Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Španělsko - 15. října 2019   20:45

Švédsko
Švédsko
50' Berg
1:1
(0:0)
Španělsko
Španělsko
90+2' Rodrigo  (Ruiz)
Švédsko
Olsen – Lustig, Granqvist (C), Lindelöf, Bengtsson – Seb. Larsson, K. Olsson, Ekdal (83. Svensson), Forsberg – Quaison (78. Isak), Berg (90+3. Andersson).
Nordfeldt, Johnsson – Svensson, Helander, Danielson, Gagliolo, Sema, Guidetti, Krafth, Isak, Tanković, Andersson.
Turpin – Danos, Gringore
Friends Arena (Stockholm)
Španělsko
de Gea (60. Arrizabalaga) – Carvajal (81. Navas), Albiol (C), I. Martínez, Bernat – Th. Alcântara (66. Rodrigo), Rodri, Ruiz – Oyarzabal, G. Moreno, D. Ceballos.
Arrizabalaga, Pau López – Rodrigo, Reguilón, D. Llorente, Alberto, Saúl Ñíguez, Sarabia, Navas, Cazorla, Busquets, Francisco Torres.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 17:10
Zápas se nakonec skončil remízou, Švédsko doma hrálo se Španělskem smírně 1:1. Španělé do zápasu vstoupili lépe a vytvořili si několik dobrých šancí. Švédy ale podržel skvělá brankář Robin Olsen a v závěru poločasu si šance vytvořili také Švédové. Ti se také dostali do vedení, když ve druhém poločase překonal nadvakrát de Geu Marcus Berg. V 60. minutě pak musel de Gea kvůli zranění střídat. Dlouho to vypadalo, že Švédsku už udrží cenné vítězství, ale nakonec mu to nevyšlo, až v nastaveném čase si Španělé vytvořili první pořádnou šanci ve druhém poločase, a tu hned využili. Po rohovém kopu se prosadil střídající Rodrigo. Pro Španěly zisk bodů znamená, že už mají jistý postup na EURO. Švédové si ještě musejí dávat pozor na Rumunsko, které na ně ztrácí dvě kola před koncem kvalifikace pouze bod.
90+5'
90+4'
Španělé jsou samozřejmě povzbuzení vyrovnáním a zase se tlačí dopředu.
90+3'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Sebastian Andersson.
90+2'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, Španělsko se prosazuje z rohového kopu a stav je 1:1! Míč se po rohovém kopu dostal k Ruízovi. Ten vrátil míč před branku, kde byl připravený RODRIGO. Stačilo mu jen nastavit nohu a míč skončil v síti. Asistence: Fabián Ruiz.
90+1'
Španělé přeci jen konečně stupňují svůj tlak. Budou zahrávat rohový kop.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Bernat z levé strany poslal rychlý míč před branku. Ten ale nikoho nenašel, takže je z toho jen odkop od branky.
90'
Za svou přehnanou reakci ale dostává žlutou kartu také Rodri.
89'
Marcus Berg dostává žlutou kartu za faul na Rodriho zezadu.
88'
Španělé získali míč a mohou se nadechnout k další akci. Času už jim moc nezbývá.
87'
Španělský tlak v posledních minutách není zrovna drtivý, už se zdá, že Švédsko favorita přeci jen obere o všechny tři body.
86'
Ze standardní situace Švédska nebylo vůbec nic, faulovaným byl naopak Ceballos.
85'
Lustig byl přidržen Ceballosem a vybojoval pro své mužstvo standardní situaci. Důležitá situace, protože Švédové mohou pošetřit čas a případně i definitivně rozhodnout.
84'
Španělé si zatím vůbec nevědí rady se zataženým švédským valem. Až na jednu výjimku si ve druhé půli nevypracovali žádnou šanci.
83'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Gustav Svensson.
82'
Ostrý centr Jesuse Navase z levé strany přímo žádného z jeho spoluhráčů nenašel, ale bude z toho nakonec ještě rohový kop.
81'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Daniel Carvajal, přichází Jesús Navas.
80'
Sudí Turpin ve středu pole nepřehlédl faul Fabiana Ruíze, který hned oceňuje žlutou kartu. Žlutou kartu dostává rovněž Olsson.
79'
Švédové budou z vlastní poloviny vhazovat a logicky už vůbec nepospíchají.
78'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Alexander Isak.
77'
Gerard Moreno se dostal do zakončení, ale švédskou branku minul.
76'
Faulů znovu přibývá. Toho dalšího se dopustil Berg, takže hrát budou moci pro změnu Španělé.
75'
Tlak Španělů teď na chvíli pomine, neboť se faulu dopustil Ceballos.
74'
Olsen předvedl fantastický zákrok, když vyrazil nohou střelu z blízka.
73'
Před brankou Švédska bylo zase hodně rušno po centru z pravé strany.
72'
Larsson fauloval Bernata, takže k míči se dostane španělská reprezentace.
70'
Do konce zápasu zbývá ještě dvacet minut a čeká nás ještě hodně napínavý závěr. Španělé budou chtít vyrovnat, aby si zajistili postup na EURO.
69'
Dani Ceballos fauloval v hlavičkovém souboji Kristoffear Olssona a po zásluze vidí žlutou kartu.
68'
Albin Ekdal měl natržený dres, tak ho musel u své lavičky rychle vyměnit.
67'
Švédsko se i s trochou štěstí ubránilo standardní situaci soupeře. První centr odvrace Andreas Granqvist, na druhý pokus už se k hlavičce dostal Gerard Moreno a jen těsně minul.
66'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Rodrigo.
66'
Sebastian Larsson zezadu jasně fauloval Bernata a může být rád, že stále ještě nedostal žlutou kartu, protože už měl faulů na svědomí víc.
65'
Pierre Bengtsson nadvakrát skluzem obral Španěly o míč, ale ti budou vhazovat a jejích tlak tak může pokračovat.
64'
Švédové po dlouhé době drželo delší dobu míč, ale nic z toho nakonec nebylo, jen nepřesná přihrávka a lehký míč pro Kepu.
63'
Z pravé strany přiletěl do švédského vápna hodně zajímavý centr. Hlavičkoval Mikel Oyarzabal, ale netrefil branku.
62'
Španělsko rozehrálo rohový kop na krátko, ale nebyla to šťastná volba, hosté si žádnou šanci nevytvořili.
62'
Mikel Oyarzabal si dobře zabíhal za obranu a i když se mu nepovedlo zakončit, je z toho aspoň rohový kop.
61'
Snad už bude teď hra plynulejší než v posledních pár minutách. Aktivnější jsou nyní logicky hosté.
60'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází David de Gea, přichází Kepa Arrizabalaga.
60'
David de Gea má nějaký zdravotní problém a bude muset střídat.
59'
V posledních minutách se hra hodně kouskuje vinou faulů, dalšího se právě teď dopustil Marcus Berg a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
58'
Rohový kop Španělska byl zakončen hlavičkou Rodriho, ale Olsen byl obře postavený a neměl problém zasáhnout.
57'
Rozhodčí Turpin znovu pískl do píšťalky, všiml si jasného faulu Sebastiana Larssona ve středu pole.
56'
Španělský rohový kop ale tentokrát nebyl vůbec nebezpečný, jelikož rozhodčí ve vápně našel faul Morena.
55'
Daniel Carvajal původně sice centroval, ale nakonec z toho bylo ohrožení branky. Olsen vytáhl míč nad břevno.
54'
Larsson při snaze získat míč u postranní čáry fauloval a hrát tak bude hostující družina.
53'
Další švédská šance. Tentokrát pálil po zemi pravačkou Emil Forsberg, David de Gea ho dokázal vychytat.
52'
Ke střele se dostal Gerard Moreno, ale branku minul.
51'
To je poměrně překvapivý vývoj utkání, Švédové se díky tomu výrazně přibližují k postupu na EURO.
50'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Domácí tým se hned z první šance ve druhém poločase dostává do vedení! Z levé strany odcentroval Yuaison. De Gea skvěle vychytal hlavičku MARCUSE BERGA i dorážku Forsberga, ale na další Bergovo zakončení z blízka už stačit nemohl. Bez asistence.
49'
V ofsajdu se ocitl Juan Bernat, takže Švédové budou moci v klidu rozehrávat.
48'
Carvajal i Ceballos měli možnost z pravé strany odcentrovat, ale prostoru nevyužili a raději pokračují v kombinaci.
47'
Španělé se opět pokoušejí hned od začátku poločasu diktovat tempo hry a nepouštějí Švédy k míči.
46'
Druhý poločas začal, ani jedno z mužstev o přestávce neudělalo žádnou změnu v základní jedenáctce.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas je u konce, Švédsko zatím hraje doma se Španělskem bez branek. Ačkoliv branka zatím nepadla, hraje se docela zajímavý fotbal, kterému nechyběly šance. Do utkání lépe vstoupili hosté, už ve třetí, osmé a jedenácté minutě Olsena prověřili, Fabián Ruiz, Thiago a Rodri. Švédové svou hru zlepšili až postupně a také de Gea musel zasahovat, když na něj nebezpečně hlavou pálil Qzuaison.
45+1'
45+1'
V první půli se natavuje jedna minuta.
45'
De Gea v rozehrávce zatopil svým spoluhráčům, ale nakonec to Španělé zvládli a to největší nebezpečí plynoucí ze švédského presinku uhasili.
44'
Ani tento rohový kop ale Švédsku nevyšel zcela podle představ a de Gea bude rozehrávat od své branky.
44'
Domácí hráči požadovali odpískání ruky po zásahu míče Martínezem, ale penalta se nepíská. Je to jen rohový kop.
43'
Ani z dalšího rohového kopu Švédové branku de Gey neohrozili a už se zase musejí bránit.
42'
Švédové zahráli rohový kop na přední tyč a hned dostávají k dispozici další.
41'
A došlo i na zakončení, které si vzal na starost Emil Forsberg. Jeho ránu ztečoval Iñigo Martínez na rohový kop.
40'
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu a dopředu se hrnou Švédové.
39'
Španělé se nakonec prokombinovali až do šance. Z pravé strany z vápna pálil Fabián Ruiz, jeho ránu ale srazili domácí na rohový kop.
38'
Španělé teď hodně pomalu rozehrávají, vůbec nikam nespěchají. A ani napadání Švédů není nikterak aktivní.
37'
Na půlící čáře se dopustil faulu záložník Bayernu Mnichov a Španělska Thiago Alcântara a k míči se tak dostanou domácí.
36'
Fabián Ruiz se dostal za vápnem k míči a zkusil své střelecké štěstí, ale branku přestřelil.
35'
Daniel Carvajal je dosti otřesený, ale bude schopen zřejmě pokračovat ve hře.
34'
Carvajal zůstává ležet na zemi, poté co ho trefila razantní střela Ekdala. Bude muset být ošetřen.
33'
Švédové se dostlali do velmi dobré šance! Lustig našel centrem zprava hlavu Robina Quaisona. Ten hlavičkoval skvěle, ale de Gea předvedl parádní zákrok.
32'
Švédové nyní do své rozehrávky zapojují i brankáře Olsena. Ten pokračuje v kombinaci na krátko.
31'
Nakonec z toho není vůbec nic. Z levé strany chtěl míč před branku poslat Bernat, ale nepovedlo se mu to a navíc z toho není ani rohový kop.
30'
Tentokrát Španělé střed hřiště úspěšně překonali a donutili Švédy zatáhnout se před vápno. Uvidíme, jestli z toho něco bude.
29'
Švédové vysunuli svůj presink o několik metrů výš a rozhodně s tím slaví úspěch. Španělé rázem mají s rozehrávkou docela problémy.
28'
David de Gea rozehrával docela riskantně, ale kmenovému hráči Manchesteru United to vyšlo, Španělé pokračují v kombinaci.
27'
Švédové najednou ožili. Hned po rozehrávce Španělska se k míči dostal Robin Quaison, pálil ale nepřesně.
27'
Forsberg centroval z levé strany, ale Španělé míč odvrátili. Pak ještě pálil z velké dálky Mikael Lustig, ale to už si David de Gea pohlídal.
26'
Švédové teď dobře napadali španělskou rozehrávku a dostali se těsně před vápnem k míči. Ale Robin Quaison prováhal ideální okamžik na střelu.
25'
Ve vápně Španělska vyskočil nejvýš Mikel Oyarzabal a hlavou odvrátil centr Švédska do bezpečí.
24'
Až nyní docela nadějně po pravém křídle zaútočil Kristoffer Olsson a vybojoval první rohový kop pro Švédy.
23'
Švédové opravdu zatím nejsou směrem dopředu vůbec nebezpeční, střed pole patří jasně Španělům. Domácím zatím nevychází ani brejky.
22'
Španělé znovu obléhají branku Švédska. Carvajal tentokrát zprava do vápna poslal přízemní míč, ale s tímto neuspěl.
21'
Rohový kop se následně Španělům nepovedl ideálně.
20'
Krajní obránce Španělska Carvajal odcentroval z pravé strany a našel hlavu Gerarda Morena. Toho parádně vychytal Olsen.
19'
Švédové se opět sympaticky hrnuli dopředu, ale Španělé jsou zatím v obraně pozorní a David de Gea zatím může zůstávat v klidu.
18'
Tato standardka ale Švédův vůbec nevyšla tak, jak by si představovali.
17'
Španělé budou moci ohrozit branku Švédska po faulu Kristoffera Olssona. Je to standardní situace z levé strany a je jako dělaná na centr.
16'
Švédové se zatím nedostávají na dostřel branky Španělska. Tentokrát měli autové vhazování na útočné polovině, ale zase rychle o míč přišli.
15'
Autorem dalšího nedovoleného zákroku je Raúl Albiol, v hlavičkovém souboji sundal Berga.
14'
Jenomže Španělé umí také chybovat, což potvrdil i Thiago, který musel faulovat, aby zastavil švédskou akci.
13'
Ve středu pole mají logicky převahu Španělé, kteří to znovu potvrdili, když vybojovali míč.
12'
A Švédové si poradili i s dalším rohovým kopem Španělska.
11'
Po rohovém kopu se ve vápně dostal Rodri a velmi nebezpečně zakončoval. Olsen ale předvedl parádní zákrok a míč vyrazil.
10'
Moreno centroval z pravé strany, ale trefil jen hlavu prvního bránícího Švéda. Další španělský pokus byl sražen na rohový kop.
9'
Juan Bernat se dostal trochu pod tlak, tak raději volil přihrávku zpátky a Španělé budou rozehrávat znovu od obránců.
8'
Švédský trenér Jan Andersson dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
8'
Španělé byli v první obrovské šanci. THiago se i se štěstím dostal s míčem za obranu a měl už před sebou jen Olsena. Toho už pomocí kličky obešel, ale pak si míč posunul omylem do zámezí.
7'
Skvělou práci v obraně ale odvedl Pierre Bengtsson a zařídil, že Švédové budou rozehrávat od branky.
6'
Španělsko se znovu usadilo na polovině soupeře a snaží se ho rozhodit typickými rychlými přihrávkami.
5'
Na trávníku skončil Marcus Berg po zákroku Thiaga a hrát tak budou Švédové.
4'
S rohovým kopem zahraným na první tyč si švédská reprezentace poradila.
3'
THiago poslal dobrý míč do vápna a nakonec ta akce končí tvrdou střelou Fabiána Ruize. Robin Olsen si připsal dobrý zákrok.
2'
Španělé se snaží hned od začátku zápasu diktovat tempo hry. Ale nyní se do jejich kombinace vloudila nepřesnost, míč skončil v zámezí.
1'
Zápas začíná faulem, kterého se dopustil švédský záložník Sebastian Larsson.
1'
Švédsko nastoupí ve svých tradičních žlutomodrých dresech, Španělsko volí pouze bílou.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku a za námi jsou už i hymny obou zemí.
Vzájemné zápasy

Není velkým překvapením, že ve vzájemných duelech jsou úspěšnější Španělé. Ti vyhráli tři poslední souboje, naposledy právě v této kvalifikaci, kdy vyhráli doma 3:0.
Španělsko

Španělé patří dlouhodobě mezi naprostou evropskou i světovou špičku, a to i přesto, že jejich zlatí generace už z velké části v reprezentaci skončila a poslední mistrovství světa v Rusku se Španělům vůbec nepovedlo. V kvalifikaci na EURO se ovšem Španělsku zatím daří a je na dobré cestě za postupem. Po sedmi kolech má na kontě devatenáct bodů za šest výher a jednu remízu. Porážka ještě Španělsko v kvalifikaci nepotkala. Španělé mají náskok pěti bodů na druhé Švédsko a šesti bodů na třetí Rumuny. Postup na EURO tak mají na 99% jistý. Španělsko naposledy jen remizovalo v Norsku 1:1, předtím vyhrálo sedm utkání v řadě. Na hřištích soupeřů Španělé odehráli od mistrovství světa sedm zápasů s bilancí pěti výher, jedné remízy a jedné porážky, a to v Chorvatsku v Lize národů.
Švédsko

Švédsko se v posledních letech posunulo mezi širší evropskou špičku, dokázalo se vypořádat k s koncem Zlatana Ibrahimoviče v reprezentaci. Švédové jednoznačně v kvalifikační skupině F patřili mezi favority na postup, a to také zatím potvrzují. Po sedmi zápasech mají na kontě čtrnáct bodů a nachází se na postupovém druhém místě tabulky se ztrátou pěti bodů na Španěly. Za sebou mají ovšem jen o bod nebezpečné Rumuny. Švédové si v kvalifikaci zatím připsali jen jednu porážku, a to 0:3 ve Španělsku. Od té doby tři zápasy neprohráli, naposledy vyhráli povinně na Maltě 4:0. Doma Švédsko naposledy prohrálo v přípravném duelu s Finskem v lednu 0:1, od té doby čtyřikrát po sobě neprohráli.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského mezinárodního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi tým Švédska a Španělska. Zápas se odehraje ve Friends Areně v Stockolmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.