To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Máme za sebou neuvěřitelný zápas, v němž se dlouho hrálo bez branek, a to i poté, co šli domácí v 52. minutě do vedení zásluhou gólu Teixeiry. Když pak přidal v 85. minutě druhý domácí gól Adriano, zdálo se být již rozhodnuto o vítězství Šachtaru. Hosté se ale neskutečně zvedli, pomohlo střídání a příchod Quintera, Lópeze a hlavně Jakcsona Martíneze! Právě Martínez totiž snížil v 88. minutě z pokutového kopu na 1:2, aby v poslední minutě nastaveného času, díky svému neskutečnému důrazu před brankou, vyrovnal na konečných 2:2!
90+5
Zákroky brankáře Porta Fabiana – 2.
Zákroky brankáře Šachtaru Pjatova – 8.
90+4
Porto právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Domácí ztrácí dvoubrankové vedení v posledních minutách zápasu, kdy se dvakrát prosadil JACKSON MARTÍNEZ! Ten nejprve z penalty snížil, aby nyní, po přihrávce Tella z levé strany, zakončil na malém vápně, v těžkém souboji s bránícím hráčem Šachtaru!
90+3
Domácí se ženou k pokutovému území soupeře, ale tam ztrácí míč.
90+2
Pjatov bude vykopává od vlastní branky, nespěchá.
90+1
Jackson Martínez v ofsajdu, domácí získávají míč, to vše v první minutě nastaveného času. Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Žlutou kartu dostává Ilsinho (FK Šachtar Doněck) za faul na vlastní polovině.
90
Je tu poslední minuta řádné hrací doby, domácí se ještě budou třást o své vedení!
88
JACKSON MARTÍNEZ přesně umístěnou střelou k tyči nedal Pjatovovi šanci, ten druhý pokutový kop nechytil a hosté snižuje na 1:2.
88
Po střele Lópeze zahrál ve vápně Šachtaru bránící Rakyckyj rukou, pokutový kop!
87
Byla nařízena penalta ve prospěch Porta.
85
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Hosté vrhli všechny své síly do útoku, vzadu zůstali pouze tři obránci, kteří neodkázali zabránit milimetrově přesně a v ten správný čas načasované přihrávce Bernarda z levé strany, na níž si naběhl LUIZ ADRIANO, jenž dokázal míč usměrnit do branky.
84
Na trávník přilétla dýmovnice, sudí přerušuje na okamžik hru.
83
Pjatov nyní zachránil svůj tým, po přihrávce Quintera se do zakončení dostal Martínez, který pohotově za obranou Šachtaru pálí, ale gólman reflexivním zákrokem vyráží!
82
Kde nakonec získávají míč Teixeira s Azevedem. Ti ale nedošli ani k půlící čáře a hrát tak mohou znovu hosté.
81
Maicon místo individuálního průniku přihrává do pravé strany.
80
Poslední desetiminutovka tohoto utkání, sledujeme stále zřetelnější snahu hostů o vyrovnání, podaří se jim to?
79
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Bernard.
78
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Adrián López.
77
Po přihrávce Tella pálí z pravé strany Danilo, ale také on trefuje pouze dobře postaveného Pjatova.
76
A znovu střílí Brahimi, znovu z levé strany, to ale byla hodně technická a slabá střela, žádný problém pro Pjatova.
76
Brahimi se prosmýkl kolem bránícího Ilsinha a vypálil z levé strany, trefuje ale pouze Pjatova.
75
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Ilsinho.
74
Azevedo již viditelně kulhá a dopadá na levou nohu, lavička Šachtaru se ale zatím stále nemá k střídání.
73
Na druhé straně musí rychle odkopávat od své branky Fabiano, zvládl to.
72
Pas na nabíhajícího Jaksona Martíneze, který sice uplatnil svou výšku, ale hlavičkuje pouze do náruče Pjatova.
71
Z hlediště Areny Lvov se ozývá pískot, který ustal v okamžiku, kdy Quintero vypálil z pravé strany, zpoza vápna, míč ale Pjatov chytá.
70
Poslední dvacetiminutovka tohoto zápasu, hosté stále s míčem na polovině soupeře.
69
Žlutou kartu dostává Fernando (FK Šachtar Doněck) za faul ve středu hřiště.
68
Hosté nyní sice častěji drží míč, gólovou šanci si ale zatím nevypracovali.
66
Jakson Martínez fauluje na polovině soupeře, míč pro Šachtar.
65
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Iván Marcano, přichází Juan Quintero.
65
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Jackson Martínez.
64
Volný kop pro Porto, rozehrává Maicon. Míč ale letí vysoko nad branku Šachtaru.
62
Centr na Aboubakara, z pravé strany, před nímž ale zasahuje Pjatov, který stahuje míč.
60
Je za námi hodina hry, domácí vedou díky gólu Teixeiry 1:0, hosté se zatím těžko prosazují před pokutovým územím Šachtaru.
59
Hosté faulují na polovině Šachtaru, gólman Pjatov jde daleko z branky a rozehrává.
58
Azevedo se drží za levý stehenní sval, nakonec odchází za postranní čáru k ošetření.
57
Tello odcentroval, ale na hranici malého vápna odkopl bránící hráč Šachtaru.
56
Ještě předtím ale sudí Çakır důrazně zklidňuje hráče ve vápně Šachtaru.
56
Míč však byl tečován, rohový kop Porta z levé strany, rozehrává Cristian Tello.
55
Azevedo zpracovává centr z levé strany, nakonec pálí zpoza vápna Herrera, ale míč letí pouze nad branku Pjatova.
54
Hosté se nyní tedy budou muset snažit napravit toto zaváhání, chce to ale výrazně zpřesnit hru.
52
Óliver Torres zaváhl při rozehrávce u vlastního pokutového území, z pravé strany se k němu přihnal Kučer, který ho následně obral o míč, přihrál před branku lépe postavenému ALEXI TEIXEIROVI, kterému stačilo pouze nastavit nohu.
51
Brahimi si nabíhá na přihrávku za obranu soupeře, ale byl v ofsajdu.
50
Míč někdo ve zdi ještě tečoval, ale nikoliv tak, aby to gólmana Fabiana zaskočilo.
49
Zbytečná karta pro domácího kapitána, který rozehrává volný kop z levé strany, z nějakých třiceti metrů od branky Porta.
48
Žlutou kartu dostává Darijo Srna (FK Šachtar Doněck) za to, že rozehrál volný kop ještě předtím, než sudí Çakır dal pokyn ke hře.
48
Žlutou kartu dostává Maicon (FC Porto) za ostrý skluz proti hrajícímu Azevedovi.
47
Míč směřuje k pokutovému území Šachtaru, domácí však mají míč ve své moci.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48 hodin.
První poločas je u konce, nabídl poměrně zajímavý fotbal, byly k vidění nakonec i nějaké šance, z nichž tu největší hosté ve 35. minutě nevyužili. To se totiž kopala penalta, kterou však Pjatov dokázal parádním zákrokem vyrazit.
45+1
45+1
Hosté se drží před pokutovým územím soupeře, ale zatím marně hledají skulinku.
45
Rakyckyj neodebral míč Aboubakarovi, který se ale i tak odhodlal míč vrátit před pokutové území Šachtaru.
44
Azevedo faulován Brahimim na polovině Porta, domácí budou moci rozehrát volný kop z velké dálky od branky Fabiana.
43
Hosté neohrozili branku Šachtaru, ani nyní z další akce Tello, který poslal míč vedle branky.
42
Sudí posoudil tuto situaci jako nedovolenou, volný kop pro Porto.
41
Míč létá vzduchem, jeden z hráčů Porta tam také předvádí "letecký den", jedná se o Héctora Herreru, který z velké výšky přepadl přes stojícího Fernanda.
40
Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí se nyní nemohou vymanit z vlastní poloviny.
39
Pjatov vykopává od vlastní branky, daleko na polovinu Porta, kde však míč získává pouze soupeř.
37
Márcio Azevedo bojuje s dvojicí bránících hráčů Porta u levého rohového praporku hostů, ale není úspěšný, odkop od branky.
36
Žlutou kartu dostává Taras Stěpaněnko (FK Šachtar Doněck) za ostrý faul na vlastní polovině.
35
Žlutou kartu dostává Óliver Torres (FC Porto) za nějaké řeči směrem k hlavnímu rozhodčímu.
35
Tým FC Porto neproměnil pokutový kop, Brahimi posílá míč do míst, kam skáče gólman Pjatov, který míč vyráží!
34
Žlutou kartu dostává Olexandr Kučer (FK Šachtar Doněck) za faul na Brahimiho, který ale viděl možná pouze hlavní sudí.
34
Hosté získávají míč a Yacine Brahimi spěchá do vápna, je faulován, pokutový kop!
33
Brahimi ostrým skluzem zastavuje průnik Stěpaněnka na vlastníi polovině.
32
Šachtar vybojoval rohový kop, který z pravé strany rozehrává Darijo Srna, míč směřuje na bližší tyč, kde bránící hráč Porta odvrací.
31
Ale znovu je z toho pouze rychlý brejk domácích, který však končí stejně, jako ten předchozí, Luiz Adriano nepřesně přihrává.
31
Rohový kop Porta, Cristian Tello rozehrává z levé strany.
30
Domácí sice rozehráli rohový kop, ale znovu si nevypracovali ani střelu na branku.
29
Závar v pokutovém území hostů, Adriano z pravé strany neprostřelil Fabiana a ani dorážející Maicon nedokázal míč dotlačit do branky Porta!
28
Hosté drží míč na svých kopačkách, zatím sledujeme hodně opatrný fotbal, bez výraznějších šancí, kromě střely Danila.
27
Domácí si pospíšili rozehrávkou rohu z levé strany, ale obranu soupeře tím nijak nezaskočili.
26
Márcio Azevedo vhazuje z levé strany, na polovině Porta, míč končí po zásahu Marcana mimo hrací plochu, roh pro Šachtar.
25
Douglas Costa pálí zpoza vápna Porta, ale míč prolétl pouze nad brankou.
24
Míč opět na kopačkách domácích fotbalistů, kteří jsou ale zatím pouze na své polovině, následuje nákop dopředu.
23
Daleký nákop domácích, pro míč si ale došel gólman Porta Fabiano.
22
To nebylo špatně myšlené, ale hosté si nepřesností v pokutovém území málem slušně "zavařili", domácí se totiž dostali ve čtyřech do protiútoku, ten ale končí nepřesnou přihrávkou na Maicona.
21
Porto drží míč na polovině Šachtaru, kapitán Srna nepustil Yacine Brahimiho do zakončení, rohový kop pro Porto.
20
Srna rozehrál rohový kop z pravé strany, ale defenziva Porta dokázala míč odehrát do bezpečí.
19
Naopak, hosté podnikli rychlý protiútok po pravé straně, kde obrana Šachtaru odvrací míč na roh.
18
Danilo nyní pokazil přihrávku na vlastní polovině, Adriano tohoto zaváhání ale nedokázal využít.
17
Ten Taison rozehrává z levé strany, míč letí na bližší tyč, kde však soupeř odehrává míč do bezpečí.
16
A nakonec zakončuje z levé strany Rakyckyj, míč však zblokoval bránící Sandro na další roh.
15
Domácí vybojovali další rohový kop, který rozehrají znovu z pravé strany.
14
Ve středu hřiště se srazili dva hostující hráči, kteří museli být ošetřováni, nyní se již hraje.
13
Rakyckyj neodebral míč pronikajícímu Danilovi, ten se dostává ke střele z pravé strany, na branku Šachtaru vyslal velmi dobrou střelu, míč prolétl jen těsně vedle vzdálenější tyče!
12
Kombinaci Porta doprovází pískot diváků v ochozech Areny Lvov.
11
Stěpaněnko získal míč ve středu hřiště, ale následně pokazil Taison pas na Adriana.
10
Sudí ale přerušuje celou situaci pro útočný faul Taisona.
10
Rohový kop Šachtaru, vůbec první roh v zápase.
9
Ofsajdem končí útočná snaha hostů, domácí mohou rozehrát z vlastní poloviny.
8
A znovu se Aboubakar dostává ke střele, v podstatě ze stejné pozice, jako před okamžikem, i tentokrát však branku Šachtaru netrefuje.
7
Registrujeme vůbec první střelu, Vincent Aboubakar ale netrefil z pravé strany branku.
6
Následoval pas na Aboubakara, který ho sice dokázal zpracovat, ale hosté branku Šachtaru neohrozili.
5
Porto drží míč, ale pouze u půlící čáry.
4
Nepřesný pas na Maicona, míč získává gólman Porta, který rozehrává.
2
Opatrný úvod utkání, hraje se převážně ve středu hřiště.
1
Právě v tuto chvíli oba týmy nastupují na hrací plochu.
Oba týmy připravené v útrobách Arény Lvov.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Azevedo – Costa, Fernando, Stěpaněnko, Taison – Teixeira – Adriano.
Náhradníci: Kanibolockij – Ordec, Fred, Marlos, Bernard, Gladkyj, Ilsinho.

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon (C), Martins Indi, Sandro – Ó. Torres, Marcano, H Herrera – Tello, Aboubakar, Brahimi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Goebel Evandro, Neves, Martínez, Quintero, López, Ricardo.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (vš. TUR).
FC Porto
Portugalský tým vstoupil do nového ročníku LM famózně, když na Estádio do Dragão porazil běloruský BATE Borisov vysoko 6:0! Hattrickem se blýskl Yacine Brahimi, který by neměl chybět ani v utkání proti Šachtaru.
FK Šachtar Doněck
Pět let "stará" Donbass Aréna dostala před několika dny zásah dělostřeleckými granáty, které poškodily vnější plášť stadionu, který je silně poznamenán konfliktem v Doněcku. Šachtar má i silně poškozené tréninkové centrum a proto se klub přesunul z Kyjeva na západ země do Lvova. V prvním utkání skupiny dokázal ukrajinský mistr uhrát bezbrankovou remízu v Bilbau s místním Athleticem.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní skupiny H fotbalové Ligy Mistrů, v němž Šachtar Doněck přitívá v Aréně Lvov FC Porto. Utkání povede ve Lvově trojice tureckých rozhodčích, jako hlavní Cüneyt Çakır, kterému budou na čarách pomáhat Bahattin Duran a Tarik Ongun. Čtvrtým rozhodčím je delegován Çem Satman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.