Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Malta - 5. září 2019   20:45

Norsko
Norsko
34' S. Berge (Hovland) • 45+1' J. King
2:0
(2:0)
Malta
Malta
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Hovland, Aleesami – Ödegaard, Selnaes, S. Berge, Johansen (76. Normann) – Häland (66. T. Elyounoussi), J. King (58. Johnsen).
Malta
Bonello – Z. Muscat (20. Apap), Agius, S. Borg, Mbong – Corbolan, D. Vella, R. Muscat, P. Fenech (64. J. P. Farrugia) – Grech (77. Effiong), Nwoko.
Haber, Hogg – Apap, Caruana, Effiong, J. P. Farrugia, Gambin, K. Micallef, N. Muscat, J. Pisani, Xuereb, Zerafa.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního večera!
Dnešní utkání je u konce. Domácí celé utkání rozhodli již v prvním poločase, když vstřelili dvě branky. Druhý poločas žádné větší šance nepřinesl, hosté si nedokázali vytvořit žádné dobré příležitosti, a proto Norové dnes berou tři body do tabulky.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:6.
90+3'
90+2'
Odegaard ještě zkoušel ránu z velké dálky, která nakonec skončila těsně vedle levé tyče.
90+1'
Akce Norů po levém křídle zastavena pozornou obranou Malty. Míč míří k brankáři Bonellovi.
90'
V druhém poločase nastavuje hlavní rozhodčí stejně jako v tom prvním tři minuty navrch!
89'
Malťané ještě zkoušejí poslední dlouhé balóny do prostoru malého vápna, ale ani toto zatím nikam nevede.
87'
Když už to vypadalo, že by to mohlo vyjít, tak u postranní čáry fauloval se sedmnáctkou příchozí Effiong.
86'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který také žádné nebezpečí nepřinesl. Fotbaslité Malty začínají míče pouze nakopávat do vápna Norska, což zatím nikam nevede.
85'
Do konce základní hrací doby zbývá zhruba pět minut, domácí si své vedení prozatím bez problémů hlídají.
84'
Zakončení Elyounoussiho skončilo v boční síti, norský forvard střelu z úhlu nezvládl.
82'
Obě strany stále hodně ztrácejí, na hřišti předvedené hře prozatím nepomohli ani střídající hráči.
81'
Útočný faul od domácího kapitána, následuje rozehrávka před půlícím kruhem.
79'
Statistiky zápas vystihují. Norsko dnes vystřelilo na branku Malty devětkrát, zatímco hosté se k přímému ohrožení nedostali ani jednou.
78'
Až teď vidíme od hostů první náznaky napadání a agresivní hry. Otázka, zda to nyní není pozdě.
77'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Jake Grech, přichází Alfred Effiong.
77'
Střídání je připravené i na straně Malty, vypadá to, že do hry půjde se sedmnáctkou Effiong.
77'
Domácí na zvadlé tempo reagují dalším střídáním, hra se nejspíše nelíbí ani divákům, kteří se v posledních minutách rapidně ztišili.
76'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Mathias Normann.
74'
Povedený průnik po levé straně předvedl Elyounoussi, jenž se s míčem dostal až do vápna, kde přihrával. Jeho přihrávka byla zblokována.
72'
Ani domácí si ovšem nejsou schopni v posledních minutách vytvořit nějakou větší šanci, většina pokusů končí nepřesnou přihrávkou, či nepřesnou nebo zblokovanou ránou.
71'
Nyní jsme viděli akci Malty, po které sám útočící hráč spadl na zem. Tato akce vystihla prozatím dnes hodně bídný výkon hostů.
70'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních dvacet minut. Zatím to na žádné velké překvapení nevypadá, Norsko je mnohem aktivnější.
69'
Bjorn Johnsen po souboji ve vápně srazil na zem brankáře Malty, jenž musel byt nyní ošetřován. Hra pokračuje dále.
68'
Doufejme, že alespoň střídání pozvedne úroveň hry, která byla doposud velmi slabá.
66'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Erling Häland, přichází Tarik Elyounoussi.
65'
Už teď to vypadá, že je o vítězi rozhodnuto, domácí mají ve všech aspektech navrch, zatímco hosté nedokáží delší dobu udržet balón ve své moci.
64'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Paul Fenech, přichází Jean Paul Farrugia.
62'
Před pár minutami opustil hrací plochu střelec druhého gólu domácích a zároveň nejaktivnější hráč na trávníku, doufejme, že ho Johansen alespoň napodobí.
61'
Johansen nakonec zvolil přímou střelu, která ovšem neměla dostatečnou razanci. Gólman Malty míč bez větších problémů chytá.
60'
Následně ještě ovšem přišel za velkým vápnem faul, a proto si teď kapitán Norska Johansen připravuje míč.
59'
Odegaard poslal do vápna Malty centr od rohového praporku. Míč z vápna vyhlavičkovali hostující stopeři.
58'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Björn Maars Johnsen.
57'
Další větší nebezpečí si vypracovala Malta na pravé straně vápna odkud zakončoval jeden z útočníků. Ani tato střela ovšem nebyla příliš nebezpečná.
56'
Když už se hosté dostali do zakončení z velké dálky, tak střela skončila někde vysoko na tribuně, kde ani není nikdo, kdo by míč podal zpět.
54'
Vypadá to jako kdyby byl konec utkání a vše bylo rozhodnuto, domácí pouze kombinují na vlastní polovině a hosté se ani nesnaží hráče Norska jakkoliv napadat, či atakovat.
52'
Joshua King mohl navýšit skóre, když úplně osamocený ve vápně Malty hlavičkoval! Jeho pokus dokázal brankář Bonello srazit těsně vedle jeho levé tyče.
51'
Odegaar nyní tak dlouhou na křídle předváděl individuální dovednosti až míč ztratil, po delší době tak opět hrají fotbalisté Malty.
50'
Joshua King dostal míč o vápna Malty, kde ho dokázal zpracovat a následně poslat na své spoluhráče, kteří ho ovšem vzápětí ztratili.
49'
Několik chyb a nepřesností teď hře mnoho nepomůže, hosté ovšem nedokáží na kopačkách ani chvíli podržet balón a zatím hrají hodně mizerně.
47'
Hráči Malty ovšem míč ihned ztrácí a Norové opět začínají v pomyslném uspáváním častou kombinací.
46'
Faul domácích, před polovinou rozehrávají hosté z Malty.
46'
První poločas naprosto ovládli domácí, kteří nepustili hosty téměř k ničemu. Ve 34. minutě nejprve Norsko poslal hlavou do vedení Sander Berge, který míč nasměroval přesně k tyči. Ke stejné tyčce také v nastavených minutách prvního poločasu poslal balón z penaltové střely Joshua King, čímž zajistil domácím vedení o dvě branky.
45+4'
45+3'
Ke konci tu ještě byla šance pro domácí po centru z pravé strany, pro který si ovšem zkušeně došel gólman Malty.
45+2'
V prvním poločase hlavní arbitr nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
45+1'
Norsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení o dvě branky! JOSHUA KING si postavil balón na penaltový puntík, aby ho následně chladnokrevně poslal k pravé tyči z pohledu brankáře Bonella.
Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Domácí boudou po faulu Nwokoa ve vápně zahrávat penaltu!
45'
Žlutou kartu dostává Kyrian Nwoko (Malta).
43'
Joshua King nyní skvělým způsobem podržel na útočné polovině balón a následně byl faulován. Po souboji s ním navíc na zemi zůstal ležet jeden z hostů, který bude muset být ošetřen.
42'
Nyní střílel Johansen z velké dálky a ukázal, že to umí! Jeho střela na zadní naštěstí pro hosty orazítkovala horní tyč.
41'
Johansen si sice udělal dobrý den ze dvou obránců Malty, ale poté poslal míč až k vlastním obráncům, kteří opět zakládají další akci.
39'
Další centr domácích byl odkopnut obránci Malty pryč z vápna. Domácí tedy začínají odzadu.
37'
Odegaard se snažil obstřelit zeď, kterou si postavil gólman Bonello, což se mu nepovedlo. Jeho střela zamířila právě do připraveného bloku.
36'
Domácí nyní po faulu Agiuse budou mít šanci vedení ještě navýšit, budou rozehrávat přímý kop z velmi zajímavé vzdálenosti.
34'
Domácí jdou do vedení! Autové vhazování, které zamířilo až do vápna bylo ještě prodlouženo Hovlandem, jenž našel ve středu vápna neobsazeného SANDERA BERGEHO, který domácí posílá do vedení o jednu branku! Asistence: Even Hovland.
33'
Žlutou kartu dostává Joshua King (Norsko).
32'
Další pokus Norska přerušuje rozhodčí na postranní čáře, který signalizuje ofsajdové postavení jednoho z Norů.
31'
Nyní již King zakončoval zpoza vápna, ale ani tato střela žádné větší nebezpečí nepřinesla, protože zamířila přímo do náruče brankáře Bonella.
30'
Ke Kingovi se dostal ve vápně po centru odražený centr, ale norský útočník ho nedokázal zkrotit, a proto si s ním poradila obrana Malty.
29'
Po velké skrumáži ve vápně se ke střele ze záklonu dostal Agius, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou domácího Norska.
28'
První rohový také vybojovali hosté, když se do střely z velké dálky položil jeden z Norů.
27'
Další rohový kop naopak žádné nebezpečí nepřinesl, domácí nedokázali zakončit, ale pokračují s míčem na kopačkách.
26'
Hovland se dostal po centru k hlavičce z velké blízkosti, ale nedokázal balón namířit mezi tři tyče, což by ho dnes ještě mohlo mrzet. Velká šance.
25'
Borg nyní odvrátil centr na rohový kop, který budou domácí zahrávat.
24'
Záběr na trenéra hostů připomínal pohled na trenéra Vrbu, když Plzeň dostala gól od Antverp. Příliš spokojený nevypadal.
23'
Agius skvělým skluzem zastavil rozběhnutého hráče Norska ve vlastním vápně, velmi důležitý zákrok pro celý tým.
21'
Pokus o další centr ze strany Norska, Odegaard se sice někde na zadní tyči nacházel, ale centr byl příliš, ale příliš dlouhý.
20'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Zach Muscat, přichází Ferdinando Apap.
19'
Fotbalisté Malty chvílemi sice dokáží vybojovat balón, ale vzápětí ho ihned ztratí a jejich šance tak končí.
18'
Dlouhý míč na Kinga byl příliš dlouhý, navíc forvard z anglické Premier League po souboji skončil na trávníku.
17'
Muscata je nyní dokonce odnášen na nosítkách, střet se svým spoluhráčem byl opravdu tvrdý, diváci tleskají.
16'
Ošetření nyní potřebuje Muscat, který se ve skluzu srazil s vlastním brankářem. Vypadá to, že možná bude muset střídat.
15'
Odegaard poslal hezký centr do vápna hostů, kde si ho ovšem na prsa zpracoval jeden z beků, a tak z akce dále nic nebude.
14'
Nwoko faulovaný na polovině hrací plochy Selnaesem, hosté budou zahrávat standardní situaci.
13'
Několik slibných centrů nyní zamířilo do vápna Malty, ale ani jeden nebyl zakončen. Ofsajd ve vápně znamená, že rozehrávat budou hosté.
12'
Po menším zmatku ve vápně Malty mají opět míč domácí, kteří pokračují v jejich časté kombinaci.
11'
Už se zdálo, že hráči Malty půjdou do přečíslení, alle jeden z hostů pokazil přihrávku a šance na skórování tak končí.
9'
Po delší době si vyměnili několik přihrávek také hosté, i když míč v jejich držení dlouho nebyl.
8'
Nadvláda domácích pokračuje, hosté si s míčem zatím mnoho nezahráli, ale vypadá to, že dopředu se nepoženou ani domácí.
7'
Ve středu pole skvěle vybojoval míč Joshua King z Bournemouthu, domácí můžou postupovat vpřed.
6'
Domácí Norové v tlaku pokračují, hosté se zatím rozkoukávají a sledují Seveřany při jejich akcích.
5'
King se po skvělé přihrávce dostal ve vápně do zakončení, ale na míč dosáhl hodně těsně, a proto ho dokázal srazit ven z vápna brankář Bonello.
4'
K prvnímu zakončení se dostal ve vápně Haland, jenž pouze tečoval centrovaný míč, který nakonec končí za brankou Malty.
3'
První nákop domácích úspěšný nebyl, když skvěle zasahoval jeden z hostujících obránců. Domácí se otáčeli na hlavního sudího, zda to nebude faul, ale hra pokračuje dále.
2'
Skvělým napadáním Norové vybojovali balón a v tuto chvíli již kombinují na vlastní polovině.
1'
Favorité od začátku utkání vysoko napadají a snaží se Maltu ihned zatlačit a zastrašit.
1'

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Hovland, Aleesami – Ödegaard, Selnaes, S. Berge, Johansen – Häland, J. King.
Náhradníci: Grytebust, Rossbach – T. Elyounoussi, Reginiussen, Gabrielsen, Henriksen, Johnsen, Meling, Midtsjö, Normann, Sörloth, J. Svensson.

Malta: Bonello – N. Muscat, Agius, S. Borg, Mbong – Corbolan, D. Vella, R. Muscat, P. Fenech – Grech, Nwoko.
Náhradníci: Haber, Hogg – Apap, Caruana, Effiong, J. P. Farrugia, Gambin, K. Micallef, Z. Muscat, J. Pisani, Xuereb, Zerafa..
Malta

Naopak od hostů mnoho nečekáme. Tým, který má po čtyřech odehraných zápasech tři body za výhru proti Faerským ostrovům rozhodně o postup bojovat nebude. Fotbalisté Malty si to podle všeho rozdají s hráči F. ostrovů o poslední místo ve skupině. Hostující hráči nastříleli v kvalifikaci dvě branky a inkasovali jich deset. Nejlepší střelci Borg a Nwoko mají oba po jedné brance. Malťané jsou tak v dnešním utkání považováni za outsidery a bylo by velkým překvapením kdyby si z Norska přivezli nějaké body.

Odehrané zápasy kvalifikace:
Malta - Rumunsko 0:4
Švédsko – Malta 3:0
Malta – Španělsko :2
Malta – Faerské Ostrovy 2:1
Norsko

Domácí Norové jsou v dnešním zápase jasným favoritem. Nacházejí se ve skupině "F" na čtvrtém místě s počtem pěti bodů za jednu výhru a dvě remízy. Aspiranti na postup ze skupiny jsou ovšem jiní, spolu s týmy je totiž ve vcelku silné šestici Rumunsko, Švédsko, ale také Španělsko, které se od ostatních týmu doslova odpoutalo. Fotbalisté Norska dokázali ve čtyřech utkáních kvalifikace vstřelit osm branek, naopak jich inkasovali sedm. Nejlepším střelcem týmu je se třemi brankami sedmadvacetiletý útočník Rosenborgu Bjorn Johnsen, jenž doposud vsítil tři góly. Pokud chtějí domácí zabojovat o postup na Euro, tak je dnes výhra povinností.

Faerské Ostrovy – Norsko 0:2
Norsko – Rumunsko 2:2
Norsko – Švédsko 3:3
Španělsko – Norsko 2:1
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu zápasu kvalifikace na Euro, ve kterém se dnes v 5. kole střetne domácí Norsko proti Maltě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.