La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Villarreal - 24. září 2023   16:15

Vallecano
16' K. Pérez (de Tomás)
1:1
(1:1)
Villarreal
15' Sörloth  (Baena)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Valentín (C), K. Pérez (70. Trejo) – Palazón (60. De Frutos), U. López (70. Ciss), Á. García (88. Bebé) – de Tomás (60. Camello).
Cárdenas – Chavarría, D. Méndez, Mumin, Pascual, J. Pozo, Ratiu.
Figueroa – Villate, Granel
Estadio de Vallecas (Madrid)
12 865 diváků
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Mándí, A. Moreno – Parejo, Comesaña (76. Capoue), Baena (75. Morales) – G. Moreno (56. Trigueros), Sörloth, Pino (89. C. Romero).
Reina – Akhomach, Brereton Díaz, Femenía, Gabbia, Terrats.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 19:18.
aJe konec! Nedělní zápas šestého kola mezi Rayem Vallecanem a Villarrealem končí remízou 1:1.
Gólový účet střetnutí otevřel v 15. minutě po postupu Alberta Morena a přihrávce Álexe Baeny brankou norský forvard Alexander Sörloth. Minutu na to však již bylo skóre znovu vyrovnané, a to když lehké prodloužení využil k lobu přes brankáře Jörgensena Kike Pérez a bleskově srovnal. Ke konci první půle pak mohl „žlutou ponorku“ do vedení poslat Gerard Moreno, jeho střelu však zastavila pravá tyč.
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, ale až na několik náznaků branku Dimitrievskiho neohrozili. Hra se postupem času vyrovnala a byl to právě madridský klub, který mohl vést, ale střela od Treja těsně minula tyč. Snahu o vítězný gól Villarrealu pak ale hodně ztížil svému týmu Alberto Moreno, který si nechal dát docela zbytečnou druhou žlutou kartu a předčasně odešel do sprch. Paradoxně největší šance hostů přišla právě po vyloučení, avšak Pina skvěle vychytal domácí brankář. Zbytek zápasu se pak nesl ve snaze madridského klubu o branku, ta však i díky několika zákrokům gólmana Jörgensena nepřišla a oba týmy se tak rozešly smírně.
90+5'
90+5'
Další akci Vallecana zastavuje ofsajd Argentince Treja.
90+5'
A dokonce registrujeme zakončení i na druhé straně hřiště, Morales však svou razantní střelu namířil jen doprostřed branky.
90+4'
Po ztrátě míče upaloval dopředu zase Villarreal, Carlos Moreno však byl faulovaný.
90+3'
A další zakončení na branku hostů, tentokrát pálil po přihrávce Valentína Pathé Ciss, jeho razantní střelu ale kryje brankář Villarrealu.
90+2'
Po dalším sraženém centru míč vyboxoval brankář Jörgensen.
90+2'
Albiol míč na hrací ploše ještě stihnul a odkopnul ho co nejdál.
90+1'
K dalšímu zakončení se chystal nově příchozí Bebé, jeho pokus však byl ztečován k brankáři Villarrealu.
90'
Následný centr pak sklepává brankáři Jörgensenovi kapitán hostů Albiol.
89'
Obléhání branky hostů bude pokračovat rohovým kopem.
89'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Carlos Romero.
88'
Centr z rohu odvrácen alespoň do autu.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Bebé.
88'
Rohový kop pro domácí fotbalisty v 88. minutě.
87'
V posledních minutách je to nahoru – dolů, tentokrát po centrované přihrávce zakončoval Morales, jeho slabou hlavičku však kryje brankář domácích. ten poté velmi rychle rozehrál, ale na druhé straně hřiště jeho spoluhráči míč udržet nedokázali.
86'
Po souboji Sörlotha s Lejeunem je pískán faul francouzskému stoperovi.
85'
Zpoza šestnáctky se ke střele odhodlal Pathé Ciss, ta však letěla jen do míst, kde stál brankář Jörgensen.
84'
Z rohového kopu ale hosté nedokázali branku makedonského gólmana ohrozit.
83'
Ale i v oslabení mohli hosté udeřit! Na dlouhý nákop za obranu si naběhl Yeremy Pino a mířil sám na brankáře Dimitrievskiho, ten však nakoenc ve vzájemném souboji se španělským fotbalistou obstál a drží Vallecano nad vodou! Hosté budou kopat roh.
82'
Villarreal taď doslova vysvobodil faulem na Triguerose Camello.
81'
Juan Foyth ve spolupráci s Triguerosem zvládl ubránit akci soupeře a druhý jmenovaný míč odkopl alespoň na polovinu domácích.
80'
Tuto přihrávku ze středu hřiště na hrací ploše nestihne ani Alfonso Espino, obránce domácích.
79'
Alexander Sörloth se k ohrožení branky Raya nedostal, „žlutá ponorka“ se tak bude muset zase bránit.
77'
A pozor! Hosté budou dohrávat v deseti, neboť Alberto Moreno úplně zbytečně poslal k zemi u postranní lajny Camellla a kvůli tomu, že už jednu kartu žluté barvy dnes obdržel, odchází předčasně do kabin!
77'
Mándí svou přihrávkou pořádně prohnal Alberta Morena, který míč tak tak stihl na hrací ploše.
76'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Étienne Capoue.
75'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází José Luis Morales.
73'
Tak to byla obrovská šance! Jorge De Frutos vracel míč pod sebe na dalšího střídajícího hráče, kterým byl Óscar Trejo. Ten si míč posunul a poté vypálil, brankář Jörgensen se sice natahoval marně, střela argentinského fotbalisty však skončila těsně vedle levé tyče!
72'
Santi Comesaňa zastavil skluzem po vlastní chybě unikajícího Treja a vidí v ruce sudího Figueroy žlutou.
72'
Parejova nahrávka postrádala přesnost a stala se tak lehkou kořistí pro Balliu.
71'
Po rohu pálí velmi nepřesně Foyth.
70'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Óscar Trejo,
ze hřiště odchází Unai López, přichází Pathé Ciss.
69'
Do šance se dostával Trigueros, jeho střelu z úhlu však vyráží brankář Dimitrievski.
68'
Raúl Albiol velmi nepěkně atakoval domácího Espina nepopulárním „šlapákem“ a může být rád, že ještě neviděl kartu.
67'
Akce Villarrealu úspěšná nebyla.
65'
Už to vypadalo, že Camello bude postupovat sám na branku, ale do cesty mu doslova „vklouzl“ stoper hostů Aissa Mándí a zastavil tak velmi nadějnou akci Raya Vallecana.
64'
Po několika soubojích mezi Pinem a domácím Espinem je pískán nedovolený zákrok hostujícímu fotbalistovi.
63'
A další žlutá karta, tentokrát za nějaké to nepěkné slovo na adresu rozhodčího. Novým držitelem karty je pak Sergio Camello.
62'
Dlouhý nákop odvrátil vysoko Aridane, po něm došlo k souboji mezi De Frutosem a Albertem Morenem, druhý jmenovaný s v souboji s nověm příchozím záložníkem pomohl loktem a vidí žlutou kartu.
61'
Trigueros raději přihraje dozadu na stopera Mándího.
60'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos,
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
59'
Álex Baena špatně došlápl a musí být ošetřen. Přejme si, aby byl španělský záložník Villarrealu v pořádku.
59'
Další akci začne madridský klub na své polovině.
58'
Po kombinaci na malm prostoru mezi trojicí Trigueros, Alberto Moreno a Yeremy Pino centroval k brance Dimitrievskiho Comesaňa, jeho pokus však končí jen vysoko nad břevnem.
56'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Manu Trigueros.
56'
Na další centr si sice naskočil Raul Albiol, svůj pokus z dobré pozice ale nenamířil mezi tři tyče.
55'
Centr od rohového praporku odvrací na další roh Lejeune.
54'
Kike Pérez stáhnul k zemi Pina, hlavní rozhodčí Figueroa píská faul.
52'
Z větší vzdálenosti ke střele napřáhl Isi Palazón, brankář Jörgensen ale pokus mířící k levé tyči v pohodě kryje. Na druhé straně pak trefuje tyčky Sörloth, v době předchozího pasu byl ale v ofsajdu a tak je veškeré nadšení zbytečné.
52'
Albiol sice svou přihrávkou našel norského forvarda Sörlotha, ten ale v souboji s Valentínem o míč přišel.
51'
Álvaro García fauloval Yeremyho Pina, jasný přestupek.
Dnešní utkání sleduje 12 865 diváků.
50'
Centr ze standardky pak odvrací hostující stopeři.
49'
U rohového praporku se snažil otočit Kike Pérez, byl však mezitím stáhnut k zemi Foythem.
48'
Po hlavičce Foytha se dopředu nedostal Pino, a tak pouze fauloval.
48'
Centr Baeny sbírá makedonský gólman domácích Dimitrievski.
47'
Villarreal se hned ze začátku tlačí do útoku, tentokrát přiletěl z levé strany přesný centr na Sörlotha, tomu se míč pravděpodobně ztratil někde ve sluníčku jeho hlavička tak neměla dostatečnou razanci.
46'
Druhý poločas začal dotykem s míčem Raúl de Tomás, útočník domácího madridského celku.
46'
Hráči obou týmů už pomalu přichází na zelený pažit Estadio de Vallecas, druhá půle každým momentem započne.
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
Po prvním poločase svítí na světelné tabuli v Madridu skóre 1:1. Nejprve v 15. minutě otevřel gólový účet dnešního zápasu po skvělé práce Alberta Morena a přihrávce Baeny Alexander Sörloth, který střelou do protipohybu brankáře Vallecana dává svůj čtvrtý gól v sezoně. O minutu později ale bylo vyrovnáno, když po dlouhém nákopu z vlastní půle a nedorazu v defenzivě „žluté ponorky“ přeloboval brankáře Jörgensena Kike Pérez a vyrovnal. Ve 40. minutě pak mohl Villarreal znovu poslat do vedení Gerard Moreno, jeho střela však skončila jen na pravé tyči domácí branky.
45+4'
45+3'
Dlouhý centrovaný míč od hráčů domácích stáhne ze vzduchu brankář Jörgensen.
45+3'
Juan Foyth po autovém vhazování poslal na zem nedovoleně Kikeho Péreze, je mu také pískán faul.
45+2'
Roh však zůstal nevyužit, centr přeletěl všechny hlavičkáře v pokutovém území.
45+2'
Parejo poté přesným dlouhým míčem našel Álexe Baenu, jehož přízemní centr srazil na roh obětavý zákrok Floriana Lejeuna.
45+1'
Dlouhý nákop Dimitrievskiho sklepává Albiol na nohu Comesaňy.
44'
Hosté podnikl velmi nadějný útočný výpad, následný centr ale odvrací hlavou stoper Aridane Hernández.
43'
Raúl de Tomás se v době přihrávky vzduchem od Lejeuna nacházel a ofsajdovém postavení, a tak se ani nesnažil hrát.
42'
Unai Lopéz raději odkopává míč před Parejem do autu, hosté budou mít výhodu v podobě vhazování.
40'
A Villarreal mohl podruhé vést! Po úspěsném obranném zákroku pálil na hraně šestnáctky Gerard Moreno, jeho střela však skončila pouze na pravé tyčce.
39'
Po souboji Espina s Pinem upadl na hřiště hostující křídelník, rozhodčí však usoudil, že svému pádu výrazně přidal a píská proti brance Raya.
38'
Z rohového kopu však hostující fotbalisté branku Raya neohrozili.
37'
Po několika krátkých přihrávkách od hostů před pokutovým územím Vallecana přiletěl přes území brankáře Dimitrievskiho centr, který odvrací na rohový kop Isi.
36'
Vracející se Foyth skvěle zvládnul souboj s Kikem Pérezem a získal pro svůj celek míč.
35'
Ve druhé polovině první půle sledujeme hlavně kombinaci Villarrealu, který po většinu času kombinuje s míčem na vlastní obranné části hřiště.
34'
Centr od útočníka domácích Gerarda Morena odvrací obránci Raya.
32'
Dlouhý aut Alberta Morena prodlužoval Sörloth, za ním došlo k ale sbírá míč brankář Dimitrievski.
31'
Další akce začne u stoperů hostující „žluté ponorky“.
30'
Espino faulovaný u kraje hřiště Gerardem Morenem.
29'
Skvěle se ve středu hřiště prokličkoval Baena a předal míč Morenovi, který upadl. Hlavní rozhodčí Figueroa ale hru pustil a do útoku spěchal Isi, ten byl ale také zastaven na hraně pravidel Mándím. I tuto situaci ale španělský sudí nevyhodnotil jako nedovolenou.
27'
Centr od Espina odvrací Comesaňa ve spolupráci s Albiolem.
26'
Mándí odehrává míč před Kikem Pérezem do autu.
25'
Álex Baena teď trochu zbytečně fauloval Isiho, a také se nakonec za svůj zákrok španělskému záložníkovi domácích omlouvá.
24'
Alberto Moreno ubránil Isiho, který ho poté fauluje.
23'
Po přihrávce Pina se doslova procpával do pokutového území domácích Gerard Moreno, duo stoperů Aridane Hernández – Florian Lejeune ho však zastavilo.
22'
Foyth rozehrál aut na útočné polovině na Yeremyho Pina, s kterým si poté vyměnil míč, zpáteční nahrávka španělského křídleníka však byla příliš dlouhá a končí až za brankovou čarou.
21'
De Tomás se přes trojici obránců neprobil, Vallecano o míč přichází.
19'
Rohový kop domácí ubránili
18'
Těsně po odehrání byl zezadu dohrán Foyth, Álvaro García za tento faul vidí žlutou.
16'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Ale za minutu máme na Estadiu de Vallecas vyrovnáno! Chvíli po rozehrání přiletěl do pokutového území Villarrealu dlouhý nákop, kde míč pouze za sebe prodloužil Raúl de Tomás. K tomu si seběhl KIKE PÉREZ a svým lobem překonává brankáře Jörgensena, který vyběhl. Rayo Vallecano tak velmi rychle vyrovnává dnešní střetnutí.
15'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Pod tlakem na vlastní obranné polovině se skvěle uvolnil Alberto Moreno a vyslal do brejku Álexe Baenu. Ten poté nahrál na kopačku ALEXANDRA SÖRLOTHA, který střelou do protipohybu brankáře Dimitrievskiho střílí branku.
14'
Příhrávka Isiho sražena Santim Comesaňou, domácí mají aut.
13'
Sražený centr od Álexe Baeny skončil na kopačce Ballia, který tak může začít další ofenzivní snažení Vallecana.
12'
Teď pro změnu fauloval Yeremy Pino Espina, další akci tedy rozehrají zadáci domácích borců.
11'
Albiol nechá míč odjet až za brankovou čaru, Jörgensen bude odkopávat.
10'
Obránce domácích Espino ubránil atak Pina. Vzápětí fauluje Parejo.
8'
Na druhé straně při pokusu o brejk podklouzl Sörloth a míč tak odskákal do zámezí.
7'
Obrovská šance domácích! Po chybné přihrávce Valentína utíkal sám na brankáře Jörgensena Álvaro García, jeho pokus o kličku ale famózně zneškodnil brankář Villarrealu. Poté ale ještě přihrál záložník domácích na Unaie Lopéze, tomu se ale míč zamotal mezi nohy a branku znovu neohrozil.
7'
Další akce Villarrealu začne od brankáře Jörgensena.
5'
Parejo se při rozehrávce dostal pro velký tlak a míč pouze odevzdal Isimu Palazónovi. Ten se rychle snažit přihrát na de Tomáse, jeho přihrávku však znovu ukořistil stoper hostů.
4'
Álvaro García v ofsajdu, Villarreal bude rozehrávat na vlastní polovině.
4'
Centr do pokutového území „žluté ponorky“ odvrací stoper Mándí.
3'
Albiol se snažil přenést hru na druhou stranu na Alberta Morena, na něj ale byla přihrávka až příliš vysoká.
3'
Přímo na branku to zkoušel Unai Lopéz, branku však vysoko přestřelil.
2'
Křídelník Raya Isi sice prodlužoval míč hlavou za sebe, tam se však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů. Vzápětí ale fauloval Foyth na druhé straně hřiště a my uvidíme strandardku.
1'
První půli zahajují nákopem na útočnou polovinu hosté.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti, zápas každou chvílí započne.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Valentín (C), K. Pérez – Palazón, U. López, Á. García – de Tomás.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Camello, Ciss, De Frutos, Chavarría, D. Méndez, Mumin, Pascual, J. Pozo, Ratiu, Trejo.
Trenér: Francisco

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Mándí, A. Moreno – Parejo, Comesaña, Baena – G. Moreno, Sörloth, Pino.
Náhradníci: Reina – Akhomach, Brereton Díaz, Capoue, Femenía, Gabbia, Morales, C. Romero, Terrats, Trigueros.
Trenér: Pacheta

Rozhodčí: Figueroa – Villate, Granel.
Villarreal CF
Klub ze stejnojmenného města byl založen před 100 lety, tedy v roce 1923. K největším úspěchům klubu patří bezpochyby vítězství v Evropské lize, kterou „žlutá ponorka“ vyhrála v roce 2021. Poslední sezonu pak Villarreal zakončil na pátém místě a zajistil si tak postup do základní skupiny Evropské ligy.
Začátek nové ročníku se ale týmu, který hraje domácí zápasy na Estadiu de la Cerámica, příliš nevydařil. V prvním kole svěřenci trenéra Quiqueho Setiéna nestačili i přes branku Jorgeho Cuency na Betis 1:2. Druhé kolo ale dopadlo pro Villarreal lépe, a to když porazili Mallorcu 1:0 (branku vsítil Gerard Moreno). Pak ale přišly dvě prohry, a to s Barcelonou po přestřelce 3:4 (góly Villarrealu Foyth, Sorloth a Álex Baena) a s Cádizem 1:3 (Sorloth). Po reprezentační pauze se ale žlutá ponorka vrátila zpátky na vítěznou vlnu, a to když Almeríu srazily branky Gerarda Morena a Alexandra Sorlotha (2:1).
Rayo Vallecano
Tento celek z Madridu ukončil poslední sezonu 20222/23 na velmi solidním 11. místě. Do nové sezony tak vstupuje s touhou minimálně zopakovat toto umístění. Mezi tahouny Raya patří například brankář Stole Dimistrievski, Florina Lejeune, Isi Palazon nebo třeba duo útočníků Radamel Falcao – Raul de Tomas.
Tento ročník pak Vallecano zahájilo dvěma výhrami, a to nad Almerií 2:0 (branky Isi Palazon a Randy Nteka) a proti Granadě taky 2:0(Álvaro García, Pathe Ciss). Pak ale přišel velmi bolestný debakl od Atlética Madrid 0:7 a poté těsná domácí prohra s Realem Betis.V posledním kole se ale madridský klub vrátil na vítěznou vlnu, když porazil Deportivo Alavés 2:0 (branky Isi Palazon, Jorge de Frutos).
Dobré odpoledne, vítám všechny fotbalové fanoušky u zápasu španělské La Ligy, kde se v rámci 6. kola utkají celky Raya Vallecana a Villarrealu. Zápas začíná v neděli v 16:15, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.