Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Makedonie - 13. října 2019   20:45

Polsko
Polsko
75' Frankowski (Lewandowski) • 81' Milik (Lewandowski)
2:0
(0:0)
Makedonie
Makedonie
Polsko
Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca – Góralski, Krychowiak – Szymański (69. Milik), P. Zieliński (90+3. K. Piątek), Grosicki (74. Frankowski) – Lewandowski.
Lahoz – Devís, del Palomar (vš. ESP)
Stadion Narodowy, Varšava
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Ristevski – Stojlov, Nikolov (89. Stojanovski), Spirovski, Alioski – Pandev, Elmas, Nestorovski (74. Trajkovski).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 19:12.
Domácí celek se dnes v roli favorita dlouhou dobu trápil. Svou snahu dokázalo Polsko přetavit v branku až patnáct minut před koncem, kdy se prosadil Przemysław Frankowski! O dalších pět minut později se navíc krásnou střelou trefil Arkadiusz Milik a zaplněný stadion ve Varšavě mohl začít slavit!
Je konec! Polsko poráží Severní Makedonii a zajišťuje si postup na EURO 2020!
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Krzysztof Piątek.
90+2'
Stole Dimitrievski zaváhal při rozehrávce na vlastní polovině a Grzegorz Krychowiak jeho chybu málem potrestal obloučkem do prázdné branky.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Milik zastavil rodící se akci soupeře a udržel Poláky na polovině Severní Makedonie. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
89'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Vlatko Stojanovski.
88'
Robert Lewandowski dostal krásnou přihrávku od Milika, uvolnil se do palebné pozice, ale jeho dělovka prosvištěla opět nad břevnem.
87'
Grzegorz Krychowiak dostal přihrávku do blízkosti pokutového území, jenže jeho ránu zablokoval dobře postavený obránce v červeném dresu.
86'
Severní Makedonie se nyní usadila na polovině soupeře, jenže polská obrana dnes předvádí parádní výkon a domácí celek kráčí za postupem na EURO.
85'
Robert Lewandowski se natahoval po přihrávce na hranici pokutového území, jenže špičkou kopačky už míč neprocedil na rozběhnutého spoluhráče.
84'
Žlutou kartu dostává Visar Musliu (Severní Makedonie).
83'
Severní Makedonie se sympaticky tlačí do útoku a snaží se s vývojem utkání ještě něco udělat. Polsko teď na trávníku zcela dominuje.
81'
Polsko právě vstřelilo branku!
Nádherná branka a Polsko už je opravdu blízko k postupu na evropský šampionát! ARKADIUSZ MILIK natáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a jeho dělovka levačkou zapadla přesně k zadní tyči!
80'
Arkadiusz Milik si na polovině soupeře tělem pokryl prudkou přihrávku a nechal se faulovat. Polsko může pokračovat v kombinaci.
79'
Polsko zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale hostující brankář Stole Dimitrievski jej na poslední chvíli přizvedl do bezpečí.
78'
Polsko kombinuje s míčem na vlastní polovině. Hráči v bílém se nikam neženou a snaží se soupeři nepůjčovat balón.
77'
Mohlo to být 2:0! Milik hlavou vrátil míč pod sebe do šestnáctky, ale Robert Lewandowski střelou bez přípravy těsně minul branku!
75'
Polsko se nakonec dostává do vedení! To bylo střídání jako z říše snů! Robert Lewandowski si naběhl na dlouhý pas, krásně se míč zpracoval a hnal se před branku. Domácí útočník si však míč předkopl daleko před sebe a jeho dílo dokončil střídající PRZEMYSLAW FRANKOWSKI!
74'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Przemysław Frankowski.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Aleksandar Trajkovski.
74'
Až nyní se Polsko dočkalo první šance ve druhé půli! Milik si naběhl na centr z levé straně, ale hlavou těsně přestřelil!
73'
Arkadiusz Reca dostal přihrávku do prostoru na levé straně. Krajní obránce domácí reprezentace hledal Milika, ale ten byl důrazně bráněn.
72'
Goran Pandev táhl další protiútok Severní Makedonie, jenže upadl krátce před šestnáctkou. Nedovolený zákrok se v tomto případě nepíská.
71'
Robert Lewandowski si znovu mušel dojít pro míč hluboko do hřiště. U největší hvězdy pohybující se na trávníku znovu hlídkoval důrazný obránce.
70'
Milik se ihned po svém příchodu na trávník vydal napadat rozehrávku soupeře, ale obrana Severní Makedonie dokázala míč včas odkopnout.
69'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Arkadiusz Milik.
69'
Polsko zahrávalo další rohový kop, jenže i v tomto případě se domácí fotbalisté provinili útočným faulem.
68'
Žlutou kartu dostává Ezgjan Alioski (Severní Makedonie).
67'
Žlutou kartu dostává Arkadiusz Reca (Polsko).
67'
Robert Lewandowski se musel znovu stáhnout pro míč až k rohovému praporku. Tam k němu přistoupili hned dva soupeři, kteří jej obrali o míč.
66'
Ilja Nestorovski si naběhl na krásnou přihrávku mezi stopery Polska, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
65'
Robert Lewandowski si řekl o přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže při snaze o zpracování podklouzl a poroučel se k zemi. Vhazovat budou hosté.
64'
Grzegorz Krychowiak se ujal rozehrávky dalšího přímého kopu Polska. S jeho centrem si hostující obrana bez větších problémů poradila.
63'
Žlutou kartu dostává Stefan Spirovski (Severní Makedonie).
63'
Kire Ristevski dostal těžkou přihrávku na vlastní polovinu, ale nakonec dokázal míč zkrotit a rozehrál na opačnou stranu hřiště.
62'
Glik odcentroval vnějším nártem na malé vápno, kam vyrazil také brankář Stole Dimitrievski, který míč ukryl do svých rukavic.
61'
Glik si dal pozor na přihrávku na hranici pokutového území, odkud míč odkopl daleko na polovinu soupeře. Severní Makedonie se už pouze brání.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje! Polsko po změně stran stupňuje tlak, ale šance nepřicházejí.
59'
Goran Pandev se v pokutovém území pokusil o zakončení akrobatickým způsobem, ale nůžky se mu zrovna nepovedly.
58'
Grzegorz Krychowiak si navedl míč do blízkosti pokutového území, přehodil si míč na pravačku, ale vnějším nártem jej poslal vedle zadní tyče.
57'
Robert Lewandowski byl nyní doslova složen zápasnickým chvatem. Polský útočník se dožadoval karetního trestu pro soupeře, ale sudí nechal kartu v kapse.
56'
Stefan Spirovski nakopl míč na levé křídlo, jenže zadáci Polska si jeho prudkou přihrávku pohlídali a nechali míč prosvištět do zámezí.
55'
Robert Lewandowski napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale ani obětavým skluzem míč pro Polsko nevybojoval.
54'
Wojciech Szczęsny se musel zapojit do rozehrávky domácí reprezentace. Polský brankář přenesl těžiště hry na pravou stranu, kde byl Reca.
53'
Bartosz Bereszyński diriguje rozehrávku Polska na polovině soupeře, jenže fotbalistům v bílém zatím schází větší pohybová aktivita.
52'
Arkadiusz Reca chtěl procedit míč za obranu soupeře, nicméně zadáci Severní Makedonie stáli blízko u sebe a srazili balón do autu.
51'
Sám faulovaný se následně ujal rozehrávky přímého kopu, jenže jeho ránu zablokovala pětičlenná zeď hostujícího mužstva.
50'
Robert Lewandowski byl faulován na hranici pokutového území a vybojoval pro Polsko přímý kop ze skvělé pozice.
49'
Arkadiusz Reca dostal přihrávku na levou stranu, snažil se projít na polovinu soupeře, ale první hráč v červeném mu balón vypíchl do autu.
48'
Hosté zahrávali další přímý kop. Ezgjan Alioski tentokrát zkusil střelu přímo na branku, ale trefil prostor, kde stál připravený Wojciech Szczęsny.
47'
Goran Pandev si zpracoval míč a ihned se s ním vydal do pokutového území. Bývalý fotbalista Neapole vybojoval faul na svou osobu.
46'
Severní Makedonie obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale s vysokým nákopem si domácí obrana poradila.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí ve Varšavě bezbrankový stav. Domácí Polsko bylo v první půli nebezpečnějším týmem. První šanci domácích měl v 16. minutě Lewandowski, ale těsně minul branku. O tři minuty později mohl otevřít skóre Zieliński, ale jeho dělovku pro změnu zastavilo břevno. Hosté sice měli několik přímých kopů, ale polskou branku neohrozili. Po první půli tak platí bezbrankový stav.
45+4'
45+3'
Bartosz Bereszyński se z pravé strany prosmýkl do pokutového území, jenže zpětnou přihrávkou na značku pokutového kopu nenašel nikoho v bílém.
45+2'
Grzegorz Krychowiak poslal zajímavou přihrávku mezi stopery Severní Makedonie, ale zadáci v červeném si jeho náběh pohlídali.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty!
45'
Damian Szymański kouzlil na levé straně, jenže obránce vystál jeho snahu o kličku a nedovolil mu odcentrovat do velkého vápna.
44'
Hra je přerušena! Další hostující hráč zůstává ležet na trávníku a drží se za rameno. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
43'
Grzegorz Krychowiak neustál souboj s obráncem v pokutovém území a poroučel se k zemi. Sám polský záložník ukazuje, že upadl vlastní vinou.
42'
Tentokrát stejný hráč vyzkoušel centr levou nohou, ale Wojciech Szczęsny vyrazil ven z branky a ukryl nepovedený centr do rukavic.
41'
Ezgjan Alioski si v první půli nemůže stěžovat na nedostatek rozehrávek standardních situací. Dalším centrem z levé strany našel jen hlavu Kamila Glika.
40'
Damian Szymański se při návratu na vlastní polovinu provinil proti pravidlům a taktickým faulem zbrzdil útočnou akci soupeře. Rozehrávat budou hosté.
39'
Stopeři Polska se vytáhli až na polovinu soupeře. Tlak domácí reprezentace v posledních minutách sílí, ale hostující obrana stále odolává.
38'
Piotr Zieliński uvolnil na levé straně Recu, který obloučkem odcentroval do míst, kam spěchal Lewandowski, ale před ním zasáhl Stole Dimitrievski.
37'
Ezgjan Alioski na opačné straně rozehrával přímý kop Severní Makedonie. Jeho tvrdou střelu si Wojciech Szczęsny bez problémů pohlídal.
36'
Exekuce dalšího přímého kopu Polska se ujal Kamil Grosicki, ale Stole Dimitrievski jeho ránu s přehledem schoval do rukavic.
35'
Nestorovski fauloval největší hvězdu domácího výběru a dostává žlutou kartu.
34'
Kamil Grosicki kouzlil s míčem u nohy na levé straně, jenže jeho centr byl příliš vysoký a skončil v rukavicích připraveného brankáře.
33'
Eljif Elmas spěchal za obloučkem na levou stranu hřiště, jenže skákavý míč před ním utekl do zámezí. Vhazovat bude Polsko.
32'
Polsko zahrávalo další přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, ale nikdo v bílém nemohl zakončit, jelikož sudí viděl útočný faul.
31'
Bartosz Bereszyński chtěl urychlit polskou rozehrávku bleskově rozehraným vhazováním, ale svou pobídkou nenašel nikoho v bílém dresu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavý duel. Polsko je sice lepší, ale dosud nenašlo recept na obranu soupeře.
29'
Právě Alioski vyslal ještě jeden nebezpečný centr, jenže míč ve vzduchu pořádně zaplaval a prosvištěl vysoko nad břevnem domácí svatyně.
28'
Ezgjan Alioski rozehrával rohový kop hostujícího celku. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale tam zasáhla připravená obrana Polska.
27'
Arkadiusz Reca si v tísni na polovině hřiště pomohl přihrávkou na stopery. Polsko může pokračovat v rozehrávce s míčem na kopačkách.
26'
Pandev se s míčem u nohy tlačil do pokutového území, ale na jeho hranici zapomněl balón za sebou a už nedokázal zahrozit.
25'
Kire Ristevski při napadání polské rozehrávky fauloval. Hostující hráč se hodně zlobí, ale verdikt rozhodčího se měnit rozhodně nebude.
24'
Kamil Glik si v hlavičkovém souboji na vlastní polovině pomohl loktem a dopustil se nedovoleného zákroku. Severní Makedonie tak může uklidnit hru.
23'
Polsko zahrávalo přímý kop z hranice pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Kamil Grosicki, který technickou střelou vůbec netrefil branku.
22'
Kire Ristevski diriguje rozehrávku Severní Makedonie na polovině hostujícího celku. Stoper si dal pozor na dotírajícího soupeře a raději míč odkopl.
21'
Nyní se Polákům nepovedla rozehrávka v zadních řadách. Přenesení hry na pravou stranu totiž bylo příliš prudké. Vhazovat budou hosté.
20'
Nikolov přišlápl rozběhnutému soupeři kopačku a dostává žlutou kartu.
19'
Další obrovská šance Polska! Piotr Zieliński se v pokutovém území dostal k odraženému míči a tvrdou střelou málem zlomil břevno!
18'
Arkadiusz Reca si také řekl o přihrávku k pomezní čáře. Tentokrát si hosté náběh krajního obránce Polska pohlídali a nenechali jej odcentrovat.
17'
Domácí Polsko v úvodu utkání zcela dominuje dění na hrací ploše. Fotbalistů v bílém je plné hřiště a hosté mají plné nohy práce.
16'
Bartosz Bereszyński potáhl míč vpřed po pravé straně, vyslal krásný centr, do kterého se opřel Robert Lewandowski, ale volejem těsně minul branku!
15'
Na světě je první žlutá karta! Za šlapák u pomezní čáry ji dostává Goran Pandev.
14'
Polsko zahrávalo první rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud jej vyboxoval zotavený Dimitrievski.
13'
Dimitrievski si podle všeho poranil hlavu nárezem o tyč. Bude však pokračovat.
12'
Hra je přerušena! Hostující brankář Stole Dimitrievski si při předchozí akci zřejmě přivodil nějaké lehčí zranění a musí být ošetřen.
11'
Grzegorz Krychowiak dostal přihrávku na hranici pokutového území, placírkou si srovnal míč na střelu, ale technickým pokusem minul přední tyč.
10'
Jacek Góralski si udělal prostor na pravé straně, krásně se zbavil obránce, jenže jeho přízemní centr skončil v rukavicích připraveného brankáře.
9'
Stefan Spirovski si došel pro míč na polovinu hřiště, krásnou přihrávkou našel Musu, ale ten si nepotykal s prvním dotykem.
8'
Ilja Nestorovski si sice krásně zpracoval přihrávku mezi stopery, jenže další útočnou akci Severní Makedonie zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
7'
Na druhé straně se parádním zpracováním uvolnil Boban Nikolov a pohotově vypálil přímým nártem. Jeho dělovka však prolétla nad břevnem.
6'
Piotr Zieliński to přehnal s agresivitou v souboji na hranici pokutového území a rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok.
5'
Stopeři domácí reprezentace si znovu vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině. Severní Makedonie v úvodních minutách spíše vyčkává.
4'
Robert Lewandowski dostal prudkou přihrávku na polovinu soupeře, zkoušel patičkou uvolnil Góralskiho, ale to se mu zrovna nepovedlo.
3'
Zadáci Polska uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo z fotbalistů v červených dresech rozehrávku Poláků neatakuje.
2'
Ezgjan Alioski získal odražený míč na polovině hřiště, nechtěl si přidělávat práci a raději se rozhodl pro přihrávku na vlastní polovinu.
1'
Polsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Domácí reprezentace se ihned vydala do útoku a hledá si cestičku do šestnáctky.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Severní Makedonie bude hrát v červeném, zatímco Polsko oblékne bílou sadu dresů.

Polsko: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca – Góralski, Krychowiak – Szymański, P. Zieliński, Grosicki – Lewandowski.
Náhradníci: Skorupski – Jędrzejczyk, Cionek, Furman, Milik, Klich, Kądzior, Kędziora, Rybus, K. Piątek, Frankowski.

Severní Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Ristevski – Stojlov, Nikolov, Spirovski, Alioski – Pandev, Elmas, Nestorovski.
Náhradníci: Ilijev, Šiškovski – Toševski, Zajkov, Trajkovski, Radeski, Dorjev, Stojanovski, Mladenovski.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (vš. ESP).
Polsko

Polsko zatím vévodí kvalifikační skupině G. Po sedmi duelech mají Poláci na kontě šestnáct bodů. Na druhé Rakousko mají k dispozici tři body a na třetí Severní Makedonii bodů pět. Ve čtvrtek sehráli Poláci duel na půdě Lotyšska, kde zvítězili vysoko 3:0. Polsko tradičně táhne střelec Lewandowski, který v kvalifikaci vsítil už pět branek.
Severní Makedonie

Hostující Severní Makedonie v tomto kvalifikačním cyklu pořádně kouše. Hostující celek v sedmi duelech získal jedenáct bodů a bude tlačit na druhé místo, které zatím drží Rakousko. Severní Makedonie si pozici vylepšila v posledních dvou duelech, kdy porazila Lotyšsko a Slovinsko.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání evropské kvalifikace mezi Polskem a Severní Makedonií. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.