Je za námi utkání 15. kola španělské nejvyšší soutěže mezi Realem Betis a Barcelonou. Spokojenější budou dnes hosté, kteří si ze Sevilly odvážejí tři body za výhru 2:1. Strůjcem vítězství byl především dvougólový Lionel Messi, kteří oba své zásahy zaznamenal v prvním poločase. Domácí těsně před přestávkou snížili na 1:2, což jim vlilo čerstvou krev do žil. Jenže ve druhém poločase přes dobrý výkon již další branku nevstřelili a prohráli.
90+4
Valdés si dal s rozehrávkou hodně na čas, rozhodčí Velasco byl ale v klidu.
90+3
Centr na přední tyč se snažil hlavou do brány usměrnit Molina, mířil ale mimo a odkopávat bude Valdés.
90+3
Roh pro domácí tým a do vápna jde i Adrián.
90+2
Messi vyzval ke skórování střídajícího Thiago, ten si sice obhodil obránce, jenže následně zamířil hodně mimo.
90+1
Po dalším faulu na Rubéna Castra budou opět rozehrávat domácí.
90+1
Po standardce Realu Betis se míč odrazil ke Cañasovi, jeho rána byla ale hodně nepovedená.
90
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
89
Rychle se blíží závěr dnešního utkání. Domácí to budou mít už hodně těžké.
88
K přímému kopu se postavili Messi a také Xavi. Střílel nakonec druhý jmenovaný, avšak asi metr nad břevno.
87
Chica fauloval Messiho a je tu standardka pro Barcelonu z velmi výhodné pozice.
85
Barcelona nyní drží balon daleko od vlastní brány.
84
Domácí vrhají poslední zbytky sil do útočení, hosté mají ale nyní hodně otevřenou obranu soupeře a chtějí udeřit z brejku.
83
Neskutečné šance i na druhé straně! Z otočky pálil Messi, jeho ránu vyrazil Adrián pouze do tyče. Akce pokračovala, míč se od tyče odrazil k Jordi Albovi, který ho z pěti metrů napálil do břevna!
82
Barcelona potřetí střídá. Jen hodně pomalu opouští hrací plochu Pedro a poslední minutky si zahraje Thiago Alcantara.
81
Necelých deset minut před koncem hosté myslí již pouze na udržení jednobrankového vedení.
80
Další velká šance! Až do vápna se s míčem na kopačce dostal domácí útočník Pozuelo, jeho ránu zastavilo břevno!
78
Domácí stadion opět ožívá a sledujeme opravdové drama.
77
Domácí obrana nyní hrubě zaváhala a po křížném pasu Sáncheze šel z úhlu sám na Adriána Pedro, domácí gólman si připsal fantastický zákrok!
76
Pedro poslal k zemi Rubéna Castra a dostává žlutou kartu.
75
Rychle se blíží závěr zápasu a stále sledujeme velké drama.
74
Domácí naposledy střídají. Odešel Sevilla a zahraje si Alejandro Pozuelo.
72
Další rohový kop kopali fotbalisté Barcelony, ani tentokrát ale nemusel Adrián zasahovat.
71
Pedro zkoušel střílet přes obránce Chicu. Míč mu poslal mezi nohama, gólman Adrián se ale nenechal překvapit a míč chytil.
70
Obrovská šance domácích! Po centr do pokutového území se od změti hlav balon odrazil do tyče! Následně zpět do hry a přímo do náruče Valdése!
69
Roh si vyzkoušejí na druhé straně také domácí fotbalisté.
68
Po rohu Barcelony se snažil hlavičkovat Piqué, domácí se ale dokázali ubránit.
67
Domácím jako by začaly trochu docházet síly. Tlak Barcelony se postupně zvyšuje a těžiště hry se přesouvá před bránu Adriána.
66
Do útočné akce se dral hostující Pedro, je mu ale pískaný ofsajd.
64
Barcelonští fotbalisté opět zabrali a hodně drží balon. To se nelíbí domácímu publiku, které hlasitě píská.
63
Podobně jako Jordi Alba nyní zastavil útok hostů Alvaro Vadillo a také on vidí žlutou kartu.
62
Z následného přímého kopu fotbalisté domácího mužstva nijak nezahrozili.
61
Na druhé straně šli domácí do rychlého protiútoku, jejich snažení ale za cenu žluté karty překazil Jordi Alba.
60
Ve vápně domácího týmu se k zemi poroučel Alexis a může být rád, že nedostal žlutou kartu za simulování.
59
Hosté opět trochu přidali a hraje se na polovině Betisu.
58
Sevilla s Molina se není nedohodli, kdo bude zakončoval a nakonec se o to pokoušeli oba. Podle toho také střela dopadla, byla slabá a hodně nepřesná.
57
Hodně tvrdě nyní zasahoval Dorado, míč budou mít hráči Barcelony.
56
Stále sledujeme urputný boj. Domácí hráči se rozhodně nevzdávají a chtějí zabojovat o body.
54
Střídající Molina se hned dvakrát dostal do zakončení. Poprvé jeho ránu zblokoval Piqué a následně musel míč vyrážet Valdés.
53
Domácí hráči jsou v úvodu druhé půle více u míče. Barcelona se musí bránit.
51
Sevilla posílal centr do vápna a balon mířil přímo do brány. Velké problémy měl Valdés, který sice míč zastavil, ale očividně bolestivě zalehl Rubéna Castra. Ten bude ale po krátkém ošetření v pořádku.
50
Domácí kopali další přímý kop, centr do vápna odvrátil Piqué.
49
Již se ale pokračuje znovu ve hře a jsou to domácí, kteří by rádi přidali další branku.
48
Javi Chica nyní fauloval, jenže přestože fauloval se zjevným úmyslem, po svém zákroku na Alexise kartu nedostal.
47
Domácí začali hodně aktivně, v ofsajdu byl nyní zachycen Molina.
46
Střídali také domácí. Místo Campbella nastupuje Jorge Molina.
46
Hosté o poločase vystřídali. Hrát nebude kapitán Puyol a zahraje si Mascherano.
46
Máme za sebou zajímavý poločas. Ten vyzníval lépe pro hosty, za které v 16. a 25. minutě skóroval Messi. Pak měla Barcelona zápas pevně ve své moci, jenže v 39. minutě snížil Rubén Castro, což domácímu hodně pomohlo. Real Betis hodně přidal a až do poločasového hvizdu se hrálo nahoru dolu. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+2
Barcelonští v samém závěru poločasu svého soupeře přeci jen trochu zatlačili, zakončení již nepřišlo a když se snažil z dálky pálit Puyol, byl již pískaný konec.
45+2
Po levém křídle unikal Messi, dobře zasáhl obránce Javi Chica.
45+1
Stadion v závěru poločasu bouří. Sledujeme velmi zajímavý fotbal a domácí fotbalisté jsou plnohodnotně zpět v zápase.
45+1
První poločas bude nastavený o dvě minuty.
45
Místo šance Barcelony z toho byl rychlý protiútok Betisu, jenže nakonec šance nepřišla a u balonu jsou opět Katalánci.
44
Stoper Amaya musel zasahovat po akci Jordiho Alby. Bude z toho roh.
43
Teď se domácí fanoušci hodně zlobili, že nebyl odpískaný faul Piquého na Rubéna Castra.
42
Domácí fotbalisté po vstřelené brance hodně ožili a sledujeme vyrovnaný fotbal.
40
Teď se trochu začala jiskřit. Po faulu na Pedra budou přímý kop zahrávat hosté. Je to ale prakticky z poloviny hřiště.
39
Real Betis právě vstřelil branku!
Po ideálně načasovaném pasu šel sám na Valdése RUBÉN CASTRO a jeho rána podél vybíhajícího gólmana končí až v síti - 1:2!
38
Domácí se rychle dostali k balonu a snaží se v závěru poločasu zápas zdramatizovat.
37
Po faulu na Jordiho Albu dostal žlutou kartu Joel Campbell.
36
S míčem si nyní pohrál znovu i gólman Valdés. Hosté zatím kontrolují své dvoubrankové vedení.
35
Následný rohový kop nebyl pro domácího gólmana nijak nebezpečný.
34
Zpoza vápna teď vypálil Xavi, jeho ránu efektivní robinzonádou vyboxoval Adrián.
32
Míč se nyní sice dostal až k Valdésovi, ten bude ale v pohodě rozehrávat od vlastní brány.
31
Domácímu celku se stále nedaří s výsledkem cokoliv udělat.
30
Hosté to zkoušeli dalším nákopem na Messiho, ten byl ale nyní v ofsajdu.
29
Domácí tým tedy také vynuceně střídá. Zraněného Juana Carlose nahrazuje Álvaro Vadillo.
28
Barcelonští jsou opět nastěhovaní před vápnem soupeře. Nyní se snažil hlavou zakončovat Alexis Sánchez, byl mi ale mávaný ofsajd.
26
Na domácí bránu se řítí další útočná lavina hostujícího týmu. Fotbalisté Betisu jsou nyní naprosto zdecimovaní a nedaří se jim.
25
Barcelona právě vstřelila branku!
Po pěkné kombinaci opět zafungovala spolupráce mezi Iniestou a LIONELEM MESSIM, který ranou z hranice vápna zvyšuje na rozdíl dvou branek! Tímto 86. gólem fenomenální Argentinec překonal rekord Gerda Müllera z roku 1972 v počtu vstřelených branek v jednom kalendářním roce.
24
Mimo hrací plochu zůstal ležet Juan Carlos a bude muset být ošetřovaný.
23
Do vápna se dostával znovu Adriano Correia, jeho rána byla zblokovaná.
22
Barcelona kontroluje vývoj zápasu. Domácímu mužstvu se nedaří.
20
Barceloně vstřelená branka očividně pomohla. Hosté jsou lepším týmem.
19
Následná standardní situace nebyla pro domácí obranu nebezpečná. Míč mají fotbalisté Betisu.
18
Iniesta dobře viděl, že je domácí gólman je hodně z brány a technickým pokusem pěkným obloučkem chtěl zvýšit na rozdíl dvou branek. Adrián ale dobře situaci přečetl a balon zpod břevna vyrazil na roh.
17
Nyní jsou tedy na tahu domácí fotbalisté, kteří musí dotahovat jednobrankové manko.
16
Hosté se dostávají do vedení, když se LIONEL MESSI bez větších problémů prosadil středem hřiště a následně vstřelil pětaosmdesátý gól v kalendářním roce. Velký podíl má na gólu také Iniesta, který Messimu přihrával.
14
Zatím sledujeme naprosto vyrovnaný fotbal. Barcelona není tak dominantní jako v jiných zápasech.
13
Střídající Sánchez posílal míč na Messiho, ten ho ale nedokázal zpracovat.
11
Piqué zahrál na hranici vápna rukou. Hra se ale nepřerušovala a pokračuje se ve hře.
10
Nepříjemnost pro hosty. Fàbregas má zdravotní problémy a musí střídat. Místo něj nastupuje Alexis Sánchez
9
S centrem do vápna si domácí obrana poradila. Míč mají ale stále hosté.
8
Busquets byl faulovaný Sevillou a je tu standardka pro hosty.
7
Hráči Barcelony mají balon opět ve své moci a na řadu přichází jejich tradiční série přihrávek na vlastní polovině.
5
Do vápna Betisu se dral Adriano Correia, na balon ale nedosáhl a rozehrávat tak bude Adrián.
4
Domácí hodně vysunuli svůj presink a Barcelona to má hodně složité.
3
K prvnímu zakončení se dostali na druhé straně domácí, hlavičkující Salva Sevilla ale poslal balon jen do brankáře Valdése.
2
Hosté sice dlouze drželi balon, jenže ohrozit bránu soupeře se jim zatím nepovedlo.
1
Výkop měli hostující fotbalisté.
1
Hosté z Barcelony nastoupí ve svých tradičních dresech s modrou a červenou, domácí jsou v bílém se zelenými motivy.
Tak hráči jsou již na hrací ploše. Stadion v Seville je prakticky vyprodaný a již před zápasem panuje úžasná atmosféra.
Ještě jednou dobrý večer z Estadio Benito Villamarín, kde za pár chvil začne utkání 15. kola nejvyšší španělské soutěže. Vše se již pomalu chystá k nástupu fotbalistů obou týmů na hrací plochu.

Real Betis: Adrián - Javi Chica, Antonio Amaya, Dorado, Nacho - Campbell, Beñat, Salva Sevilla, Cañas, Juan Carlos - Rubén Castro

FC Barcelona: Valdés - Adriano Correia, Piqué, Puyol, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Fàbregas - Pedro, Messi, Iniesta

Rozhodčí: Velasco - Alonso, Yuste.
V průběhu týdne odehrála Barcelona doma utkání s portugalskou Benficou. Hvězdný Lionel Messi nastoupil do zápasu až v 58. minutě, jenže zápas kvůli zranění nedohrál a hrací plochu dokonce opustil na nosítkách. Podle posledních informací je ale v pořádku a do dnešního zápasu v Seville by měl nastoupit v základní sestavě. Barcelona se bude muset tedy obejít pouze bez tří zraněných hráčů - hrát nemohou Cuenca, Abidal a Muniesa. Na straně domácích nepustí zranění na hřiště Álexe Martíneze a Sergia Rodrígueze.
Zápasy mezi Barcelonou a Realem Betis patří již k tradičním soubojům ve španělské lize. Poslední duely vyznívají ale lépe především pro Barcelonu, která s Realem Betis neprohrává. Nutno ale také dodat, že na hřišti v Seville se Kataláncům příliš nedaří. Tři body si ze stadionu Real Betis Balompié odvezli naposledy v roce 2005!
Fotbalisté domácího Realu Betis jsou tedy v tabulce na pátém místě a na kontě mají pětadvacet bodů. Pokud by dnes nad Barcelou uspěli, v tabulce by se posunuli před čtvrtou Málagu. Real Betis v posledních pěti kolech získal devět bodů za tři výhry (nad Getafe, Realem Madrid a Deportivem) a dvě porážky s Granadou a Sevillou. Ve vůbec posledním ligovém zápase získal tři body pravě za výhru na hřišti Deportiva La Coruňa v poměru 3:2.
Hostující FC Barcelona v letošní sezoně ještě neprohrála. V dosavadních čtrnácti zápasech si připsala úchvatných 40 bodů za třináct výher a jednu jedinou remízu s Realem Madrid (2:2). Tým vedený Titem Vilanovou drží momentálně sérii sedmi výher v řadě, během kterých nastřílel devětadvacet branek (průměr více než 4 góly na zápas!) V posledním ligovém zápase si Barcelona doma pohrála s Athleticem Bilbao, které rozstřílela vysoko 5:1.
Dobrý večer při sledování jednoho ze šlágrů 15. kola Primera División. V této online reportáži nás čeká souboj vedoucí Barcelony na půdě pátého Realu Betis. Oba celky sice v tabulce dělí propastných patnáct bodů, přesto je domácí celek asi jedním z mála celků španělské ligy, který může Barcelonu alespoň trochu potrápit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.