La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Sevilla - 30. ledna 2021   14:00

0:2
(0:1)
Sevilla
28' Ocampos   • 55' Jordán  (Aleix Vidal)
Eibar
Dmitrović (61. Y. Rodríguez) – Pozo (75. R. Correa), P. Oliveira, Bigas, Arbilla – Inuj (46. P. León), Papakouli Diop (75. Garcia), Expósito, Gil – Muto (60. Enrich), Kike García.
J. M. Sánchez – V. Pizarro, I. Massó
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Sevilla
Bunú – Navas (46. Aleix Vidal), Koundé, Sergi Gómez (82. Diego Carlos), Acuňa (7. Rekik) – Ó. Torres (70. Rakitić), Fernando, Jordán – Suso (82. Munir), Nasjrí, Ocampos.

Z tohoto střetnutí je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou.
V příštím kole se Eibar představí 7. února na stadionu Osasuny. Sevilla bude o den dříve hostit Getafe.
Sevilla si díky třetí výhře v řadě polepšila v tabulce La Ligy na třetí pozici. Eibar vytěžil z posledních čtyř kol jen jeden bod a zůstal patnáctý.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:12.
Zápas mezi Eibarem a Sevillou končí výhrou hostujícího favorita. Ten dnes sice nebyl po většinu utkání herně lepším týmem, dokázal ovšem vytěžit z minima maximum. Platilo to i o situaci z 27. minuty. Po Bigasově faulu uvnitř pokutového území se k zemi poroučel Nasjrí a rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop. Ten střelou doprostřed branky s přehledem proměnil Lucas Ocampos. Sympaticky hrající Eibar se ve zbytku dějství tlačil za vyrovnáním a uzamknul Sevillu na její půlce. Nejblíže gólu byli domácí ve 44. minutě. Standardní situaci rozehrál Expósito centrem na malé vápno a Kike García hlavičkoval do levé tyče. Eibar se tlačil dopředu také po změně stran, jeho snahu ale utnula druhá branka Sevilly. Vidal přihrál z pravé strany do malého vápna Joanu Jordánovi a ten dloubl balon za záda padajícího Dmitroviće. Srbský gólman musel zakrátko nuceně střídat, mezi tyčemi ho nahradil Yoel Rodríguez. Od té doby domácí tlak opadl a hostům se dařilo držet míč čím dál častěji. Nakopnout mohla Eibar rána výborně hrajícího Gila, jenž je v týmu na hostování právě ze Sevilly, jeho křižná přízemní střela z levé strany velkého vápna ale těsně minula vzdálenější tyč. Střelecky aktivnější Eibar tak vyšel gólově naprázdno.
90+6'
90+6'
V závěru ještě jeden rohový kop pro Eibar. Kike García hlavičkoval do levého horního růžku branky a Jasín Bunú konečky prstů vytěsnil míč právě na roh. Anaitz Arbilla po něm střílel zpoza šestnáctky, alespoň čestné trefy se ale dnes Eibar nedočká.
90+5'
A ještě jedna žlutá karta, pravděpodobně za protesty. Vysloužil si ji kapitán Sevilly Ivan Rakitić.
90+4'
V závěru zápasu vyfasoval k nelibosti trenéra Lopeteguiho žlutou kartu Munir.
90+3'
Další akce Sevilly skončila faulem Júsuf Nasjrího na Roberta Correu.
90+2'
Zpoza šestnáctky vypálil Lucas Ocampos. Přízemní pokus mířící k levé tyči postrádal razanci, a tak si jej ze země pohodlně sebral Yoel Rodríguez.
90+1'
Roberto Correa schytal u postranní čáry zásah míčem do pro muže choulostivých míst. Kdo zná, ten ví.
90+1'
Hrát se budou ještě čtyři minuty.
90'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se sudí Sánchez rozhodne nastavit.
89'
Další rohový kop pro Eibar. Tentokrát už došlo na centr. Zdálo se, že ze skrumáže odvracel míč hlavou do zámezí Karim Rekik, rozhodčí ale nařídil odkop od branky.
88'
Eibar rozehrál na pravé straně roh nakrátko, konkrétně tak učinil Aleix Garcia. Tentokrát se ale pruhovaní do zakončení nedostali.
87'
Bryan Gil přesprintoval hned několik protihráčů a posunul míč do vápna. Po zblokované střele se míč dostal na pravou stranu, odkud pálil úplně volný Pedro León. Brankář Jasín Bunú jeho dělovku vyrazil na rohový kop.
86'
Eibar vhazuje na polovině hřiště. Hosté protestovali, nebylo jim to ale nic platné.
85'
Po přiklepnutí z levé strany se do balonu opřel z necelých dvaceti metrů Aleix Garcia, jeho projektil ale zamířil znovu vysoko nad branku.
83'
Eibar ještě neskládá zbraně. Roberto Correa přihrával z pravé strany šestnáctky před branku, kde číhal Sergi Enrich. Balon ale včas lapil Jasín Bunú, takže se druhý jmenovaný do zakončení nedostal.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Diego Carlos.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.
81'
Domácí tým se postupně prokombinoval až do zakončení. Rána, kterou vyslal zpoza vápna Kike García, ale neměla gólové parametry ani zdaleka. Střela letěla vysoko nad klec Bunúa.
80'
Po faulu Ivana Rakitiće, jenž převzal kapitánskou pásku, bude Eibar rozehrávat na polovině Sevilly.
79'
Sevilla dohrává zápas hodně zkušeně. Po gólu na 2:0 jsou bílí o poznání častěji u balonu a na útočné polovině.
78'
Na pravé straně hřiště pláchl Suso, jenž našel zpětnou přihrávku na středu vápna Lucase Ocampose. Ten ovšem z hranice šestnáctky pravý horní růžek branky poměrně výrazně přestřelil. Mrzet ho to nemusí. Jak se později ukázalo, akci předcházel ofsajd.
76'
Poměr střel momentálně hovoří jasně pro Eibar. Domácí tým vystřelil jedenáctkrát, hosté pětkrát. Hraje se ale na góly...
75'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Aleix Garcia.
75'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Roberto Correa.
74'
Hostům se rýsovala zajímavá možnost uvnitř šestnáctky, Suso si ale na pravé straně až příliš předkopl míč, který mu posléze utekl za brankovou čáru. Z toho se určitě dalo vytěžit více.
72'
Momentálně se toho na hrací ploše příliš zajímavého neděje. Sevilla má nahráno a zdá se, že její druhá trefa Eibar definitivně nalomila. Do té doby aktivní domácí celek nyní hledá cestu k zakončení jen hodně obtížně.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Ivan Rakitić.
70'
Júsuf Nasjrí si dnes při výběru místa nepočíná zrovna dobře. Jindy obávaný střelec byl v krátkém sledu zase v ofsajdu. Průnikovou přihrávkou jej hledal Óliver Torres, pro něhož zápas končí.
69'
A další faul, teď se s nimi roztrhl pomyslný pytel. Pravidlům se vzepřel Joan Jordán.
68'
Po faulu Lucase Ocampose zahrával Eibar standardku. Dlouhý cent z kopačky Eduarda Expósita ovšem doletěl z levé strany jen do rukavic brankáře Jasína Bunúa.
67'
Hra je nyní poměrně hodně rozkouskovaná. Nedovoleným zákrokem se provinil Pedro León.
66'
Júsuf Nasjrí znovu načapán v ofsajdovém postavení. Hrát může Eibar.
64'
Po přihrávce Kikeho Garcíi hlavičkoval ze středu šestnáctky střídající Sergi Enrich. Naštěstí pro Bunúa i celou Sevillu mířil doprostřed branky.
63'
Bryan Gil zachytil na levém okraji šestnáctky nepovedenou rozehrávku Sevilly a prezentoval se zajímavou přízemní křižnou ranou, která jen těsně minula vzdálenější pravou tyč.
62'
Trochu sporná žlutá karta pro Anaitze Arbillu, který se hodně diví (a není divu). Domácí obránce šel do souboje kopačkou napřed stejně jako Aleix Vidal. Zdálo se, že oba zasáhli míč. Přesto je to žlutá karta pro Arbillu.
62'
Hra pokračuje. Už nyní se dá očekávat poměrně dlouhé nastavení.
61'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Marko Dmitrović, přichází Yoel Rodríguez.
60'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Sergi Enrich.
59'
Tak tohle je další nepříjemnost pro domácí celek. Srbský gólman není schopen pokračovat ve hře. Čeká se na jeho náhradníka.
58'
Marko Dmitrović zahazuje balon do zámezí a dává gestem najevo, že má nějaký zdravotní problém.
56'
Sevilla mohla oslavit branku se vším všudy. Kdosi z pořadatelů zřejmě omylem nechal zaznít gólovou sirénu, která běžně ohlašuje branky Eibaru. Kuriózní situace.
55'
Sevilla právě vstřelila branku!
Teď už ale bylo na straně hostů vše v pořádku a Sevilla přidává druhou branku. Aleix Vidal přihrál z pravé strany na malé vápno, kde JOAN JORDÁN lehce dloubl do balonu před vybíhajícím Markem Dmitrovićem. Míč skončil v síti.
53'
Akci Sevilly utnul zdviženým praporkem rozhodčí na pomezí. Ten si všiml, že byl hostující kanonýr Júsuf Nasjrí po přihrávce Ólivera Torrese v ofsajdu.
52'
Vzdušný pas odvracel Karim Rekik hlavou na další roh. Po něm už se Sevilla definitivně osvobodila a přesunula hru do střední části hrací plochy.
51'
Pozův centr byl hosty odvrácen na rohový kop. Eduardo Expósito si staví balon na pravé straně.
50'
Papakouli Diop zkusil zpoza vápna štěstí střelou doprostřed branky. V tomto prostoru ale číhal připravený Jasín Bunú.
48'
Sevilla měla k dispozici rohový kop, naložila s ním ale mizerně. Suso se krátce po rozehrávce dostal na pravém křídle do ofsajdu.
47'
Po centru z pravé strany zakončoval k bližší tyči Paulo Oliveira. Jasín Bunú stačil zasáhnout.
46'
Karim Rekik sundal skluzem zezadu nově příchozího Pedra Leóna. Eibar začne druhou půli další standardní situací.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Aleix Vidal.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Pedro León.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:07.
Je za námi úvodní část zápasu mezi Eibarem a Sevillou. Více ze hry měli domácí, přesto jsou to hosté, kdo je v poločasové přestávce spokojenější. Po Bigasově faulu uvnitř pokutového území se k zemi poroučel Nasjrí a rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop. Ten střelou doprostřed branky s přehledem proměnil Lucas Ocampos. Sympaticky hrající Eibar se ve zbytku dějství tlačil za vyrovnáním a uzamknul Sevillu na její půlce. Nejblíže gólu byli domácí ve 44. minutě. Standardní situaci rozehrál Expósito centrem na malé vápno a Kike García hlavičkoval do levé tyče.
45+3'
45+3'
Poločas už se pouze dohrává. Eibar drží míč na své polovině, čeká na se hvizd rozhodčího.
45+2'
Marko Dmitrović opět v akci. Tentokrát odkopával balon na druhou polovinu po zpětné přihrávce jednoho ze spoluhráčů. Míč ovšem doplachtil až za postranní lajnu, takže bude vhazovat Sevilla.
45+1'
Z hranice pokutového území vypálil po zemi levačkou Suso, pouze však doprostřed branky, takže snadná práce pro Marka Dmitroviće.
45'
Úvodní poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno! Na Expósitův centr od pravé postranní čáry si na malém vápně naskočil Kike García a hlavou orazítkoval levou tyčku! Kapitán Eibaru je na sebe hodně nahněvaný.
44'
Takaši Inuj se chtěl s balonem elegantně obtočit okolo Karima Rekika, ten jej při tom fauloval. Standardka pro Eibar.
43'
Hra se na chvíli přesunula na protější konec hrací plochy. Od postranní čáry centroval Karim Rekik, balonu se ale rychle zmocnili znovu domácí.
41'
Ze střední vzdálenost nasadil k dělovce Kike García a tentokrát už musel Jasín Bunú zasahovat. Ostrý projektil ale letěl přesně do míst, v nichž působil marocký brankář. Štíplo to, ovšem nic víc.
40'
A znovu šikovný Bryan Gil. Tentokrát našel na levém okraji šestnáctky skulinku mezi dvojicí protihráčů a zpětnou přihrávkou oslovil volného Papakouliho Diopa. Ten si balon přehodil na střelu, z nějakých čtrnácti metrů ale mířil zhruba metr nad horní tyč.
39'
Kike García si naběhl do ve výskoku hrajícího Karima Rekika. Kapitán Eibaru si vymodlil odpískání faulu.
38'
Eibar měl k dispozici rohový kop. Po Expósitově centru z pravé strany propadl míč ven z vápna k Bryanu Gilovi, který se do něj okamžitě opřel. Jeho rána však byla zblokovaná.
37'
Jesús Navas si krásně narazil míč se spoluhráčem a rázem se řítil z pravé strany do vápna. Zakončení mu ale vůbec nevyšlo, balon poslal vysoko nad branku.
35'
Bryan Gil opět pláchl po levé straně, aby pak z hranice velkého čtverce centroval na zadní tyč. Balon odkopl jeden z hráčů v bílém dresu. I tento náznak šance Sevilla přečkala.
34'
Kike García si uvnitř pokutového území zpracovával balon, v souboji s Julesem Koundém však nakonec zahrál rukou. Rozhodčí to postřehli a domácí kapitán dal gestem najevo, že mají pravdu.
33'
Bryan Gil zvolil prudký střílený centr na bližší tyč. Jasín Bunú ale prostor utěsnil a balon vyboxoval. Následně bylo pískáno, rozehrávat bude Sevilla.
32'
Kike García odcentroval z pravé strany. Před hranicí šestnáctky míč zasáhl rukou Karim Rekik. Standardka pro Eibar.
30'
Je za námi půlhodina hry a dočkali jsme se první branky. Tu vsítila z ojedinělé akce Sevilla, jinak jsou ale herně aktivnější domácí. Uvidíme, kterak Eibar zareaguje.
28'
LUCAS OCAMPOS kopl penaltu po zemi doprostřed branky. Marko Dmitrović se vrhl k levé tyči. Sevilla jde do vedení.
28'
Sudí Sánchez se opět vydal k monitoru a tentokrát udělal hostům radost. Penalta!
27'
Júsuf Nasjrí upadl v krátkém sledu opět v pokutovém území, tentokrát po nakopnutí Pedra Bigase. Sevilla protestuje a znovu si žádá penaltu!
26'
Po Susově centru se hosté do zakončení nedostali. O chvíli později poslali balon slabě do zámezí. Marko Dmitrović zasahovat nemusel.
25'
Júsuf Nasjrí se pustil do souboje jeden na jednoho a získal pro Sevillu rohový kop z pravé strany.
24'
Jošinori Muto udeřil ve vzdušném souboji Julese Koundého. Hrát bude z poloviny hřiště Sevilla.
23'
Eibar hraje většinu akcí po levém křídle. Z tohoto prostoru nyní odcentroval Eduardo Expósito, naneštěstí pro domácí byl jeho pas nepřesný.
22'
Tak už se opět hraje. Aktuálně pobývá na útočné polovině Eibar.
21'
Pořád se ale nehraje. Po protestech na střídačce Sevilly inkasoval hostující trenér Julen Lopetegui žlutou kartu.
20'
Už je vše jasné. Penalta se kopat nebude! Marko Dmitrović hrál nejprve balon.
19'
Stále se čeká na finální verdikt. Sudí Sánchez se míří podívat na záběry.
18'
Následovala standardka Sevilly. Po nákopu do šestnáctky se ve vápně srazili Marko Dmitrović a Júsuf Nasjrí. Hlavní arbitr nařídil penaltu, ještě se ale radí s kolegou u videa.
17'
Papakouli Diop nakopl zezadu špičkou boty Júsufa Nasjrího a vykoledoval si žlutou kartu.
16'
Bryan Gil má tradičně sil na rozdávání. Nyní neúnavně napadal hostující rozehrávku a málem získal míč. Ten se ale nakonec od něj odrazil do zámezí. Nutno zmínit, že Gil je v Eibaru na hostování právě ze Sevilly.
15'
Krátce po vhazování se hosté vlastní nepřesnosti o balon připravili. Hrát může Marko Dmitrović.
14'
Po dlouhé době se Sevilla odhodlala k náhlému přechodu do útoku. Akci zastavil odkopem za autovou čáru Alejandro Pozo.
13'
Obránci Sevilly se trochu snaží zklidnit hru a pohodlně nyní kombinují okolo vlastní šestnáctky. Směrem dopředu zatím favorit nepředvedl vůbec nic.
12'
Bryan Gil na levém okraji pokutového území přesprintoval Jesúse Navase, jeho centr z velkého úhlu pak doplachtil do rukavic brankáře Jasína Bunúa.
11'
Rozhodčí důrazně domlouvá nově příchozímu Karimu Rekikovi, jenž se právě dopustil zákroku za hranicí pravidel, který schytal Takaši Inuj. Příště už by to mohlo být za žluté napomenutí.
10'
Končí nám úvodní desetiminutovka zápasu. Viděli jsme jedno vynucené střídání i žlutou kartu, na šance ale čekáme.
9'
V přerušené hře vidí dodatečnou žlutou kartu Paulo Oliveira. Domácí obránce se dopustil na půlící čáře faulu na Joana Jordána.
8'
Po nákopu z pravého okraje hřiště si za obranu nabíhal Júsuf Nasjrí. A to doslova. Pomezní vymršti praporek, je pískán ofsajd.
7'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Karim Rekik.
6'
Opakovaný záběr odhalil předešlý souboj s Alejandrem Pozem, při němž došlo v jiné části hřiště k drobnému kontaktu. Nezdálo se to ale být nijak dramatické. Zřejmě jde o nezaviněné zranění. Každopádně musí dojít na střídání.
5'
Marcos Acuňa má nějaký zdravotní problém a dost možná nebude moci pokračovat v utkání. Zadák Sevilly sedí poblíž půlící čáry a spěchají za ním lékaři.
4'
A opět aktivní Bryan Gil, který je tradičně hodně vidět. Balon si šikovně posunul hlavou a odcentroval z levé strany na hlavu Jošinoriho Muta. Ten ale rovněž hlavou zakončoval uvnitř pokutového území vedle levé tyče.
2'
Další pas do šestnáctky vyslal Bryan Gil. Obrana Sevilly tentokrát balon odvrátila.
1'
Hned zkraje utkání zahrozil Eibar nadýchaným centrem z levé strany, který z kopačky Jošinoriho Muta proletěl šestnáctkou a zamířil nikým netečován za vzdálenější tyč. Dvojici hráčů v pruhovaném ale příliš nescházelo.
1'
Fotbalisté obou celků právě nastoupili na hřiště. Domácí budou hrát v pruhovaných modro-červených dresech, hosté ze Sevilly v bílých.

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Bigas, Arbilla – Inuj, Papakouli Diop, Expósito, Gil – Muto, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, Burgos, R. Correa, Enrich, Garcia, Recio, Quique, P. León, Rafa, Cote.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Sergi Gómez, Acuňa – Ó. Torres, Fernando, Jordán – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – L. de Jong, Diego Carlos, Munir, Gnagnon, Idrissi, Rakitić, Rekik, F. Vázquez, Aleix Vidal, A. Gómez.

Rozhodčí: J. M. Sánchez – V. Pizarro, I. Massó.
Sevilla má Eibaru co vracet. Naposledy s ním doma v rámci 7. kola prohrála 0:1. O překvapení se postaral trefou ze 41. minuty již zmíněný Kike García. Na konci loňského července, tehdy ještě v rámci 34. kola předešlého ročníku, zase zvítězila hubeným skóre 1:0 Sevilla (gól dával v 56. minutě Ocampos). Uvidíme, zda bude i tentokrát duel o jediné brance, nebo zda nám toho oba týmy předvedou v zakončení více.
Sevilla se tradičně nachází v popředí tabulky. Momentálně je se ziskem 36 bodů čtvrtá. Na vedoucí Atlético Madrid sice ztrácí propastných 11 bodů, na druhý Real ovšem "jen" čtyři. Klub, jehož dres obléká rovněž český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, táhne v ligové soutěži minisérii dvou vítězství v řadě. V minulém kole zdolala Sevilla na domácím stadionu rozdílem třídy 3:0 nováčka z Cádizu, předtím uspěla poměrem 2:1 na půdě Alavésu. "Rojiblancos" táhne svými góly především Júsuf Nasjrí. Třiadvacetiletý marocký útočník se v aktuálním ročníku La Ligy trefil už dvanáctkrát a je spolu s Luisem Suárezem z Atlética nejlepším kanonýrem celé soutěže.
Eibar se po dvaceti odehraných kolech nachází jen těsně nad sestupovou propastí, a sice na patnácté pozici, kde má dva body náskok na osmnáctý Alavés. Eibar již tři kola v řadě nevyhrál. Naposledy remizoval 1:1 na hřišti Viga, kde bodoval po dvou porážkách v řadě (1:2 s Atléticem Madrid i Levante). Na celkovém skóre 17:21 se pěti zásahy podílel Kike García. Zkušený jednatřicetiletý útočník je tak aktuálně nejlepším klubovým střelcem.
Hezký den u sledování nejvyšší španělské fotbalové soutěže. Sobotní program 21. kola odstartuje soubojem mezi týmy SD Eibar a Sevilla FC. Papírovými favority budou hosté. Jak se své role zhostí? Sledujte náš textový přenos a budete v obraze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.