Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Portugalsko - 7. září 2019   20:45

Srbsko
Srbsko
68' Milenković (Tadić) • 85' A. Mitrović (Tadić)
2:4
(0:1)
Portugalsko
Portugalsko
42' W. Carvalho   • 58' Guedes   • 80' Ronaldo  (B. Silva) • 86' B. Silva  (Guerreiro)
Srbsko
Dmitrović – Milenković, Maksimović, Nastasić (C), Kolarov – N. Matić, Milivojević (87. Jović) – Lazović (59. Ljajić), Tadić, Kostić (83. Katai) – A. Mitrović.
Çakir – Duran, Ongun (všichni Turecko)
Stadion Rajka Mitiće (Bělehrad)
Portugalsko
Patrício – N. Semedo (65. Cancelo), J. Fonte, Rúben Dias, Guerreiro – R. Pereira, W. Carvalho, B. Fernandes (86. Moutinho) – Ronaldo (C), Guedes (70. Félix), B. Silva.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Pozn.: na ME postoupí první dva týmy.
V Bělehradě se zrodilo premiérové vítězství Portugalska v probíhající kvalifikaci o EURO. A vítězství je to opravdu důležité. Vždyť tým okolo Cristiana Ronalda připsal do této chvíle pouze dvě domácí remízy, a sice s nezastavitelnou Ukrajinou a právě se Srbskem. Díky zisku plného počtu bodů se však vyhoupnul ze čtvrtého místa až na druhé a ve zbývajících zápasech by měl mít jako favorit postup ve svých rukou.
Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
90+5'
90+4'
Portugalsko ještě kopalo roh. Po něm už je všem jasné, že výhru si uniknout nenechá.
90+3'
O vykřesání jiskřičky naděje snažící se Katai (Srbsko) nasměroval svůj pokus k levé tyčce. Patrício se hodil na zem a změnu skóre nepřipustil.
90'
Zápas potrvá ještě pět minut.
89'
Žlutou kartu dostává William Carvalho (Portugalsko).
87'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Luka Jović.
86'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Hitparáda gólovek pokračuje! Svou do ní přidal BERNARDO SILVA, když využil dobrého postavení na hranici vápna. Po přihrávce od Guerreira zamířil mezi nohama bránícího hráče k pravé tyči, kam chudák Dmitrović skočil pozdě.
86'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Moutinho.
85'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Ale pozor, protože Srbsko se nehodlá vzdát bez boje! Poté, co Tadić adresoval balon na pravou stranu šestnáctky, zavěsil ho ALEKSANDAR MITROVIĆ nechytatelně pod břevno.
83'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Aleksandar Katai.
80'
Až teď se ikona světového fotbalu prosazuje! A gól je to vskutku uklidňující. CRISTIANO RONALDO se po geniální přihrávce Bernarda Silvy dostal až před gólmana, kolem něhož špičkou kopačky prostrčil míč. Nutno dodat, že situace hraničila s ofsajdem, ale asistent se rozhodl ponechat praporek dole.
78'
Ani Ronaldova kombinace s Fernandesem portugalskému týmu kýžený úspěch nepřinesla.
77'
Útočné choutky dostal Guerreiro (Portugalsko). Poté, co vešel do šestnáctky, si však míč předkopl daleko od nohy a zpátky do hřiště ho odkopával až za koncovou čárou. Následuje tedy odkop.
75'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
72'
Kolarov (Srbsko) vnikl do pokutového území a po kontaktu se soupeřem upadl. Co na to píšťalka hlavního arbitra? Ta zůstala němá.
70'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází João Félix.
70'
Tentokrát se jim to nepovedlo, Patrício (Portugalsko) si křikl a centrovaný balon chytil.
69'
A o minutu později mohlo být dokonce vyrovnáno! Ljajić mířil přesně pod břevno, ale Patrício dokázal míč vyškrábnout konečky prstů! Ještě však není všem dnům konec, domácí rozehrají roh. Udeří z něj podruhé?
68'
No vida, Srbsko je zpátky ve hře! Tadić centrem z rohového kopu našel NIKOLU MILENKOVIĆE, který hlavou snížil na 1:2.
65'
Nucené střídání v týmu Portugalsko: za zraněného Nélsona Semeda naskakuje João Cancelo.
65'
A právě za zákrok na Semeda zpytuje svědomí karetně potrestaný Aleksandar Kolarov (Srbsko).
64'
Pro zraněného hráče dokonce přijel speciální vůz a je bohužel pravděpodobné, že utkání nedohraje.
62'
Opravdu tvrdě to u okraje vlastního vápna schytal Semedo (Portugalsko) a je předán do péče lékařů.
60'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
59'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Adem Ljajić.
58'
Aktuálně šestý celek žebříčku FIFA zdvojnásobuje svůj náskok! Poté, co se GONÇALO GUEDES šikovně vymanévroval do levé části pokutového území, překonal Dmitroviće táhlou střelou křížem.
57'
Rozehrávku soupeřova výběru napadající Mitrović (Srbsko) si pomohl k zisku míče faulem.
55'
Po šancích na obou stranách teď hra zabředla doprostřed hřiště a těžko se z něj vytahuje.
52'
Anebo taky ne! Vyrovnání měl na kopačce Milivojević (Srbsko), jehož volej prosvištěla jen kousek vedle levé tyče!
50'
Portugalci přitvrdili a Ronaldo měl další šanci! Tentokrát z přímého kopu mířil tam, kde před chvílí. Pravděpodobně je jen otázkou času, kdy hosté povedou o dva góly.
48'
Na opačné straně zkusil vypálit Ronaldo (Portugalsko). Z ostrého úhlu na vzdálenější tyč, kterou jeho technická rána jen o chlup minula!
48'
Navzdory tomu se domácí dokázali z tlaku vymanit, projít na útočnou polovinu a dokonce i odcentrovat. Tento pas byl ovšem hravě odvrácen.
47'
Portugalsko napadá srbskou rozehrávku.
46'
Po dobrém vstupu do zápasu Portugalsko před přestávkou zvolnilo a paradoxně zrovna v té době dokázalo vstřelit gól. Pokud si však chce pyrenejská země připsat v probíhající kvalifikaci své první vítězství, musí se více tlačit do koncovky. Srbové totiž ukázali, že nejsou žádní nazdárci a že i oni umějí zahrozit.
Držení míče: 43% : 57%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 1:2. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:9.
45+1'
45'
Hosté se ubránili rohovému kopu a vypadá to, že těsný náskok si s sebou odnesou do kabiny.
44'
Domácí se snažili rychle odpovědět. Kostić proto vyprodukoval nízký centr, ale obránce ho odvrátil.
42'
Chvíli před přestávkou jsme se dočkali gólu! Po centru před bránu se Dmitrović srazil s jedním z obránců, toho využil WILLIAM CARVALHO a zblízka doklepl balon do sítě.
40'
Žlutou kartu dostává Rúben Dias (Portugalsko).
38'
Na Lazovićovu kolmici si z druhé vlny naběhl Kolarov a bez přípravy vypálil. Mířil k přední levé tyči a o necelý metr ji minul. Tohle bylo výrazné varování pro portugalskou obranu!
36'
Hosté ani nepřekročili půlící čáru a museli zařadit zpátečku. Měli štěstí, že do pokutového území nabíhající Mitrović přijímal přihrávku v ofsajdu.
35'
Portugalsko zakládá akci z vlastního území.
34'
Po rozehrávce měli domácí dispozici standardku z levé strany. Kolerov pochopitelně vyslal míč před bránu a nechybělo moc, aby ho některý z dobíhajících útočníků odhlavičkoval. Patrício si mohl oddechnout.
32'
V hlavičkovém souboji Carvalho – Maksimović viděl turecký sudí faul portugalského středopolaře.
30'
Statistika držení míče: 39% : 61%.
29'
Ronaldo (Portugalsko) v pokutovém území během chviličky hned dvakrát vystřelil. V obou případech do obránce a pak navíc stál v ofsajdu, takže veškerý vzruch byl zbytečný.
28'
Srbové se teď na delší dobu zmocnili míče. Defenzivu soupeřova týmu chtěli překonat dlouhými nákopy, ale bohužel pro ně se žádný z nich neujal.
26'
A tak šli dopředu domácí. Lazović to s centrem do vápna zamýšlel dobře, ale jeho úmysl Patrício okamžitě přečetl a schoval míč do rukavic.
25'
Po autovém vhazování portugalského mužstva spáchal Guerreiro zbytečný útočný faul.
24'
Guedes (Portugalsko) u rohového praporku nedokázal přetlačit Milenkoviće.
22'
Kolarov pak osvobodil svůj tým odkopem k půlící čáře. To bylo ze srbské strany vše.
21'
Hosté rozběhli akci po levém křídle. Semedo hledal Ronalda, tomu ale míč jen rozcuchal účes.
19'
A hned tak se na tom nic nezmění, protože hra se v posledních vteřinách ustálila u středového kruhu.
17'
Houževnatá defenziva srbského týmu toho svému soupeři zatím moc nedovolila, a tak není divu, že skóre nadále zůstává bezbrankové.
16'
Ronaldo (Portugalsko) zatancoval u rohu šestnáctky. A když usoudil, že se do pokutového území nedostane, pobídl k tomu jednoho ze spoluhráčů.
15'
Statistika držení míče: 25% : 75%.
13'
Hosté se vrátili do útoku a z pravé strany hřiště zahrávali standardku, odvrácený centr si našel Guedes a vystřelil. Ne však mezi tři tyče.
11'
A Ronaldo (Portugalsko) se za faul na svou osobu pomstil střeleckým pokusem. Dmitrović však práci neměl, zastoupit ho dokázal bránící Milivojević.
10'
Po úvodním rohovém kopu má zapas také prvního hříšníka. Stal se jím Nemanja Maksimović (Srbsko), který u postranní čáry zezadu došlápl na Ronalda.
8'
První rohový kop zápasu rozehráli hosté nakrátko. A nutno poznamenat, že z toho nic nevytěžili.
7'
Silva (Portugalsko) opět u míče. Tentokrát ho chtěl poslat z pravé strany rovnou do vápna, ale v tom mu zabránil jeden z obránců. Kopat se bude roh.
6'
Nakonec to byl Silva. Portugalec dokonce prošel kolem dvou obránců, ale obehrát třetího už nedokázal.
5'
Teď už se hraje uprostřed hřiště, kde znovu probíhají usilovné bitvy o balon. Kdo ho vybojuje?
3'
Po krátkém ošetření Guedese se pokračovalo ve hře a domácí si vytvořili první střeleckou příležitost. Konkrétně Tadić, který ránu z hranice vápna nasměroval přímo do Patríciových rukavic.
2'
Již po několika desítkách vteřin došlo k tvrdému souboji, po kterém na trávníku zůstal ležet Guedes (Portugalsko). Vypadá to, že dnes se rozhodně nebude hrát v rukavičkách.
1'
Cristiano Ronaldo si po losu kapitánů vybíral stranu, takže výkop provedli domácí.
1'
Turecká trojice rozhodčích přivedla hráče na hřiště. Následovat budou hymny obou reprezentujících zemí.

Srbsko: Dmitrović – Milenković, Maksimović, Nastasić (C), Kolarov – N. Matić, Milivojević – Lazović, Tadić, Kostić – A. Mitrović.
Náhradníci: P. Rajković, B. Radunović – Antonio Rukavina, Mladenović, Katai, Radonjić, Jović, Gobeljić, Spajić, Lukić, S. Milinković-Savić, Ljajić.

Portugalsko: Patrício – N. Semedo, J. Fonte, Rúben Dias, Guerreiro – R. Pereira, W. Carvalho, B. Fernandes – Ronaldo (C), Guedes, B. Silva.
Náhradníci: J. Sá, Beto – Carriço, Moutinho, Diogo Jota, R. Silva, Sanches, Neves, Rui, Cancelo, Pizzi, Félix.

Rozhodčí: Çakir – Duran, Ongun (všichni Turecko).
Rozcvička je v plném proudu. Kteří hráči se do ní zapojili? To se dočtete v našich sestavách!
Aktualizovaná tabulka skupiny B:

3. Srbsko – 4 body (5:7), bilance 1-1-1
4. Portugalsko – 2 body (1:1), bilance 0-2-0

Srbský fotbalový svaz odpoledne informoval, že se pro velký zájem fanoušků rozhodl uvolnit další kontingent se 4 300 lístky, který před zápasem zanechá k zakoupení na pokladně. Je tedy jasné, že tribuny bělehradského stadionu dnes pojmou téměř padesátitisícový dav a atmosféra bude pekelná.
Portugalsko, ještě stále čerstvý vítěz Ligy národů, potřebuje po dvou remízách zabrat a jeho lodivod Fernando Santos si je toho dobře vědom: "Liga národů nám vyšla skvěle, ale teď hrajeme úplně jinou soutěž a musíme k ní přistoupit se stejným zápalem, jaký byl vidět v naší hře při úspěšném finále proti Nizozemsku. I když máme jeden zápas k dobru, naše tabulkové postavení není ideální. Musíme si ho vylepšit a to nepůjde jinak než vítězstvím", říká s jistotou zkušený kouč.
Oba soupeři se v rámci probíhající kvalifikace už jednou utkali. Stalo se tak 25. března v Lisabonu. Portugalci měli před svými fanoušky více ze hry, ale na víc než uhrání remízy se přesto nezmohli.

Portugalsko – Srbsko 1:1 (1:1)
Branky:
42. Pereira – 7. (pen.) Tadić.

Za neefiktivitou stálo množství nepřesných střel a to zejména ve druhém poločase, kdy každé z mužstev vypálilo na branku pouze jednou.

Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 12:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:15.

1. Ukrajina – 10 bodů (8:1), bilance 3-1-0
5. Litva – 1 bod (3:7), bilance 0-1-2

Kvalifikace na Mistrovství Evropy je v plném proudu a zájem postoupit na závěrečný turnaj jeví i Srbsko s Portugalskem. Obě země mají v nekompletní tabulce vyrovnanou bilanci, avšak jiný počet bodů, za což můžou právě rozdíly v počtu odehraných utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.