Wolfsburg - Gent | ONLINE | 8.3.2016 20:45 | Liga mistrů 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je z mé strany vše. U dalších onlajnů na počtenou!
Gentští do zápasu vstupovali s vědomím, že budou muset zvítězit o dva góly. Nepodařilo se jim ale vstřelit ani jeden a hosté nakonec sami inkasovali, když se necelých dvacet minut před koncem prosadil André Schürrle. Jinak k vidění kdovíjaká partie nebyla, tým z německého města automobilů hrál na jistotu a v poklidu dokráčel za s postupem spojenými miliony.
Damir Skomina právě foukl do píšťalky, čímž ve Volkswagen Areně způsobil nespoutanou euforii! Parta okolo Andrého Schürrleho totiž přes houževnatý Gent postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů! Vlci navázali na skvělé výkony ze základní skupiny, ve které za sebou kromě Eindhovenu a CSKA Moskva nechali i vysoce favorizovaný Manchester United.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Wolfsburské fotbalisty už to ale tolik mrzet nemusí, vlci totiž navážou na vítězství v základní skupině a přes Gent si vybojují postup mezi nejlepší osmičku Ligy mistrů!
90+2
Po prvním Kruseho centru se k míči v pokutovém území hostů nikdo nedostal, po tom druhém Brecht Dejaeghere v pádu odhlavičkoval kulatý nesmysl do bezpečí.
90+1
Začátek nastavení vyšel lépe hostům. Brecht Dejaeghere nečekaně vypálil z nějakých dvaceti metrů a nechybělo mnoho, aby jeho pokus zapadl pod břevno! Dejaeghere ale Casteelsovu svatyni nakonec přestřelil.
90+1
Nad rámec základní hrací doby nastavil slovinský sudí Skomina hned tři minuty!
90
Gentští fotbalisté kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou, to už se nám ve Wolfsburgu rozběhla poslední minuta základní hrací doby.
89
Autor prvního a nejspíš jediného gólu zápasu André Schürrle na střídačce přijímá gratulace od Dietera Heckinga, i většinou zamračený domácí kouč již rozdává úsměvy na všechny strany – je hotovo.
88
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Marcel Schäfer.
86
Teď se to hráčům ve žlutých dresech podařilo, ale střídající Kenneth Saief nedokázal dostatečně využít spousty prostoru na levém křídle. Z druhé strany poté přiletěl do domácí šestnáctky Milicevicův centr, který ale Koen Casteels bez problémů ukryl ve své náruči.
85
Hein Vanhaezebrouck na střídačce bezmocně rozhazuje rukama, bývalý lodivod Kortrijku po svých svěřencích požaduje alespoň to, aby zápas dohráli se ctí a nenechali se uzamknout na vlastní polovině.
84
Sotva minuta uplynula od Vierinhova nástupu na trávník a portugalský středopolař už dal vědět o svých kvalitách! Proslulý technik vyslal na Selse štiplavou jedovatici z nějakých dvaceti metrů, ale strážce gentské svatyně si nakonec poradil.
83
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Vieirinha.
82
Tentokrát už to vzal Christian Träsch na sebe, ale jeho pokus placírkou mířil do středu branky a navíc nebyl vůbec prudký – snadná práce pro Matze Selse.
81
Nezaujatého diváka teď zajímavou kolmicí na Caligiuriho probudil Christian Träsch, nicméně gentská defenzíva si nakonec bez problémů poradila.
80
Ve Volkswagen Areně se nám již rozběhla poslední desetiminutovka základního časového rámce a po oboustranném střídání se na hřišti nic kloudného neděje, zápas se již v podstatě dohrává.
79
Početný kotel gentských příznivců před pár minutami utichl, hostující fanoušci a fanynky už dobře vědí, že dnes jejich obdivuhodná cesta Ligou mistrů skončí.
78
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Thomas Foket.
78
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Daniel Caligiuri.
77
Na jejím konci stál Max Kruse, který si naběhl do pokutového území a z prakticky nulového úhlu vypálil, nicméně Gershon jeho pokus srazil přímo do Selsovy náruče.
76
Střídající Kalifa Coulibaly se nestihl včas zorientovat ve středu hřiště a pozorný Luiz Gustavo jej připravil o míč, aby poté vyslal Schürrleho do další protiakce.
75
Ve Volkswagen Areně vypukla euforie, domácí kotel už předčasně slaví postup svých miláčků mezi nejlepší osmičku. Gent v současnosti potřebuje vstřelit tři góly!
74
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Svěřenci Dietera Heckinga se čtvrthodinku před koncem dočkali, vlci míří do čtvrtfinále Ligy mistrů! Naprosto ukázkově to udělal Julian Draxler, který po pravé straně pronikl až do pokutového území a poté přesným pasem oslovil ANDRÉHO SCHÜRRLEHO, jenž se z první nemýlil!
74
Teď se ale napadající Josuha Guilavogui nechal unést a přehnal to s agresivitou, Gentští tak budou mít dostatek času a prostoru na rozehrávku ze středového kruhu.
73
Připomínám, že Gentští za současného stavu musí vstřelit k postupu dva góly a dění na hřišti nasvědčuje spíše tomu, že už si vlci výsledek pohlídají.
72
Ovšem tohle už byla jiná káva! Josuha Guilavogui vybojoval balon a poté náramnou přihrávkou vyzval ke skórování Andrého Schürrleho, jehož střelu z nějakých dvanácti metrů jeden z hráčů ve žlutém na poslední chvíli zblokoval!
71
Prakticky ihned po nástupu na plac se Kalifa Coulibaly ocitl v solidní palebné pozici, nicméně jeho pokus postrádal přesnost i razanci a Koen Casteels bez problémů zasáhl.
70
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Kalifa Coulibaly.
69
Vracející se Gershon se až příliš vehementně pokusil doběhnout ve sprinterském souboji Kruseho a nakonec mu byl odpískán nedovolený zákrok.
68
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Thomas Matton, přichází Kenneth Saief.
67
Jemináčku. Právě Brecht Dejaeghere nyní hodně amatérsky nasimuloval faul poté, co se jej Dante ani nedotkl. No jo, máš tam bebíčko...
65
Brecht Dejaeghere se Guilavoguiho pokusil zápasnickým způsobem odstavit od míče, očím sudího Skominy to ale neušlo.
64
Boj se totiž přesunul zpět do středu hřiště, po nadějné pětiminutovce, v níž se hrálo nahoru – dolů, se na hřišti opět nic převratného neděje.
63
Už 34 po sobě jdoucích zápasů gentského celku v evropských pohárech neskončilo bezbrankovou remízou, tato neuvěřitelná šňůra se ale vzhledem k dění na trávníku začíná otřásat v základech.
62
Tým z města automobilů je při chuti a střílí z každé možné i nemožné pozice. Z dobrých pětadvaceti metrů to teď zkusil Luiz Gustavo, jehož dalekonosná rána ale doletěla až někam k rohovému praporku.
61
Ke své obávané bombě z uctivé vzdálenosti se nyní dostal Ricardo Rodríguez, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče Selsovy svatyně. Gentský gólman míč letící vedle pouze zkontroloval pohledem.
60
Moses Simon sice rozhazuje rukama, ale dalekonosný nákop adresovaný nigerijskému útočníkovi přišel až v momentě, kdy byl Simon v ofsajdu.
59
Zdá se, že po necelé hodině hry oba týmy zařadily na vyšší rychlostní stupeň. Další centr do soupeřovy šestnáctky poslal Träsch a od Kruseho se poté míč odrazil na kopačku volného Andrého Schürrleho, německý reprezentant ale vypálit nedoázal!
58
Šance i na druhé straně! Parádně to udělal Moses Simon, který si po levém křídle proklestil cestu až na hranici pokutového území, odkud přesným pasem vyzval ke skórování Danjiela Milicievice, který ovšem neměl seřízená mířidla!
57
Josuha Guilavogui ve spolupráci s Gustavem vybojoval balon pro domácí ve středu hřiště, následný pokus o rychlou protiakci Heckingovy party ale poměrně rychle ztroskotal.
56
Tak to byla šance jako hrom! Kdyby to teď vlkům vyšlo, už bych si troufl říct, že je o postupujícím rozhodnuto. Míč se zničehonic odrazil do předbrankového prostoru k Luizi Gustavovi, jenž si však na Selse nepřišel!
55
Draxlerův centr od rohového praporku našel hlavu Danteho, brazilský internacionál ale poslal balon nad břevno Selsovy svatyně. Roh se však bude opakovat, poněvadž to bylo s tečí jednoho z hostujících fotbalistů.
54
Svěřenci Dietera Heckinga začínají přebírat iniciativu. Josuha Guilavogui nyní vybojoval další rohový kop pro bílozelené.
52
Jak je ve Wolfsburgu tradicí, jeho exekuce se ujal svou pověstnou dělovkou proslulý Ricardo Rodríguez. Švýcarský reprezentant ale tentokrát napálil balon jen do zdi.
51
Maximilian Arnold utekl středem hřiště a vynutil si Kumsův faul. Domácí středopolař se zlobí, že kapitán Gentu za to nevyfasoval žlutou kartu, vlci však budou mít k dispozici přímý kop z velmi nadějné pozice!
50
Dante přenesl hru na pravou stranu, kde operoval Julian Draxler, který si po vzoru Arjena Robbena naběhl na střed hřiště a vypálil, jenže jeho pokus nebyl vůbec přesný.
49
Právě Sven Kums poté založil rychlou protiakci Gentu, kterou ale nepřesným centrem zazdil Danjiel Milicievic a domácí poté odkopli míč až k Selsovi.
48
Luiz Gustavo se po Kumsově zákroku ocitl na trávníku a mocnými gesty se snažil vymodlit si faul, nicméně slovinský arbitr Damir Skomina nebyl téhož názoru.
47
Druhá půle začala přesně tak, jak ta první končila – opatrnou hrou ve středu hřiště, ani jeden tým se vůbec nikam nežene.
46
Začal druhý poločas.
To už je pro první půli osmifinálové odvety mezi Wolfsburgem a Gentem všechno. Oba týmy si především hlídaly zadní vrátka a nedokázaly si vypracovat žádné větší šance. Solidní možnost měl po čtvrthodině hry Josuha Guilavogui, nicméně Sels si s jeho dalekonosným projektilem poradil. Přinese druhá půle atraktivnější fotbal? Moudřejší budeme ve 21:46.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Jeho exekuce se ujal Draxler, nicméně Matz Sels jeho prudký centr dokázal vyboxovat do bezpečí. Na zemi poté zůstal ležet Dante, ale domácím byl navíc odpískán ofsajd.
45
V samém závěru základního časového rámce první půle si André Schürrle došel pro Rafinhův faul, domácí tak budou zahrávat ještě jeden přímý kop!
44
Po hraničním zákroku Thomase Mattona se ve Volkswagen Areně rozezněl pískot, který nakonec donutil sudího Damira Skominu, aby přerušil hru.
43
Aktivní Danjiel Milicievic poslal do pokutového území nadýchaný bochánek adresovaný Simonovi, ten ale záměr svého spoluhráče nepochopil a vyběhl příliš pozdě. Koen Casteels už si chystá míč k rozehrávce.
42
Napadající Renato Neto to přehnal s agresivitou, hráči v bílých dresech si tak rozehrávku budou moci v klidu zopakovat.
41
Danjiel Milicievic při zpracování dalekonosného nákopu podklouzl, čímž nabídl míč domácím zadákům. Vlci od Träsche zakládají další pokus o ohrožení Selsova brankoviště.
40
Max Kruse si jen tak tak pohlídal ofsajdovou hranici, a tak mohl po Gustavově kolmici pokračovat v akci. Jeho následný centr z levé strany ale v prostoru před Selsem proletěl bez povšimnutí a následovat bude pouze odkop od gentské svatyně.
39
Dante teď parádním obranným zákrokem v samém zárodku zastavil rodící se protiakci Gentu a prakticky okamžitě poté poslal prudký centr do pokutového území, který ale nikoho v bílém dresu nenašel.
38
Z tribun se ozval pískot, jelikož zoufalí vlci se nyní zmohli jen na zadovku brankáři Casteelsovi, která navíc nebyla příliš přesná.
36
Dante nezapřel své brazilské kořeny a parádní dalekonosnou šajtlí přenesl hru na volného Träsche, který ale dálnice volného prostoru nedokázal patřičně využít.
35
Milicevicův centr adresovaný Mosesovi Simonovi skončil jen na hlavě pozorného Christiana Träsche, krajní bek Wolfsburgu poté zkušeně odkopl balon až kamsi k půlící čáře.
34
První poločas už se pomalu, ale jistě začíná chýlit do své závěrečné pasáže. Hráči ve svítivě žlutých dresech stále drží balon na polovině hřiště, dál nejsou schopní se dostat.
33
Danjiel Milicievic v obležení dotírajícího Rodrígueze pro jistotu nic nevymýšlel a vrátil balon pod sebe, svěřenci trenéra Vanhaezebroucka opět kombinují na vlastní polovině.
32
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Ricardo Rodríguez, švýcarskému reprezentantovi ale centr vůbec nevyšel, jelikož míč doletěl přímo do nastavené Selsovy náruče.
31
Maximilian Arnold po zisku míče ve středu hřiště zkusil utéct hostujícím zadáků, ale vracející se Nana Asare jej – byť jen za cenu faulu – poměrně promptně zastavil.
29
Tuto myšlenku ale gentským fotbalistům znemožnil aktivně napadající André Schürrle, jenž si dnes zatím spíše plní defenzivní povinnosti, ale nutno říct, že to zvládá na výbornou.
28
Po nějaké době se probudil i domácí kotel, který žene hráče v bílých dresech dopředu. Další akce vlků ale ztroskotala na pozorném Kumsovi, který už může založit protiútok.
27
Napadající André Schürrle to přehnal s razancí v souboji s Asarem, hráči ve svítivě žlutých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku z vlastní poloviny.
26
Po pětadvaceti odehraných minutách na první skutečně gólovou šanci stále čekáme. Ani jeden tým se zatím nikam nežene, což samozřejmě hraje do karet spíše Wolfsburgu.
24
Svěřenci kouče Vanhaezebroucka se uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině a po dokonalém uspání svého soka zvolili smrtící řešení v podobě kolmice na rozběhnutého Danjiela Milicievice, jež však nebyla ani krapet přesná.
23
Koen Casteels musel poprvé zasahovat. Belgický legionář, který tak dnes hraje proti "svým" ukryl ve své náruče dalekonosný projektil Simona, pokus nigerijského křídelníka ale postrádal přesnost i razanci.
22
Maximilian Arnold na polovině hřště naprosto zbytečně zajel do rozehrávajícího Lasseho Nielsena a ještě může být rád, že si slovinský arbitr Damir Skomina zatím spokojil jen se slovní domluvou.
21
Ani Gentští fotbalisté ale ze svého prvního rohového kopu nic kloudného nevytěžili, svěřenci kouče Vanhaezebroucka se tak musí opět bránit.
20
Stadionem to jen zahučelo. Simonův centr adresovaný do pokutového území si sbíhajícímu Thomasovi Mattonovi totiž doslova za minutu dvanáct jeden z wolfsburských beků odvrátil do zámezí!
19
Z následného rohového kopu už žádné nebezpečí pro Selse nepramenilo. Hosté se okamžitě poté vydali do rychlého protiútoku, který ale zastavil zdvižený praporek pomezního sudího značící ofsajd.
18
Zničehonic se Wolfsburští mohli ujmout vedení! Josuha Guilavogui vypálil z hranice pokutového území, nicméně Matz Sels tygřím skokem vytěsnil jeho pokus mimo tři tyče!
17
Ricardo Rodríguez umně přenesl hru na Christiana Träsche, tým z německého města automobilů se ale daleko nedostal – vlci nepřešli ani přes půlící čáru.
15
Pořádnou trmu-vrmu způsobil v domácím pokutovém území nečekaným centrem z levé strany aktivní Moses Simon, balon z kopačky nigerijského křídelníka ale před Casteelsem nakonec nikdo netečoval.
14
Prakticky okamžitě poté se vydal na druhou stranu Brecht Dejaeghere, Ricardo Rodríguez dal ale povedeným skluzem zapomenout na své pár minut staré zaváhání a rodící se akci KAA zastavil.
13
Tak tohle byla první zajímavá šance zápasu! Parádně to udělal André Schürrle, jenž náramnou přihrávkou na penaltový puntík našel Kruseho, který to zkusil z otočky, nicméně jeho střela postrádala gólové parametry.
12
Neto se pokusil roztáhnout hru na Simona, nicméně toho si pohlídal Christian Träsch a v pohodě odvrátil kulatý nesmysl do autu. Následovat bude vhazování ve prospěch Gentu.
11
Na levém křídle uvízl v ofsajdové pasti André Schürrle, nákop adresovaný německému reprezentantovi z vlastní obranné poloviny Wolfsburgu se tak nesetkal s úspěchem.
10
Dante se dostal do problémů, o což se postaral aktivně napadající Moses Simon, ale zkušený brazilský bek vlků si nakonec poradil a pro jistotu vrátil míč Casteelsovi.
9
Teď to po obrovské chybě Ricarda Rodrígueze mohl změnit gentský kapitán Sven Kums, který si to středem hřiště namířil dopředu a efektní otočkou se zbavil jednoho protihráče, jeho následná střela ale za nic nestála.
8
Zápas je v úvodu poměrně rozkouskovaný, oba týmy se stále především rozkoukávají a nikam se neženou.
7
Volkswagen Arena není zcela zaplněná, některé sedačky poblíž hostujícího kotle a vlastně i v opačném rohu zejí prázdnotou. Přesto tady ve Wolfsburgu panuje elektrizující atmosféra.
5
Moses Simon to zkusil individuálně, ale proti přesile vlků neměl šancí na úspěch. Domácím hráčem, který gentskému středopolaři balon ukopl, byl nakonec Josuha Guilavogui.
4
Belgičané zahrozili z rychlého protiútoku, na jehož konci stál rozběhnutý Danjiel Milicievic, který se ale ukopl a Casteelsovu svatyni vysoko přestřelil.
3
Kruse našel parádní kolmicí rozběhnutého Andrého Schürrleho, toho ale v klíčový moment odstavil od balonu parádním obranným zákrokem vracející se Rami Gershon!
3
Nepřesnost ale posléze potkala i gentské fotbalisty, přihrávka na Brechta Dejaeghereho za nic nestála, a míč se tak dokutálel až do autu.
2
Dante nic nevymýšlel a nakopl míč dopředu, kde se ho ujal Max Kruse, nicméně jeho následný centr adresovaný Schürrlemu postrádal přesnost.
1
Výkopu se ujali ve žlutých dresech hrající hosté, kteří se uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině hřiště. Svěřenci Dietera Heckinga zatím trpělivě čekají u půlící čáry.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

VfL Wolfsburg: Casteels – Träsch, Knoche, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui, Gustavo (C) – Arnold, Draxler, Schürrle – M. Kruse.
Náhradníci: Grün – Schäfer, Ascues, D. Caligiuri, Vieirinha, Putaro, Bruno Henrique.

KAA Gent: Sels – Rafinha, Nielsen, Gershon, Asare – Renato Neto, Kums (C) – Dejaeghere, Matton – Milicievic, Simon.
Náhradníci: Thoelen – Coulibaly, Depoitre, Saief, Deaux, Wikheim, Foket.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovinsko).
Co řekli trenéři?

„K postupu potřebujeme dva dobré výkony. Jeden jsme už předvedli, teď potřebujeme ten druhý. Jsme v dobré situaci a plní sebevědomí, ale nic ještě není hotovo, protože Gentští nechají na hřišti všechno,“ uvědomuje si wolfsburský lodivod Dieter Hecking. „Nemůžeme být lehkovážní a už myslet na další kolo, ještě nás čeká plno práce.“

To jeho protějšek Hein Vanhaezebrouck samozřejmě optimismem příliš nehýřil. „Udělali jsme v prvním zápase spoustu chyb a musíme je minimalizovat, jestli chceme pomýšlet na postup. Čeká nás extrémně těžký úkol, protože všichni ví, jak se Wolfsburgu doma daří. Zázraky se ale dějí a když se nám podaří vstřelit první gól, stát se může cokoliv,“ tvrdí Vanhaezebrouck.
Jak se dnešním soupeřům dařilo o víkendu?

Wolfsburští i gentští fotbalisté o víkendu nastoupili k soutěžním utkáním ve svých ligových soutěžích. Vlci před vlastními fanoušky v důležité bitvě udolali ambiciózní Mönchengladbach 2:1, všechny góly padly už v úvodních třiadvaceti minutách. Celek z města automobilů tak na elitní čtyřku ztrácí už jen čtyři body.

To Gentu patří v belgické nejvyšší soutěži druhá příčka za Bruggami, v minulém kole ale překvapili a s nováčkem z Leuvenu pouze remizovali 1:1. Favorizovaným indiánům navíc zachránil bod až Boussoufa vyrovnávací trefou pětadvacet minut před koncem.
První zápas

Úvodní duel na belgické půdě přinesl strhující podívanou. Kdo toto klání upřednostnil před souběžně hraným duelem AS Řím – Real Madrid, rozhodně neprohloupil. Vlci zprvu jednoznačně dominovali a dvěma góly Draxlera si vypracovali dvoubrankové vedení, které po hodině hry ještě navýšil Kruse. Svěřenci Dietera Heckinga ale v závěru doplatili na pasivitu a Gentští toho dokonale využili. V rozmezí necelých deseti minut se prosadili Kums a Coulibaly, a v odvetě tak ještě bude o co hrát!
Hezký úterní večer všem fotbalovým příznivcům! Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z odvetného duelu osmifinále fotbalové Ligy mistrů, v němž VfL Wolfsburg bude bojovat o postup mezi nejlepší osmičku s belgickým celkem KAA Gent. Tak si to nenechte ujít, začínáme v tradičních 20:45!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
Články odjinud