Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Barcelona - 10. dubna 2018   20:45

AS Řím
6' Džeko (De Rossi) • 58' De Rossi  • 82' Manolas (Ünder)
3:0
(1:0)
AS Řím
Alisson – Manolas, Fazio, Juan Jesus – Florenzi, Nainggolan (77. El Shaarawy), De Rossi (C), Strootman, Kolarov – Džeko, Schick (72. Ünder).
Skorupski – El Shaarawy, Gonalons, Pellegrini, Gerson, Peres, Ünder.
Turpin – Danos, Gringore (všichni Francie)
Stadio Olimpico (Řím)
56580 diváků
Barcelona
ter Stegen – Semedo (84. O. Dembèlé), Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Rakitić, Busquets (85. Alcácer), Iniesta (C) (81. A. Gomes) – Messi, L. Suárez.
Cillessen – Paulinho, O. Dembèlé, A. Gomes, Alcácer, Vermaelen, Denis Suárez.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 19:10.
Dílo je dokonáno! AS se postaralo o jedno z největších překvapení samotné historie Ligy mistrů. Římané potřebovali za každou cenu vstřelit minimálně tři branky, což se nakonec podařilo. Slavná Barcelona tak v Lize mistrů končí a mezi poslední čtveřici postupujících do semifinále se podívá právě italský celek.
90+4'
90+2'
Barcelona se stále tlačí kupředu, nicméně i nadále se nemůže dostat ke kloudnějšímu zakončení.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Messi se s trochou štěstí dostal do malého vápna, kde mu ale v nejméně vhodnou dobu nesedlo zakončení. Těžiště hry se dostává na druhou stranu.
86'
Dembélé posílal před branku nesmírně nebezpečný centr, který musel odvrátit Manolas. Barcelona má k dispozici rohový kop.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Paco Alcácer.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Ousmane Dembèlé.
83'
Rázem se do postupové pozice dostalo AS, naopak Barcelona musí za každou cenu vstřelit minimálně jednu branku.
82'
AS Řím právě vstřelil branku!
Neskutečné se stává skutečností! Domácí zahrávali rohový kop a na přední tyči si na centr naskočil KONSTANTINOS MANOLAS. Jeho hlavička zapadla přesně k zadní tyči.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází André Gomes.
80'
Neskutečný ter Stegen! Na vzdálenější tyči se do zakončení natlačil El Shaarawy a jeho zakončení dokázal německý brankář vyrazit fantastickým reflexem.
79'
Umtiti sympaticky vyvezl míč za půlící čáru a následným dloubáčkem našel Roberta. Do akce se zapojil také Messi, který ale nenašel cestičku vpřed.
78'
Florenzi nastartoval své rychlé nohy, nicméně ani jeho dolní končetiny nezastihly kolmici na pravou stranu. Ter Stegen bude rozehrávat.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Stephan El Shaarawy.
76'
Suárez po jednom ze soubojů ulehl k zemi a už delší dobu se nehraje. Na scénu nakonec přispěchal lékařský personál. Faul se ale vůbec nepískal.
75'
Po delší době se dostali do zakončení hosté. Messi si navedl míč na levou nohu a z hranice velkého vápna zamířil do rukavic Alissona.
74'
Džeko si opět naběhl za obranu, kde se mu tentokráte nepovedlo ideálně převzít balón. Následně ještě povalil k zemi Albu a hrát bude Barcelona.
73'
Fazio byl v souboji se Suárezem výše ve vzduchu a navíc vybojoval volný kop. Katalánci jsou čím dál více pasivnější, tlak domácích sílí.
72'
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (FC Barcelona).
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Cengiz Ünder.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Barcelona je stále naprosto bezradná, domácí se snaží přidat třetí přesnou trefu.
70'
Do útočných manévrů se zapojil také Fazio, který na zadní tyči našel De Rossiho. Alba jeho náběh nezachytil a střelec druhé branky o kousek minul tyč.
69'
Semedo na malý moment vystoupil z obranné linie a málem na to hosté doplatili. Nainggolan pálil z první k tyči, kde byl připraven ter Stegen.
68'
I o pár vteřinek později se ter Stegen dostal k míči, který tentokráte poslal na Roberta. Ten si dle verdiktu rozhodčího pomáhal v souboji s Jesusem rukama.
67'
Strootman si sklepl míč hrudí a poté zkoušel vypálit zhruba ze třiceti metrů. Jeho rána se stočial daleko od branky, ter Stegen s rozehrávkou nepospíchá.
66'
Schick se sice snaží, jeho napadání rozehrávky ale opět znamenalo nedovolený zákrok. Ten byl tentokráte spáchán na Busquetse.
65'
Barcelona si je vědoma důležitosti následujících minut a po druhé inkasované brance konečně začala hrát. Stále jsme neviděli žádnou velkou šanci.
64'
Messi dlouho dribloval s míčem, až se rozhodl přihrát na pravou stranu na Roberta. Jeho zablokovaný centr znamená rohový kop pro hosty.
63'
Žlutou kartu dostává Lionel Messi (FC Barcelona).
63'
Messi chtěl vyslat lehký dloubáček na Suáreze, který ale obdržel přihrávku na paty. Barcelonští vybojovali alespoň autové vhazování.
62'
Schick doslova vletěl do Iniesty, který vybojoval další standardní situaci pro svůj celek. Český forvard je v dnešním utkání hodně vidět.
61'
Máme za sebou hodinu hry a stadion je v laufu. Jejich miláčkům chybí už pouze jedna branka ke kýženému postupu.
60'
Ihned po rozehrávce se Barcelona dožadovala druhé žluté karty pro Fazia. Hlavní sudí ale nevytáhl kartónek, hosté budou pouze rozehrávat.
59'
Dnešní utkání dostává pořádnou zápletku. Nyní domácím chybí pouze jedna branka postupu, do konce zápasu navíc zbývá ještě dostatek času.
58'
No vida, domácí odskakují na rozdíl dvou branek! K rozehrávce pokutového kopu se postavil DANIELE DE ROSSI, jehož ránu nedokázal ter Stegen vyrazit do strany.
57'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
57'
Je tu pokutový kop pro AS Řím!
57'
Kolarov se díval na padající míč a po chvilce narazil do Semeda. Domácí se rozčilují, hlavní rozhodčí opět pískl do píšťalky – faul.
56'
Už, už se zdálo, že Suárez dokázal udržet míč na hrací ploše. Pomezní nakonec vztyčil praporek, načež jeho tvrzení potvrdil opakovaný záběr.
55'
I tentokráte je pískáno. Iniesta si dal tělo před míč a Strootmanovi nezbývalo nic jiného, než faulovat hostujícího kapitána.
54'
Směrem dopředu to zkoušeli také Katalánci, Suárezova přihrávka pod sebe ale byla příliš pomalá. Messi tak měl příliš málo času na práci s míčem.
53'
I v úvodu druhého poločasu sledujeme tentýž obrázek hry. Římané to většinou zkouší po křídlech, načež v šestnáctce hledají urostlého Džeka.
52'
Semedo si počínal na pravé straně hodně ledabyle, přičemž Piqué musel hasit akci soupeře. Domácí se dožadovali faulu, místo toho se bude pouze vhazovat.
51'
Džeko výborně ustál souboj a ihned roztáhl hru na pravou stranu. Florenzi měl na ideální centr hodně času, přetažená nabídka ale nebyla tím pravým ořechovým.
50'
Schick se pokusil zastavit útočnou akci soupeře, spolu s ním to zkoušel také Strootman. Na zemi skončila hned dvojice protihráčů.
49'
Roberto se podíval na levou stranu, kde uviděl zcela volného Suáreze. Přihrávka ale nebyla vůbec prudká a skončila pouze na noze Manolase.
48'
Římané se okamžitě dostali k autovému vhazování, o míč ale hodně rychle přišli. Také hostující hráči si vyzkouší rozehrávku autu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které dopadlo lépe pro AS Řím. Italský celek jednoznačně udával tempo zápasu a Barcelona měla s aktivitou domácího celku obrovské potíže. Římané vstřelili hodně brzkou branku, po které měli ještě dvě velké šance. O jednu z nich se postaral také český forvard Patrik Schick, který hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně si Barcelona nevypracovala žádnou gólovku.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Juan Jesus (AS Řím).
44'
Domácí tábor se dožadoval rohového kopu, dle sudího se ale jako poslední dotkl míče právě Džeko. Bude se odkopávat od hostující branky.
43'
Džeko operoval v trochu nezvyklé pozici, kde si počkal na náběh Kolarova. Srbský bek odcentroval natolik špatně, že bude soupeř vhazovat.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Očekávat se dá nastavený čas.
41'
Ze vzdálenosti čtyřiadvaceti metrů to Messi zkoušel podobným způsobem, avšak tentokráte míč vystoupal mnohem výše. Alisson bude vykopávat.
40'
Rozehrávka trvá opravdu hodně dlouho. Hlavní sudí ještě domlouvá domácím zadákům, kteří se nedokážou udržet na předepsané pozici.
39'
Suárez si zkušeně počkal na kontakt protihráče, který pochopitelně také přišel. Následovat bude další přímý kop, zřejmě další práce pro Messiho.
38'
Žlutou kartu dostává Federico Fazio (AS Řím).
38'
I po následném rohu se AS dostalo k zakončení. Opět to byl Džeko, který v náběhu úplně minul branku. Defenzíva Barcelony je jedno velké neštěstí.
37'
Přetažený centr si na zadní tyči našel Džeko, který opět uspěl v hlavičkovém souboji. Jeho hlavičku musel ter Stegen vyrazit nad branku.
34'
To jsou věci. Další nakopávaný míč znamenal pro obranu Barcelony velké komplikace, Piqué se celou situaci rozhodl vyřešit odkopem za brankovou čáru.
33'
Nainggolanova zablokována rána skončila před nohama Patrika Schicka, který do míče slabě plácl. Včas se ale vrátila hostující defenzíva.
32'
Strootmanovi se příliš nezdařil aut od pravé postranní čáry, následně měl další příležitost, se kterou naložil daleko lépe.
31'
Utkání se nám dostalo za hodinu hry a stále to vypadá, že Barcelona je duchem v šatně. Na hrací ploše hraje stále pouze jeden celek.
30'
Obrovská šance Patrika Schicka! Florenzi mu z pravé strany naservíroval náramný centr, po kterém český útočník zamířil těsně vedle.
29'
Katalánci i nadále nemohou najít cestičku středem hřiště, nepovedlo se to ani nyní, neboť byl po kontaktu s míčem okamžitě poslán na zem Messi.
28'
Následný rohový kop nám nenabídl nic nebezpečného, nýbrž Iniesta poslal míč do klidnější zóny. AS je v úvodu utkání jednoznačně lepším celkem.
27'
Džekova přihrávka našla Kolarova, který se mohl řítit do nadějné příležitosti. Na poslední chvíli se ale pod jeho kopačky vrhl obětavý Piqué.
26'
Ve středu hrací plochy to šikovně udělal Strootman, který si hodil míč kolem dvojice protihráčů. S nedovoleným zákrokem poté přispěchal Iniesta.
25'
Busquets si celkem zahrával v nebezpečném prostoru, načež ho do dolní končetiny zasáhl Džeko. Jednoznačný faul, Barcelona okamžitě rozehrála.
24'
Kolarovo vhazování směřovalo na Džeka, kterého dokázal pokrýt středopolař Busquets. Na pořadu dne bude další autové vhazování.
23'
De Rossi chtěl napodobit svojí přihrávku před první brankou, tentokráte si ale vybral hlavu Umtitiho. Hostující zadák jednal na jistotu a míč poslal do autu.
22'
Strootman vrátil na pravé křídlo Schickovi, který si ale nevěřil na další rychlostní souboj s Albou. Proto vrátil míč na nohu Florenziho.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabízí hodně překvapivý průběh zápasu. Římané jsou zatím výrazně nebezpečnější.
20'
Busquetsova nabídka směřující na Messiho byla příliš prudká, odražený balón se dostal do moci domácích zadáků. Ti ale chybovali při rozehrávce.
19'
Semedo se nyní nedomluvil s Piquém, což dokumentuje nepovedený vstup Barcelony do zápasu. Soupeř se zdarma dostává k autovému vhazování.
18'
Džeko se dostal v hlavičkovém souboji s Piquém jako první k míči, po jeho následné přihrávce pálil velice nepřesně Nainggolan.
17'
Piqué si chtěl vybrat na pravé straně naběhnuvšího Roberta, před kterým ale zasáhl Jesus. Džeko to zkoušel pádem u hranice šestnáctky, rozhodčí ale pískat nebude.
16'
Výborné napadání v podání domácích borců dělá španělskému gigantovi obrovské potíže. To pocítil Umtiti, který s trochou štěstí trefil nohu napadajícího Schicka.
15'
Před Schickem musel zasáhnout Alba, na pořadu dne byl rohový kop pro domácí. Na malém vápně se dostal k hlavičce právě Schick, jeho hlavička ale skončila úplně vedle.
14'
Ter Stegen měl na odkop od své svatyně sice hodně času, i tak poslal míč pouze do zámezí. Ochozy jsou na koni, Římané budou vhazovat.
13'
O pár vteřinek později byl ve vedlejší roli opět Suárez. Uruguayský kanonýr si tentokráte nepohlídal náběh za obranu, je pískán a i máván ofsajd.
12'
Z protiútoku se mohl kupředu vydat Roberto, místo driblinku s míčem hledal nákopem Suáreze. Přihrávka byla natolik nepřesná, že skončila až u Alissona.
11'
Fazio poslal míč na levou stranu, kde operoval Manolas. Ten si ještě vybral volného Nainggolana, jehož centr zamířil na hruď Busquetse.
10'
Bylo tomu skutečně tak, Messi se pokoušel obstřelit zeď, což se mu sice povedlo, míč ale směřoval zhruba metr nad branku.
9'
Messi rozhýbal hru a ihned z toho byl faul v blízkosti pokutového území. K rozehrávce se s vysokou pravděpodobností postavení sám faulovaný.
8'
Roberto chtěl přenést těžiště hry k opačné postranní čáře, kde ale číhal připravený Manolas. Alba tak bude vhazovat.
7'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli vůbec dlouho čekat. Katalánci mají i nadále poklidný náskok, domácí musí ještě dvakrát skórovat.
6'
Tak pozor, domácí se krátce po startu zápasu dostávají do vedení! Obrana Barcelony naprosto zapomněla na náběh EDINA DŽEKA, který si ideálním dotykem přichystal ránou špičkou kopačky. Ter Stegen se vydal na opačnou stranu.
6'
Iniesta vyslal fantastickou kolmici na Suáreze, který byl s míčem příliš pomalý a nadějnou akci zazdil přihrávkou na Messiho.
6'
Následně směřovala dalekonosná kolmice na Messiho, který se ale k míči vůbec nedostal. Na druhé straně se Semedo prezentoval čistým zákrokem uvnitř šestnáctky.
5'
První slušnější zakončení. Roberto měl na pravém křídle o něco více prostoru a jeho pohotová navštívenka zaplula do náruče Alissona.
4'
Kolarov vhazoval od levé autové čáry, svým hodem si vybral svého obranného kolegu Jesuse, který ještě přeposlal míč k Alissonovi.
3'
Kousek od středové poloviny si Roberto chtěl stáhnout balón na kopačku, nicméně ostrým způsobem ho poslal k zemi napadající Jesus.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AS Řím: Alisson – Manolas, Fazio, Juan Jesus – Florenzi, Nainggolan, De Rossi (C), Strootman, Kolarov – Džeko, Schick.
Náhradníci: Skorupski – El Shaarawy, Gonalons, Pellegrini, Gerson, Peres, Ünder.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Paulinho, O. Dembèlé, A. Gomes, Alcácer, Vermaelen, Denis Suárez.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni Francie).
Cesta přes osmifinále

AS Řím

se v osmifinále střetl se Šachtarem Doněck. Úvodní duel sice na půdě soupeře prohrál 1:2. Ale následně doma vyhrál 1:0 a díky vstřelené brance ve venkovním utkání, postoupil Řím dál.

FC Barcelona

narazila na Chelsea. Na půdě anglického celku Katalánci remizovali 1:1. Následně na Camp Nou, to byla exhibice v podání Barcelony, která porazila Chelsea 3:0 a postoupila tak do čtvrtfinále.
:
AS Řím – skupinová fáze

Italský tým se ve velmi těžké skupině potkal s Chelsea, Athléticem Madrid a Karabachem. Řím tuto skupinu trochu překvapivě dokázal vyhrát před Chelsea. Ačkoliv měly oba celky shodný počet 11 bodů, Italové byli první vzhledem k lepším výsledkům ze vzájemných zápasů. Pouze jedno poznal ve skupině AS Řím prohru, a to na půdě Athlética po výsledku 0:2.
FC Barcelona – skupinová fáze

Katalánský celek narazil ve své skupině na Juventus, Sporting Lisabon a řecký Olympiakos. Barcelona potvrdila roli favorita a vyhrála celou skupinu suverénně se 14 body a skóre 9:1. Pouze dvakrát španělský tým remizoval,j jinak vždy odešel vítězně. Zaváhal na půdě Juventusu a překvapivě i na půdě Olympiakosu, kde došlo k bezbrankovým remízám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.