Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Belgie - 6. září 2019   20:45

San Marino
San Marino
0:4
(0:1)
Belgie
Belgie
43' Batshuayi   • 57' D. Mertens  (Chadli) • 63' Chadli   • 90+2' Batshuayi  (Carrasco)
San Marino
S. Benedettini – Ma. Battistini, Brolli, D. Simoncini (C), Palazzi, Grandoni – Giardi (66. Gasperoni), E. Golinucci (65. A. Golinucci), Mularoni – Nanni, F. Berardi (74. M. Vitaioli).
Zavoli, E. Benedettini – F. Vitaioli, D'Addario, Lunadei, M. Vitaioli, Gasperoni, Zonzini, Censoni, A. Hirsch, Tomassini, A. Golinucci.
Fesnic – Cerei, Avram (ROU)
Stadio Olimpico di Serravalle
4077 diváků
Belgie
Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Meunier, De Bruyne (C) (76. Praet), Tielemans, Carrasco – Januzaj (55. Chadli), Batshuayi, Origi (55. D. Mertens).
Mignolet, Sels – Vermaelen, Mechele, R. Lukaku, Vanaken, D. Mertens, Verschaeren, Praet, Ch. Benteke, Raman, Chadli.

Souboj posledního s prvním celkem světového žebříčku FIFA byl překvapivě méně jednoznačný, než se očekávalo. Domácí málem udrželi bezbrankové skóre až do poločasové přestávky, kdy darovali Belgii vedení z penalty nešikovnou rukou v šestnáctce.
Po přestávce fotbalisté z elitních evropských lig místní amatéry samozřejmě přehrávali a přidali další tři góly, ale i San Marino si vytvořilo několik střeleckých příležitostí. Více než dva roky trvající střeleckou nemohoucnost však nezlomilo, když neskórovalo v patnáctém utkání v řadě.
Belgie má naopak po pěti odehraných kolech ve skupině plný počet 15 bodů a míří neochvějně za účastí na evropském šampionátu.
Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera!
Držení míče: 21 % : 79 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 2:13. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:13.
90+3'
90+2'
Belgie právě vstřelila branku!
Carrasco poslal na zadní tyč výborný centr a MICHY BATSHUAYI zblízka prudkou hlavičkou o zem napnul síť za bezmocným brankářem San Marina.
90+1'
Mertensův centr domácí brankář podběhl, spoluhráči ho tentokrát podrželi.
90+1'
Sudí Fesnic nastavuje tři minuty.
90'
San Marino nebylo blízko od ukončení více než dvouletého čekání na gól. Devatenáctiletý Nanni vyslal šlehu zpoza velkého vápna k tyči a skákavou ránu vytěnil Courtois na roh.
89'
Michy Batshuayi se znovu zapomněl za ofsajdovou čarou.
88'
Belgičané rozebrali obranu San Marina a Benedettini zasahuje skokem po levici proti Praetově dobře mířené střele na zadní tyč.
87'
Hosté se však neprosadili, domácí zakopávají míč k půlící čáře.
86'
Mertensův průnik zastavuje Battistini a je tu jubilejní desátý roh pro vedoucí zemi světového žebříčku FIFA.
84'
Devátý roh končí znovu hlavičkou Tobyho Alderweirelda, který dnes místo míření na bránu soutěží v tom, kdo pošle míč hlavou do největší výšky.
83'
Devět nula na rohy vede Belgie, domácí odehráli míč v poslední chvilce skluzem před Mertensem, který mohl upalovat sám na bránu.
82'
Yannick Carrasco si krásně poradil na malém vápně s trojnásobnou přesilou a švihl levačkou málem gólovou střelu. Simone Benedettini předvedl další vynikající zákrok.
82'
Palazzi vedl protiútok po levé straně, dal míč pod sebe Battistinimu, ale ten si ho příliš předkopl a Courtois si poradil.
79'
Postupný útok Belgie zakončuje Praet bez přípravy z 18 metrů placírkou nad břevno. Ideální přihrávku dostal proti noze od Mertense.
78'
Žlutou kartu dostává Manuel Battistini (San Marino) za útočný faul na Chadliho holeň.
77'
Vittaioli však trestný kop z docela dobré pozice rozehrál naprosto mizerně, přímo na kopačky jednočlenné belgické zdi.
77'
Nicola Nanni se hezky uvolnil na pravém křídle a jeho zasekávačku u postranní čáry zastavuje Vertonghen nedovoleně.
76'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Dennis Praet.
75'
Tak se domácí celek přece jen osmělil a Golinucci zajistil Courtoisovi, že nebude muset za druhý poločas zaplatit vstupné jako ostatní diváci.
74'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Filippo Berardi, přichází Matteo Vitaioli.
73'
Po delším čase trocha vzruchu, když napřáhl opět s velkou chutí hrající náhradník Mertens. Pokus neapolského útočníka však nebyl přesný.
71'
Dnešní utkání sleduje 4077 diváků.
70'
Domácí rozjeli rychlý protiútok, Nanni byl ovšem zastaven ještě před šestnáctkou. Zatím se San Marino po přestávce nedostalo vůbec k ničemu.
68'
Vertonghen podrazil přes kotníky Berardiho a míč dostávají hráči San Marina.
67'
Další roh pro Belgii uvízl v neplodných přihrávkách kolem vápna.
66'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Mattia Giardi, přichází Alex Gasperoni.
65'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Enrico Golinucci, přichází Alessandro Golinucci.
64'
Tlak Belgie sílí. De Bruyne zpětnou přihrávkou oslovil Mertense, který střílí po zemi a Benedettini zasahuje na čáře s jistotou.
63'
Oba náhradníci si vyměnili role, Mertensův centr vyškrábl domácí brankář nešťastně přímo před NACERA CHADLIHO, který si míč ještě elegantně nadhodil a napral ho do opuštěné sítě.
62'
Carrascova točená střela z hranice šestnáctky prosvištěla kolem levé tyče San Marina.
60'
Akce domácího celku dospěla jen k rohovému praporku, kde hráčům San Marina sebral míč Meunier.
57'
Tak tohle střídání se povedlo. Oba náhradníci prakticky z prvních dotyků připravili uklidňující gól. Chadli si naběhl na přetažený centr a naservíroval ho zpátky před prázdnou bránu, kde DRIESU MERTENSOVI stačilo nastavit kopačku.
55'
Dvojnásobné střídání reprezentace Belgie: ze hřiště odcházejí Origi a Januzaj, na jejich místa nastupují Chadli a Mertens.
53'
Januzaj si vzal míč, akce hráče kosovsko-albánského původu končí rohovým kopem.
51'
Belgie přidala, nejprve střílel vedle Origi, hned po odkopu od brány se zmocnili hosté míče znovu a tentokrát zakončoval opět vedle Alderweireld.
50'
Belgie kopala další roh, Denayerovu střelu však zablokoval Golinucci.
48'
O chvilku později to vzal Carrasco na sebe a z 15 metrů vyslal tvrdou střelu na bránu, kterou vyráží debutant v brance San Marina Benedettini.
47'
Carrasco dal na velkém vápně nepřesnou zpětnou přihrávku a trenér Martinez se na lavičce může zmítnout...
46'
Hned zahajovací útok Belgie překazil ofsajd a v něm se ocitnuvší Batshuayi, který nestačil včas seběhnout zpět za domácí pastičku.
46'
Po prvním poločase vede nejlepší světová reprezentace podle žebříčku FIFA nad tou úplně poslední, která nevyhrála žádný zápas přes patnáct let a přes dva roky ani nevstřelila gól, jen nejtěsnějším rozdílem díky darované penaltě (nikoli rozhodčím, nýbrž nešikovností domácího obránce).
Statistiky první půle:
Držení míče 20% – 80%, střely na bránu 1:4, střely mimo 1:7, rohy 0:5, fauly 6:4, ofsajdy 0:0.
45+1'
45+1'
Rumunský sudí nastavuje poločas o jednu minutu.
45'
V závěru poločasu se hraje uprostřed hřiště.
43'
Autorem branky z pokutového kopu je MICHY BATSHUAYI.
42'
Mirko Palazzi, tísněný Vertonghenem, smolně zasáhl o trávník odražený míč rukou na malém vápně a Belgie bude kopat penaltu!
41'
Následný trestný kop končí jen na sněhobílé zdi.
41'
Žlutou kartu dostává Davide Simoncini (San Marino) za faul na Tielemanse na pokutovém oblouku.
40'
Belgičané kombinují kolem dokola velkého vápna, ale nedočkali se ani rohu. Míč se ze souboje De Bruyneho s Palazzim odrazil za čáru od záložníka Manchesteru City.
38'
Meunierův pohotový pokus z voleje po nedůrazné hlavičce domácího Simonciniho přeletěl břevno o dva metry.
36'
Z rohu se Belgičané neprosadili, ale zůstali u míče a Batshuayi dostal skvělou přihrávku na malé vápno od Meuniera. Otočil se kolem obránce, ale ránu z úhlu mu Benedettini vytěnil nad břevno.
36'
Třetí roh pro bronzové medailisty z posledního MS po tečované střele zpoza šestnáctky.
35'
Z uctivé vzdálenosti napřáhl při dalším obléhání sanmarinských zákopů Carrasco, jeho pokus odrazil Brolli až za půlící čáru.
34'
De Bruyne šajtlí posílá míč do šestnáctky, kde si ho Batshuayi zpracoval rukou.
33'
Januzaj se rozběhl po pravém křídle, snad zkoušel centrovat, ale míč se stočil na domácí bránu a San Marino zachránilo břevno!
32'
Rudí, či dnes spíše žluto-černí ďáblové vyrazili vpřed, ale centr směřuje opět jen do rukavic domácího brankáře.
30'
Manuel Battistini nastřelil pouze zeď, míč odražený do strany ještě uzmul Plazzi a jeho centr zblokovali hosté k rohovému praporku. San Marino pouze vhazuje.
29'
Hostující Carrasco fauloval Berardiho metr před velkým vápnem, diváci bouří při každém náznaku útoku domácího celku!
27'
Diváci ožili, San Marino se totiž okamžitě revanšovalo a nebylo daleko od senzace. Mularoni tvrdě vypálil po zemi přes obránce a Courtois musel na zem. Belgický brankář měl i kus štěstí, že Berardi vyražený míč přeběhl.
26'
Simone Benedettini vyráží Batshuayiovu střelu zblízka po skvělé uličce od Tielemanse. To byla první vyložená šance reprezentace Belgie.
25'
Januzaj se snažil hlavou tečovat prudkou křížnou střelu, letící daleko mimo směr, ale ani on ji neusměrnil na bránu.
24'
Domácí vyrazili do brejku, Nanni vysouval kolegu z italské Serie C Berardiho, jenž si ale v souboji jeden na jednoho pomohl v rozporu s pravidly.
23'
Polovina prvního poločasu je za námi, přiznejme si, že bezbrankové skóre v této fázi zápasu mezi poslední a první zemí světového žebříčku čekal málokdo.
22'
San Marino zatím srdnatě vzdoruje a De Bruyneho centr nazdařbůh končí za domácí brankou.
20'
Domácí se dokonce na chviličku po samostatné akci Nanniho a hezké narážečce dostali až do pokutového území, prostor ke střele si však nenašli.
19'
Výsledek byl ovšem nulový, po zásahu Tielemanse končí míč v autu a vhazují fotbalisté San Marina.
19'
Na druhý roh Belgie musel míč odehrát po zmateném odkopu spoluhráče tísněný Mirko Palazzi, roh si bere opět na starost De Bruyne.
17'
První přímou střelu vyslal z plného běhu z 22 metrů Denayer, skákavý pokus letí přesně do brankáře San Marina.
16'
Hraje se neustále na jednu bránu, Meunier dal míč po lajně do běhu De Bruynemu, ale jeho přízemní centr opět míří jen do Benedettiniho rukavic.
15'
Čtvrthodina uplynula a nejen že je skóre stále bezbrankové, ale dokonce také na přímé střely je to 0:0.
13'
Podebraný pas do šestnáctky si stahuje do náruče Simone Benedettini, jinak řidič z povolání.
12'
Roh rozehrál De Bruyne a obránce Alderweireld zakončuje hlavou vysoko nad břevno.
12'
Z dlouhého obléhání domácí šestnáctky získávají Belgičané alespoň rohový kop.
10'
Kevin De Bruyne načechral míč do vápna pouze na hlavy domácích fotbalistů a Belgičané musejí znovu na vlastní půlku.
9'
Manuel Battistini stáhl k zemi Origiho a nabídl přímý volný kop Belgii.
9'
Hostujícímu Januzajovi je pískána hra rukou.
7'
Hosté musejí opět rozehrávat až od vlastního pokutového území a znovu se zahánějí do autu. To je hodně rozpačitý úvod jasného favorita.
5'
Domácí zatím stíhají bránit a nepouštějí Belgii na dostřel.
3'
Velmi nepovedený přetažený centr Thomase Meuniera letí do zámezí.
1'
Na konci úvodní minuty narýsoval De Bruyne kolmici, na kterou si naběhl Michy Batshuayi. V zakončení se trochu ukopl a trefil jen domácího beka Simonciniho.
1'
Držení míče 100% – 0%. Takový poměr platil do deváté vteřiny od výkopu, než domácí balon odevzdali favoritovi.
1'
Stadiónem v Serravalle znějí státní hymny obou zemí. Domácí fotbalisté nastoupí v modře lemovaných bílých dresech, hosté ve žlutočerné kombinaci.

San Marino: Benedettini – Battistini, Brolli, Simoncini, Palazzi, Grandoni – Giardi, Golinucci, Mularoni – Nanni, Berardi.
Náhradníci: Zavoli, de Angelis – F. Vitaioli, D'Addario, Lunadei, M. Vitaioli, Gasperoni, Zonzini, Censoni, Hirsch, Tomassini.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Tielemans, Carrasco – Januzaj, Batshuayi, Origi.
Náhradníci: Mignolet, Sels – Vermaelen, Mechele, Lukaku, Vanaken, Mertens, Verschaeren, Praet, Benteke, Raman, Chadli.

Rozhodčí: Fesnic – Cerei, Avram (ROU).
Vzájemné zápasy
Belgie porazila San Marino ve všech šesti utkáních s celkovým skóre 33:3, jednou z toho dvouciferně 10:1, ovšem v kvalifikaci MS 2006 měla v Serravelle namále a těsnou výhru 2:1 urvala až v 65. minutě. Od té doby se oba reprezentační výběry neutkaly.
Belgie
Rudí ďáblové vedou již přesně rok světový žebříček FIFA a zápas v Serravalle by pro ně měl být příležitostí si vylepšit především skóre.
Belgičané sice pro zranění postrádají největší hvězdu Edena Hazarda, ale to pro mužstvo kolem Courtoise, Meuniera, De Bruyneho či Lukakua nebude proti místním amatérům zásadnější problém.
Bronzoví medailisté z posledního MS zatím v kvalifikaci nezaváhali a s plným počtem 12 bodů a skóre 11:1 vedou tabulku skupiny I.
San Marino
Výběr trpasličího státečku o velikosti okresního města zaznamenal největší úspěch ve své historii 28. dubna 2004, kdy v přáteláku zdolal Lichtenštejnsko 1:0. Od té doby si San Marino připsalo bod za bezbrankovou remízu s Estonskem a zbylých 93 utkání prohrálo, když vstřelilo 11 a inkasovalo 404 branek. Mezi výsledky vyčnívá rekordní porážka 0:13 s Německem, dvouciferný příděl inkasovalo také od Nizozemců, Poláků, Chorvatů a svého dnešního soupeře.
Gól už naopak San Marino nevstřelilo více než dva roky a na žebříčku FIFA mu patří poslední 211. místo za reprezentací Baham.
Také v probíhající kvalifikaci se enkláva uprostřed Itálie nachází na dlouhodobě pronajatém místě na dně tabulky bez bodu a se skóre 0:20.
Většina hráčů San Marina jsou ryzí amatéři, pouze Berardi a Nanni si vydělávají fotbalem v italské Serii C.
V evropské kvalifikaci zřejmě nenajdeme zápas, který by měl jednoznačnějšího favorita. Utká se poslední s první zemí žebříčku FIFA! Jakýkoli jiný výsledek než vítězství hostů by byl prvotřídní senzací.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.