Laurent Blanc se může usmívat! Jeho svěřenci sice od 31. minuty hráli na Stamford Bridge o deseti, navíc dvakrát prohrávali, kopala se proti nim penalta, přesto ale dokázali po prodloužení uhrát remízu 2:2, která je posouvá do čtvrtfinále Ligy mistrů. Hrdinou Pařížanů se stal Thiago Silva, který ve 114. minutě po rohovém kopu přesnou hlavičkou překonal Thibauta Courtoise a připsal si tak na své konto postupovou trefu.

Modrou část Londýna tak zahaluje velký smutek. Svěřenci Josého Mourinha přitom měli k postupu blízko. V 81. minutě vedli po trefě Garyho Cahilla, ale o pět minut později srovnal David Luiz. Také v prodloužení se jako první prosadili domácí, když penaltu za ruku Silvy proměnil Eden Hazard. Ovšem právě Thiago Silva si ve 114. minutě vše bohatě vynahradil již zmíněnou hlavičkou.
120+2
120+2
A zase Rabiot, kterého poslal na zem Fàbregas. Další cenné sekundy pro PSG.
120+1
Odkop od brány Chelsea, která rozehrává jednu z posledních akcí utkání.
120+1
Rozhodčí Kuipers nastaví druhou část prodloužení o dvě minuty.
120
Hosté drží hru na polovině soupeře. Rabiot si vykoledoval další faul na Azpilicuetovi.
119
Rabiot si takticky došel pro faul. Hosté mohou pošetřit cenný čas.
118
Poslední střídání Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Gregory van der Wiel. Jasné posílení defenzivy.
116
Hlavičku Diega Costy ukryl v rukavicích Sirigu.
114
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Ovšem teď už THIAGO SILVA sektor fanoušků PSG rozjásal! Hostující kapitán si naskočil na roh Thiaga Motty a obloučkem poslal míč pod břevno. Courtois plachtil vzduchem marně. Teď to jsou hosté, kteří za aktuálního stavu postupují!
113
Thibaut Courtois zachraňuje Chelsea! Fantastickým zákrokem vyrazil hlavičku Thiaga Silvy po rohovém kopu!
112
Marquinhosův centr propadl ke Cavanimu. Tomu však v zakončení zabránil Drogba, jenž se vydal vypomoci defenzivě.
112
Edinson Cavani si naváděl balón na střelu, ovšem trefil pouze protihráče v modrém.
110
Diego Costa zpoza šestnáctky vypustil velmi nepřesnou střelu. Sirigu vykopává.
110
Míč posílal do šestnáctky Lavezzi, ale jeho nepovedený centr domácí snadno odklidili do bezpečí.
109
Willianovi byl odpískán faul na Pastoreho.
109
Domácí se už asi nikam hnát nebudou, od postupu je dělí dvanáct minut.
108
Centr Lavezziho v pádu odhlavičkoval Ivanović.
106
Začalo druhé prodloužení.
V první části prodloužení se Chelsea přiblížila postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Thiago Silva totiž v šestnáctce zahrál rukou a nařízenou penaltu proměnil Eden Hazard. Rozhodnuto však ještě není, vše může změnit jediný gól Saint-Germain.
105+1
První poločas prodloužení skončil.
105+1
Už běží nastavení prvního prodloužení.
104
Diego Costa si pomohl útočným faulem a jeho postup byl zastaven.
104
Hosté se po rohu ubránili. Vzápětí čelili dalšímu ataku, který táhl Hazard, ale ani on svou akci do zdárného konce nedotáhl.
103
Drogba hledal ve vápně Diega Costu, před kterým míč odehrál na roh Marquinhos.
102
Rohový kop rozehrával Lavezzi, domácí odvrací.
101
David Luiz zahrával přímý kop ze 30 metrů. Zkusil to přímo a nemířil vůbec špatně. Courtois balón vytlačil nad břevno.
99
Po pěkné kombinaci domácích hráčů se ocitl před Siriguem Eden Hazard. Belgičan přepadl přes ruce hostujícího gólmana, ale tady se o penaltový zákrok nemohlo jednat. Hazard padal až příliš ochotně.
98
Hosté zahrávali standardní situaci po faulu Cahilla na Lavezziho. Domácí se však ubránili.
96
Chelsea právě vstřelila branku!
Pokutový kop proměňuje EDEN HAZARD, který poslal míč po zemi do protipohybu brankáře Sirigua. V tuto chvíli postupují do čtvrtfinále Blues!
95
Penalta pro Chelsea! Thiago Silva šel do hlavičkového souboje se Zoumou a míč mu spadl na ruku. Rozhodčí Kuipers ukazuje na penaltový puntík!
94
Střela Williana byla sražena na rohový kop...
93
Drogba se hnal za dlouhým nákopem, u míče byl první Salvatore Sirigu.
92
Hostující gólman Sirigu sbíral ze vzduchu míč a u toho srazil spoluhráče Thiaga Silvu. Brazilský stoper se chvíli zvedal z trávníku, ale je v pořádku.
91
José Mourinho poslal do hry Didiera Drogbu, který nahradil Ramirese. Chelsea má teď na hřišti dva hrotové útočníky.
91
Začal první poločas prodloužení.
Je tu konec řádné hrací doby. Utkání skončilo po devadesáti minutách remízou 1:1 a tak se bude prodlužovat. Góly dnes padaly až v posledních deseti minutách. Chelsea poslal do vedení Gary Cahill, ale v 86. minutě trefil Pařížanům prodloužení David Luiz.
90+3
Druhý poločas skončil.
90+3
Fàbregas kopal ještě jeden roh, ale David Luiz míč odhlavičkoval mimo hostující šestnáctku.
90+1
Po rohovém kopu Williana neudeřilo. Do kontroverze s protihráči se naopak dostal Costa a vše musel uklidňovat hlavní sudí.
90+1
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90
Rozehrával Fàbregas, míč odehrál hlavou na roh Thiago Silva.
89
Cavani poslal na trávník Hazarda a domácí budou mít k dispozici standardní situaci.
87
Pokus Ramirese se nevešel mezi hostující tyče.
86
Obrovská radost v sektoru fanoušků PSG! Na roh Lavezziho si naskočil DAVID LUIZ a hlavou poslal míč mimo dosah brankáře Courtoise. Pro Luize je to v tuto chvíli sladký návrat na Stamford Bridge! Vypadá to na prodloužení.
84
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Kurt Zouma.
83
Střídající Lavezzi se hned dostal k zakončení, ale Courtois si připsal úspěšný zákrok.
82
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Ezequiel Lavezzi.
82
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Adrien Rabiot.
81
Je to 1:0 pro Chelsea! Po rohu Fàbregase hosté nedokázali uklidit balón ze svého pokutového území a byl to Diego Costa, kdo přistrčil míč proti noze GARYMU CAHILLOVI, který ho z voleje napálil za záda bezmocného Sirigua.
80
Willian krásně prostrčil míč na Ramirese, který se ze strany řítil na Sirigua. Brazilec cpal míč k bližší tyči, ale Sirigu ještě udržel pro hosty naději, když balón rukou reflexivně vyrazil na roh.
79
Cavani se ocitl s míčem za domácí obranou, ale také on byl v postavení mimo hru.
77
Ofsajd byl odmáván Matuidimu.
76
Závěr utkání bude asi ještě dosti nervózní. Jde opravdu o hodně.
74
Emoce plápolají. Marco Verratti (Paris Saint-Germain) vyfasoval žlutou kartu za tvrdý zákrok na Hazarda.
73
David Luiz dostává žlutou kartu za reakci po Costově faulu.
73
Situace, která vyvolala velké emoce! Diego Costa zezadu sestřelil Thiaga Silvu. Hráči hostí obklopili rozhodčího Kuiperse a dožadují se vyloučení. Nizozemský sudí však vytáhl jen žlutou kartu.
71
Po faulu Matiće na Verrattiho budou rozehrávat hosté.
70
Dobrá příležitost pro hosty! Pastore dostal v pokutovém území přihrávku a z levé strany vypálil po zemi ke vzdálenější tyči. Courtois byl na trávníku včas a balón vyrazil.
69
Matić obral Cavaniho o míč nedovoleným způsobem. Mimochodem, uruguayský útočník operuje na velkém prostoru. Jednou je na hrotu a příště vypomáhá obraně u vlastní šestnáctky.
68
Hosté se domáhají odpískání rohového kopu, ale rozehrávat od své brány bude Courtois.
66
David Luiz zastavil nedovoleně Diega Costu.
65
Ramires nedokázal zastavit Cavaniho a málem z toho byla šance pro Paříž. Míč se totiž následně od Verrattiho dostal až k Matuidimu, který měl na hranici šestnáctky dost času k zamíření. Jeho ránu však stačil zablokovat Ivanović.
64
José Mourinho vystoupil ze své lavičky, aby svým svěřencům něco vysvětlil.
63
Azpilicueta na půlce fauloval Pastoreho, u míče hosté.
62
Domácí teď obléhají šestnáctku PSG.
61
Po standardní situaci vracel míč hlavou do ohně David Luiz. Vše pro domácí vyřešil Courtois.
59
Předchozí situace ukázala, že si obrana Chelsea musí dávat velký pozor, přestože hosté hrají pouze v deseti hráčích. Fotbalisté PSG budou na takové příležitosti čekat.
58
Edinson Cavani se mohl stát pro Pařížany hrdinou! Dostal přihrávku za obranu a běžel sám na Courtoise, kterého obešel. Už byl však v těžkém úhlu a trefil jen tyč!
56
Centr Ivanoviće sice našel Fàbregase, ale španělský reprezentant už v té chvíli seděl na trávníku.
56
Ramires se pokusil projít do šestnáctky mezi trojicí soupeřů, byl zastaven.
54
Rohy z toho byly hned dva, ale na bezbrankovém stavu se nic nemění.
53
Hosté nyní vystrčili růžky. Maxwellova rána z poměrně ostrého úhlu byla sražena na roh.
52
Ramires před vápnem soupeře poměrně tvrdě sestřelil Thiaga Mottu a přidává se na seznam žlutých hříšníků dnešního zápasu.
52
Po standardní situaci se k odraženému míči dostal Cahill, trefil však pouze Davida Luize.
51
Průnik Azpilicuety zastavil Verratti pouze za cenu faulu.
49
Po rohu Fàbregase se Sirigu k míči nedostal. Naštěstí pro něho nůžky Diega Costy jeho svatyni zdaleka netrefily.
49
Willian se pokusil překvapit Sirigua střelou na bližší tyč. Hostující brankář míč vytěsnil na roh.
48
Hazard byl před šestnáctkou faulován Cavanim. Standardní situace z dobré pozice pro domácí.
46
Pokus Costy zblokoval David Luiz.
46
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Willian.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 1:0
Střely mimo – 0:0
Rohové kopy – 0:3
Držení míče (%) – 48:52
První poločas nepřinesl gól, ani vyložené šance. Dosud nejdůležitější moment zápasu se tak odehrál ve 31. minutě, kdy Zlatan Ibrahimović zajel skluzem do Oscara a po přísné červené kartě putoval do sprch. To je pro Pařížany, kteří potřebují k postupu minimálně jednou skórovat, samozřejmě velká komplikace.
45+2
45+1
Standardku zahrával Oscar. Poslal míč na vzdálenější tyč, kde se ho Terry snažil hlavou vrátit před bránu. Žádného spoluhráče ale nenalezl.
45+1
Rozhodčí nastaví první půli o dvě minuty. Standardní situace pro domácí.
45
Hostující gólman Sirigu zahrál na nervy příznivcům PSG, když se po malé domů od spoluhráče nechal téměř dojet Diegem Costou. Nakonec byl rád, že ve skluzu stačil odehrát míč do bezpečí.
44
Centr Marquinhose odehrál do autu John Terry.
43
Diego Costa se s míčem pustil mezi několik hráčů soupeře a již v šestnáctce spadl po kontaktu s Cavanim. Rozhodčí Kuipers k nevoli domácích fanoušků pokutový kop neodpískal.
42
V péči lékařů byl Diego Costa. Domácí útočník by ale měl pokračovat ve hře.
41
Zpoza šestnáctky vypálil Oscar. Trefil pouze střed brány, kde byl připravený Sirigu.
40
Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain) si pomohl rukou v souboji s Hazardem a také on dostává žlutou kartu.
40
I třetí roh Pařížanů v utkání si stáhl ze vzduchu Courtois.
39
Centrovaný míč mířil na Cavaniho, před ním stačil zasáhnout Terry. Roh pro PSG.
37
Oscar (Chelsea FC) dostává žlutou kartu za nesportovní zakopnutí míče.
35
Hosté to budou mít v deseti hodně těžké, oni jsou přitom týmem, který potřebuje vstřelit gól.
33
Hostující Thiago Motta dostává žlutou kartu za protesty, které následovaly po Ibrahomovićově vyloučení.
31
Je tu červená karta pro Zlatana Ibrahimoviće! Největší hvězda PSG zajela skluzem do Oscara a místo míče trefila nohy brazilského záložníka. Hosté protestují, myslí si, že by stačila žlutá karta, ale rozhodčí Kuipers své rozhodnutí měnit nebude.
31
Ramires vběhl do pokutového území, Thiago Silva ho obral o balón.
30
Eden Hazard se ocitl na zemi kousek od hostujícího pokutového území. Fanoušci Chelsea se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, ovšem sudí Kuipers nechává pokračovat ve hře.
29
Pastoreho standardku odvrátil do bezpečí Ramires.
29
Ivanović stáhl k zemi Matuidiho. Hosté budou rozehrávat z levé strany.
28
Utkání nám zatím nenabídlo žádnou větší gólovou příležitost. Sledujeme spíše šachovou partii.
26
Blues teď soupeře přitlačili. Diego Costa však v dobré pozici nedokázal vystřelit přes bránícího Marquinhose a záhy byl pískán ofsajd, ve kterém byl Fàbregas.
25
Hazard hledal na hranici šestnáctky Fàbregase, který se ale k míči nedostal a hosté mohli jít do brejku. Také oni však záhy o balón přišli.
24
Matuidi se ocitl v ofsajdu, který pozornosti pomezního sudího neunikl.
23
Ivanović vhodil do šestnáctky dlouhý aut, ovšem balón propadl až k brankáři Sirigovi, který ho snadno chytil.
22
Zajímavá akce domácích, která však skončila Ramiresovou přihrávkou na Oscara, který se nacházel v ofsajdu.
21
Domácí si při rozehrávce neváhají vypomoci přihrávkami na brankáře Courtoise.
19
Centr Motty dolétl pouze do rukavic Courtoise, který okamžitě vyhazuje na své spoluhráče.
19
Cahill nyní trochu zbytečně zahrál míč do zámezí a hosté budou kopat roh.
18
Hazard přihrál míč pouze do protihráče, Blues budou alespoň vhazovat.
17
Výbornou defenzivní práci odvedl Cesc Fàbregas, který se v šestnáctce složil k zemi a ve skluzu odklidil míč před Maxwellem.
16
Maxwellův přízemní centr odvrátil do autu Cahill.
14
Fàbregas na polovině soupeře vybojoval míč, který se snažil předat Diegovi Costovi. Ten se proti stoperům PSG neprosadil.
13
Azpilicueta se na levé straně hezky uvolnil, ale odcentrovat už nesvedl. O chvíli později se to Ramiresovi povedlo, ale míč jen přelétl všechny hráče v šestnáctce.
12
S Luizem je vše v pořádku, opět se hraje.
11
Na trávníku zůstal ležet David Luiz a rozhodčí raději přerušil hru.
10
Hazard se ocitl na trávníku, ale trestný kop si od sudího nevymodlil. Hra pokračuje.
9
Fàbregas dostal naloženo od Thiaga Motty. Rozhodčí Kuipers hostujícímu záložníkovi vysvětlil, že příště už by tahal z kapsičky kartu.
8
V oranžovém hrající hosté se drží na míči, Chelsea podle očekávání spíše vyčkává na brejky.
7
Ivanović zahrál míč jen do autu. Vhazuje Maxwell.
5
Diego Costa musel podstoupit ošetření. Zdá se ale, že bude v pořádku a už se opět hlásí o návrat do hry.
5
Na druhé straně se pěknou individuální akci prezentoval Eden Hazard. Ten u levé postranní čáry obešel Pastoreho, následně i Davida Luize a vyslal před bránu ostrý centr, který před Costou odvracel Silva.
4
PSG začalo aktivně. Z pravé strany nebezpečně centroval Marquinhos a zasahovat musela domácí obrana.
2
Rohový kop Pastoreho skončil v rukavicích Courtoise.
2
První náznak šance pro hosty! Verratti vyslal kolmici na Cavaniho, který se už tlačil k zakončení, ovšem Cahill balón srazil mimo domácí branku.
1
Na Stamford Bridge panuje skvělá atmosféra.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Matić – Oscar, Fàbregas, E. Hazard – D. Costa.

Náhradníci: Čech – Luís, K. Zouma, Willian, Drogba, Rémy, Cuadrado.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Marquinhos, Luiz, Silva (C), Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Cavani, Ibrahimović, Pastore.

Náhradníci: Douchez – Camara, Digne, van der Wiel, Rabiot, Bahebeck, Lavezzi.

Rozhodčí: Björn Kuipers – S. van Roekel, E. Zeinstra (NED).
Utkání povedou rozhodčí z Nizozemska. Hlavním sudím je pan Björn Kuipers, jemuž budou asistovat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Jako čtvrtý rozhodčí byl na duel nominován Angelo Boonman. Na zápasech Ligy mistrů nechybějí ani brankoví rozhodčí, tuto činnost dnes na Stamford Bridge obstarají Pol van Boekel a Richard Liesveld.
První osmifinálový zápas:
První zápas tohoto osmifinále se odehrál 17. února v pařížském stánku Parc des Princes. S remízou 1:1 byli určitě spokojenější hosté z Anglie, kteří si tak vytvořili solidní výchozí pozici do domácí odvety. Chelsea se dokonce ujala vedení gólem ve 35. minutě, který paradoxně zařídili obránci. Po centru Terryho totiž Cahill posunul patičkou míč k Branislavu Ivanovićovi, jenž hlavou uklidil balón do sítě. Ve druhé půli byl celek PSG aktivnější, ale ze svého tlaku vytěžil pouze vyrovnávací gól Edinsona Cavaniho, který také hlavou překonal v 54. minutě brankáře Courtoise.

Paris Saint-Germain – Chelsea FC 1:1 (0:1)
Branky: 54. Cavani (Matuidi) – 36. Ivanović (Cahill)

PSG: Sirigu – van der Wiel, Silva (C), Marquinhos, Maxwell – Verratti, Luiz, Matuidi – Lavezzi (81. Pastore), Ibrahimović, Cavani.

Chelsea: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Matić – Willian (79. Cuadrado), Fàbregas (84. Oscar), E. Hazard – D. Costa (81. Rémy).
Chelsea FC:
Fotbalisté Chelsea prožívají velmi dobrou sezónu. Loni si pod staronovým manažerem Mourinhem vše teprve sedalo, ale v tomto ročníku už Blues vyhráli Ligový pohár, stále jsou ve hře v Lize mistrů a v anglické Premier League jsou na nejlepší cestě k mistrovskému titulu, který naposledy získali před pěti lety. Domácí ligu vede londýnský celek o pět bodů před Manchesterem City a navíc má oproti největšímu soupeři utkání k dobru. V Lize mistrů byla Chelsea nasazena do základní skupiny G, kterou bez porážky suverénně ovládla. Body ztratila jen za dvě remízy. Poslední soutěžní utkání celek ze Stamford Bridge sehrál už minulou středu, ligové derby na West Hamu svěřenci Josého Mourinha vyhráli 1:0 gólem Edena Hazarda.
Paris Saint-Germain:
Celek napumpovaný katarskými milióny opanoval poslední dva ročníky francouzské ligy a letos by rád zaútočil i na zlatý hattrick. V této sezóně však Pařížané našli tuhého protivníka, kterým je Olympique Lyon. Na aktuálního lídra tabulky PSG ztrácí bod. V Ligue 1 letos svěřenci Laurenta Blanca prohráli pouze dva zápasy, ale také uhráli hned jedenáct remíz a v tomto ohledu jsou králem ligy. Poslední duel v domácí soutěži Les Rouge-et-Bleu zvládli s přehledem, Lens přehráli jasně 4:1. V Parku Princů by konečně chtěli slavit úspěch i na evropské scéně. První část tohoto úkolu už hráči PSG zvládli, když ze základní skupiny F Ligy mistrů postoupili dál ze druhého místa, lepší byla pouze Barcelona. Nyní bohatý pařížský celek potřebuje prorazit i ve vyřazovacích bojích, k tomu ale potřebuje uspět ve středečním zápase na Stamford Bridge.
Krásný středeční večer všem fotbalovým fajnšmekrům! Liga mistrů má na programu odvetné zápasy osmifinále a já Vám přiblížím velmi atraktivní souboj velkoklubů, lídr anglické Premier League Chelsea FC přivítá úřadujícího francouzského mistra Paris Saint-Germain. První utkání v Paříži skončilo remízou 1:1, která dává o něco lepší výchozí pozici do odvety domácím Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.