Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Lotyšsko - 21. března 2019   20:45

Makedonie
Makedonie
11' Alioski (Panděv) • 29' Elmaz  • 90+3' Elmaz (Alioski)
3:1
(2:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
87' Isajevs
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Alioski – Trajkovski (83. Markoski), E. Bardhi, Nikolov, Hasani (23. Elmaz) – Nestorovski, Panděv (C) (71. Ristevski).
Özkahya – Yilmaz, Ersoy (vš. TUR)
Nacionalna Arena Filip II Makedonski, Skopje
Lotyšsko
Vaņins (C) (33. Šteinbors) – Gabovs, Dubra, Ošs, Maksimenko – Tarasovs, Isajevs, Ciganiks, Rakels – Karašausks (68. Tobers), Šabala.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:20.
První výhru do evropské kvalifikace si zaslouženě dnes připisují domácí, kteří celkem v poklidu přehráli Lotyše. Hosté hráli hodně špatný zápas, může za to jejich hodně slabý výkon, který jen potvrzuje jejich marnost v nedávné Lize národů.
90+5'
Zákroky brankáře Makedonie Dimitrievskiho – 3.
Zákroky brankáře Lotyšska Šteinborse – 3.
Zákroky brankáře Lotyšska Vaņinse- 2.
90+3'
Makedonie právě vstřelila branku!
Domácí pečetí své dnešní vítězství gólem ELJIFA ELMAZE, který dokázal nádhernou šajtlí, z pravé strany, překvapit všechny, včetně gólmana soupeře..
90+2'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Andrejs Ciganiks (Lotyšsko).
90'
Kristers Tobers (Lotyšsko) fauluje na své polovině, volný kop pro Makedonii.
87'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Deniss Rakels (Lotyšsko) rozehrál volný kop, poslal míč do vápna, kde hlavou poslal míč do branky VJAČESLAVS ISAJEVS.
85'
Míč znovu na kopačkách domácích hráčů, kteří si v poklidu hlídají dvoubrankový náskok.
83'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Kire Markoski.
82'
Hraje se ve středu hřiště, domácí se již pouze brání a proti neškodně hrajícímu soupeři to stačí.
80'
Posledních deset minut dělí Makedonii od prvních bodů v evropské kvalifikaci, v souboji s Lotyšskem se samozřejmě dá říci, že to jsou povinné tři body.
78'
Další autové vhazování, tentokrát domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.
77'
Stole Dimitrievski (Makedonie) má míč ve svých rukavicích a rozhodně nespěchá s rozehrávkou od své branky.
76'
Míč letí do autu, vhazují hosté, z levé strany, na polovině soupeře.
74'
Andrejs Ciganiks (Lotyšsko) prověřil pozornost brankáře soupeře.
73'
Nákop zkouší také hosté, míč letí na Šabalu, který je ale příliš osamocen v souboji s obránci Makedonie.
72'
Dlouhý pas domácích, na pravé křídlo, ale míč získávají hosté.
71'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Kire Ristevski.
71'
Místo penalty dostali domácí výhodu rohového kopu, ten rozehráli z levé strany, ale neuspěli.
70'
Ezgjan Alioski (Makedonie) padá v pokutovém území soupeře, po zákroku obránce Tarasovse a dožaduje se penalty... sudí je ale jiného názoru.
69'
Pāvels Šteinbors (Lotyšsko) vykopává od své branky, míč ale bleskově zpět získávají domácí.
68'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Karašausks, přichází Kristers Tobers.
68'
Aleksandar Trajkovski (Makedonie) rozehrál roh z pravé strany, ale domácí branku soupeře ohrozit nedokázali.
67'
Rohový kop pro Makedonii, domácí rozehrají z pravé strany.
66'
Makedonci ale jako by nechali soupeři více prostoru ke kombinaci a trochu si koledují o gól.
65'
Již se hraje, hosté zkouší zaútočit, ale jejich centry jsou hodně nepřesné, stejně tak i jakékoliv přihrávky.
64'
Valērijs Šabala (Lotyšsko) skončil na trávníku, po souboji s domácím hráčem, vše u půlící čáry.
63'
Faulovaný Eljif Elmaz (Makedonie) se vrací do hry, mezitím Enis Bardhi rozehrává.
62'
Vladislavs Gabovs (Lotyšsko) fauluje u půlící čáry, domácí budou rozehrátvat.
61'
Hodina hry za námi, domácí stále vedou o dva góly a snadno si náskok udržují, Lotyši nejsou směrem dopředu vůbec nebezpeční.
60'
Žlutou kartu dostává Andrejs Ciganiks (Lotyšsko).
60'
Artūrs Karašausks (Lotyšsko) to zkusil zpoza vápna, z levé strany, branku ale přestřelil.
58'
Makedonci získávají snadno míč poté, co hosté špatně přihráli směrem na polovinu domácích.
56'
Hraje se ve středu hřiště, hosté drží míč, ale kombinace se jim moc nedaří.
52'
Roh pro domácí, ti ale z pravé strany branku soupeře ohrozit nedokázali.
50'
Goran Panděv (Makedonie) faulován na vlastní polovině, domácí budou moci rozehrát.
48'
Osmý roh rozehráli domácí z pravé strany, míč letí do vápna, kde se hosté dokázali ubránit.
47'
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:53.
První poločas tohoto prvního kvalifikačního souboje končí jasným vítězstvím Makedonců, kteří tak právem potvrzují roli favorita. Ve světle výkonu z první půle se již nezdají špatné výsledky Lotyšů v Lize národů jako překvapivé... Hosté jsou zatím výrazně pasivnější a mohou být i nakonec rádi, že rozdíl ve skóre není vyšší.
45+5'
45+5'
Po zákroku Stole Dimitrievskiho (Makedonie) získali hosté roh, který rozehráli z pravé strany, míč ale domácí gólman vyráží.
45+4'
Darko Velkovski (Makedonie) odkopl míč raději do autu, hosté vhazují z pravé strany, na polovině domácích.
45+2'
Útočným faulem končí akce domácích, Pāvels Šteinbors (Lotyšsko) rozehrává od vlastního vápna.
45+1'
Nastavuje se pět minut, což je asi spravedlivé, vzhledem k množství přerušení a několika ošetřováních.
45'
Vladislavs Gabovs (Lotyšsko) si bere míč a bude moci vhazovat na své polovině.
44'
Ilja Nestorovski (Makedonie) si zaběhl za obranu Lotyšů, ale zastavil ho odpískaný ofsajd.
43'
Zraněným a ošetřovaným hráčem je Boban Nikolov (Makedonie), který je nyní za postranní čárou.
42'
Jeden z domácích hráčů nyní musí být ošetřován a za doprovodu lékaře týmu odchází za postranní čáru.
41'
Posledních pět minut první půle, která zatím jednoznačně patří domácím, ti v podstatě Lotyše do ničeho nepustili.
40'
Stole Dimitrievski (Makedonie) má míč ve svých rukavicích a rozehrává, zápas trochu ztratil tempo.
38'
Makedonci na polovině soupeře, Ezgjan Alioski rozehrává volný kop.
37'
Míč končí u Pāvelse Šteinborse (Lotyšsko), který rozehrává na pravou stranu, hosté mohou zaútočit.
36'
Domácí útočí po pravé straně, ale nikam v tuto chvíli nespěchají a vracejí se zpět k půlící čáře.
35'
Do koncovky se dostávají domácí, střelec prvního gólu Ezgjan Alioski netrefuje branku Lotyšska.
34'
Centr hostů z pravé strany nepřesný, hrají domácí.
33'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Andris Vaņins, přichází Pāvels Šteinbors.
32'
Andris Vaņins (Lotyšsko) odchází z branky, hosté střídají gólmany!
31'
Po první půl hodině hry vede Makedonice 2:0 zásluhou gólů Alioskiho a Elmaze. Vedení je to jednoznačně zasloužené, domácí jsou výrazně aktivnější, což dokazuje i celkový poměr střel – 12:1.
29'
A znovu to byla ztráta míče, která Lotyše stojí gól! Další povedená rychlá akce domácích od půlící čáry, kdy nejprve domácí signalizovali hraní rukou obránce soupeře, ale ELJIF ELMAZ na to nedbal, šel za míčem a důraz se mu vyplácí – dokázal míč prostrčit pod Vaninsem a je to 2:0 pro Makedonii.
29'
Makedonci mají stále velkou převahu, Lotyši nejsou schopni ani pořádně rozehrát.
28'
Statistika držení míče – 67% : 33%.
26'
Je tu pátý roh pro Makedoinii, který domácí rozehrají z levé strany.
25'
Lotyši se drží na polovině soupeře, ale jejich kombinace je spíše taková chaotická a hned o míč přicházejí.
23'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Ferhan Hasani, přichází Eljif Elmaz.
23'
Tentokrát to domácí rozehráli z levé strany, zkusili místo centru roh na krátko, ale branku Lotyšů ohrozit nedokázali.
22'
Makedonie má nyní jasnou převahu, je tu další roh pro domácí.
21'
Andris Vaņins (Lotyšsko) podržel svůj tým, když reflexivním zákrokem na brankové čáře vykopl míč, po skluzu útočícího domácího hráče.
20'
Byl to závar ve vápně, hosté se nakonec ubránili jen za cenu dalšího rohu.
19'
18'
Faulů začíná přibývat, Ferhan Hasani (Makedonie) má nyní na své polovině nějaké problémy a na hřiště musí lékař.
17'
Míč se z pravé strany dostal do vápna Lotyšů, ale nikdo z domácích se do zakončení nedostal.
16'
Igors Tarasovs (Lotyšsko) fauluje na své polovině aktivního Panděva, volný kop pro Makedonii.
15'
Hosté to zkusili kolmicí na Rakelse, ale ten neodkázal míč ideálně zpracovat a přišel o něj.
14'
Enis Bardhi (Makedonie) rozehrál, domácí to zkusili po pravé straně, ale míč končí u gólmana Lotyšů.
13'
Boban Nikolov (Makedonie) faulován na vlastní polovině, míč pro domácí.
11'
Hosté zaváhali na polovině soupeře, domácí šli do rychlého protiútoku a skórují! Goran Panděv vzal míč, od půlící čáry nasprintoval k vápnu, přihrál na levou stranu, odkud EZGJAN ALIOSKI prostřelil Andrise Vaņinse (Lotyšsko).
10'
Dlouhá rozehrávka domácích, ale nepřesná, míč získávají hosté.
9'
Nyní je to spíše taková přetlačovaná ve středu hřiště.
8'
Domácí faulují u půlící čáry, Igors Tarasovs (Lotyšsko) bude moci rozehrát volný kop.
7'
Andris Vaņins (Lotyšsko) sebral míč před veteránem Panděvem a rozehrává.
5'
Zajímavá akce domácích, kteří se ve třech dostali do vápna Lotyšska, jenže tam obránci nedovolili soupeři zakončit.
4'
Andrejs Ciganiks (Lotyšsko) to možná trochu uspěchal, jeho střela z pravé strany míří vedle branky Makedonie.
3'
Stole Dimitrievski (Makedonie) musí bleskově ven z branky, aby stihl odehrát míč, což se mu povedlo.
2'
Deniss Rakels (Lotyšsko) zahrál u půlící čáry rukou, míč pro Makedonii.
1'
Útočným faulem končí první akce domácích, rozehrává Vjačeslavs Isajevs (Lotyšsko).
1'
Hymny jsou za námi, nyní se již blíží úvodní hvizd zápasu.
Oba týmy právě nastupují na trávník.

Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Alioski – Trajkovski, E. Bardhi, Nikolov, Hasani – Nestorovski, Panděv (C).
Náhradníci: Iliev, Šiškovski – Toševski, Bejtullai, Ristevski, Zajkov, Čurlinov, Markoski, Velkoski, Elmaz.

Lotyšsko: Vaņins (C) – Gabovs, Dubra, Ošs, Maksimenko – Tarasovs, Isajevs, Ciganiks, Rakels – Karašausks, Šabala.
Náhradníci: Ikstens, Šteinbors – Kurakins, Rugins, Laizāns, J. Ikaunieks, Žuļevs, Savaļnieks, Jagodinskis, Černomordijs, Tobers, Uldriķis.

Rozhodčí: Özkahya – Yilmaz, Ersoy (vš. TUR).
LOTYŠSKO
Lotyši se v podzimní Lize národů prezentovali také v Lize D, kde ve skupině 1 bojovali o postup s Gruzií, Kazachstínem a Andorrou. Výsledky Lotyšska byly zklamáním, za mnohé lze třeba zmínit ostudnou domácí remízu 0:0 s outsiderem z Andorry a stejný výsledek nakonec i z Andorry. Od tohoto fotbalového trpaslíka v konečném pořadí dělilo Lotyšsko jen o tři góly lepší skóre a to je hodně špatný výsledek.
MAKEDONIE
Makedonci vstupují do evropské kvalifikace posíleni triumfem v Lize národů, kde v Lize D vyhráli skupinu 4 před Arménií, Gibraltarem a Lichtenštenjskem. Právě Arménie měla být velkým soupeřem v boji o první místo a to se potvrdilo v říjnu loňského roku, kdy Arménie doma smetla Makedonce 4:0. Nicméně to, že skupinu vyhrála právě Makedonice, rozhodly nečekané ztráty Arménie (např. senzační remíza v Lichtenštejnsku).
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání kvalifikace na EURO 2020, v němž MAKEDONIE přivítá na svém stadionu LOTYŠSKO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.