Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Ukrajina - 26. března 2023   18:00

Anglie
Anglie
37' Kane (Saka) • 40' Saka (Henderson)
2:0
(2:0)
Ukrajina
Ukrajina
Anglie
Pickford – K. Walker, Stones, Maguire, Chilwell – Bellingham (85. Gallagher), Henderson, Rice – Saka, Kane (C) (81. Toney), Maddison (85. Grealish).
Forster, Ramsdale – Dier, Guéhi, Phillips, Trippier.
Gözübüyük – Zeinstra, Balder (NED)
Wembley Stadium, Londýn
83947 diváků
Ukrajina
Trubin – Karavajev (61. Bujalskij), Svatok, Matvijenko, Mykolenko (61. Sobol) – Sudakov, Stěpaněnko (90. Konopljanka), Zinčenko (C) – Malinovskyj, Jaremčuk (74. Dovbyk), Mudryk (61. Cygankov).
Lunin, Ševčenko – Bondarenko, Mirošničenko, Pichaljonok, Sarapij, Sydorčuk.

V druhé půli už branka nepadla, přestože k ní měli Angličané zejména v závěru velmi blízko. Utkání tedy končí výsledkem 2:0 pro Anglii. Do kolonky střelců se zapsali Harry Kane a Bukayo Saka. Nutno říci, že Ukrajina neměla proti Albionu ze hry téměř nic. Domácí jim nedovolili ani vystřelit na bránu. S tímto konstatováním se loučím a budu se těšit u dalších fotbalových online přenosů.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:12.
90+4'
90+3'
Počínání Jordana Hendersona bylo vyhodnoceno jako nedovolené a hlavní rozhodčí Gozobuyuk píská faul.
90+2'
Jack Grealish nic nevymýšlel a zpoza vápna se do toho pořádně opřel. Anatolij Trubin si jeho střelu do pravého dolního rohu našel a vytáhl pěkný zákrok.
90+1'
A zase ten Maguire! Harry Maguire opět zakončoval po rohovém kopu a tentokrát umístil svou hlavičku mnohem lépe než v předchozí situaci. Jen o kousek přestřelil.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Střídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Jevhen Konopljanka.
90'
Centr do vápna od Walkera byl odvrácen na roh.
88'
Na centr z rohového kopu si naskočil Harry Maguire a zcela nebráněný zakončil pouze do středu brány.
87'
Krátce po svém nástupu mohl Gallagher skórovat! Mladý záložník Albionu se mohl necelé dvě minuty po svém nástupu do hry zapsat na střeleckou listinu, ale po přistrčení od Chilwella uvnitř pokutového území trefil pouze brankáře hostí Trubina.
86'
I Anglie výrazně občerstvila svou sestavu a uvidíme, co to s její hrou udělá.
85'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Jack Grealish,
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Conor Gallagher.
84'
Po přenesení hry na levou stranu okamžitě centroval Chilwell do vápna hostí. Nejvýše se vyšplhal stoper Ukrajiny Bujalskij a odhlavičkoval míč.
83'
Sobol kombinoval s Cygankovem, ale druhý jmenovaný svého spoluhráče zahnal až na vlastní polovinu.
82'
Zápas se nám pomalu chýlí ke svému konci a vše nasvědčuje tomu, že si Angličané dojdou ke snadnému vítězství. Ukrajina je neškodná a její větší nápor se podle dosavadního průběhu nedá očekávat.
81'
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Ivan Toney.
80'
Výkon Ukrajiny dnes opravdu není dobrý. Vždyť tým z východní Evropy zatím nevystřelil ani jednou na bránu.
79'
Jude Bellingham nadvakrát míč na své útočníky nedopravil a rodil se protiútok hostí. Ten byl však po chvíli přerušen.
78'
Nakonec se jim to povedlo a okamžitě se nabízel v náběhu Cygankov, ale neobdržel přesnou přihrávku.
77'
Angličané očividně nikam nespěchají a vyměňují si hrací předmět na půli. Ani Ukrajinci neprojevují větší zájem je o balón připravit.
75'
Centr Malinovského z rohového kopu byl nepřesný a hraje Anglie.
74'
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Artěm Dovbyk.
74'
Na druhé straně se snažil odcentrovat na nabíhající spoluhráče Sobol, proti vystoupivšímu Walkerovi se mu to nepovedlo.
73'
Po průnikové přihrávce vyplaval ve vápně Jude Bellingham, které okamžitě posouval před bránu pas na Kanea. Zde výborně zasáhl Matvijenko a zachránil svůj tým.
72'
Bukayo Saka byl při příjmu přihrávky na hranici vápna zastaven a Angličané si žádají odpískání faulu. Rozhodčí Gozobuyuk zůstává v klidu.
70'
Angličané sehráli zajímavý signál, po kterém zakončoval Bukayo Saka a ten svou střelou na zadní tyč neuspěl.
69'
Žlutá karta pro tým Ukrajina (Ruslan Malinovskyj).
68'
Úmysl Harryho Maguira najít Chilwella úspěšný nebyl a centr přetáhl. Hrají hosté.
67'
Oleksandr Svatok fauloval Maddisona, což hlavnímu sudímu neuniklo a přerušuje svým hvizdem hru.
66'
James Maddison hledal do vápna si nabíhajícího Saku. Proti byl stoper Matvijenko, který zabránil nebezpečí.
64'
Ukrajinci začínají trochu zlobit a Anglie už nepůsobí tak dominantně jako doposavad.
63'
Harry Maguire nepředložil Walkerovi zrovna nejpřesnější nahrávku a zahnal svého spoluhráče do obtížné pozice. Obránce Manchesteru City si poradil.
62'
Hosté výrazně občerstvili svou sestavu hned třemi změnami a jsme jistě všichni zvědaví, co to s jejich hrou udělá.
61'
ze hřiště odchází Olexandr Karavajev, přichází Vitalij Bujalskij,
ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Viktor Cygankov,
ze hřiště odchází Vitalij Mykolenko, přichází Eduard Sobol.
60'
Kapitán Ukrajiny Zinčenko pěkně našel Mudryka. Útočníkovi Chelsea ale balón uskočil a nedokázal zakončit.
59'
S Harrym Kanem si hosté poradili a můžou vyrazit do útoku.
58'
Bukayo Saka po výměně přihrávek ihned přihrával do vápna Bellinghamovi. Mladý záložník Dortmundu ale míč vůbec netrefil.
57'
Malinovskij se pokoušel najít Jaremčuka, ale nepředložil mu přesný pas a hraje soupeř.
56'
Anglie je v druhé půli naprosto dominantní a Ukrajinu téměř nepustila k míči. Defenziva modrožlutých musí být neustále v pozoru, jelikož Albion hrozí téměř z každé pozice.
55'
Do Bellinghamova pasu na Chilwella pozorně zasáhl Svatok a odvrátil nebezpečí.
54'
Kdo ví, co nyní zamýšlel stoper hostí Matvijenko. Ten totiž naprosto lacině odevzdal míč soupeři zcela zbytečnou přihrávkou.
52'
Po dlouhé době se na delší dobu usadili na míči Ukrajinci. Vše ukončil až dobrou obrannou prací Jude Bellingham, kterého následně fauloval Stěpaněnko.
51'
James Maddison se pěkně uvolnil na hranici velkého vápna a zkusil své štěstí ranou na bránu Trubina. Mířil ale vedle a tak hraje Ukrajina.
50'
Po rychlém přechodu se Bellingham snažil vysunout za obranu Kanea. Útočníka svého týmu však nenašel a míč shrábl Trubin.
48'
Anglie kope v krátkém sledu již druhý rohový kop. Krátce po něm Saka vymyslel chytrý pas na Kanea, který však neprošel. U míče i nadále zůstávají domácí.
47'
Jude Bellingham nyní předvedl ve středu hřiště naprostou parádu. Proti přesile tří soupeřů si dokázal obratně poradit a jednoho z hráčů Ukrajiny dokonce vyškolil nepopulárními jeslemi.
46'
Výkop měla v druhé půli k dispozici Ukrajina a ihned se vydala do útoku. Zde se však útočný trojzubec hostí neprosadil a hraje soupeř.
46'
Střely na branku: 4 : 0
První půle je u konce. Ukrajina dokázala s Anglií dlouho držet krok, v závěru poločasu jí ale došel dech. Anglie se během tří minut dokázala dvakrát prosadit zásluhou Harryho Kanea a Bukaya Saky. Do druhé pětačtyřiceti minutovky tak jdeme za stavu 2:0 pro domácí.
45+4'
45+3'
Domácí tým má míč ve své moci a za hvizdu hlavního rozhodčího končí první poločas.
45+2'
Stěpaněnko neobratně fauloval protihráče a píská se faul.
45+1'
Ben Chilwell se snažil individuálně obejít přes dvojici hráčů soupeře. Jeho snažení však nemělo dlouhého trvání a o hrací předmět přišel.
45'
Nastaveny budou tři minuty.
44'
Po kombinaci ve středu hřiště přihrával Henderson na Kanea před bránu. Obránci Ukrajiny byli pozorní a odkopávají míč do zámezí.
43'
Mudryk se do toho nyní pořádně opřel a zkusil štěstí. Jeho střelecký pokus však skončil hodně vedle.
42'
Anatolij Trubin neměl s přízemní střelou Harryho Kanea sebemenší problém a ukryl ji do svých rukavic.
41'
Anglie jde do trháku! Krátce před koncem první půle se domácí tým prosazuje už podruhé a veškeré naděje soupeře na slibný výsledek jsou nyní čím dál nedosažitelnější.
40'
Anglie právě vstřelila branku!
Autorem branky je BUKAYO SAKA. A záhy přichází druhá branka Albionu! Bukayo Saka si po nádherné asistenci na branku Harryho Kanea připisuje gól. Anglický mladík to vzal na sebe a z hranice pokutového území nedal Trubinovi sebemenší šanci parádní střelou do levé šibenice. Asistence: Jordan Henderson.
37'
Autorem branky je HARRY KANE. Anglie jde do vedení! Kdo jiný se mohl prosadit, než samotný Harry Kane. Anglický snajpr přidává svůj padesátý pátý gól v barvách Albionu. Útočník Spurs si skvěle našel pěkný centr Saky na zadní tyč a chladnokrevně hlavou zakončil. Asistence: Bukayo Saka.
36'
Angličtí hráči několikrát pálili z hranici vápna. Ani pokus Maddisona, ani pokus Hendersona však neprošly.
35'
Ukrajinci záhy ale rychle přišli o míč a hraje Anglie.
34'
James Maddison je dnes opravdu hodně aktivní. Nyní se probojoval k hlavičce uvnitř vápna jen pomocí faulu, čehož si sudí Gozobuyuk všiml a píská faul.
33'
Mudryk unikající po levém křídle se dle rozhodnutí lajnového sudího nacházel v ofsajdu.
32'
Karavajev kombinoval s Jaremčukem, ale druhý jmenovaný se dostal do úzkých a Ukrajinci si pomohli kombinací s gólmanem Trubinem.
30'
Další dobrá možnost pro Harryho Kanea! James Maddison mu dnes již poněkolikáté předložil přihrávku jako na zlatém podnose a útočník Tottenhamu nyní po jeho centru přestřelil svatyni Trubina. Všemu však předcházel těsný ofsajd.
29'
Albion zatím kombinuje na půli a hledá ideální příležitost pro zahájení postupu kupředu.
28'
Ukrajina začala poměrně znatelně vysouvat svůj presing a anglickým obráncům nezbývá tolik času na rozehrávku. Aktivita hostí je mnohem vyšší.
26'
Po centru Maddisona se hrací předmět dokutálel až k anglickým stoperům, kteří si ho zatím mění jen mezi sebou a čekají na pohyb spoluhráčů.
25'
Harry Kane zůstal stát zcela nehlídaný uprostřed soupeřovy šestnáctky, kam mu narýsoval precizní pas Jordan Henderson. Anglický snajpr se dostal do obtížné pozice, ze které nedokázal zakončit.
24'
Saka pěknou kličkou dokázal obejít Mudryka, ale na Mykolenka už si nepřišel a Angličané po krátké době trvání přichází o balón.
22'
Ruslan Malinovskyj to při rychlém protiútoku vzal na sebe a zakončil. Trefil ale jen svého spoluhráče Mudryka a Pickford tak nemusel vůbec zasahovat.
21'
Jude Bellingham byl jedním ze soupeřů tvrdě dohrán v blízkosti brány Trubina a domácí tým bude zahrávat přímý kop.
20'
Samotný roh ještě ohrožení brány Trubina nenabídl, následně se však k hlavičce po centru Chilwella dostal Kane. Trubin zasahuje.
19'
Angličané z velmi nenápadné akce, kdy se z prostoru u rohového praporku snažil odcentrovat Henderson, vybojovali rohový kop.
17'
Anatolij Trubin si z předchozího souboje s Maddisonem odnesl nějaký šrám a žádá si ošetření. Po chvíli už je zpátky na nohou a pokračuje se ve hře.
16'
Bukayo Saka nejspíše zamýšlel poslat do vápna prudký centr, avšak svým počínáním ohrozil Trubina napřímo. O dorážku se ještě pokoušel Maddison, nýbrž neuspěl.
15'
Krásná přihrávka Malinovského našla rozběhnutého Jaremčuka a ten jen o kus minul bránu Pickforda. Následně se však ozval hvizd hlavního sudího hlásící ofsajd.
14'
Ruslan Malinovskyj vybojoval míč a Ukrajina se dnes vůbec poprvé usazuje v souvislejším držení míče.
12'
Centr na zadní tyč od Bena Chilwella Kanea nenašel a hrají hosté.
11'
Po centru Kyla Walkera vznikl na hranici vápna zmatek a míč létal z jedné strany na druhou. Nakonec ho získali Ukrajinci a Malinovskij už se chystal uprchnout. Výborně však zakročil právě Walker a podržel svůj tým.
9'
Harry Kane byl ve snaze doběhnout míč jemně postrčen. Hlavní rozhodčí Gozobyuk ale zákrok stopera hostů Svatoka posoudil jako v rámci pravidel.
8'
James Maddison nyní trochu prováhal ideální moment průnikové přihrávky a zbytečně se zahnal do nevýhodné pozice.
7'
Dlouhý centr od stoperů Bukayo Saka na hrací ploše nezachytil a hosté mají k dispozici autové vhazování.
6'
Angličané si dávají s rozehrávkou na čas a nikam nespěchají. Ukrajinci jsou nyní zataženi hluboko na své polovině.
5'
James Maddison si všiml dobře naběhnutého Kanea a adresoval mu přihrávku. Anglický kapitán se však nacházel v ofsajdovém postavení.
4'
Sudakov se snažil vysunout pasem za obranu Mudryka, ale John Stones dobře vystoupil a zamezil této příhře.
3'
Malinovskyj je po ošetření v pořádku a můžeme tedy pokračovat ve hře. Míč má nyní v moci reprezentace Albionu.
1'
Máme rozehráno! Krátce po úvodním výkopu Ben Chilwell tvrdě fauloval Malinovského, který se složil na zem.
1'

Anglie: Pickford – K. Walker, Stones, Maguire, Chilwell – Bellingham, Henderson, Rice – Saka, Kane (C), Maddison.
Náhradníci: Forster, Ramsdale – Dier, Gallagher, Grealish, Guéhi, Phillips, Toney, Trippier.
Trenér: Gareth Southgate

Ukrajina: Trubin – Karavajev, Svatok, Matvijenko, Mykolenko – Sudakov, Stěpaněnko, Zinčenko (C) – Malinovskyj, Jaremčuk, Mudryk.
Náhradníci: Lunin, Ševčenko – Bondarenko, Bujalskij, Dovbyk, Konopljanka, Mirošničenko, Pichaljonok, Sarapij, Sobol, Sydorčuk, Cygankov.
Trenér: Ruslan Rotan

Rozhodčí: Gozobuyuk.
Anglie už má jeden kvalifikační zápas za sebou. V souboji dvou papírově nejsilnějších týmů skupiny C ve čtvrtek porazila Itálii 2:1. V tomto utkání se jednou prosadil i Harry Kane a jubilejní padesátou čtvrtou trefou se osamostatnil na prvním místě v historické tabulce anglických střelců a překonal tak legendárního Wayna Rooneyho. Pro Albion šlo o první zápas od prosincové bolestivé porážky s Francií ve čtvrtfinále Mistrovství světa. Nyní bude Anglie usilovat o vítězství a posun do čela skupiny C před severní Makedonii. Zvládne porazit houževnaté Ukrajince?
Ukrajinu po necelém půl roce čeká další ostrý soutěžní zápas. Naposledy se modrožlutí v září postavili v rámci Ligy národů Skotsku a po remíze 0:0 jim Skotové sebrali postup do skupiny A. Mezitím sehráli Ukrajinci jen jeden přátelský zápas s béčkem Brentfordu, který vyhráli 2:0. V utkání s Anglií si svůj debut odbude jejich nový trenér Ruslan Rotan. Bývalý úspěšný fotbalista a reprezentant ve funkci hlavního trenéra nahradil Oleksandra Petrakova. Oba celky se naposledy utkaly v roce 2021 a Anglie si s Ukrajinou poradila velmi suverénně 4:0. Jaký výsledek lze očekávat tentokrát?
Přeji vám krásný nedělní večer u sledování zápasu kvalifikace o Euro 2024 mezi Anglií a Ukrajinou. Dnešní utkání bude hostit anglický fotbalový svatostánek, Wembley.