Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera.
Barcelona nakonec přeci jenom vítězí, a to v poměru 1:0. Nutno ale podotknout, že tohle bylo jedno z těch hodně vydřených vítězství. Barca prakticky od první až do poslední minutu mačkala svého soupeře jako citrón, jenže všechny akce byly buď nepřesné nebo je dokázal zlikvidovat výborný brankář Levante Keilor Navas.

To se ale změnilo v 84. minutě, kdy se ve vápně opřel do míče CESC FÁBREGAS, jenž přesnou střelou rozradostnil celý stadión. Zbytek utkání už si Barca pohlídala, proto je o další krůček blíže titulu.
90+3
A právě Navas se dostal do vzdušného souboje se svým brankářským kolegou Valdésem! Domácí brankář byl ale ve vzduchu lepší, míč vyboxoval a zápas končí!
90+3
93. minuta už vypršela, ale Diop vybojoval ještě roh, na který si půjde naběhnout i brankář hostů Navas!
90+3
Vysoký balon se však snesl pouze do rukavic Víctora Valdése, jenž ušetří pár cenných vteřin.
90+3
Probíhá už třetí minuta nastavení, hosté mají k dispozici volný kop na polovině soupeře.
90+1
Rubéna Garcíu nahrazuje Marti Salvador Roger.
90+1
Hlavní arbitr nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty navíc!
90
Barcelona pochopitelně nebude nikam spěchat. Xavi s Alvésem rozehráli volný kop nakrátko.
89
Pedro Lopéz u rohového praporku zfauloval Alvése. Za tohle ho rozhodčí žlutě neohodnotil, ovšem za následné zakopnutí už ano.
88
Ale Barca nechce zůstat jen u jednoho gólu! Další tvrdou ránu vyslal ze své kopačky Fábregas, jehož pokus z levé strany dorážel Pedro. Navas ale ukazuje, jaké má kvality!
87
Série přihrávek okolo kruhu, to teď bude asi hlavní náplň pro další tři až čtyři minuty v podání domácích borců.
86
Je tu druhé střídání hostujícho celku. Ze hřiště odchází Simão Junior, nahrazuje ho Michel.
86
Nyní už samozřejmě tlak Barcelony opadl, domácí se budou sostředit hlavně na to, aby hostům nedali šanci k rychlému kontru.
84
Barcelona právě vstřelila branku!
Nou Camp vybuchl radostí! To, co viselo ve vzduchu celých 84 minut, se naplnilo až teď! V pokutovém území se dostal míč až k CESCU FÁBREGASOVI, jenž zamířil a přesnou střelou k pravé tyči nedal Navasovi žádnou šanci zasáhnout!
83
A další obrovská šance Barcelony! Pedro se po Xaviho přiťuknutí ocitl na levé straně vápna tváři v tvář Navasovi. Jeho střelu ke vzdálenější tyči ale dokázali zastavit hostující obránci.
82
Villa mohl Barcu přiblížit třem bodům! Po výborné práci Fábregase dostal Villa míč jako na zlatém podnosu v oblasti penaltového puntíku, prudkou přihrávku však španělský borec z první neusměrnil mezi tři tyče!
81
Jenže Xavi nenaložil s naskytnutou příležitostí vůbec dobře, jeho záměr najít někoho na první tyči přečetl Vyntra.
81
Slibná pozice pro Barcu. U rohového praporku šel po nedovoleném zákroku k zemi Alvés.
80
Xavi viděl rozběhnutého Cesca Fábregase, ten však potřeboval o něco kratší přihrávku. V tomto případě skončil míč pouze za základní čárou.
79
Vzduchem se nese pokřik "Barca, Barca", jenže domácí fotbalisté stále nemohou přijít na to, jak pokořit zatím dobře fungující stroj v podobě obrany Levante.
78
Další Alvésův centr od pravé postranní čáry, jenže jako pokaždé v dnešním zápase míč sbírají hostující obránci.
77
Tito Vilanova naposledy v útkání míchá ve svých řadách. Cristiana Tella nahrazuje pro zbytek utkání Alexis Sánchez.
76
Míč se nesl v dobré trajektorii na hlavu někoho ve světlě-zeleném odění, nakonec byl ale balon rychlejší než všichni hráči Levante.
76
K míči se ale hosté nakonec přeci jen dostanou, Fábregas totiž fauloval a míč bude putovat do území, kde zatím kraluje Víctor Valdés.
75
Po dalším sympatickém průniku hostí budou vhazovat Barcelonští.
74
Pedro z levé strany posunul na střed hřiště na Xavi, ten se vyhnul skluzujícímu Diopovi a vypálil. Tento pokus se však nemohl počítat jako "gólový".
73
Dani Alvés se už hodněkrát v zápase pokusil o vysoký centr do vápna, ve většině případů však své spoluhráče nenajde. Stejně tomu bylo i v tomto případě.
72
Škoda pro hosty. Jeden z hlavních aktérů na straně Levante nyní poslal na Acquafrescu až příliš dlouhý míč. Ten nakonec skončil jenom v zámezí.
71
Tribuny jsou ve varu, k tomu přispěla hlavně akce po trase Alvés, Tello a Villa. Poslední jmenovaný se pokoušel ve vápnu o střelu z voleje, byl však znovu dobře pokryt hostující obranou, proto se míč až k Navasovi nedostal.
69
Máme tu rovněž střídání na straně hostí. Aktivního Nabila El Zhara nahradí pro zbývajících dvacet minut Valdo.
69
Papakouli Diop už dnes poněkolikáté donutil domácí fotbalisty faulovat, nyní se provinil novic na hřišti Pedro.
68
Dani Alvés chtěl hru urychlit křižným centrem na Fábregase, ten ale byl ve šaptném postavení, proto se do šance nedostal.
67
Tito Vilanova posílá na hřiště Pedra. Ten nahrazuje na hrací ploše Tiaga Alcântaru.
66
Cristian Tello si ve vápnu vyškolil jednoho z obránců, na druhého už si však nepřišel. Po rohovém kohu se do míče opřel Alvés, bránu ale netrefil.
65
K centru z levé strany se dostal znovu El Zhar, jeho hlavičkový pokus ale skončil několik metrů vedle Valdésovy klece.
65
Žlutou kartu vidí po faulu na Diopa Alex Song (BAR).
63
Tellovy nepřesné přihrávky využil Acquafresca, jenž si vzal míč ke kopačce a uhánel po pravé straně vstříc brance Víctora Valdése. Po pár krocích postrčil na El Zhara, jenž prolétl kolem Adriana až do pokutového území. Tam však dobře zapracovali Abidal a Valdés.
62
Barcelona tak dlouho kombinovala až slibně se vyvíjející akce znovu skončila jenom odkopem od branky Levante. Míče se několikrát po sobě dotkli Xavi, Alves a Fábregas, jenže akce těchto tří dopadla tak, jak už jsem zmiňoval.
61
A Barcelona už uzavírá svůj klasicý zámek okolo pokutového území soupeře.
60
Po další střele ze strany Levante se bude odkopávat od branky Víctora Valdése.
59
Je tu první střídání Barcy a dá se říci, že přichází kus za kus. Andréase Iniestu nahradí ve středu pole Xavi Hernández.
59
Nyní se navíc v ofsajdu ocitl El Zhar.
58
Ofenzivní akce Levante nemají opravdu moc dlouhého trvání, domácí je likvidují i hned ve zárodku.
57
Tiago viděl, že by se v pokutovém území mohl do šance uvolnit Villa, ovšem ten byl lehce přidržen jedním z obránců. To se Barceloně nelíbí, ale sudí jako kdyby po penaltě, kterou Barce písknul v první půli, už píšťalku nechtěl vkládat do úst.
55
Levante chvíli ve svém útočném snažení pokračovalo, k ohrožení Valdésovy branjy se ale nikdo z hostů nedostal. Vyprodané ochozy Nou Campu teď ženou Katalánce dopředu.
54
Na druhé straně se vysoký míč snesl až k Simãovi, ten byl ale včas obrán o míč Abidalem.
53
Znovu byl u zrodo další akce Barcelony Iniesta. Ten efektně patičkou posunul do strany na Tella, jeho přízemní balon si ale v pohodě pohlídal Navas.
52
Tak tohle David Villa nemohl dostihnout. Jindy skvělé a téměř na milimetr přesné nahrávky Andréase Iniesty se teď nedostavily.
51
Po útočném faulu Villy bude odkopávat navas směrem k brance domácích.
50
Pokud bude chtít Barca uspět bude potřebovat vymysler některou ze svých typicky barcelonských myšlenek, Levante je totiž v obraně opravdu dobré.
49
Na trávníku zůstává po jedom ze zákroků ležet Papakouli Diop. Proto rozhofčí přerušuje hru.
48
Iniestův centr si ve vápnu Levante nikdo z jeho spoluhráčů nenašel, hosté však míč trochu zbrkle uklidili pouze na rohový kop.
47
Předčasná radost pro Levante, ovšem velký vykřičník pro Barcu! Acquafresca se dostal ke střele a pokořil Valdése, po chvíli však hostující útočník zjistil, že byl v ofsajdu.
46
Oba týmy si v druhém poločase už vyměnili své navštívenky, obrany ale v těchto situacích převládly útok.
46
Druhá půle začne přibližně v 21:03.
První poločas skončil za stavu 0:0. Domácí Barcelona byla podle předpokladů lepším týmem než Levante, jenže ani jedna rána neskončila za zády zatím skvělého brankáře Navase. Ten dokázal vychytat i pokutový kop. Po faulu na Iniestu se v 17. minutě postavil k míči Villa, jenže jeho střelu a i následnou dorážku Fábregase hostující brankář chytil. Hlavně díky němu je tedy skóre bezbrankové.
45
Je tu poslední minuta základní pětačtyřicetiminutovky, rozhodčí nenastaví ani minutu navíc.
44
Abidal nenachal Diopa, aby se dostal do šance, i když měl k míči blíže právě hostující borec.
43
Velice slibná šance se rýsovala pro Acquafrescu, toho však zastavil praporek postranního sudího.
42
Další a další pokusy o protržení obranné hráze Levante, žádný se však ještě nepotkal s úspěchem.
41
Diop zahrál v pokutovém území rukou, což neuniklo pozornosti domácího publika. Kupodivu hlavnímu arbitrovi Undianovi ale ANO.
40
Au! Villovu střelu zkraje vápna, k níž se dostal po parádním přiklepnutí Tiaga, schytal přímo do břicha hostující kapitán Juanfran.
39
Song měl ve středu pole málo prostoru na nahrávku, a proto se musel vrátit trochu zpět. Barca však stále u míče.
38
Dani Alves a další dalekonosná rána! Navas je ale zatím opravdu výtečný!
38
Moc dlouho to však netrvalo a Barcalona hosty obrala o míč.
37
Šanci na protiútoku pokazil nepřesným míčem Barkero, domácí však míč zakopli jenom do zámezí, a proto budou mít hosté přeci jenom šanci ukázat se v útočné činnosti.
36
Tiago se odhodlal ke střele na hranici vápna, jeho ránu ale blokuje hostující defenzíva.
35
Barca i nadále zatápí pod kotlem, ještě před koncem poločasu by se totiž ráda dostala do vedení.
34
Po nedovoleném zákroku Diopa měli domácí výkodu přímého kopu. K míči se postavil mistr na kopy ze střední vzdálenosti Dani Alves, jenž však na Navase také nevyzrál! Hostující brankář chytil tvrdou ránu, jež letěla k pravé tyčce!
33
Prvním hráčem, který vidí žlutou kartu, je hostující Pape Diop (LVN).
32
Parádní přenesení Tella na Tiaga, jehož našel přesně na hranici ofsajdu. Tiago Alcântara se z první opřel do míče, ale Navas tuto ránu zkrotil!
31
Iniestovi byl nyní odpískán docela diskutabilní přestupek, rozhodčí ale nekompromiskně ukazuje, že hrát se bude proti domácí svatyni.
30
Levante dlouhodobě odolává domácímu tlaku, na polovinu Barcelony se dostává opravdu jen zřídka.
29
Fábregasovi byla ve vápně Levante odpískána hra rukou, i když bylo z opakovaných záběrů jasné, že se sudí v tomto případě dopustil chyby.
28
Na Adriánův centr brankář Navas nedoskočil, naštěstí pro něj byl za jeho zády Vyntra, jenž uklízí balon do bezpečí.
27
Iniestovu akci mohl v malém vápnu dokončit Alves efektními nůžkami, ztroskotal však na Navarrovi, který mu nedal moc prostoru.
26
Vysoký centr Alvese byl moc dlouhý, přesto domácí zůstávají v držení míče.
25
Barca navyšuje svůj tlak, ovšem když to nejde kombinačně, musel to Iniesta zkusit jinak. Zhruba z dvaceti metrů se opřel do míče, trefil však jen střed branky, kde byl připravený brankář Levante Navas.
25
Další pokus Tella, proti jeho kličce si ale věděl rady bránící Barkero.
24
Na druhé straně se řítil vpřed Tello, jeho pokus o zpětnou nahrávku ale taktéž vystihl jeden z obránců Levante.
23
El Zhar unikl domácím po pravé straně, posléze se pokoušel najít na druhé straně vápna Acquafrescu. Vysoký míč nakonec sebral pouze domácí zadák Dani Alves.
22
Do šance se tlačil David Villa, od hostující obrany ale nedostal potřebný prostor.
22
Tlak Barcy na chvíli ochaběl, Levante jako kdyby ucítilo, že by dnes mohla být domácí družina hratelná.
20
Zatím asi nejaktivnější hráč Levante Rubén García se dostal k dalšímu střeleckému pokusu. Z pravé strany se k němu snesl centr a on se do něj opřel z první. Abidal ale nedovolil, aby přes něj balon přešel.
19
Další pohledná akce domácíh, ta však znovu nekončí gólem. Adriano se pokusil přízemním centrem najít před brankou Villu, blokující obrana ale odvrátila šanci na roh.
18
Následně se na útočný výlet vydal García, jeho pokus nevypadal vůbec zle, Valdés ale nakonec zasahovat nemusel.
17
Keilor Navas neuvěřitelně podržel svůj celek! Nejprve vystihnul směr kopu Davida Villy, jenž se postavil k exekuci pokutového kopa, a následně vykryl i střelu Fábregase!
16
Bude se kopat penalta! Iniesta se proháčkoval do vápna Levante, kde se dostal až k základní čáře. Tam jej k zemi poslal Diop a sudí nevádal!
15
Fábregas chtěl rychlou nahrávkou vysunout Villu, ten byl trochu postrčen Vyntrou, rozhodčí ale žádný přestupek neviděl.
14
Po levé straně se prosmýkl Iniesta, jenž následně poslal do vápna dloubáček, do nějž se nebál opřít Tiago Alcântara! První větší příležitost domácích ale krotí Navas.
13
Diop na začátku třinácté minuty fauloval Montoyu, díky čmuž se balon vrací na kopačky Barcelony.
11
Obranný blok Levante stále nedovoluje domácím fotbalistům dostat se do větší šance.
10
Barca si nahrávala míč stále poměrně daleko od vápna Levante, to so rozhodl změnit Dani Alves, jenž se pokusil prosadit podél postranní čáry. Tam si ale zatažením dresu Juanfrana, což neuniklo pohledu lajnového arbitra.
9
Montoya se na své polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku, proto se nyní k míči dostanou hostující fotbalisté.
8
Po nahrávce Andrése Iniesty byl před pokutovým územím podražen David Villa, rozhodčí však nechává hru pokračovat.
7
V prvních minutách jeko kdby hře Barcy chyběla myšlenka. Možná je to také proto, že nehraje Lionel Messi, ten není ani na střídačce.
6
Barca rozestavěla klasicky svou útočnou formaci kolem vápna Levante, hráči hostí se ale za malou chvíli zmocnili míče a vydali se na polovinu Barcelony.
5
Rubén García si natáhl míč na střed hřiště, jenže jeho dalekonosná rána byla hodně nepřesná, Valdés si zkontroloval jenom pohledem.
4
Poměrně netradičně zkoušel Fábregas najít v pokutovém území někoho ze spoluhráčů centrem přímo od praporku, míč si však našel cestu jen do rukavic hostujícího brankáře Navase.
3
Vypadalo to, že se Daniel Alves odhodlá ke střele, ten však ještě předl Tellovi. Ani ten nevystřelil a nahrál Songovi, k ráně se odhodlal až Fábregas. Po této situaci se bude kopat rohový kop.
2
První ofenzivní pokus mají za sebou i hosté, ti však svou rozehrávkou našli v pokutovém území Valdése pouze domácího zadáka Abidala.
1
Jako první měli rozehrávku domácí, kteří si už tradičně po svém stylu rozdávají míč od kopačky ke kopačce.
1
Oba týmy už jsou na hřišti, za pár okamžiků začíná utkání.

FC Barcelona: Valdés – Alves, Abidal, Adriano, Montoya – Alcântara, Song, Fàbregas – Sánchez, Villa, Tello. Trenér: Tito Vilanova.

Levante UD: Navas – López, Vyntra, Navarro, Juanfran – Diop, Simão Junior – El Zhar, Barkero, García – Acquafresca.
Trenér: Juan Ignacio.

Rozhodčí: Undiano – Díaz, Calvo – González (čtvrtý sudí).
Vítejte u sledování 32. kola španělské Primera División. Jedním ze sobotních duelů bude i souboj mezi týmy FC Barcelona a Levante UD. Utkání startuje od 20:00, buďte s námi u toho.
FC Barcelona: Předtím než svěřenci Tita Vilanovi vyzvou v očekávaném semifinále Ligy mistrů německého fenoména Bayern Mnichov, čeká Katalánce ligové utkání. V Primera División nasvědčuje vše k tomu, že právě Barcelena po jednoleté výjimce, kdy se na španělský trůn posadil Real Madrid, dosáhne na prvenství. 31 odehraných zápasů, 81 bodů, skóre 98:33. Druhý Real Madrid má třináctibodový náskok, což se před posledními sedmi koly zdá být jako nedostižitelné.

V posledním kole si Barcelonští pohráli s fotbalisty Zaragozy, kterým na jejich půdě nadělili tříbrankovou porážku. Zatím není jisté, zda proti Levante nastoupí nejlepší hráč planety Lionel Messi, ten se totiž potýká s menším zraněním. Dalšími marody na soupisce FCB jsou také Sergio Busquets, obránce a kapitán Carles Puyol nebo Javier Mascherano.
Levante UD: Levante už sice v evropských pohárech nyní nepůsobí, přesto se mu letos podařilo procpat se do základní skupiny Evropské ligy, z níž postoupilo a přes řecký Olympiakos se dostat do osmifinále. Tam už však mužstvo kouče Juana Ignacia nestačilo na Kazaň. V příštím ročníku však Levante v evropském měřítku zřejmě nenajdeme. Celek z města Valencia se momentálně se 40 body nachází na 12. pozici, na pohárové příčky ztrácí deset bodů.

V posledním utkání muselo Levante po vysoké porážce 1:5 od “Bílého baletu“ spolknout další tvrdou prohru. Na svém hřišti totiž podlehlo 0:4 týmu Deportivo La Coruña.
FC Barcelona – pravděpodobná sestava: Valdés – Alves, Bartra, Piqué, Montoya – Thiago, Song, Fábregas – Alexis, Villa, Tello.

Levante UD – pravděpodobná sestava: Munúa – Lell, Ballesteros, Navarro, Juanfran – Diop, Iborra – García, Barkero, Ríos – Acquafresca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.