La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Levante - 7. března 2022   21:00

Bilbao
63' Vesga (Berenguer) • 76' I. Williams (Berenguer) • 88' Zarraga
3:1
(0:0)
Levante
90+1' De Frutos
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez (55. Vivian), Berchiche – Berenguer, Vencedor (78. Petxarroman), Vesga, Muniain (C) (73. N. Williams) – Sancet (73. Zarraga), I. Williams (79. Villalibre).
Muñiz – Cerdán, Alonso
San Mamés Barria (Bilbao)
29 485 diváků
Levante
Cárdenas – Pier, Ó. Duarte, M. Cáceres (71. Cantero) – Miramón, Melero (71. Malsa), Pepelu, Son (84. Franquesa) – De Frutos, Morales (C) (45+2. E. Bardhi) – Martí (84. Goméz).

Pondělní dohrávka 27. kola španělské LaLigy skončila vítězstvím papírového favorita, Athletic Bilbao porazil poslední Levante na domácím stadiónu 3:1.

Góly začaly padat až ve druhém poločase. Skóre střetnutí otevřel v 63. minutě nechytatelnou hlavičkou k pravé tyči Mikel Vesga, dvoubrankový náskok vystřelil favoritovi o třináct minut později Iñaki Williams. Definitivní razítko na vítězství Bilbaa dal střídající Oier Zarraga, který v 88. minutě proměnil penaltu po faulu na svou osobu. Hosté zaznamenali alespoň čestný úspěch, v nastaveném čase mířil do černého Jorge De Frutos.

Svěřenci kouče Marcelina zůstávají navzdory vítězství osmí, manko na Villarreal nicméně stáhli na rozdíl dvou bodů. Levante je stále poslední, na sedmnáctou Granadu ztrácí bodů sedm.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:14.
90+4'
90+3'
Střeleckou listinu chtěl rozšířit Nico Williams. Kličkou do středu zmátl Óscara Duarteho, nicméně kostarický obránce se stihl srovnat a v pádu střelu soka ztečoval vedle levé tyčky.
90+1'
Levante právě vstřelilo branku!
Hosté přeci jen střílí alespoň čestný gól. Individuálně se prosmýkl do pokutového území soupeře po levé straně JORGE DE FRUTOS, ve finále akce vyběhnuvšího Simóna zkušeně přeloboval.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Pohledný gól mohl do statistik zapsat Álex Cantero. Do balónu se opřel nůžkami, střelu na zadní, levou tyč ale Simón zvládl vytěsnit, míč navíc udržel ve hře.
88'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Balón si na bílý bod postavil sám faulovaný OIER ZARRAGA. Po celou dobu měl oči upřené na brankáře a zaznamenal jeho předčasný pohyb k pravé tyči, bez problémů pak kulatý nesmysl nasměroval na opačnou stranu.
87'
Teď už se penalta píská! Unai Simón zachytil do rukavic centr zprava a dlouhým výhozem poslal do brejku Nica Williamse, který ještě akci vyšperkoval přihrávkou na střed už do pokutového území k Zarragovi, toho zezadu nešikovně podrazil De Frutos.
86'
Rober Pier skvěle přečetl patičku Villalibreho a podpořil ofenzivu. Nahrál Malsovi a očekával zpětný pas o vnitra šestnáctky, jenže balón zastavil pozorný Vivian.
85'
Pokutový kop chtěl odpískat Álex Berenguer. Óscar Duarte popostrčil protihráče jen lehce, to na penaltu určitě nebylo a arbitr Muñiz byl téhož názoru.
84'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Son, přichází Enric Franquesa.
84'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Dani Goméz.
82'
Po pravé lajně přesprintoval pravého beka de Marcose forvard Roger Martí. Musel rychle jednat a volil střílený centr do malého vápna, kde žádného spoluhráče neměl.
81'
Yuri Berchiche na středu oslovil Álexe Berenguera. Autor dvou asistencí si na kličku netroufl, hrál na jistotu zpět do zadních řad ke kopačkám Yeraye.
80'
V době, kdy se rozběhla závěrečná desetiminutovka základní hrací doby, je o vítězi s velkou pravděpodobností rozhodnuto. Bilbao vede o dva góly a na hřišti je lepším týmem.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Alex Petxarroman.
76'
Skvěle provedený protiútok a Bilbao rázem disponuje dvougólovým náskokem! Yeray hlavou odvrátil míč ven z pokutového území, načež Berenguer průnikovou nahrávkou vyslal vstříc brankáři IÑAKIHO WILLIAMSE. Nejlepší střelec Athleticu v sezóně nezaváhal a z pravé strany zakončil podél nohy Cárdenase na bližší tyč.
75'
Hosté momentálně kombinují na útočné polovině. Enis Bardhi zkusil oblouček za obranu, Yeray hlavou zkušeně prodloužil za sebe do rukavic gólmana.
74'
Nově příchozí Nico Williams nezastavil Óscara Duarteho. Stoperův útočný výlet ztroskotal až na Berenguerovi, jenž protihráče odstavil tělem.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Oier Zarraga.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Nico Williams.
72'
Z poloviny hřiště hrál malou domů Son. Dani Cárdenas vyběhl až mimo pokutové území, aby zbytečně nezdržoval a nahrál po své pravici stojícímu Duartemu.
71'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází Álex Cantero.
71'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Mickaël Malsa.
70'
Pepelu očekávaný dlouhý nákop neprovedl, rozehrál na krátkou vzdálenost k Pierovi. Až ten nasměroval balón do vnitra pokutového území Bilbaa, přičemž ve vzduchu kraloval Yuri Berchiche.
69'
Skvěle si počínal Enis Bardhi, který v poslední chvíli dal pravou nohu před Vesgu, právě do ní jej protihráč kopl. Jasný faul a standardka pro Levante.
68'
Óscar de Marcos neměl komu dopředu, proto volil Unaie Simóna. Domácí gólman zvládl zpracování, stejně tak přenesení k levé lajně na Viviana.
67'
U pravé lajny dostal možnost odcentrovat Jorge Miramón. Chopil se jí, byť měl ve vápně jediného spoluhráče. A Roger Martí podle očekávání přes tři protihráče nezakončil.
66'
Ale Bilbao samozřejmě nemůže zapomínat na zadní vrátka. Do těch nakoukl Jorge De Frutos, jemuž však nevyšla klíčová klička do středu hřiště, Yeray špičkou prvé kopačky posunul balón ke spoluhráči Vivianovi.
65'
Athletic je při chuti. Náskok chtěl okamžitě navýšit Iker Muniain, pravačkou ovšem natáhl jen o pár čísel nad břevno. Cárdenas mohl zhluboka vydechnout.
63'
Bezbrankové skóre prolomeno, po zásluze se o to postaral domácí tým! MIKEL VESGA nahrál k pravé lajně Berenguerovi, aby si následně mezi dvěma protihráči naběhl do malého vápna, kam dostal od kolegy ideální centr a v pádu zakončil hlavou nechytatelně do pravého dolního rohu.
62'
Iker Muniain mohl a určitě měl nahrávat na střed volnému Williamsovi, ale kličkou šel do Duarteho, který domácímu hráči vystavil stopku v podobě čistého obranného zákroku.
61'
Hodina z utkání je pryč, do konce zbývá třicet minut. V utkání mezi Bilbaem a Levante stále marně čekáme na první gól, který by zápas určitě ještě více rozpohyboval.
60'
Červeno-bílí pokračují v obléhání soupeřovy svatyně. Opět ve finále úřadoval Dani Cárdenas, ten lapil pro změnu Vesgův centr.
59'
Pro změnu zleva táhl akci Yuri Berchiche. Po narážečce s Muniainem centroval do pokutového území, pro balón si vyběhl gólman Cárdenas.
58'
Pravou stranou zkusil štěstí Óscar de Marcos. Vyzrál na Cácerese, ale cestu mu okamžitě zatarasil Rober Pier, přes něj už domácí fotbalista neprošel.
57'
Roger Martí si vyměnil balón s Pepeluem a pokračoval vstříc soupeřově svatyně. Vystřelil z pravé strany na zadní tyč, cílový prostor výrazně minul.
56'
Střídání Iñiga Martíneze bylo překvapivé, ale jak kamerové záběry zachytily, tak se na střídačce drží za pravé koleno. I tu se tedy jednalo o zdravotní komplikace.
55'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Daniel Vivian.
54'
Domácí kapitán Iker Muniain vzal zodpovědnost na sebe, čímž překvapil Duarteho. Posunul si míč na hranici šestnáctky, načež vystřelil těsně vedle levé tyče.
53'
Unai Simón dal vzpomenout na minelu z mistrovství Evropy, kdy v utkání Španělska proti Chorvatsku pustil malou domů do sítě. Nyní mu mezi nohama propadla nahrávka Martíneze, ale měl štěstí, balón se kutálel pomalu a brankář ho stihl před brankovou čárou.
52'
Domácí znovu zkusili štěstí stříleným centrem. Ten od pravé lajny vyprodukoval Álex Berenguer a i on hledal Williamse, před ním ale stáli hned dva obránci.
51'
Přestože měl Yeray spoustu času a kolem sebe volný prostor, tak sáhl k dlouhému nákopu, na nějž Williams nedosáhl. Aut pro Levante.
50'
Pod tlakem Martín Cáceres volil malou domů. Dani Cárdenas si troufl na zpracování a těsně kolem presujícího Muniaina našel osamoceného Sona.
49'
Střílená nahrávka Vencedora měla oči. Skvěle ovšem zareagoval Óscar Duarte, který ve skluzu nasměroval kulatý nesmysl mimo dosah Williamse.
48'
Hosté hrají v oslabení, protože jednomu z hráčů se spustila krev z nosu, zastavit ji musí zdravotníci za postranní čárou. Athletic této výhody pochopitelně chce využít.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou vystřídaným tak zůstává zraněný hostující kapitán Morales, toho nahradil Bardhi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
První poločas zápasu mezi Bilbaem a Levante branku nenabídl, ale fotbal rozhodně nenudí, zajímavých příležitostí bylo k vidění hned několik. Jako první mohl skórovat Iñaki Williams, v úniku ovšem na gólmana nevyzrál. Ve 28. minutě zachraňoval Levante Miramón, na brankové čáře vykopl míč po hlavičce Martíneze, o minutu později ránu Berenguera vytáhl Cárdenas konečky prstů na břevno. Jednu gólovku si vypracovali i hosté, když se José Luis Morales zbavil osobního strážce a střelu se zajímavou falší nasměroval do břevna. Právě Morales si v závěru úvodního dějství přivodil při vlastním prohřešku zranění levého kolena, takže muselo dojít k nucenému střídání ještě před přestávkou.
45+4'
45+3'
Dvě nastavené minuty jsou minulostí, ale hra pochopitelně pokračuje, protože byly celé vyplněny ošetřováním zraněného kapitána Levante.
45+2'
Morales dále pokračovat nebude, to je jasné. Dokonce pro něj muselo přijet na trávník vozidlo, na které byl čtyřiatřicetiletý Španěl položen. Na hrací ploše jej nahrazuje Enis Bardhi.
45+1'
Velká komplikace pro Levante. Hostující kapitán José Luis Morales po prohřešku zřejmě špatně došlápl a poranil si levé koleno. V akci jsou zdravotníci.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Rukou si při zpracování pomohl José Luis Morales. Álex Berenguer vzápětí zkusil rychlou rozehrávkou vyslat do brejku Williamse, ten úmysl spoluhráče nepochopil.
43'
Dlouhý výkop Unaie Simóna směřoval na Iñakiho Williamse. Domácí útočník zabojoval, proti dvojici stoperů ale jen prodloužil za sebe do země nikoho.
42'
Těžko říct, co Son zamýšlel udělat. Nejspíše vyslat do úniku kapitána Moralese, jemuž se po hodně nepřesném nákop zdviženou rukou omlouvá.
41'
Výborně si vedl Iñigo Martínez i při další akci Levante. Do poslední chvilky vystál Jorgeho De Frutose, jeho centr nechal doletěl do boční sítě.
40'
Pepelu si tělem odstavil Sanceta a posunul míč po pravé lajně na Martího, jenž vyzval k souboji jeden na jednoho Martíneze. Uspěl stoper.
39'
S těžkou malou domů si Unai Simón poradil bez problémů. Nedělal si starosti se složitým zpracováním a z první odpálil kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
38'
Ani teď ale Bilbao ze vzduchu neudeřilo. Yeray vyskočil hodně vysoko, avšak příliš brzy. Naopak skvěle výskok načasoval Pier, protihráči nedal šanci.
37'
Kartónek žluté barvy si vykoledoval Son. Nezachytil rychlost Berenguera, jehož bez milosti stáhl za dres k zemi. V tomto případě nebylo co řešit.
36'
Centr na zadní tyč měl oči. Jenže adresát Óscar de Marcos si nepohlídal ofsajdové postavení, takže už zakončoval zbytečně, navíc stejně přestřelil.
35'
Standardku u levé lajny vybojoval Ohian Sancet. Obhodil si balón kolem Sona, jenž konkurenta zastavil lehkým zatažením za dres. Dobře provedený taktický faul.
34'
Hra proti pravidlům i na druhé straně. Iker Muniain napadal vysoko, ale v klíčový okamžik ve snaze zachytit nahrávku stoupl na nohu Duartemu, což pozornosti arbitra neuniklo.
33'
Výborné krytí míče ukázal Unai Vencedor. Moc dobře věděl, že se k němu zezadu blíží Pepelu, tím se domácí fotbalista nechal podrazit.
32'
Už to vypadalo, že Levante bude mít další velkou šanci. Ještě před Moralesovým zakončením ovšem rozhodčí odpískal útočný faul Piera na gólmana.
31'
Branková konstrukce zachránila i Simóna! José Luis Morales převzal kontrolu nad míčem a z osmnácti metrů jej napálil na bránu. Balón cestou chytil zajímavou faleš, což domácího gólmana pořádně vykolejilo, leč dlouho smutnit nemusel, břevno totiž vrátilo balón do hry.
30'
Domácí pokračují v obléhání soupeřovy svatyně. Narážečka mezi Williamsem a Muniainem dnes podruhé nevyšla, dobrý úmysl vystihl Pier.
29'
A další velká příležitost Bilbaa! Z pravé strany si za velkým pokutovým územím nachystal balón ke střele Álex Berenguer, který nártem vypálil na zadní tyč. Cárdenas konečky prstů vytáhl kulatý nesmysl na břevno! Parádní zákrok.
28'
Levante zachránil Miramón. Po centru z rohového kopu a hlavičce Martíneze byl Cardenas překonán, ale byl to právě levý záložník, kdo na brankové čáře odpálil balón do bezpečí!
28'
Pěkná individuální akce Ohiana Sanceta gólem neskončila. Domácí forvard se obtočil kolem konkurenta a z levé strany střílel na zadní tyč, Dani Cárdenas pohotovým zákrokem levou rukou vytěsnil balón vedle tyče.
27'
Protiútok Levante zastavil s velkým sebevědomím Yuri Berchiche. Nabral rychlost Rogera Martího a v souboji tělo na tělo konkurenta přetlačil.
27'
Tentokráte zachoval Iker Muniain o poznání větší klid. U levé lajny zvedl hlavu a na hranici šestnáctky našel Vesgu. Ten místo rány z první šel do kličky proti Pierovi, hostující stoper vypíchl soupeři míč z pod pravé nohy.
26'
Zhruba dvacet metrů od brány natáhl ke střele Unai Vencedor. Dani Cárdenas mohl v tomto případě zůstat ledově klidným, míč proletěl výrazně vedle levé tyčky.
25'
To se nepovedlo. Ačkoli měl spoustu času, tak Iker Muniain jednal rychle a zkusil po levé lajně vysunout Sanceta, jenž v rychlostním souboji prohrál se Sonem.
24'
Pravou lajnou utekl Gonzalo Melero. Musel jednat v plné rychlosti a zkusil střílený centr na úroveň penalty, kde byl jenom protihráč Óscar de Marcos.
23'
Narážečka mezi Ikerem Muniainem a Iñakim Williamsem nevyšla. Druhý jmenovaný vracel kapitánovi pod sebe, ten po kontaktu s Duartem upadl.
22'
Snaha De Frutosovi upřít nešla. Jenže sám byl bez šance a Iñigo Martínez si toho byl vědom. Zatlačil na konkurenta, který přihrál pouze ke kopačkám Yeraye.
21'
Váhajícího Cácerese dostal po tlak vysoko napadající Mikel Vesga. Uruguayský stoper neriskoval a odpálil balón daleko na útočnou polovinu.
20'
Na žluté karty máme srovnáno. Z hostujících řad si ji vysloužil Jorge Miramón, když zezadu bolestivě přišlápl pravý kotník Sancetovi. Jedná se o jeho pátou žlutou kartu v sezóně, což znamená, že příští ligový zápas bude mít volno.
19'
Jorge De Frutos ztratil míč a do brejku následně vystartoval po pravé lajně Álex Berenguer. Ve dvou proti čtyřem neuspěli, střílený pas k Williamsovi nedoputoval.
18'
Defenzivní povinnosti si Iñigo Martínez splnil na jedničku. Využil špatného zpracování Pepelua a míč na jistotu odehrál do autu. Vhazovat bude Son.
17'
Dlouho si hosté míče neužili. Roger Martí zdviženým palcem pravé ruky poděkoval Martínu Cacéresovi za nahrávku, byť na ni sám nedosáhl.
16'
Rohový kop chtěl vybojovat Yuri Berchiche. Sice chytře nastřelil Duarteho, ale od něj se míč vrátil do domácího hráče, takže výsledkem je pouze odkop od brány.
15'
Od levé lajny si na střed sběhl Ohian Sancet. S balónem u kopaček vyprodukoval technický pokus na zadní tyč, balón proletěl jen těsně vedle levé tyče.
14'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí fotbalista Álex Berenguer. Protestuje a zřejmě právem. Ve skluzu sice trefil Martího, ale nejprve odkopl balón do autu.
13'
Ofenzivu podpořil Son. Těžké zpracování mu ale nevyšlo a hrací předmět pouze přisunul do rukavic gólmana Simóna, jenž už protihráči zmenšoval palebný úhel.
12'
První velká šance zápasu končí neúspěchem! Nahrávku obdržel Iñaki Williams, který využil rozestoupené obranné řady a středem rázem postupoval sám na bránu. Dani Cárdenas však skvěle proti útočníkovi vyběhl a vychytal jej levou nohou!
11'
Do protiútoku startoval Roger Martí. Dlouhý nákop Robera Piera ovšem postrádal přesnost, stoperská dvojice Bilbaa navíc soka udržela na uzdě.
10'
Podle očekávání hraje Athletic častěji na míči. Do vnitra pokutového území pronikl aktivní Vencedor, střílený pas k bližší tyči odvrátil mimo bezprostřední nebezpečí Son.
9'
Ve středu hřiště si tvořil prostor pro zakončení Unai Vencedor. Rozmyslel si jej a po levici posunul míč na Vesgu, jemuž vůbec nevyšel oblouček za obranu.
8'
Souboj Iñaki Williams vs. Dani Cárdenas se opakoval. Brankář Levante vystartoval proti pasu za obranu na již zmíněného protihráče a těsně před ním míč odpálil do zámezí.
7'
Někteří domácí fotbalisté požadovali zpětnou kontrolu u videa, doufali v možný pokutový kop. Arbitr Muñiz ale okamžitě rozpažil ruce, vědom si správnosti svého výroku.
6'
Zleva centroval Unai Vencedor. Proti balónu vystartoval hostující brankář Dani Cárdenas, který míč vyboxoval, načež bolestivě sestřelil Iñakiho Williamse.
5'
Další roh pro Levante vybojoval Jorge De Frutos. Kličkou k levé lajně se chtěl zbavit osobního strážce v podobě Mikela Vesgy, jenž špičkou kopačky nasměroval balón mimo hrací plochu.
4'
José Luis Morales nacentroval balón na úroveň penalty. V tomto prostoru naskakoval Rober Pier, ještě o něco výše však vyskočil bránící Iñigo Martínez.
3'
Mizernou malou domů vymyslel Yuri Berchiche. Unai Simón věděl, že nemá cenu za míčem vůbec běžet, hosté zadarmo získali první rohový kop v utkání.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Fotbalisté Levante do pondělní dohrávky navlékli dresy barvy žluté.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Berenguer, Vencedor, Vesga, Muniain (C) – Sancet, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, Dani García, Raúl García, Lekue, Núñez, Petxarroman, Serrano, Villalibre, Vivian, N. Williams, Zarraga.
Trenér: Marcelino García Toral

Levante UD: Cárdenas – Pier, Ó. Duarte, M. Cáceres – Miramón, Melero, Pepelu, Son – De Frutos, Morales (C) – Martí.
Náhradníci: Aitor Fernández – E. Bardhi, Cantero, Coke, Franquesa, Goméz, Malsa, Pubill, Radoja, Soldado, Vezo, N. Vukčević.
Trenér: Alessio Lisci

Rozhodčí: Muñiz – Cerdán, Alonso.
Levante UD

Levante je sice poslední, ale pozor, nesmíme jej podceňovat. V posledních týdnech totiž své výkony výrazně zlepšilo a vrátilo se do bojů o udržení se v elitní soutěži. Lisciho družina drží sérii tří zápasů bez porážky, když senzačně zvítězila 1:0 na stadiónu Atlética Madrid, načež remizovala 1:1 v Celtě Vigo a minulý víkend porazila na domácí půdě Elche s přehledem 3:0. Ztráta ne předposlední Alavés se rázem smrskla na dva body, na sedmnáctou Granadu je pak manko sedmibodové. Střelecké produktivitě mužstva vévodí José Luis Morales se sedmi trefami.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao stále živí naděje na účast v evropských pohárech pro příští sezónu. V tabulce se nachází na solidním osmém místě, přičemž na šestý Villarreal, jenž momentálně drží pozici zaručující účast v Evropské konferenční lize, ztrácí pouhých pět bodů, na páté Atlético Madrid je ztráta ještě o tři body větší. Svěřenci kouče Marcelina na sebe upozornili vysokou výhrou 4:0 nad Realem Sociedad, minulý víkend ovšem stejným výsledkem padli s pořád se zlepšující Barcelonou. Nejlepší střelci týmu jsou dva, Iñaki Williams a Oihan Sancet vsítili shodně po šesti gólech.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování dohrávky 27. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Athleticem Bilbao a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.