Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Polsko - 7. června 2019   20:45

Makedonie
Makedonie
0:1
(0:0)
Polsko
Polsko
47' K. Piątek
Makedonie
Dimitrievski – Čurlinov, Velkovski, Musliu – Ristovski, E. Bardhi, Nikolov (62. Trajkovski), Elmaz, Alioski – Panděv (C) (85. Hasani), Nestorovski.
Polsko
Fabiański – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński – Klich (90. Góralski), Krychowiak – Frankowski (46. K. Piątek), P. Zieliński, Grosicki (70. Rybus) – Lewandowski (C).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Takže 3 důležité body cestující do Polska za výhru 1:0. Jedinou branku vstřelil v 47. minutě Piatek, který minutu před tím na hřiště přišel. Jinak byl pro mě výkon polského týmu zklamání, protože Makedonci je dokázali přehrát a podle mého názoru byli i celkově v dnešním utkání lepší. V závěru domácím chyběl Musliu, který se nechal v 86. minutě vyloučit po druhé žluté kartě.
Příští zápas Makedonie odehraje 10.6. na domácím hřišti proti Rakousku. Polsko příští kvalifikační duel hraje také 10.6. doma proti Izraeli.
90+4'
90+3'
Makedonci se snaží dát vše vpřed, ale už je asi pozdě.
90+2'
Hostující záložník Zielinski se dopustil útočného faulu, takže Makedonci budou rozehrávat z vlastní poloviny.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Jacek Góralski.
88'
Domácí tým nyní kombinuje na polovině hřiště.
87'
Žlutou kartu dostává Ilja Nestorovski (Severní Makedonie).
86'
Musliu musel zastavit unikajícího Lewandowskiho, což znamená, že po druhé žluté kartě odchází do sprchy.
85'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Ferhan Hasani.
82'
Domácí měli k dispozici přímý kop z 35 metrů. Míč letěl do vápna, ale tam to ovládl Lewandowski a míč odhlavičkoval.
80'
Ve velké rychlosti do vápna naběhl Elmas a ještě dával míč do tandemu pro Alioskiho, ale nahrávka byla bohužel příliš dlouhá, takže míč skončil mimo hřiště.
79'
Po odraženém míči se o střílený centr pokusil Alioski, ale jeho pokus lapil Fabianski.
78'
Makedonci teď na útočné polovině a snaží se ještě Poláky zatlačit.
75'
Po pravé straně dopředu běžel domácí Nestorovski a následně zkusil vystřelit. Jeho střela levou nohou na zadní tyč Fabianskiho pěkně protáhla, ale polský brankář si s ní poradil.
73'
Na levé straně se k míči dostal Pandev a centroval do vápna. Jeho centr ale Glik v pohodě odhlavičkoval.
72'
Na zemi opět nyní domácí Elmas, ale tentokrát by měl být hned v pohodě.
71'
Domácí nyní kombinují na půlce hřiště.
70'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Maciej Rybus.
68'
Po zmatku před vápnem se projít do vápna pokusil Lewandowski, ale ten se prosadit nedokázal a o míč přišel.
66'
Žlutou kartu dostává Visar Musliu (Severní Makedonie).
65'
Další střelu ze střední vzdálenosti zkusil Piatek, ale jeho pokus mířil pouze nad branku.
64'
Na levou stranu dostal míč Grosicki a hned vystřelil. Jeho střela byla zblokována.
62'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Aleksandar Trajkovski.
61'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, takže se k míči postavil Grosicki a centroval do vápna. Jeho kvalitní centr ale nikoho v bílém nenašel.
59'
Elas našel na hranici vápna Ristovskiho a ten na nic nečekal a vystřelil. Jeho dělovka skončila pouze nad brankou.
58'
Míč na levou stranu dostal Alionski, jenomže si ho nezpracoval a míč mu uskočil za lajnu.
57'
Lewandowski si seběhl níže a zkusil kolmou přihrávku na spoluhráče, ale domácí hráči ji vystihli a míč mu sebrali.
55'
Zielinski dostal míč na vápno a posílal ho hned doprava. Tam ale byl nachystaný protihráč a míč mu odebral.
54'
Hra pokračuje.
53'
Na zemi nyní leží domácí Elmas, který byl trefen míčem velice nepříjemně.
51'
K odraženému míči se na vápně dostal Zielinski a hned vystřelil. Jeho střela skončila pouze vedle branky.
49'
Makedonci jsou nyní docela zaskočení. Poláci tedy v klidu kontrolují hru.
47'
Polsko právě vstřelilo branku!
To je střídání. Po rohovém kopu propadl míč až k Alioskimu, který ale míč odhlavičkovat nedokázal, tak se míč dostal až k KRZYSZTOFU PIATEKOVI, který vystřihl nůžky a posílá Polsko do vední – 0:1.
46'
Roh pro Polsko.
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Krzysztof Piątek.
46'
První poločas branku nenabídl. Ani žádnou větší šanci diváci na stadionu vidět nemohli. Zatím zklamáním je výkon Poláka Lewandowskiho, který není moc viditelný ve hře. Polsko dostalo dvě žluté karty, ve 28. minutě Glik a v 42. minutě Bednarek. Uvidíme, zda polský tým udělá nějakou změnu do druhého poločasu, protože zatím to není tak kvalitní výkon, jak by polský tým podat mohl.
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 44%:56%
Střely na branku: 1:0
Rohy: 1:3
Ofsajdy: 1:0
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Další zárodek útočné akce utnul Glik, který odkopl míč do bezpečí.
42'
Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Polsko).
40'
Dosavadní statistika držení míče: 44%:56%.
38'
Střelu z nějakých 25 metrů zkusil Kedziora, ale jeho střela zaplula o kousek nad branku Makedonie.
37'
Na zemi Bardhi, rozehrávat budou domácí.
36'
Z pravé strany se uvolnil Ristovski a vystřelil levou nohou. Jeho střela ale skončila vysoko nad brankou.
35'
Frankowski se snažil jít dopředu, ale přitom se dopustil útočného faulu, takže rozehrávat bude Makedonie.
33'
Roh zahrával Grosicki a míč posílal do malého vápna. Tam ale po malém zmatku míč dokázal odkopnout jeden z obránců domácích.
32'
31'
Míč dostal na kopačku Bardhi a nebál se vystřelit. Jeho dělovka skončila těsně vedle branky Polska.
30'
Klich fauloval. Makedonie bude mít k dispozici přímý kop z 35 metrů.
28'
Žlutou kartu dostává Kamil Glik (Polsko).
26'
Grosicki si stoupl k míči a odcentroval do vápna. Jenomže jeho centr našel pouze nohu domácího Bejtulaie, který míč odkopl pryč.
25'
Alioski zahrál rukou asi metr od pokutového území. Poláci budou rozehrával metr od pokutového území, ale z pravé strany.
24'
K míči se postavil uzdravený Elmas a poslal ho z velké dálky na branku. Míč ale doputoval pouze do rukavic Fabianskiho.
23'
Domácí Ristovski byl faulován ve vzdušném souboji. Makedonie má k dipozici přímý kop z 35 metrů.
22'
Elmas už je za postranní čárou, může se pokračovat.
21'
Elmas nyní leží na hrací ploše a je ošetřován.
20'
Bereszynski procházel s míčem středem hrací plochy, ale k zakončení se nedostal, protože fauloval Elmase.
19'
Na střed hřiště dostal míč Frankowski a hned míč posílal do vápna. Jeho centr nakonec chytil brankář Makedonie, ale Lewandowski k míči neměl daleko.
18'
Nyní nudnější část utkání. Makedonci budou další akci začínat od vlastního brankáře.
16'
Makedonci nyní kombinují na polovině hřiště.
15'
Po nepřesném zakončení Polska bude rozehrávat Makedonie od vlastní branky.
14'
Míč na levou stranu dostal domácí Alioski a hned nacentroval do vápna. Jeho centr ale pohotově do rukavic schoval Fabianski.
13'
Míč do slibné pozice na pravou stranu vápna dostal Franskowski, ale zradilo ho zpracování. Míč mu pohotově sebral Musliu a nyní hrají Makedonci.
11'
U míče opět Poláci, kteří mají ale problém se dostat na soupeřovu polovinu.
10'
Roh skončil pouze na hlavě Velkoskiho, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
9'
8'
Poláci si moc nevědí rady, jak přejít na útočnou polovinu. Další útok začnou až od brankáře.
7'
Další pas dopředu dostal aktivní Elmas, ale tentokrát byl v ofsajdu.
6'
Roh se snesl přímo na hlavu Elmase, ale ten hlavičkoval pouze nad branku.
5'
V první šanci Makedonci. Elmas si navedl míč na střed hřiště a vystřelil. Fabianski jeho střelu neudržel, takže bude roh.
4'
Dlouhý míč vpřed mířil na Frankowskiho, ale ten si míč nepohlídal a Musliu mu ho sebral.
3'
Pandev byl faulován. Makedonci budou rozehrávat z vlastní poloviny.
2'
Polský záložník Klich posílal dlouhý míč dopředu po lajně, ale jeho úmysl přečetl Alioski a míč sebral.
1'
V úvodu utkání jsou u míče hostující Poláci.
1'

Severní Makedonie: Dimitrievski – Čurlinov, Velkovski, Musliu – Ristovski, E. Bardhi, Nikolov, Elmaz, Alioski – Panděv (C), Nestorovski.
Náhradníci: Šiškovski, Iliev – Toševski, Ristevski, Bejtullai, Zajkov, Hasani, Markoski, Trajkovski, Velkoski.

Polsko: Fabiański – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński – Klich, Krychowiak – Frankowski, P. Zieliński, Grosicki – Lewandowski (C).
Náhradníci: Skorupski – Góralski, Kądzior, Jędrzejczyk, Linetty, Kamiński, Milik, Pazdan, K. Piątek, Rybus, Szymański..
Poslední vzájemná utkání:
14.12.12 Polsko VS. Severní Makedonie 4:1
26.05.08 Polsko VS. Severní Makedonie 1:1
14.02.03 Polsko VS. Severní Makedonie 3:0
Polsko:
Polský tým vede kvalifikační skupinu G, když vyhrál v Rakousku 1:0 a porazil doma Lotyšsko 2:0. Útočník německého Bayernu Robert Lewandowski vstřelil ve dvou kvalifikačních zápasech pouze 1 branku. Prosadili se také obránce Glik a další útočník Piatek z AC Milán. Po utkání se Severní Makedonií čeká Polsko ještě domácí utkání s Izraelem. Polský tým v současné době trénuje Jerzy Brzeczek.
Poslední tři zápasy:
24.03.19 Polsko VS. Lotyšsko 2:0
21.03.19 Rakousko VS. Polsko 0:1
20.11.18 Portugalsko VS. Polsko 1:1
Severní Makedonie:
Makedonci jsou na 3. místě skupiny se ziskem 4 bodů. V dosavadních dvou zápasech vstřelili 4 branky a 2 inkasovali. Nejlepší střelec týmu je Elif Elmas, který vstřelil zatím 2 branky. O další branku se postaral záložník anglického Leeds Egzijan Alioski, jenž přidal ještě jednu asistenci. V prvním kvalifikačním utkání porazili Makedonci Lotyšsko 3:1. Následně remizovali ve Slovinsku 1:1. Po zápase s Polskem čeká Makedonii ještě utkání s Rakouskem.