Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Monaco  - 6. prosince 2017   20:45

FC Porto
FC Porto
9' Aboubakar (Brahimi) • 33' Aboubakar (D. Pereira) • 45' Brahimi (Aboubakar) • 65' Telles (D. Pereira) • 88' Tiquinho (R. Pereira)
5:2
(3:0)
Monaco
61' Glik   • 78' Falcao  (Baldé Diao)
FC Porto
J. Sá – R. Pereira, Felipe, Marcano, Telles – D. Pereira, H Herrera (C), A. André (42. D. Reyes) – Marega (67. J. M. Corona), Aboubakar (74. Tiquinho), Brahimi.
Casillas – Maxi Pereira, J. M. Corona, Ó. Torres, S. Oliveira, D. Reyes, Tiquinho.
Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni Švédsko)
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Monaco
Benaglio – A. Touré, Glik (C), Jemerson, T. Kongolo – Meïté (66. Moutinho), N'Doram – Rony Lopes, Carrillo (66. Falcao), R. Ghezzal – Diakhaby (72. Baldé Diao).
Sy – Fabinho, Jorge, Falcao, Sidibé, Moutinho, Baldé Diao.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Porto v posledním zápase skupinové fáze Ligy mistrů neponechalo nic náhodě a přesvědčivým vítězstvím 5:2 nad Monakem postoupilo ze druhé pozice do play-off. Hosté hráli pouze o čest, už před tímto duelem totiž měli jistotu posledního místa.
Konečná tabulka skupiny G

1. Besiktas – 14 bodů, skóre 11:5, bilance 4-2-0
2. FC Porto – 10 bodů, skóre 15:10, bilance 3-1-2
3. RB Lipsko – 7 bodů, skóre 10:11, bilance 2-1-3
4. AS Monaco – 2 body, skóre 6:16, bilance 0-2-4
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
90+2'
90+1'
Od vítězství a s tím spojeného postupu do vyřazovací části LM dělí FC Porto dvě nastavené minuty.
90'
Domácí se ještě ubránili rohovému kopu.
88'
Porto právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto! Ricardo Pereira vyslal z pravé strany lahodný centr a hlavou zakončující TIQUINHO skóroval z hranice malého vápna. Benaglio byl absolutně bez šance.
85'
Porťané konečně zaveleli k pořádnému útoku a hned z toho byl rohový kop. Telles ho rozehrál nakrátko.
83'
Jejich rozehrávku hosté napadli. Neúspěšně.
81'
Deset minut před koncem domácí kontrolují průběh utkání kombinací na vlastním území.
78'
Monaco právě vstřelilo branku!
Takové utkání se divákům musí líbit a možná se ještě strhne v zajímavou přestřelku! Po zblokované střele se u levého okraje vápna zmocnil míče Baldé Diao, posadil ho na hlavu RADAMELA FALCAA a ten z penaltového puntíku zakončil do protipohybu gólmana.
76'
To bylo těsné! Brahimi (FC Porto) málem vymetl levou šibenici. K rozpoutání gólové radosti scházelo jen několik decimetrů.
74'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Tiquinho.
74'
Na druhé straně si na načechraný centr ze strany naskočil Falcao a v obležení svých dvou strážců přehlavičkoval břevno domácí branky.
73'
Snadný zákrok. Benaglio (AS Monaco FC) zastavil Aboubakarův pokus z krkolomné pozice.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Adama Diakhaby, přichází Keita Baldé Diao.
69'
Aboubakar (FC Porto) si nepohlídal ofsajdovou linii.
67'
Výměna hráčů proběhla také v týmu FC Porto: svou porci času si odpracoval Moussa Marega, místo něhož nastoupil Jesús Manuel Corona.
66'
Další střídání v týmu AS Monaco FC: hrací plochu opustil také Guido Carrillo, nahradil ho Radamel Falcao.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: Soualiho Meïté přenechal své místo na trávníku João Moutinhovi.
65'
Fotbalisté portugalského celku se dostávají znovu do optimální pohody. Poté, co křižná střela ALEXE TELLESE s přispěním pravé tyče skončila až v síti, vedou domácí 4:1.
63'
Tento dalekonosný pokus byl hodně nepřesný. Své o tom ví Meïté (AS Monaco FC).
61'
Na značku pokutového kopu si balon postavil KAMIL GLIK a kulatý předmět procpal pod tělem na stranu skákajícího Sá.
60'
Penalta? Ano! Marcano (FC Porto) zahrál rukou.
58'
Na druhé straně to bylo větší pozdvižení. Postaral se o něj Diakhaby (AS Monaco FC), jehož dělovku zastavila zeď s přízviskem Sá.
57'
Jeho rozehrávka nevyšla Porťanům podle představ. Telles totiž nenašel nikoho ze spoluhráčů.
56'
Domácí pronikli do vápna. Pořádný vítr tam způsobil Marega, jehož prudkou ránu musel srazit Kongolo mimo tyče. Následuje rohový kop.
55'
Útočný faul. Ve snaze získat balon ho spáchal ho Rony Lopes (AS Monaco FC).
53'
Přehlídka nepřesných střel pokračuje. Slepými pálil také Rony Lopes (AS Monaco FC). Vůbec nezávidím pořadatelům, protože těch zakopnutých míčů je v úvodu druhého dějství opravdu hodně.
52'
To samé se dá konstatovat o Herrerovi, který z hranice vápna poslal balon někam do nebes. Hra bude navázána odkopem hostujícího brankáře.
50'
A jen o chvíli později zamířil mezi fanoušky také Diakhaby. Hosté by měli zlepšit přesnost svých střel.
49'
To ofenzivní snaha hráčů Monaka dopadla o něco lépe. Zpoza šestnáctky ji zakončoval Meïté, který ze záklonu ale ohrozil pouze diváky.
47'
Jako první po změně stran zaútočili domácí. Ricardo Pereira neodcentroval přesně.
46'
Už jdou zpátky. Hlavní aktéři se vracejí na hřiště.
První poločas vyzněl jednoznačně pro Porto, které má nakročeno k postupu do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Portugalský celek měl od úvodních minut navrch a svou roli favorita potvrdil třemi přesnými zásahy. Dvakrát se prosadil Aboubakar a jednu trefu do kabin přidal Brahimi.

Hosté se kromě střely Ronyho Lopese k ničemu nebezpečnému nedostali, tahali za kratší konec pomyslného provazu a s největší pravděpodobností si do své domoviny žádné body nepřivezou.
45+1'
45'
V závěru poločasu domácí udeřili potřetí! Aboubakar se proměnil do role asistenta, když chytrým obloučkem vysunul YACINE BRAHIMIHO a ten tváří v tvář Benagliovi neselhal.
43'
Obtížný zákrok vytáhl Sá (FC Porto), který s vypětím všech sil vyrazil tečovanou ránu Ronyho Lopese, a sklidil za něj potlesk publika.
42'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází André André, přichází Diego Reyes.
40'
Carrillo (AS Monaco FC) se propracoval k hlavičce, kterou nasměroval nad břevno.
38'
Pozor! Felipe (FC Porto) stáhl za dres Rachida Ghezzala (AS Monaco FC), ten svého soupeře vzápětí udeřil dlaní do tváře a vznikla roztržka. Pro takové chování neměl hlavní arbitr pochopení a udělením červených karet vyhnal oba kohouty ze hřiště.
36'
To se ale nestalo, protože centr Ronyho Lopese pozorná obrana Porta zlikvidovala.
35'
Odpovědět může Monako díky rohovému kopu.
33'
Po půl hodině je rozdíl ve skóre dvougólový! Domácí založili rychlou akci a po přenesení hry z jedné strany na druhou Danilo nahrál balon VINCENTU ABOUBAKAROVI, ten si kličkou v levé části vápna vytvořil střeleckou pozici a průstřelem Benaglia oslavil svou druhou branku.
30'
A tak zaútočili domácí. Marega se rozběhl po pravé straně a vybojoval roh. Telles pak odcentroval míč rovnou do Benagliových rukavic.
29'
Hosté mají potíže projít zahuštěným středem hřiště.
28'
Marega (FC Porto) se pustil do souboje muž proti muži a vyšel z něj jako poražený.
26'
Po zisku míče se do vápna vyřítil Aboubakar a po kontaktu se soupeřem upadl. Pokutový kop? Ne. Jeho odpískání se domácí dožadovali marně.
25'
Hosté uklidňují hru kombinací na svém plácku.
23'
Telles z nařízeného rohového kopu znovu oslovil Danila, který tentokrát hlavou poslal balon nad břevno. Benaglio (AS Monaco FC) zůstal v klidu.
22'
To bylo nebezpečné zakončení! Danilo (FC Porto) zkusil štěstí střelou k levé tyči, tam ale skočil Benaglio a vyrazil míč do strany.
21'
Porto právě operuje na území Monaka.
19'
Chytrý, leč nepřesný pokus. Glik (AS Monaco FC) si všiml, že Sá je daleko od brány a zkoušel ho překopnout, míči dal ale příliš velkou razanci.
18'
Roh také na opačné straně. Centr Ronyho Lopese sebral ze vzduchu (FC Porto) gólman Sá.
17'
Z tohoto mráčku nezaprší. Tellesův centr odhlavičkoval některý z hostujících obránců do bezpečí.
16'
Nakonec se míče ujali domácí, kteří po Maregově sražené přihrávce rozehrají rohový kop.
14'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu.
12'
Tohle se domácím nepovedlo. Aboubakar po nabídce zleva vystřelil z penaltového puntíku vysoko nad.
10'
Ofsajd a v něm Carrillo (AS Monaco FC).
9'
Favorit utkání se už po necelých deseti minutách ujímá vedení! Po odvráceném centru ze standardní situace se k odraženému balonu dostal Brahimi, ten průnikovou přihrávkou vysunul VINCENTA ABOUBAKARA, který překonal vyběhnuvšího Benaglia z bezprostřední blízkosti.
7'
André André (FC Porto) skluzem atakoval Diakhabyho a stal se prvním napomenutým hráčem duelu.
5'
Nakonec roztáhli hru doleva, kde operuje Telles (FC Porto). Ten získal výhodu autového vhazování.
4'
Domácí si mezi sebou trpělivě vyměňují balon na vlastní polovině a vyčkávají na správnou dobu k založení ofenzivního tažení.
3'
Hra se posunula doprostřed hřiště, kde se Meïté (AS Monaco FC) dopustil nedovoleného zákroku.
2'
Krátká kombinační souhra, posun vpřed a okamžitá ztráta míče. Takový je začátek v podání hostů.
1'
Míč do hry uvedli monačtí hráči.
1'
Švédští rozhodčí právě přivádějí fotbalisty obou celků na travnatý porost. Utkání zanedlouho začne.

FC Porto: J. Sá – R. Pereira, Felipe, Marcano, Telles – D. Pereira, H Herrera (C), Otávio – Marega, Aboubakar, Brahimi.
Náhradníci: Casillas – Maxi Pereira, J. M. Corona, Ó. Torres, A. André, D. Reyes, Tiquinho.

AS Monaco FC: Benaglio – A. Touré, Glik (C), Jemerson, T. Kongolo – Meïté, N'Doram – Rony Lopes, Carrillo, R. Ghezzal – Diakhaby.
Náhradníci: Sy – Fabinho, Jorge, Falcao, Sidibé, Moutinho, Baldé Diao.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni Švédsko).
Třicet pět minut před začátkem duelu probíhá na hřišti Estádio Do Dragão rozcvička.
Tabulka skupiny G

1. Besiktas – 11 bodů, skóre 9:4, bilance 3-2-0
2. FC Porto – 7 bodů, skóre 10:8, bilance 2-1-2
3. RB Lipsko – 7 bodů, skóre 9:9, bilance 2-1-2
4. AS Monaco – 2 body, skóre 4:11, bilance 0-2-3

Pozn.: do vyřazovací části Ligy mistrů postoupí první a druhý celek, na třetí tým čeká pouze Evropská liga.
Poslední vzájemné zápasy

26.09.2017 AS Monaco – FC Porto 0:3
18.07.2009 FC Porto – AS Monaco 3:0
26.05.2004 AS Monaco – FC Porto 0:3
Monaco tento ročník Ligy mistrů vůbec nezvládlo. Francouzský celek zatím získal pouze dva body a je jasné, že ve své skupině skončí poslední. Čtvrteční zápas odehraje bez několika opor, protože je trenér šetří na ligové utkání. Na Ligu mistrů Monaco rezignovalo už v předchozím zápase, kdy doma proti Lipsku utrpělo vysokou porážku 1:4.
Porto nasbíralo stejně bodů jako třetí Lipsko, tedy sedm. Ve prospěch celku z Portugalska hovoří nejen příznivější skóre, ale také lepší vzájemná bilance. Pokud Porto porazí oslabené Monako, oslaví postup do vyřazovací části LM, pokud ale ani neboduje, bude se muset spolehnout na prohru Lipska v souběžně hraném duelu s Besiktasem.
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Liga mistrů nabídne poslední zápasy v základní skupině a my budeme sledovat utkání Porto – Monaco. Domácí potřebují vyhrát, aby postoupili, naopak hostům už o nic nejde, protože ve skupině obsadí poslední místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.