Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Lucembursko - 11. září 2023   20:45

Portugalsko
Portugalsko
12' Inácio (B. Fernandes) • 18' Ramos (B. Silva) • 34' Ramos (Leão) • 45+4' Inácio (B. Fernandes) • 57' Jota (B. Fernandes) • 67' Horta (Jota) • 77' Jota  • 83' B. Fernandes (Otávio) • 88' Félix (Neves)
9:0
(4:0)
Lucembursko
Lucembursko
Portugalsko
Costa – Semedo (60. Cancelo), Dias, Inácio, Dalot – B. Fernandes, Danilo (75. Neves), B. Silva (C) (61. Horta) – Jota, Ramos (61. Félix), Leão (75. Otávio).
Patrício, Sá – Ant. Silva, Neto, Palhinha, Toti, Vitinha.
Brooks – Bennett, Betts
Lucembursko
Moris – Bohnert (46. Gerson), Jans (C), Chanot (78. Korac), Mahmutović – Pinto (54. V. Thill), Borges Sanches, Rupil (46. S. Thill), Barreiro, Da. Sinani – Curci (46. Carlson).
Pereira Cardoso, Schon – Dardari, Dzogovic, Elshan, Ikene, M. Martins.

Je hotovo, Portugalci sklízejí od fanoušků hlasitý potleskl za naprostou demolici svého soupeře. Lucembursko skutečně nemělo na svého soupeře v absolutně žádném směru. Svěřenci trenéra Martineze tak mají po šesti zápasech ve skupině 18 bodů a naprosto fantastické skóre 24:0. Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, na přečtenou.
90'
90+3'
Míč utekl do zámezí, Lucembursko už s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.
90+1'
Portugalsko dává hodně sil do útoku, rozhodně by chtělo atakovat desetigólovou hranici.
90'
Zápas se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec.
88'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Nádherná trefa. JOÃO FÉLIX dostal míč na hranici velkého vápna, seběhl si na osu hřiště a přesně zakončil do šibenice. Demolice pokračuje.
84'
Trenér Lucemburska už to nevydržel a míří předčasně do kabin.
83'
Hráč zápasu nakonec také skóruje. BRUNO FERNANDES dostal přihrávku do rozpadlé obrany, měl před sebou pouze Morise, kterého jednoduše prostřelil.
81'
Portugalsko chce víc. Nyní na Fernandese letěl vysoký centr za obranu, ale hráč Manchesteru by potřeboval dva, tři kroky navíc, aby jej doběhl.
78'
Střídání v týmu Lucembursko:
ze hřiště odchází Maxime Chanot, přichází Seid Korac.
77'
Do vápna Lucemburska přilétl přízemní centr, míč se odrazil přímo do míst, kde byl DIOGO JOTA, jenž míč chladnokrevně uklidil do sítě.
76'
Žlutá karta pro tým Lucembursko (Lars Gerson).
75'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Danilo, přichází Rúben Neves.
75'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Paulo Otávio.
75'
Rafael Leão se hnal do rychlého brejku, ale v souboji jeden na jednoho si nedokázal s obráncem poradit.
74'
Centrovaný míč odvrátil Danilo za hranici velkého vápna, kde byl Sinani, ale jeho střela byla zblokovaná obranou.
73'
Lucembursko bude zahrávat rohový kop.
71'
Nakonec ne, Horta si při dorážce počínal nedovoleně a byl mu odpískán útočný faul.
70'
Ricardo Horta dostal míč do vápna, tvrdě vypálil, ale brankář Moris dokázal míč vyrazit. Následně jeden z obránců míč odkopl na roh.
67'
A je tu další gól Portugalska. Jota dostal povedenou přihrávku za obranu, přiťukl míč RICARDU HORTOVI, jenž dělovým projektilem propálil brankáře Lucemburska.
65'
Mahmutović zastavil útočnou akci soupeře za cenu žluté karty.
64'
Portugalsko drží míč na kopačkách a míří znovu do útočné akce. Domácí fanoušci si dnešní zápas musí užívat.
62'
První šance Lucemburska v zápase. Leandro Barreiro vypálil z hranice velkého vápna na zadní tyčku, ale brankář Costa míč špičkami prstů vytěsnil.
61'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Ricardo Horta.
61'
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází João Félix.
60'
ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází João Cancelo.
59'
Rafael Leão si pomohl při zpracování míče rukou, což neuniklo očím hlavního arbitra.
57'
Bruno Fernandes hraje naprosto úžasný zápas. Nyní našel milimetrovým pasem za obranou DIEGA JOTU, jenž běžel sám na branku a přesně zakončil pod břevno.
57'
Danilo vypálil zpoza vápna, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.
56'
Z následného rohového kopu nedokázali Portugalci vytěžit nic.
55'
Střílený centr Fernandese mířil na zadní tyčku k Diasovi, ten ale nedokázal zakončit, neboť těsně před ním míč srazil do zámezí jeden z bránících.
54'
Vincent Thill pár vteřin po vstupu na hřiště vidí žlutou kartu za ostrý skluz u vápna.
54'
ze hřiště odchází Mica Pinto, přichází Vincent Thill.
53'
Fernandes našel přesným centrem hlavu Inácia, jenž nezamířil vůbec přesně a vysoce přestřelil.
52'
Portugalsko bude zahrávat standardní situaci z dobrých třiceti metrů.
50'
Jak jsem řekl, tak se stalo, nepřesnosti na útočné polovině, Portugalsko si přebralo míč a míří znovu dopředu.
49'
Lucembursko se nemůže udržet na míči. Pokaždé, co se pokusí o útočnou akci, tak o něj do pár vteřin přijde.
47'
Fernandes do vápna vyslal další skvělý centr, ale Ramosovi zakončení z první vůbec nesedlo.
46'
ze hřiště odchází Timothé Rupil, přichází Sebastien Thill,
ze hřiště odchází Florian Bohnert, přichází Lars Gerson,
ze hřiště odchází Alessio Curci, přichází Dirk Carlson.
46'
45'
45+4'
Bruno Fernandes vyslal do vápna další milimetrový centr, na který si naskočil GONÇALO INÁCIO, jenž přidal druhý zářez v dnešním zápase!
45+1'
Semedo zkoušel vrátit centrovaný míč zpět do ohně, ale brankář Moris vyběhl a zachytil míč do rukavic.
45'
Fernandes vybojoval míč ve vápně, zkusil zakončit z ostrého úhlu, ale branku o centimetry minul!
44'
Dalot nyní skvěle proběhl po pravém křídle, prokousal se až do vápna, kde zkusil zadovkou najít někoho ze spoluhráčů. Chyběly centimetry k zakončení do prázdné.
43'
Portugalsko se postupným útokem dostává k vápnu soupeře, zatím však chybí střelba.
41'
Hra může pokračovat.
40'
Stále se nehraje, brankář je ošetřován.
38'
Ramos nyní nepříjemně zasáhl brankáře Morise při odkopu míče, brankář Lucemburska zůstává ležet s bolestivými grimasami na zemi.
36'
Diogo Jota vystihl rozehrávku soupeře, běžel téměř sám na branku, ale svoji střelu nasměroval pouze do břevna!
34'
Leão proklouzl po levém křídle, našel ve vápně GONÇALA RAMOSE, jenž si bravurně obhodil obránce ve vápně a poté zakončil přízemní ranou k tyčce.
33'
Hlavička Rúbena Diase nepatřila k těm povedeným, míč skončil úplně mimo, Moris bude odkopávat.
32'
Bruno Fernandes bude zahrávat další rohový kop Portugalska.
30'
Z pravé strany přilétl do vápna Lucemburska centr, Jota zkusil zakončit akrobatickými nůžkami, ale o dobrý metr minul branku.
28'
Bernardo Silva si zkusil narazit s Fernandesem, ale lehký lob druhému jmenovanému nevyšel.
27'
Rozhodčí pískl do píšťalky, hra může pokračovat.
25'
Zdá se, že nepůjde o nic vážného, oba hráči už jsou na nohou.
24'
Hra je nyní přerušena, neboť se dva hráči nepříjemně srazili.
22'
Portugalci kombinují s míčem na útočné polovině. Zatím však pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
20'
Fernandes našel ve vápně Ramose, ten však nedokázal přidat druhý gól a střelou ani nezaměstnal brankáře.
18'
Bruno Fernandes vybojoval míč na pravé straně, načež se Portugalci rychle dostali do vápna a GONÇALO RAMOS prostřelil Morise.
16'
Semedo zkusil najít jednoho ze spoluhráčů za obranou soupeře, ale jeho míč byl až příliš dlouhý.
12'
Po rohu se ještě domácí neprosadili, ale na následný centr Bruna Fernandese si naskočil GONÇALO INÁCIO a otevřel skóre dnešního zápasu!
12'
Bruno Fernandes si staví míč u rohového praporku. Je tu další roh.
10'
Nikomu z domácích se nepodařilo najít cestu k zakončení. Následně se Lucembursko dostalo do útoku, ale Dalot skvěle zakročil a odzbrojil protihráče.
9'
Portugalci si vybojovali rohový kop. Podaří se jim otevřít skóre?
8'
Lucembursko se po delší době ohřálo na míči, ale nedokázalo se dostat ani na útočnou polovinu.
6'
Z pravé strany do vápna centroval Fernandes, ale Ramosovi chyběl krok, aby na míč dosáhl.
4'
Do vápna Lucemburska přilétl další míč, tentokrát však pouze k jednomu z obránců v bílém.
3'
Do vápna Lucemburska přilétl vysoký míč, ale Moris si pro něj došel a zachytil jej do rukavic.
2'
Portugalsko drží míč na kopačkách a kombinuje po celé šíři hřiště.
1'

Portugalsko: Costa – Semedo, Dias, Inácio, Dalot – B. Fernandes, Danilo, B. Silva (C) – Jota, Ramos, Leão.
Náhradníci: Patrício, Sá – Ant. Silva, Cancelo, Horta, Félix, Neto, Neves, Otávio, Palhinha, Toti, Vitinha.
Trenér: Martinez

Lucembursko: Moris – Bohnert, Jans (C), Chanot, Mahmutović – Pinto, Borges Sanches, Rupil, Barreiro, Da. Sinani – Curci.
Náhradníci: Pereira Cardoso, Schon – Carlson, Dardari, Dzogovic, Elshan, Gerson, Ikene, Korac, M. Martins, V. Thill, S. Thill.
Trenér: Holtz

Rozhodčí: Brooks – Bennett, Betts.
V minulém vzájemném zápase, který se odehrál 26. 3. 2023, zvítězilo Portugalsko jednoznačně 6:0. O góly se postarali Ronaldo, Félix, Silva, Otavio a Leao. I dnes je tým Roberta Martineze považován za jednoznačného favorita.
Lucembursko je v tabulce skupiny J na třetím místě, má na kontě 10 bodů a skóre 7:7. V minulém zápase Lucembursko překvapilo favorita a porazilo Island 3:1. Gólově se prosadili Chanot, Borges Sanches a Sinani.
Portugalsko jede zatím suverénně. Po pěti zápasech má plný počet bodů a navíc zatím nedostalo ani jeden gól (15:0). V minulém zápase Portugalci porazili Slováky 1:0 po gólu Bruna Fernandese.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z fotbalové kvalifikace na Euro. Na programu je duel, ve kterém změří síly Portugalsko a Lucembursko. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 20:45, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.