Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Barcelona - 22. listopadu 2017   20:45

0:0
(0:0)
Juventus
Buffon (C) – Barzagli, Benatia, Rugani – Cuadrado (71. Marchisio), Pjanić (65. Bentancur), S. Khedira, Sandro – Dybala, Higuaín, Costa (85. Matuidi).
Szczęsny – Asamoah, Bentancur, De Sciglio, Mandžukić, Marchisio, Matuidi.
Mažić – Ristić, Djurdjević (všichni Srbsko)
Allianz Stadium (Turín)
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Digne – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (81. Alba) – Deulofeu (56. Messi), L. Suárez, Paulinho.
Cillessen – Alba, Messi, Alcácer, Denis Suárez, Vermaelen, Aleix Vidal.

Sestřih Ligy mistrů: Juventus - Barcelona 0:0. Hosté si zajistili účast v osmifinále

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:12.
Je konec! Dnešní utkání mezi Juventusem a Barcelonou končí bezbrankovou remízou. Sledovali jsme utkání, ve kterém měl navrch španělský celek. Ten povětšinu utkání na hřišti dominoval, avšak do velkých příležitostí se mu nepodařilo dostat. Tento výsledek hraje do karet právě spíše Barceloně, naopak Juventus bude muset o jistotu postupu bojovat do posledního utkání.
90+3'
90+3'
Důležitý ter Stegenův zákrok! Dybala pálil po Matuidiho přihrávce k bližší tyči, německý brankář ale předvedl reflexivní vyražení míče.
90+2'
Jedna z posledních šancí v podobě standardní situace skončila na hlavě Busquetse. Marchisio okamžitě hodil míč zpět do hry.
90+1'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
A není tomu jinak ani o minutu déle. Navíc si španělský celek vybojoval aut, kterého se chopí Rakitič. Barcelona zřejmě provede ještě jedno střídání.
88'
Utkání nám pomalu a jistě spěje do nastaveného času. Na hře Juventusu je patrné zlepšení, nicméně Barcelona zatím v poklidu brání.
87'
Žlutou kartu dostává Lucas Digne (FC Barcelona).
86'
Na opačné straně se chopil rohového kopu Rakitič, který propasíroval balón na zadní tyč na Suáreze. Hvězdný forvard si ale s touto přihrávkou nedokázal poradit.
85'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Blaise Matuidi.
85'
Bývalý hráč Bayernu Mnichov Costa vzal odpovědnost na sebe a po jeho uvolnění za šestnáctkou následovala střela. Ter Stegen ale nemusel vůbec zasahovat.
84'
Ve druhém poločase celkem neviditelný Costa chtěl z první oslovit Dybalu, před kterým včas zasáhl Alba. Domácí ale rychle získali míč zpět.
83'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Zatím jsme stále neviděli branku, což jednoznačně hraje do karet Barceloně.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Jordi Alba.
79'
Brazilec Paulinho před malým momentem zbrkle přihrával Suárezovi, který se v době přihrávky zastavil. Míč tak doputoval pouze k Buffonovi.
78'
Dybala hezky přenesl hru na Alexe Sandra, který poslal přihrávku svým spoluhráčům na hranici vápna. Tam ale opět úřadovala pozorná obrana Katalánců.
77'
Busquets nic nevymýšlel a kulatý nesmysl poslal ke středu na Paulinha. Jeho spoluhráč ze zálohy taktéž nechtěl riskovat a jako adresáta si vybral Digneho.
76'
Piqué si poradil s Costou na hranici pravidel, což se jednoznačně nelíbilo brazilskému křídelníkovi. Hlavní sudí ale je jiného názoru.
75'
Nevím, jestli si domácí hráči uvědomují důležitosti tohoto zápasu, ale pakliže by toto utkání skončilo remízou, tak bude muset Juventus bojovat o postup do posledního zápasu.
74'
Akce ještě pokračovala, urostlý hráči domácího celku ale opět byli ve vzduchu nejvýše. Ve vzdušném prostoru dnes jednoznačně kraluje Juventus.
73'
Barcelonští se dostali k další velmi zajímavé standardce kousek za šestnáctkou. Messi to zkusil stříleným centrem, jenž dopadl hned na prvního hráče.
72'
Žlutou kartu dostává Aléx Sandro (Juventus FC).
72'
Byl to opět mladičký italský obránce, kdo musel řešit nepříjemnou situaci. Před napadajícím Rakitičem ale dokázal na poslední chvíli odehrát balón.
71'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Claudio Marchisio.
70'
Rugani nyní zachránil svůj tým od pohromy! Digne totiž obdržel přihrávku za obranu, jenomže jeho přízemní příhrávku před odkrytou branku stačil Rugani odkopnout.
69'
Konečně se nám také domácí hráči dostali na delší časový úsek na útočnou polovinu, avšak k ničemu vážnějšímu to nevedlo.
65'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Rodrigo Bentancur.
64'
Buffon si musel stavět zeď, což jednoznačně signalizovalo přímý kop. Odpovědnost na sebe vzal Messi, který horní část brány minul zhruba o půl metru.
63'
Přesnost, to je to, co oběma celkům dnes schází. Rozhodně to dokumentuje Higuaínovo zakončení, které skončilo snad ve dvacáté řadě tribuny.
62'
Digne udělal všechno pro to, aby ustál souboj s Cuadradem. To se zprvu podařilo, krkolomná přihrávka ale logicky nenašla nikoho ze spoluhráčů.
61'
Poprvé se nám s míčem seznámil Messi, který vyslal krátkou přihrávku na Paulinha. Ten se okamžitě pokusil narazit Suárezovi, jenž byl čistě odzbrojen.
60'
Kroucený centr mířil někam k penaltovému puntíku, kde se ve vzduchu zjevila hlava Ruganiho. Hlavička v záklonu ale neměla šanci na úspěch.
59'
Po faulu zhruba čtyřicet metrů od branky, zahrával Dybala standardní situaci. Do vápna nakonec přiletěl centr, po kterém mají domácí ještě k dispozici roh.
58'
Juventus stále není schopný se propracovat k brance soupeře. Hosté začali druhý poločas ve velkém stylu, domácí totiž hrají výhradně bez balónu.
57'
Pakliže to měla obrana Juventusu složité, nyní to bude mít ještě složitější. Argentinec je již na hrací ploše a určitě se bude snažit pomoct svým spoluhráčům.
56'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Lionel Messi.
55'
Tak pozor! Za postranní čárou je totiž připravený Lionel Messi, tedy největší hvězda Barcelony. Taktika od Valverdeho je jasná – zvítězit.
54'
Svojí přednost prokázal Deulofeu, který se rychlým navedením míče zbavil Ruganiho. Svojí prudkou přihrávku ale poslal mimo Suárezův dosah.
53'
Blaugranas se dostali hned ke dvěma rohovým kopům. Ani jeden z nich ale neskončil zakončením, domácí si v poklidu pokryli protihráče.
52'
Nakonec to byl přeci jenom Uruguayec, který nemířil vůbec špatně. Jeho střelu ještě lehce přizvedla zeď a následně balón zaplul za bránu.
51'
Khedira nyní musel taktickým faulem zastavit Iniestu, který se hnal k vápnu. Naskýtá se slušná palebná pozice z přímého kopu. U míče stojí Suárez.
50'
Umtiti se nyní blýskl velmi důležitým obranným zákrokem, při kterém zastavil nohou kolmici za svá záda. V opačném případě mohl jeden z domácích pelášit na brankáře.
49'
Konečně se také fotbalisté Juventusu dotkli míče, Pjaničův odkop ale doputoval až na tribunu. Paulinho se tak ujme autového vhazování.
48'
Hned v úvodu mají hostující hráči klasickou územní převahu. Sledujeme kolotoč přihrávek kolem středového kruhu, u míče se střídá téměř celá jedenáctka.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, o jehož rozehrávku se tentokráte postarali hosté. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl velice vyrovnanou podívanou. Byli jsme svědky i několika kloudných zakončení, avšak největší šanci měli hosté. Postaral se o ní Rakitič, jehož standardka skončila až na tyči. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Po několika minutách se nám připomněl také Dybala. Maličký Argentinec si seběhl do velkého úhlu, odkud vypálil prudce nad horní konstrukci.
44'
Do konce poločasu už opravdu nezbývá moc času. To zřejmě pochopili i hosté, kteří okamžitě vypálili. Slaboučka střela z kopačky Deulofeua nenadělala Buffonovi sebemenší potíže.
43'
Higuaín narazil před vápnem na Piqué, nicméně posléze je hlavní sudí nucen odpískat. Na zemi totiž skončil Iniesta, který ulehl na zelený pažit vinnou soupeře.
42'
Hodně rychle z branky musel vystartovat Buffon, který si sebíhal pro prudkou přihrávku na jeho osobu. Napadající Suárez nakonec na rozehrávku nedosáhl.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Higuaín si všiml na pravé straně volného Cuadrada, který zřejmě prováhal čas na střelu. Vlasatý záložník naopak zakombinoval s Higuaínem, po jehož narážečce pálil Cuadrado do nebes.
37'
Po Buffonově odkopu sváděl hlavičkový souboj Sandro s Rakitičem. Úspěšnější nakonec byl domácí hráč, který vybojoval aut.
36'
Na opačné straně roztáhl Deulofeu hru na pravou stranu na Semeda, který se dostal do dobré pozice k centru. Ten však dopadl přesně do území, kde byl početný roj domácích hráčů.
35'
Napadání Barcelony opět přineslo kýžený úspěch. Rakitič nyní pressoval Pjaniče, který tak rychle jednat. Svojí přihrávku nakonec poslal mimo Cuadradův dosah.
34'
Po více než minutovém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Khedira dokázal ve středu hřiště přejít přes Umtitiho, německý záložník si ale pomáhal rukama.
33'
Vypadá to, že se tento nešťastný střet obejde bez střídání. Oba fotbalisté jsou již na nohou a pomalými krůčky se snaží rozchodit bolístku.
32'
Na hrací plochu přiběhl také lékařský personál španělskéhlo celku. Ten má pochopitelně spoustu práce, neboť zdravotní komplikace mají hned dva hráči.
31'
Před malým momentem se srazila dvojice Digne – Umtiti. Hůře to snáší první jmenovaný, který o svém kolegovi vůbec nevěděl.
30'
Paulinho si ustlal v pokutovém území, nicméně tento pád byl vyhodnocený jako simulování. Z opakovaného záběru to bylo více než patrné.
30'
Sandro nic nevymýšlel a raději zvolil hod na volného Pjaniče. Tento kreativní středopolař uklidnil hru zpětnou přihrávkou na Benatiu.
29'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte byl lehce faulován Rakitič a srbskému sudímu nezbývalo nic jiného, než fouknout do píšťalky.
28'
To je škoda pro domácí. Higuaín se totiž otáčel s míčem, načež si všiml naběhnuvšího Dybaly. Tomu ale nebyla adresována přesná kolmice.
27'
Suárez prohrál hlavičkový souboj s Ruganim, k odraženému míči se dostal Paulinho, jenž okamžitě chtěl nastartovat svého útočného kolegu. Do přihrávky se ale postavil Barzagli.
26'
Domácí se ale konečně dostali k souvislejší práci s balónem, avšak Katalánci skvěle napadali rozehrávku. Semedo poté dokázal ukořistit hrací předmět.
25'
Odpovědnost na sebe vzal technicky velmi dobře vybavený Pjanič, který na přední tyči hledal Sandra. Zakončení se ale vůbec nepovedlo a ter Stegen nemusel vůbec zasahovat.
24'
Dybala se zkoušel prosmýknout kolem rychlonohého Digneho, přes kterého ale cesta nevedla. Na opačné straně byl poslán k zemi Sandro.
23'
Katalánský celek má i nadále drtivou územní převahu a spíše sledujeme jen jednu polovinu hřiště. Domácí nám toho zatím moc nepředvedli.
22'
Obrovská šance hostů! Rakitič rozehrál standardní situaci a ta k překvapením všech skončila až na tyči. Zřejmě to bylo bez jediné teče.
21'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Juventus FC).
19'
A právě jeden takový se urodil. Kousek za šestnáctkou napřáhl talentovaný Dybala, jehož přízemní rána skončila v rukavicích pozorného ter Stegena.
18'
Pro domácí hráče to musí být frustrující. Neustále totiž hrají bez míče a nezbývá jim nic jiného, než si počkat na správný okamžik k rychlému kontru.
17'
Hlavní sudí nyní naprosto ignoroval pád Dybaly, kterému nezbývá nic jiného, než se postavit zpět na nohy. Mezitím sledujeme další pokus Barcelony.
16'
Digne měl na levém křídle spoustu prostoru, nicméně zvolil zpětnou přihrávku na Iniestu. Hosté to tak zkouší pozvolnou kombinací.
15'
Paulinho přišel o míč kousek za půlící čárou a domácí vycítili šanci na rychlý kontr. Ten ale přinesl pouze dva nepřesné centry napříč šestnáctkou.
14'
Na levém křídle neuspěl Costa ve spolupráci s Dybalou a pro odražený balón si seběhl Busquets. Ten okamžitě otočil hru na Digneho.
13'
Turínský velkoklub hraje už delší časový úsek bez míče. Hosté spouštějí po ztrátě míče klasický presing, který zatím domácím hráčům dělá velké starosti.
12'
O zakončení barcelonských se zatím stará Paulinho. Brazilská letní posila si narazila se Suárezem a poté zamířila zhruba metr vedle tyče.
11'
Piqué dlouho nevěděl, co s míčem a nakonec se rozhodl ho poslat pouze vedle stojícímu Rakitičovi. Chorvatský středopolař pouze poposunul balón Semedovi.
10'
Sandro dokázal zpacifikovat těžkou přihrávku, napadající Semedo ho ale vyhnal zpět na vlastní poloviny. Nezbývalo nic jiného, než přihrát Buffonovi.
9'
Nejdříve se na zemi ocitl Suárez, kterého povalil Benatia. Hlavní sudí ale nechal pokračovat a následně odpískal faul na záložníka Pjaniče.
8'
Iniesta hodně zariskoval u vlastní šestnáctky, napadající Higuaín mu ale nedokázal sebrat balón. Barcelona je v úvodu nezvykle nepřesná.
7'
Piqué dokázal srazit Sandrův prudký centr, na druhé straně byl Barzagli u míče dříve, než Suárez. Italský zadák ale odehrál balón pouze za čáru.
6'
Barcelonští se konečně dostali ke své klasické hře založené na kolotoči přihrávek. Následovala ale ztráta za polovinou hřiště a nyní hraje domácí celek.
5'
O dost nepovedenější střelu předvedl na druhé straně Brazilec Paulinho. Ten dostal nabito od Semeda, svůj projektil ale poslal vysoko nad branku.
4'
První zákrok ter Stegena. Costa se prodral až do šestnáctky odkud zakončil k tyči. Německý brankář ale byl na zemi včas.
3'
S míčem se poprvé seznámili také hráči Barcelony, Umtiti svojí přihrávkou ale nalezl pouze nohu soupeře. Ten nyní kombinuje u své šestnáctky.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Juventus FC: Buffon (C) – Barzagli, Benatia, Rugani – Cuadrado, Pjanić, S. Khedira, Sandro – Dybala, Higuaín, Costa.
Náhradníci: Szczęsny – Asamoah, Bentancur, De Sciglio, Mandžukić, Marchisio, Matuidi.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Digne – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Deulofeu, L. Suárez, Paulinho.
Náhradníci: Cillessen – Alba, Messi, Alcácer, Denis Suárez, Vermaelen, Aleix Vidal.

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Djurdjević (všichni Srbsko).
Utkání mezi Juventusem a Barcelonou začne v tradičních 20:45 hodin a my budeme u toho, tak si nenechte tento zápas ujít. Máme se na co tešit.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této skupine narazily. První duel hrála doma Barcelona a nakonec si dokráčela pro pohodové vítezství 3:0. Dnes má tedy Juventus svému soupeři co vracet.
FC Barcelona zatím v této skupine dominuje. Získala zatím 10 bodů, když ztratila pouze na hřišti Olympiakosu, kde remizovala 0:0. Jinak ale Barcelona vše vyhrála a není pochyb o tom, že postoupí do další fáze Ligy mistrů. I přesto ale tento duel bere vážne a mela by nastoupit s tím nejlepším, co má v současné dobe k dispozici. Nutno ale dodat, že hosté mají dost velkou marodku. Hrát nebudou Dembele, Gomes, Mascherano, Rafinha, Roberto ani Turan.
Juventus FC zatím v této skupine nasbíral 7 bodů a je na druhé pozici. První Barcelona má o tři body více a třetí Sporting má o tři body méne, jak Juventus. Pokud by dnes domácí celek vyhrál, tak si zajistí postup do další fáze. Pokud Juventus tento duel nezvládne a portugalský celek doma porazí Olympiakos, tak se boj o druhou pozici ješte pořádne zkomplikuje.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další zápasy a my budeme sledovat dnešní šlágr, kterým je duel Juventus – Barcelona. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.