Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Srbsko - 25. března 2019   20:45

Portugalsko
Portugalsko
42' R. Pereira (Guerreiro)
1:1
(1:1)
Srbsko
Srbsko
7' Tadić
Portugalsko
Patrício – Guerreiro, Rúben Dias, Pepe, Cancelo – W. Carvalho, R. Pereira, R. Silva (84. Guedes) – B. Silva, Dyego Sousa (58. André Silva), Ronaldo (31. Pizzi).
Srbsko
Dmitrović – Antonio Rukavina, Milenković, Spajić, Mladenović – Gaćinović (21. Radonjić), Maksimović – Tadić, Ljajić (87. S. Milinković-Savić), Lazović (69. A. Živković) – A. Mitrović.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:15.
Zákroky brankáře Marko Dmitrović: 4
Zákroky brankáře Rui Patrício: 2.
Srbsko se v dalším zápase představí proti Ukrajině (7. června), Portugalsko pak sehraje své třetí utkání, shodou okolností, ihned proti Srbsku na jeho hřišti (7. září).
Srbové si tedy připisují z prvního kvalifikačního duelu bod do tabulky. Portugalsko naopak i ve svém druhém kvalifikačním vystoupení bere jen bod za remízu a nyní má na svém kontě dva body. Vzhledem k tomu, že Ukrajina dokázala v souběžně hraném zápase porazit Lucembursko 2:1, tak se dostává na první místo ve skupině B. Lucembursko je aktuálně na druhé příčce a Portugalci okupují třetí nepostupovou pozici.
Portugalci si určitě přáli lepší vstup do kvalifikace, ale dnes mohou být určitě rádi za remízu, neboť Srbsko bylo vyrovnaným soupeřem. Zvláště v prvním poločase mělo dostatek šancí a mohlo klidně vést 0:2. Navíc Portugalsko se muselo obejít od 30. minuty bez Ronalda, který se zranil.
Portugalsko už nedokázalo ve druhém poločase skórovat, ač k tomu měli hodně šancí. Srbsko se už tolik nedostávalo do útoků a poctivě si ubránilo cennou remízu! Nutno říci, že měli několikrát velké štěstí, ale na druhou stranu, Portugalsko může žehrat na tom, že dost svých šancí nedokázalo dotáhnout do konce a mělo problémy ve finálním řešení svých situací.
90+6'
90+5'
Po dalším rohu se v šanci ocitl Pepe, který ale nezamířil nejlépe. Srbsko má štěstí i v samotné koncovce zápasu.
90+4'
Křižná přihrávka a tohle se musí dávat, dva hráči nedokázali v běhu doklepnout míč do branky!
90+4'
...centr na přední tyči byl odražen, ale hráči v červených dresech udrželi míč před brankou soupeře.
90+3'
Rohový kop pro domácí celek...
90+3'
Guedes šikovnou přihrávkou hledal nabíhajícího spoluhráče na pravé straně pokutového území, ale obrana zavřela daný prostor a eliminuje tohle nebezpečí.
90+2'
Srbsko svým odkopem od branky jen odevzdalo míč soupeři a ten se rychle vydává zpět před jejich branku.
90+1'
K tomu mají domácí ještě celách pět minut. A nyní pěkná rána, která jde jen kousek mimo levou horní tyčku!
90'
Portugalci kombinují na polovině soupeře a snaží se o vstřelení branky a zajištění si tří bodů do tabulky.
89'
Individuální postup po levé straně také nepřinesl úspěch pro domácí barvy.
88'
Z dané standardní situace se Portugalci nedokázali dostat do vážnější situace. Ani jejich další počínání nevede k zakončení a Marko Dmitrović rychle ukrývá míč do své náruče.
87'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Sergej Milinković-Savić.
87'
Žlutou kartu dostává Dušan Tadić (Srbsko).
87'
Domácí celek se připravuje k zahrávání standardní situaci, ale ještě předtím proběhne střídání na straně hostů.
85'
Bernardo Silva a jeho blokovaná střela. Následně se k dorážce dostal čerstvý muž na hřišti, ale ani Guedes se nedokázal prosadit. Nakonec útočný faul přerušuje další učinkování Portugalska.
84'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Gonçalo Guedes.
83'
Špatná rozehrávka obránce a Tadič se nakonec dostal zpět k míči a jeho centr lapil Rui Patrício.
82'
Vzápětí následoval roh pro Portugalsko, který nám nepřinesl nic závažného.
81'
Rychlý útok domácího celku, který končí unáhlenou přihrávkou do pokutového území, odkud ji obránce Srbska skluzem odehrál mimo nebezpečí.
80'
Posledních deset minut základní hrací doby a domácí zatím spějí ke své druhé remíze v začátku kvalifikace.
79'
Raphaël Guerreiro vzal zahrávání standardní situace na sebe a pěkná střela mířící k levé tyčce. Nicméně brankář Srbska bez větších obtíží chytá tuto střelu.
79'
Žlutou kartu dostává Uroš Spajić (Srbsko).
78'
Domácí na nic nečekali a ihned rozehráli míč do kombinace. Nakonec centr k zadní levé tyči. Marko Dmitrović pohotově vyběhl proti míči a vyráží jej mimo pokutové území.
77'
Po faulu Mladenoviče uvidíme standardní situaci domácích.
77'
Žlutou kartu dostává Filip Mladenović (Srbsko).
74'
Tak tahle situace nám přinesla trochu emocí na hřišti a pomalu a jistě spějeme do závěrečných minut. Srbsko drží nadějný výsledek.
73'
No, nejdříve hlavní sudí odpískal penaltu, když jeden z obránců zahrál rukou. Nakonec verdikt změněn, když pomezní rozhodčí signalizoval nejspíše ofsajd, tudíž se nakonec penalta kopat nebude.
72'
A na druhé straně dobrá střela Dušana Tadiće, který míří mimo levou tyč. Po delší době se opět i hosté připomněli před brankou Portugalska.
71'
Velký závar před brankou Srbska! Nakonec nikdo z hráčů nedokázal doklepnout míč do branky a Srbsko se s vypětím všech sil ubránilo.
70'
Dobrý míč na zadní levou tyč, ale William Carvalho nedokázal usměrnit míč směrem do branky a nakonec zakončuje jen mimo tři tyče.
69'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Andrija Živković.
68'
Zakončení domácího celku, které jde však hodně nad branku.
67'
Po dlouhé době se hosté dostali do blízkosti branky a z levé strany už mířila nebezpečná přízemní přihrávka. Nakonec ofsajd!
66'
Centr před branku a jeden z hráčů domácího celku se pokoušel hlavičkovat. Avšak míč byl přece jen hodně vysoký.
64'
Domácí se však velmi rychle dostávají k míči zpět a dá se očekávat jejich další postupný útok.
63'
Další útok Portugalska, který končí „odevzdaným “ míčem do zázemí. Marko Dmitrović se zhostí odkopu od své branky.
62'
Domácí začínají mít převahu v držení míče. Po své další kombinaci přišla opět nepřesná finální přihrávka a bude následovat odkop od branky Srbska.
60'
Rohový kop si domácí celek rozehrál na krátko. Obrana soupeře dokázala rychle zareagovat a nepustila následnou přihrávku před svou branku.
59'
Druhý poločas nám zatím nenabízí šance. Srbsko střílí většinou hodně mimo branku a domácí mají problém s finální přihrávkou.
58'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Dyego Sousa, přichází André Silva.
57'
A po ní následuje střela ze střední vzdálenosti, která jde hodně vysoko nad branku.
57'
Na druhé straně dokázali hosté včas překazit rychlý postup Portugalska, které se nakonec ujímá kombinace.
56'
Domácí se pokoušeli o rychlý protiútok, ale rychle ztratili míč a Srbsko využilo většího prostoru v obraně a nakonec se prezentovalo střelou, která však míří nad branku.
54'
Nakonec nepřesný centr, který chytá brankář do svých rukavic.
53'
Domácí se dostali do delší kombinace na půlce soupeře. Dokáží si z ní vytvořit nějakou příležitost?
52'
Pěkná střílená přihrávka před branku a moc nechybělo, aby Dyego Sousa dokázal zpracovat míč a dostat se do šance.
50'
Dušan Tadić se dostal ke střele, ale nyní střílí asi metr od levé tyče.
49'
Darko Lazović měl dostatek prostoru ke střele a toho využil. Jeho přízemní ránu chytá Rui Patrício, ale obrana Portugalců znovu ukázala, že je hodně laxní v přístupu ke svému soupeři a nechává mu dostatek prostoru před svou brankou.
48'
Rúben Dias při výskoku fauluje Mladenoviče a Srbsko bude rozehrávat z vlastní poloviny.
47'
Úvod druhého poločasu je opatrný od obou stran. Srbsko vhazuje aut.
46'
Domácí mohou být nyní rádi, že rozhodčí ukončuje poločas. Srbsko v nastaveném čase dokázalo zatlačit svého soupeře před jeho brankou a ten měl problémy dostat míč od své branky.
Celkově jsme viděli pěkný první poločas a Srbsko je překvapivě vyrovnaným soupeřem. Hosté šli do vedení jako první a to z pokutového kopu. Následně měli Portugalci několik šancí na vyrovnání, zejména z pohledu Cristiana Ronalda. Ten nakonec musel po půl hodině střídat, když špatně došlápnul. Portugalci byli chvíli v útlumu, ale nakonec se přece jen dočkali vyrovnání. Uvidíme, jak si poradí bez své hvězdy a jestli se jim podaří ve druhém poločase otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.
45+3'
45+3'
Ten byl rozehraný na krátko a následuje další roh v krátké době za sebou.
45+3'
Srbové dostali ještě míč před branku a vybojovali si roh...
45+2'
Dušan Tadić centroval na pravou stranu vápna, ale jeho spoluhráč nedokázal zpracovat vysoký míč. Nakonec se svádí boj o míč na pravé straně hřiště.
45+2'
Pepe fauloval Tadiče a ještě uvidíme standardní situaci v podání hostů.
45+1'
Žlutou kartu dostává Pepe (Portugalsko).
45+1'
První poločas je nastaven o tři minuty.
45'
Obrana Portugalska nebyla opět důrazná a v poklidu nechala Mitroviče, aby se dostal k dorážce a velké štěstí, že hostující útočník zamířil nad branku.
44'
Portugalci jsou při chutí a snaží se o další zakončení, které se jim nakonec nedaří a Srbsko získává míč.
42'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
A je tu vyrovnání. Rozvážný útok se nyní domácím podařil. RICARDO PEREIRA si navedl míč ke střele a zamířil pod horní tyčku, od které se míč pěkně odrazil směrem do branky. Asistence: Raphaël Guerreiro.
41'
Poslední pětiminutovka prvního poločasu a uvidíme, jestli se domácím podaří alespoň vyrovnat.
40'
Portugalci konečně získali míč více pod svou kontrolu a nyní se snaží kombinací dostat na polovinu Srbska.
38'
Blíží se nám poločas a Srbsko překvapivě drží dobrý výsledek s favoritem zápasu.
37'
Dyego Sousa v šanci, nakonec byl od míče odstaven a zlobí se, že se nejednalo o faul na jeho osobu.
35'
Srbům se nyní daří držet hru daleko od své branky a kombinují na polovině hrací plochy.
34'
Marko Dmitrović ale také umí dobře číst hru soupeře a nyní si dobře vyběhl pro centrovaný míč.
33'
Dušan Tadić posunul míč na svého spoluhráče před brankou, ale Rui Patrício výborně přečetl úmysl soupeře a rychlým výběhem získává míč. No, obrana Portugalska zatím nemá svůj den.
32'
Domácím se nyní nepodařilo udeřit z levé strany a jejich soupeř dostává hru na polovinu hrací plochy.
32'
Uvidíme, jak citelná ztráta to pro domácí celek bude. Nejspíše asi velká, neboť Ronaldo měl zatím nejvíce nebezpečných zakončení na branku soupeře.
31'
Velká nepříjemnost pro Portugalsko. Ronaldo nejspíše špatně došlápnul a jeho gesto, že to dál nepůjde bylo jasné. Na jeho místo nastupuje Pizzi.
30'
Nepřesná souhra domácího celku a Marko Dmitrović měl dostatek času k tomu, aby si stopl míč a může v poklidu rozehrát na své spoluhráče.
28'
Už to vypadalo, že se obrana domácích ubrání, nakonec přece jen střela hostů a Rui Patrício měl další práci ve své brance.
27'
A také umí po zisku míče nebezpečně zaútočit, jako nyní, kdy se pokoušeli něco vymyslet na levé straně.
26'
Domácí celek i nadále tlačí na svého soka a snaží se o vyrovnání. Srbsko zatím zvládá všechny nebezpečné situace.
24'
Závar před brankou Srbska, Ronaldo se nakonec nedostal k dorážce a opět to hodně zavánělo vyrovnávací brankou. Srbsko má zatím z pekla štěstí.
23'
A velká příležitost na druhé straně, kdy se jeden z hostujících hráčů dostal do úniku, ale Rui Patrício včas vyběhl a chytá před dobíhajícím soupeřem míč.
22'
Ronaldo zpracoval centr u pravé tyče a poslal míč před branku. Zde jej pohotově odkopává Uroš Spajić.
21'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Nemanja Radonjić.
17'
Srbsko se podruhé dostalo do zakončení a je z toho rohový kop...
16'
Rohový kop nám nepřinesl další nepříjemnost pro branku Srbska.
15'
Další velká šance! Po standardní situaci se míč objevil v pokutovém území a do zakončení se dostal Raphaël Guerreiro. Brankář Srbska konečky prstů dokázal vytěsnit toto přízemní zakončení. Marko Dmitrović zatím svými zákroky drží vedení svého týmu.
13'
Portugalci jsou opět na míči a tvoří hru. Jejich soupeř zatím provedl jeden útok, ze kterého vybojoval penaltu. Od té doby se opět jen brání.
12'
A opět Ronaldo střílí, tentokrát jeho střela nebyla nebezpečná a Marko Dmitrović v pohodě chytá míč.
11'
Centr z pravé strany a opět míč nebezpečně propadl do pokutového území, avšak k dorážce se nedostal nikdo z hráčů v červeném dresu.
9'
Tak v posledních minutách se diváci na stadionu rozhodně nenudí a zápas začal hodně zostra!
8'
Cristiano Ronaldo vystřelil a jeho ránu k pravé tyči vyrazil Marko Dmitrović, který měl co dělat! Domácí celek nebyl daleko od vyrovnání.
7'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je DUŠAN TADIĆ, který zamířil k levé tyči a Srbsko se nečekaně dostává do vedení!
6'
Srbsko se dostalo do prvního svého útoku a hned z toho byla velká šance! Mijat Gaćinović zpracoval lob a přehodil vybíhajícího brankáře. Pohotový obránce Portugalska však dokázal odkopnout letící míč do branky. A pozor! Hlavní sudí tohle vyběhnutí brankáře Portugalska vyhodnotil jako faul na Gacinoviče a je tu penalta pro Srbsko!
4'
Dva obránci nedokázali dostat míč od své branky a nakonec se k dorážce dostal William Carvalho, který jen o kousek minul levou tyčku! Tohle volalo po první brance Portugalska!
3'
Domácí od úvodního hvizdu drží míč na svých kopačkách a již od začátku je jasné, který z týmů bude diktovat tempo hry!
2'
Raphaël Guerreiro se neodhodlal k centru z levé strany a nakonec volí zpětnou přihrávku na polovinu hřiště.
1'
Portugalci se ihned po rozehrávce dostali k útoku po levé straně. Centr nakonec dokázala obrana Srbska odrazit.
1'

Portugalsko: Patrício – Guerreiro, Rúben Dias, Pepe, Cancelo – W. Carvalho, R. Pereira, R. Silva – B. Silva, Dyego Sousa, Ronaldo.
Náhradníci: Beto, J. Sá – Pizzi, J. Fonte, Guedes, Diogo Jota, Mário, Moutinho, Neves, Rui, Semedo, André Silva.

Srbsko: Dmitrović – Antonio Rukavina, Milenković, Spajić, Mladenović – Gaćinović, Maksimović – Tadić, Ljajić, Lazović – A. Mitrović.
Náhradníci: P. Rajković, Vasiljević – Gajić, Jovičić, Jović, Lukić, S. Milinković-Savić, S. Mitrović, Pavkov, Radonjić, Veljković, A. Živković..

Portugalsko
Portugalci už mají za sebou první zápas kvalifikace. Po překvapivé remíze s Ukrajinou si do tabulky připsali první bod. Portugalci měli výraznou převahu, když všech osm střel na branku dokázal eliminovat brankář Pjatov. Kdežto Ukrajina měla pouze jednu střelu na branku. Nakonec zápas skončil překvapivou remízou a nyní budou chtít domácí napravit své zaváhání a proti Srbsku bodovat za tři body.

Srbsko
Srbové naopak začnou kvalifikaci dnešním prvním zápasem a rozhodně nejsou favoritem v tomto utkání.
Nicméně Srbsko se v Lize národů ve své třetí divizi představilo ve velmi dobrém světle! V konkurenci týmů Rumunska, Černé Hory a Litvy obsadilo nakonec první příčku se 14 body a pro další ročník se posunou do divize B. Ani jednou neprohráli a jejich bilance se zastavila na čtyřech výhrách a dvou remízách. Nicméně dnes je čeká daleko silnější konkurent v boji o kvalifikaci na MS.
Srbsko však není ve své kvalifikační skupině bez šance a jestliže pomineme Portugalsko (které by mělo v závěrečném zúčtování kvalifikace obsadit první příčku), tak Srbsko klidně může pomýšlet na druhou postupovou pozici! Jejich největším soupeřem o druhou příčku bude rozhodně Ukrajina. Jakýkoliv bod z dnešního duelu, bude pro Srbsko plusovým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.