La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Getafe - 7. dubna 2018   13:00

D. Alavés
48' Laguardia (Munir) • 75' Munir (Guidetti)
2:0
(0:0)
D. Alavés
Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Sobrino, García, Pina, Burgui (86. Alexis) – Munir (77. I. Gómez), Guidetti (90+2. Wakaso).
Sivera – Alexis, Santos, I. Gómez, D. Torres, Pedraza, Wakaso.
Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco
Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz
18 241 diváků
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Šibasaki (62. Pacheco), Bergara (51. Flamini), Fajr, Ndiaye – Á. Rodríguez, J. Molina (73. Rémy).
E. Martínez – Bruno González, Flamini, Rémy, Mora, Molinero, Pacheco.

SESTŘIH LA LIGY: Alavés - Getafe 2:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 18 241 diváků.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:22.
Utkání je u konce a body zůstávají domácímu Alavésu. Ten měl skvělý vstup do druhého poločasu a hned ve 48. minutě udeřil po přímém kopu. Na centrovaný míč si naskočil Víctor Laguardia a přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre utkání. Soupeř tak musel přidat směrem kupředu, jenže ofenzíva Getafe dnes nebyla v dobré kondici. A tak přišel gól na druhé straně. V 75. minutě odcentroval Guidetti a zcela volný Munir měl ve vápně snadnou práci. Zápas pak mohl zdramatizovat Antunes, jenže v 81. minutě zahodil penaltu a tím jen potvrdil trápení Getafe v koncovce. Alavés dvoubrankový náskok v poklidu uhlídal a může se radovat ze tří bodů. Celkově jich má 35 a pro tuto chvíli se posunul na 15. místo. Getafe zůstává na 39 bodech a je jedenácté.
90+4'
90+3'
Wakaso se ihned mohl zapsat do střelecké listiny, když si naběhl na přihrávku, dostal se před obránce, jenže svůj brejk zakončil nepovedenou střelou vedle Guaitovy branky.
90+2'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Mubarak Wakaso.
90+1'
Za pomezní čárou se chystá závěrečné střídání Alavésu, tohle už bude pouze taktického charakteru pro ušetření času.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Dakonam fauloval Duarteho, domácí rozehrávají od půlící čáry přímý kop. A nikam nepospíchají.
88'
Stále stejná písnička. Hosté se snaží o útok, naráží však na dobře pracující obranu Alavésu.
87'
Na stadionu se už ozývají oslavné chorály, diváci pomaličku slaví výhru.
86'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Burgui, přichází Alexis.
85'
Alavés postupoval dopředu levou stranou, akci zabrzdil Dakonam odkopem na autové vhazování.
84'
Suárez vhazoval na útočné polovině, hostům ale míč dlouho nezůstal, stejnou proceduru budou nyní provádět domácí.
83'
Hraje se teď ve středu hrací plochy, to domácím maximálně vyhovuje, sami nemají kam pospíchat.
82'
Domácí se snaží držet míč co nejdál od své branky.
81'
Míč si na penaltový puntík postavil Antunes, poslal gólmana na opačnou stranu, jenže sám vystřelil mimo Pachecovu bránu. Stav je tak i nadále 2:0.
80'
Penalta pro Getafe! Ve vápně zatarasil Rémymu cestu Duarte a rozhodčí neváhal ani okamžik!
79'
Ten už míří mimo hrací plochu, zápas bude moci pokračovat.
78'
Je tu menší pauza, na trávníku probíhá ošetřování, lékař je u domácího Garcíi.
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Munir, přichází Ibai Gómez.
75'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Na druhé straně dopadl útok o mnoho lépe a domácí už vedou o dvě branky. Zleva odcentroval Guidetti a v pokutovém území zakončoval hlavou zcela volný MUNIR. Po hlavičce zblízka to tak je 2:0.
75'
Do odraženého míče se opřel Antunes. Nebyl to špatný pokus, ale našel připraveného Pacheca.
73'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Loïc Rémy.
72'
Vše nakonec vyřešil sám, když vyboxoval centrovaný míč mimo své vápno.
71'
Na druhé straně se už pískalo, faulován byl Ndiaye. Je tu přímý kop, Pacheco si už koordinuje dvoučlennou zeď a obránce v pokutovém území.
71'
Munir na zemi, faul v tom ovšem nebyl. Guaita okamžitě rozehrává od své branky.
70'
Udeřit naopak mohlo na opačné straně. Po centru z pravého křídla si naskakoval Munir a nescházelo mnoho, aby umístil míč tím správným směrem.
68'
Getafe stále marně dobývá vápno Alavésu, domácí obrana pracuje opravdu na výbornou.
66'
Suárez nezpracoval poměrně jednoduchý míč, ten mu utekl do zámezí. Domácí vhazují.
65'
Žlutou kartu za faul na Antunese u pomezní čáry dostal domácí Munir.
63'
Pokračuje poměrně nervózně vedené utkání, nyní k tomu přispěl i rozhodčí, který nechtěně, ale docela tvrdě srazil hostujícího Fajra.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Daniel Pacheco.
61'
Na levé straně měl trochu času na centr domácí Burgui, nakopnutý míč ovšem skončil u obrany Getafe. Už se zase hraje u středového kruhu.
60'
Na hostující střídačce se chystá další střídání, čeká se na vhodný okamžik.
59'
Pokus hostů o přenesení hry před Pachecovu branku odvrátil dobře načasovanou hlavičkou Rubén Duarte.
57'
Z dálky pálil Sobrino, jeho táhlý pokus ale postrádal přesnost.
55'
Faulů ze strany Getafe přibývá, musí se tak i nadále bránit. Domácí hrají v posledních minutách v naprosté pohodě.
54'
Munir se po krátkém ošetření po Flaminiho faulu vrací na hrací plochu, vítá jej potlesk diváků.
52'
Aby nebylo faulů málo, tak jednoho se dopustil i čerstvý Flamini a Alavés můžu i nadále budovat tlak.
52'
Přímý kop sice nebyl pro domácí úspěšně rozehrán, přesto je to Alavés, kdo má míč v držení a pokračuje v útočné činnosti.
51'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Markel Bergara, přichází Mathieu Flamini.
50'
Hostující Fayçal Fajr navíc dostal žlutou kartu.
49'
A Alavés bude pokračovat v útočení, po dalším faulu následuje znovu přímý kop.
48'
Domácím vychází vstup do druhé půle a jdou do vedení. Na přímý kop si na ofsajdové linii naběhlo hned několik hráčů, ale úspěšný byl VÍCTOR LAGUARDIA, který prudkou hlavičkou zamířil přesně k tyči.
47'
Žlutou kartu za faul dostal hostující Markel Bergara.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:01.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalových okamžiků nepřinesl. Po celou dobu jsme čekali na střelu na branku, všechny pokusy končily mimo. Za zmínku stojí hlavička hostujícího Moliny, či střela domácího Garcíi. Ani v těchto případech však gólmani zasahovat nemuseli a do kabin se tak jde za stavu 0:0.
45'
45'
Nakonec se rozhodl pro rozehru po zemi a vůbec mu to nevyšlo. Prakticky pouze odevzdal míč soupeři.
44'
Přímý kop pro domácí, od pravé postranní čáry bude centrovat Munir.
43'
Už se ale bude hrát proti jeho brance, neboť ve středovém kruhu byl Burguim sražen Ndiaye.
42'
Pacheco si nachystal míč k odkopu, bude na začátku akce Alavésu.
40'
Vypadá to, že se nám hráči probudili a začali hrát fotbal. Na levé straně si zpracoval domácí Manu García, udělal několik kroků na střed a vystřelil. Táhlá rána prolétla těsně vedle Guaitovy branky. Gólman Getafe vše pouze pozoroval, po míči vůbec nešel.
38'
Standardní situace domácích se velice rychle otočila proti nim, rychlý kontr Šibasakiho museli hasit taktickým faulem.
37'
Zatím asi nejnebezpečnější akce utkání. Zleva centroval Antunes a našel Molinovu hlavu. Jeho zakončení se ale stočilo kousek od Pachecovy branky.
36'
Po dlouhém pasu se odehrál v pokutovém území Getafe souboj, a jeden z domácích hráčů upadl. Na penaltu to ale rozhodně nebylo.
34'
Faul Dakonama, Alavés bude rozehrávat přímý kop kousek od středového kruhu.
34'
Další přihrávka domácích šla vzduchem, ta se stala kořistí připraveného Guaity.
33'
Burgui postupoval levou stranou, hledal nabíhající spoluhráče a do vápna poslal přihrávku po zemi. Tou však pouze našel bránící řadu Getafe.
32'
Domácí tým kombinuje na středu hřiště, dopředu to moc nejde. Takže i nadále sledujeme spíše boj, než technický fotbal.
30'
Žlutí se na hostující straně, za ostrý skluz na Martína byl potrestán Gaju Šibasaki.
29'
Na levé straně se uvolnil Burgui a snažil se o křížnou střelu. Moc mu to ale nesedlo, výsledkem byla rána vysoko nad branku Getafe.
29'
Tohle měl být pas za obranu na Guidettiho, ten se ovšem zasekl a na přihrávku vůbec nereagoval.
27'
Vysoký centr zkrotil Guaita a stáhl si míč do rukavic.
26'
No vida, jde to. Centr z levé strany si zpracoval Guidetti, pustil si míč na pravačku a vypálil. Rána by šla na branku, střelu ale na poslední chvíli zblokoval Antunes. Roh pro Alavés.
25'
Neuspěl ani domácí Guidetti, míč je u Guaity a ten ihned posouvá míč na své spoluhráče.
23'
Nedočkali jsme se ani po přímém kopu Getafe, celá akce skončila vedle Pachecovy branky. Ten se už chystá k rozehrání.
21'
Zatím stále čekáme na první střelu na branku, obě obrany si na útočící hráče dávají opravdu velký pozor.
20'
Pískal se ofsajd hostů, v něm byl zachycen hostující Ndiaye.
18'
Centr hledal Šibasakiho, ten byl ovšem dobře krytý a i když se snažil od Elyho odpoutat, míč už na hrací ploše nestihl.
17'
U pokutového území Alavésu upadl Ndiaye, lehce do něj rukou strčil Manu García. Ani tento zákrok se nepískal.
16'
Hosté měli k dispozici další rohový kop, prudký pas ale nenadělal domácí obraně žádné potíže.
14'
Vysoký centr z levé strany přelétl vápno a skončil mimo hrací plochu. Guaita zasahovat nemusel.
13'
A další nespokojenost na straně Alavésu. V pokutovém území upadl Munir, rozhodčí ovšem zachoval chladnou hlavu a o odpískání pokutového kopu vůbec neuvažoval. Munir samozřejmě očekával opak...
12'
Dlouhý nákop domácích po levé straně skončil až v pokutovém území Getafe, kde bez problémů zasáhl připravený Guaita.
12'
Na trávníku trošičku narůstá nervozita, oba týmy vstoupily do zápasu s velkou vervou a podle toho vypadají i některé osobní souboje.
10'
Guaita je na začátku další akce Getafe, k rozehrání volil dlouhý výkop.
9'
Na trávníku ležel domácí Munir, také se držel za obličej, v tomto případě ale sudí v zákroku nic nedovoleného neviděl a nechal hosty vhazovat.
8'
I po rohu se k míči dostal Šibasaki a šteloval si míč na střelu, jeho pokus byl ovšem zblokován a Pacheco zasahovat nemusel.
7'
Celá následná standardka mířila na levou stranu, odkud centroval Šibasaki. Domácí pak odhlavičkovali na roh.
6'
Je tu první karta utkání, za zákrok na Rodrígueze, který schytal úder do hlavy, byl potrestán Rodrigo Ely.
5'
Na druhé straně se do odraženého míče opřel za pokutovým územím Pina, Guaitovu branku však minul.
4'
Tohle už vypadalo nadějněji. Hosté se řítili k brance v rychlém kontru, na střed sklepával vysokou přihrávku Molina, obrana Alavésu se ale zvládla vrátit a odvrátit.
3'
Getafe opět u míče, zatím ale sledujeme pouze kombinaci okolo středového kruhu.
2'
Celá akce ale skončila prakticky ihned po rozehrání, pískalo se hostující provinění uvnitř pokutového území.
2'
Na trávníku leží hostující Antunes a drží se za obličej. Getafe bude rozehrávat přímý kop z levé strany.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Sobrino, García, Pina, Burgui – Munir, Guidetti.
Náhradníci: Sivera – Alexis, Santos, I. Gómez, D. Torres, Pedraza, Wakaso.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Šibasaki, Bergara, Fajr, Ndiaye – Á. Rodríguez, J. Molina.
Náhradníci: E. Martínez – Bruno González, Flamini, Rémy, Mora, Molinero, Pacheco.

Rozhodčí: Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Mendizorroza začne ve 13 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Santiago Jaime, kterému budou na pomezí asistovat Jorge Bueno a Fernando Tresaco.
Getafe CF

Hosté jsou na tom o něco lépe, na 11. místě mají 39 bodů. Výkony jsou u tohoto týmu střídavé, výhru střídá porážka. V minulém kole platila ta horší varianta, Getafe doma podlehlo Realu Betisu 0:1 a dnes se bude chtít vrátit na tu lepší vlnu.

Deportivo Alavés

Domácí tým je momentálně na 16. místě se ziskem 32 bodů. Na sestupové pozice má slušný náskok, momentálně činí plných deset bodů. Forma není kdovíjaká, poslední čtyři kola Deportivo nevyhrálo, v minulém kole však získalo alespoň bod za remízu 0:0 na půdě Espanyolu Barcelona.

Alavés – Levante 1:0
Real Sociedad – Alavés 2:1
Alavés – Real Betis 1:3
Valencia – Alavés 3:1
Espanyol – Alavés 0:0
Dobré odpoledne u španělské Primera Division. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy Deportivo Alavés a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.