Je konec! Borussia Mönchengladbach předvedla v domácím prostředí proti Manchesteru City velmi dobrý výkon, nicméně nakonec prohrála 1:2!

První poločas v Borussia-Parku? To byla reklama na fotbal! Uktání začalo v neskutečném tempu, již v páté minutě mohl otevřít skóre Sergio Agüero, nicméně proti jeho střele zasáhl skvělý Yann Sommer! O dalších pět minut později mohli jít i domácí do vedení, avšak střela Herrmanna nebyla přesná. V osnácté minutě přišlo kontroverzní rozhodnutí hlavního rozhodčího, který odpískal penalta pro Gladbach po jasně nafilovaném pádu Raffaela. Brazilský útočník však následnou penaltu neproměnil! V závěru poločasu si však Gladbach vypracoval dvě stoprocentní šance! Nejdříve předvedl Joe Hart skvělý zákrok proti střele Raffaela, o tři minuty později zasahoval proti střele Herrmanna, i v tomto případě byl však reprezentační brankář Anglie výborný!

Hned na začátku prvního poločasu mohl udeřit Raffael, ani tentokrát však Harta nepřekonal. V 52. minutě zahrál ve vápně rukou Fernandinho, který zablokoval střelu Xhaky, penalta se však nepískala. Domácím to vůbec vadit nemuselo, neboť o dvě minuty později si na přihrávku Korba naběhl Lars Stindl, který Gladbach poslal do vedení! Následně se však Gladbach zatáhl, a City zařadilo na vyšší rychlostní stupeň, což vedlo k vyrovnání! O to se postaral Nicolás Otamendi! V závěru druhého poločasu měli dobré šance Fernandinho a Agüero, oba však mířili mimo. Závěr zápasu byl však pro Borussii hodně krutý! Za faul na Agüera se pískala penalta! Sergio Agüero se k penaltě také postavil a zkušeně ji proměnil!

City tak napravili úvodní zaváhání ze zápasu proti Juventusu, a získávají první tři body do tabulky. Gladbach ani na druhý pokus žádný bod nezískal, a zůstává na posledním místě tabulky skupiny D!

Z mé strany je to vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+6
90+5
Yann Sommer je již ošetřený, a může se pokračovat! City rozehrálo svůj rohový kop na krátko, a šetřilo čas. Následně však ztratilo míč, a do útoku šel Gladbach. Do zakončení se však nedostal.
90+3
Yann Sommer je již zpět na nohou, a je ošetřován, nicméně to vypadá, že by měl být v pořádku! Manuel Pelegrini provádí své poslední střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází Raheem Sterling, kterého na poslední sekundy nahrazuje Pablo Zabaleta!
90+2
Kevin De Bruyne se dostal k míči ve vápně, nicméně jeho zakončení poslal Oscar Wendt nad branku. Následně však trefil nechtěně kolenem Yanna Sommera do hlavy, který je ošetřován!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje navíc pouze dvě minuty nad rámec základní hrací doby, tudíž Gladbach již příliš času nemá!
90
Manchester City právě vstřelil branku!
Citizens jdou v poslední minutě základní hrací doby do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil SERGIO AGÜERO, který ukázal svou extratřídu! Sommera poslal na druhou stranu, a penaltu zkušeně proměnil!
89
Tak to je pro Gladbach hodně kruté! Citizens se propracovali k dalšímu rohovému kopu. Ve vápně se k hlavičce nikdo z hostů nedostal, nicméně na hranici vápna se míče zmocnil Sergio Agüero, který po kontaktu s Johnsonem spadl, a je z toho penalta!
87
Álvaro Domínguez zastavil taktickým faulem ve středu hřiště Sergia Agüera. Rozhodčí však pro jeho počin neměl pochopení, a španělskému stoperovi udělil žlutou kartu!
87
Citizens však míč opět ztratili na útočné polovině, a do protiútoku šel Gladbach. Po pravé straně postupoval Raffael, který toho však má již dost, a byl dostižen Kolarovem. Srbský obránce si počínal skvěle, a o míč domácího útočníka obral.
86
Exekuce rohového kopu se ujal Ibrahima Traoré, kterému se však centr nepovedl, a míč mířil přímo do prostoru, kde se nacházel Hart. Anglický reprezentant míč vyboxoval, a dopředu jde City!
86
André Hahn odvedl na levé straně velmi dobrou práci, a "zavezl" míč k postranní čáře. Následně však německý záložník krásně našel ve středu Ibrahimu Traorého. Ten míč Hahnovi vrátil, jeho střela byla tečovaná, a bude z toho rohový kop!
84
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Håvard Nordtveit.
84
Tentokrát se na pravé straně dokázal krásně uvolnit Jesús Navas, který přesným centrem našel ve vápně naběhnutého Raheema Sterlinga. Tentokrát anglický reprezentant hlavičkoval lépe, avšak opět nad branku!
83
Na druhé straně mohlo City z nenápadné akce udeřit! Přes levou stranu postupoval Kevin De Bruyne, který svou přihrávkou našel před vápnem Sergia Agüera. Argentinský kanonýr vyslal nenápadnou střelu, který proskákala kolem pravé tyče branky Yanna Sommera!
82
Kombinace se Borussii na útočné polovině povedla, a Mahmoud Dahoud krásně uvolnil za obranu André Hahna. Mladý německý středopolař se však nacházel v ofsajdovém postavení!
81
Po delší odmlce se i Gladbach dostal do kombinace na útočnou polovinu. Granit Xhaka však neviděl směrem vpřed žádné východisko, a tak raději poslal míč zpět na vlastní polovinu, a Gladbach začíná svůj útok od základu.
79
Citizens opravdu v posledních minutách na trávníku dominují. Z levé strany poslal do vápna zajímavý centr Kolarov, nicméně ten dopravil do zámezí Christensen. Následné rozehrávky se ujal právě Kolarov, jehož centr však nikoho z hráčů City ve vápně nenašel.
78
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Julian Korb, přichází Ibrahima Traoré.
78
Útočnou akci Citizens táhl po pravé straně Fernando, který před vápnem našel De Bruyneho. Bývalý záložník Wolfsburgu našel před vápnem naběhnutého Fernandinha, jehož rána prolétla nad břevnem branky Yanna Sommera!
77
Nicolás Otamendi se pokoušel zrychlit hru přihrávkou na levou stranu, kde se nacházel Raheem Sterling. Přihrávka však nebyla přesná, a míče se zmocnil Oscar Wendt. Gladbach však zanedlouho míč ztratil.
76
Citizens v posledních minutách svého soupeře doslova "mačkají", a jednoznačně chtějí dosáhnout vedoucí branky. Gladbach však bojuje, a čeká na svůj protiútok, ze kterého by mohl udeřit.
74
Citizens pokračovali v aktivním napadáním, a opět se dostal k míči. Do vápna Gladbachu se dostal Jesús Navas tentokrát po levé straně. Jeho střelu zablokoval pozorný Christensen. Míč se odrazil na nohu De Bruyneho, který však mířil vysoko nad branku Yanna Sommera!
73
Na vlastní polovině tentokrát chyboval Granit Xhaka, který nabídl míč De Bruynemu. Belgický záložník našel na levé straně Kolarova, jehož střílený centr vyrazil Sommer. Následně pálil na zadní tyč i Navas, nicméně jeho střelu vykopl bránící Korb!
72
I trenér André Schubert provádí své první střídání. Ze hřiště odchází Patrick Herrmann, který pod novým trenérem předvádí skvělé výkony, což ostatně potvrdil i dnes. Na jeho místo přichází mladý André Hahn, který by měl oživit pravou stranu Gladbachu.
70
Tentokrát se však španělský express Jesus Navas prohnal po pravé straně. Jeho následná přihrávka našla ve středu hřiště Fernandihna, jehož přízemní rána proskákala mimo branku Yanna Sommera!
69
Velkou "parádičku" si teď dovolil ve vlastním vápně Oscar Wendt, který měl odkopnout míč po centru De Bruyneho. Švédský obránce tak neučinil, a k míči se málem dostal Navas. Naštěstí pro domácí stačil Wendt svou chybu včas napravit!
68
Rozehrávky následné standardní sitauce se ujal Raheem Sterling, který našel v pravé části vápna střídajícího Jesuse Navase. Nově příchozí hráč se však prezentoval hodně nepovedenou střelou, která mířila úplně mimo.
67
Julian Kobr nestíhal na pravé straně v souboji s Raheemem Sterlingem, a tak si pomohl nedovoleným zákrokem. Německý obránce měl podobných přestupků v tomto zápase již několik, a tak hlavní rozhodčí udělil žlutou kartu!
65
Máme vyrovnáno! Citizens velmi rychle odpovídají, a mají stále hodně času na otočení skóre! City vybojovalo rohový kop, kterého se ujal Kevin De Brunye. Ve vápně se míč odrazil na nohu Nicoláse Otamendiho, od kterého se míč odrazil směrem na branku. Míč obětavě vykopl ANDREAS CHRISTENSEN, nicméně míč již byl za brankovou čarou! Branka byla následně přiznána jako vlastní dánskému stoperovi!
64
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Jesús Navas.
63
Mönchengladbachu dnes opravdu parádně vychází přechod do rychlého protiútoku! Po špatně zahrané standardní situaci Kolarova postupoval po pravé straně Dahoud, kterému však nevyšla přihrávka na Raffaela, a míč skončil v zámezí.
62
Hostující celek má k dispozici velmi zajímavou standardní situaci. Oscar Wendt na pravé straně nestíhal Sterlingovi, a musel faulovat. Následně poslal centr do vápna Kolarov, nicméně Gladbach si v obraně opět počínal skvěle!
61
Julian Korb odvedl dobrou práci na pravé straně, a posunul míč na Patricka Herrmann, který svedl těžký souboj s Alexandarem Kolarovem. Následně byl odpískán faul právě německého záložníka, což se domácím fanouškům vůbec nelíbilo.
59
Tlak hostujícího celku sílí! Citizens si dokázali vybojovat další rohový kop. Exekuce se zhostil opět Alexandar Kolarov, kterému se však v tomto případě centr vůbec nepovedl, a obrana Gladbachu jej dokázala odvrátit.
58
Po postupné kombinaci City se míč dostal na pravou stranu, kam si naběhl francouzský obránce Sagna. Jeho přízemní centr však zachytil dobře postavený Julian Korb, který míč odkopl.
57
Citizens se dokázali probojovat k dalšímu rohovému kopu, druhému ve druhém poločase. Rozehrávky se ujal Alexandar Kolarov, jehož centr letěl na přední tyč. Na centr si naskakoval Fernandinho, ten se však k hlavičce přes bránícího hráče nedostal.
56
Gladbach se po úvodní brance lehce zatáhl, a již není tolik aktivní. Vzhledem k sitauci je to pochopitelné. Teď je to na City, neboť právě anglický celek ztrácí ...
55
Na druhé straně však zahrozilo City, neboť ve vápně svého celku si nepočínal příliš dobře Herrmann, jehož zpětnou přihrávku zachytil Silva. Španělský záložník zakončoval v pádu, a mířil mimo.
54
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A máme to tady! Gladbach je za svůj skvělý výkon v prvním poločas náležitě odměněn! Na začátku celé akce byl stoper Christensen, který ve středu hřiště našel Herrmanna. Německý záložník roztáhl hru na pravou stranu, kam si naběhl Jualin Korb. Jeho přihrávka našla ve vápně naběhlého LARSE STINDLA, jehož přízemní rána mířila přesně k tyči, a Joe Hart nedokázal zasáhnout!
52
Rozehrávky rohového kopu se ujal Lars Stindl, který poslal centr na zadní tyč. V tomto prostoru prohrál hlavičkový souboj Wendt, nicméně míč se dostal k Granitu Xhakovi, který vypálil z ideální pozice. Jeho dělovka však trefila Fernandinha do ruky, což však žádný z rozhodčích nepostřehl!
51
Teď došlo i v obraně City k lehkému nedorozumění. Lars Stindl se pokoušel procpat míč na Raffaela, nicméně Kolarov nepřesnou přihrávku poslal raději na rohový kop!
50
Exekuce dalšího rohového kopu se ujal Alexandar Kolarov, jehož centr našel ve vápně hlavu Otamendiho. Hlavička bývalého stoper Valencie však nebyla přesná, a obrana Gladbachu míč k Sommerovi nepustila!
49
U postranní čáry na levé straně chyboval při rozehrávce Kevin De Bruyne, nicméně se ukázalo, že belgický reprezentant byl faulovaný Fabianem Johnsonem. Následně City velmi rychle rozehrálo, a z levé strany centroval Agüero. Jeho pokus byl však zablokovaný na rohový kop!
47
A znovu Raffale! Mahmoud Dahoud prodloužil centr na brazilského útočníka, který postupoval do vápna po levé straně. Následně to bývalý útočník Dynama Kyjev zkoušel na vzdálenější tyč! Hart si však připsal třetí vítězství v tomto mini souboji!
46
První změnu v dnešním utkání překvapivě provádí hostující trenér Manuel Pellegrini. Zkušený Chilan stáhl ze hry Yayu Tourého, který předvedl v prvním poločase velmi dobrý výkon. Na jeho místo přichází brazilský středopolař Fernando!
46

Druhý poločas začne za bezbrankového stavu přibližně v 21:45!
45
45
Agüero odvedl velmi dobrou práci ve středu hřiště, kdy krásnou přihrávkou uvolnil na levé straně Alexandara Kolarova. Srbský obránce však nepřešel přes Juliana Korba, a to je z prvního poločasu pravděpodobně všechno!
44
U postranní čáry na pravé straně se ocitl v obležení dvou protihráčů Yaya Touré. Zkušený středopolař si však dokázal poradit a vybojoval rohový kop. Exekuce se následně zhostil Kevin De Bruyne, jehož centr našel ve vápně hlavu Fernandinha. Bývalý záložník Doněcku však poslal míč vysoko nad branku.
43
K centru z pravé strany se tentokrát překvapivě dostal Sergio Agüero, který našel Davida Silvu. Tvořivý španělský záložník přiťukl míč na Sterlinga, který však není vyhlášený hlavičkář, což se v tomto případě také ukázalo!
42
Raheem Sterling kouzlil na levé straně, následně však poslal míč do středu na Davida Silvu, který nadýchaným lobem hledal anglického reprezentanta ve vápně. Do dráhy míče si však stoupl Domínguez, který míří vpřed.
41
Po chybné rozehrávce hostujícího celku se ke kombinaci na útočné polovině dostal Gladbach. Mahmoud Dahoud je však očividně v tomto velkém zápasu nervózní a jeho výkon není ideální. Tentokrát mladý záložník pokazil přihrávku na Stindla.
40
Na pravé straně operoval s míčem Kevin De Bruyne, který se odhodlal ke střeleckému pokusu. Jeho střela však mířila hodně vysoko nad branku. Yann Sommer však nepředvedl ideální odkop, a u míče jsou znovu Citizens!
38
Další zajímavá situace nastala ve vápně Citizens. V pravé straně šel k zemi Lars Stindl, kterému pod nohy zajel Nicolás Otamendi. I německý záložník svému pádu trochu přidal, nicméně tentokrát dostal žlutou kartu domácí fotbalista, a penalta se nepíská!
37
Ne, ne, ne! Raffael dneska hraje naprosto úžasný zápas, jedinou kaňkou na jeho výkonu je nafilmovaná penalta. Tentokrát brazilský útočník krásně prošel středem hřiště, nenechal se obrat o míč, a našel ve vápně zcela volného Patricka Herrmanna, který však nedokázal výborného Harta překonat!
35
Gladbach následně zahrával svůj první rohový kop v tomto zápase. Exekuce se ujal Lars Stindl, který poslal nadýchaný centr na hranici vápna. Do vzduchu však šel Joe Hart, který míč lapil do rukavic.
34
Teď to však udělal parádně opět Raffael! Brazilský útočník si tentokrát narazil s Granitem Xhakou, který svého spoluhráče vyslal do samostatného úniku. Proti byl však Joe Hart, který proti střele předvedl parádní zákrok!
34
Citizens však chtěli využít zaváhání švédského obránce a dostat se do útoku přes volnou pravou stranu. To by však musel Yaya Touré poslat přesný centr na Sergia Agüera!
33
V posledních minutách hru na trávínku jednoznačně ovládá City. Domácí celek se dostává pouze do rychlých protiútoku, a v delší kombinaci se nedokáže udržet. To teď také předvedl Wendt, který lehce ztratil míč na levé straně.
31
David Silva se prezentoval ve středu hřiště nepřesným zpracováním míče, a Gladbach šel opět do protiútoku. Raffael chytře roztáhl hru na Johnsona, který však viditelně nechtěl do souboje se Sagnou, a raději odcentroval. Jeho centr byl však zablokovaný.
30
Tentokrát na útočné polovině chyboval Gladbach, a Citizens šli do protiútoku, který táhl po levé straně Raheem Sterling. Bývalý hráč Liverpoolu posílal přízemní centr před branku, kam si nabíhal Agüero, na míč však nedosáhl!
29
Sergio Agüero je zatím ve střelbě jednoznačně nejaktivnější! Hostující útočná hvězda si udělala prostor na hranici vápna, nicméně jeho následná střela mířila opět mimo!
28
Zajímavou přihrávku do vápna obdržel Kevin De Bruyne, kterého našel David Silva. Následná přihrávka belgického reprezentanta však našla pouze bránícího Andrease Christensena.
27
Poprvé v akci na útočné polovině jsme viděli také Bacary Sagnu, kterému se podařilo odcentrovat z pravé strany. Míč si však zpracoval na hranici vápan Herrmann, který postupoval vpřed. Následně ho poslal k zemi Kolarov, a hra je přerušena.
26
Gladbach se dokázal usadit na útočné polovině, a dokonce se dostali do zakončení. Ze střední vzdálenosti se odhodlal ke střele Raffael, jehož rána však letěla vysoko nad branku Harta!
24
Kombinace Manchesteru City na útočné polovině do zakončení nevedla, a u míče byl Gladbach. Na pravé straně kombinoval aktivní Herrmann s Dahoudem. Druhému jmenovanému se však nepovedla přihrávka, a míč skončil v zámezí.
23
Opět vidíme stejný obrázek jako v posledních minutách. Citizens jsou usazeni na útočné polovině, a vyčkávají, zda-li obrana Gladbachu vytvoři nějakou uličku pro vstup do vápna Yanna Sommera!
22
V posledních minutách sledujeme opravdu velmi kvalitní fotbal! Tentokrát se Raffael vyznamenal nádhernou přihrávkou na Patricka Herrmanna, který se však v době přihrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdily opakované záběry!
20
Udeřit mohlo na druhé straně! Po zaváhání obrany domácího celku se do úniku středem hřiště dostal Sergio Agüero, který pálil na vzdálenější tyč. Jeho přízemní střela však mířila těsně mimo!
19
Spravedlnost opravdu existuje! Raffael dle opakovaných záběrů penaltu jasně nasimuloval, nicméně se postavil ke značce pokutového kopu. Brazilský útočník však nepřekonal výborného Harta!
18
Kevin De Bruyne pěkně prostrčil míč do středu hřiště na Davida Silvu, který chyboval, a Gladbach šel do protiútoku! Po pravé straně postupoval Raffael, který se ke střele nedostal, nicméně spadl po zákroku Otamendiho, a je z toho penalta! Zda-li tam byl kontakt, se dozvíme až z opakovaných záběrů!
17
Dlouhý výkop Harta našel na útočné polovině Tourého, který posunul míč na pravou stranu, odkud odcentroval De Bruyne. Jeho centr však Agüera ve vápně nenašel, neboť se před hostující hvězdou nacházel obránce Julian Korb.
17
Hostující celek opravdu při rozehrávce do útoku rozhodně nespěchá. Bacary Sagna raději posunul míč na Nicoláse Otamendiho, který si pomohl přihrávkou k Hartovi. Anglický brankář bude nejspíše vykopávat.
16
Rozehrávky standardní situace se ujal sám Raheem Sterling, který poslal do vápna nadýchaný centr. Obrana Gladbachu centr odvrátila pouze k Tourému, jehož následná střela byla zablokovaná.
15
Až po patnácti minutách hry odpískal hlavní rozhodčí Clément Turpin první nedovolený zákrok. U postranní čáry na levé strany se provinil faulem Granit Xhaka, který poslal k zemi Raheema Sterlinga. Následuje zajímavá standardní situace pro City!
14
Citizens mají, dle očekávání, v začátku zápasu více ze hry, nicméně i Borussia si své šance dokáže vytvářet. Zatím to je však vždy po individuálních chybám hostující celku ...
13
Alexandar Kolarov si rohový kop mohl zopakovat, neboť domácí obrana odvrátila centr opět do zámezí. Druhý centr srbského reprezentanta byl povedenější, neboť našel ve vápně Fernandinha. Hostující středopolař se však do zakončení nakonec nedostal.
12
Na útočné polovině prováhal svou příležitost Granit Xhaka, který mohl pálit z hranice vápna. Míč následně ztratil, a na druhé straně se do zakončení dostal Yaya Touré. Jeho rána však byla zablokovaná, a je z toho další rohový kop!
11
Ve středu hřiště předvedla sympatickou kombinaci hostující dvojice Yaya Touré a Kevin De Bruyne. Druhý jmenovaný však následně přihrávku na Fernandinha pokazil, a u míče jsou opět domácí.
10
Citizens se dostali po dobré kombinaci na útočné polovině k rohovému kopu, kterého se ujal Kolarov. Jeho centr našel za hranicí vápna De Bruyneho, který promáchl, a Gladbach šel do protiútoku! Raffael poslal přihrávku na Patricka Herrmanna, jehož přízemní střela na vzdálenější tyč mířila těsně mimo!
9
Na levé straně se dostal k míči opět Raheem Sterling, který se s ním příliš nemazlil, a poslal ho do vápna. Na nadýchaný centr si nabíhal Agüero, nicméně centr přelétl i bránícího Christensena, a zamířil do zámezí.
8
Manchester City to s kombinací na vlastní polovině lehce přehnal, a k míči se dostal domácí Gladbach. Mahmoud Dahoud se pokoušel najít na levé straně Oscara Wendta, nicméně přihrávka nebyla přesná.
6
Citizens se po výkopu Yanna Sommera dostali k míči na vlastní polovině, a rozhodně nikam nespěchají. O míč se stará Nicolás Otamendi společně s Demichelisem. Gladbach se však pokouší aktivně napadat!
5
Citizens se dostali do nenápadného útoku, který táhl po levé straně Raheem Sterling. Mladý anglický super talent poslal do vápna přihrávku, která před brankou našla Sergia Agüera. Argentinského kanonýra však vychytal Yann Sommer, který předvedl parádní zákrok!
4
Teď však při rozehrávce chyboval Bacary Sagna, jehož přihrávku na Fernandinha vypíchl Julian Korb. Mladý německý záložník stihl míč na hrací ploše, avšak jeho následná přihrávka našla pouze Otamendiho!
3
Před vápnem se dostal k míči Fabian Johnson, který posunul míč na lépe postaveného Raffaela. Bývalý hráč Schalke 04 však poslal svou střelu hodně mimo, a Joe Hart si na svůj zákrok bude muset počkat.
3
Poprvé v akci jsme měli možnost vidět domácí naději, Mahmouda Dahouda, který na začátku sezóny předvádí velmi dobré výkony, a usazuje se v základní sestavě Gladbachu. Tentokrát však rodák ze Sýrie poslal nepřesnou přihrávku na Raffaela.
2
Domácí celek dlouho u míče nevydržel. Na levé straně dobře zapracoval Alexandar Kolar, který míč vybojoval, raději však celou akci zabrzdil, a Citizens začínají z vlastní poloviny.
1
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté. Granit Xahak se hned pokoušel najít na hranici vápna Larse Stindla, ten však prohrál hlavičkový souboj s Otamendim.
1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Christensen, Á. Domínguez, Wendt – Herrmann, Dahoud, Xhaka, Johnson – Stindl, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Nordtveit, Drmić, T. Hazard, Traoré, M. Schulz, Hahn.

Manchester City: Hart – Sagna, Demichelis, Otamendi, Kolarov – Y. Touré, Fernandinho – De Bruyne, Silva, Sterling – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Zabaleta, Fernando, Navas, Evans, Barker, Maffeo.

Rozhodčí: Turpin – Cano, Danos (vš. Francie).
Příjemné středeční odpoledne všem fanouškům a fanynkám! Nejlepší evropská klubová soutež, Liga mistrů, má dnes na programu své druhé zápas v základních skupinách. My se společně zaměříme na velmi zajímavý souboj ve skupině D, ve kterém se střetne Borussia Mönchengladbach s Manchesterem City. Úvodní výkop je naplánován v Borussia-Parku v 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussia excelovala v minulé sezóně německé Bundesligy. Tým Lucie Favreho exceloval, a obsadil skvělé druhé místo za suverénním Bayernem. Druhé místo v Bundeslize znamená automatický start v základní skupině Ligy mistrů. Los v Nyonu však k hříbatům nebyl příliš milosrdný. Do skupiny D byla Borussia nalosována k silné dvojici City – Juventusu. Čtvrtým do party je úřadující vítěz Evropské ligy, Sevilla! Gladbachu se v této skupině, i díky špatnému vstupu do Bundesligy, příliš šancí nedává, o tom si však ještě řekneme více.

Jak již bylo zmíněno, Gladbach zažil katastrofální start do německé nejvyšší souteže. Borussia po pěti odehraných zápasech koukala na své konkurenty pěkně od podlahy, tedy z posledního místa. Následovala rezignace hlavního trenéra Luciena Favreho, který chtěl týmu pomoci, tudíž odešel na vlastní žádost. K "A" týmu Borussie přišel trenér "B" týmu Borussie! Jak to již po změně trenéra bývá, výsledky se dostavily! Hned úvodní utkání po příchodu André Schuberta přinesl pořádný šok pro fanoušky v Borussia-Parku. Jejich tým vedl po 21. minutách již 4:0, což možná nechápali ani domácí hráči. Gladbach nakonec zvítězil 4:2, když Augsburg snížil ze dvou nařízených penalt. V posledním kole Bundesligy Gladbach dorazil do Stuttgartu, který se nacházel v obdobné pozici jako Gladbach. Stuttgart předvedl povedený výkon, nicméně produktivní byla Borussia, která si odvezla tři body za výhru 3:1. O vývoji výkonosti německého celku v Bundeslize jsme si již řekli, jak to bylo s úvodním utkání Borussie v LM?

Úvodní utkání hříbata sehrála ve španělské Seville. První poločas německý celek přežil, a hrálo se bez branek. Po přestávce však začal koncert Pavla Královce, který nařídil celkem tři penalty! Tu první proměnil Kevin Gameiro, druhou poslal francouzský útočník do břevna, a k té třetí se raději postavil Banega, který si počínal úspěšně. Utrpení německého týmu dokonal Jevhen Konopljanka, který nachytal Sommera stříleným centrem z pravé strany!

Borussia zkrátka zažila hodně nepovedený vstup do sezóny, který však nikdo nečekal. Obrozený tým však pod koučem Andrém Schubertem "šlape". Německý trenér však stále hledá ve svém týmu nějakého útočného lídra. Ve středu hřiště kraluje Granit Xhaka, který své kvality ukazuje v každém zápase. Stále se nepodařilo najít náhradu za Maxe Kruseho, který odešel do Wolfsburgu. Svou ztracenou pohodu nadále hledá i Patrick Herrmann, který v obou zápasech pod novým trenérem nastoupil, nicméně ve druhém poločase vždy střídal. Otazníků v sestavě Gladbachu je před dnešním zápasem hodně. Fanoušci hříbat doufají, že je André Schubert dokáže vyřešit, a německý celek dnes zažije pohádkový fotbalový večer, který skončí tříbodovým vítězstvím nad silným City!
MANCHESTER CITY
Nyní máme prostor se zaměřít na hostující celek, který do Německa přicestoval ze severní Anglie. Manchester City, klub, který v posledních letech patří jednoznačně k anglické špičce. Mistr v sezónách 2011/12 a 2013/14! S působením v domácí lize je jistě vlastník City společnost Abu Dhabi United Group, ale působení v Lize mistrů? Žádná paráda! V loňském roce se v osmifinále Citizens "dočkali" opět Barcelony. Katalánský celek postavil základy k postupu již v Anglii, kde vyhrál 2:1. Vše následně dokonal doma po výsledku 1:0! Ani letos nečeká v základní skupině "Sky Blues" lehká práce! Silný Juventus, vítěz EL Sevilla, a nepříjemný Gladbach. Vstup do LM si Citizens jistě představovali jinak, o tom však později ...

Citizens zažili jeden z nejpovedenějších vstupů do ligové sezóny v dějinách klubu, neboť prvních pět utkání skončili pro svěřence Manuela Pellegriniho vítězně. Následně však přišel vstup do Ligy mistrů s Juventusem! Citizens v domácím prostředí nepředvedli špatný výkon, na Etihad Stadium byli lepším týmem. Do vedení šlo právě City, když si v 57. minutě vstřelil vlastní branku Chiellini, které však předcházel viditelný faul Kompanyho. Každý divák na stadionu v Manchesteru očekával vítězství svého týmu. Juventus však stihl dvakrát udeřit, hlavně branka Álvara Moraty stála za to! Italský mistr tak šokoval celou Evropu, když krásným týmovým výkonem otočil vývoj utkání! S Manchesterem tato prohra hodně "zahoupala". Další zklamání přišlo doma s West Hamem. Výsledek 1:2 rozhodně uspokojivý nebyl, první prohra Citizens v sezóně. Lehká náplast pro fanoušky přišla v podobě vítězství nad Sunderlandem 4:1 v ligovém poháru. Poslední ligové utkání sehrálo City na půdě Tottenhamu. Hosté šli do vedení zásluhou Kevina De Bruyneho, Belgičan zaznamenal druhou branku po přestupu z Wolfsburgu. I v tomto případě si však City nechali tři body vzít. Spurs parádním výkonem ve druhém poločase skóre otočili, a vyhráli 4:1!

Ačkoliv by to před dvěma týdny řekl málokdo, do dnešního zápasu vstupuje v lepší pozici domácí celek. Gladbach si získal na svou stranu zpět fanoušky, kteří budou svůj tým podporovat celých devadesát minut. Jenže City? Špatný vstup do LM, a v posledních zápasech Premier League také "propadák". Tým Manuela Pellegriniho přijíždí do Borussia-Parku v těžké pozici, a je pod pořádným tlakem! Citizens však majít dost zkušené hráče, aby tuto situaci zvládli!