Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Německo - 24. března 2019   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
48' de Ligt (Depay) • 63' Depay (Wijnaldum)
2:3
(0:2)
Německo
Německo
15' Sané  (N. Schulz) • 34' Gnabry  (Rüdiger) • 90' N. Schulz  (Reus)
Nizozemsko
Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk, Blind – Wijnaldum, de Roon (90+1. L. de Jong), F. de Jong – Promes, Depay, Babel (46. Bergwijn).
Manzano – Rodriguez, Sevilla (všichni Španělsko)
Johan Cruijff Arena (Amsterdam)
Německo
Neuer – Süle, Ginter, Rüdiger – Kehrer, Kroos, Goretzka (70. Gündoğan), Kimmich, N. Schulz – Gnabry (88. Reus), Sané.

Červené karty: 0 – 0
Po závěrečném hvizdu propukla velká německá radost, neboť Němci dovedli toto úžasné utkání k velmi důležitému vítězství, o němž až v 90. minutě rozhodl Nico Schulz.

Dlouho to přitom vypadalo celkem jasně, Němci vedli po brankách Saného a Gnabryho v poločase 2:0. Po změně stran ale tým trenéra Löwa zcela vyklidil pole, Nizozemci je jednoznačně přehrávali a ze své obrovské převahy vytěžili branky de Ligta a Depaye, Němci ale udeřili v samém závěru zápasu.
90+2'
90+2'
Centr Virgila van Dijka před branku pohlídal Niklas Süle.
90+1'
Rozhodčí Gil Manzano oddaluje závěrečný hvizd jen o dvě nastavené minuty, neboť po změně stran se hrálo v obrovském tempu a bez výrazných prodlev.
90+1'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Luuk de Jong.
90'
Německo právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Němci se takřka celý druhý poločas jen bránili, přesto skórují zřejmě vítěznou branku!

Na parádní Gündoganovu kolmici si naběhl Marco Reus, ten připravil střeleckou pozici pro NICA SCHULZE a krajní obránce placírkou nasměroval míč ke vzdálenější tyči nizozemské branky!
88'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Marco Reus.
87'
Dumfriesovu střílenou přihrávku na Depaye dokázal v pádu odkopnout Süle. Němci se brání, co jim síly stačí.
86'
Po nakrátko rozehraném rohu se z osmnácti metrů pokusil opřít do míče Dumfries, také jeho rána je ale sražena.
86'
Depay přetaženým centrem hledal u vzdálenější tyče Wijnalduma, před ním Rüdiger stačil odvrátit míč na rohový kop a poté vynadal vlastním spoluhráčům za velmi pomalý návrat do defenzivy.
84'
Gnabry se po levém křídle prokličkoval do pokutového území, následně zakončoval do barcelonského brankáře Cillessena.
84'
Blindův centr doletěl přímo do náruče Manuela Neuera, ten tak míč snadno dostal pod svoji kontrolu.
83'
Už se zase hraje na německé polovině, Depay připravil střeleckou pozici pro Bergwijna, tomu ale vletěl do střely Antonio Rüdiger.
82'
Toni Kroos se pokusil sám zakončit, výrazně ale minul nizozemskou branku. Přesto se jednalo o první jakoukoliv německou střelu ve druhém dějství.
81'
Frankie de Jong nevybíravým skluzem atakoval Kroose u rohu vlastního pokutového území a Němci mohou vůbec poprvé ve druhém poločase ohrozit nudícího se Jaspera Cillessena.
80'
Nizozemci se rozběhli ve třech proti stejnému počtu německých obránců, Depay se pokusil vysunout Wijnalduma do úniku, blíže k míči ale měl Manuel Neuer.
79'
Na střelecké pokusy Nizozemsko vede 15:7, po změně stran už to je 9:0!
78'
Depayův centr našel hlavu Virgila van Dijka, jeho střelu ještě před Neuerem odkopává bránící Serge Gnabry.
78'
Dumfries se na pravé straně sice neprotáhl kolem Rüdigera, tomu ale míč odskočil za brankovou čáru a domácí budou zahrávat další rohový kop.
77'
Nico Schulz odkopl míč do území nikoho a Němci zase rychle odevzdali míč soupeři.
75'
Kimmich neměl klid na rozehrávku, tak zpětnou přihrávkou poslal míč Neuerovi, toho dostal pod tlak napadající Depay, německý brankář ale přesně rozehrál Ginterovi.
73'
No, tentokrát Depay rychlou rozehrávkou zaskočil zřejmě i své spoluhráče a po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat Němci.
73'
Depay si vynutil německý faul v hloubi útočné poloviny a už si bere míč pro další centr před branku Manuela Neuera.
72'
Tentokrát Nizozemci zaútočili po pravé straně, Dumfries ale trefil svým centrem jen Nica Schulze.
70'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ilkay Gündoğan.
69'
Po dalším Depayově centru vznikl obrovský závar v blízkosti německé branky, Wijnaldumova střela je ale následně zablokována.
67'
Joachim Löw připravuje první změnu ve své sestavě, do hry se chystá Ilkay Gündoğan.
66'
Další útočná akce Nizozemců, Quincy Promes potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím pak ale střílel velmi nepřesně.
65'
Nizozemci už se znovu chopili iniciativy a kombinují ve středu hřiště, Němci po změně stran vůbec nestíhají.
63'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Vyrovnáno! Nizozemci potvrzují svoji jasnou převahu ve druhém poločase a MEMPHIS DEPAY rozbouřil publikum v Amsterdamu! V pokutovém území si vyměnil míč s Wijnaldumem a přízemní střelou k bližší tyči pokořil Manuela Neuera!
62'
Nizozemci se pokusili zaskočit Němce velmi překvapivou rozehrávkou, kdy Depay postavil míč a Bergwijn pak okamžitě centroval, před brankou Wijnaldum promarnil naprostou tutovku! Byl mu navíc máván velmi sporný ofsajd.
61'
Goretzka u postranní čáry fauloval Dumfriese, Nizozemci mohou zahrávat standardní situaci.
60'
Depay potáhl míč kolem Gintera, poté ale centroval jen na hlavu Nica Schulze.
59'
Schulz si hledal volný prostor u pokutového území Nizozemska, čistým skluzem mu ale dokázal ukopnout míč Dumfries.
57'
Znovu se Virgil van Dijk pokusil založit akci dlouhým nákopem, tentokrát na Stevena Bergwijna, ani on se ale k míči nedostal.
57'
Dlouhý nákop van Dijka si na levém křídle nedokázal zpracovat Quincy Promes, chyběly mu 1-2 kroky.
55'
Po Ginterově přihrávce se Goretzka pokusil posunout míč do běhu Gnabrymu, do cesty míče se ale stačil postavit Daley Blind.
54'
Němci znovu měli potíže u vlastního pokutového území, Rüdiger nakonec odkopem jen odevzdal míč zpět do držení oranžovým.
53'
Blind potáhl míč po útočné polovině, následný pokus o centr odrazil do pole Goretzka.
51'
Depay tentokrát rozehrál šikovně po zemi do pokutového území na de Jonga, ten si netroufl na střelu bez přípravy a vysokým obloučkem nasměroval míč před branku, tam se Němci dokázali ubránit.
51'
Po Depayově centru míč nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, na pravém křídle pak de Ligt vybojoval další roh pro domácí tým.
50'
Holanďané jsou při chuti, Depay po souhře s Wijnaldumem vybojoval další roh pro Oranjes.
48'
Po rohu Depaye se míč k lyonskému fotbalistovi oklikou vrátil a Depayův centr pak dokázal střelecky zužitkovat MATTHIJS DE LIGT! První reprezentační trefa pro mladého stopera Ajaxu.
47'
Frankie de Jong na levém křídle vybojoval rohový kop, Nizozemci se mohou nastěhovat před Neuera.
46'
Marten de Roon ostře srazil Kimmicha, Němci mohou rozehrávat míč z klidu.
46'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Steven Bergwijn.
46'
Nizozemsko do druhého poločasu vyšle Stevena Bergwijna, ze hry je stažen Ryan Babel.
Rozhodčí Gil Manzano k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty parádní úvodní dějství ukončil.

Němci vedou 2:0, když střelecky se dokázali prosadit Leroy Sané a Serge Gnabry, na obou stranách jsme ale viděli řadu šancí. Na té domácí téměř až selhal Ryan Babel, jenž nepřekonal Neuera ve dvou naprostých tutovkách.
45'
45'
Wijnaldum v pokutovém území Němců padl k zemi po souboji s Rüdigerem a byť se mocně dožadoval penalty, tak tady o ni nemohla být řeč.
44'
Dumfries se elegantním obloučkem pokusil uvolnit na pravém křídle Wijnalduma, tomu ale přiletěl do cesty včas Süle a ve skluzu odehrál míč na rohový kop.
42'
Němci už jsou zase rozestaveni po nizozemské polovině a hledají znovu cestu do domácí defenzivy.
40'
Zápas jako řemen! Leroy Sané po výborné kolmici mířil zcela osamocen vstříc brankáři Cillessenovi, ten se proti hvězdnému útočníkovi Manchesteru City zaskvěl a zabránil třetímu inkasovanému gólu ve své síti!
39'
A další německá šance! Schulz přetaženým centrem posadil míč na hlavu Kehrera, jehož prudkou hlavičku lapil brankář Cillessen!
38'
Daley Blind u postranní čáry zezadu přistrčil Kehrera a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto utkání.
36'
Nizozemci mají míč ve svém držení a od středové čáry rozjíždí útočné tažení, musejí ale dohánět už dvougólovou ztrátu.
34'
To byla hotová paráda! SERGE GNABRY si naběhl na vzdušnou kolmici Rüdigera, potáhl si míč od rohu pokutového území do středu kolem dvou zadáků soupeře a následně trefil nechytatelnou střelu do vzdálenějšího horního rohu!
33'
Sané se zapojil do německé kombinace hluboko na vlastní polovině a nepříliš povedenou malou domů zkomplikoval pozici pro Manuela Neuera, ten dokázal míč odkopnout ještě ve hřišti.
31'
Už se zase hraje před německou brankou. Depay připravil střeleckou příležitost pro Dumfriese, jeho ráně ale chyběla veškerá razance a Neuer tentokrát zakročil velmi snadno.
31'
Po Kroosově centru svedli hlavičkový souboj Rüdiger s van Dijkem, míč se pak odrazil vysoko nad branku a podle rozhodčích od německého obránce londýnské Chelsea.
30'
Němci vybojovali standardní situaci na útočné polovině a od postranní čáry se chystá centrovat Toni Kroos.
29'
Gnabry dokázal prostrčit míč nizozemskou obranou na naprosto osamoceného Saného, jenž k překvapení všech nebyl v ofsajdu, Sané si ale nedokázal míč dobře převzít a následně o něj přišel.
28'
Quincy Promes perfektním centrem připravil další tutovku pro Ryana Babela, ten projektilem zblízka trefil Manuela Neuera!
27'
Nizozemci zvýšili aktivitu a usadili se na německé polovině.
26'
Následnému rohovému kopu se německá defenziva ubránila.
25'
Nizozemci sehráli nesmírně rychlou akci, na jejímž konci Quincy Promes připravil naprostou tutovku pro Ryana Babela, ten ztroskotal na výborném zákroku Manuela Neuera!
24'
Němci nadále mají výraznou územní převahu a jsou to oni, kdo většinou drží míč na svých kopačkách.
23'
Rüdigerův dlouhý nákop za nizozemskou obranu končí ofsajdem Leona Goretzky.
21'
Goretzka při držení míče podklouzl a byť byl natolik osamocen, že míč udržel, tak akci tím výrazně zpomalil a Ginter ji pak nepřesným přenesením hry na levé křídlo zcela zakončil.
20'
Holanďané vybojovali míč na útočné polovině, Dumfriesovi ale nevyšel průnik po pravém křídle, po souboji se Schulzem se navíc míč za postranní čáru odrazil od domácího zadáka a ten se tak zklamaně vrací na svůj post do obranné řady.
19'
Nepovedená souhra Nizozemců u pravé postranní čáry, když se pak Babel snažil ztížit situaci Kroosovi, tak mu byl máván ofsajd, neboť v momentě nepřesné Dumfriesovy přihrávky vybíhal z postavení mimo hru.
17'
Při další standardní situaci domácích centroval Depay, míč ale odvrátil Rüdiger a navíc byl Nizozemcům máván ofsajd.
15'
Německá radost v Amsterdamu! Po hezké souhře ve středu hřiště se Schulz na levé straně protáhl kolem Dumfriese a přesnou přihrávkou před branku našel LEROYE SANÉHO, jenž nezaváhal a otevírá skóre zápasu!

Útočníkovi Manchesteru City při zakončení pomohlo i podklouznutí Matthijse de Ligta.
13'
Frankie de Jong ledabyle ztratil míč na vlastní polovině, Joshua Kimmich se poté nadechl k individuálnímu průniku do pokutového území, v něm ale budoucí posila Barcelony napravila své zaváhání a de Jong skvělým zákrokem Kimmichovi míč ukopl do bezpečí.
12'
Depay pak z necelých třiceti metrů vysoko přestřelil německou branku.
11'
Znovu v akci Memphis Depay, ten byl faulován Kimmichem nedaleko pokutového území Německa a to už by mohla být střelecká pozice pro Holanďany.
11'
Depayův centr od praporku se neujal, míč se poté oklikou vrátil k autorovi tohoto rohu, po dalším Depayově centru pak van Dijk v záklonu netrefil branku.
10'
Sražený centr Dumfriese si v pokutovém území našel Ryan Babel, z ostrého úhlu se ale útočník Fulhamu neprosadil. Oranjes budou pokračovat rohovým kopem.
9'
Při prvním útočném výpadu domácích centroval Ryan Babel, našel ale jen hlavu připraveného Niklase Süleho.
8'
Němci mají nadále míč v drží po drtivou většinu času, teď už je ale Nizozemci začali napadat až u Manuela Neuera.
6'
První rohový kop Němců přesvědčivě odvrátil Virgil van Dijk, hvězdný obránce Liverpoolu.
5'
Leroy Sané znovu ukázal neuvěřitelnou individuální kvalitu, vybojoval míč u postranní čáry a pak byl faulován při snaze o uvolnění, po krátkém intermezzu se tak míč vrací do německého držení.
4'
Němci pokračují velmi aktivně, na Ginterův centr ale nedosáhl Schulz.
2'
Leroy Sané se protáhl po levém křídle a připravil výbornou střeleckou pozici pro Gnabryho, jeho prudkou ránu Jasper Cilessen vyráží!
2'
Po Ginterově nepříliš povedené přihrávce před branku van Dijk nešťastně trefil de Ligta, Ginter se poté hlásil o údajnou ruku mladého zadáka Ajaxu.
1'
První útočnou akci vedli Němci, Sané se šikovně uvolnil mezi dvěma protihráči, pak ale v závěru celé snahy neúspěšně kombinoval s Kroosem.
1'
Rozehráno! Holanďané hrají tradičně v oranžovém, Němci v neméně obvyklé bílé barvě.
1'
Jsou za námi státní hymny obou rivalů, tolik očekávané utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

Nizozemsko: Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk, Blind – Wijnaldum, de Roon, F. de Jong – Promes, Depay, Babel.
Náhradníci: Bizot, Zoet – Aké, Bergwijn, L. de Jong, Hateboer, Rosario, Strootman, van Aanholt, van de Beek, Vilhena.

Německo: Neuer – Süle, Ginter, Rüdiger – Kehrer, Kroos, Goretzka, Kimmich, N. Schulz – Gnabry, Sané.
Náhradníci: Trapp, ter Stegen – Brandt, M. Eggestein, Gündoğan, Halstenberg, Havertz, Reus, Stark, Tah, Werner.

Rozhodčí: Manzano – Rodriguez, Sevilla (všichni Španělsko).
Zatímco Německo na první start v kvalifikační skupině ještě čeká, tak Nizozemsko už v úvodním duelu přehrálo Bělorusko poměrem 4:0. O dva zásahy Holanďanů se postaral Memphis Depay (Lyon), jenž se poprvé trefil už v první minutě. Další zásahy pak přidali Georginio Wijnaldum a Virgil Van Dijk (oba Liverpool). Ve skupině C se odehrálo ještě jedno střetnutí, v němž Severní Irsko přehrálo Estonsko 2:0 a zatím je na druhé příčce tabulky.

Oba soupeři se v roce 2018 utkali dvakrát. Poslední duel skončil remízou, v tom předchozím se zase z vítězství radovalo na domácí půdě Nizozemsko.

19.11.2018 Německo – Nizozemsko 2:2
13.10.2018 Nizozemsko – Německo 3:0
14.11.2012 Nizozemsko – Německo 0:0
13.06.2012 Nizozemsko – Německo 1:2
15.11.2011 Německo – Nizozemsko 3:0
Vítám vás u druhého kola kvalifikační skupiny C, v nímž se střetnou Nizozemsko a Německo. Oba celky jsou favority na postup a EURO 2020.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.