sinani.
66'
Po zhruba dvaceti minutách odehraných ve druhém poločase jsou lepším týmem domácí, kteří zvyšují svůj tlak.
64'
Litevští to zkoušeli po pravé straně, centrem nastřelili jen prvního obránce.
62'
Rohový kop hostů letěl na hlavu jedno z útočníků, míč ale chytá do rukavic Moris.
61'
Střídání v týmu Litvy: Petravičius dnes končí a míří do sprch, nahrazuje ho Valskis.
60'
Rodrigues opět nebezpečně pálil na hranici velkého vápna. Brankář Šetkus tentokrát míč chytá.
58'
Střídání v týmu Lucemburska: Da Mota odchází, místo něj přichází Bensi.
58'
Míč v klidu lapil do svých rukavic Moris.
58'
Hosté vybojovali rohový kop.
55'
Střídání v týmu Litvy: Novikovas má odpracováno a místo přepouští Župovi.
55'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
GERSON RODRIGUES si navedl míč na hranici šestnáctky na svoji pravou nohou a nekompromisně vypálil! Míč skončil až v síti.
53'
Druhý poločas se zatím hraje v opatrnějším tempu.
52'
Autové vhazování pro Litvu.
50'
Hosté přišli o míč ve středu hřiště a dopředu mohli Lucemburčané. Ti však nabídnutou šanci nevyužili tak jak chtěli.
48'
Útočný faul Černycha.
47'
Domácí se dostali s míčem do vápna soupeře, z celé akce je nakonec rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
V prvním poločase jsme viděli dvě branky a spoustu dalších šancí. Nejdříve se trefil Černych a v závěru prvního poločasu dokázal srovnat Barreiro. Hra je zatím velmi vyrovnaná a jsme zvědavý co si pro nás hráči připraví ve druhém poločase.
45+2'
45+1'
Mikoliunas vidí za svůj skluz žlutou kartu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
LEANDRO BARREIRO MARTINS si naběhl na přihrávku a střelou mezi nohy srovnává stav utkání na 1:1. Asistenci si připisuje Vincent Thill.
42'
Jans poslal další centr do vápna, na který si naskočil Rodrigues, ale hlavou opět branku minul.
41'
Před poločasovou přestávkou Lucemburčané zvýšili tlak.
40'
Střela kapitána Janse měla dobrou razanci, ale gólman si s ní poradil.
38'
Z brejku se stal rohový kop, ten byl příliš dlouhý a míč bude odkopávat Moris.
37'
Rohový kop domácích přinesl závar před brankou hostů, ale ti se dokázali ubránit a vyrazili do brejku.
36'
Na obou stranách je momentálně vidět spousta nepřesností v rozehrávce.
34'
Lucemburčané předvedli pěknou akci, na centr si naskočil Barreiro a hlavou zamířil mimo branku.
33'
Hlavička Rodriguese končí těsně nad břevnem.
31'
Tentokrát však míč končí za autovou čarou. Rozehrávat bude Moris.
30'
Martins Pereira vidí první žlutou kartu zápasu.
30'
Litva opět odzadu začíná rozjíždět další akci.
28'
Hosté se postupně zlepšují a dostávají se i do více šancí.
26'
Po souboji zůstal na zemi ležet Kuklys.
25'
Litevští hráči se dostali na soupeřovu polovinu a vybojovali rohový kop.
23'
Pro centr si došel lehkým zákrokem Šetkus.
22'
Lucembursko má další volný přímý kop k dispozici z dobré pozice.
21'
Přetažený centr na levou stranu nakonec zachránil jeden z domácích hráčů a nacentroval před bránu. Tam však nikdo z domácích už nebyl.
19'
Volný přímý kop Lucemburska končí za autovou čarou.
18'
Hosté se ubránili a míč rozehráli na krátko, zatím si stále přihrávají na své půlce.
16'
Domácí se snaží o rychlé srovnání, centr z pravé strany poslal na branku Vincent Thill, obránci odvrátili na rohový kop.
14'
Litva právě vstřelila branku!
Máme tu první branku zápasu! Na levé straně hřiště vybojoval míč Mikoliunas a přihrál FEDORU ČERNYCHOVI, který se nemýlil a vstřelil první gól svého týmu v dnešním zápase.
13'
Da Mota se s míčem dostal mimo hřiště, hosté budou vhazovat.
12'
Litevskou akci ukončil až zdvižený praporek signalizující ofsajd.
10'
Lucemburčané dobře přenáší hru z jedné strany na druhou.
9'
Nic nebezpečného se pro hosty neodehrálo, odkopávat bude Šetkus.
8'
Kapitán domácích poslal dobrý centr do vápna, k odraženému míči se dostal Vincent Thill a míč poslal jen těsně vedle tyčky, následuje rohový kop.
7'
Hráči Litvy se dostali na chvíli k míči, jenže o něj lacině přišli a hrát tak může Lucembursko.
5'
Dlouhý míč za obranu domácích vyslal Slivka, nicméně obrana byla rychlejší. Akce pokračovala a pro centr si doběhl gólman Moris.
3'
Kapitán Jans vyvezl míč a poté nahrál na levou stranu, domácí nakonec vybojovali autové vhazování.
1'
Centr z levé strany zablokovala a odkopla obrana hostů.
1'
Lucembursko mělo výkop a ihned začíná kombinovat.
1'

Lucembursko: Moris – Chanot, Gerson, Carlson – Jans (C), Barreiro, Martins Pereira, da Mota, O. Thill – Rodrigues, V. Thill.
Náhradníci: Kips, Schon – Mahmutović, Malget, Sinani, Skenderovic, Jänisch, Mutsch, Turpel, Bohnert, Bensi.

Litva: Šetkus – Baravykas, L. Klimavičius, Jankauskas, Slavickas – Slivka, Kuklys – Petravičius, Novikovas, Mikoliūnas – Černych (C).
Náhradníci: Bartkus, Zubas – Sadauskas, Vaitkūnas, Andriuškevičius, Palionis, Žulpa, Vorobjovas, Marazas, D. Kazlauskas, Valskis, Golubickas.

Rozhodčí: R. Reinshreiber – D. Biton, M. Yacobov (všichni Izrael).
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy na sebe narazily pouze zatím jen dvakrát. Každý z nich si připsal po jednom vítězství.

14.08.13 PZM Lucembursko – Litva 2 : 1
12.08.09 PZM Lucembursko – Litva 0 : 1
Litva

Litvu čekají stejní soupeři jako Lucembursko, ovšem v konfrontaci s týmem ze západní Evropy jsou ještě většími outsidery. Na minulé kvalifikaci o Euro 2016 skončili ve skupině E na pátém místě s deseti body. Skupina o Euro 2020 je pro oba celky těžká, ale nepředbíhejme a nechme se překvapit co nám oba dva páteční soupeři předvedou.
Lucembursko

Lucembursko se nachází ve skupině B, spolu s ním je zde i Portugalsko, Ukrajina, Litva a Srbsko. Lucemburčané nepatří mezi favority na postup, ale určitě se pokusí s celkovým pořadím zamotat. V kvalifikaci na Euro 2016 skončili tehdy ve skupině pátí se čtyřmi získanými body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.