La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Barcelona - 12. března 2023   21:00

0:1
(0:1)
Barcelona
45+2' Raphinha  (Busquets)
Bilbao
Agirrezabala – de Marcos (84. Capa), Vivian, I. Martínez, Balenziaga (70. Berchiche) – D. García, Vesga (64. Zarraga) – N. Williams, R. García (64. Muniain), Berenguer (84. Guruzeta) – I. Williams.
Iruarrizaga – Yeray, Vencedor, Paredes.
Gil – Nevado, Martínez
San Mamés Barria (Bilbao)
Barcelona
ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Christensen, Balde – de Jong (83. Fati), Busquets (C), Gavi (90+4. Á. Alarcón) – Raphinha (83. Alonso), Lewandowski, F. Torres (68. Kessié).
Tenas, I. Peña – Alba, E. García, Torre.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:7.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které byly k vidění také zajímavé akce. Mužem zápasu byl jednoznačně Marc-André ter Stegen, který vytáhl několik důležitých zákroků a zvláště zlikvidování střely Ikera Muniaina ze 79. minuty bylo velice povedené. V závěru už to vypadalo, že se domácím přeci jen podaří vyrovnat po zásahu Iñaki Williamse, ovšem videorozhodčí odhalil záběr, dle kterého bylo zřejmě, že si Iker Muniain vypomohl rukou, takže branka nemohla být uznána. Sledovali jsme poměrně zajímavé utkání, ve kterém si hosté dokráčeli pro zisk tří bodů. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+8'
90+8'
Nico Williams pokazil centr z levé strany, který mizí na tribuně. To je již zřejmě konec nadějí Bilbaa na zisk bodu.
90+7'
Domácí mají ještě míč na kopačkách a dostanou zřejmě poslední šanci na srovnání nepříznivého skóre.
90+6'
Centr domácích z pravé strany neznamenal žádné nebezpečí pro defenzivu hostů. Následně ještě zkusil štěstí Nico Williams, ale jeho rána zpoza vápna mířila hodně mimo.
90+5'
Franck Kessié si vůbec nerozuměl se spoluhráčem, takže přihrávku nasměroval do míst, odkud míč zmizel do zámezí, zatímco spoluhráč se rozběhl na druhou stranu.
90+4'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Gavi, přichází Ángel Alarcón.
90+4'
Po rohovém kopu se neodehrálo nic, co by nějak zásadně změnilo tok dějin utkání.
90+3'
Domácí měli ještě další příležitost na vyrovnání, ovšem branka ter Stegena odolává.
90'
Situace byla dlouho prošetřována a nakonec se Iker Muniain provinil hrou rukou.
87'
Bilbao právě vstřelilo branku! Obrovský šok pro Barcelonu! Ztráta Katalánců na útočné polovině je potrestána rychlým brejkem, kdy Balde nestíhal unikajícího IÑAKI WILLIAMSE, který se vyhnul ofsajdu a přesnou střelou nedal brankáři šanci. Situaci jde ještě rozhodčí prošetřit k videu, zda nešlo o nedovolený kontakt s rukou Muniaina. Nakonec branka uznána není!
86'
Oier Zarraga zatáhl za záchrannou brzdu a poslal k zemi unikajícího Gaviho.
85'
Střelu Fatiho dokázal zblokovat Daniel Vivian, který se při zákroku lehce zranil, ale bude schopen pokračovat.
84'
Dohráno mají na straně Bilbaa Berenguer s de Marcosem, které nahrazují Guruzeta s Capou.
83'
Na straně Barcelony dnes mají odpracováno Frenkie de Jong s Raphinhou, které nahrazují Alonso s Fatim.
83'
Míč však na branku ter Stegena neprošel přes dobře postavenou zeď, která střelu Nica Williamse k německému brankáři nepustila.
82'
Domácí získali nedaleko soupeřova pokutového území standardní situaci – to je dobrá příležitost ke střele.
81'
Na hrací ploše trochu vzplály emoce po souboji Daniho Garcíi s Andreasem Christensenem, ovšem situace byla celkem rychle uklidněna.
80'
Po rohu nastala zvláštní situace, kdy byl k vidění další skvělý zákrok ter Stegena, ovšem nakonec jsme se dočkali odmávání ofsajdu.
79'
Technicky velmi povedený obstřel Ikera Muniaina dokázal brankář ter Stegen vytěsnit na rohový kop.
78'
Rozhodčí přiběhl k ter Stegenovi, kterému dává jasně najevo, že žádné jeho zdržování nemá smysl, protože vše patřičně nastaví.
77'
Álex Berenguer je dnes střelecky velmi aktivní, ovšem nyní se mu nepodařilo dostat míč směrem na branku.
76'
Sergi Roberto stáhl za dres Ikera Muniaina, za což vidí žlutý trest.
74'
Daniel Vivian držel a tahal Lewandowského, který nakonec následkem toho upadl, takže se píská faul domácího zadáka.
73'
Po rohu však nic zajímavého pro domácí nepřišlo, naopak se kupředu vydal Raphinha, avšak sám sebe vyhnal do autu.
72'
Ztráta míče Barcelony a rychlá akce Bilbaa nakonec znamenaly práci pro ter Stegena, který však zasahovat nemusel protože obránce tečoval Berenguerův pokus na roh.
71'
Míč už mají opět pevně v moci hostující fotbalisté, kteří kombinují na vlastní polovině.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Yuri Berchiche.
69'
Domácí se snaží vymyslet akci vedoucí k vyrovnání, ovšem chybí jim více kreativity.
68'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Franck Kessié.
67'
Barcelona se sice ocitla pod tlakem napadajících soupeřů, ovšem precizně z celé situace vybruslila.
66'
Hosté drží míč na kopačkách, což se samozřejmě pramálo líbí domácím fanouškům, kteří svou nelibost dávají hlasitě najevo.
64'
Ze hry odstupují Vesga a Raúl García, které nahrazují Zarraga a Muniain.
63'
Domácí trenér Ernesto Valverde již chystá dvojité střídání, aby oživil hru svého týmu.
62'
Robert Lewandowski se dostal k míči za vápnem, s ničím dlouho neváhal a vypustil prudkou střelu, která nenadělala nejmenší starosti brankáři Bilbaa.
61'
S centrem z levé strany Barcelony si obrana Bilbaa dokázala poradit a odhlavičkovala do bezpečí.
59'
Álex Berenguer se pokusil zrychlit hru, což však přečetl bránící hráč Barcelony a přihrávku zablokoval.
57'
Mikel Vesga sestřelil ve středu hrací plochy Gaviho, což se samozřejmě píská, ovšem bez karetního trestu pro domácího fotbalistu.
56'
Hosté ztratili míč a do rychlého útoku se hnali domácí, ovšem Iñaki Williams z levého křídla poslal nepovedený centr, který pokryl ter Stegen.
55'
Při předchozí situaci došlo ke srážce brankáře s Danielem Vivianem, takže bude potřeba ošetření.
54'
Frenkie de Jong poslal centr do pokutového území, na který si ale vyskočil Agirrezabala a pěstí odpravil míč do bezpečí.
53'
Poctivý návrat do obrany v podání Raúla Garcíi přerušil útočné snažení Gaviho.
52'
Po krátké chvíli už Polák zakončoval v předbrankovém prostoru, ovšem hlavičku o kousek nevměstnal mezi tři tyče.
51'
Na trávníku se svíjí Robert Lewandowski, který nepříjemně spadl po souboji s Balenziagou.
50'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, leč drží se zatím daleko od Agirrezabalovy branky.
49'
Nico Williams viděl trochu vyběhnutého ter Stegena, kterého se pokusil zaskočit, ovšem branku netrefil, navíc Němec by zřejmě byl včas u tyče.
48'
Domácí defenziva se sice dostala pod tlak napadajících soupeřů, ale situaci zvládla ustát.
47'
Obrana Bilbaa opět v pozoru – Iñigo Martínez raději ve skluzu odehrál míč před rozběhnutým soupeřem do autu.
46'
Křižnou přihrávku hostujícího celku dokázala zachytit defenziva Athleticu.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme sledovali poměrně zajímavou podívanou. Úvod patřil domácím, následně převzali iniciativu hosté, kteří také měli první dvě větší příležitosti, ovšem Torres nemířil přesně a Lewandowski předkopnutím míče dal šanci Agirrezabalovi. Následovala hlavička, kterou Raúl García orazítkoval břevno ter Stegenovy branky. V samotném závěru poločasu pak přišla první branková situace utkání. Raphinhovu gólovou radost sice nejprve překazil pomezní rozhodčí, ovšem VAR zasáhl a odhalil, že o žádný ofsajd se nejednalo. Do druhého poločasu tedy půjdeme za stavu 1:0 pro Barcelonu. Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
45+4'
45+2'
Barcelona právě vstřelila branku! RAPHINHA dostal míč do sítě, ale radost byla utnuta pomezním rozhodčím. Ovšem po kontrole u videa bylo odhaleno, že přihrávka Sergia Busquetse byla milimetrově přesná a mohla vypuknout skutečná radost hostů.
45'
Barcelona zleva centrovala do vápna, ovšem i tady byla obrana velice pozorná.
44'
Centr od rohového praporku dokázala obrana Barcelony odvrátit, to samé platí o následném střeleckém pokusu zpoza vápna.
43'
Nico Williams zahrozil a podařilo se mu získat pro svůj celek výhodu rohového kopu.
42'
Po delší době se domácí osvobodili, ovšem Barcelona začíná nové útočné snažení na vlastní polovině s míčem u kopaček.
41'
Barcelona se dostala k centru z pravé strany, k míči se dostával Lewandowski, ale míč na branku nedostal. Pak ještě reklamoval zřejmě ruku bránícího soupeře, ale pokračuje se ve hře, nešlo o přestupek proti pravidlům.
40'
Na poslední chvíli vložil jeden z domácích hráčů nohu do přihrávky, která mířila na Ferrána Torrese před branku.
39'
Před dotírajícím soupeřem musel zahrát Koundé hlavou do rukavic ter Stegena.
38'
Obléhání pokutového území Bilbaa pokračuje. Nyní se dokonce Barcelona vrátila až k vlastní brance.
36'
I nadále kombinují hosté na soupeřově polovině, ovšem zatím poměrně daleko od branky.
35'
Nyní kombinuje s míčem u kopaček také Barcelona, která se snaží dostat do nějaké další brankové příležitosti.
33'
Po rohovém kopu se rozezvučelo břevno hostující branky! Prudká hlavička, kterou v pádu vytasil Raúl García, zamířila do břevna a ter Stegen měl štěstí, že se mu míč neodrazil od zad.
32'
Iñaki Williams se propracoval ke střele, kterou brankář Marc-André ter Stegen vyrazil na roh.
31'
Álex Berenguer byl sice o něco úspěšnější v hlavičkovém souboji než soupeř, ovšem míč zamířil jen do míst, kde snadno zakročil ter Stegen.
30'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iñaki Williams). Po faulu na Koundého reprezentant Ghany zakopl míč.
29'
Střelecký pokus hostujícího mužstva zablokovala pozorná obrana Athleticu.
28'
Rozběhnutý Nico Williams daleko nedoběhl, protože obrana Barcelony ho o míč obrala.
27'
Christensen měl nyní štěstí, že po jeho nepovedené rozehrávce se spoluhráči povedlo situaci vyřešit.
26'
De Jongů centr na zadní tyč o kousek nestihl ve hře Andreas Christensen, kterého dobře pokryl protihráč.
25'
V dosavadním průběhu jsou o něco aktivnější domácí, i když oba celky se poměrně pravidelně v aktivitě střídají.
24'
Pěkná přihrávka za obranu na Berenguera, Koundé podskočil centr, takže hráč Bilbaa mohl zakončit, ovšem míč do sítě se mu dostat nepovedlo.
22'
Gavi odehrál míč hlavou úplně na zemi, což sudí vyhodnotil jako hru proti pravidlům. Mladému středopolaři se verdikt sudího příliš nelíbil.
21'
Ani další standardní situace v podání hostů žádné větší ohrožení pro branku Bilbaa nepřinesla, když Christensen poslal míč hodně mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
20'
Raúl García tentokrát fauloval, když si počínal nedovoleně v souboji s kapitánem Barcelony Busquetsem.
19'
Zraněným hráčem je Raúl García, který tedy má na podobné situace dnes zatím docela smůlu. Po lékařském ošetření však zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
18'
Na hrací ploše zůstává v nefotbalové pozici jeden z domácích hráčů a rozhodčí už jde zkontrolovat jeho stav.
17'
Jule Agirrezabala byl včas pryč z brankové čáry, takže využil předkopnutí si míče v podání Lewandowského a nedovolil polskému kanonýrovi zakončit.
15'
Centrovaný míč do pokutového území v podání Berenguera byl odvrácen obranou Barcelony.
14'
Další nepříjemná situace, po které rozhodčí Gil píská faul Frenkieho de Jonga, jenž trefil nohu Daniho Garcíi.
13'
Na trávníku skončil v kotrmelcích Raúl García po zákroku Baldeho, ovšem hráč Bilbaa se nacházel v ofsajdovém postavení.
12'
Přizvednutý centr si však obrana Barcelony pohlídala a odvrátila do relativního bezpečí.
11'
Hosté přebírali iniciativu, ovšem po ztrátě míče následoval nedovolený zákrok na Nica Williamse.
9'
Domácí se provinili faulem na vlastní obranné polovině, takže se hosté chopili standardní situace. Po odrazu míče pryč z vápna pálil Sergio Busquets nad branku.
8'
Obrana hostů se opět musela mít na pozoru, aby zvládla další útočný výpad Basků.
6'
Iñaki Williams poslal míč na bratra Nica, jehož prudký projektil končí nad brankou.
5'
I další akce Bilbaa byla tažena z levé strany. Centrovaný míč do vápna v pohodě chytá německý internacionál v barvách Katalánců.
4'
Akce domácích po levé straně skončila přihrávkou pouze do míst, kde míč snadno lapil Marc-André ter Stegen.
3'
Na trávníku skončil jeden z hráčů domácích a po zvednutí se hodně zlobí na rozhodčího Gila, že nepískal faul.
2'
Slušná šance na druhé straně, kdy míč proskákal k Ferránu Torresovi, jehož volej však skončil pouze těsně vedle.
1'
Následovala ještě jedna situace, kdy se ocitl na trávníku Álex Berenguer, ale nejednalo se o penaltový zákrok.
1'
Domácí se hned po úvodním výkopu dostali do pokutového území soupeře, ovšem obrana Barcelony je v úvodu pozorná.
1'

Athletic Bilbao: Agirrezabala – de Marcos, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – D. García, Vesga – N. Williams, R. García, Berenguer – I. Williams.
Náhradníci: Iruarrizaga – Berchiche, Muniain, Yeray, Guruzeta, Vencedor, Paredes, Zarraga, Capa.
Trenér: Ernesto Valverde

FC Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Christensen, Balde – de Jong, Busquets, Gavi – Raphinha, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: Tenas, I. Peña – Fati, Alonso, Alba, Á. Alarcón, Kessié, E. García, Torre.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
FC Barcelona

Barcelona je tradičním a po Realu Madrid druhým nejúspěšnějším španělským klubem. Sídlí v Katalánsku. V posledních letech si Barcelona prochází velkou finanční krizí, kvůli které klub opustil mimo jiné i legendární Lionel Messi. Už podruhé v řadě Barcelona nepostoupila ze skupiny Ligy mistrů, což je pro ni také po finanční stránce velký problém, přesto ale může být tato sezóna hodnocena jako velmi úspěšná. Barcelona totiž vede španělskou ligu, má na kontě 62 bodů a na druhý Real má náskok šesti bodů. Z posledních šesti soutěžních zápasů Barcelona třikrát vyhrála, naposledy porazila doma 1:0 Valencii. Venku Barcelona zatím v této sezóně v lize odehrála 12 utkání s bilancí deseti výher a dvou porážek. Z posledních tří venkovních duelů vyhrála Barca jediné, to poslední 1:0 na hřišti Realu Madrid v rámci domácího poháru Copa del Rey.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao je tradičním španělským klubem z regionu Baskicko, který vyznává striktní interní politiku a hrají za něj pouze rodilí Baskové. Bilbao se pravidelně dostává do pohárové Evropy, v minulé sezóně se mu ale kvalifikovat nepodařilo, skončilo na osmém místě, tedy prvním bez pohárů. To chce Bilbao jednoznačně napravit, ale zatím to pro něj moc dobře nevypadá, má na kontě 33 bodů a patří mu až deváté místo v tabulce. Na evropské poháry ztrácí čtyři body. Bilbao je už čtyři soutěžní zápasy v řadě bez vítězství, naposledy remizovalo 0:0 na hřišti Raya Vallecana. Doma odehrálo Bilbao zatím v této sezóně v lize 12 utkání s bilancí šesti výher, dvou remíz a čtyř porážek. Z posledních pěti domácích zápasů Bilbao jen dvakrát vyhrálo, naposledy prohrálo 2:3 s Gironou.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání LaLigy mezi týmy Athletic Bilbao a FC Barcelona. Zápas se odehraje na stadionu San Mamés Barria v Bilbau.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.