Zápas je u konce a do Ligy mistrů se podívá zkušený skotský tým Celtic Glasgow. Hned po začátku druhého poločasu se trefil dnes hodně pohotový Samaras. Postupem času se hra uklidnila a vypadalo to, že oba dva týmy počítají s prodloužením. Ve druhé minutě nastavení však přišla skvělá střela Forresta, která pro Celtic znamenala postup. Domácí tým byl dnes lepší a po výhře 3:0 postupuje do základní skupiny Ligy mistrů. FC Šachťor Karaganda si zahraje pouze Evropskou ligu. Dnes je to ode mě vše, přeji krásný zbytek večera a někdy zase na shledanou.
90+4
Domácí ještě střídají, odchází autor právě vstřelené branky Forrest a na posledních pár vteřin přijde Dijk.
90+3
Brown dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+2
Celtic právě vstřelil branku!
Velký tlak domácích je odměněn brankou. Kombinaci několik přesných nahrávek zakončoval JAMES FORREST střeloou pod horní tyč Mokinovy branky.
90
Celtic ještě vyvíjí v konci zápasu tlak a Mokin má plné ruce práce.
85
Zenkovič fauloval a je potrestán žlutou kartou.
83
První změna v kádru hostů. Odešel Finončenko a na jeho místo přišel Zenkovič.
82
Tlak Celticu povolil a vypadá to, že oba dva týmy tak trochu počítají s prodloužením.
79
Přichází první dnešní střídání, odešel autor první branky Commons a nahradil ho Boerrigter.
77
Samaras zaběhl s míčem až na úroveň brány, po zemi poslal míč naslepo před bránu, Ledley si pro balon doběhl a na poslední chvíli vystřelil, Mokin byl ale bez chybný a chytil i následnou střelu Džidiče.
75
Velký kus práce teď udělal Forrest, přeběhl z levé strany na pravou, otočil se a po zemi vystřelil, Mokin míč chytil.
75
Finončenko odchází za postranní čáru, ale brzy se vrátí zpět, pokračuje se ve hře.
74
Na zemi zůstává ležet Finončenko, přiběhli už k němu i jeho ošetřovatelé.
72
Commons kopal rohový kop, obrana hostů zafungovala na výbornou a míč odrazila.
70
Samaras je stále aktivní, jeho centrovaný balon se tentokrát do hřiště nevešel.
68
Malij přistižen v ofsajdu.
67
Dlouhý centr si domácí pohlídali, při míči zůstávají stále hosté.
67
V osobním souboji byl až moc důrazný Ledley, Karaganda rozehrává přímý kop.
65
Tuto standartku domácí nezvládli, a tak neměl Mokin žádné starosti.
65
Ledley běžel s míčem kupředu, ale narazil na pevně postaveného Vičiuse, který ho i za cenu faulu dál nepustil.
62
Hosté rozehrávali roh, míč se odrazil na hranici velkého vápna kde střílel Vasiljevič, ale jeho ránu vyrazil z brankové čáry dobře postavený Matthews.
60
Překrásný centr, který přišel ke Stokesovi z levé strany se již zmiňovaný snažil zakončit gólem, ale asi z metru nastřelil pouze brankovou konstrukci.
57
Přímý kop rozehrával Commons, ale trefil pouze zeď.
57
Ghazarjen podrazil rozběhnutého Commonse a pro domácími so otevírá standartka ze slibné pozice.
55
Další roh domácích bez většího ohrožení branky.
54
Několik centrů ještě přiletělo před Mokina po rohu, ale ani jeden se nedostal k adresátovi.
53
Samaras vybojoval pro domácí rohový kop.
52
Odražený míč doskákal k Forrestovi, kterému střela vůbec nesedla a skončila mezi diváky.
49
Rozběhnutého Chižničenka zastavil praporek ohlašující ofsajd.
48
Celtic rozehrál roh, míč se dostal na druhou stranu k rohovému praporku, odtamtud mířil další centr do vápna. Míč se odrazil asi dvacet metrů od brány, kde střílel jeden z hráčů domácích a GEORGIAS SAMARAS se dokázal rychle zorientovat ve vápně a poslat míč za záda Mokina.
47
Forrest střílel z pravé strany, a rána byla vyražena pouze na roh.
46
Druhý poločas rozehráli domácí.
46
Je za námi první poločas velmi pěkného fotbalu. Domácí se snažili o útok téměř celý poločas, jak se dalo čekat. Začátek byl fantastický, ale branku nepřinesl. Postupem času si Karaganda začala zvykat a bránila se snáž, jenže v první minutě nastavení přišla celkem nenápadná akce domácích a Commons vstřelil branku. Domácí Celtic teď dělí pouze jedna branka od prodloužení a šance na to, že si zahraje základní skupinu Ligy mistrů. Velmi zajímavý druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+1
Samaras běžel s míčem za vápnem z levé strany na druhou, v půlce předal míč KRISU COMMONSOVI, který vystřelil levou šajtlí a poslal míč do levé otevřené části Mokinovi branky.
44
Stokesova rána skončila mimo.
43
Forrest dokázal utéct dvoum bránícím hráčům Karagandy a vystřelit těsně vedle pravé tyče. Mokin měl celou akci pod kontrolou.
41
Silný tlak Celticu a několik neúspěšných pokusů ohrozit Mokinovu branku.
40
Vičius přistčil dnes pro soupeře hodně oblíbeného Samarase a je žlutě potrestán.
39
Roh Karagandy byl hodně přetažen a vůbec se tak hosté nedostali k zakončování.
39
Khizhničenko dostal exlusivní přihrávku do běhu do vápna, jeho pokus byl sražený na roh.
36
Cañas ze zadu ošklivě podkosil Ambrose a je potrestán žlutou kartou, ale evidentě se mu to nelíbí a nesouhlasí s tím.
33
Při zakončení ještě dorážel na Mokina Ledley a rozhodčí to označili za faul.
33
Dvě rychlé naražení mezi hráči Celticu, a pak teprve přiletěl míč k Mokinovi, který se musel hodně natáhnout, aby mu míč neprošel za záda.
32
Samaras byl opět faulovaný, tentokrát se provinil Maliy, Celtic bude rozehrávat zprostřed hřiště.
32
Brownův centr do velkého vápna nikoho nenašel.
30
S Vičiusem je vše v pořádku a je zpět ve hře.
29
Za postranní čárou je ošetřovaný hráč Šachťoru Vičius.
27
Tuto standatrku zakončil svou střelou dobře postavený Džidič, bránu Forstera netrefil.
27
Commons nalítl ze zadu do Finočenka, hosté budou kopat přímý kop.
24
Dlouhý aut hozený až do šestnáctky Celticu, Cañas se pokusil v pádu zakončit, ale mířil vysoko nad.
23
Samaras se opět ocitl na zemi, hlavní sudí ale neposoudil zákrok jako nedovolený, Mokin bude kopat od branky.
22
Karaganda drží míč v útoku a její brankář Mokin si může na chvíli oddychnout.
19
Cañas fauloval Samarase. Standartka nebyla od domácích rozehrána dobře. Míč bez jakékoliv teče skončil v zámezí.
19
Ani tento roh nebyl nikterak nebezpečný.
18
Z této standartky nedošlo k ohrožení branky, ale domácí budou pokračovat rohovým kopem.
18
Samaras byl ošklivě podkopnut Simčevičem, a hostující hráč za to vidí z cela po právu žlutou kartu.
16
Stokes se neuhlídal a byl v ofsajdu.
16
Rohový kop nebyl pro Karagandu nebezpečný.
15
Commons poslal míč přímo na bránu a Mokin měl velké problémy, domácí budou kopat roh.
14
Samaras na zemi po zákroku Ghazarjena, Celtic bude kopat standartku asi z dvaceti metrů.
14
Mulgrew prošel s míčem velký kus cesty a zastavil ho až Cañas faulem.
13
Centr tentokráte z levé strany a asi ze dvou metrů se snažil hlavou poslat míč za Mokinova záda Stokes. Mokin na poslední chvíli míč lapil.
12
Další útok domácích po pravé straně, centrovaný míč, pro který si šel do vzduchu Samaras, ale nedokázal se prosadit.
10
Commens rozehrával roh, ze kterého se Celtic nedokázal dopracovat k zakončení.
9
Rychlé přenesení hry na druhou stranu, tam si Forrest dokázal obehrát golmana Mokina, byl ale pod velkým úhlem a jeho střelu nikdo nedokázal dorazit do branky.
9
Po rychlé kombinaci si s míčem udělal rychlejší dva kroky Khizhničenko a poslal míč k domácímu brankáři.
6
Tento roh nebyl nebezbepčný jako ten předešlý a Šachťor si může oddychnout.
5
Cetlic rozehrál roh a z následného centru zakončoval hlavou Lustig. S touto nepřijemnou střelou si Mokin na poslední chvíli poradil a vyboxoval ji těsně nad břevno.
5
První příležitost domácí, Stokes naslepo centroval, míč se dostal až dovnitř pokutového území a míč byl vyražen na roh.
3
Nedávno faulovaný Brown se také provinil a odevzdal tak míč svému soupeři.
3
Vinčius ve výskoku fauloval Browna, Celtic bude mít míč na svých kopačkách
1
Za hlučného skandování diváků rozehrávali hráči Karagandy.
1
-3
Hráči obou týmů v čele s rozhodčími právě přicházejí na hrací plochu.
-9
Tribuny v Celtic Parku se postupně zaplňují.

Celtic Glasgow: Forster – Mulgrew, Ambrose, Matthews, Lustig – Commons, Ledley, Brown, Forrest – Stokes, Samaras,

FC Šachťor Karaganda: Mokin – Simčević, Maliy, Vasiljević, Džidić, Poryvaev – Finonchenko, Cañas, Vičius, Ghazaryen – Khizhnichenko

Rozhodčí: Moen – Haglund, Andås.
Naopak pro Celtic Glasgow není Liga mistrů žádnou velkou neznámou. Loni se dokázali probojovat až mezi nejlepších 16 celků, kde je vyřadil až turínský Juventus. Ve své minulosti dokonce jednou Ligu mistrů i vyhráli, bylo to v sezóně 1966/1967.
FC Šachťor Karaganda si ještě základní skupinu Ligy mistrů nikdy nezahrála, loni ji v tomto boji zastavil český FC Slovan Liberec. V letošním ročníku je vytouženého cíle velmi blízko, hráči dokázali vyřadit FC BATE Borisov a KF Skenderbeu Korçë.
Zdravím všechny fotbalové příznivce u online sledování odvetného zápasu play off o Ligu mistrů. V prvním zápase vyhrála možná trochu překvapivě Karaganda 2:0, v dnešním zápase je favoritem domácí Celtic. Vyhraje ale o dvě branky tak, aby dokázal smazat prohru v úvodním zápase? Nebude to nic lehkého pro Glasgow, soupeř z Kazachstánu má velkou formu a Ligu mistrů by si rád zahrál. Tento zajímavý duel můžete sledovat ve 20:45 online tady na webu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.