To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Domácí dnešní utkání nezvládli. Svého soupeře sice jasně přehrávalo, Porto i ve druhém poločase Austrii téměř k ničemu nepustilo, i tak ale z tohoto tlaku dokázali domácí vytěžit pouze bod, když se ve 48. minutě trefil Martínez. V té době, na začátku druhého poločasu, to vypadalo na jasnou záležitost a téměř nikdo nepochyboval, že by Porto nemělo přidat ještě jeden gól. Jenže hosté se nakonec k remíze dobránili a do Vídně si tak odváží z Porta jeden bod.
Zákroky brankáře Heltona – 0.
Zákroky brankáře Heinze Lindnera – 8.
90+3
V posledních vteřinách ještě žlutá karta pro hostujícího Leovace.
90+2
Další obrovská šance Porta, Jackson Martínez je sám na pravé straně před Lindnerem, kterého ale nedokázal překonat, skvělý reflexivní zákrok gólmana Austrie!
90+1
Tři minuty se rozhodl hlavní sudí nastavit k dnešnímu utkání.
90+1
Quintero to zkouší přímo na branku, ale snadný míč pro Lindnera.
90
Zajímavá standardní situace pro Porto.
90
Rogulj fauluje Jacksona Martíneze a dostává za tento faul na vlastní polovině žlutou kartu.
89
Čas se Portu povážlivě krátí, domácí mají velkou převahu, ale v útočné fázi je to bída...
87
Lindnerovi zbylo pouze rozpřáhnout po nebezpečné přihrávce soupeře za obranu Austrie, ale ve vápně nebyl nikdo v modrobílém, kdo by usměrnil míč do branky hostů!
87
Z levé strany rozehrává Quintero, ale domácí se nedostali ke střele.
86
Rohový kop pro Porto, další šance na ohrožení branky Austrie.
84
Lindner chytá přihrávku Varely z levé strany.
83
Jackson Martínez hlavičkuje znovu z hranice malého vápna, po centru z levé strany, ale těsně přestřeluje!
82
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Markus Suttner, přichází Rubin Okotie.
81
Obrana Austrie odvrací do bezpečí.
81
Rohový kop pro Porto, z levé strany rozehraje Quintero.
80
Přesto se Jackson Martínez dostal po levém křídle do vápna soupeře, ale z levé strany přihrává, místo střely.
80
A domácím jako by tato změna dělala problémy.
79
Austria vysunula záložní řadu až k půlící čáře, což není v tomto utkání zvykem.
77
Varela ale tak dlouho hledal lepší pozici ke střele, až se do zakončení nedostal.
77
Hosté vhazují na vlastní polovině, míč však získávají domácí.
77
Danilo vrací míč až k Heltonovi, ten rozehrává.
76
Do konce zbývá posledních patnáct minut. Porto stále marně hledá recept na dobře zformovanou obranu soupeře, dokáží nakonec domácí vstřelit vedoucí gól?
75
Razantní odkop Rakušanů, kteří nic nevymýšlí – totální defenziva Austrie Vídeň!
74
Míč rozhodčího, Helton ho získává a bude vykopávat.
73
Odkop od branky Porta, na polovině Austrie ale fauluje Alex Sandro.
72
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Josué, přichází Juan Quintero.
70
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Emir Dilaver, přichází Florian Mader.
69
Austria střídá, na hrací plochu se dostane Florian Mader.
68
Po nákopu obrany Porta na Varelu rozhodčí pískají faul domácímu útočníkovi.
68
Centr na vzdálenější tyč, obrana Austrie odvrací.
67
Další rohový kop pro Porto, Josué rozehraje z levé strany.
66
Obrana Austrie si i s druhým rohovým kopem Porta za sebou dokázala poradit.
65
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Licá, přichází Ricardo.
65
Mangala pálí zpoza vápna soupeře, Koch tečuje na další rohový kop pro Porto.
64
Josué rozehraje rohový kop z levé strany.
64
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Thomas Murg, přichází Marin Leovac.
63
Domácí stále dobývají branku Austrie, hosté s námahou drží remízový stav.
62
Faulem Josuého končí útok Porta.
60
Střela Maicona zablokována, dobrý obranný zákrok bránícího Royera.
59
Josué centruje z levé strany, obrana Austrie odvrací do bezpečí.
58
Hosté vhazují na vlastní polovině, míč získává Porto.
57
Střela Hosinera míří pouze vedle branky Porta, Helton vykopává.
55
Hostující Suttner dostává žlutou kartu za faul na Varelu.
53
Dilave fauluje Varelu a domácí zůstávají u míče na polovině Austrie.
51
Nakonec je tu střela Josúea, který však netrefuje branku.
50
Přímočaře se domácí dostávají před pokutové území soupeře.
49
Nyní bude zajímavé sledovat hostující tým, jak si s nastalou situací poradí. Remíza Austrii nestačí.
48
Porto právě vstřelilo branku!
Po třech hlavičkách před brankou Austrie je ta JACKSONA MARTÍNEZE poslední, míč končí v bráně a domácí vyrovnávají.
48
Z pravé strany rozehraje Josué.
48
Alex Sandro vybojoval další rohový kop pro Porto.
47
Holland zahrál rukou ve středovém kruhu, míč získávají domácí.
46
46
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Silvestre Varela.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:46 hodin.

Držení míče: 59% : 41%
Po prvním poločase panuje na Estádio do Dragão překvapivý stav – Austria vede nad domácím Portem 1:0, když jediný gól této části hry vstřelil v 11. minutě Kienast. Domácí vyprovází na cestě do šatny pískot tribun, jak se Porto vyrovná s nepříznivým stavem ve druhé půli?
45
Murg rozehrává z pravé strany, ale obrana Porta v pohodě odvrací a první poločas končí.
45
Začala pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, po odkopu Lindnera dokázali hosté vybojovat rohový kop, zasloužil se o něho na pravém křídle Kienast.
44
Suttner odhlavičkovává centr soupeře z levé strany, není to roh, odkop od branky Austrie.
43
Znovu sledujeme stejný obraz hry – hosté se brání v deseti hráčích na vlastní polovině a čekají na to, co domácí předvedou.
42
Z levé strany rozehrává Josué, ve vápně hlavičkuje Mangala, ale domácí borci se zatím netrefují a míče létají hodně vedle branky Austrie.
41
Rohový kop pro Porto, domácí mají další příležitost k vyrovnání.
40
Je před námi poslední pětiminutovka, strategie Austrie je zřejmá – pevná defenziva a rychlé brejky do rozevřené obrany Porta.
39
Další šance domácích po přihrávce z pravé strany, ani tentokrát Jackson Martínez nedokázal překonat Lindnera, byť to nyní zkoušel elegantním obloučkem.
38
Kienastovi "utíká" míč na pravém křídle, Helton bude vykopávat.
37
Na míč z pravé strany si nabíhá ve vápně Jackson Martínez, který zkouší překonat gólmana soupeře, ale Lindner včas vyběhl a dokázal šanci soupeře zneškodnit.
36
To již neplatí, gólman Porta Helton se zapojil do rozehrávky v pozici falešného libera.
35
Jackson Martínez fauluje ve středu hřiště Dilavera, hosté zůstávají u míče.
35
Obrana Austrie neměla problém s odvrácením volného kopu soupeře a hosté mohou zaútočit.
34
Ostrý faul Hollanda, který skluzem zastavil ve středu hřiště Josuého a sudí mu musí hodně důrazně domlouvat.
33
Tentokrát z levé strany rozehrává Josué, Maicon hlavičkuje a Lindner chytá.
32
Ten rozerává Danilo, ale domácí si svůj pokus zopakují po obranném zákroku Murga.
32
Po levé straně pronikající Alex Sandro vybojoval pro Porto rohový kop.
31
Koch ostře přišlápl zezadu Licá na vlastní polovině, další volný kop pro Porto.
31
Jenže celou akci končí odmávaný a odpískaný ofsajd a v něm domácí Fernando.
30
Suttner fauluje Licá na levém křídle a je to volný kop pro Porto.
30
Je za námi hodina hry a stále platí, že hosté překvapivě vedou v Portu 1:0, což je výsledek, který by jim hodně pomohl v boji o třetí místo!
28
Odkop od branky Austrie, hosté získávají míč ve středu hřiště.
27
Znovu z levé strany rozehrává Josué, ale ani tentokrát se domácí k ohrožení branky soupeře nedostali.
27
Zablokovaná střela Alexe Sandra, další roh pro Porto.
26
Nepovedlo se, nepřesnou přihrávkou končí útočná snaha hostů.
26
Centr odvrací bránící hráč Austrie a hosté zkouší rychlý brejk.
25
Rohový kop pro Porto, z levé strany rozehraje Josué.
24
Odkop od branky Austrie, míč letí na půli hřiště, kde ho vybojovali hosté.
23
Centr do pokutového území Austrie z levé strany, Lucho Gonzáles hlavičkuje, míč však míří vedle branky.
22
Ale pozor, je to protiútok Porta, Defour postupuje z levé strany, ale překonat Lindnera nedokázal.
21
Alex Sandro fauluje Murga, hosté rozehrávají.
20
Lucho Gonzáles to zkouší z velké dálky, jeho pokus zablokován.
20
Austria se zatím velmi dobře brání. Lindner nyní vykopává míč.
19
Autové vhazování pro Porto z pravé strany, na polovině soupeře.
19
Danilovo střela z velké dálky nemohla ohrozit Lindnera v brance Austrie.
18
Domácí kombinují ve středu hřiště, zatím ale marně hledají cestu k pokutovému území soupeře.
17
Míč však končí pouze v náruči pozorného Lindnera.
16
Koch fauluje na vlastní polovině a domácí Alex Sandro bude moci rozehrávat volný kop z levé strany.
15
Royer rozehrává následný rohový kop z levé strany, ale domácí se v pohodě ubránili.
14
Z rohového kopu se domácí neprosadili, naopak, po bleskovém brejku Austrie se do zakončení řítil jeden z hostů, který ale neustál ve vápně souboj s bránícím hráčem Porta.
13
Domácí mohli bleskově odpovědět, ve vápně hlavičkuje Jackson Martínez a Lindner těsně vyráží nad branku!
12
No vida! Kdo by to byl čekal! Hosté se zatím pouze brání na vlastní polovině, stačil první protiútok po první hrubici domácího týmu a je to 1:0 pro Austrii.
11
Austria právě vstřelila branku!
Zpackaná rozehrávka Porta na vlastní polovině, neskutečná ledabylost hráčů v modrém, míč se dostal až k ROMANU KIENASTOVI, který střelou z nějakých pětadvaceti metrů přesnou střelou k tyči překonává Heltona.
10
Ten končí u gólmana Lindnera, který vykopává až na polovinu Porta.
9
Josué neprošel z levé strany do pokutového území Austrie, hosté získávají míč.
7
A do protiútoku se dostali domácí, Josué centruje z levé strany do náruče připraveného Lindnera.
7
Nákop míče na pravou stranu na Royera, ten ale nedokázal těžký míč zpracovat.
6
Jenže Rakušané téměř okamžitě míč ztrácejí.
5
Po faulu Josuého budou mít hosté možnost rozehrávat na polovině Porta.
4
Tenokrát hlavičkuje ve vápně domácí Jacskon Martínez, míč letí pouze vedle branky Austrie.
4
Z levé strany rozehrává Josué, ale svůj pokus si zopakuje.
3
Po zablokované střele bude mít Porto k dispozici rohový kop z levé strany.
2
Domácí kombinují na polovině Austrie.
1
Na Estádio do Dragão panují o porovnání lepší podmínky pro fotbal, než v České republice – je 9°C a jasná obloha.
Kapitány obou týmů jsou dnes domácí Gonzáles a hostující Ortlechner.
Oba týmy právě přichází na hrací plochu.

FC Porto: Helton – Danilo, Maicon, Mangala, Sandro – Fernando, González (C), Defour – Josué, Martínez, Licá.
Náhradníci: Fabiano – Reyes, Otamendi, Herrera, Quintero, Varela, Ricardo.

FK Austria Vídeň: Lindner – Koch, Rogulj, Ortlechner (C), Suttner – Royer, Holland, Kienast, Dilaver, Murg – Hosiner.
Náhradníci: Kardum – Ramsebner, Leovac, Simkovic, Okotie, Mader, Jun.

Rozhodčí: Hațegan – Cristian Nica a Octavian Șovre.
Vítejte u dnešního onlajn přenosu 5. kola základní skupiny G fotbalové Ligy Mistrů mezi FC PORTEM a AUSTRIÍ VÍDEŇ. Utkání se odehraje na Estádio do Dragão v Portu a provede jím trojice rumunských rozhodčích, hlavní Ovidiu Hațegan, asistenti Cristian Nica a Octavian Șovre.
FC Porto
Portugalský tým je zatím na třetím místě základní skupiny G, když má na svém kontě čtyři body. Dle předpokladů bojuje Porto o druhé postupové místo s ruským Zenitem Petrohrad, na který zatím ztrácí pouze bod. V neprospěch Porta hovoří vzájemné zápasy se Zenitem (0:1 a 1:1). Chtějí-li portugalci pomýšlet na druhou příčku, musí dnes porazit zatím poslední Austrii a doufat, že v souběžně hraném zápase neporazí, nejlépe prohraje, Zenit v domácím prostředí s jasným lídrem skupiny, španělským Atléticem Madrid.
Utkání Ligy Mistrů:
18.09.2013 / Austria Vídeň – FC Porto 0:1
01.10.2013 / FC Porto – Atlético Madrid 1:2
22.10.2013 / FC Porto – Zenit Petrohrad 0:1
06.11.2013 / Zenit Petrohrad – FC Porto 1:1
Austria Vídeň
Rakušané zatím plní roli "otloukánka" skupiny a ve čtyřech zápasech nasbírali zatím pouze bod za remízu 0:0 na hřišti Zenitu Petrohrad, kterou tak moc pomohli svému dnešnímu hostiteli a vrátili tak Porto zpět do boje o druhou příčku. Pomoci může Austria i nyní, a to, pokud na Estádio do Dragão prohraje a přenechá soupeři všechny body. Ale pozor – to pochopitelně nehrozí, neboť Rakušané jsou stále ve hře o třetí místo a pokud dnes v Portu uspějí, mohou výrazně přiživit své šance na postup do šestnáctifinále Evropské ligy!
Češi na hřišti
V dresu Austrie Vídeň může do dnešního utkání zasáhnout třicetiletý bývalý útočník pražské Sparty, Tomáš JUN.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.