La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Real Sociedad - 8. října 2023   16:15

Atlético
22' Lino (Koke) • 89' Griezmann
2:1
(1:0)
Real Sociedad
73' Oyarzabal  (C. Fernández)
Atlético
Oblak – Azpilicueta (79. Savić), Witsel, Hermoso – Molina, Llorente (72. Riquelme), Koke (C), de Paul (72. Saúl), Lino (79. Galán) – Morata, Griezmann.
Gomis, Grbić – El Jebari, Gismera, Kostis, Niño.
Munuera – Prieto, A. Martinez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
65 607 diváků
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand (66. Pacheco), A. Muñoz – B. Méndez, Zubimendi, Merino (65. Zacharjan), Barrenetxea (90. Sadiq) – Kubo (65. C. Fernández), Oyarzabal (C) (90. A. Silva).
Marrero – Elustondo, U. González, Magunazelaia, Odriozola, Olasagasti, Turrientes.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný začátek do nového týdne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:12.
Je konec! Zápas mezi Atléticem Madrid a Realem Sociedad San Sebastian končí výhrou madridského celku 2:1.
V první půli se však jako první radovali hosté, a to když si vyraženou střelu Barrenetxey srazil do vlastní sítě Hermoso. Branka ale nakonec kvůli ofsajdu neplatila. A tak první regulerní gól vstřelili domácí, konkrétně Samuel Lino, který obdržel od Kokeho skvělou přihrávku za obranu a střelou na přední tyč překonal gólmana Remira. Další šanci pak měl Griezmann či na druhé straně Oyarzabal, ani jeden však branku netrefil.
Do druhé půle pak lépe vstoupili domácí, největší šanci měl stoper Witsel, ten však z bezprostřední blízkosti napálil pouze tyč. Na druhé straně poté Oyarzabalovu bombu zastavila také branková konstrukce. Španělský útočník Mikel Oyarzabal se tak prosadil až o deset minut později, když využil dobré přihrávky Fernándeze a sám proti gólmanovi Oblakovi nezaváhal. V 89. minutě však po ruce Fernándeze kopali Atleti penaltu, míč si postavil Antoine Griezmann a porměnil. Hosté ze San Sebastianu už se na odpověď nezmohli, a z Madridu tak odjíždějí s prázdnou.
90+7'
90+7'
Centr Muňoze odvrací obrana Atlética, další pokus pak končí v náručí gólmana Oblaka.
90+7'
Za nesportovní odkopnutí míče ještě vidí žlutý kartonek Javi Galán.
90+6'
Střelec rozdílové branky Antoine Griezmann u půli hřiště sestřelil Méndeze, jasná žlutá karta.
90+5'
Po odvráceném rohu Zacharjana pálil Muňoz, svou střelou však ohrozil možná pouze fanoušky za Oblakovou brankou.
90+4'
Standardku rozehrál Brais Méndez, žádného ze svých spoluhráčů však nenašel.
90+3'
Mario Hermoso se provinil taktickým faulem, míč bude mít Sociedad.
90'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Umar Sadiq,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází André Silva.
89'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají zpátky do vedení! K penaltě se postavil francouzský snajpr ANTOINE GRIEZMANNN, který míč napálil k pravé tyči Remirovy branky! Tak to je pro hosty velký šok, neboť ve většině druhé půle byli lepším týmem.
88'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Carlos Fernández).
88'
Fernández zahrál rukou v pokutovém území, penalta pro domácí!
86'
Hamari Traoré na pravé straně zastavil unikajícího Griezmanna a vidí žlutou kartu.
85'
Atlético mohl dostat zpátky do vedení střídající Riquelme, sám před brankářem Remirem ale nedokázal svou střelu moc dobře umísit, a tak ji dokázal španělský gólman Realu Sociedad zneškodnit!
84'
Zubimendi ostře fauloval Saúla, hlavní rozhodčí Munuera přerušuje hru.
83'
A další střelu si připisuje Oyarzabal, brankář Oblak jeho střelu zpoza šestnáctky směřující doprostřed branky kryje.
82'
Před Álvarem Moratou míč sbírá gólman Remiro, útok Atlética je ve druhé půli téměř bezzubý.
81'
Rovnou na branku to zkusil Brais Méndez, levou tyč však asi o metr minul.
80'
Po faulu Galána budou hosté rozehrávat standardku asi z třiceti metrů.
79'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Stefan Savić.
79'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Javier Galán.
78'
Zajímavý brejk hostů zakončil střelou Zacharjan, ta mu však moc nesedla a končí vysoko nad zařízením.
77'
Teď už se ale hraje, a své obranné povinnosti se musel plnit Axel Witsel. Belgický obránce či záložník raději před dotírajícím Fernándezem míč odkopnul.
75'
Po brance se ještě hrát nebude, hlavní rozhodčí Munuera totiž nařizuje přestávku na pití.
73'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Na Estadio Wanda Metropolitano máme vyrovnáno! Hosté podnikli rychlý brejk, když po přihrávce střídajícího Fernándeze běžel sám na gólmana Atletů MIKEL OYARZABAL. Španělský útočník a zároveň i kapitán poté tváří v tvář gólmanovi Oblakovi uspěl a zaznamenává svůj čtvrtý gól v probíhající sezoně.
72'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo Riquelme,
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl.
71'
Griezmann si ve středu hřiště pomohl faulem, rozehrávat budou hosté.
68'
Penalta se kopat nebude, španělský záložník totiž ruku Moraty spíše nastřelil.
67'
Hlavní rozhodčí se jde podívat k videu kvůli situaci, která se udála po hlavičce Méndeze. Ten svůj pokus umístil na ruku Moraty.
66'
Na konci 66. minuty rozehrávali hosté roh, který z prostoru přední tyče hlavičkoval na branku aktivní Méndez, brankář Oblak ale jeho pokus schovává do rukavic.
66'
ze hřiště odchází Robin Le Normand, přichází Jon Pacheco.
65'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Carlos Fernández.
65'
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Arsen Zacharjan.
64'
Po rohu si stahuje míč ze vzduchu gólman Álex Remiro.
63'
Na noze měl vyrovnání Mikel Oyarzabal, po otočce však trefil jen levou tyč Oblakovy branky!
63'
I se spoustou štěstí se přes několik hráčů dostal Lino, který poté předal míč Griezmannovi, jeho přízemní centr ale odvrátil stoper Le Normand na rohový kop.
61'
Na druhé straně rozehrával od rohového praporku Kubo, jeho centr však přeletěl všechny fotbalisty v modrobílém.
60'
Po chybě v obraně Sociedadu pálil Koke, jeho rána však gólmanovi Remirovi větší problémy nenadělala.
59'
Ve druhé půli jsou za úvodních patnáct minut aktivnější hosté, největší šanci však měl domácí Axel Witsel, který ale trefil jen pravou tyč.
57'
Po odvráceném míči se ke střele dostal Brais Méndez, jeho dalekonosný pokus však skončil v rukavicích slovinského gólmana Atlética Oblaka.
56'
Kubova přihrávka na nabíhajícího Méndeze byla sražena do autu, hosté budou u středové lajny vhazovat.
55'
Griezmann sice dokázal míč prodloužit, za francouzským útočníkem se však nacházeli pouze stopeři hostujícího celku.
54'
Roh rozehráli hosté nakrátko, následně sice přišel centr, ten však přeletěl všechny hlavičkáře Realu Sociedad.
54'
Kubova střela sražena Hermosem na rohový kop.
53'
Hosté budou vhazovat v blízkosti domácí branky, kterou stráží Jan Oblak.
52'
Real Sociedad se kombinačně dostal z tlaku, pak ale Oyarzabal místo přihrávky na rozeběhnutého Kuba raději volil pas dozadu na Traorého.
51'
Molinu zradilo po přihrávce de Paula zpracování, míč se od jeho nohy odráží za autovou čáru.
49'
Dnešní utkání sleduje 65 607 diváků.
48'
Koke dohrál po odehrání míče Zubeldiu a vidí v ruce rozhodčího Munuery žlutou kartu.
48'
Další centr směřoval na Molinu, před argentiským krajním fotbalistou však odvrací míč Muňoz.
47'
Atlético mohlo zvýšit vedení! Po centru z pravé strany střílel Axel Witsel, z dobré pozice však trefuje pouze pravou tyč!
46'
A hned po pár sekundách povalil Traoré k zemi střelce zatím jediné branky Lina, hlavní rozhodčí Munuera píská faul.
46'
Výkop do druhého poločasu provedli hosté.
46'
Mezitím co domácí fotbalisté již přicházejí na trávník, hosté ze San Sebastianu ještě vyčkávají v zázemí stadionu Wanda Metropolitano, kde se dnešní zápas hraje.
Po prvním poločase odcházejí do kabin šťastnější domácí fotbalisté, kteří vedou díky trefě z 22. minuty 1:0.
Vše ale mohlo být jinak, a to kdyby hlavní rozhodčí Munuera uznal šťastnou branku Barrenetxey, která však stál v době přihrávky od Oyarzabala ve viditelném ofsajdu. DO vedení tak šli ve 22. minutě hosté, a to když parádní přihrávku od Kokeho zužitkoval ke svému prvnímu gólu v dresu Atletů Samuel Lino. Vedení pak mohl těsně před pauzou navýšit Griezmann, francouzský útočník ale ve skluzu zařízení minul. A když gólem neskončila ani nadějně vyhlížející hlavička Oyarzabala, odcházely do kabin oba týmy za stu 1:0.
45+3'
45+3'
Po skvělém Kubově centru hlavičkuje osamocený Mikel Oyarzabal jen těsně nad horní tyč!
45+1'
Molinova přihrávka na Llorenteho opustila hřiště, vhazovat budou hosté.
44'
Po standardce rozehrané nakrátko míč pouštěl za sebe Llorente, za ním stojící Rodrigo de Paul však zpoza šestnáctky trefuje pouze pravou tyč!
43'
Muňoz poslal k zemi v blízkosti šestnáctky Moratu, což neušlo oko hlavního rozhodčího. Standardka pro domácí.
43'
Na levé straně hrací plochy vhazuje Molina.
41'
Real Sociedad dlouho držel míč, pak ale nepřesné přihrávky využívá Griezmann a hostům tak balon zase na chvíli bere.
39'
A domácí byli blízko druhému gólu! Zase v tom měl prsty Koke, který naservíroval parádní pas za obranu, kde ve skluzu zakončoval Antoine Griezmann. Francouzský útočník však v obtížné pozici branku míjí.
38'
Po práci Griezmanna pálil Marcos Llorente, trefil však pouze před sebou stojícího obránce. Madridský celek bude alespoň vhazovat.
38'
Po nepovedené přihrávce Zubeldii raději hlavou odehrává míč do zámezí gólman celku ze San Sebastianu.
37'
Po několika soubojích před šestnáctkou Atlética odkopává míč Azpilicueta, jeho přihrávku však nedokázal zpracovat Morata, a tak se budou domácí zase muset bránit.
36'
Remirovi spoluhráči se ale také daleko nedostali, a tak mají míč zase domácí fotbalisté, hrající ve tradiční červeno-bílo-modré kombinaci barev.
35'
Po neúspěšném útoku domácích bude od branky odkopávat Alex Remiro.
34'
Po přestávce na pití fauluje Hamari Traoré, míč tak mají zase domácí.
30'
Přestávka na občerstvení.
29'
Domácí hráči ztratili míč nebezpečně blízko vlastní branky, po zisku míče přihrával Kubovi za obranu Méndez, díky skvělému obrannému zákroku Hermosa však hosté nebudou kopat ani roh.
28'
Hamari Traoré nedokázal zpracovat skákavou přihrávku od Kuba, Real Sociedad o míč přichází.
27'
Další akce začne u stoperů hostujícího celku, tedy Zubeldii a Le Normanda.
25'
Real Sociedad vhazoval na pravé straně, poté se ale nepohodli dva hráči hostů a místo útočné akce tak bude odkopávat od branky Jan Oblak.
24'
Další akce se domácím nezdařila, odkopávat bude gólman Remiro.
22'
Domácí jdou do vedení! Po autovém vhazování vyslal Koke parádní pas za obranu na SAMUELA LINA, který si pohlídal ofsajdové postavení a poté střelou na bližší tyč překonává gólmana hostů! Pro brazilského křídelníka jdou o první soutěžní gól v dresu madridského klubu.
22'
Hostujícímu ofenzivnímu hráči Kubovi se zpracování nepovedlo, míč tak odskákal do zámezí.
21'
Po zisku míče budou Atleti vhazovat za levou postranní lajnou.
20'
Přetažený centr Lina nechá odskákat za brankovou čáru Hamari Traoré.
19'
I tentokrát se po přenesení těžiště k míči dostal japonský fotbalista Kubo, i tentokrát jej ale za cenu autu zastavil Azpilicueta.
18'
Po zákroku proti Kubovi budou vhazovat hosté.
17'
První zakončení si dnes připisuje i Rodrigo de Paul, po hezké akci na levé straně mu však míč v rozhodující moment lehce odskočil. I tak ale dokázal argentinský záložník zakončit, jeho ránu však brankář Remiro v klidu chytá.
15'
Robin Le Normand u půlící čáry zastavil Brazilce Lina a vidí první žlutou kartu tohoto zápasu.
15'
Po autovém vhazování Atlética však ztratil míč Morata, a tak má míč hostující Traoré.
14'
Real Sociedad se po pravé straně neprobil, o další útok se tak budou snažit domácí.
12'
Domácí Atleti si také připsali první střelu, která však míří mimo tři tyče Remirovy svatyně.
10'
Tentokrát se provinil také host ze San Sebastianu Brais Méndez, i tomu je pískán nedovolený zákrok.
9'
Tentokrát fauloval zase domácí Argentinec Nahuel Molina, hlavní rozhodčí dnešního zápasu Munuera mu píská faul.
8'
Hostující kapitán Oyarzabal v ofsajdu, míč budou mít domácí.
6'
Domácí Atlético kopalo po faulu na levé straně hřiště standardku, hosté se však ubránili.
4'
Hosté drží v úvodních minutách míč více na kopačkách, do šancí se však moc nedostávají.
1'
Hostující záložník Barrenetxea si naběhl na přihrávku od Oyarzabala a vystřelil, brankář Oblak sice jeho střelu vyrazil, ale pouze do nohy vracejícího se Hermosa, který si míč nešťastně srazil do vlastní sítě! Branka ale nakonec neplatí, neboť španělský záložník Sociedadu byl o době přihrávky v ofsajdu.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Azpilicueta, Witsel, Hermoso – Molina, Llorente, Koke (C), de Paul, Lino – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Grbić – El Jebari, Galán, Gismera, Kostis, Saúl, Niño, Riquelme, Savić.
Trenér: Diego Simeone

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – B. Méndez, Zubimendi, Merino, Barrenetxea – Kubo, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Marrero – A. Silva, Elustondo, U. González, C. Fernández, Magunazelaia, Odriozola, Olasagasti, Pacheco, Sadiq, Turrientes, Zacharjan.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Munuera – Prieto, A. Martinez.
Real Sociedad San Sebastian
Naopak v San Sebastianu se vstupem do sezony příliš spokojení být nemohli. V prvních třech duelech totiž získali pouze tři body za tři remízové výsledky. O body dokázaly Sociedad obrat týmy Girony (1:1), Celty Vigo (1:1) a nováčka soutěže Las Palmas (0:0). Pak se však „Světlemodří“ konečně mohli radovat ze třech bodů, a to když ve čtvrtém kole přestříleli poměrem 5:3 Granadu. Po reprezentační pauze však Real Sociedad poprvé také ztratil všechny body, a to když nestačil na Real Madrid 1:2.
Z posledních tří ligových zápasů si však svěřenci trenéra Imanola Alguacila odnesli plný počet bodů, a to když vyhráli nad Getafe (4:3), Valenciou (0:1) i Athleticem Bilbao (3:0).
Atlético Madrid
Klub z hlavního města Španělska vcelku dobře. V prvních třech kolech totiž ztratil body jen s Realem Betis, který s madridským klub uhrál bezbrankovou remízu. Naopak Atleti porazili v prvním kole Granadu 3:1 a o dvě kola později vyhráli také nad Rayem Vallecano vysoko 7:0. Dvě branky v tomto zápase dal střídající Álvaro Morata.
Po reprezentační pak však přišla první prohra, a to doma s Valenciou 0:3. Náladu si však svěřenci kouče Simeoneho spravili o týden později, když v madridském derby přehráli na domácí půdě slavný Real a připsali si tak tři body do tabulky. I poslední dva zápasy pak dokázalo Atlético vyhrát, a to nad celky Osasuny (2:0) a Cádizu (3:2)
Hezké nedělní odpoledne, těsně před reprezentační přestávkou pokračují všechny top evropské soutěže, mezi nimi je také samozřejmě španělská LaLiga. A právě v probíhajícím sedmém kole se střetnou i celky Atlética Madrid a Realu Sociedad. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.