La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Barcelona - 6. listopadu 2021   16:15

Celta Vigo
52' Aspas  • 74' Nolito (Cervi) • 90+6' Aspas (Galán)
3:3
(0:3)
Barcelona
5' Fati  (J. Alba) • 18' S. Busquets  (González) • 34' Depay  (J. Alba)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C) (46. K. Vázquez), Aidoo, Murillo (70. N. Araujo), Galán – Tapia (65. Cervi) – Solari (46. Beltrán), Denis Suárez, Nolito – Galhardo, Aspas.
Hernández – Naranjo, Porras
Abanca-Balaídos (Vigo)
13 146 diváků
Barcelona
ter Stegen – Mingueza, García (46. R. Araújo), Lenglet, J. Alba – González (59. Puig), S. Busquets (C), F. de Jong – Gavi (80. Ezzalzouli), Fati (46. Balde), Depay.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 11:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:18.
Máme za sebou neuvěřitelný zápas! V prvním poločase Barcelona jasně dominovala. Po gólech Ansua Fatiho, Sergia Busquetse a Memphise Depaye vedla 3:0 a zdálo se, že je hotovo. Po změně stran však přišla na trávník zcela jiná Celta. Domácí byli aktivní, vysoko napadali a po rychlém snížení, které obstaral po nejistém ter Stegenově zákroku z dorážky Iago Aspas, vycítili šanci. Tu ještě umocnil v 74. minutě Nolito, jenž hlavou zužitkoval centr střídajícího Cerviho. Nervózní hosty mohl uklidnit v závěru řádné hrací doby Frenkie de Jong, který však zatřásl jen břevnem. V úplném závěru nastavení tak fotbalisté Viga dokonali svou stíhací jízdu vyrovnáním, které obstaral krásnou střelou zpoza šestnáctky Iago Aspas. Barca to měla skvěle rozehrané, ale po závěrečném hvizdu trávník opouštějí v mnohem lepší náladě domácí.
90+8'
90+7'
Iago Aspas ze sebe strhl při oslavě gólu dres a za to samozřejmě následovala žlutá karta.
90+6'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelný konec zápasu! Domácí srovnávají z poslední akce! Javier Galán posunul u pokutového území míč na IAGA ASPASE, který z jeho hranice zamířil levačkou ke vzdálenější tyči. V hledišti i na hřišti vypukla bleděmodrá euforie – 3:3.
90+5'
Žlutou kartu dostává Frenkie de Jong (FC Barcelona).
90+5'
Hostující Abde Ezzalzouli teatrálně upadl v pokutovém území soupeře a rozhodčí o tom neměl žádné slitování. Udělil mu žlutou kartu za filmování.
90+4'
Denis Suárez si naváděl míč na střelu levačkou, ale na tu stále neměl prostor. V nouzi pak poslal do šestnáctky nepřesnou přihrávku.
90+3'
Brankář Blaugranas Marc-André ter Stegen dostal žlutou kartu za zdržování hry. Až příliš dlouho váhal s rozehrávkou.
90+2'
Javier Galán se dostal do zakončení z hranice šestnáctky po odraženém míči. Pálil vysoko nad.
90+1'
Rozhodčí nastaví pět minut!
90'
Néstor Araujo si z levé strany navedl míč až do střelekcé pozice v pokutovém území. Zamířil tak metr vedle bližší tyče hostující brány!
88'
Hostující Sergio Busquets obdržel žlutou kartu zřejmě za protesty.
88'
Marc-André ter Stegen lehce zdržoval při rozehrávce od brány a od domácích fanoušků si vyslechl své.
86'
Frenkie de Jong mohl rozhodnout! K balónu se dostal ve středu hřiště a jelikož měl před sebou volný prostor, tak toho využil a doběhl až k šestnáctce. Jeho rána pak skončila na břevně!
85'
Fran Beltrán byl faulován napadajícím Puigem. Celta může rozehrát z klidové pozice.
84'
Domácím se nyní nepodařilo rozehrát další nebezpečnou akci. O míč přišli ve středu hřiště.
82'
Držení míče ve 2. poločase – 57 : 43
81'
Konečně souvislejší kombinace Barcelony v blízkosti pokutového území soupeře. Vše ale skončilo u Puiga, který o balón přišel.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gavi, přichází Abde Ezzalzouli.
79'
Franco Cervi málem v šanci, ale dobře ho dostoupil Araujo, který jeho zakončení zablokoval. Poté to ještě zkoušel z úhlu Iago Aspas, jenž zamířil do boční sítě. Barca si koleduje.
78'
Další střela Puiga, který se dostal k zakončení po přiťuknutí od Depaye. Tentokrát to byl ale slabý pokus, který skončil v rukavicích Matíase Ditura.
77'
Hosté po dlouhé době zahrozili prostřednictvím Ricarda Puiga. Ten si míč navedl k nakonec docela nebezpečné střele ze střední vzdálenosti, která prosvištěla nad.
76'
Domácí vstřelili ve druhé půli vlastně už čtyři góly. Z toho dva však nebyly uznány. Tohle je utkání dvou zcela rozdílných poločasů.
74'
Domácí dávají kontaktní gól! Volného prostoru na levé straně využil Franco Cervi, který výborně odcentroval a našel nabíhajícího NOLITA, který balón hlavou umístil k pravé tyči z pohledu ter Stegena. Celta je zpátky!
71'
Iago Aspas byl držen za dres Lengletem. Rozhodčí ponechal domácímu útočníkovi výhodu a Aspas se nakonec dostal k zakončení z ostrého úhlu, které skončilo nad. Kanonýr Celty se následně podivil, že se sudí dodatečně k zákroku stopera Barcelony nevrátil a neudělil žlutou kartu.
70'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Néstor Araujo.
69'
Domácí se radovali ze snížení na 2:3, ale gól Nolita nakonec neplatí! Křídelník Celty zakončil hezky, technicky ke vzdálenější tyči. Při zpracování balónu si však pomohl rukou, z čehož ho usvědčil i opakovaný záběr.
67'
Marc-André ter Stegen vyběhl ze své šestnáctky, dokázal obejít napadajícího Aspase a rozehrát. Jeho spoluhráči ale vzápětí chybovali a právě Aspas posílal do šestnáctky zajímavý míč, ke kterému chyběl Nolitovi krok!
65'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Franco Emanuel Cervi.
64'
Domácí trenér Eduardo Coudet proti předchozímu rozhodnutí sudího protestoval tak hlasitě, že si vykoledoval žlutou kartu.
64'
Thiago Galhardo padá v pokutovém území! Sudí ale ukazuje, že to penalta pro domácí nebude.
63'
Domácí mohou litovat nepovedené první půle, v níž dali Barceloně příliš mnoho prostoru. Po změně stran hrají mnohem odvážněji, vysoko napadají a hned je obraz hry zcela jiný.
62'
Alejandro Balde si chtěl hodit míč před Galána a utéci mu. Ten mu tam ale dal tělo a balón sebral brankář Dituro.
60'
Javier Galán seběhl s míčem dopředu podél levé postranní čáry. Svůj centr však přetáhl a balónu se ujal Jordi Alba.
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Ricard Puig.
58'
Právě Nico González nyní zůstal ležet na hrací ploše a dokonce si říká o střídání.
57'
Odvážným průnikem na pravé straně se prezentoval hostující Nico González. Tomu ještě nabíhal na druhé straně Depay, ale mladý González mu nedokázal nahrát.
56'
Hosté se snaží uklidnit hru a rozjet svou klasickou kombinaci. Celta ale presuje výše než v první půli a soupeř to má tedy hned složitější.
54'
Po gólu na 1:3 ožilo publikum, které vycítilo, že Celta by třeba ještě mohla zápas zdramatizovat.
52'
Teď už se domácí mohou radovat! Tenhle gól si nedá za rámeček gólman Barci Marc-André ter Stegen. Tomu totiž vypadl míč z rukavic po nepříliš razantní střele Javiera Galánan z levé strany pokutového území. Balón se pak odrazil k IAGOVI ASPASOVI, který dorážel do prakticky prázdné brány – 1:3.
51'
Mohlo být sníženo! Thiago Galhardo dostal míč za obranu a přízemní střelou k tyči chladnokrevně překonal ter Stegena. Gól však neplatí, domácí hráč se totiž nacházel v ofsajdu.
50'
Vypadá to, že domácí se ještě budou snažit s výsledkem něco udělat. V úvodních minutách druhého dějství dokázali zavřít Barcelonu k její šestnáctce.
48'
Náznak šance Celty! Renato Tapia se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území, odkud ovšem nepropálil obranu Barcelony.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Eric García, přichází Ronald Araújo.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází Alejandro Balde.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Augusto Solari, přichází Fran Beltrán.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Kevin Vázquez.
46'
Kaňkou na první půli z pohledu Barcelony zřejmě bude zranění Ansua Fatiho. Ten se krátce před přestávkou chytil za stehenní sval a musel ze hřiště odejít. Před zahájením druhého dějství pravděpodobně proběhne střídání.
První poločas vyšel výtečně hostující Barceloně. Ta si na své letošní poměry počínala s velkou lehkostí a Celtě vstřelila tři krásné góly. Hned v úvodu se sice hnal do první šance domácí Aspas, který ale zamířil vedle a o chvíli později naopak udeřilo na druhé straně. Ansu Fati utancoval bránícího Malla a ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre. V 18. minutě se hezky trefil zpoza šestnáctky Sergio Busquets a ve 34. minutě zužitkoval přesný Albův centr Memphis Depay. Blaugranas tak směřují ke třem bodům, které hodně potřebují.
45+2'
45+2'
Zdá se, že hosté už dohrají první poločas o deseti a kouč Sergi vystřídá zraněného Fatiho až o přestávce.
45+1'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty. Fati už odešel za postranní čáru.
44'
Jordi Alba se pokusil vysunout Ansua Fatiho, který ale balón nedostihl a poté se navíc chytil za zadní stehenní sval a lehl si na trávník. Zdá se, že pro něho zápas končí.
43'
Na levé straně šestnáctky si hledal prostor Javier Galán. Nakonec ho nalezl, ovšem kolem bránících hráčů zakončil vedle bližší tyče hostující brány.
42'
Sergio Busquets si došel na útočné polovině pro faul. Hosté rozehrávají.
40'
Fati ale bude v pořádku, hra už pokračuje i s ním na hřišti.
39'
Hugo Malo nechtěně přišlápl zápěstí padajícího Fatiho. Ten je ošetřován. Asi nepříjemný a bolestivý moment pro mladého útočníka Barcelony.
38'
Šance Blaugranas! Frenkie de Jong pronikl do pokutového území a zpětnou přihrávkou našel Ansua Fatiho, který zakončil vedle vzdálenější tyče.
37'
Augusti Solaro dohrál Fatiho a neunikl žluté kartě.
34'
Barcelona právě vstřelila branku!
Je tu třetí gól Barcelony! Hosté se snadno prokombinovali hluboko na útočnou polovinu. Na konci akce balón putoval doleva, kam si naběhl Jordi Alba. Ten poslal do pokutového území přesný centr, kterým oslovil MEMPHISE DEPAYE, jenž hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal Diturovi žádnou šanci – 0:3.
33'
Po rohovém kopu posunul jeden z domácích hráčů míč na zadní tyč, kde ve skluzu zakončoval Renato Tapia. Bohužel pro Celtu netrefil bránu.
32'
Domácí akci podpořil náběhem z druhé vlny pravý bek Hugo Mallo .Jeho rána však byla zablokovaná obranou soupeře.
31'
Iago Aspas se sám ujal rozehrávky přímého kopu a zkusil střelu na bližší pravou tyč. Tu ale minul, ter Stegen se prolétl vzduchem pouze cvičně.
30'
Eric García dohrál Iaga Aspase a dostal za to žlutou kartu. Navíc zajímavá standardka pro domácí.
28'
Thiago Galhardo při náběhu na centrovaný míč stáhl na zem stopera Clémenta Lengleta. Pískáno proti Celtě.
27'
Domácí zatím nemohou najít cestičku do blízkosti brány soupeře. Nyní byli nuceni vrátit míč zpátky brankáři Diturovi a začít výstavbu hry od znovu.
26'
Memphis Depay si chtěl narazit s Fatim. Ten už mu v šestnáctce nedokázal balón vrátit.
24'
Momentálně se bojuje o míč především ve středu hřiště. Celta se snaží najít odpověď na ostrý nástup soupeře.
22'
Z ostrého úhlu to zkoušel Ansu Fati. Bránu ale netrefil.
21'
Balón posílal do hostující šestnáctky Renato Tapia. Obrana Barcelony míč odvrací.
20'
Zatím sledujeme výborný začátek Barcelony. Na to zatím nejsou fanoušci katalánského celku v této sezóně moc zvyklí.
18'
Hosté navyšují svůj náskok! Po Gaviho průniku na levé straně se dostal před pokutovým územím k míči SERGIO BUSQUETS. Defenzivní záložník Katalánců je spíše sváteční střelec, ovšem balón si srovnal na pravačku a umístil ho přesně k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Ditura.
16'
Centr Memphise Depaye směřoval na bližší tyč. Míč nakonec propadl na Erica Garcíu, který ze záklonu hlavičkoval do rukavic Ditura.
15'
Ansu Fati je na levé straně hostující ofenzivy aktivní. Nyní vybojoval rohový kop.
14'
Nezmění to ani Ansu Fati, který se ocitl na levém křídle v ofsajdovém postavení.
14'
Tempo hry se poměrně uklidnilo. Momentálně není nijak závratné.
12'
Ansu Fati vběhl v souboji o míč do bránícího Murilla. Útočníkovi Barcelony byl odpískán nedovolený zákrok.
11'
Rohový kop Augusta Solariho si pohlídal brankář ter Stegen, který balón lapil do rukavic.
10'
Teď ale přišla protiakce Viga a hostující obrana musela zahrát míč na roh.
9'
I nadále sledujeme trpělivou kombinaci katalánského celku. Hosté hledají mezery v obraně soupeře.
8'
Blaugranas vedoucí gól viditelně uklidnil. Hosté teď předvádí hru s krátkými přihrávkami, která už připomíná to, čím se Barca prezentovala v úspěšných časech.
5'
Hosté se ujímají vedení! ANSU FATI se dostal k míči na levém křídle, přes bránícího Huga Malla si ho navedl více na střed na střelu pravačkou a zamířil ke vzdálenější tyči brány, kterou hájí Matías Dituro.
2'
Do první šance se dostala Celta! Po vhozeném autu okamžitě přišla přihrávka za obranu, kam si naběhl Iago Aspas. Ten z pravé strany šestnáctky po zemi těsně minul bližší tyč!
1'
Utkání rozehrála Barcelona, na jejíž lavičce dnes ještě figuruje trenér Sergi. Xavi byl včera oficiálně oznámen, ale takhle narychlo pochopitelně nemohl tým přebrat.
1'

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Galán – Tapia – Solari, Denis Suárez, Nolito – Galhardo, Aspas.
Náhradníci: R. Blanco, Campos – Cervi, Beltrán, Fontán, K. Vázquez, N. Araujo, Álvarez, Yokuşlu, M. Baeza.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, García, Lenglet, J. Alba – González, S. Busquets (C), F. de Jong – Gavi, Fati, Depay.
Náhradníci: Peña, Carević – Puig, Umtiti, Demir, Coutinho, L. de Jong, Balde, R. Araújo, Ezzalzouli.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Porras.
V loňské sezóně zvítězila Barca ve Vigu 3:0, ale na Camp Nou se pak radoval z výhry 2:1 soupeř. Celkově Katalánci nejezdí na hřiště Celty moc rádi. Zmíněný loňský zápas byl totiž jejich jediným triumfem na tomto stadionu za posledních šest let.
Real Club Celta de Vigo (15. místo, 3 – 2 – 7, skóre 10:14, 11 bodů)
Fotbalisté Celty se nacházejí poměrně blízko pásma sestupu. K dobru na něj mají jen dva body. Z posledních pěti duelů vyhrál celek z Viga jen jeden, k tomu přidal v posledním kole bezgólovou remízu na půdě Vallecana. Mužstvo trápí především nízká produktivita. V průměru nedokáže vstřelit ani gól na zápas a jen další tři konkurenti jsou na tom se střílením gólů ještě hůře. Santi Mina (4 góly) a Iago Aspas (3 góly) zůstávají ve své snaze příliš osamoceni.

Posledních 5 zápasů Celty:
Elche – Celta 1:0
Celta – Sevilla 0:1
Getafe – Celta 0:3
Celta – R. Sociedad 0:2
Vallecano – Celta 0:0
FC Barcelona (9. místo, 4 – 4 – 3, skóre 16:12, 16 bodů)
Barcelona prochází finanční a také herní krizí, která s kondicí klubu samozřejmě rovněž souvisí. V létě definitivně skončila éra hvězdného Lionela Messiho, kterého si už zadlužený katalánský celek nemohl dovolit a tak argentinský kouzelník zamířil do PSG. Notně omlazený tým rozhodně nepodává optimální výkony. Nevýrazné výsledky v La Lize i Lize mistrů už odnesl odvoláním trenér Ronald Koeman, kterého dočasně nahradil bývalý obránce Sergi Barjuan. Ten zatím odkoučoval domácí ligový duel s Alavésem, z něhož si Blaugranas odnesli jen remízu 1:1 a také úterní utkání LM v Kyjevě. Tam Katalánci zvítězili gólem Fatiho 1:0 a oživili tak naději na postup do osmifinále. Barca však opět přišla o útočníka Ousmaneho Dembélého, který se zranil jen krátce poté, co se vrátil na trávník po dlouhodobých zdravotních patáliích.

Od pátku už je jasné, že Barcelonu brzy převezme jako trenér Xavi. Klubová legenda bude vyplacena z kontaktu v katarském Al Saddu. V sobotu ale ještě zůstane na lavičce Sergi.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Barcelona – Dyn. Kyjev 1:0 (LM)
Barcelona – Real Madrid 1:2
Vallecano – Barcelona 1:0
Barcelona – Alavés 1:1
Dyn. Kyjev – Barcelona 0:1 (LM)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 13. kola španělské La Ligy se utkají také Celta Vigo a Barcelona. Jedná se o souboj patnáctého celku tabulky s devátým. Barca i kvůli finančním problémům v letošní sezóně hodně tápe a Celta na ni navíc v domácím prostředí poměrně umí. Sledovat bychom tak mohli zajímavý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.