To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Je dobojováno! Po nudném prvním poločase jsme sledovali až překvapivě zábavnou druhou půli. Domácí se dostali do vedení zásluhou Lucase, nicméně fotbalisté Las Palmas dokázali otočit stav ve svůj prospěch. Právě Lucas měl pár minut před koncem na kopačce vyrovnání, napálil ale tyč a hráči v růžových dresech v nastavení definitivně rozhodli o svém vítězství.

Tříbodový zisk Las Palmas znamená, že budeme celek z Kanárských ostrovů sledovat v Primera División i v příští sezóně. Hosté si totiž definitivně zajistili záchranu v nejvyšší soutěži, o kterou bude muset Deportivo ještě bojovat.
90+3
90+3
Las Palmas právě vstřelilo branku!
No a je to jasné, Las Palmas si díky třem bodům z La Coruňy definitivně zajišťuje záchranu! Bezhlavě útočící domácí vsadili vše na jednu kartu a v obraně nechali díry jako v ementálu, čehož využil přesnou střelou SERGIO ARAUJO!
90+2
Domácí tlačí a tlačí, do dalších šancí se už ale nedostávají. Zdá se, že máme rozhodnuto, do závěrečného hvizdu zbývá zhruba minuta.
90
Nad rámec základní hrací doby nastavuje sudí Álvarez tři minuty!
89
Tak taková smůla se jen tak nevidí! Lucas měl na kopačce vyrovnání – stačilo jen nastavit nohu, nicméně domácí křídelník z bezprostřední blízkosti orazítkoval tyč!
88
Před Fernandem Navarrem se otevřela dálnice volného prostoru, domácí bek se ale nečekané možnosti tak trochu zalekl a místo průniku zvolil centr, který nakonec doletěl až do zámezí.
87
Javi Varas si nyní nebyl vůbec jistý, se štiplavým centrem Lucase z levé strany si ale nakonec poradil. Tlak domácího celku začíná gradovat!
86
Už známe i údaj o návštěvnosti, dnešní duel sleduje 21686 diváků!
85
O chvilku později to ještě z ostrého úhlu zkusil Celso Borges, který ale těsně minul pravou tyč laspalmaské svatyně!
84
Domácí teď reklamují ruku soupeře ve vápně, jenže zbytečně. Mnohem nebezpečněji vypadal projektil Lucase Péreze, s nímž si ale Varas se štěstím poradil!
83
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Tana, přichází Vicente Gómez.
82
Zprvu nenápadný nákop Pedra Mosquery nakonec doletěl až do pokutového území, Javi Varas si ale vše zkušeně pohlídal a ukryl míč ve své náruči.
81
Na lacoruňském stadionu už se nám rozběhla poslední desetiminutovka zápasu a Garcíova trefa opět pořádně zamíchala karty. Po nudné první půli sledujeme strhující druhou!
79
No a pozor, Las Palmas otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch! Hráči kanárského celku překvapivě rozehráli rohový kop na krátko a poté parádní kombinací na jeden dotek rozebrali domácí obranu. DAVID GARCÍA už měl úlohu snadnou!
79
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Momo, přichází Nabil El Zhar.
78
Hrotový forvard Deportiva Luis Alberto se opět pokusil prosadit individuálně, s přesilou hráčů v růžových dresech ale neměl nárok si poradit.
77
Velezkušený Celso Borges si ve středu hřiště pomohl k míči faulem, za svůj zbytečný zákrok navíc vyfasoval žlutou kartu.
75
Do konce již zbývá odehrát něco málo přes čtvrthodinku a fotbalisté La Coruňy opět začínají vystrkovat růžky. Závěr bude ještě hodně zajímavý!
74
Tak tohle byla obrovská šance domácího týmu! Odražený balon se dostal k Luisovi Albertovi na hranici malého vápna, útočník Deportiva ale tváří v tvář Varasovi trestuhodně minul!
73
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Federico Cartabia, přichází Jonathan Rodríguez.
71
V posledních minutách se na trávníku nic převratného neděje, oba týmy jsou – zdá se – s aktuálním stavem spokojeny. Balon je nyní u rozehrávajícího Varase.
70
Jonathan Viera byl vytlačen do ostrého úhlu a napálil míč do ochranné sítě, následovat tak bude pouze odkop od Manuovy svatyně.
68
Tak to je nádherný okamžik! Možná nejpopulárnější hráč v celé Španělské lize, čtyřicetiletý Juan Carlos Valerón, právě nastupuje na hřiště a celý stadion mu aplauduje vestoje! Bývalému hráči právě Deportiva uvolní místo na trávníku Francisco Nili.
67
Sergio Araujo to přehnal s agresivitou v souboji s Borgesem, domácí tak budou mít spoustu času a klidu na rozehrávku.
65
Právě Varas o chvilku později po skvělém zákroku poněkud zaváhal a vyboxoval míč přímo k Juanfranovi, jenž ale z voleje poslal balon vysoko nad.
64
Tak tohle nevypadalo vůběc špatně! K odraženému míči se na hranici šestnáctky prodral Luis Alberto a tvrdě vypálil k pravé tyči, Javi Varas se však stihl přemístit včas a reflexivně zasáhl!
63
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Cani, přichází Fayçal Fajr.
62
Po gólech na obou stranách se ale hra přeci jen trochu uklidnila, zkušený Dani Castellano momentálně v klidu drží balon na polovině hřiště a nikam se nežene.
60
Hodina hry je za námi, další půlhodina před námi. A soudě podle dění na hřišti z posledních několika minut, máme se na co těšit!
59
Za necelých patnáct minut druhé půle toho bylo k vidění více než za celý první poločas. Tak doufejme, že dnešní soupeři budou v nastaveném trendu pokračovat!
58
Odpověď hostů na sebe nenechala příliš dlouho čekat, máme vyrovnáno! Předcházela tomu navíc pdoobná akce, jako v případě úvodní branky Deportiva. Momo našel skvělým průnikovým pasem rozběhnutého SERGIA ARAUJA, který se jen tak tak vyhnul ofsajdové pasti a přesnou střelou k tyči nedal Manuovi šanci!
56
Fotbalisté z Kanárských ostrovů opět přebírají iniciativu, tak se nechme překvapit, zdali se dočkají vyrovnávací trefy.
55
Roque Mesa chytře přenechal průnikový pas rozběhnutému Castellanovi, s nímž se ale obětavě vrátil Cartabia a zkušeného krajního beka Las Palmas daleko nepustil.
53
Francisco Nili se radoval zbytečně. Hostující středopolař totiž vyběhl do šance z jednoznačného ofsajdu a po odpískání ještě poslal míč za Manuova záda, což ale bylo tak trochu zbytečné.
52
Albertův nákop nebyl adresovaný nikomu jinému než Lucasovi Pérezovi, autor šestnácti ligových tref v letošní sezóně se ale k míči nakonec nedostal.
51
Zkušený Celso Borges uklidnil hru zadovkou na vlastní polovinu, fotbalisty Deportiva první vstřelená branka očividně uklidnila.
50
Po většinu první půle byli fotbalisté Las Palmas mírně lepším týmem, hráči v růžových dresech teď ale svým hostitelům vůbec nestačí.
48
Domácí jsou při chuti! Nyní to z uctivé vzdálenosti zkusil Juanfran, který ale neměl seřízená mířidla a jeho pokus k Javimu Varasovi ani nedoletěl.
47
La Coruňa právě vstřelila branku!
Tak to je bleskový vstup do druhého poločasu v podání domácích! Fernando Navarro ze středového kruhu poslal dalekonosný nákop až do pokutového území soupeře, kde se zjevil LUCAS PÉREZ a placírkou překonal bezmocného Varase!
46
Do La Coruňy se společně vrátíme ve 21:32, tak si to nenechte ujít!
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Mnoho fotbalové krásy v ní k vidění nebylo, zatím jsme sledovali spíše urputný boj z obou stran. S přibývajícím tempem se ospalé tempo hry konečně začalo zvyšovat, tak se nechme překvapit, zdali to po změně stran bude rezultovat v nějaké góly.
45
43
Federico Cartabia to teď zkusil individuálně po levém křídle, do zakončení se ale neprobil. To už jsou před námi poslední dvě minuty první půle.
42
Úvodní pětačtyřicetiminutovka už se nám blíží ke svému konci a tempo hry se začíná konečně zvyšovat.
41
Jonathan Viera se na sebe zlobí. Laspalmaský středopolař to zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho projektilu ale přeci jen něco chybělo k tomu, aby mohl ohrozit domácí svatyni.
39
Také Varasův protějšek Manu musel být ve střehu, s nepříliš prudkým projektilem Javiho Varase si ale bez sebemenších problémů poradil.
38
Tohle smrdělo gólem! Lucas Pérez si seběhl do pokutového území pro parádní dalekonosný nákop a ocitl se tváří v tvář Varasovi, hostující svatyni ale ze skvělé pozice přestřelil!
37
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Federico Cartabia, jehož centr trochu překvapivě našel zadáka Sidneiho, který zkusil štěstí efektní patičkou, ta byla ovšem velmi, velmi nepřesná.
36
Dani Castellano ztratil míč a své zaváhání se pokusil napravit tak vehementně, až za to vyfasoval žlutou kartu.
34
Momo utekl po pravém křídle a pokusil se přechytračit Manua, ten ale zkušeně vyběhl a celou situaci si pohlídal.
33
Luis Alberto přesprintoval svého strážce Lemose a pokusil se přelobovat vyběhnuvšího Javiho Varase, nicméně veškerá jeho snaha byla zbytečná, poněvadž byl domácímu útočníkovi odpískán ofsajd.
31
Vousatý strážce domácí svatyně byl ale tentokrát zcela bez práce, centr Roqueho Mesy totiž za nic nestál a balon doletěl až do zámezí.
30
Jonathan Viera se neohroženě pustil mezi dva borce v modrobílém dresu a na zadácích Deportiva si nakonec vynutil roh. Manu se tak bude muset mít opět na pozoru.
29
Sergio Araujo si to středem hřiště namířil do domácí šestnáctky, včas byl ale o kulatý nesmysl připraven, o což se postaral Sidnei.
28
Laspalmaští fotbalisté jsou v posledních minutách aktivnější, momentálně drží balon na pravém křídle štírek Tana.
26
Sidneiho hlavička skončila přímo u nikým nehlídaného Jonathaan Viery, jenž to zkusil z voleje, jeho rána ale skončila až mezi diváky.
25
Momův dalekonosný nákop byl domácí defenzívou sražen do zámezí, Las Palmas tak budou mít k dispozici svůj první rohový kop.
24
Javi Varas byl nyní opět v permanenci, tentokrát ale stačilo jen nastavit náruč a uschovat v ní nepovedený centr z kopačky Lucase.
23
Federico Cartabia využil chyby v rozehrávce růžových a okamžitě po zmocnění se míče vypálil, domácí středopolař ale napálil balon přímo do připraveného Varase.
21
Zkušený Sidnei se ukopl a poslal kulatý nesmysl do autu, na což tribuny zareagovaly pískotem. Hosté budou mít čas a klid na rozehrávku.
20
Dvacet minut hry je za námi a pokud nepočítáme jeden zajímavý nákop v podání Luise Alberta, na hřišti se vlastně nic zajímavého neudálo.
19
Z následného rohového kopu už domácí vůbec nezahrozili, fotbalisté Las Palmas se bez problémů ubránili.
17
Luis Alberto prchl po pravém křídle a poslal do šestnáctky zajímavý nákop na sbíhajícího si Lucase, jehož si však pokryl Mauricio Lemos a nepustil domácího borce ke střele.
16
Defenzíva Las Palmas odvrátila kulatý nesmysl pouze k Juanfranovi, jenž nic nevymýšlel a z dobrých dvaadvaceti metrů vypálil, jeho pokus ale proletěl vysoko nad.
15
Lucasovi se nepodařilo odcentrovat přes Davida Garcíu, Deportivo však bude mít k dispozici rohový kop.
14
Sergio Araujo to zkusil lišáckou přihrávkou na z druhé vlny si sbíhajícího Moma, nicméně defenzíva La Coruňy vše vystihla a odvrátila míč do bezpečí.
13
Z tribun se začíná ozývat pískot, příznivci Deportiva jsou očividně znuděni a na poloprázdném stadionu nepanuje kdovíjaká atmosféra.
12
Dlouhý nákop na Sergia Arauja se neujal, osamoceného hostujícího útočníka totiž zradilo zpracování, a balon se tak dokutálel až k Manuovi.
10
David García si několikrát vyměnil balon s Aythamim Artilesem a poté nakopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu, kde se ho zmocnil Sidnei.
9
Celek z Kanárských ostrovů kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene, úvodní desetiminutovka žádný vzruch na jedné ani druhé straně nepřinesla.
8
Hráči v růžových dresech se dostali až na hranici pokutového území, do zakončení se ale nedostali a protiútok domácích může založit Sidnei.
7
Napadající Pedro Mosquera omylem povalil na zem Davida Garcíu, což samozřejmě neuniklo pozornosti hlavního sudího. Laspalmaští budou mít čas a klid na rozehrávku.
5
Lucas našel na pravé straně rozběhnutého Federica Cartabiu, jehož pokus o přízemní centr ale skončil na kopačce jednoho z hostujících zadáků.
4
V úvodu sledujeme opatrnou partii z obou stran. Ani jeden tým se nikam nežene, Roque Mesa se nyní s míčem na kopačce vrací na vlastní polovinu.
3
Lucas se po levém křídle vydal kupředu a poté šikovně prostrčil míč k Luisi Albertovi, jenž si ale s přesilou hráčů v růžovém neporadil.
2
Hráči Deportiva se následně zmohli jen na nekonstruktivní odkop míče do zámezí, následovat tak bude pouze odkop od Lemosovy svatyně.
1
Hosté hrající v růžových dresech se pokusili vydat se do rychlého brejku po pravém křídle, nicméně Federico Cartabia jejich záměr vystihl a dopravil balon do autu.
1

Deportivo La Coruňa: Manu – Juanfran, Lopo, Sidnei, F. Navarro – Cartabia, Mosquera, C. Borges, Cani – Lucas, Alberto.
Náhradníci: Pletikosa – Pablo, Bergantiños, O. Riera, Laure, Fajr, Jonathan Rodríguez.

UD Las Palmas: Varas – David García, Lemos, Artiles, D. Castellano – Mesa – Nili, Tana, Viera, Momo – Araujo.
Náhradníci: Lizoain – Simón, V. Gómez, El Zhar, Bigas, Montoro, Valerón.

Rozhodčí: Álvarez – Barranco, Rubio.
Deportivo se dnes bude muset obejít bez dvou vykartovaných hráčů: Luisinha a Alejandra Arribase. Mimo hru zůstávají i zranění Fabri, Rober a Pablo. To Las Palmas dnes bude chybět zkušený Javi Castellano spolu s ghanským legionářem Mubarakem a drobným středopolařem Hernánem.
Pondělní soupeře dělí od sebe jeden jediný bod. Zatímco Deportivu patří třináctá příčka, celek z Kanárských ostrovů je o pozici níže. Hosté se však mohou pyšnit skvělou formou, z posledních pěti zápasů totiž Las Palmas čtyřikrát zvítězilo a jednou těsně prohrálo proti nabušenému Realu Madrid. To Deportivo podává kolísavé výkony a střídá lepší zápasy s horšími, v minulém kole však celek ze severozápadu Španělska uhrál cennou remízu na hřišti páté Celty Vigo.
Hezký pondělní večer všem fotbalovým nadšencům. Srdečně vás vítám u sledování dohrávky dvaatřicátého kola španělské Primera División, v němž si to o důležité body rozdají sousedi v tabulce Deportivo La Coruňa a UD Las Palmas. Začínáme ve 20:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.