Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Itálie - 8. června 2019   20:45

0:3
(0:3)
Itálie
Itálie
24' Barella  (Belotti) • 30' L. Insigne   • 33' Bonucci  (Emerson)
Řecko
Barkas – Papastathopoulos (C), Manolas, Siovas – Zeca, Kourbelis (46. Siopis), Fortunis, Samaris (77. Bakasetas), Stafylidis – Kolovos (46. Mavrias), Masouras.
Taylor – Beswick, Nunn (všichni ENG)
OACA Spyros Louis, Athens
Itálie
Sirigu – Florenzi, Bonucci, Chiellini (C), Emerson (68. De Sciglio) – Barella, Jorginho, Verratti (81. L. Pellegrini) – Chiesa, Belotti (84. Bernardeschi), L. Insigne.

To už je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:9.
Itálie bez problémů zvládá utkání s Řeckem, a to hlavně díky jedné vydařené devítiminutovce v první poločase. Hosté totiž tehdy skórovali hned třikrát, a zajistili si tak dnešní výhru. Poté už ani jeden tým nic moc nepředvedl, a tak stav 0:3 zůstal. Italové tak stále v celé kvalifikaci neinkasovali ani jednu branku a jsou i nadále stoprocetní.
90+3'
90+2'
Řekové si také ještě chtějí podržet míč, ale musí být opatrní, protože soupeř aktivně napadá.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Hosté v klidu drží míč na své polovině a vyhlíží konec utkání.
89'
Řecko ještě vymyslelo alespoň jeden centr, ale přes italskou stoperskou dvojici se míč nedostal.
88'
Itálie má s rozehrou problém, takže nakonec míč prostě vykopla na útočnou polovinu, aby nemusela nic riskovat.
87'
Řekové zbytečně faulují na útočné polovině, projevuje se frustrace.
86'
Vassilis Barkas si alespoň zachytá. Nyní musel likvidovat střelu Alessandra Florenziho, která mířila přesně k levé tyči.
85'
Domácí mají míč pevně pod kontrolou a ještě zkusí vymyslet něco směrem dopředu.
84'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Federico Bernardeschi.
83'
Řekům už jde jenom o to, aby počtvrté neinkasovali. Všechny míče proto odkopávají co nejdál od své branky.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Lorenzo Pellegrini.
81'
Federico Chiesa byl v jasné gólovce! Po přihrávce svého spoluhráče střílel z hranice malého vápna, ale branku nedokázal trefit.
80'
Utkání se už hodně dlouhou dobu dohrává a ještě deset minut se dohrávat bude. To už je jasné oběma týmům.
79'
Itálie i poté udržela míč, ale raději se stáhne, balón chce totiž držet co nejdéle.
78'
Vassilis Barkas musí stále udržovat pozornost, blízko jeho branky totiž proletěl dost nebezpečný centr.
77'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Andreas Samaris, přichází Tasos Bakasetas.
77'
Georgios Masouras nachystal střeleckou pozici pro Manolise Siopise, ale ten z hranice vápna poslal míč opravdu hodně vysoko nad branku.
76'
Následný rohový kop je rozehrán opravdu hodně špatně. Míč totiž končí na protilehlé straně v zámezí.
75'
Vassilis Barkas použil k zastavení míče svůj obličej. Proto potřebuje menší chvíli na rozdýchání.
74'
Hosté se sice stále drží poblíž Barkase, ale přes obětavou řeckou defenzivu se nemohou dostat ke střele.
73'
Itálie získala další přímý kop. Ten byl rozehrán nakrátko, což se moc nevyplatilo, protože poté už žádné ohrožení branky nepřišlo.
71'
O balón se nyní bojuje poblíž řeckého vápna. Opět to však přerušil faul, tentokrát italský.
70'
Jeden z řeckých hráčů úplně zbytečně fauluje. Tentokrát se to obejde bez karty.
69'
Následoval ještě řecký rohový kop, ale ten také nic pozitivního pro Řeky nepřinesl. Odkopávat tak může Sirigu.
68'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Emerson, přichází Mattia De Sciglio.
68'
Po delší době se domácí dostali do šance. Charis Mavrias nakonec vystřelit nedokázal, protože ve vápnu upadl, ale penalta se kopat nebude.
67'
Statitistka v držení míče je každým okamžikem lepší pro tým Itálie. Žádný řecký hráč se totiž s míčem moc nepotkává.
66'
Rohový kop nic nebezpečného nepřinesl. Řecká obrana dobře zasáhla a navíc vybojovala míč.
65'
Po delší době je tu další italský roh, který si vezma na starost Marco Verratti.
64'
Itálie je velmi rychle zpět na útočné polovině. Tam si zahraje třeba i Giorgio Chiellini.
63'
Konstantinos Manolas otřel míč od italského hráče. Balón poté letěl za brankovou čáru, Vassilis Barkas tak bude odkopávat.
62'
Alessandru Florenzimu se moc nepovedlo autové vhazování, ale jeho spoluhráči nakonec míč dokázali vybojovat.
61'
Hra je na delší dobu přerušena, mezi hlavním rozhodčím a hráči totiž probíhá diskuze.
60'
Marco Verratti zůstává ležet po ostrém zákroku na trávníku, ale nakonec nebude ošetření potřebovat.
59'
Vassilis Barkas musí proti přihrávce vyběhnout, Andrea Belotti ji už totiž pomalu dobíhal.
56'
Řekům se po delší době vyplatilo napadání. Georgios Masouras se dokonce dostal do úniku, ale nakonec se ukázalo, že byl v ofsajdu.
55'
Po delší době mají domácí míč pod kontrolou. Při rozehře však musel faulovat Andreas Samaris.Ten by si měl dávat pozor, už má žlutou kartu.
54'
Stále se hraje zejména na útočné polovině Italů. Řekům už pomalu dochází síla, a tak se prostě jenom brání.
53'
Nicoló Barella prověřil pozornost Barkase střelou z hranice pokutového území. Řecký brankář ji potvrtdil.
52'
Italové se nyní na útočné polovině nerozuměli a Řekům jen tak darovali autové vhazování.
51'
Nákop na Andrea Belottiho končí až v rukavích Vassilise Barkase, který co nejrychleji rozehrává.
50'
Domácí hráči samozřejmě aktivně napadají, ale hosté jsou zodpovědní a při rozehře nezmatkují.
49'
Proti centru z přímého kopu, který vyslal Konstantinos Fortunis, bez problémů zasáhl Salvatore Sirigu, který se určitě rád zahřál.
48'
Řekové se také do útoku moc netlačí, přece jen tři góly asi vsítit nedokážou.
47'
Italové začínají druhý poločas s míčem na kopačkách. Samozřejmě se do zakončení moc netlačí.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitrios Kolovos, přichází Charis Mavrias.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Kourbelis, přichází Manolis Siopis.
46'
První poločas jasně režíroval italský tým. Nejprve to sice vypadalo vyrovnaně, i Řekové si vytvořili nějaké šance, ale poté přišla italská smršť. Postupně se prosadili Barella, Insigne a Bonucci. Italové tak vedou po první půli 3:0.
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Georgios Masouras (Řecko).
45+1'
45'
Italové už chtějí poločas dohrát v klidu, a proto se zase uchylují ke klidné kombinaci.
44'
Řekové se zkusili prosadit z přímého kopu, ale centr zkušeně pokryl italský kapitán Giorgio Chiellini.
43'
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Itálie).
43'
Andrea Belotti se díky přesné přihrávce dostal do samostatného úniku, ale Vassilis Barkas si tentokrát dokázal poradit. Belotti následně ještě vracel míč před bránu patičkou, ale to také bylo neúspěšné.
41'
Domácí se stále nevzpamatovali ze třech inkasovaných gólů. Na hřišti jde navíc vidět i frustrace, protože přichází úplně zbytečný faul.
40'
Tým z apeninského poloostrava pokračuje ve skvělé defenzivě. Sirigu se v bráně začíná pomalu nudit.
39'
Řecko se ještě nevzdává. Nyní se zkusí prosadit po autovém vhazování.
38'
Hosté však musí být opatrní na své polovině. Řekové vědí, že už nemají co ztratit, a proto začali aktivně napadat.
37'
Italové jsou s míčem naprosto klidní. Vedou o tři branky, kdo by za takového vedení klidný nebyl.
35'
Domácí fotbalisté jsou opravdu šokovaní a do přestávky to asi nestihnou rozdýchat.
33'
Itálie právě vstřelila branku!
Třetí gól a dost pravděpodobně je rozhodnuto! LEONARDO BONUCCI si naskočil na centr Emersona a pomocí pravé tyčky rozvnil řeckou síť. Asistence: Emerson.
32'
Řekové stále drží míč jen na své polovině. Už pěkně dlouho dobu neprověřili pozornost Sirigua.
30'
Hosté se prosazují podruhé! LORENZO INSIGNE to vzal na sebe. Přes řeckého beka se dostal až do vápna, kde technickou střelou ke vzdálenější tyči překonal Vassilise Barkase.
29'
Řecko má míč stále jen na své polovině, Itálie opravdu skvěle napadá a brání půlící čáru.
28'
Konstantinos Stafylidis málem ztratil míč na vlastní polovině, nakonec dokázal přihrát svému spoluhráčovi.
27'
Italové dělají soupeři velké problémy. Řekové navíc míč dokonce ztratili a to rovnou u vlastního vápna.
26'
Domácí hráči mají míč na své polovině a musí být hodně opatrní, protože hosté velmi aktivně napadají.
25'
Řekové se snaží o rychlou odpověď, ale italská defenziva stále zůstává bezchybná.
24'
Díky chybě v řecké obraně se Italové dostávají do vedení! Belotti totiž přihrával do středu vápna, kde byl úplně volný NICOLÓ BARELLA, který se bez problémů prosadil tvrdou střelou doprostřed brány. Asistence: Andrea Belotti.
23'
Domácí se dostali až do soupeřícího vápna, ale tam už zaúřadovala italská obrana.
22'
Řecko uklidňuje hru, což se vyplácí. Díky trpělivost se totiž dostalo až na útočnou polovinu.
21'
Tentokrát se zkoušel prosadit Andrea Belotti, ale rána z hranice vápna mu moc nesedla, míč totiž skončil nad brankou.
20'
Nicoló Barella nezvládl souboj o míč. Byl na sebe naštvaný, přičemž omylem trefil do hlavy podavače míčů. Tomu se šel okamžitě omluvit.
19'
Samaras svým faulem přerušil útočné snažení svého týmu. Italové jtak jdou okamžitě do útoku.
18'
Žlutou kartu dostává Andreas Samaris (Řecko).
17'
Po delší době má Řecko míč pod kontrolou a nikam nespěchá. Chce ho co nejdéle podržet.
16'
Domácí fotbalisté dostali míč ze své poloviny a na chvíli si tak mohou odpočinout od neustálé obrany.
15'
Hraje se hlavně na polovině Řecka, ale favorit z Itálie si stále nevytvořil nic extra nebezpečného.
14'
Proti centru bezpečně zasáhl Vassilis Barkas, který nákopem posílá své spoluhráče do protiútoku. Problémem ale bylo to, že žádného Řeka nenašel.
13'
Tým z apeninského poloostava spoléhá hlavně na opatrnou rozehru. Na útočné polovině se jistě propracoval až k rohovému kopu.
12'
Řekové to dopředu zkoušeli nákopem, ale Itálie nic nebezpečného nedovolila a míč v klidu pokryla.
11'
Řecký brankář vzápětí opět rozehrává od své svatyně. Míč posílá co nejdál od své branky.
10'
Giorgio Chiellini se sice dostal k hlavičce, ale ta neměla dostatečnou razanci, takže Vassilis Barkas bez problémů zasáhl.
9'
Italský nákop je opravdu hodně dlouhý a končí až za brankovou čárou. Nakonec se ukázalo, že vinou Řeků, takže je tu italský roh.
8'
Domácí získávají další aut na útočné půlce, ale to není rozehráno úplně dobře, protože vzápetí budou vhazovat hosté.
7'
Míč si sice dostal až k to Salvatoremu Sirigumu, ale ten narozdíl od svého řeckého protějška zpracovával pouze přihrávku.
6'
Řecko se také snaží o svou první střelu utkání, ale na útočné polovině zatím získalo jen autové vhazování.
5'
Až teď se to povedlo a Vassilis Barkas musel rovnou zasahovat. Kryl střel Jorginha.
4'
Itálie tráví většinu času u míče, ale zatím se nemůže dostat ani přes půlící čáru.
3'
Začátek zápasu je z obou stran hodně opatrný, ani jeden tým nechce zbytečně inkasovat.
2'
Italové také nerozehrávají moc přesně, ale nakonec si míč podrží, protože Konstantinos Fortunis při hlavičkovém souboji fauloval.
1'
Úvodní výkop obstarali Řekové, kteří ihned potom nakopávali, akorát hodně nepřesně.
1'

Řecko: Barkas – Papastathopoulos (C), Manolas, Siovas – Zeca, Kourbelis, Fortunis, Samaris, Stafylidis – Kolovos, Masouras.
Náhradníci: Vlachodimos, Paschalakis – Kotsiras, Durmishaj, Siopis, Koulouris, Pelkas, Bakasetas, Valerianos, Mavrias, Mantalos, Koutris.

Itálie: Sirigu – Florenzi, Bonucci, Chiellini (C), Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Belotti, L. Insigne.
Náhradníci: Cragno, Gollini – De Sciglio, Mancini, L. Pellegrini, Kean, A. Romagnoli, Sensi, Pavoletti, Bernardeschi, Quagliarella, Cristante.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (všichni ENG).
Řecko
Řecko by rádo zaútočilo na postup. Jistě se tak pokusí obrat o body největšího favorita skupiny, Itálii. Řekové začali kvalifikaci dobře, nejprve porazili Lichtenštějsnko 2:0, a poté remizovali s Bosnou 2:2. Díky tomu jsou na druhém místě skupiny J se ziskem čtyř bodů. V případě dnešní výhry by šlo Řecko dokonce na první místo, takže dnešní domácí mají velkou motivaci.

První dva zápasy ve skupině J
Bosna a Hercegovina vs. Řecko – 2:2
Lichtenštějnsko vs. Řecko – 0:2
Itálie
Itálie se bezpodmínečně musí dostat na Euro, jinak by to byla obrovská ostuda. Dnešní hosté se totiž neprobojovali na lonšké MS, a tak musí svou reputaci napravit. To se jim zatím daří na výbornou, po dvou zápasech mají skóre 8:0 a v klidu trůní na prvním místě skupiny J. Italové si nejprve poradili s Finskem 2:0, a poté si s chutí zastříleli proti Lichtenštejsnku, které porazili 6:0. I dnes by to měla být výhra, ale Řekové jsou nevyzpytatelní, takže to bude určitě zajímavé.

Itálie vs. Lichtenštejsnko – 6:0
Itálie vs. Finsko – 2:0
Zdravím všechny fanoušky mezinárodní kopané. Spolu se mnou dnes budete moct sledovat jeden ze šlágrů dnešních kvalifikačních zápasů, Řecko se totiž utká s Itálií. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.