Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Albánie - 11. října 2019   20:45

Turecko
Turecko
90' Tosun
1:0
(0:0)
Albánie
Albánie
Turecko
Günok – Celik, K. Ayhan (46. Söyüncü), Demiral, Meraş – Tufan (80. Yazıcı), Tekdemir, Belözoğlu (C) (66. Kahveci) – Çalhanoğlu, B. Yılmaz, Tosun.
Haţegan – Șovre, Gheorghe (všichni ROU)
Fenerbahçe Ülker Stadium, Istanbul
Albánie
Strakoša – Djimsiti, Dermaku, Ismajli, Veseli – Bare, Gjasula, Lenjani (57. Roši) – Cikalleši (84. Balaj), Memušaj (C) (72. Abraši), Manaj.
Beriša, Selmani – Ramadani, Memolla, Selahi, Mihaj, Traši, Qose, Balaj, Seferi, Roši, Abraši.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 5.
Je dobojováno! Po nezáživné a hodně bojovné první půli šla úroveň zápasu rapidně nahoru. Turecko začalo dělat hostující obraně velké problémy a díky pozdní trefě Cenka Tosuna se udrželo na čele kvalifikační skupiny H, kde má společně s Francií šestibodový náskok na třetí Island. Albánie podala bojovný výkon, po změně stran však nevyřešila ideálně několik brejkových situací a v samotném závěru přišla o veškerou naději na postup.
90+4'
90+4'
V samotném závěru ještě jeden rohový kop pro Turky. Yazıcıho rozehrávka na krátko způsobila okamžitou ztrátu míče a ještě jednu rozehrávku od Tomase Strakoši.
90+3'
Bekim Balaj se ocitl nalevo od velkého vápna, ve kterém neměl žádnou podporu od spoluhráčů, a tak přízemní centr skončil v moci domácího gólmana.
90+2'
Mezitím se již rozběhlo čtyřminutové nastavení, které ve skutečnosti bude ještě o několik desítek vteřin delší.
90'
Turecko právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na stadionu v Istanbulu, Turecko v devadesáté minutě podle všeho potvrzuje postup na evropský šampionát! U pravé lajny stojící İrfan Can Kahveci z prvního doteku posunul míč před vápno, kde byl Ismajli sám na dva útočníky. Strakoša se s ním ve velké vřavě nedomluvil a balón díky tomu skončil u CENKA TOSUNA, jenž hlavou zakončil do prázdné brány.
89'
Technická střela Demirala se mezi tři tyče albánské branky nevešla. Tomas Strakoša okamžitě rozehrál, což značí, že se hosté nechtějí smířit pouze s remízou.
88'
Další rychlá akce Albánců, které znovu chybělo jen lepší zakončení. Proti Manajově střele zpoza vápna si Günok připsal relativně jednoduchý zákrok.
87'
Velice nenápadně se k zakončení ze sedmnácti metrů dostal Manaj, který tlačil míč ze svého pohledu k pravé tyči, ale vyběhnutý Günok jeho úmysl dobře vystihl.
86'
Už pátá žlutá karta na hostující straně. Hlavní sudí se vrátil k jednomu z předchozích zákroků Djimsitiho, který malinko zbrzdil zmíněný turecký protiútok.
86'
Manaj trochu zahnal Abrašiho, který si nalevo pomohl s Rošim. Po jeho nahrávce ztratil míč Gjasula a Yilmaz vyrazil do rychlého brejku. Zprava posílal prudkou nahrávku na Yazıcıho a ten zblízka přestřelil.
85'
Ismajli srazil balón na teprve druhý turecký roh. Ten zleva rozehrál Yusuf Yazıcı, jenže centrem na bližší tyč nic kloudného nevymyslel.
84'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Bekim Balaj.
83'
Ve zbývajících deseti minutách si na své obranné zákroky bude muset dávat pozor také Amir Abraši, který byl žlutě napomenut za faul na Mahmuta Tekdemira.
82'
Rey Manaj se zničehonic dostal do úniku, ale fantastický návrat jednoho z Turků mu ještě před šestnáctkou zabránil jakkoliv vystřelit.
81'
Manajem faulovaný Tekdemir získal pro Turky standardní situaci z poměrně velké dálky. Celá situace vyvrcholila centrem zleva a hlavičkou Yilmaze, jež proletěla nad břevnem.
80'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Yusuf Yazıcı.
79'
Berat Djimsiti ve spolupráci s Ismajlim pomohl vyřešit menší zmatek v obranné linii Albánců, kteří s trochou štěstí nepustili Tosuna do samostatného úniku.
77'
Manaj nahrál do vápna Cikallešimu, který v obležení obránců přihrával naslepo za sebe, ovšem míč poslal jen k tureckým reprezentantům.
76'
Odise Roši zaútočil po levé straně, odkud centroval před Günokovu bránu. U malého vápna operoval Manaj, jenže ten se po finální přihrávce vůbec netrefil do míče.
75'
Od začátku druhé půle hrající Çağlar Söyüncü si v souboji s vyčerpaným Cikallešim pomohl faulem. Hosté dostanou k dispozici jednu z mála standardních situací.
74'
Zeki Celik byl na pravé straně odzbrojen jen částečně. Sám mohl rychle provést autové vhazování a Albánci zůstávají pod velkým tlakem.
73'
Domácí nepolevují ve velké aktivitě a dělají všechno proto, aby se ve zbývající dvacetiminutovce dočkali tolik vytouženého prvního gólu. Přesto si zatím nevytvořili prakticky žádné gólové šance.
72'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ledian Memušaj, přichází Amir Abraši.
72'
Frederic Veseli parádním pasem za obranu hledal Cikallešiho, který zkoušel trefit míč rovnou z voleje. Na branku ho ale nenasměroval a Günok zasahovat nemusel.
71'
Zeki Celik se hezky uvolnil přes dva hráče, ale přihrávkou napříč malým vápnem nenašel na zadní tyči nikoho v červeném, protože se tam zrovna nikdo takový nenacházel.
70'
Oblouček Cenka Tosuna skončil v dlaních Strakoši, který dával pozor poblíž své pravé tyče. Jeho spoluhráči však balón opět rychle odevzdali.
69'
Na další akci Turků si budeme muset počkat. Tufan se nedostal k míči přes poctivě se vracejícího Cikallešiho a za svůj faul dokonce uviděl žlutou kartu.
69'
Burak Yılmaz převzal míč od Celika a přihrávkou podél hranice velkého vápna vybídl ke střele Çalhanoğlua, jehož pokus proletěl kousek vedle Strakošovy levé tyče.
68'
Gjasula zahrál rukou, načež domácí bleskově rozehráli, ovšem Yilmazova přihrávka vysunutého Hakana Çalhanoğlua neobjevila.
67'
Manaj si na pravém křídle poradil proti hráčské přesile, přes kterou odcentroval do vápna, nicméně v tom neměl k dispozici ani jednoho spoluhráče.
66'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Emre Belözoğlu, přichází İrfan Can Kahveci.
66'
Mert Günok včas vyběhl proti Cikallešimu, který navíc startoval za nákopem z odhaleného ofsajdu. Dopředu se pomalu posouvají turečtí fotbalisté.
65'
Díky faulu Tufana na Manaje rozehrál Memušaj standardní situaci. Z té vznikl rychlý brejk Turků tři na tři, jenže i ten se obešel bez jakéhokoliv zakončení.
64'
Burak Yilmaz byl úplně volný na pravém okraji velkého vápna. Před brankou ale neměl jediného spoluhráče a vyslaný hybrid mezi střelou a přihrávkou skončil v autu.
63'
Případná remíza by pro Turky neznamenala žádný velký problém. Třetí Island totiž v soutěžně hraném utkání s Francií prohrává a v live tabulce ztrácí na druhé místo čtyři body.
62'
Ozan Tufan dostal šanci vystřelit z dálky, o což se také pokusil, ale míč proletěl hodně vysoko nad albánskou brankou.
61'
Čerstvý Roši si došel pro faul v podání Zekiho Celika, jehož dnešní výkon rozhodně nepatří mezi ty nejvydařenější.
60'
Držení míče: 60% – 40%.
58'
Burak Yılmaz šel ve vápně do souboje s Veselim, během kterého to měl k balónu o něco dál. Po odpískání útočném faulu rozehraje Strakoša.
57'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ermir Lenjani, přichází Odise Roši.
56'
Meraşův centr z levého křídla se zastavil jen o hlavu jednoho z Albánců. Hosté ale pokazili přechodovou fázi a musí nadále bránit.
55'
Emre Belözoğlu levačkou kroutil balón na zadní tyč. Centr ale byl pro sbíhajícího Söyüncüa o něco delší a je z toho pouze odkop od branky Tomase Strakoši.
54'
Ozan Tufan si dobře kryl balón před Manajem, který jej zastavil jen díky jasnému faulu zezadu. Turecko bude zahrávat standardku z pravé strany.
53'
Sokol Cikalleši si navedl míč na pravou nohou a z poměrně velké vzdálenosti hodně přestřelil tureckou branku stráženou Mertem Günokem.
52'
Jednu z mnoha drobných chybek Zekiho Celika napravoval vracející se Demiral. Albánie může zahrozit z autového vhazování z levé strany.
51'
Začátek druhé půle se nedá srovnávat se samotným úvodem zápasu. Hráči Turecka přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a teď pořádně zatápí hostující obraně.
50'
Belözoğlu přihrál před rozběhnutého Ozana Tufana, který měl dostatek času na střelu z jednadvaceti metrů, ale tu ke smůle domácího týmu nasměroval jen na prostředek Strakošovy brány.
49'
Trable Albánců pokračovaly faulem Lenjaniho v křídelním prostoru, ovšem prudký centr Çalhanoğlua tentokrát nenadělal v hostující obraně žádnou paseku.
48'
Hakan Çalhanoğlu nakopával míč k vzdálenější tyči, u které vyplaval úplně volný Demira. Ve skvělé pozici však pořádně nezakončil a jenom sklepl balón ke Strakošovi.
47'
Ismajli pokazil snadnou přihrávku, rodící se turecký brejk zkusil sám zastavit, nicméně si pomohl faulem na Buraka Yilmaze.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kaan Ayhan, přichází Çağlar Söyüncü.
46'
Je za námi první poločas, jehož úvod se nesl ve velice nervózním duchu. Rozhodčí Haţegan tasil jednu kartu za druhou, ale nakonec se mu povedlo oba rozdivočelé tábory trochu uklidnit. Postupem času tak došlo i fotbal samotný, Turkům se nedařilo útočení do zformované obrany a v nastaveném čase naopak nebyli daleko od inkasované branky, když přímý kop Manaje vytěsnil až brankář Günok.
45+5'
45+5'
Ještě před odchodem do šaten dostal Memušaj šanci rozehrát rohový kop, avšak domácí obrana si s jeho centrem věděla rady.
45+4'
Přímý kop z osy hřiště obstaral Rey Manaj. Střela z třiceti metrů byla ve zdi tečovaná a Günok musel rychle skákat k levé tyči, aby balón vyrazil.
45+3'
Právě Mahmut Tekdemir aktuálně podstupuje nutné ošetření přímo na hrací ploše. Předcházel tomu faul Belözoğlua na Manaje, takže se bude konat ještě jedna standardní situace.
45+2'
Turecká obrana malinko propadla u postranní čáry. Žádné fatální následky to ale nemělo, Manajova střela z velké dálky narazila do clonícího Tekdemira.
45+1'
Emre Belözoğlu rozdal míč na poměrně odkrytou pravou stranu, jenže Zeki Celik už poněkolikáté za sebou nedokázal smysluplně odcentrovat.
45'
Často přerušovaný první poločas je prodloužen o čtyři minuty.
44'
Zatímco na trávníku zůstal po zákroku Ayhana ležet Cikalleši, tak měl Tomas Strakoša drobnou práci proti střele Buraka Yilmaze zpoza pokutového území. Opět se ale nejednalo o nic nebezpečného.
43'
Jeden z albánských obránců se úplně nedomluvil se Strakošou, před kterým zbytečně odhlavičkoval vesměs neškodný centr Tufana. Pro hosty přesto všechno dobře dopadlo.
42'
Tufan nevyslyšel Celikovu prosbu o rychlou narážečku a opět vracel míč směrem k brance Merta Günoka. S takovou Turci na vedoucí gól dosáhnou jen těžko.
41'
Cenk Tosun ještě stihl míč na hrací ploše a získal pro Meraşe aut z prostoru vedle pokutového území. Albánci však vytlačili domácí hráče zpět do středu hřiště.
40'
Zeki Celik zprava odcentroval jen do náruče albánského gólmana. Hostující protiakce pro změnu skončila několikátým faulem Çikalleshiho na Tekdemira.
39'
Emre Belözoğlu se po kolizi s protihráčem opět skácel na trávník. Sám se ale zvedl a minimálně do konce první půle by měl na hřišti vydržet.
38'
Mahmut Tekdemir byl přistrčený Çikalleshim, který dostal od rumunského arbitra pouze slovní kázání. Zprvu velké emoce se na obou stranách trochu uklidnily.
37'
Také Turci se po svižné přechodové fázi dočkali první střely na branku. Ta z nohy Çalhanoğlua ale byla pouze propagační a Strakoša si vystačil se zcela rutinním zákrokem.
36'
K velké nelibosti horkokrevného publika se standardní situace zrealizovaná Memušajem opakovala. Hosté to sehráli o něco lépe, ovšem hlavička Manaje se stala snadnou kořistí pro Günoka.
35'
O rozehrání se postaral sám faulovaný Memušaj, nicméně centr z levého kraje hřiště vletěl pouze do připravených rukavic brankáře Günoka.
34'
Ledian Memušaj byl na levé straně zdvojený. Ozan Tufan jej zezadu postrčil a zavinil tím standardní situaci ve prospěch Albánie.
33'
Burak Yılmaz hodně přetáhl centr z levého křídla. Zpět do ohně dával míč Belözoğlu, ale Emre Tosun byl i v tomto případě ustrážen.
32'
Hosté se zatáhli do hlubokého bloku a zatím bez větších problémů odolávají narůstající územní převaze tureckého týmu.
31'
Nejlepší albánský střelec Sokol Cikalleši si nepohlídal své postavení a po převzení nahrávky z půlící čáry mu byl správně odmáván ofsajd.
30'
Držení míče: 57% – 43%.
29'
Domácí se po sérii krátkých přihrávek prezentovali jen nepřesným pasem na hrot, kam letěl i následný nákop, ale stopeři Albánie byli opět připravení.
28'
Turci si poradili, nicméně po přenesení hry doleva na Meraşe se znovu dobrovolně vrátili, což zaplněné ochozy neviděly moc rády.
27'
Hodně složitě se oba týmy prokousávají na útočnou třetinu hřiště. Hráči Albánie se o to pokusí po autovém vhazování Veseliho.
26'
Žlutá karta s pořadovým číslem pět. Za nedovolené bránění u půlící čáry byl potrestán turecký stoper Kaan Ayhan.
26'
Ismajliho ukvapený nákop přeletěl na půlce stojícího Manaje a balón se tak vrátil na kopačky tureckých obránců.
25'
Domácí se při rozehrávce znovu příliš neženou do útočné fáze. V pětadvacáté minutě tak stále čekáme alespoň na první náznak šance.
24'
Mert Günok rychle přečetl nákop z poloviny hřiště a po vyběhnutí z branky sebral míč před dobíhajícím útočníkem Reyem Manajem.
23'
Turci vsadili na postupný útok a hosté se mezitím stačili v jedenácti lidech stáhnout na obrannou polovinu, kde se posléze dostal do ofsajdu Burak Yilmaz.
22'
Gjasula ztratil míč, se kterým rychle otočil hru Yilmaz, ovšem nepřesný pas na Çalhanoğlua se stal kořistí brankáře Tomase Strakoši.
21'
Keidi Bare se snažil dojít pro penaltu, nicméně po ochotném pádu hvizd signalizující pokutový kop nezazněl.
19'
Domácí kapitán Emre Belözoğlu se bez cizího zavinění zranil a po ulehnutí na trávník se začal držet za žebra. Turci musí doufat, že se nebude jednat o žádný větší problém.
18'
Nedovolených zákroků už bylo k vidění opravdu dost. Tím posledním se provinil Celik, který při útoku fauloval Ermira Lenjaniho.
17'
Hakan Çalhanoğlu se zatím do hry moc nezapojil. V tomto okamžiku se dostal do hledáčku kamer jen díky faulu na Memušaje.
16'
Turci si poradili po Celikově vhazování z vlastní poloviny a přes napadající soupeře se v hojném počtu přesunuli do ofenzivy.
15'
Ze standardní situace z hloubi pole nic nebezpečného nevzniklo, protože Burak Yilmaz v pokutovém území nedovoleně svalil k zemi Veseliho.
14'
A znovu se přerušuje. Hned po odkopu domácího gólmana byl pískán faul žlutě napomenutému Dermakuovi, který potáhl k zemi Buraka Yilmaze.
13'
Manaj si nedokázal zpracovat dlouhý nákop z poloviny hřiště. Úspěšně si poté nevedl ani Memušaj, po jehož snaze se bude rozehrávat od branky Merta Günoka.
12'
Už třetí žlutá karta pro Albánce! Ledian Memušaj si neodpustil nějaké poznámky k rozhodčím, kteří předtím neodpískali zákrok na vyzutého Berata Djimsitiho.
11'
Zeki Celik vhazoval a o pár vteřin později sám fauloval, což odnesl Memushaje. Hra zůstává zaseklá v klidném středu hřiště.
10'
Djimsiti dohrál Tosuna, kterého trefil dlouho po odehrání míče. Rumunští sudí mají před sebou opravdu těžkou šichtu.
9'
Ozan Tufan si na pravém kraji velkého vápna pomohl útočným faulem na Djimsitiho. Albánci si určitě oddechli, že tento hvizd zazněl, jinak by se ocitli ve velkých problémech.
8'
Sokol Cikalleši fauloval Demirala bezprostředně po hostujícím vhazování, dopředu tak mohou vyrazit turečtí fotbalisté.
7'
Rumunský sudí skutečně potrestal žlutou kartou Bareho a Demirale, kteří byli v prostoru mezi střídačkami u zrodu celé šarvátky.
6'
Vypadá to, že nás čeká pořádná divočina. Hned v úvodu zápasu se na hřišti strhla hromadná potyčka, která zřejmě bude mít karetní následky.
5'
Nařízenou standardní situaci zrealizoval Hakan Çalhanoğlu, ovšem jeho centr se ukázal být jako zcela neškodný.
4'
Už ve čtvrté minutě tu máme první žlutou kartu. Zatímco ostrý zákrok na Memušaje prošel, tak souboj mezi Dermakuem a Yilmazem byl posouzen jako nedovolený.
3'
Cenk Tosun předvedl povedenou individuální akcii, při které se zprava dostal až do vápna, ale ve finále minul vzdálenější tyč Strakošovy brány.
2'
Klaus Gjasula došlápl na nárt Tufana, který zůstal chvíli ležet na hrací ploše. Faul se ale nepískal a domácí vhazují z vlastní poloviny.
1'
o úvodní výkop zápasu se postarali hráči Turecka, kteří nastupují v červených, zatímco Albánci v kompletně bílých dresech.
1'

Turecko: Günok – Celik, K. Ayhan, Demiral, Meraş – Tufan, Tekdemir, Belözoğlu (C) – Çalhanoğlu, B. Yılmaz, Tosun.
Náhradníci: Bolat, Çakır – Söyüncü, Yokuşlu, Bayram, Yazıcı, Kabak, Ünal, Karaman, Sangaré, Türüç, Kahveci.

Albánie: Strakoša – Djimsiti, Dermaku, Ismajli, Veseli – Bare, Gjasula, Lenjani – Cikalleši, Memušaj (C), Manaj.
Náhradníci: Beriša, Selmani – Abraši, Ramadani, Roši, Memolla, Selahi, Mihaj, Traši, Qose, Balaj, Seferi.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (všichni ROU).
1. kvalifikační zápas

22.3.2019
Albánie – Turecko 0:2
Branky:
21. B. Yılmaz 55. H. Çalhanoğlu.
Albánie

V Albánii už asi příliš nepočítají, že by se tato zem podruhé v řadě dostala na EURO. Po šesti zápasech mají svěřenci italského trenéra Edoarda Rejy na kontě tři výhry a tři porážky, což jim sice stačí v kvalifikační skupině H na čtvrté místo, jenže z něj ztrácí na oba týmy okupující postupové příčky už šest bodů. Albánci pravidelně střídají výhry s porážkami. Během předchozího srazu prohráli ve Francii 1:4, ale pak si spravili chuť domácí výhrou 4:2 nad Islandem. Celkové skóre Albánie je 10:9, nejlepším střelcem je s třemi přesnými zásahy Sokol Cikalleši, jenž působí v tureckém klubu Akhisar Belediyespor.
Turecko

Domácí zatím předvádí velice dobré výkony a mají dobře nakročeno k tomu, aby se pošesté z posledních sedmi případů dostali na závěrečný šampionát. Turci v úvodu kvalifikace přehráli Albánce i Moldavany a pak si trochu nečekaně vyšlápli i na úřadující mistry světa z Francie. O pár dní později to však znegovali prohrou na Islandu, po které zase nezaváhali proti Andoře a Moldavsku. S patnácti body je Turecko na čele skupiny H, nicméně od nepostupového třetího místa jej stále dělí jen tři body. Nejlepším střelcem je se čtyřmi zásahy Cenk Tosun, který se na klubové scéně po přestupu do Evertonu zatím trápí.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se v rámci skupiny H můžeme těšit na měření sil mezi výběry Turecka a Albánie!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.