Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Izrael - 19. listopadu 2019   20:45

Makedonie
Makedonie
45+2' Nikolov
1:0
(1:0)
Izrael
Izrael
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkoski (72. Zajkov), Ristevski – Kostadinov, Nikolov, E. Bardhi, Elmas – Pandev (C) (79. Avramovski) – Stojanovski (61. Nestorovski).
Valeri – Giallatini, Constanzo (ITA)
National Arena Todor Proeski, Skopje
Izrael
Harush – Tibi, N. Bitton, Glazer – Dasa (41. Dgani), Elmakies (59. Haziza), B. Natcho (C), Menachem – Dabour, Zahavi, Saba (68. Weissman).

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:14.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která již nebyla natolik zajímavá. K vidění byla jedna větší příležitost, kterou však Tihomir Kostadinov proměnit nedokázal. Domácím se tedy podařilo udržet nejtěsnější vedení až do konce a připisují si do tabulky další tři body. V konečném součtu s ohledem na porážku Slovinska v Polsku končí Severní Makedonie na velmi pěkném třetím místě, zatímco Izrael obsazuje až páté místo, což je po dobrém startu pro tuto reprezentaci zklamáním. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4'
90+4'
Enis Bardhi si chtěl vymodlit odpískání nedovoleného zákroku, avšak italský sudí nechává pokračovat ve hře.
90+3'
Blíží se závěrečný hvizd a zatím to na žádný velký tlak hostujícího celku nevypadá.
90+2'
Tihomir Kostadinov poslal vysoký oblouček do míst, kde se pohyboval Nestorovski, ale ten se nacházel v ofsajdu, takže se příliš do hry nezapojoval.
90+1'
V první minutě nastavení domácí kombinují na útočné polovině a nikam se příliš neženou.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.
89'
Eran Zahavi si nechal ukopnout míč, který domácí dokázali poslat do bezpečných míst.
88'
Žlutou kartu dostává Moanes Dabour (Izrael).
87'
Shon Zalman Weissman se hodně rozčiluje na pomezního sudího, který hlavnímu signalizoval nedovolený zákrok na Elmase.
86'
Izraelcům se na pravé straně nepovedla útočná akce a Orel Dgani nedokázal vybojovat ani autové vhazování.
85'
Hosté se snaží vymyslet vyrovnávací branku, ale Zahaviho snažení opět přerušuje zdvižený praporek sudího. Ovšem šlo o hodně hraniční situaci.
83'
Střídající Avramovski poslal centr do vápna, brankář nezasáhl zrovna přesvědčivě, takže se k zakončení dostal Kostadinov, ale netrefil branku.
82'
Hodně nepříjemný střet končí žlutou kartou pro Suna Menachema, který tvrdě dohrál souboj s Kostadinovem.
81'
Po Pandevovi přebral kapitánskou pásku Stefan Ristovski, kterého nyní nedovoleně poslal k zemi Dabour.
80'
Dolev Haziza na sebe vzal odpovědnost, když střelu zpoza vápna chtěl zatočit na zadní tyč, ale nebyl v dobrém postavení, což se na výsledné střele také projevilo.
79'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Daniel Avramovski.
78'
Po Nikolovově zákroku skončil na trávníku Dolev Haziza. Hosté si také vyzkouší standardní situaci na útočné polovině.
77'
Shon Zalman Weissman nedokázal v pokutovém území zpracovat trochu prudší přihrávku a míč mu uskočil mimo hřiště.
76'
Dolev Haziza nedokázal vybojovat rohový kop, protože výborně zahrál Stefan Ristovski.
75'
Momentálně sledujeme poměrně nudnou pasáž hry, kdy se nic zajímavého neděje ani před jednou z branek.
74'
Sun Menachem zahrál rukou při snaze zabránit přihrávce Enise Bardhiho, což neuniklo pozornému oku sudího Valeriho.
72'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Darko Velkoski, přichází Gjoko Zajkov.
71'
Bibras Natcho sice nepřehrál dvojici soupeřů, ale míč přeci jen zůstal v držení Izraelců.
70'
Eran Zahavi si nepohlídal ofsajdovou linii, takže při jeho kontaktu s míčem se přerušuje hra.
69'
Elmas vymyslel nádhernou přihrávkou, kterou Pandev nedokázal zužitkovat, protože se mu míč zamotal pod nohama a soupeř ho odkopl.
68'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dia Saba, přichází Shon Zalman Weissman.
67'
Dan Glazer si vůbec nerozuměl se spoluhráči, kteří se zastavili, zatímco fotbalista Maccabi Tel Aviv poslal lob kupředu.
66'
Boban Nikolov se opět dostal k zajímavé střele, ale tu mu zblokoval soupeř. Domácí se domnívají, že hostující hráč zahrál rukou, avšak sudí nechává pokračovat ve hře.
65'
Dlouhý běh předvedl Sun Menachem, který se dostal až k soupeřovu pokutovému území, kde však o míč přišel a musel se vydat na těžkou cestu zpět.
64'
Eran Zahavi se rozčiluje poté, co poslal k zemi Gorana Pandeva, ale o faul se jednalo. Zkušeného útočníka nejprve nezastavil Dan Glazer, což se ve skluzu povedlo až Zahavimu.
63'
Opět v akci střídající Haziza, před nímž raději Ristovski odehrál míč za postranní čárý.
62'
Hodně nepovedený centr předvedl Dolev Haziza. Míč doletěl pouze do míst, kde ho sebral Stole Dimitrievski.
61'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Vlatko Stojanovski, přichází Ilja Nestorovski.
60'
Kapitán Izraele se zdá být v pořádku a už je zpátky na hrací ploše. Mezitím si dal Glazer míč daleko, ale Nikolov ho poslal k zemi jen za cenu žluté karty.
59'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Ilay Elmakies, přichází Dolev Haziza. Střídání se tedy netýká Natcha, jelikož bylo připraveno už před jeho zraněním. Uvidíme, zda se izraelský kapitán dá dohromady.
58'
Na hrací ploše zůstává ležet v nefotbalové pozici Bibras Natcho, takže je povolán hostující lékařský tým. U postranní čáry je již připraveno střídání.
57'
Přihrávka měla směřovat na Eljifa Elmase, ovšem před ním míč získal Eytan Tibi.
56'
Eran Zahavi sice z hranice vápna trefil prostor branky, ale slabou střelou nenadělal brankáři příliš starostí.
55'
S centrem z hloubi pole si dokázal poměrně snadno poradit Stole Dimitrievski.
54'
Do dalšího zakončení se dostal Boban Nikolov, jehož tvrdou ránu dokázal Harush vyrazit.
53'
Moanes Dabour poslal k zemi unikajícího soupeře, takže domácí mají k dispozici další standardní situaci.
52'
Enis Bardhi se opět ujal exekuce rohového kopu, ale našel pouze hlavu Bibrase Natcha.
51'
Vlatko Stojanovski chtěl z levé strany odcentrovat, ale míč opřel pouze do Ilaye Elmakiese, takže uvidíme další roh.
50'
Ovšem nyní už hosté ukázali více fotbalovosti. Konkrétně kapitán Natcho vypálil z větší dálky a Dimitrievski měl co dělat, aby míč vytáhl nad břevno.
49'
Izraelci mají talent se několika přihrávkami dostat od pokutového území soupeře až ke středu hrací plochy, což nyní opět dokázali.
48'
Domácí sice signalizovali, že se jim podařilo zahrát míč o soupeře a měli by zahrávat rohový kop, nicméně italští sudí jejich názor nesdílí.
47'
Na druhé straně se do pokutového území dostal Vlatko Stojanovski, avšak branku se mu trefit nepovedlo.
46'
Zpoza pokutového území se pokusil zaskočit brankáře Eran Zahavi, leč Dimitrievski byl pozorný a technickou ránu chytá.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se branky dočkali až v samotném závěru poločasu. Místy jsme mohli sledovat poměrně zajímavou podívanou a šance byly k vidění na obou stranách. V cestě však stáli dobře postavení brankáři a v případě Bardhiho pokusu také břevno. Oba celky se střídaly v aktivitě a také ve vyrábění chyb. Ovšem v závěru první půle přišel rohový kop, po němž Harush nedostatečně vyboxoval míč a Boban Nikolov poslal domácí do vedení. Uvidíme, co se odehraje ve druhé půli, která začne přibližně v 21:49.
45+2'
45+2'
Makedonie právě vstřelila branku!
Nyní už se BOBAN NIKOLOV dočkal. Po rohovém kopu vzniklém po odvrácení centru z volného přímého kopu míč vyboxoval Harush pouze do míst, kde ho okamžitě do odkryté branky vrátil nepokrytý Makedonec.
45+1'
Domácí fotbalisté mají v závěru poločasu výhodu volného přímého kopu nedaleko vápna.
45'
Nastavují se dvě minuty nad rámec základní hrací doby první půle.
45'
Eran Zahavi si chtěl obhodit soupeře na útočné polovině, ten však záměr soka odhadl a míč snadno získal.
44'
Ze střední vzdálenosti vypustil bombu Boban Nikolov. Jeho pumelice skončila kousek vedle pravé tyče ze střelcova pohledu.
43'
Obrana Izraele se sice dostala pod tlak, avšak dokázala si poradit. Následně se přihrávka Natcha nepotkala s pochopením Daboura.
42'
Hosté se opět několika přihrávkami dostali až k vlastnímu brankáři, od kterého tedy začíná nová akce.
41'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eli Dasa, přichází Orel Dgani.
40'
Eli Dasa opět končí na trávníku a drží se za kotník. Stále jde o následek faulu Saby a následného pádu Ristevského.
39'
Goran Pandev chtěl najít chytrou přihrávkou Kostadinova, což však stačila odhalit hostující obrana.
38'
Další hráč končí na trávníku. Nepříjemný zákrok na šestatřicetiletého Pandeva předvedl o devět let mladší Moanes Dabour.
37'
Enis Bardhi se z volného přímého kopu pokusil zaskočit Harushe, leč povedenou ránu zastavilo břevno, od něhož míč letí mimo hřiště.
36'
Eli Dasa odnesl faul vlastního spoluhráče nepříjemným zraněním, takže potřebuje lékařské ošetření a kulhá za postranní čáru.
35'
Ještě v téže minutě se na vlastní půlce provinil žlutým faulem Dia Saba, který nepříjemně zasáhl Ristevského, jenž srazil Dasu.
35'
Míč však hosté ztratili a dopředu se vydával velezkušený Goran Pandev, kterého poslal k zemi Dan Glazer, za což dostává žlutou kartu.
34'
Stefan Ristovski raději odvrátil míč za postranní čáru, takže hosté vhazují na útočné polovině.
32'
Enis Bardhi si vzal na starost exekuci dalšího rohového kopu Severní Makedonie. Míč nacentroval na Eljifa Elmase, který okamžitě zakončoval, ale nepříjemnou ránu z voleje Harush fantasticky vyrazil.
31'
Míč doputoval až k brankáři Harushovi, na což makedonské publikum reaguje pískotem.
30'
Hosté mají míč na kopačkách, ale zatím se s ním nikam neženou a kombinují na vlastní obranné polovině.
29'
Enis Bardhi stáhl soupeře k zemi, za což dostává žlutou kartu. Makedonec se ještě diví, přitom jeho zákrok na Elkamiese byl vzorovým příkladem pro to, kdy udělit žlutý trest.
28'
Poslední minuty patří hráčům Severní Makedonie, kteří hodně zvýšili útočnou aktivitu.
27'
Na pravé straně se domácím nepodařilo vymyslet povedený centr, ale je z toho alespoň rohový kop.
26'
Domácím se podařilo získat výhodu rohového kopu. Míč však posléze letěl jen do míst, kde stálo několik izraelských hráčů v bílých dresech.
25'
Na levé straně si domácí vyměnili velké množství přihrávek, ale pak přišel příliš dlouhý pas, který Kire Ristevski neměl šanci zachytit.
24'
Goran Pandev dostal zajímavý centr, který se mu ale nepodařilo zrovna ideálně zpracovat, takže vzápětí o míč přišel.
23'
I tentokrát letěl míč do nebezpečné oblasti, ovšem obrana Izraele svému brankáři vypomohla a odvrací.
22'
Domácí získali výhodu rohového kopu, která rozehrál Bardhi. Míč letěl do malého vápna, kde ho Harush odpravil pryč. Uvidíme další roh.
21'
Z tribun se čas od času ozývá pískot, jak jsou stále častěji u míče hostující fotbalisté.
19'
Tihomir Kostadinov se dostal do střelecké pozice po přihrávce Bardhiho, ale o kousek minul branku.
18'
Hodně špatné zpracování Elmase stálo domácí možnost postupovat do rozhozené obrany Izraele.
17'
Hosté i nadále tlačí soupeře k jeho pokutovému území a hledají možnosti, jak zaskočit defenzivu.
16'
Po druhém rohovém kopu v krátkém časovém sledu se k hlavičce prodral Eytan Tibi, avšak nepodařilo se mu zaměřit prostor branky.
15'
Moc pěknou přihrávku teď vymysleli hosté. Na konci akce stál Eli Dasa, který si naběhl do vápna, ale vypustil ránu pouze do brankáře, který vyrazil na roh.
15'
V posledních okamžicích jsou častěji v držení míče hosté, kteří si přihrávají na útočné polovině.
13'
Zahavi dobře našel na levé straně spoluhráče, který ale neměl příliš odvahy pro přechod přes soupeře, tak raději vrátil dozadu.
12'
Nepřesnosti jsou poměrně často k vidění ve hře obou celků, což dává jasný důkaz o tom, proč se ani jeden z celků neumístil na prvních dvou příčkách ve skupině.
11'
Přihrávka na Moanese Daboura postrádala dostatek přesnosti, takže míč snadno sebral Dimitrievski.
10'
Na levé straně kouzlil nad míčem Eljif Elmas, který nakonec skončil na trávníku, ale dle italského sudího se o faul nejednalo.
9'
Hodně nepovedenou přihrávku poslal Enis Bardhi na pravou stranu, načež hosté směřovali vpřed, leč ani jim se nepovedl pas na volného hráče.
8'
Visar Musliu předvedl velký přehled, když sebral přihrávku, která by jinak letěla do pokutového území na rozběhnutého soupeře.
7'
Z levé strany centrovali hosté do vápna, avšak Stefan Ristovski zblokoval míč na autové vhazování.
6'
Enis Bardhi nedokázal zpracovat těžký centr, načež bude vhazovat Eli Dasa.
5'
Přihrávka na levou stranu na Suna Menachema byla příliš dlouhá, takže hostující fotbalista neměl šanci zachytit míč na hrací ploše.
4'
Po nepřesné přihrávce se míč odrazil zpět k hostujícímu hráči, který následně raději poslal přihrávku až na vlastního brankáře.
3'
Po rohovém kopu už se hosté ubránili a vypadá to, že se konečně dočkají trochy klidu.
2'
A útočná podívaná pokračuje. Eljif Elmas se ničeho nebál, prošel do pokutového území, kde vystřelil a Harush vyráží na roh.
1'
První zajímavý střelecký pokus si hned v úvodní minutě připsal Enis Bardhi, leč jeho technický pokus o kousek minul zadní tyč.
1'
Před začátkem zápasu ještě posloucháme hymny obou státních útvarů. Nejprve zní stadionem izraelská hymna, po které následuje hymna Severní Makedonie.

Severní Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkoski, Ristevski – Kostadinov, Nikolov, E. Bardhi, Elmas – Pandev (C) – Stojanovski.
Náhradníci: Ilijev, Šiškovski – Toševski, Zajkov, Avramovski, Gjorgjev, Nestorovski, Velkoski.

Izrael: Harush – Tibi, N. Bitton, Glazer – Dasa, Elmakies, B. Natcho (C), Menachem – Dabour, Zahavi, Saba.
Náhradníci: Marciano, Jarafi – Dgani, Kayal, Cohen, Weissman, Kanichowsky, Haziza, Lavi, Shlomo, Ben Harush.

Rozhodčí: Valeri – Giallatini, Constanzo.
Izrael

Ani Izraelci nebyli bez šancí na postup a kvalifikaci měli velmi dobře rozehranou. Poté však přišel ve druhé polovině kolaps, kdy Izraelci z posledních čtyř utkání třikrát odešli poraženi a zvítězili pouze s Lotyšskem, které zatím nezískalo ani jediný bod. Po osobní stránce se kvalifikace povedla Eranu Zahavimu, který dlouho vedl tabulku střelců. Nyní má na kontě jedenáct branek, což značí průběžnou druhou příčku za Harrym Kanem.
Severní Makedonie

Makedonci si v devíti utkáních připsali jedenáct bodů za tři výhry, dvě remízy a čtyři porážky se skóre 11:13. Přitom ještě před dvěma koly byli ve hře o postup na evropský šampionát, jenže následovaly porážky v Polsku a Rakousku, což znamenalo definitivní krach nadějí na postup na kontinentální mistrovství ze skupiny G. Nejlepším kvalifikačním střelcem je čtyřgólový Elmas. Více než jeden gól pak z Makedonců vstřelil již jen Bardhi – 2. Ostatní góly si hráči rozdělili po jednom.
Poslední kolo kvalifikační skupiny G spolu svedlo dohromady Severní Makedonii a Izrael. Ani jeden z celků již ze skupiny postoupit nemůže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.