Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Litva - 14. října 2023   18:00

Bulharsko
Bulharsko
0:2
(0:1)
Litva
Litva
45' Širvys   • 55' Širvys  (Lasickas)
Bulharsko
Djulgerov – Dimitrov, Antov (46. S. Petrov), Grujev – V. Popov, Čočev (46. L. Petkov), Krajev, M. Petkov (86. Turicov) – Despodov (C), Borukov (46. Rusev), Delev (79. Hristov).
Mitov, Naumov – Galčev, I. Iliev, Minčev, A. Petkov, Stojanov.
Kruashvili – Varamishvili, Pipia
Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia (BUL)
6916 diváků
Litva
Zubas – Lasickas, L. Klimavičius, Lekiatas, Širvys (85. Steponavičius) – Vorobjovas, Utkus – Slivka (78. Jankauskas), Gineitis (70. Remeikis), Černych (C) (70. Novikovas) – Paulauskas (85. Beneta).
Gertmonas, Černiauskas – Girdvainis, Kažukolovas, Romanovskij, Upstas, Verbickas.

Za velkého pískotu z tribun končí dnešní duel, ve kterém Litva porazila domácí Bulharsko 2:0. Bulhaři se tak na 100% na EURO 2024 nepodívají. To Litva má ještě teoretickou šanci, musela by však doufat, že Maďarsko nebo Srbsko už v kvalifikaci nebodují.

Níže se můžete podívat na statistiky utkání.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3.
Střely mimo: 6:8.
Rohy: 4:4.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 12:14.
90+5'
90+4'
Vše je při starém, s míčem už opět hrají hosté.
90+3'
Po útočném faulu hostů se k míči po delší době dostává Bulharsko.
89'
Hosté už se nikam neženou a jen drží míč na svých kopačkách. Bezzubí hráči Bulharska se už nesnaží ani napadat.
86'
Střídání v týmu Bulharsko:
ze hřiště odchází Marin Petkov, přichází Ivan Turicov.
85'
Střídání v týmu Litva:
ze hřiště odchází Pijus Širvys, přichází Faustas Steponavičius,
ze hřiště odchází Gediminas Paulauskas, přichází Markas Beneta.
83'
Hosté si s odevzdanými Bulhary dělají co chtějí. Následuje rohový kop Litvy.
Dnešní utkání sleduje 6916 diváků.
81'
Litva vybojovala standardku blízko vápna soupeře.
79'
ze hřiště odchází Spas Delev, přichází Petko Hristov.
78'
ze hřiště odchází Vykintas Slivka, přichází Eligius Jankauskas.
74'
Justas Lasickas se z branky radoval zbytečně, VAR totiž odhalil, že celé situaci předcházel offside.
72'
Žlutá karta pro tým Bulharsko (Kiril Despodov).
72'
Kiril Despodov kopl při pádu soupeře do hlavy, tomu se naštěstí nic nestalo. Na Bulharech je vidět velká frustrace.
70'
ze hřiště odchází Fjodor Černych, přichází Arvydas Novikovas,
ze hřiště odchází Gvidas Gineitis, přichází Matijus Remeikis.
68'
Žlutá karta pro tým Bulharsko (Ilja Grujev).
67'
Gvidas Gineitis faulován Grujevem, následuje standardka hostí.
63'
Simeon Petrov zabránil svým tělem možnému gólu. Obětavým zákrokem odrazil míč na rohový kop.
60'
Fjodor Černych byl o trošku pomalejší, než by bylo třeba a nestihl tak přijmout průnikovou nahrávku od svého spoluhráče. Takhle míč skončil u brankáře domácích.
55'
Litva právě vstřelila branku!
Justas Lasickas našel parádním centrem na zadní tyči úplně volného PIJUSE ŠIRVYSE, tomu v zakončení do poloprázdné branky už nikdo nezabránil.
51'
Pijus Širvys se dopouští útočného faulu ve vápně soupeře.
50'
Despodov rozehrával standardku na zadní tyč, tam míč odhlavičkoval do bezpečí stoper hostí.
48'
Rusev se dopouští faulu na polovině soupeře a může být hodně rád, že neviděl žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází Preslav Borukov, přichází Georgi Rusev,
ze hřiště odchází Valentin Antov, přichází Simeon Petrov,
ze hřiště odchází Ivajlo Čočev, přichází Lukas Petkov.
46'
Litva dokázala vsíti branku po jejich prvním rohovém kopu. Bulhaři už to budou mít těžké, ve 43. minutě se totiž vykartoval Adrian Krajev.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
45+3'
45'
PIJUS ŠIRVYS se při zmatku po rohovém kopu zorientoval ze všech hráčů nejlépe a vstřelil první branku utkání.
44'
Litva rozehraje svůj první rohový kop.
42'
Do nesmyslného skluzu se pustil Adrian Krajev. Místo míče trefil nohy soupeře a následuje jasná druhá žlutá karta.
39'
Moc se toho na hřišti neděje, míč mají na kopačkách pasivní Litevci.
35'
Edgaras Utkus zůstává ležet na zemi, nějaký čas se teď hrát asi nebude.
33'
Viktor Popov vybojoval faul na svou osobu. Bulharsko bude zahrávat standardku z dobré pozice.
31'
Spas Delev se dostal po dobrém pasu sám před brankáře hostí. Fantastický zákrok musel vytáhnout Emilijus Zubas, který jeho střelu vyrazil kolenem.
29'
Do dobré pozice se dostal Gvidas Gineitis, zvládl i vystřelit, nicméně zapomněl mířit a branku minul.
26'
Despodovovi se centr z levé strany vůbec nepovedl, míč se tak stal snadnou kořistí pro brankáře Emilijuse Zubase.
22'
Po chybě hostujícího brankáře následuje rohový kop Bulharů.
21'
Žlutá karta pro tým Bulharsko (Adrian Krajev).
20'
Po standardce domácích bylo ve vápně jejich soupeře pořádně horko, Litevci se ale se štěstím ubránili.
19'
Žlutá karta pro tým Litva (Gvidas Gineitis).
16'
Fjodor Černych sice branku vsítil, ke smůle Litvy se nacházel v offsidu.
13'
Paulauskasova přihrávka svého příjemce nenašla. Hra bude pokračovat autem domácích.
9'
Despodov měl na hlavičce první gól utkání, v zakončení ale selhal a svým pokusem minul branku. Toto by měl útočník jeho kvalit proměňovat.
8'
Žlutá karta pro tým Bulharsko (Valentin Antov).
7'
Do tutové šance se uvnitř vápna dostal Vykintas Slivka, v tváří v tvář gólmanovi ale selhal.
6'
Despodov byl autorem nepřesné přihrávky, která zastavila nadějnou akci domácích.
3'
Litevci se pokusili dostat do útoku nakopnutým balonem, ten ale dolétl až do rukavic brankáře domácích.
1'

Bulharsko: Djulgerov – Dimitrov, Antov, Grujev – V. Popov, Čočev, Krajev, M. Petkov – Despodov (C), Borukov, Delev.
Náhradníci: Mitov, Naumov – Galčev, I. Iliev, Minčev, A. Petkov, L. Petkov, S. Petrov, Rusev, Stojanov, Turicov.
Trenér: M. Krstajic

Litva: Zubas – Lasickas, L. Klimavičius, Lekiatas, Širvys – Vorobjovas, Utkus – Slivka, Gineitis, Černych (C) – Paulauskas.
Náhradníci: Gertmonas, Černiauskas – Beneta, Girdvainis, Jankauskas, Kažukolovas, Novikovas, Remeikis, Romanovskij, Upstas, Verbickas.
Trenér: E. Jankauskas

Rozhodčí: Kruashvili – Varamishvili, Pipia.
Krásný dobrý den všem příznivcům kopané, dnes nás čeká duel v rámci kvalifikace na EURO 2024, které se bude konat v Německu. Ve skupině G se proti sobě postaví domácí Bulharsko a reprezentace Litvy.

Utkání bude řídit gruzínský rozhodčí Giorgi Kruashvili, na lajně mu budou asistovat krajani Levan Varamishvili a Zaza Pipia. Zápas se odehraje na Národním Stadionu v Sofii.
Bulharsko

Hráči Bulharska budou do utkání vstupovat jako velcí favoriti, pro ně bude hrát domácí prostředí a celková podpora jejich fanoušků. Ve skupině se jim zatím vůbec nedaří, když za 5 zápasů ani jednou nevyhráli. Své jediné 2 body získali za remízy se Srbskem a s Litvou (obě utkání 1:1). Naposledy změřili Bulhaři síly s reprezentanty Černé Hory. Utkání bylo vyrovnané a jen díky brance v poslední minutě vyhráli Černohorci 2:1. Za Bulharsko se prosadil Preslav Borukov.

Litva

Litevci mají po pěti zápasech ve skupině G pouhé 2 body a jsou poslední, jejich dnešní soupeř je na tom ale úplně stejně. Bude to tedy souboj o čtvrté místo a zároveň ten co dnes zvítězí, si udrží teoretickou naději na postup na EURO 2024. Litva v minulém kole vyzvala na svém hřišti v Kaunasu výběr Srbska. Favorit utkání byl jednoznačný a také že nedopustil překvapení, Litva totiž podlehla Srbsku 1:3. Za domácí se prosadil Paulauskas, za hosty vsítil hattrick matador Mitrovic.

10. 09. 2023 Litva – Srbsko 1:3
07. 09. 2023 Litva – Černá Hora 2:2
20. 06. 2023 Maďarsko – Litva 2:0
24. 03. 2023 Srbsko – Litva 2:0