To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání končí zaslouženou remízou, obě mužstva si sice vytvořila několik šancí, ale ani jedna nebyla vysloveně gólová. Dnes to tak byla spíše urputná bitva o každý metr hřiště, hosté se do útoku příliš nehrnuli, domácí nedokázali překonat pozorně bránícího soupeře a i proto je výsledek takový, jaký je. Spokojenější jsou jednoznačně fotbalisté Šachtaru, kteří si z Bilbaa odváží cenný bod!
90+5
Zákroky brankáře Šachtaru Pjatova – 3.
Zákroky brankáře Athletica Iraizoze – 3.
90+5
Míč daleko od branky hostů, Šachtar je blízko cenného bodu z horké španělské půdy!
90+5
A je tu poslední minuta nastaveného času, odkop od branky Šachtaru, zřejmě poslední šance Athletica tak zůstala nevyužita...
90+4
Susaeta se výborně uvolnil u pokutového území soupeře, ale Guillermo Fernández to na levé straně pokazil.
90+3
Míč převážně ve středu hřiště, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
90+2
Pět minut nastavil řecký sudí Sidiropoulos, šance na vstřelení gólu tak stále je.
90+1
Již v prvním minutě nastaveného času se Susaeta dostává ke střele, ale pokus zpoza vápna nebyl příliš razantní a Pjatov v pohodě chytá.
90
Azevedo po vystřídání rozehrál volný kop na polovině soupeře, ale poslal pas pouze svým obráncům.
89
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Luiz Adriano, přichází Olexandr Gladkyj.
88
Žlutou kartu dostává Markel Susaeta (Athletic Bilbao) za faul zezadu na Kučera, který se ani nadvakrát nenechal obehrát.
87
Guillermo Fernández Hierro se snažil vybojovat alespoň rohový kop pro Athletico, ale je z toho nakonec pouze odkop od branky Šachtaru.
86
Ibai Gómez fauluje u pokutového území Šachtaru, kde, dle soudu rozhodčího, stáhl k zemi bránícího Srnu, míč pro hosty.
85
Pět minut do konce řádné hrací doby, hosté by jistě bod za remízu na hřišti soupeře brali, domácí se urputně snaží o vstřelení gólu.
84
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře.
83
Kučer fauluje na polovině soupeře v hlavičkovém souboji, sudí píská, míč pro Athletic Bilbao.
82
Ten domácí rozehráli z levé strany, konkrétně Ibai Gómez, následuje střela De Marcose, která ale byla zblokována.
81
Olexander Kučer odehrál před dotírajícím Fernándezem raději na roh.
80
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Marlos.
79
Rico s míčem na půlící čáře, následuje pas na Susaetu, před nímž odehrál bránící hráč soupeře do autu. Domácí budou vhazovat z pravé strany, to vše ale až po vystřídání hostů.
78
Domácí již vyčerpali všechny možnosti střídání, hosté mohou ještě dvakrát střídat.
77
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Guillermo Fernández Hierro.
76
Ale defenziva Šachtaru zapracoval výtečně, Fred odkopává a nakonec je Azevedo ještě faulován.
76
Rohový kop pro Athletico, domácí rozehrají z pravé strany.
75
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ager Aqueche.
74
To byla dobrý šance domácích, Iker Muniain spěchal s míčem u nohy k brance Šachtaru, vracející se Douglas Costa ho ale nakonec dokázal přinutit k chybě a je z toho alespoň autové vhazování pro hosty.
73
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Fernando, přichází Fred.
72
Iturraspe napálil míč zpoza vápna, přímo z voleje, ale střela mu nesedla a míč letí pouze vedle branky Šachtaru.
71
Probíhá závěrečná dvacetiminutovka, s blížícím se závěrem zápasu se tempo utkání přece jenom trochu zvyšuje a nyní již sledujeme konečně pohledný fotbal!
70
Na druhé straně Pjatov musel zasahovat proti nebezpečné přihrávce soupeře před vlastní branku.
69
Hosté rozehráli dva rohové kopy, pokaždé Taison, při tom druhém se dokonce Kučerovi podařilo dostat míč do branky, ale byl předtím pískán ofsajd, gól neplatí.
68
A další souboj těchto dvou, tentokrát pálí Costa zpoza vápna, povedená střela, kterou Iraizoz s velkou námahou vytěsnil na roh.
67
Gorka Irazioz nyní zasahuje před dotírajícím Douglasem Costou.
64
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Markel Susaeta.
64
Následně, již na polovině Athletica, Azevedo v souboji o míč fauluje Rica.
63
Azevedo se neprosadil na levém křídle a nedostal se do vápna Athletica.
61
Gurpegi se nyní dostal do dobré pozice pro střelu, jeho pokus však byl zblokován bránícím hráčem Šachtaru, to mohla být ale hodně nebezpečná střela!
60
Pjatov je ale silný chlapík a nyní se již postavil na své nohy, pod levým okem má viditelný šrám a podlitinu, přesto pokračuje ve hře, vykopává od své branky.
59
Pjatov stále ošetřován na hrací ploše, dokonce je tam vidět i krev v jeho obličeji.
58
Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao) za zákrok na Pjatova, správné rozhodnutí.
57
Artiz Aduriz nyní až příliš agresivně "vlétl" do zasahujícího Pjatova, byl tam dokonce i loket v obličeji gólmana Šachtaru, který nyní musí být ošetřován.
56
Taison rozehrál z levé strany, míč však dopadá pouze na hlavu bránícího hráče Athletica.
55
Rohový kop pro Šachtar, střela Márcia Azeveda, z levé strany, byla zblokována.
54
Domácí nyní pod tlakem rozehrávají, je z toho pouze nákop na polovinu Šachtaru, v podstatě odevzdaný míč.
53
Nakonec z toho ale nic není, domácí se stihli vrátit.
52
Rozehrál Ibai Gómez, ale míč chytá Pjatov, který bleskově rozehrává a pozor, hrozí rychlý protiútok hostů.
52
Ztečovaná střela domácích, kteří tak mají výhodu rohového kopu z levé strany.
51
Douglas Costa v ofsajdu, Iraizoz může vykopávat.
49
A právě Laporte se dokázal ve vápně otočit s míčem u nohy a zbavit se tak obránců Šachtaru, na střelu ale jako by mu již nezbylo tolik sil, snadný zákrok pro Pjatova.
48
Žlutou kartu dostává Olexandr Kučer (FK Šachtar Doněck) za další faul, tentokrát to byl ostrý skluz na Laporteho, na polovině hostů, zasloužená karta.
48
Kučer zezadu fauluje Adurize, taktický faul, kterým hosté přerušili rodící se rychlý brejk soupeře.
47
Hosté na polovině soupeře, nepřesný centr Azeveda, domácí odvrací.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48 hodin.
V prvním poločase branka nepadla a vzhledem k tomu, co obě mužstva předváděly, není se čemu divit. Hra obou klubů je hodně těžkopádná, provázená spoustou faulů s minimem pohledných akcí.
45+2
45+2
Ještě ve druhé minutě nastaveného času se dostal po centru Costy do šance Fernando, ale ten na míč nakonec nedosáhl před brankou Athletica.
45
Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, míč mají ve své moci domácí fotbalisté.
43
Pjatov se nyní vrhl po míči, pronikajícího Adurize přistrčil vracející se Rakycky, ve vlastním pokutovém území, domácí si žádali pokutový kop, ale sudí Sidiropoulos je jiného názoru a nechává pokračovat ve hře.
42
Rakyckyj rozehrál, napálil míč přímo na branku, ale tu netrefuje, míč letí vysoko nad branku.
41
Ibai Gómez fauluje Fernanda, volný kop pro Šachtar, ze střední vzdálenosti.
40
Posledních pět minut prvního poločasu, hosté drží častěji míč na svých kopačkách, ale to je asi tak všechno.
39
Statistika držení míče: 47% : 53%.
39
Z následného volného kopu se domácí neprosazují, defenziva Šachtaru odvrací do autu.
38
Žlutou kartu dostává Ander Iturraspe (Athletic Bilbao) za faul na Douglase Costu, nutný taktický faul vracejícího se domácího hráče.
37
Pas na Azeveda nepřesný, míč získává domácí gólman, který bude moci rozehrát.
35
Žlutou kartu dostává Taison (FK Šachtar Doněck) nevěřícně kouká na sudího Sidiropoulose, který jeho střet s bránícím de Marcosem posoudil jako nafilmovaný pád.
34
A sprintující Rico má nyní k míči za obranu soupeře hodně daleko, dříve je u něho vyběhnuvší Pjatov.
34
Óscar de Marcos zkouší nacentrovat před branku Šachtaru, z pravé strany, ale míč odehrál bránící hráč hostů.
33
Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře, Mikel Balenziaga vhazuje.
32
Fernando rozehrál volný kop Šachtaru, ale hosté se sami vzápětí vytěsňují z poloviny soupeře.
31
Balenziaga fauluje na vlastní polovině Douglase Costu a hosté získávají míč.
30
Je za námi úvodní půl hodina hry, která toho příliš nenabídla, hraje se převážně ve středu pole, hru kouskuje i množství faulů a nepřesných přihrávek, kdy míč opouští hrací plochu.
29
Žlutou kartu dostává Darijo Srna (FK Šachtar Doněck) za zdržování hry, dával si totiž docela načas při autovém vhazování.
29
Rozehrál Ibai Gómez, který to zkusil přímo na branku, ale netrefuje, byť těsně!
28
Taison fauluje v blízkosti vlastní šestnáctky Muniaina, volný kop pro domácí tým.
26
Iturraspe hledá pasem nabíhajícího Mniaina, ale přihrávka to byla hodně nepřesná, obránce Šachtaru získává míč.
25
Carlos Gurpegi velmi nesportovně vrazil při vzájemném míjení do Douglase Costy, sudí však tento prohřešek zřejmě nepostřehl.
24
Hosté se v pohodě ubránili, míč se dostává až na půlící čáru a Šachtar se tak definitivně, alespoň pro tento okamžik, osvobodil.
23
A nakonec vybojovali alespoň rohový kop, který rozehraje Ibai Gómez z levé strany.
22
Teixeira sice ztratil míč ve středu hřiště, domácí toho ale využít nedokázali, u míče ale přesto zůstávají.
21
Další odkop od branky Šachtaru, hodně nezáživný fotbal zatím.
20
Pjatov vykopává od vlastní branky, míč nakonec končí mimo hrací plochu, domácí vhazují.
18
Azevedo napřáhl ve vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů od branky soupeře, ale míč letí pouze nad.
17
Ten střet byl hodně tvrdý, ale již je to mnohem lepší obrázek, Carlos Gurpegi odchází po svých za postranní čáru.
16
Kapitán Athletica Gurpegi bojuje po střetu s Azevedem ze zástavou dechu.
15
Hosté s míčem na vlastní polovině, domácí sice napadají ve čtyřech, ale není to nijak agresivní napadání.
14
Míč se vrací k Pjatovovi, který rozehrává, Azevedo zasprintoval po levém křídle, ale následný centr před pokutové území Athletica byl hodně nepřesný.
13
Po akci Teixeiry na levé straně se ke střele zpoza vápna dostal Stěpaněnko a to nebyla vůbec špatná střela, Irazioz krotil míč až na druhý pokus.
12
Míč létá od branky k brance, zatím sledujeme hodně opatrný úvod zápasu.
11
Hosté z rohového kopu neohrozili branku Athletica, na druhé straně se do zakončení dostal Rico, ale ten poslal míč pouze vedle branky.
10
Hosté vybojovali rohový kop, který rozehraje Srna.
9
Beñat v ofsajdu, míč tak získávají hosté, kteří postupují směrem k brance soupeře Fernando střílí z hranice pokutového území, z pravé strany, ale netrefuje branku.
8
Z hlediště Estadio de San Mamés se ozývá pískot nespokojených fanoušků Athletica, které toho zatím příliš nepředvedlo.
6
Útočí fotbalisté Šachtaru, Luiz Adriano se zkoušel uvolnit od bránícího hráče, ale při tom metr v ofsajdu.
5
Gorka Irazioz vhazuje z levé strany, na vlastní polovině.
4
První útočná akce Šachtaru končí odpískaným ofsajdem a v něm Alex Teixeira.
2
První útočná akce domácích, z levé strany pálil Rico, uvnitř vápna, míč však letí pouze vedle branky.
1

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, Gurpegi (C), Laporte, Balenziaga – Iturraspe, M. Rico – Muniain, Etxebarria, I. Gómez – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – San José, Iraola, Morán, Susaeta, Fernández Hierro.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Azevedo – Fernando, Stěpaněnko – Costa, Teixeira, Taison – Adriano.
Náhradníci: Kanibolockij – Kryvcov, Fred, Marlos, Ilsinho, Bernard, Gladkyj.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Efthimiadis, Kostaras (vš. GRE).
Předpokládané sestavy:

Athletic Bilbao: Iraizoz – De Marcos, San José, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Mikel Rico – Susaeta, Beñat, Muniain – Aduriz

FK Šachtar Doněck: Kanibolotskiy – Srna, Kucher, Rakitskiy, Azevedo, Stepanenko, Fernando, Douglas Costa, Teixeira, Taison, Adriano

Zranění: ATHLETIC: žádné – ŠACHŤAR: žádné.
• Trenér Athletica Bilbao, Ernesto Valverde, touží po vítězství v úvodním utkání LM proti nebezpečnému Šachťaru
• Kouč Athletica je také rád, že začíná na nově dokončeném stadionu
• Athletic odstartoval v loňském roce skupinovu fázi vítězstvím 2:0 v Realu Sociedad
• Šachtar vyhrál osm z osmi zápasů v nové sezoně 2014/15
• Trenér Šachťaru, Mircea Lucescu, chce hlavně získávat pro svůj tým cenné zkušenosti z Ligy Mistrů
Vítejte u dnešního onlajn přenosu 1. kola základní skupiny H fotbalové Ligy Mistrů mezi ATHLETIC BILBAO a ŠACHŤAREM DONĚCK. Utkání se odehraje na Estadio de San Mamés v Bilbau a provede jím trojice řeckých rozhodčích, jako hlavní Tasos Sidiropoulos, kterému budou na čarách asistovat Damianos Efthimiadis a Polychronis Kostaras. Čtvrtým rozhodčím je nominován také Řek Christos Akrivos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.