Městské derby je za námi, Sevilla potvrdila své postavení v tabulce a porazila v souboji dvou zástupců španělského fotbalu v Evropské lize Real Betis vysoko 4:0. Domácí byli lepší ve všech směrech a tři body z tohoto utkání berou zaslouženě.

Statistiky:

Střely na bránu: 9:4
Střely mimo: 8:4

Z mé strany je to k utkání již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u španělského fotbalu zase příště.
90+3
Obrovský zmatek v pokutovém území nakonec brankou nekončí a tak celé utkání končí vítězstvím Sevilly 4:0.
90+2
Ještě tu bude jedna standardní situace a s ní i žlutá karta pro Matillu (RBE), který zastavil útok Sevilly faulem.
90+2
Již plyne poslední minuta zápasu a Sevilla se žene do jedné z posledních šancí.
90+1
Gameiro je v závěru zápasu při chuti, opět se dral do zakončení a tentokrát i vystřelil. Míč však skončil vysoko nad brankou a tak může Sara odkopávat od své brány.
90+1
Již v první minutě nastavení zastavuje Gameira praporek pomezního, který signalizuje ofsajd. Nastavovat se budou minuty dvě.
90
Po nepřesné přihrávce budou vhazovat hosté, ale to už domácím příznivcům nevadí.
89
Akce na jeden dotek málem přinesla obrovskou šanci, hosté však na poslední chvíli situaci zachránili odkopem míče až na druhou polovinu.
89
Aktivita Sevilly pokračuje, opět přilétl do šestnáctky centr, tentokrát však byl až příliš dlouhý.
88
Sevilla právě vstřelila branku!
Opět katastrofální bránění standardní situace a Sevilla se tak dostává ke čtvrté brance. Na rohový kop si naskočil VICENTE IBORRA a brankář Sara zůstal pouze stát na brankové čáře.
87
Nebezpečný centr raději jeden z obránců Betisu odehrál na roh.
86
Betis se dostal přihrávkami přes první obranný val, ten následný však již nepřekonal. Defenzíva Sevilly dnes šlape na jedničku.
85
Poslední střídání zápasu je zde a také tentokrát odchází střelec branky, ze hřiště odešel Machín a nahradil ho Samperio.
85
Snaha domácích o zisk míče končí faulem, když Matilla poslal soupeře k zemi až příliš tvrdě.
84
Betis se snažil ve středu hřiště vymyslet způsob, kterým by naboural koncentrovanou obranu soupeře, ale recept na to zatím nenašel a moc času do konce zápasu již nezbývá.
82
A také došlo na přímou střelu, míč sice hezky přeletěl zeď, ale dolétl přesně do rukavic připraveného Beta.
81
Hosté mají k dispozici standardní situaci, ze které by se dala brána přímo ohrozit.
80
Další hraniční zákrok byl puštěn ve středu hřiště, hosté se sice sami nikam nedostali, ale chybou v rozehrávce dostal šanci Juanfran (RBE), ten však byl sám proti kvartetu soupeřů a tak neměl moc šancí na úspěch.
79
Tvrdý souboj se odehrál před šestnáctkou domácích, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat.
78
Jako blesk z čistého nebe se dostal k míči Castro (RBE) a vůbec na nic nečekal, okamžitě po dvou dotecích s míčem vypálil a kulatý nesmysl jenom tak prosvištěl kolem pravé tyče domácí brány.
77
Za potlesku tribun odchází ze hřiště další domácí hráč, nyní přišla řada na autora úvodní branky zápasu Bacca, kterého nahradil Gameiro.
76
Otevřený prostor v defenzívě byl jako červenou barvou pro býky v podání hráčů Sevilly, ti se okamžitě vrhli v šesti lidech na útočnou polovinu, ale jejich předání míče bylo hodně nepřesné.
73
Mbia se dnes již jednou do střelecké listiny zapsal a nyní zkusil štěstí střelou z dálky překvapit Saru, míč mu však ideálně nesedl a snesl se až příliš vysoko nad břevno brány Betisu.
73
Snaha o průnik po křídle končí na špatném zpracování, po kterém budou u míče hosté.
71
Kombinaci Sevilly narušili hosté dobrým napadáním a nakonec se tak dostanou i k míči, budou totiž vhazovat.
70
Ke změně dochází také na druhé straně, za potlesku diváků odchází Reyes a místo něho na trávník vyběhl Perotti.
69
Kouč Betisu Pepe Mel si připravil další změnu, hřiště opustil Molina a nahradil ho Matilla.
68
Radost domácích hráčů byla předčasná, ale přesto by si defenzíva Betisu měla vstoupit do svědomí. Gól sice po standardní situaci neplatí kvůli ofsajdu, ale bránění Betisu bylo v této situaci žalostné.
67
Vilá (RBE) se sice zlobí, ale není mu to nic platné, v souboji si pomohl rukama a tak se píská faul.
66
Tlak domácích je nyní enormní, o vítězi zápasu je podle všeho rozhodnuto a Sevilla tak chce co nejvíce potěšit své fanoušky.
65
Nejprve zazvonila tyč po hlavičce Iborry a ihned poté měl na kopačce čtvrtý gól jeho spoluhráč, ten však ve stoprocentní šanci přestřelil a tomu nemohou uvěřit ani příznivci Sevilly a ani on sám.
64
Rakitič (SEV) zatáhl míč po křídle a proti přesile nakonec dokázal odcentrovat, naštěstí pro Betis však domácí hráč nedokázal míč hlavou lépe trefit.
64
Výborně se vrátil jeden z domácích hráčů a sám dokázal zastavit rodící se nebezpečí před šestnáctkou svého celku.
63
Přízemní centr do šestnáctky odkopl hned první bránící hráč Sevilly.
62
Hosté se však ani za stavu 3:0 a o deseti nevzdávají a nadále se snaží o alespoň úpravu skóre.
60
Ihned po třetí inkasované brance je ze hřiště stažen Vadillo, kterého nahradí Castro (RBE).
59
Zřejmě definitivní pojistku přidávají domácí v 59. minutě, kdy dostal míč do šestnáctky VICTOR MACHÍN, který kličkou přelstil brankáře a poté pod jeho tělem poslal míč do sítě.
58
Reyes to zkusil individuálně, ale jeho klička byla přečtena a tím celá akce zastavena.
57
Na konci sedmapadesáté minuty se dostal ke střele Figueiras (SEV), ale jeho pokus minul prostor třech tyčí.
56
Domácí tým přestože hraje v početní výhodě, tak se již do bezhlavé útočení v žádném případě nežene. Spíše si hráči v bílém hlídají střed hřiště a snaží se nepustit soupeře do šance.
54
Míč se nakonec po několika odrazech dostal do zámezí a vhazovat budou hráči Betisu.
53
Hraje se ve středu hřiště, hosté mají míč, ale nemohou se dostat do nebezpečného prostoru.
51
Xavi Torres (RBE) nestačil s protihráčem a tak jej raději zachytil za dres a poslal k zemi, to se však nelíbilo rozhodčímu, který mu okamžitě ukazuje žlutou kartu.
51
Betis i přestože hraje o deseti, tak druhý poločas zahájil vcelku důstojnou hrou.
50
Mohlo být definitivně rozhodnuto, do dobré pozice si totiž naběhl Bacca, byl však pod tlakem a jeho zakončení tak nebylo ideální a nakonec skončilo také vedle pravé tyče.
48
Betis se hnal do rychlého protiútoku, ale obrana domácího týmu si nakonec celou situaci v klidu pohlídala.
47
Sevilla si vybojovala rohový kop, po jeho rozehrání následoval další ostrý centr do šestnáctky, ale tam měl vše pod kontrolou brankář Sara.
47
Iborra (SEV) to vzal na sebe a ihned se omlouvá spoluhráčům, jeho střela byla totiž opravdu hodně nepřesná.
46
Odehráno bylo ze druhého poločasu kolem patnácti vteřin a již musela býti v pohotovosti píšťalka rozhodčího.
46
Hned na začátku druhého poločasu došlo na straně Betisu k jedné změně, nastoupil Figueras místo Steinhöfera.
46
Vyhecovaný první poločas je za námi a v tom se toho událo opravdu hodně. Nejprve už ve 2. minutě zápasu poslal domácí do vedení Carlos Bacca, který skvěle zakončil přímočarou akci svého týmu. Přibližně od poloviny poločasu se začalo na hřišti jiskřit, emoce stoupaly a výsledkem všeho byla druhá žlutá karta Paulãa (RBE) během pěti minut a ihned na to, navíc Sevilla udeřila podruhé, když hlavou zakončil přesně Stéphane Mbia.

Do šaten se tak jde za stavu 2:0 a navíc hosté budou dohrávat utkání v deseti.
45+2
Ani Reyes (SEV) však nezůstal bez povšimnutí.
45+2
Žlutou kartu uviděl za předchozí výměnu názorů uviděl Nono (RBE).
45+1
Tak toto derby bude mít ještě zajímavou dohru! Rozhodčí si musí co nejdříve udělat pořádek, jinak se mu na hřišti může strhnout pořádná mela.
45+1
Již plyne první minuta nastaveného času, zatím nemáme informaci o tom, kolik se bude nastavovat.
45
V závěru prvního poločasu mohli hosté alespoň vykřesat jistou naději, jenže Beto dokázal míč ve vlastní šestnáctce zastavit.
44
Tak toto je další hřebík do rakve Betisu! Po červené kartě přichází také druhá branka, když na standardní situaci skvěle naskočil STÉPHANE MBIA a hlavou zatloukl míč do země a od té kulatý nesmysl zapadl až do sítě.
43
Paulão (RBE) to nyní těžce nese, ale nedá se nic dělat, musí opustit hřiště a čeká na něj již jen sprcha v šatně.
42
Emoce by se daly krájet! Rozhodčímu se začíná situace výrazně komplikovat a to vše kvůli druhé žluté kartě pro Paulãa, který se vykartoval v průběhu pěti minut a velmi výrazně tak oslabuje svůj tým.
41
Mbia (SEV) skočil po soupeři jako při zápase v ringu a nyní mu zřejmě rozhodčí žlutou kartu klidně ukázat mohl.
40
Rakitič (SEV) si dělal prostor a opřel se do neposedného míče, nedokázal jej však ideálně zkrotit a po nepřesné střele může od své svatyně odkopávat Sara.
39
V závěru prvního poločasu se Betis dostává stále častěji k míči, jako by si hostující hráči ukázali, že to jde a že klidně mohou se svým městským rivalem hrát otevřenou partii.
38
Rohový kop nic zvláštního nepřinesl, ale celá akce Betisu ještě pokračovala a Nono se z dobrých třiceti metrů opřel do míče a jeho projektil orazítkoval pravou tyč domácí brány.
37
Konečně došlo také na rozehrání standardní situace, poté se bude kopat pouze rohový kop.
37
Žlutou kartu však dostal naopak Paulão (RBE) a to zřejmě za protesty.
36
Začíná se nám na hřišti pořádně jiskřit a hráčům Betisu se nemůžeme divit, že žádají žlutou kartu pro Morenu, který zajel do soupeře opravdu hodně zostra.
34
Opět se píská a tentokrát už to bude za žlutou kartu, kterou uviděl Vadillo (RBE).
33
Momentálně domácí drží míč a nikam nespěchají, hra je příliš často přerušována menšími fauly převážně ve středu hřiště.
31
Hosté si zpětnou přihrávkou a Saru nekomplikují situaci, brankář Betisu má totiž mnohem více času na rozehrávku a také to potvrdil.
30
Míč na přední tyči odvrací obránce Betisu, následná střela z voleje až k bráně Betisu nedolétla.
30
Machín se točil jako na kolotoči kolem dvou protihráčů, nakonec si vytočil standardní situaci.
28
Moreno (SEV) se připletl do souboje a chviličku to vypadalo, že se do protihráče pustí jako kohout do svého rivala. Rozhodčí však rázným zapísknutím vše rychle uklidnil.
27
Chviličku to vypadalo, že hlavní rozhodčí vytáhne kartičku z kapsičky, no nakonec si to rozmyslel a hostujícího hráče ušetřil.
27
Vše zastavuje až ruka jednoho z hostů, po které měli domácí k dispozici přímý kop. Centr do nebezpečného prostoru však vyboxoval připravený Sara.
26
Do hry se nám vkradla nepřesnost a to u obou zúčastněných stran. Míč se spíše vzduchem převaloval a ani jeden tým nebyl schopen situaci uklidnit.
24
Molina se dostal opět k zakončení, tentokrát pod tlakem hlavičkoval centr Juanfrana. Míč neletěl vůbec špatně, ale nějakých dvacet centimetrů míči chybělo.
24
Začíná se nám hra pořádně přiostřovat, rozhodčí však zatím drží otěže zápasu pevně ve svých rukou.
23
Nono hezky přetáhl hru na druhou stranu a po přiťuknutí od Juanfrana vypálil Molina, ale jeho střele chyběla hlavně přesnost.
22
Nono (RBE) se z ničeho nic odhodlal ke střele a tou alespoň malinko zahřál vymrzlé příznivce Betisu, kteří za polovinu poločasu moc důvodů k úsměvu nemají.
20
Po autovém vhazování Sevilly se míč dlouho pohyboval u autové čáry a nikdo z hráčů nebyl schopen situaci uklidnit. Nakonec se to domácím fotbalistům přece jen podařilo.
19
Figueiras (SEV) si dovolil kličku ve vlastní šestnáctce, o míč sice nepřišel, ale bolestivou grimasou jeho snaha končí. Byl totiž zasažen napadajícím protihráčem.
18
Vysoký centr do šestnáctky likviduje připravený Sara, za kterým číhala na chybu hned dvojice domácích snaživců.
17
Amaya (RBE) si zcela evidentně pomohl ve vzdušném souboji rukama.
16
Aktivní napadání Vadilla nakonec vyústilo pouze v útočný faul, míč tak mohou domácí v klidu rozehrát z místa přestupku.
15
Ostrý zákrok zezadu ve středu hřiště a emoce se dnes pořádně zvedají a může za to hlavně kapitán Betisu Molina, který poukazoval na herecké schopnosti jeho protihráče.
14
Chyba v rozehrávce Betisu nabídla Seville obrovskou šanci, hned trojice domácích hráčů se hnala do otevřené obrany soupeře. Došlo na dobrou přihrávku do šestnáctky, jenže Sara dokázal skvěle zakročit a navíc podle všeho byl domácí hráč v ofsajdu.
14
O pár vteřinek později však skluzem zajel domácí hráč do soupeře a Betis tak mohl rozehrávat standardní situaci. Přetažený míč však přeletěl celé pokutové území a skončil vysoko nad bránou Beta.
13
Moreno (SEV) se dostal do složité pozice po zpětné přihrávce, dokázal si však ve spolupráci s parťákem poradit.
12
Ihned po autu však došlo na útočný faul při výskoku, na trávníku se ocitl právě Rakitič (SEV).
12
Rakitič (SEV) zvládl fantasticky své defenzivní úkoly, nakonec však Betis přece jen zůstane u míče, bude se vhazovat na úrovni šestnáctky.
11
Domácí hráč se dral za míčem, ale byl velmi dobře pokryt a nakonec se tak bude pouze vhazovat.
10
Deset minut derby je za námi a FC Sevilla má zatím jasně více ze hry a svého městského rivala prozatím k ničemu nepustila.
9
Obrana Betisu zatím působí jako při dni otevřených dveří, dlouhý míč na zadní tyč dolétl až ke Reyesovi (SEV) a moc nechybělo a ten by dokázal přes obránce vypálit.
8
Na opačné straně se také píská, míč si již staví na místo přestupku Beto.
7
Amaya (RBE) rozehrál přímý kop po faulu ve středu hřiště.
5
Přesně tak se i stalo, ale obrana Betisu vše dokázal s přehledem vyřešit.
5
Nedovolený zákrok nabízí Seville výhodu přímého kopu z větší vzdálenosti. Pravděpodobně dojde na centr do šestnáctky.
4
Obrana Betisu opět zaváhala, ale tentokrát vše zastavuje píšťalka rozhodčího, která dává na vědomí, že se jednalo o ofsajd.
2
Tak to je fantastický vstup Sevilly do zápasu! První vážnější šance okamžitě skončila brankou, když si na perfektně načasovaný pas naběhl CARLOS BACCA a chladnokrevně zakončil celou akci.
1
Domácí tým se dostal k míči a pomalými krůčky se snaží o přechod přes střed hřiště.
1
-2
Základní jedenáctky obou celků již jsou připraveny na hrací ploše. Sevilla dnes žije fotbalem a právě městské derby je před námi.
Jak je vidět ze sestav, tak trenéra hostů Pepe Melu může těšit alespoň fakt, že do zápasu nastoupí Jorge Molina, který dokonce nasadí také kapitánskou pásku.

Sevilla FC: Beto – Figueiras, Fazio, Carriço, A. Moreno – J. Reyes (C), Iborra, Rakitić, Mbia, Machín – Bacca.
Náhradníci: Varas – F. Navarro, Cala, Coke, Perotti, Gameiro, Samperio.

Real Betis: Sara – Moreno Juanfran, Paulão, Amaya, Vilà – Steinhöfer, X. Torres, Verdú, Nono, Vadillo – Molina (C).
Náhradníci: Andersen – Nacho, Figueras, Matilla, Pérez, Chuli, R. Castro.

Rozhodčí: Estrada – Yuste, Martín.
Zranění hráčů

Oba trenéři musí před začátkem derby řešit nepříjemné problémy se sestavou. Domácí kouč bude podle všeho postrádat Gameiru a Marka Martina.

Na opačné straně jsou však problémy ještě větší, zdravotní potíže mají dva klíčový hráči a to Ruben Castra a Jorge Molina. O tom, který z nich nastoupí se bude vědět až těsně před zápasem.
Vzájemné zápasy

Poslední sevillské derby se odehrálo dvakrát v minulé sezóně, nejprve ve 12. kole vyhrála doma FC Sevilla vysoko 5:1. V následné odvetě ve 31. kole padlo také šest branek, no body se dělily po remíze 3:3.
Real Betis

Jak již bylo naznačeno níže, tak také Betis sídlí v Seville a dnes tak budeme svědky městského derby. Real Betis však má problém navázat na loňskou velmi úspěšnou sezónu, která skončila až postupem do Evropské ligy. V té se navíc týmu nadmíru daří, když ve skupině I drží první příčku s osmi body před Olympiquem Lyon.

V lize je to však naprosto jiná písnička, uhraných pouze devět bodů stačí na úplně poslední místo a celku tak reálně hrozí těžký boj o záchranu.

Poslední ligové zápasy:

11. kolo: Real Betis – Levante 0:0
12. kolo: Málaga – Real Betis 3:2
13. kolo: Real Betis – FC Barcelona 1:4
Sevilla FC

Momentálně jednoznačně lépe umístěný tým z města Sevilla dělí své síly mezi tři soutěže. Kromě ligy a ligového poháru hraje FC také Evropskou ligu a tam to vypadá na slušné umístění. Momentálně je totiž Sevilla na čele skupiny H s osmi body, hned před českým zástupcem Slovanem Liberec.

Sevilla je tak pro českého fanouška vcelku známým týmem, vždyť v Libercem odehrála hned dvě utkání a obě skončila nerozhodně 1:1.

V lize patří týmu momentálně 11. příčka, když ve třinácti zápasech nasbíral šestnáct bodů.

11. kolo: Real Madrid – Sevilla FC 7:3
12. kolo: Sevilla FC – Celta Vigo 0:1
13. kolo: Espanyol Barcelona – Sevilla FC 1:3
Španělská Primera Division pokračuje také v neděli ligovými boji a v jednom ze zápasů na sebe narazí Sevilla FC a Real Betis. Zápas má plánovaný výkop ve 21:00 a od této chvíle můžete společně se mnou sledovat sevillské derby
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.