PSV postoupilo do vyřazovací části UEFA Champions League poprvé od sezóny 2006/2007.
PSV Eindhoven dokázal v posledním zápase skupinové fáze porazit v dramatickém a velice důležitém utkání CSKA Moskva a na úkor slavného Manchesteru United postupuje ze druhého místa skupiny B do vyřazovací části letošního ročníku UEFA Champions League. Sergej Ignaševič sice dokázal čtvrthodiny před koncem proměnit penaltu, jenže za necelé dvě minuty bylo srovnáno, když se prosadil kapitán Luuk de Jong. Pět minut před koncem poté napřáhl k parádnímu voleji Davy Pröpper a poslal PSV mezi nejlepších 16 týmů. Konečný výsledek. PSV Eindhoven 2 CSKA Moskva 1.
90+2
90+1
Bibras Natcho z volného přímého kopu minul vzdálenější pravý horní roh brány a na tribunách propukla velká radost.
90+1
Nad rámec dnešního nádherného zápasu byly nastaveny 2 minuty.
90
Ahmed Musa byl faulován těsně před pokutovým územím a CSKA má k dispozici nebezpečný volný přímý kop.
89
PSV Eindhoven je při chuti, nyní ale jeho útočnou akci zastavila nepřesná finální přihrávka, která byla příliš dlouhá.
88
Domácí hráči rozehráli roh nakrátko, aby ušetřili co nejvíce cenných sekund.
87
PSV vybojovalo rohový kop a rozhodně s jeho rozehráním nespěchá.
86
Na tribunách PSV Stadionu panuje obrovská euforie.
86
PSV právě vstřelilo branku!
DAVY PRÖPPER střílí gól a nádherným volejem posílá PSV Eindhoven do vedení 2:1!! A Wolsfburg navíc vede nad United 3:2, takže PSV je blízko k postupu do vyřazovací části. Davy Pröpper napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné pohotové přízemní střele, která zamířila přesně k levé tyči.
85
Seydou Doumbia předvedl útočný faul a hra byla přerušena.
84
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Steven Bergwijn.
84
Jeffrey Bruma fauloval u postranní čáry Alana Dzagojeva a CSKA Moskva rozehrávalo standardní situaci, po které domácí odhlavičkovali míč do bezpečí.
83
Žlutou kartu dostává Jeffrey Bruma (PSV Eindhoven).
83
Héctor Moreno odcentroval z levého křídla, jeho centr byl ale zablokován.
82
Seydou Doumbia se nadechl k velkému sólu, to ale nic nepřineslo.
81
Luuk de Jong se hodně diví, ve středu hřiště mu byl ale odpískán faul.
80
Luuk de Jong vstřelil druhý gól v pátém zápase UEFA Champions League a je to gól velice důležitý.
79
PSV Eindhoven bleskurychle uteklo hrobníkovi z lopaty.
78
LUUK DE JONG střílí gól a vyrovnává rychle na 1:1!! Andrés Guardado rozehrál na pravém křídle standardní situaci, kterou sice hosté dokázali odvrátit, jenže míč se vzápětí vrátil do šestnáctky, kde si ho na značce pokutového kopu zpracoval kapitán PSV Luuk de Jong a přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči.
77
Žlutou kartu dostává Aleksandrs Cauņa (CSKA Moskva).
76
CSKA právě vstřelilo branku!
SERGEJ IGNAŠEVIČ s přehledem proměňuje penaltu a posílá CSKA Moskva do vedení!! Sergej Ignaševič zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyče.
75
Žlutou kartu dostává Luuk de Jong (PSV Eindhoven).
75
Žlutou kartu dostává Andrés Guardado (PSV Eindhoven).
75
Alan Dzagojev rozehrál rohový kop na přední tyč, který sice domácí fotbalisté dokázali odvrátit, jenže vzápětí proti PSV byl nařízen pokutový kop! Andrés Guardado fauloval v pokutovém území Zorana Tošiće a uviděl žlutou kartu.
74
Ahmed Musa sice na levém křídle nepronikl přes Jeffreyho Brumu, vybojoval však pro svůj tým rohový kop.
74
CSKA Moskva nikam nespěchá a kombinuje na vlastní polovině.
73
V hledišti panuje nervozita a není se čemu divit, účast ve vyřazovací části UEFA Champions League by byla pro PSV obrovským úspěchem.
71
PSV Eindhoven vstřelil gól, jenže mu předcházel jasný ofsajd.
70
Na druhou stranu, na straně CSKA Moskva je to v celku pochopitelné, protože hosté mají na marodce spoustu hráčů a na lavičce pouze čtyři hráče na střídání.
69
Žádný z týmů zatím nesáhl ke střídání, přestože se hraje poměrně ve vysokém tempu.
68
Věnujeme se především tomuto zápasu, takže se Vám omlouváme, že tuto aktualitu přinášíme s mírným zpožděním.
66
Žlutou kartu dostává Gastón Pereiro (PSV Eindhoven).
66
Možná je to předčasné, ale troufám si tvrdit, že dnešní zápas rozhodne jeden jediný gól, a kdo ví, zda se ho vůbec dočkáme.
65
PSV je stejně jako v prvním poločase aktivní a snaží se o vstřelení vítězné branky.
64
Jeffrey Bruma se na pravém křídle krásně uvolnil a po jeho sraženém centru napřáhl zpoza šestnáctky k dělové střele Davy Pröpper, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.
63
Bezprostředně po rohovém kopu žádné nebezpečí nepřišlo. PSV ovšem zůstalo u míče.
63
Jürgen Locadia odcentroval z levého křídla a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
62
Jeroen Zoet se za jeho střelou jen ohlédl.
61
Ahmed Musa napřáhl z pravé strany šestnáctky po zpracování míče k diagonální přízemní střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče!
59
CSKA Moskva sice zahrává dobře ofsajdovou past, ale co se týče přihrávek, zejména těch finálních, tak to je velmi špatné.
58
Jeffrey Bruma vypálil krásně, ke gólové radosti mu ale pár centimetrů chybělo.
57
Jeffrey Bruma rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela skončila těsně nad levým horním rohem brány Igora Akinfejeva!
57
CSKA Moskva se k ničemu po nepřesné přihrávce nedostalo a vzápětí v blízkosti šestnáctky fauloval Kirill Nababkin.
56
Žlutou kartu dostává Kirill Nababkin (CSKA Moskva).
56
CSKA Moskva kombinuje ve středu hřiště a hledá cestu k bráně PSV Eindhoven.
55
Útok PSV ale zastavil útok nebo ofsajd, upřímně nyní nevím, a brankář Igor Akinfejev mohl v klidu odkopávat od své brány.
55
Gastón Pereiro nedokázal z levého křídla odcentrovat a míč byl odvrácen za postranní čáru. PSV bude vhazovat.
53
CSKA otočilo hru a Ahmed Musa centroval z levého křídla velmi nepřesně, když míč z jeho kopačky zamířil vysoko nad bránu a zamířil do zámezí.
52
Luuk de Jong se na pravé straně šestnáctky pokusil proniknout mezi dvojicí protihráčů a poté upadl na trávník, penalta se ale nepískala.
51
CSKA Moskva rozvinulo na levém křídle nadějný útok, následná zpětná přihrávka na hranici šestnáctky ale byla nepřesná.
50
Seydou Doumbia si zřejmě pomohl při zpracování míče rukou na levém křídle a hra byla přerušena.
49
Útok PSV sice nevyšel, domácí fotbalisté se ale vzápětí rychle vrátili k míči.
48
Joshua Brenet si nekomplikoval situaci a pomohl si zpětnou přihrávkou na brankáře Jeroena Zoeta.
48
Žádný z týmů během přestávky nesáhl k žádné změně a oba týmy hrají ve druhém poločase ve stejném složení, v jakém zápas zahájily.
47
Ofsajd systém CSKA Moskva funguje dnes naprosto dokonale.
46
Luuk de Jong se ocitl v úvodu druhého poločasu v ofsajdu a útočná akce PSV ztroskotala.
46
Hlavní rozhodčí zahájil druhý poločas, který rozehrál PSV Eindhoven.
46
Za pár okamžiků začne na PSV Stadionu druhý poločas utkání mezi PSV Eindhovenem a CSKA Moskva, který je po úvodních pětačtyřiceti minutách vyrovnaný 0:0. I remíza ale za současného stavu zápasu na stadionu Wolfsburgu, kde domácí vedou nad Manchesterem United 2:1, stačí PSV vzhledem k lepší vzájemné bilanci k postupu. Před námi je však ještě 45 minut.
PSV Eindhoven odehrál slušný poločas, v němž se prezentoval ofenzivní hrou, většinu jeho akcí ale zastavil ofsajd. První šanci měl na hlavě ve 27. minutě po centru Héctora Morena z levého křídla Luuk de Jong, který se snažil hlavičkovat k pravé tyči, Igor Akinfejev ale jeho úmysl přečetl a na místě byl včas. Deset minut před koncem prvního poločasu byla k vidění velká šance na opačné střeně, když Zoran Tošić na pravé straně rozehrál standardní situaci a z úhlu se nádhernou střelou se pokusil míč zatočit do vzdálenějšího levého horního rohu, brankář Jeroen Zoet ale vytáhl proti jeho technickému pokusu fantastický zákrok. Skóre po prvním poločase. PSV Eindhoven 0 CSKA Moskva 0.
45+1
45+1
Jeffrey Bruma na vzdálenější levé tyči po centru z rohového kopu nebezpečně hlavičkoval, jenže míč ještě tečoval jeden z dvou hráčů nacházejících se v ofsajdu a vzrušení bylo zbytečné.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Luuk de Jong se hodně rozčiluje poté, co mu byl uvnitř pokutového území útočný faul. Luuk de Jong si skvěle zpracovával vysoký míč z pravého křídla, nakonec ale jeho noha při pokusu o střelu vyletěla příliš vysoko a byl mu odpískán faul.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu, v němž jsme zatím gól neviděli.
44
Rohový kop se kvůli nepokojům v šestnáctce zopakoval a Jeroen Zoet následný centr na přední pravé tyči vyboxoval do bezpečí.
43
CSKA Moskva vybojovalo rohový kop a po odvrácen míči vysoko nad břevno bude zahrávat další.
42
CSKA Moskva kombinuje na vlastní polovině hřiště a uklidňuje hru.
41
Fanoušci křičeli na jednoho z hráčů PSV, aby střílel, jenže Andrés Guardado ideální okamžik pro střelu zpoza šestnáctky zmeškal.
40
Alan Dzagojev vyrazil do protiútoku, jeho následná kolmá přihrávka ale Seydou Doumbiu nenašla.
38
Pontus Wernbloom zastavil rychlý protiútok PSV taktickým faulem, za který uviděl žlutou kartu.
37
Žlutou kartu dostává Pontus Wernbloom (CSKA Moskva).
36
Zoran Tošić z úhlu napřáhl ke krásné technické střele, která směřovala přesně do vzdálenějšího levého horního rohu, brankář Jeroen Zoet ji ale fantastickým zákrokem dokázal vyrazit!
35
Héctor Moreno fauloval těsně před pokutovým územím na pravém křídle Seydou Doumbiu, který vybojoval pro svůj tým standardní situaci v pohodě zkráceného rohového kopu.
35
Héctor Moreno posílal z levé strany šestnáctky před bránu zpětnou přihrávku, ta ale byla zablokována.
34
PSV Eindhoven dobře napadá rozehrávku CSKA a podařilo se mu vybojovat míč.
33
Vše se ale může rychle změnit, takže to berme s rezervou.
31
CSKA Moskva poslal do šestnáctky ostrý centr, který stáhl ze vzduchu na vzdálenější pravé tyči brankář Jeroen Zoet.
30
Ahmed Musa po levé straně pronikl do šestnáctky a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
29
PSV Eindhoven je ale aktivnější a před pár okamžiky se málem ujal vedení.
28
Další útočnou akci PSV zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
27
Héctor Moreno poslal do šestnáctky z levého křídla vysoký centr, na který si uprostřed pokutového území naskočil Luuk de Jong a hlavou se snažil zamířit k pravé tyči, Igor Akinfejev byl ale připraven a připsal si první dobrý zákrok!
27
CSKA Moskva předvedlo nacvičený signál, ten jim ale po kolmé přihrávce do šestnáctky vůbec nevyšel.
26
Jorrit Hendrix zůstal po ostrém skluzu ležet na hrací ploše a musel být ošetřován. Nyní už je ale zpět na nohou.
25
Hráči PSV Eindhoven faulovali a CSKA Moskva bude mít k dispozici volný přímý kop.
24
Ahmed Musa na levé straně šestnáctky pronikl až k brankové čáře a poté zpětnou přihrávkou našel Seydou Doumbiu, který se v těžké pozici dostal ke střele, jeho pokus ale na bránu nezamířil.
24
Seydou Doumbia byl na hranici šestnáctky ostrým skluzem poslán k zemi, jenže skluz to byl čistý a velice úspěšný.
23
Jenže také na PSV Stadionu je skóre vyrovnané a za současných výsledků obou utkání postupují United.
21
Gastón Pereiro si v blízkosti šestnáctky neporozuměl s Jeffreym Brumou a kolmá přihrávka skončila u brankáře Igora Akinfejeva.
20
Útočnou akci PSV Eindhovenu zastavila nepřesná kolmá přihrávka, která málem trefila rohový praporek, nakonec ale skončila v zámezí.
19
Zoran Tošić chtěl v pokutovém území sklepnout míč patičkou na nabíhajícího Alana Dzagojeva, ten se ale na hranici šestnáctky ke střele nedostal.
18
Andrés Guardado rozehrál rohový kop z levé strany na vzdálenější pravou tyč, tam se ale žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
17
Jürgen Locadia dokázal odcentrovat na levé straně před Kirilla Nababkina a jeho přízemní pas byl odvrácen na rohový kop.
17
Jürgen Locadia se ocitl na levé straně šestnáctky za bukem a v obrovské šanci, ta ale byla kvůli ofsajdu zmařena.
15
CSKA Moskva rozehrálo rohový kop nakrátko a následný centr skončil pouze v náruči připraveného brankáře Jeroena Zoeta.
15
Hosté vzápětí z levé strany odcentrovali a jejich centr byl sražen na první rohový kop dnešního zápasu.
15
Seydou Doumbia se pokusil proniknout podél levé postranní čáry a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
14
PSV Eindhoven má na kontě sedm bodů, tedy o jeden méně, než Manchester United, se kterým na dálku bojuje o postup.
13
Manchester United vede na hřišti Wolfsburgu 1:0, což je špatná zpráva pro domácí PSV Eindhoven.
12
Gastón Pereiro si na levém křídle zpracovával parádní pas svého spoluhráče, jenže se v momentě přihrávky nacházel v ofsajdu.
11
Ahmed Musa se v blízkosti šestnáctky k ničemu nedostal a PSV Eindhoven se ubránil.
10
Ahmed Musa si na levé straně potáhl míč až do šestnáctky a poté napřáhl levačkou ke tvrdé střele, ta ovšem zamířila vedle levé tyče.
9
PSV Eindhoven v úvodu zápasu jasně aktivnější a je vidět, že domácí chtějí postoupit do vyřazovací části UEFA Champions League.
8
Andrés Guardado poslal do šestnáctky z levé strany velmi dobrý centr a Igor Akinfejev měl co dělat, aby jeho pas na vzdálenější pravé tyči vyboxoval před jedním z hráčů PSV do bezpečí.
7
Jürgen Locadia na levé straně pronikl do šestnáctky a poté posílal přihrávku pod sebe, tu ale jeden z obránců CSKA Moskva srazil do vzduchu a brankář Igor Akinfejev ukryl míč v náruči.
6
Gastón Pereiro předvedl ve středu hřiště nádhernou „Zidanovku“ a poté zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která zamířila vedle pravé tyče.
5
Davy Pröpper rozehrál na levém křídle standardní situaci a na vzdálenější tyči si skvěle zaběhl za obranu Luuk de Jong, jehož hlavička tentokrát zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče! Vzrušení ale bylo zbytečné, protože útočník PSV se ocitl v ofsajdu.
4
Luuk de Jong se po centru z levé strany dostal na vzdálenější pravé tyči k hlavičce, ta ale vůbec nezamířila na bránu.
4
Samozřejmě ale běží teprve čtvrtá minuta a nějakých šancí se stoprocentně dočkáme, otázkou je jen, kdy.
3
Oba týmy se tedy v úvodu zápasu ocitly jednou v ofsajdu a zatím čekáme na nějakou příležitost.
3
Na opačné straně se mával ofsajd také proti PSV Eindhovenu a hra byla opět přerušena.
2
Seydou Doumbia se ocitl na levém křídle v ofsajdu a hra byla přerušena.
1
Hlavní rozhodčí David Fernández dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího CSKA Moskva.
1
PSV Stadionem se právě rozezněla znělka UEFA Champions League a do začátku velice důležitého zápasu pro oba týmy mezi PSV Eindhoven a CSKA Moskva zbývá jen několik málo okamžiků.
PSV Eindhoven se musí dnes obejít bez suspendovaného Santiaga Ariase, kterého nahradí na pozici pravého obránce Francouz Nicolas Isimat-Mirin. Jorrit Hendrix se vrací zpět na pozici středního záložníka, zatímco Gáston Pereiro bude hrát opět na pozici pravého křídla. V obraně CSKA Moskva nastoupí Sergej Ignaševič, který odehraje svůj 73. zápas v UEFA Champions League. V sestavě ruského klubu nechybí ofenzivně ladění fotbalisté Ahmed Musa a Seydou Doumbia, kteří dohromady nasázeli PSV v posledním vzájemném zápase tři góly.

PSV Eindhoven: Zoet – Isimat-Mirin, Bruma, H. Moreno, Brenet – D. Pröpper, Hendrix, Guardado – Pereiro, L. de Jong (C), Locadia.
Náhradníci: Pasveer – De Wijs, Alberto, Schaars, Maher, Jozefzoon, Bergwijn.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Cauņa – Natcho, Wernbloom – Z. Tošić, A. Musa, Dzagojev – Doumbia.
Náhradníci: Čepčugov – Vasin, G. Milanov, Golovin, Pančenko.

Rozhodčí: David Fernández Borbalán. Asistenti: Raúl Cabanero, Roberto Alonso. Čtvrtý rozhodčí: Diego Barbero Sevilla. Brankoví rozhodčí: Carlos Gómez, Carlos Del Cerro (všichni ESP).
Vzájemná bilance

PSV Eindhoven se na evropské scéně střetlo s CSKA Moskva celkem třikrát a vzájemná bilance vyznívá lépe i přes letošní porážku v Moskvě 3:2 pro nizozemský klub, který v základní skupině UEFA Champions League dokázal v sezóně 2007/2008 dvakrát CSKA Moskva porazit. Na domácím hřišti 2:1 a v Rusku poté 1:0.
CSKA Moskva

CSKA Moskva se nachází se čtyřmi body po remíze s Manchesterem United a výhrou nad PSV Eindhoven po pěti zápasech na posledním místě základní skupiny B, přesto ale má ještě o co bojovat a ve hře je třetí místo zajišťující účast v UEFA Europa League. Oba týmy potřebují ve vzájemném zápase na PSV Stadionu nutně vyhrát, jenže CSKA Moskva se během poslední doby příliš nedaří a v posledním ligovém zápase navíc prohrálo na hřišti Amkaru Perm 2:0. CSKA se trápilo v koncovce, a přestože si v závěru zápasu vytvořilo proti Permu velké šance, ani jednu z nich neproměnilo.
PSV Eindhoven

Eindhoven vykročil do skupinové fáze skvěle, když na domácích hřišti porazil 2:1 slavný Manchester United, poté ovšem přišlo vystřízlivění v podobě porážky s CSKA Moskva (3:2) a Wolfsburgem (2:0). Jenže dvě porážky v řadě PSV nakoply a po domácí výhře nad Wolfsburgem, kterému porážku uplatilo stejným výsledkem, remizovalo bez branek na Old Trafford. Pokud United neporazí Wolfsburg a PSV Eindhoven v souběžně hraném zápase zvítězí nad CSKA Moskva, PSV postoupí na jejich úkor do vyřazovací části.
PSV Eindhoven zakončí skupinovou fázi UEFA Champions League doma proti CSKA Moskva a jeho fotbalistům v něm půjde o hodně. PSV Eindhoven má šanci postoupit do vyřazovací části nejprestižnější klubové soutěže na úkor Manchesteru United. To, zda se jim to podaří, se dozvíme po skončení zápasu na PSV Stadionu, kterým Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.